Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dilikutya válasza FoxiestFox (#150) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy rakás gyógyszerre rá van írva mellékhatásként, hogy halált okozhat. Egy millióból egyszer. Talán még az Aszpirinre is.
De én leszarom, mindenki vegye meg 100k-ért az LTSC-t. Bár megvehető, de nekem roppant gyanús, hogy nem tiszta forrásból, a Microsoft-nál nem találok rá lehetőséget, biztosan nem beszerezhető úgy, mint egy sima Windows. Ahol látok vételi lehetőséget, nekem minimum szürke boltnak tűnik. 90 napos trial van, de gondolom, az nem használható teljes körűen a 90 nap után.

Tehát igazából miről beszélünk?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#152) FoxiestFox válasza Dilikutya (#151) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Engem nem érdekel az LTSC, csak felhívtam a figyelmed, hogy ugyan igazad van, az érvelés maga lulszerű.

(#153) ceia


ceia
őstag

(#74) Szmörre "Nem küld jelentést azokról, amiket írtál" Ha nem rakom fel, akkor nem. :N
(#90) Dilikutya "Windows 10 Home 46000 Ft" Home   Pro
(#108) Szmörre "A telemetria még mindig nem így megy. Nem lesz lassabb a boot tőle" Te magad linkelted egy user panaszát, amiben panaszkodik a CompatTelRunner.exe scannelésére bootoláskor.
(#109) FoxiestFox "azt szednek ki a gépedről, amit akarnak" +1
(#122) Duracellm... "a user - pénzéért cserébe jogosan - elvárja hogy flottul, egyszerűen működjön az OS, de pontos adatot nem szeretne, nem fog önként szolgáltatni arról, hogy mire használja azt" Így van, jogos elvárás, hogy a pénzért cserébe jól működjön, de ezt teszi a 10? A fórumok tele vannak panaszokkal. Érdekes, a 7 jól működödtt, ilyen szintű telemeria nélkül is. Azt kedvelte mindenki, aki használta.
"Nekem is volt kellemetlenségem az önnálósága miatt, stb.. mindezek mellet is, az eddig elért eredmények alapján azt mondom jól döntöttek." Milyen eredmények? Az pl, hogy olyan funkciót tettek bele, ami visszavonja a hibás frissítést? Ahelyett, hogy tesztelve, hibátlanul engednék ki az utcákra? Nem tudják egy hétig tesztelni, mielőtt kiadnák? Akkor nem jönne ki olyan frissítés, ami után pl. el sem indult a gép!
Szmörre: Nem tudja a m$, hogy mire használjuk a gépet? Na ne már! Mire használnánk? Itthon netre, multimédiára, és játékra, munkhahelyen meg munkára. Mit kell ezen neki folyamatosan telemetriázni? Valójában azért gyúrt rá a telemetriára, mert az adat a legnagyobb üzlet. Azért nincs felháborodás, mert a kormányok, rendőri szervek megkapnak tőle bizonyos adatokat, cserébe elnézik az adatlopást.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#154) Dilikutya válasza ceia (#153) üzenetére


Dilikutya
félisten

"Az általunk árult szoftvereket az EU-s jogszabályok alapján saját hardverünkről választjuk le és így garantálni tudjuk, hogy Önök nem hamisítványt kapnak. Azáltal, hogy a szoftvert és a hardvert külön értékesítjük nagyon kedvező árakat tudunk biztosítani."

Nem hinném, hogy ebből mindenkinek jutna. Itt használt szoftvert árulnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#155) bambano válasza #54072192 (#119) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gdpr preambulum:
"(32) Az adatkezelésre csak akkor kerülhet sor, ha az érintett egyértelmű megerősítő cselekedettel, például írásbeli – ideértve az elektronikus úton tett –, vagy szóbeli nyilatkozattal önkéntes, konkrét, tájékoztatáson alapuló és egyértelmű hozzájárulását adja a természetes személyt érintő személyes adatok kezeléséhez. Ilyen hozzájárulásnak minősül az is, ha az érintett valamely internetes honlap megtekintése során bejelöl egy erre vonatkozó négyzetet, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások igénybevétele során erre vonatkozó technikai beállí­tásokat hajt végre, valamint bármely egyéb olyan nyilatkozat vagy cselekedet is, amely az adott összefüggésben az érintett hozzájárulását személyes adatainak tervezett kezeléséhez egyértelműen jelzi. A hallgatás, az előre bejelölt négyzet vagy a nem cselekvés ezért nem minősül hozzájárulásnak. A hozzájárulás az ugyanazon cél vagy célok érdekében végzett összes adatkezelési tevékenységre kiterjed. Ha az adatkezelés egyszerre több célt is szolgál, akkor a hozzájárulást az összes adatkezelési célra vonatkozóan meg kell adni. Ha az érintett hozzájárulását elektronikus felkérést követően adja meg, a felkérésnek egyértelműnek és tömörnek kell lennie, és az nem gátolhatja szükségtelenül azon szolgáltatás igénybevételét, amely vonatkozásában a hozzájárulást kérik."

4. cikk:
"11. „az érintett hozzájárulása”: az érintett akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja az őt érintő személyes adatok kezeléséhez;"

a w10 telepítője ezt egyértelműen megsérti. akár szeretnéd, akár nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#156) Döglött Róka válasza bambano (#155) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha igazad lenne, mar google merteku birsagok mentek volna. Csak hat nincs.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#157) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Windows 10 Home is elég jól kiherélhető, én az insiderből vágtam ki a felesleget és mostanában nem sok minden kúszott vissza.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#158) bambano válasza Döglött Róka (#156) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a jogszerűség nem a büntetéstől függ. téged se büntetnek meg minden kresz szabálysértés miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) Döglött Róka válasza bambano (#158) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ah, és nyilván egy MS úgy gondolja nekik pont elnézik és ezért stikában ellopják az összes adatomat!

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#160) benedekco válasza Döglött Róka (#159) üzenetére


benedekco
addikt

Nagy cégek ugyanúgy képesek törvényt sérteni és rendre meg is teszik. Lehet hogy már folyik nyomozás ellenük, lehet hogy még nem. Az hogy még nem vették őket elő az nem jelenti azt, hogy nem sértenek törvényt. De ha egyszer valaki kitalálja hogy nekik megy, akkor nekik mehet.
Nem minden fekete vagy fehér.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#161) Döglött Róka válasza benedekco (#160) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sikerult nagyon semmit mondani:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#162) benedekco válasza Döglött Róka (#161) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem többet mondtam mint te azzal, hogy ha még nem vágták meg őket akkor legitimül működnek. De ennyit erről.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#163) ceia válasza Dilikutya (#154) üzenetére


ceia
őstag

Nem olvastam el mindent, de ez áll ott: Állapot: Új

        it's more fun to compute

(#164) Dilikutya válasza ceia (#163) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ott van mindkettőnek a leírásában, hogy hardverről származik. Amivel semmi gond nincs elvileg, legálisan eladható talán (régen az OEM-et nem lehetett tovább adni, talán a Windows 10-nél változott ez meg), viszont az onnantól kezdve nem új. Olyat el tudok képzelni, hogy sosem volt aktiválva, ettől függetlenül a géppel együtt egyszer már eladták. Kíváncsi vagyok, maximum hány vásárlót tudnának kiszolgálni egyszerre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#165) zolee001 válasza benedekco (#160) üzenetére


zolee001
őstag

A "nagy cégek" szerinted kaloz szoftverrel bohockodnak megkockáztatva,hogy leálljon a rendszerük valamint lemondva a supportrol?
PL a magyar példa ugye,pártunk,kormányunk kicsit megcsapolta az MS-t és uzsora áron adta a szoftvert,hu de nagy nyomozás volt és már meg is kezdték a megérdemelt börtönbüntetésüket a felelösök.
Jaa,hogy mégsem

(#166) benedekco válasza zolee001 (#165) üzenetére


benedekco
addikt

Amire reagáltam, ott a GDPR-ról volt szó, hogy ha nem tartaná be az MS akkor már rég rajtuk lenne a dögvész.
Ez az érvelés hagyott némi kívánnivalót maga után.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#167) zolee001 válasza benedekco (#166) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor félreértelmeztem,ebben az esetben van benne valami
Ahogyan szokott lenni ezek a büntik pofára mennek

(#168) E.Kaufmann válasza zolee001 (#165) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sokan nem kalózkodnak, de a supportal úgy vannak, hogy majd a rendszergazda megoldja, aztán ha mégsem, akkor IJ.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#169) bambano válasza benedekco (#166) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az az érvelés, hogy ha nem büntették meg, akkor jogszerű, tényleg nem hagy kívánnivalót maga után, mert egyértelműen téves.

egyrészt az ms-t elég sokszor megbüntették már. másrészt a gdpr még túl fiatal ahhoz, hogy a villámgyors közbelépéseiről elhíresült eu lépjen. ha tippelnem kellene, arra tippelnék, hogy előbb-utóbb (inkább utóbb) fog, csak most először a guglira meg a facebookra szállnak rá.

most arról ne beszéljünk, hogy egyéb disznóságai miatt hányszor büntették már az ms-t. hányszor mosta fel velük a tárgyalóterem padlóját az ibm...

egyébként meg mások is így gondolják [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#170) Döglött Róka válasza bambano (#169) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Megnézted már valaha mit gyűjt?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#171) bambano válasza Döglött Róka (#170) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hogy néztem volna meg, mikor nem publikus.
azt tudom megnézni, amit állít magáról, hogy gyűjt. ezt, természetesen, megnéztem.

visszakérdezek: te megnézted például a cloud törvényt?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#172) benedekco válasza bambano (#169) üzenetére


benedekco
addikt

Én is erre utaltam, csak lusta voltam kifejteni. :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#173) Döglött Róka válasza bambano (#171) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Publikus, ott van a settingsben. Vadaskodsz, barmilyen bizonyitek nelkul.

Mi a tokom az a cloud torveny? Vagy pontosan fogalmazz vagy inkabb maradj csendben.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#174) bambano válasza Döglött Róka (#173) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Publikus, ott van a settingsben.": úgy látom, hiányosságaid vannak matematikai logika és egyéb területeken is. a settingsben csak azon adatlopások beállítási lehetőségei vannak (egyébként a gdpr idézett bekezdése szerint törvénytelenül), amelyekről úgy gondolják, hogy közzé akarják tenni. semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy ezen túlmenően nincs más adatgyűjtés a windowsban, meg arra sem, hogyha itt kikapcsolok valamit, akkor valóban nem is történik adatgyűjtés. erre várhatóan nem is lesz bizonyíték azután, hogy a főnök ellenkező értelmű nyilatkozatot tett a témában.

"Mi a tokom az a cloud torveny? Vagy pontosan fogalmazz vagy inkabb maradj csendben.": vagy legyél tájékozottabb, vagy maradj csendben. egyébként guglizni neked is van jogod, és akkor megtalálhatnád például a wikipedia oldalát: [link] 4943-as sorszámmal jelölt törvény.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#175) Döglött Róka válasza bambano (#174) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem a beallitasokrol irtam, hanem arrol, hogy megnezheted. De megint csak szemelyeskedsz, nagyot akarsz mondani kozben nem ismered a rendszert. Tenyleg maradj csendben. Majd ha lesz bizonyitekod az szemelyes adatok lopasarol a felhasznalo beleegyezese nelkul akkor irogass.

Menj vissza linuxozni;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#176) bambano válasza Döglött Róka (#175) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na mégegyszer, mert nem ment át.
addig, amíg valaki betűről-betűre nem elemzi végig a w10 forráskódját, addig senki nem jelentheti ki, hogy a w10 pontosan annyi adatot szed össze, mint amennyit publikusan kijelentenek, főleg azután, hogy satya megmondta, hogy a debug infókat akkor is elviszik, ha letiltod.

tehát te csak annyit látsz belőle, amit ők láttatni akarnak veled. hogy van-e több, azt nem látod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#177) CPT.Pirk válasza Döglött Róka (#175) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jézusom de prosztó megoldás! Képesek voltak odahányni a nyers json fájlok tartalmát egy ablakba? :W Van egy kis programozó tapasztalatom, így ezt egyszerűen fájdalmas látnom. :U

Egyébként a cikk szerzője is panaszkodik rá, hogy rettentően nehéz áttekinteni a temérdek bejegyzést, különösen ha engedélyezve van mindennemű adatgyűjtés. Szóval csináltak valamit, hogy "legyen"...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#178) Döglött Róka válasza bambano (#176) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor menj az euhoz rinyalni mert szerinted az ms torvenyt sert, senki nem tart vissza. Watson 2001 ota megy, csak a crashelo stacket kuldi meg egy guid-ot. Latom nagyon akarsz valamit bizonygatni ezert rafordultal egy 18 eve letezo dologra.

Menj vissza szepen kernelt forgatni inkabb, mindenki jobban jar.

Cpt.Pirk: ha nem a nyers adat lenne akkor az lenne a baj, hogy kozmetikaznak.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#179) CPT.Pirk válasza Döglött Róka (#178) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem így van. Kb. fél óra alatt megírok hozzá egy megjelenítőt még én is, további fél óra alatt már kereshető is lenne és ezzel együtt bármikor le lehetne tölteni nyers formában a jsont. Ez így egyszerűen csak azért született, hogy "legyen valami".

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#180) zolee001 válasza bambano (#176) üzenetére


zolee001
őstag

"addig, amíg valaki betűről-betűre nem elemzi végig a w10 forráskódját, addig senki nem jelentheti ki, hogy a w10 pontosan annyi adatot szed össze, mint amennyit publikusan kijelentene"

El kell kérni tölük hátha odaadják aminek elég kicsi az esélye konkrétan 0,ellenben kormányoknak már volt példa ,hogy odaadták.
Na most a fenn emlitett országok illetve a konkurencia vagy egy kirugott ex MS alkalmazott ,amennyiben megalapozott lenne a vád akkor már nem hozták volna nyilvánosságra?
A Microsoft többnyire zárt forráskodu termékeket gyárt,ha nem tetszik lehet helyette nyilt forráskodu termékeket használni,ennyi.
Kicsit unalmas már ez a 20 éve tarto MS szapulás.
A mai világban föleg vicces kritika mivel évek ota az MS a Linux Fundation legnagyobb támogatoja és Windows /Windows Server/Azure stb szinten is messzemenöleg támogatja
Magam részéröl kicsit visszasirom a Ballmer érát aki minden Linuxt használo céget perrel fenyegetett mert a marha nagy Linux fejlesztés helyett elöbb azt a szerencsétlen Windowst kellene rendberakniuk

(#181) jap


jap
aktív tag

Hogyan tudtok új VGA drivert feltelepíteni LTSC-re?
Én ezt a hibát kapom bármit is próbálok telepíteni:

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#182) zolee001 válasza jap (#181) üzenetére


zolee001
őstag

Ehhez a Window verziohoz jár MS support,nyugodtan zargasd öket,hogy oldják meg

(#183) bambano válasza zolee001 (#180) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amikor megnézhetsz egy forráskódot, akkor nyilván aláíratnak veled egy titoktartási nyilatkozatot.
másrészt a forráskód változik, honnan tudod, hogy azt a forrást láttad, amiből az aranylemez készült?
és ez a változás nem csak kémkedési céllal történik, a normális fejlesztés része is.

"Kicsit unalmas már ez a 20 éve tarto MS szapulás.": kicsit unalmas már, hogy az ms-t azóta van ok szapulni, amióta megalapították. annyiból van csak igazad, hogy nem az ms-t kellene önállóan szidni, hanem az ms-t + az amcsi törvényhozást egyszerre.

"A mai világban föleg vicces kritika mivel évek ota az MS a Linux Fundation legnagyobb támogatoja": ha tudnád, hogy a linux világ mekkorákat szív amiatt, hogy az ms "támogatja"...

"Magam részéröl kicsit visszasirom a Ballmer érát aki minden Linuxt használo céget perrel fenyegetett": soha nem volt olyan, hogy Ballmer perrel fenyegessen bárkit is. Ballmer megtette, nem fenyegetőzött, beperelt mindenkit, aki nem volt hajlandó tejelni az ms-nek.

"A Microsoft többnyire zárt forráskodu termékeket gyárt,ha nem tetszik lehet helyette nyilt forráskodu termékeket használni,ennyi.": ha el tudnám kerülni, hogy az ms kártékonysága ne akadályozzon engem is, akkor tényleg ennyi lenne. de nem tudom. és ebben az ms a bűnös, a szándékos, monopólium megtartásáért tett húzásaival.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#184) zolee001 válasza bambano (#183) üzenetére


zolee001
őstag

"A Microsoft többnyire zárt forráskodu termékeket gyárt,ha nem tetszik lehet helyette nyilt forráskodu termékeket használni,ennyi.": ha el tudnám kerülni, hogy az ms kártékonysága ne akadályozzon engem is, akkor tényleg ennyi lenne. de nem tudom. és ebben az ms a bűnös, a szándékos, monopólium megtartásáért tett húzásaival."

Ez a fránya kapitalizmus már csak ilyen,egy cég a profitért dolgozik és ha monopoliumot tudott kialakitani akkor jol csinált valamit. (Egyik részröl mert az emberek vevök voltak a termékeikre a másik oldal viszont a monopoliummal/hatalommal való visszaélései amik a mostani MS-re nem annyira jellemzöek mint a Gates érában)
Amennyiben nem tudod elkerülni az MS termékeket szintén azt bizonyitja,hogy valamit jol csináltak mert a 300+ Linux,MacOS,BSD,Unix klón összesen nem tudott 10% részesedést felmutatni (PC piac) mindezt ugy,hogy az MS termékei nem annyira ingyenesek.

Csak érdekességképpen, az Apple ami annyira nyilt mint egy jobb gulág az nem probléma?
Az ujlenyomatoktol kezdve mindent eladtak már,a vasszigorral vezetett store stb stb
Miért is mentik a cég serveire a user ujlenyomatát? Aki megvette mire is használja?

Facebook teleregény,mai hir ,hogy most csak fél milliárd user adatait (mail cim jelszo) lehet letölteni de a 2019 ben kiderült adatkezelési balhéit nem tudnám felsorolni
Szóval én nem az MS féle adatgyüjtésben látom a problémát manapság mert kétségeim vannak,hogy a begyüjtött adatokat valaki egyáltalán "elolvassa" ,jo példa erre a Windows file törlései amit több forumon jeleztek honapokkal elötte de pont leszarták ahogyan a User Voice channel egyböl a kukába megy

(#185) bambano válasza zolee001 (#184) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ez a fránya kapitalizmus már csak ilyen": milyen?
a kapitalizmus a tankönyvek szerint arról szól, hogy a cégek szabadpiaci versenyben saját maguk fejlesztésével piaci részesedést nyernek és pénzt csinálnak.
a kapitalizmus eredeti verziója kifejezetten nem szól olyanokról, hogy:
- trollkodd szét a szabadalmi rendszert és keress több pénzt más termékével, mint a sajátoddal (android telefon licenszdíjak az ms-nek)
- vegyél cégeket és használd arra, hogy hazugságokkal, hamis vádakkal beperelve a piaci versenytársaidat, félelmet gerjessz a vevői között (sco megvolt?)
- vedd meg kilóra a döntéshozókat, és szemérmesen mondd, hogy lobbi
- lopj el mindent, ami nincs lebetonozva, lassabban megy, mint 120 vagy nincs benne áram.
- egyik piacon szerzett monopóliumodat használd fel más piacokon
- egyébként is élj vissza minden hatalmaddal
- röhögd ki a versenytársat, hogy később ugyanazon a piacon orbitálisan pofára ess... :P
- alapértelmezetten árulj ócska terméket drágán.

Ha pedig nem a desktop piacot nézzük, hanem en-bloc az informatikát, akkor az ms a 20%-os részesedésével igencsak visszafoghatná magát, mert lényegesen nagyobb az arca, mint amit a piaca indokol. még az azúrban is linuxokat használnak a hálózat irányítására.

Eddig is tartottam magam ahhoz, hogy a témában szereplő cégről mondok véleményt, ezután is ehhez tartom magam. Értsd: az, hogy egy ms topicban nem bírálom a facebookot meg a többit, nem menti fel őket.

"Szóval én nem az MS féle adatgyüjtésben": de itt kétféle adatgyűjtésről van szó: az egyik, amit az ms telemetria néven hirdet, és nem tudjuk, hogy mire használ, a másik, amiről itt még nem volt szó, amikor az ms kiszolgálja az amcsi hatóságok törvénytelen igényeit, és nem magának, hanem másoknak gyűjt adatot a monopóliumával való visszaélésen keresztül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#186) Döglött Róka válasza bambano (#185) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg mindig itt vagy?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#187) CPT.Pirk válasza Döglött Róka (#186) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Inkább cáfold meg amit írt, ha tudod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#188) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#187) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez könnyebb.

https://www.coreinfinity.tech

(#189) Döglött Róka válasza CPT.Pirk (#187) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert kene nekem cafolnom olyat amit nem tud bizonyitani? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#190) sh4d0w válasza Döglött Róka (#178) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Áruld el: a webkamera visszejelzés nélküli használata milyen telemetriás adatot biztosít a Microsoft számára?

https://www.coreinfinity.tech

(#191) Döglött Róka válasza sh4d0w (#190) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azt nezi milyen gyakran hasznalod, nem kapcsolgatja, nem hasznalja. Szerinted random feltolt videokat? :D Tudtad hogy ha egy laptopban a webcam bekapcsol akkor mindenkepp eg mellette a led mert ugy van beepitve?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#192) sh4d0w válasza Döglött Róka (#191) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

És te tudtad, hogy nem?
https://www.grahamcluley.com/webcam-spying-without-turning-led-researchers-prove-possible/

Nem, szerintem fotókat készít, a PRISM keretein belül például.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#193) Döglött Róka válasza sh4d0w (#192) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Bizonyitsd be.

Mac, 5 eves cikk egy 10 eves laptoprol. Szep talalat csak irrelevans.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#194) sh4d0w válasza Döglött Róka (#193) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnálattal kell közölnöm, hogy a 3 éves laptopomon is megtörtént az eset.

De igazad van, én vagyok a hülye, hogy valláskárosultakkal leállok vitázni.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#195) Döglött Róka válasza sh4d0w (#194) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sajnálattal olvasom, hogy személyeskedsz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#196) sh4d0w válasza Döglött Róka (#195) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg azt olvasom sajnálattal, hogy olyan dolgokat kérdöjelezel meg, amiket mindkettönknél okosabb emberek számtalanszor bebizonyítottak már. Nem lenne ezzel sem baj, ha beraknál mögéjük egy bizonyítást, hogy nincs igazuk, de ehelyett állandóan zsolozsmázod a redmondi mantrát.

https://www.coreinfinity.tech

(#197) bambano válasza Döglött Róka (#195) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

merugye a "még mindig itt vagy" hozzászólás nem személyeskedés... #186

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#198) Döglött Róka válasza bambano (#197) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem, az egy egyszeru kerdes. Semmilyen szemelyes vonasodra nem tettem megjegyzest.:)

shadow, nem latom az okosabb emberek bizonyitekat, ezert kerdojelezem meg. Idecitaltal egy mac-es cikket egy windows-os telemetria temakorben amit egy hacker idezett elo. Kontextusban a kozos pont a kamera.

Egyikotok sem bizonyitott eddig semmit, max az elfogultsagat a temaval szemben. Ti nem fogadjatok el az allaspontomat, az artatlansag velelmenek elvet meg abszolut figyelmen kivul hagyjatok.

Valojaban semmi ertelme ennek a parbeszednek, mivel alapveto vitakultura beli problemak vannak.

Most irjatok le cizellaltan, hogy en vagyok a hulye es nem tudok vitazni. Eddig is kivaloan hoztatok ezt.;)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#199) zolee001


zolee001
őstag

Ez a Webcames story kimaradt nekem a Microsofttol, ami ha igaz lenne valóban meglepödnék rajta de pl a Metasploit világában már régi trükk és valóban meg lehet kerülni a led világitást.
Másik dolog,hogy az IT iparban dolgozok köréban alap,hogy a webcam drivere törölve és maga a cam leragasztva

(#200) Armagedown válasza zolee001 (#199) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha annyi nagy ITsek volnának, akkor szétszednék a laptopot és egyszerűen kihúznák a webkamera csatlakozóját az alaplapról, annál jobb megoldás nincs is.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.