Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) szabeska válasza muszi0521 (#950) üzenetére


szabeska
addikt

Szerintem rossz a topik, rossz a kérdés, talán még a weblap is ;]

F1

(#952) BiP válasza muszi0521 (#950) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem meg nincs ilyen játékom, ahol ponty lesz a kisegérből. Elég beteg is lenne.

Nálunk az egér az egér, a hal az hal, a kérdés meg kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#953) muszi0521 válasza BiP (#952) üzenetére


muszi0521
aktív tag

:C

(#954) Flitter


Flitter
tag

Sziasztok! kijött-elérhető a w11/100
[ Select language for Windows 11 Insider Preview 10.0.22000.100 (co_release) amd64] linkre kattintva kiválaszthatod,hu,eng,pro,home stb
Windows 10 mappából törölni kell az instal.esd mappát és a windows 11 be felül írni a sorche mappát.
Azután rufussal mbr uefi kiterjesztéssel nekem simán felment. nem kellett hack!(w11.BypassTPMCheck)
Még mindig nem teljesen Magyar!

[kép] :R

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#955) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Hol van a feedback az insider verzióban? Írnék pár dolgot..

Ami egy jó nagy baromság még hogy kivették a képmetsző alkalmazást. Egy félig meddig megoldást találtam, mégpedig a jobb klikk menüben van egy kivágás opció, de nem tudja ugyan azt, igaz van benne egy automata kijelölés ami egész jól működött egy próba alatt.

(#956) kleinguru válasza -FreaK- (#955) üzenetére


kleinguru
addikt

shift+windows+s :F Ez nem megoldás a problémádra?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#957) BiP válasza -FreaK- (#955) üzenetére


BiP
nagyúr

Snip&Snatch-re (ez a régi Snipping Tool utódja) kiírja, hogy shift+win+S-re előjön, és tényleg. Viszont ez valóban megváltozott.

De nekem a Snipping Tool is megmaradt (igaz, Win10-ről frissítettem). Ez használhatóbb.

Jobb klikkes menüben nálam nincs kivágás opció.

Firefox-on belül van Take Screenshot, de az ugye a Firefox sajátja.

(#958) ddekany válasza BiP (#957) üzenetére


ddekany
veterán

Mind kettő felhasználó ellenes UI design (főleg gondolom az idősebbek ellen mennek, akik kevésbé káosz-állóak). De az új kevésbé zavarba ejtő alapfeladatokra. Viszont, bosszúból, nem lehet már bekarikázni benne amit mutatni akarsz. :N (Meg még pár dolgot kivettek. Mondjuk a 3D paintban megnyitás parancsot nem hiányolom... elgurult ezeknek már rég.) Komolyan, akik a felhasználó felé néző részét készítik a Windowsnak, minél kevesebbet dolgoznak, annál jobb nekünk.

(#959) #16820480 válasza ddekany (#958) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért ne lehetne karikázni? Notification center alatt ráböksz, és feljön a szerkesztő.

(#960) ddekany válasza #16820480 (#959) üzenetére


ddekany
veterán

És tényleg! OK. De erre hány százaléka jön rá az embereknek? Igen, oda van írja a notification aljára elég diszkréten, a többi közlés alatt, hogy "Válassza ki a kép megjelöléséhez és megosztásához". Bármit is jelentsen ez... Ismét borzalmas UI tervezés. Mondjuk ez a trend, hogy semmi rendszer nincs, hogy valami kaland és felfedezés is legyen a mindennapokban.

(#961) #16820480 válasza ddekany (#960) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kettőnk példáját nézve 50% találta meg :D Amúgy szerintem a fordítás a rossz inkább, angolul érthető is volt, meg ha felugrik egy hatalmas értesítés a sarokban, akkor csak rákattint már az ember. Persze ha letiltottad az értesítéseket, akkor nem, de azt ugye már a usernek kell, mert alapból megjelennek.

(#962) ddekany válasza #16820480 (#961) üzenetére


ddekany
veterán

"Select here to mark up and share the image". Select here what? Szóval ez sem sokkal jobb, bár a "mark up" azt talán feltűnhet, ha valaki eljut a notification aljáig. Eleve eléggé agyament ötlet az egész. Én pl. miután megvolt a kivágás, kitenném a képernyőre, hogy ezt fogjuk a vágólapra tenni, egy default action "Kész" gombbal. Ami mellett ott látszanának a szerkesztő gombok.

[ Szerkesztve ]

(#963) #16820480 válasza ddekany (#962) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a régi ezt csinálta, de ott például ha nem akarok jelölgetni semmit rajta, csak beszúrni valahova, akkor plusz nyomkodás, hogy bezárd az adott ablakot. Én pont szeretem az újban, hogy simán kiteszi vágólapra, ha akarom mégis szerkeszteni, akkor rábökök az értesítésben, és kész. Nekem így sokkal gyorsabb és kényelmesebb.

Hogy ON is legyen benne, meg is jelentek a malware telepítők: [link]

(#964) ddekany válasza #16820480 (#963) üzenetére


ddekany
veterán

Ha valamit napi párnál többször ritkán csinál a felhasználó, akkor 1 kattintás megtakarítása helyet az érthetőséget preferálnám. (Amúgy az eredeti Képmetsző UI is genyó, csak máshogy.) Nem mintha ilyesmi nagyon érdekelné őket. Elég olyan napi sokkar többször idegesítő dologra gondolni, mint hogy weblapról vágólapozás viszi a formázást, a Word-be, levelező alkalmazásba, stb. Nyilván 99%-ban nem akarod. De szöszölhetsz az irányított beillesztéssel, már ha a cél alkalmazás támogatja egyáltalán. Még a hotkey se egységes arra. Ezzel pl. nem foglalkoznak, pedig napi szinten gond. (Szinte mindig csak egy adott alkalmazáson belül akarsz formázást is vinni.)

[ Szerkesztve ]

(#965) #16820480 válasza ddekany (#964) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez engem is idegesít, de nem is azért, mert alapból viszi, azt hiszem az átlag ember úgy akarja másolni a dolgokat, ahogy látja, hanem hogy nem mindenhol lehet beállítani alapértelmezettre a paste without formatting opciót. De egy ideje most O365 alatt már egységesen a ctrl+shift+v a gyorsgombja, Outlook alatt is, így ezzel elvagyok igazából.
Létezik egyébként olyan vágólap app, aminek beállíhatod, hogy dobja el a formázást és úgy illesszen be.

(#966) applause


applause
aktív tag

Az a problémám, hogy az simplés nfc fizetés pár alkalommal működik, azután nem. Ilyenkor a simple alkalmazást törölni kell és újratelepíteni. Ezután pár alkalommal jól müködik, majd nem engedi a fizetést, a terminál azt írja, hogy ellenőrizzük a mobil beállításait.
Másnál, hogy működik.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#967) sh4d0w válasza applause (#966) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a kérdés hogy kapcsolódik a Windows 11-hez?

https://www.coreinfinity.tech

(#968) Tamás88 válasza sh4d0w (#967) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szerintem csak rossz helyre írta a kérdést, máshova szerette volna. Ilyen előfordulhat bárkivel is na. :))

(#969) poirot válasza Tamás88 (#968) üzenetére


poirot
senior tag

Ja, ja. Pü.-ben megbeszéltük, remélhetőleg jó tanácsot adtam.

(#970) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Letoltottem a githubrol egy patchelt isot (Fuck Microsoft X3 :C ), felraktam az oreg biztonsagi tartalek core 2 duos laptopomra es teljesen megtaltosodott az oreg masina :Y :R
Oszinten le vagyok nyugozve.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#971) #11493888


#11493888
törölt tag

Feltettem a megára egy elvileg magyar home és pro verziót. aki akarja próbálgassa.
[link]

(#972) BonFire válasza flexxx2 (#88) üzenetére


BonFire
veterán

„Nálam a TC kiválthatatlan. Kb 15-20 tab fül van megnyitva mind2 oldalon, +van ami zárolva van, nehogy ellépjek a könyvtárból.”

Az Explorerben alapból benne van a Quick Access. Nem kell 40 lapot kipinnelni TC-ben. Ha meg 40-et ki kell pinnelni, az olyan, mintha egy sem lenne, hiszen ugyanúgy nem tudod hatékonyan használni, tehát értelmét veszti a gyors hozzáférés, mire a 40-ből kibogarászod azt az egyet, amelyikre szükséged van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#973) #11493888


#11493888
törölt tag

És megjelent, Windows 11 21H2
[link]

lehet nyüstőlni...

[ Szerkesztve ]

(#974) AxBattler válasza Zoz (#763) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt felvéstem, köszi! :C
Mármint a telepítő USB rudacska könyvtárában?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#975) Zoz válasza AxBattler (#974) üzenetére


Zoz
őstag

Igen.

(#977) Danixwin11


Danixwin11
friss újonc

A tmp 2.0 is kell nekem már megvan :)

(#978) MasterMark válasza Danixwin11 (#977) üzenetére


MasterMark
titán

TPM.

Switch Tax

(#979) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Egy kezdő kérdés nekem 10 van és 11-re szeretném frissíteni ingyen? Az lehetséges?

Kis zavar van ahogy utánna olvastam TPM 2.0 kell de azt bekapcsoltam és a
PC-állapotellenőrzés is igazolta hogy okés: "Ez a számítógép megfelel......."

Viszont az update résznél még mindig nem engedi ott azt írja nem felel meg :F Na akkor most mi van?

UEFI-t engedélyeztem viszont lehet nem úgy volt telepítve a windows 10 mert a driverekhez meg CSM boot kellett :((

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.