Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Urby66 válasza FoxiestFox (#59) üzenetére


Urby66
aktív tag

Már egyre biztosabb vagyok benne,hogy csinálok ilyen cikket is. :)
Na jó, ha végzek a Metro sorozattal és befejezem a Wolf2-öt, és ha kipörgetem végre a Dying Light -ot, akkor elkezdtem újra a DX1-et. És persze közben megcsinálom az új cikket és foglalkozom a családdal is...
Szóval majd egy év múlva... :D

envagyok
Úgy tudom ez automatikusan aktiválódik, és alapból be van kapcsolva. Az tény, hogy ezzel kapcsolatban nem állítottam semmit. Egy átlagos usert feltételezve csak telepítettem mindent, játszottam és mértem

[ Szerkesztve ]

(#62) FoxiestFox válasza Urby66 (#61) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ajánlom a GMDX modot amúgy. Az igazán kimaxolja a koncepciót, de nem nyúl bele olyan mélyen, mint a Revision.

(#63) bambano válasza Urby66 (#30) üzenetére


bambano
titán

"A különféle oldalak olcsón árult kulcsok nem legális forrásból vannak. Amennyire én tudom kulcsot interneten legálisan csak a Microsoft és talán az Amazon árul. A többi biztosan nem legális, de ettől függetlenül a legtöbb működik. Sajnos mivel nem legális nem sokkal jobb mint kalózwindowst használni.": ezzel szemben a valóság az, hogy a microsoft jogai az első eladáskor kimerülnek, így nem korlátozhatja a licenszek másodkézből történő árusítását. erről van eu bírósági határozat.

Tehát a neten vásárolható használt, legális kulcs.

a poszthoz: [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Realtek hang "kártya" van a laptopban? Ha igen, akkor azt hiszem tudom miért nem volt vele hangod Linux alatt, elég nevetséges az oka. Dobsz egy linket a laptopról? Most csak átfutni volt időm a cikket, de a típust nem láttam benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65) Urby66 válasza CPT.Pirk (#64) üzenetére


Urby66
aktív tag

Ez a gép volt az. Olcsó cucc nem túl merev anyagokból, de nagyon szép kijelzővel.
Kíváncsi lennék a megoldásra, de ujra rakni semmiképp sem akarom már! :(

(#66) CPT.Pirk válasza Urby66 (#65) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intel SST audio van benne, ami a Cherry Trail platform beépített cucca. A támogatás mindig is megvolt hozzá Linux alatt, valószínűleg rossz ACPI azonosítót állítottak be neki mikor tervezték a laptopot. Ha van kéznél egy live Linux, boot után ha nézel egy dmesg kimenetet, ott ki is írja a sorok között, hogy mi a gondja ezen a téren.

Az egyel korábbi BayTrail platformnál jártam így, ott a Realtek hangkeltő azonosítóját keverték össze egy egyel régebbi IC azonosítójával és a driver teljesen jogosan kiköpte miután kiolvasta az azonosítót az IC-ből, hogy ez nem az az IC. Leveleztem kicsit az Intel két fejlesztőjével ez ügyben és kiderült, hogy Win10 alatt azért volt hangja a tabletnek, mert az ottani Realtek driver nem ellenőrzi le a chip típusát...
A probléma nem egyedi, több konkrét eszköz van hardveresen beleírva a kernel forrásába, hogy milyen nevű eszköznél milyen drivert kell betölteni a hanghoz, figyelmen kívül hagyva az ACPI táblában lévő hibás azonosítót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67) lev258 válasza CPT.Pirk (#66) üzenetére


lev258
veterán

Nem akarok beleugatni, de voltak olyan alacsony fogyasztású Intel cuccok, amikhez egyáltalán nem volt tervben driver írása Linux-ra (ezt meg is mondták kereken). Később lehet rászánták magukat, vagy esetleg független fejlesztők is beszálltak a dologba. Már nem tudom.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#68) bolvar


bolvar
senior tag

Pici hibajavítás :D
Intel Xeon E51650 Egy E5-1650 lenne :D

Ha jól értem ezzel a verzióval mindent meglehet csinálni, akár tartományba is helyezhetem?
Mondjuk nem tudom ha 1,5 évet vársz lesz-e olyan játék ami esetleg valamit hiányolni fog az egy kérdés nálam.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#69) CPT.Pirk válasza lev258 (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erről nem tudok, de az sst audionak konkrétan láttam a kódját a forrásban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70) kenwood


kenwood
veterán

Az ilyen tesztek mutatnak ra arra,mennyire ertelmetlenek a tesztek.
Ha ugyanazon a hardveren,ugyanazokkal a szoftverekkel futatsz le 3 naponta mondjuk 10 alkalommal teszteket.
Nemelyikben nagyobb eltereseket fogsz latni,mintha rakoltottel volna 100 ezer forintot a gepre :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#71) ceia válasza #54072192 (#46) üzenetére


ceia
őstag

De memóriát azért foglalnak :U
És azt is ott tudod kikapcsolni, hogy jelentést küld a kereséseidről, a látogatott weboldalakról, a letöltéseidről, a háttértárakon található fájlokról? Engem ezek irritálnak leginkább.

        it's more fun to compute

(#72) kenwood válasza bambano (#63) üzenetére


kenwood
veterán

Valaki beperelhetne a steamet,es az ott arusitott jatekok fejlesztoit is.
Szo nelkul beletorodtunk abba,hogy a regen szabadon eladhato jatekokat roghoz kotottek

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73) Döglött Róka válasza ceia (#71) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kifelejtetted a vizeleted szinenek a monitorozasat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#74) #54072192 válasza ceia (#71) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha hirtelen annyira kell az a pár MB memória, akkor fel lesz szabadítva. Ha meg nem kell, akkor miért zavar? Arra van a RAM, hogy használják.

Nem küld jelentést azokról, amiket írtál, legfeljebb Insideren (de akkor sem úgy ahogy írod). Én MS-fiókot és Edge-et is használok a beépített keresővel együtt, és ennyi van rólam a neten: "Nem találtunk ehhez a Microsoft-fiókhoz tartozó adatokat".

[ Szerkesztve ]

(#75) Prosector


Prosector
addikt

Hany futo folyamatod van boot utan, ha nem inditasz el semmit, csak hagyod, h siman felalljon a rendszer?

Es mennyi ramot eszik?

[ Szerkesztve ]

(#76) Lalikiraly válasza w.miki (#8) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sajnos egyre inkább Linuxot.

Nekem a 17.es AMD E2-9000 res notin egyszerűen a Youtube is szaggat Win10 alatt, miközben a játékok meg egész jól mennek. De Linux alatt tükörsimán megy minden. Fura...
Én most két notimon is Endless OSt használom, még teszteletem. Stabilitásra egész jó sőt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#77) kenwood válasza Prosector (#75) üzenetére


kenwood
veterán

"Es mennyi ramot eszik?"
Ennek a kerdesnek semmi ertelme nincsen.

A Windows elindul 1-2 giga rammal is,de ha 64-et raksz bele,akkor boven 10 fole megy.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#78) Prosector válasza kenwood (#77) üzenetére


Prosector
addikt

Akkor sincs ertelme, ha ossze akarom hasonlitani az en rendszeremmel?

A tesztgepben es az enyemben is 16 giga ram van.

De ennek a kerdesnek nyilvan nincs semmi ertelme, mert te azt mondtad.

[ Szerkesztve ]

(#79) kenwood válasza Prosector (#78) üzenetére


kenwood
veterán

Nincs akkor sem.
Probald ki a sajatodat. Nezd meg 5 napig, naponta egyszer.
Jelentos elteresek lesznek minden alkalommal.
Illetve a pc ram alapveto mukodesenek,feladatanak nezz utana,es rajossz,miert nem foglalkozik ezzel senki.
Nem kell melyebben belemenni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#80) Armagedown válasza w.miki (#8) üzenetére


Armagedown
őstag

Egy gyengébb gépen elég jól fog futni a Win 7 Home Basic, az LTSCnél sokkal gyorsabb lesz , gyorsabb lesz a programok indulása, de a szintetikus tesztekben egyformák lesznek az eredmények.
2 gb ram mellett az LTSC és LTSB memóriahasználata újraindítás után 900 mb , míg a Windows 7 Home Basicnek elég 588 MB is, Avast freevel.
Ne hallgass azokra, akik szerint ugyanolyan gyors lesz a Winx a régebbi gépeken is, mert ez egyszerűen nem igaz, ha kipróbálod, látni is fogod.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.