Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FoxiestFox válasza #54072192 (#100) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pedig lehet elkezdeni fórumot olvasni, manuálisan küldött crash logból debugolni, és legalább az egyik lábbal kiszállni az életünkből.

(#102) #54072192 válasza FoxiestFox (#101) üzenetére


#54072192
törölt tag

Attól, hogy nem akarod érteni, ez még nem működne.

(#103) Armagedown válasza #54072192 (#100) üzenetére


Armagedown
őstag

A WP idején voltak ekkora fanatikusok, mint pl te és meg még páran.
Sajnos ezzel a stílussal csak tönkretesztek egy fórumot, normális kommunikáció már nincs is miattatok a Windows 10 topikban, csak a leb@szás megy a részetekről.
A Windows nem egy szolgáltatás, hanem egy operációs rendszer kellene legyen.
Amúgy meg a Windows 7 a legjobb példája annak, hogy keylogger nélkül is lehet rendes operációs rendszert készíteni, az Apple is tudja, hogy külön operációs rendszer kell asztai gépre, mobilra és tabletre, mert ha egyforma lesz mindegyik, egyik sem lesz jó, mindegyikre másmilyen kell.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#104) FoxiestFox válasza #54072192 (#102) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tőlem hajtogasd amíg szeretnéd.
A fent vázolt rendszer simán működne. Ott lenne a sok free eszközből a számolatlan log, míg a fizetős rendszerekből semmi, de ha szeretnénk, anomáliák esetén tudnánk logot küldeni bármiről két kattintással, amit prioritásként kéne kezelniük.

Kicsit ijesztőnek találom, ahogy néhány évtized internethasználat lehámozta az emberek többségéről a magánszféra védelmének árnyékát is, és a szoftvereket, szolgáltatásokat fejlesztő cégek termékévé konvertálta őket.
Szívetek joga. Én teljes kontrollt szeretnék az operációs rendszerem felett, ami törvényi előírás kellene legyen amúgy, nem egy "opció" ahogy fentebb már megkötöttem a kompromisszumot.

Persze szabad rablás van mind pénzügyi/gazdasági értelemben, mind userdata szintjén, ez azonban nem lenne szükséges, hogy így legyen.

További ivarszervem pöcögtessem bele a cégbe, amitől operációs rendszert várunk, de szolgáltatást fejleszt. :D

[ Szerkesztve ]

(#105) #54072192 válasza Armagedown (#103) üzenetére


#54072192
törölt tag

Azért vagyok fanatikus, mert nem azt mantrázom, hogy kémkednek mindenem után, meg hogy szar az egész, és járjanak Redditre problémák után kutatni meg csevegni?

Meg mi ez a többes szám? A Win10 topikjába azért járok, hogy segítsek azoknak, akiknek gondjuk van, veled ellentétben. Ha valakivel gondod van, akkor beszéld meg vele.Lebaszás akkor jár, ha valaki egyértelműen hülyeséget mond, például hogy optimalizáljunk SSD-t, meg pucoljunk registry-t, hogy gyorsuljon a rendszer.

Be lehet perelni a Microsoftot, ha tényleg igaz amit te és még 1-2 ember állít a kémkedésről és adatlopásról.

A Windows 10 egy szolgáltatás, tetszik vagy sem, ez van. Ettől még operációs rendszer. Megszűnt a W10Mobile. Tableteken desktop Windows fut, teljes támogatással, minden rákötött eszköz működik, minden alkalmazás fut, ez nem Android meg iOS. Meg ez most hogy jön a telemetriához? Nem tudod kezelni a csempéket egérrel?

FoxiestFox: Ha igazatok lenne, és bizonyíthatóan személyes adatokat gyűjtenének, akkor egyrészt hatalmas botrányok lennének csoportos perekkel együtt, másrészt természetesen én sem használnám. De továbbra sem mutatott senki (te sem) bizonyítékot az állításotokra. Ha neked nem felel meg a Win10, akkor vannak alternatívák.

(#106) Armagedown válasza #54072192 (#105) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem, azért vagytok fanatikusak, mert ha valakinek valami problémája van a rendszerrel, letagadjátok, hogy ilyen nem is létezik, a részetekről az a megoldás, ha átáll az illető Linuxra, ezt már többször írtátok, ez még poénnak is rossz.
A kémkedés ténye csak a dolog egyik fele, a telemetria szolgáltatás erőforrást vesz el, kevésbé lesz reszponzív a rendszer, a bootolás is lassabb, az ssd és a memóriabővítés ezen problémák egy részét elfedi.
Én is szoktam olvasni a Windows 10 topikot és időnként segíteni is szoktam, indokolatlanul nem szoktam kritizálni senkit.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#107) FoxiestFox válasza #54072192 (#105) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem csak az személyes adat a szememben, hogy a neved Macskássy Gordon, 180 magas vagy, és pénteken lázas lettél, de ahelyett, hogy orvoshoz mentél volna, betoltál egy fecskendőnyi lidokaint, amit haverod, Tóth Ödön lopott neked a munkahelyéről, ahol beteghordó, hanem az is, hogy épp hol vagy, milyen IP-t használ a géped, milyen oldalakra keresel, mennyi billentyűleütésed van, a nap mely szakában használod leginkább a géped, mely helyszíneken, időpontokban van legtöbb billentyűleütésed, adott geo vagy lokális politikai események után többet írsz-e, más helyekre közlekedsz-e, mint szoktál, összességében az egyre összetettebb tracking, és sorolhatnám oldalakon keresztül.

A big data, illetve a hozzá kapcsolódó rengeteg apró, irrelevánsnak, osztogathatónak tűnő információ biztosít lehetőséget a külföldi tech gigacégeknek nagyon, nagyon csúnya dolgokra, és ezek a nagyon, nagyon csúnya dolgok egy ideje már meg-megmutatják magukat rendkívül szofisztikált botok képében például, amikkel közvéleményt lehet befolyásolni, adott, akár az utolsó pillanatilag egyedinek tűnő netes viselkedésmintákat generálni, és még annyi mindent, hogy felsorolni is kevés lenne a topik.

Egyszerűbb usereknek: sok kicsi sokra megy. Én kicsit sem adnék, inkább fizetnék.
Légyszi MS, adok pénzt, te pedig hozzá ne nyúlj a gépemhez, arról semmit ne szedj le, ne nézz meg, ne használj az operá.. szolgáltatásod "tökéletesítésére". :)

[ Szerkesztve ]

(#108) #54072192 válasza Armagedown (#106) üzenetére


#54072192
törölt tag

Én nem tagadom le, ha valamilyen ismert problémáról van szó. Ne beszélj többesszámban, legyen már benned legalább ennyi... azt szoktam mondani, hogy nem minden a rendszer hibája, és érdemes lenne a hiba okát megkeresni ahelyett, hogy szarawinfos.

Ha valaki nekiáll tombolni, hogy neki 11 nappal a frissítés után elcsesződik az egész rendszer, és köcsög az MS, meg minden, arra mit lehet reagálni? Mikor mutatja az ember, hogy ennek a frissítésnek semmi köze ahhoz, ami nála szar, meg nincs időzített bug lenne, aztán folytatja. Igen, ha valakinek a Win10 egyetlen része sem felel meg, az menjen Win8-ra, Linuxra, OS X-re. Nem vicc, ez a választék.

A telemetria még mindig nem így megy. Nem lesz lassabb a boot tőle, nem megy 24/7 az adatgyűjtés. Mutattam példát, de természetesen nem érdekelt téged.

FoxiestFox: A felsorolt adatok egy részét nem gyűjti (vagy kikapcsolható), a másik része nélkül az Update sem működne.

"mennyi billentyűleütésed van"
Ez már a sokadik, szóval hol a keylogger?

[ Szerkesztve ]

(#109) FoxiestFox válasza #54072192 (#108) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerinted egy átlagusernek van lehetősége, hogy keyloggert fedezzen fel a gépén? Megnyitod a processzeket, és így áhháá ez gyanús? Biztos keylogger! :D Ne vicceljünk már.
Hard proof nélkül is elég nyilvánvaló, hogy azt szednek ki a gépedről, amit akarnak.
Ha autógyár vagy is ki tudod nyitni pöccre a tulaj által bezárt kocsit.

(#110) Chaser válasza #54072192 (#108) üzenetére


Chaser
titán

"az menjen Win8-ra, Linuxra, OS X-re."
nekem w7 pro van, csalok:)

tényleg, új gépekre mehet még? ryzennél láttam nem, de pl 8/9. genes intel és egy aktuális genes vga-ra? dx12 nem lesz azt tudom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) #16939776 válasza Chaser (#110) üzenetére


#16939776
törölt tag

legelső gen ryzen-el biztosan megy a win7 pro, "csak" registry kulcsot kell cserélni, hogy ne figyelmeztessen minden indításnál 2x, és ne egye a CPU-t, az auto update to Win10 "szolgáltatás".
Ahogy nézem a friss 4xx-es chipsetek driverei is elérhetőek 64 bit-es win7 alá, lehet azok is működnek...

Futottam bele olyanba, hogy egy két régi program mint mouse tester, ddu hibára futott, de nem tudom hogy a ryzen-win7 "inkompatibilitás" miatt volt-e, vagy hiányzott-e nekik valami futás-környezet file, amit nem telepítettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#112) IamSociopath válasza FoxiestFox (#109) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

A windows telemetria blokkolása host fájlból, kezdeti lépésnek nem rossz. Bár lehet még gyanúsabb leszel tőle :D

[link]

(#113) Chaser válasza #16939776 (#111) üzenetére


Chaser
titán

ha zen lenne akkor 2x széria vagy majd a 3, még egy érv akkor sajnos azintel' mellett - persze ha ott nem gond a w7, bár volt egy brand skylake hp konfig nálam, nem sikerült feltenni rá a 7-et, pedig hivatalosan támogatott volt:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) Armagedown válasza Chaser (#110) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezek a screenshotok arról tanuskodnak, hogy megy a Windows 7 a 9. generációs Intel processzorokon is.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#115) #54072192 válasza FoxiestFox (#109) üzenetére


#54072192
törölt tag

De ez nem így működik, hogy kijelentünk valamit, aztán azt mondjuk, hogy nehéz lenne bizonyítani... :N
Nem csak átlaguser van a világon, már rég szétszedték volna a Microsoftot, ha ez igaz lenne. Megtehetnék? Persze, ahogy az Apple is. Ez nem jelenti, hogy megteszik. Bizonyíték nincs rá.

Mutatok egy példát, amin lehetett kicsit csámcsogni annak idején. "Összegyűjtjük a begépelt és a kézzel írt szavait, hogy biztosítsuk önnek a következőket: egy személyes szótárat, a jobb karakterfelismeréssel segítsük az eszközön való gépelésben és írásban, illetve gépelés vagy írás közben megjelenő szövegjavaslatokat tegyünk."

Ez a virtuális billentyűzetre vonatkozik, illetve a tollal írt szövegre, amit ugye fel kell ismernie. Az egészet ki lehet kapcsolni, használni sem kell.

Chaser: Win7-ről nem is fogsz Win7-re váltani. :) Ha megy még a gépeden, és nem zavar, hogy lassan frissítést sem kap, akkor használd bátran. :)

(#116) #16939776 válasza Chaser (#113) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem abszolút szerencsém volt vele, és csak játékra használom, sehol semmi sallang nincs. Erre 5*.
Egy mindent is tudó gépnek simán jó kompromisszum lehet egy kiganézott W10 enterprise vagy egy LTSC, szerintem ezen felül úgy is kötsz még pár kompromisszumot és onnantól már mindegy milyen vasat veszel alá. :)

(#117) FoxiestFox válasza #54072192 (#115) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De, ez hajszál pontosan így működik ebben a bizniszben.
Ami lopható, lopják, ami monitorozható, monitorozzák, ami mérhető, mérik, ami megtudható, megtudják.
Hogyan kezelik? Mire használják? Meddig tárolják?
Ahogy épp kívánják. Amihez épp érdekük fűződik. Örökké.

Pont azt nem értem, miért gondolná ezt másképp bárki? Főleg, mikor a legtöbb tech multi a mass surveillance-re rendezkedett be egy csomó ideje.

[ Szerkesztve ]

(#118) Vesa válasza #54072192 (#96) üzenetére


Vesa
veterán

Ne viceljünk már. Ez egy fizetős szoftver, én pedig nem azért fizettem, hogy az adataimat begyűjtsék! Az adatgyűjtés -talán-, elfogadható indok egy "ingyenes" terméknél vagy szolgáltatásnál, mert ott az adatokkal fizetünk. Fizetős program esetén nincs joguk adatokat gyűjteni! Az meg nem érv, hogy beleegyezik a user, mert eleve törvénytelen ilyen kényszerrel elfogadtatni egy fizetős terméknél! Kényszer, mivel vagy elfogadom, vagy nem használhatom a _megvásárolt_ szoftveremet. Ha nem látod át, mi is itt a probléma, akkor tényleg nincs miről beszélni! Persze kézzel ki lehet irtani a legtöbb baromságot, még a kötelező frissítést is csak át kell venezni 1-2 .DLL-t és elmehetnek melegebbre a kényszeres frissítéseikkel, de az nevetséges, hogy ilyesmihez kell folyamodni egy nem kevés pénzért megvásárolt szoftvernél, ha az ember nem akarja, hogy az MS mondja meg mi történjen a gépén és mi nem!

A tudomány a valóság költészete!

(#119) #54072192 válasza FoxiestFox (#117) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha így gondolkozol, akkor milyen OS-t használsz? Melyik böngészőt? Milyen VGA-d van? Steam, Uplay, Origin, Epic launcher van-e? Torrentezel? Melyik oldalakat látogatod? Mit teszel a browser fingerprint ellen? Melyik VPN-en keresztül fórumozol itt? Milyen gyakran regisztrálsz újra a látogatott weboldalakra?
Ha mindenki begyűjt minden adatot amit tud, akkor rengeteg kérdést vet fel az állításod. :)

Vesa: Elfogadom, hogy ellenedre van a fizetős szoftvernél a telemetria, és hogy nem tetszik a WaaS. Nincs kényszer, a megvásárolt szoftvered árát visszakérheted, ha nem fogadod el a feltételeket, illetve nem is kell megvásárolni ahhoz, hogy elolvasd őket. Amit csinálnak, az nem törvénytelen, akkor sem, ha azt szeretnéd. Az új rendszernek az a lényege, hogy mindenki gépén azonos rendszer fusson (kisebb eltérésekkel, lehet halasztani, ilyesmi), annak a kötelező frissítés a módja. Ha letiltogatod, meg átnevezed a .dll-eket, akkor bármilyen bug vagy probléma lesz, az részben a te hibád, mert esetleg javították már, vagy te okoztad a matatással. És ilyenkor jönnek a klasszikus példák: Nem működik az MCT, mert az svchost nem mehet netre. Upgrade után fekete kép, mert a témafájlt megbuherálták. Hiányos a nyelvi csomag, mert a Store nem működik, vagy törölve lett. Nem lehet belépni a profilba, mert valaki a rendszergazda, és nehogy ne legyen ő maga az összes mappa és fájl tulajdonosa.

[ Szerkesztve ]

(#120) #54072192


#54072192
törölt tag

Egyébként az, hogy értem és meg tudom indokolni a telemetria létjogosultságát, nem jelenti, hogy insider buildet csinálok a rendszeremből. Alapszintre állítom a visszajelzést, kikapcsolom a netes keresést meg a hasonló "felhasználói élményt fokozó" dolgokat.

De ha mondjuk az időjárás app rendszeresen crashelne, és vinné magával az explorer-t is, akkor nem bánnám, ha magától elküldené a jelentést (amit egyébként meg lehet nézni a gépházban, el lehet olvasni a tartalmát). Ezzel legalább jóval hamarabb tudnának róla, mintha kézzel írnám meg, hogy "csak úgy netezek, és egyszer csak paff", meg keresgélném mellé a logot.

(#121) Vesa válasza #54072192 (#119) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosan ezért nem használok Spy10-et. A w7 telemetriát ki lehet irtani könnyen, arra számos script és egyéb eljárás van. Nálam kb. 8 process fut a telepítést követő kb. 40-ből, és atom stabil a rendszer. Frissítés kilőve, manuálisan frissítek amikor azt én jónak látom (értsd: mem veszem jó néven, ha az oprendszer dönti el helyettem mikor frissít, ahogyan azt sem, ha jobban akarja tudni, hogy nekem milyen driverre van szükségem). Cégnél tettünk fel 10-eket a gépekre. Először egy frissítést követően elszállt az összes Wacom tábla, mert az MS szerint egy másik driver jobb lesz nekünk és önhatalmúlag lecserélte, majd a Creators update után elszállt az összes font a grafikai (Adobe) programok alól, ami különösen kedves volt 1 nappal a leadási határidők előtt. Már elnézést, de én dolgozni akarok és nem az oprendszer baromságaival foglalkozni! Azóta W7 ent ment vissza a gépekre, lebutítva, kiszedve belőlük mindent ami nem kell. Azóta sem volt semmi probléma, stabil, gyors, nem vágja haza a rendszert semmi, mert kontroll alatt van. Sajnos már csak 4 évünk maradt vele, aztán a support megszűnése miatt kénytelenek leszünk váltani, de nem várom ezt az "élményt".

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#122) #16939776 válasza FoxiestFox (#117) üzenetére


#16939776
törölt tag

Már ott ellentmondás van, hogy a user - pénzéért cserébe jogosan - elvárja hogy flottul, egyszerűen működjön az OS, de pontos adatot nem szeretne, nem fog önként szolgáltatni arról, hogy mire használja azt.

Erre kitalálták, hogy ki hagyják a user-t mint hibaforrást a láncból, hogy nagyobb hatásfokkal tudjanak dolgozni.
Nekem is volt kellemetlenségem az önnálósága miatt, stb.. mindezek mellet is, az eddig elért eredmények alapján azt mondom jól döntöttek.

[ Szerkesztve ]

(#123) #54072192 válasza Vesa (#121) üzenetére


#54072192
törölt tag

Honnan tudod, hogy nincs telemetria a Win7-ben? Most akkor mégis lehet tudni, hogy melyik folyamat mit küld?

A 10 sem dönti el helyetted, hogy mikor indítod újra a gépet és telepíted a frissítést. Legalábbis akkor nem, ha megmondod neki. Rendszeresen értesít, aktív időszakon belül nem telepít, szóval mindig van lehetőséged elhalasztani. Egy idő után ezt írja. Amúgy meg 35 napra ki is kapcsolhatod az egész WU-t.

Egyébként céges gépeken gyönyörűen lehet szabályozni a frissítések módját és idejét, az a rendszergazda feladata lenne.

(#124) sh4d0w válasza #54072192 (#96) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy neked elfogadható az adatvesztés, szerintem meg csak egy ilyen eset is pont egyel több a megengedhetönél, föleg, amikor kiveszed a kontrollt az enduser kezéböl.

Magyarázhatod a bizonyítványt, de ez egy szép nagy fekete szörösbunkó a Microsoft neve mellett.

https://www.coreinfinity.tech

(#125) sh4d0w válasza #54072192 (#105) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"Be lehet perelni a Microsoftot, ha tényleg igaz amit te és még 1-2 ember állít a kémkedésről és adatlopásról."

Nem értem a feltételes módot, 2012 óta az egész világ tudja, hogy ez a valóság.

https://www.coreinfinity.tech

(#126) zolee001 válasza Vesa (#121) üzenetére


zolee001
őstag

Csak kiváncsiságból,Android,Ios rendszerekkel valamint faszbuk,insta,whatsup stb -vel rendelkezel e?

(#127) Armagedown válasza #54072192 (#120) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez a cikk megmagyarrázza azt, hogy miért véded annyira a Microsoftot :DD

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#128) #54072192 válasza sh4d0w (#124) üzenetére


#54072192
törölt tag

A hozzászólásomnak melyik része tartalmazza, hogy elfogadhatónak tartom a hibát, vagy hogy magyarázom a bizonyítványt? Az "Ez az MS sara"? Vagy az zavart meg, hogy leírtam, hogy mi okozta és hogy kevés embert érintett? Azt tudod, hogy az MS visszavonta a buildet és telefonos hotline volt életben azoknak, akik érintettek voltak? Mindenki tudja és érti, hogy gáz volt a dolog.

Armagedown: Akkor most lesüllyedtél arra a pontra, ahol már nem érdemes foglalkozni veled. Előbb tanulj meg érvelni és értelmesen vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#129) Armagedown válasza #54072192 (#128) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha jól láttam, akkor te sem érveltél normálisan, kérdésre kérdéssel válaszoltál, és az irónia sem az erősséged.
Ismered a régi viccet?
"A Danubius Rádió közlekedési hírei:
- Figyelem! Az M7-esen autózók figyelmét szeretnénk felhívni, hogy legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben autózik Budapest felé.
Kovács épp az autópályán hallgatja a felhívást, majd felcsattan:
- Hogy-hogy egy? Mind!"

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#130) #54072192 válasza Armagedown (#129) üzenetére


#54072192
törölt tag

Te ezzel kezdted, állítottál valamit határozottan, de nem tudtad semmivel sem alátámasztani. A válaszra és a mutatott példára nem reagáltál, hanem nekiálltál fanatikusozni, meg többesszámban beszélni, végül bérkommentelőnek neveztél, mert nem értek egyet veled. Inkább ne erőltesd ami nem megy.

(#131) Döglött Róka válasza Armagedown (#129) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hogy lehet relevans az altalad idezett cikk itt?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#132) Armagedown válasza #54072192 (#130) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha egy futó program miatt magasabb lesz a processzorhasználat, mint nyugalmi állapotban, akkor magasabb órajelen fog futni, ami több energiát és fogyaszt, emitt akkuról is kevesebbet fogja bírni.
Nincs fogyasztásmérőm, hogy meg tudjam mérni ez eltérést.
A bérkommentelős link pedig poén volt, de ezt valamiért magadra vetted.
Az általad linkelt oldalon azt írják, hogy a Feladatütemezőben ki kell kapcsolni bizonyos dolgokat és akkor nem fut a telemetria, hát, rendszertelepítés után az első dolgom ezeket kikapcsolni és ennek ellenére mégis fut.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#133) #54072192 válasza Armagedown (#132) üzenetére


#54072192
törölt tag

A példaként felhozott feladat a Microsoft Compatibility Appraiser, más néven a compattelrunner.exe, ez kapcsolatos a telemetriával. Az ilyeneket kell keresni, nem pedig azt mondani, hogy csak úgy a levegőben van az adatgyűjtés. Nem 24/7 működik, ugye?
Ez a folyamat nem a rendszerrel indul, tehát nincs hatása a bootra. Más feladatok is használják, például a StartUpTask. Ha nálad a letiltás ellenére elindul, akkor valamelyik feladat visszakapcsolja, bár nem tudom hogy melyik, ugyanis nálam sosem fut le, ha nem engedem neki, tehát ilyennel nem találkoztam.

De menjen mellé a többi program is, elég sok gyűjt adatokat. Az Office is létrehoz 2-3 ilyen taskot. A Geforce Experience például olyan, hogy a telemetria letiltása mellett és bejelentkezés nélkül nem is hajlandó működni (a játéksáv használatához meg bejelentkezni sem kell, de hát ugye az bloatware...).
Mondjuk előtte érdemes lenne megfigyelni, hogy mennyivel merül lassabban a gép, ha ezek nem futnak, mert lehet, hogy elhanyagolható a különbség, és nem az alkalmanként futó feladatok miatt merül.

Az aksival spóroláshoz vannak beállítások (akár takarékos mód), és viccen kívül Edge-et kell használni pl. a Chrome helyett. Még ha nem is a legjobb böngésző, de lassabban merül vele a gép. Majd kiderül, hogy a Chromiumos verziója milyen lesz.

A bérkommentelős linket nehéz poénnak venni a korábbi megjegyzéseid és hozzáállásod után. De oké.

(#134) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Hal valakinek kéne, [Win store to LTSC] letesztelve működik :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#135) Döglött Róka válasza -=MrLF=- (#134) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De minek?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#136) zolee001


zolee001
őstag

A server for workstation elmebajnak már lefött a kv?
Régen vérpistikék azt favorizálták mert pl "jobban szol":-)

Jol van, már megijedtem : https://www.windowsworkstation.com/win2016-2019/

[ Szerkesztve ]

(#137) Dilikutya válasza zolee001 (#136) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyugi, az elmebaj örök. :)
Egyébként nem tudom, mi a jó abban, ha valaki olyan rendszert használ, amiben egy rakás dolog nincs, amire ugyan szüksége lenne, de maga az oprendszer nem arra való, ezért inkább ráhekkeli, és a végén lesz egy ugyanolyan, csak tákolt desktop rendszere. :)

Én is voltam fiatal, anno nekünk is futott napi használatban valamilyen szerver verzió, 18-19 éves infós hallgatóknál ez szerintem elfogadható, esetleg ma már középiskola alatt is felrakhatod. De amúgy hülyeség, pont mert nem arra való.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#138) Dilikutya válasza Döglött Róka (#135) üzenetére


Dilikutya
félisten

Játékra használt gépen jól jöhet, mivel vannak MS Store exkluzív címek, Gears of War, Forza...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#139) zolee001 válasza Dilikutya (#138) üzenetére


zolee001
őstag

Azt a rendszert pedig home/pro-nak hivják

(#140) Dilikutya válasza zolee001 (#139) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pontosan. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#141) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jé...
A MS is rájött,hogy gáz, ha rendszeresen hazavágják az oprendszert? :D Már az üdvözölendő,hogy nem csillió giga...

Mutogatni való hater díszpinty

(#142) Döglött Róka válasza Dilikutya (#138) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Koltoi volt, ahogy az osszes kerdesem itt. Egyszeruen semmi ertelme az ltscnek otthonra.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#143) Dilikutya válasza Döglött Róka (#142) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze hogy nincs.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#144) csiby222


csiby222
aktív tag

Köszi az irományt tök jó ilyen dolgokról olvasni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#145) olasz61 válasza Dilikutya (#143) üzenetére


olasz61
tag

Aki nem akar az elba.....ott új verziókra frissíteni annak ideális választás 2029-ig nyugodtan van egy stabil rendszerrel és a biztonsági frissítésekkel.Döntse el maga mi ideális neki,Én is használom.

(#146) Döglött Róka válasza olasz61 (#145) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Attol mert hasznalod, otthon meg semmi ertelme es meg warez is.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#147) Dilikutya válasza olasz61 (#145) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem semmilyen problémát nem okoznak a frissítések.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#148) benedekco válasza Dilikutya (#147) üzenetére


benedekco
addikt

Engem sem csapott még el személygépjármű bringázás közben tehát nem is csapnak el másokat sem, így kerékpáros sisakot se hordjon az ember, mert minek.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#149) Dilikutya válasza benedekco (#148) üzenetére


Dilikutya
félisten

A frissítések hibáihoz több feltételnek is teljesülnie kell. A 1809 adatvesztése is elég speciális volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#150) FoxiestFox válasza Dilikutya (#149) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a fajta érvelés nyilván megnyugtatja azokat, akiknek minden különösebb előjel nélkül szaródott el valami ebben a remek operác.. service-ben valamelyik frissítés alkalmával. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.