Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #54072192 válasza Cifu (#50) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ezt mondd azoknak, akiknek segített a support, meg sikerült megoldani a problémát a fórumon.

A Reddit marha jó, kivéve amikor nem. Melyik subredditre gondolsz amúgy? Mert az r/windows10 csak arról szól, hogy mi minden nem tetszik, minden szar, esetenként meg rajzolnak valamit, hogy hogyan nézzen ki a következő build szerintük. Meg vannak az ehhez hasonló posztok, ahol az emberünk a kérdést sem érti. Mindig minden gyári app szar, aztán ajánlanak helyettük 3 másikat, mert miért ne.
Ja, meg sok sikert az aktiválással kapcsolatos gondjaidnak megoldásához a Reddit népével.

Játékokról beszélünk, amik nincsenek Steamen, szóval tökmindegy. Más szolgáltatások, más árakkal. Az Xbox appot a mazsolázásaidból kihagytad, pedig az is sokaknak hasznos.

Az Edge 26MB memóriát fogyaszt, miután már futtattad. A felfüggesztett alkalmazások gyorsabban indulnak a többinél, szükség esetén viszont a rendszer bezárja azokat.

Ugye nem kell elmagyaráznom a különbséget a csoportosítás és az ömlesztés között? :) Mert úgy tűnik, hogy kevered őket.
Külön van az adatvédelem, az alkalmazás, és a Defender. Nem egy hosszú listában 25 kapcsolóval. A mikrofon letiltásához nem az alkalmazásokba mész. A Defender mintaküldését nem a telepített alkalmazásoknál keresed. Annak, aki nem ért a gépéhez, a feladatütemezőben semmi keresnivalója, az alapszintű telemetria pedig hasznos, mert kézzel nem jelez vissza szinte senki. Ez azért csak nem annyira bonyolult. :)

Mintha ez most nem arról szólna, hogy általánosságban hasznosak-e a dolgok, hanem hogy kifejezetten neked azok-e, ezért söpörsz félre minden érvet. Tényleg hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#52) Urby66 válasza #54072192 (#51) üzenetére


Urby66
aktív tag

Neked és Cifunak is igaza van valahol.
Sajnos nem fejleszthetnek minden feladatra külön operációs rendszert. Lehet 100 esetből egy felhasználónál van szükség pl. az időjárás appra, de azt az egyet nem fogja vigasztalni ha nem működik de kicsit több a minimum FPS cserébe.
Jó lenne egy csak játékra optimalizált Windows. Na jó igazából van is ilyen: az fut az Xboxon. :P

(#53) hallador


hallador
addikt

Megnéztem magamnak ezt a rendszert de marad a 2016 LTSB LEGÁLISAN!!! Mert nagyvállalati licenccel használom.
Sem az LTSB, sem az LTSC otthonra nem vagy nagyon drágán van ha jól emlékszem, akkor a 2016 LTSB 85 az LTSC 105 ezer + fa környékén indul, amire $7 a seat per month, is ráugrik, és még volume licences is.

A másik probléma, hogy ez mind csak volume licencinggel. Az meg van otthon?

Nekem van, mert ilyen az LTSB-m (Vállalati licences, és kapja is a licenet a legális kms szervertől), de csak úgy egy otthoni usernek nincs ilyen.

Szóval azért majd írjátok le hogy, hogyan használja ezt bárki csak úgy, hogy letöltöm, használom és még legális is marad, ugyan itt a fórumon is hakniztak azzal, mikor megjelent a Win10 hogy ha áttérnek rá, akkor ingyenes, persze hakninak jó volt, a valósághoz semmi köze nem volt, ha előtte nem volt legális Windows-a a usernek.

Ez az LTSC téma is kisértetiesen hasonlít ehhez.

A Cikk nagyon helyesen nem ajánlja ezt a rendszert, mert otthonra nem legális, csak, ha olyanok a feltételek, pl nagyvállalati gépet használ az ember, és azon éli életét is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#54) Urby66 válasza hallador (#53) üzenetére


Urby66
aktív tag

Ahogyan írtam is, a próbaverzió elérhető,de a legális használat nem életszerű magánszemély számára. Szóval ebben igazad van. A cikk mondjuk azt egy kísérlet, hogy lássuk hogyan működik a rendszer olyan feladatra amire nem szánták.

(#55) #54072192 válasza Urby66 (#52) üzenetére


#54072192
törölt tag

A Home mindenkinek megfelelő tudású. Abból lehet törölgetni kedvünkre, ha nem kell mondjuk az időjárás app. Le lehet tiltani feladatokat és szolgáltatásokat. Viszont olyan sosem lesz a 10, hogy le lehessen butítani egy XP szintjére szolgáltatások terén, mert ez már nem így működik. Hát ez van. Vagy az Xbox. :)

A Win10 úgy készül, hogy a legtöbb fájlt meg tudja nyitni, van benne mindenre app, ott a Store, amiből további alkalmazásokat lehet letölteni, nem kell a netet bújni. Karbantartja magát, helyre tudja hozni a rendszerfájlok egy részét, amikhez amúgy sem enged hozzáférést. A többségnek készül, meg azoknak, akik azt sem tudják, hogy melyik verzió. Én is így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#56) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A Deus Ex játékmechanikája mindig is tetszett. Emlékszem már az első részben, kölyökként, minimális angol tudással órákat töltöttem el a Szabadság-szobor lábánál, hogy meg tudjam csinálni az első küldetést anélkül, hogy észrevennének. A kedvencem a második rész, ahol a sorozat legkidolgozottabb történetét lehet végigjátszani egy régi gépen is jó sebesség mellett.

Bocs de mi a csöcs? :D Az első DX-nél többre értékelni a másodikat? :Y

(#57) Urby66 válasza #54072192 (#55) üzenetére


Urby66
aktív tag

Lehet lesz egy ilyen teszt! Már engem is kezd érdekelni mit lehet el érni egy ilyen optimalizálással. :K

FoxiestFox
A második persze, hogy jobb mint az első,de az elsőre mégis nagyobb nosztalgiával gondolok.
Nemrég kipróbáltam újra,de a grafika nagyon kiábrándító volt a játékmenet pedig a mai programokhoz szokott eszemnek darabos.

(#58) envagyok


envagyok
veterán

Elvileg van valami cucc normál win10 is, most nem jut eszembe, ami sok mindent letilt, kikapcsol pl telemetria

PS: blackviper.com
Ez nem jó?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59) FoxiestFox válasza Urby66 (#57) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nahát, ilyen álláspontot sem hallottam még. :Y

Számomra (és lényegében a DX -mániás közösség 99.9%-ára jellemzően) az első rész A PC-s Játék.
Játékmenete, története, hangulata abszolút top, és azóta sem volt hozzá fogható. Nem véletlen dolgozott rajta annyit Spector, a tökéletes játékot akarta megcsinálni a soksokszáz oldalas design-sztori koncepcióval, és megcsinálta. :)
Nálam ráadásul most friss is az élmény, ugyanis decemberben újrajátszottam a klasszikus első részt (Deus Ex), majd a másodikat (Invisible War), és az Invisible War, ugyan vannak jó pillanatai, olyannak hat, mint a Human Revolution után a... The Fall. Ami egy mobiljáték. Földbe limitálva. (Mondjuk a klasszik első rész után a Human Revolution is hasonlóképp hat, azzal az eltéréssel, hogy a HR elképesztően jó atmoszférával operál, és egy DX-hez méltó soundtracket is kapott (McCann kitett magáért, az MK már nem ihlette meg úgy, mint a HR.)

Szóval nálam valahogy így mutat a sorrend:
DX, DXHR, DXIW, DXMK, The Fall.
A lista nem érzékelteti, de a legnagyobb szakadék az első kettő között van.

Na nem offolom tovább a herélt Windows topikod. :D
Annyit mondjuk hozzáfőznék, hogy a Win10 bloat-mentesítésére korrekt PowerShell scriptek vannak, lehet vele fogni egy csomó helyet, és minden kiadással megcsinálható. Aztán ha valami mégis kell (Xbox szarja pl pár játéknak), visszatelepíted.

[ Szerkesztve ]

(#60) envagyok válasza envagyok (#58) üzenetére


envagyok
veterán

Meg nem tudom a tesztelő bekapcsolta-e a game mode-ot, lehet az segített volna

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61) Urby66 válasza FoxiestFox (#59) üzenetére


Urby66
aktív tag

Már egyre biztosabb vagyok benne,hogy csinálok ilyen cikket is. :)
Na jó, ha végzek a Metro sorozattal és befejezem a Wolf2-öt, és ha kipörgetem végre a Dying Light -ot, akkor elkezdtem újra a DX1-et. És persze közben megcsinálom az új cikket és foglalkozom a családdal is...
Szóval majd egy év múlva... :D

envagyok
Úgy tudom ez automatikusan aktiválódik, és alapból be van kapcsolva. Az tény, hogy ezzel kapcsolatban nem állítottam semmit. Egy átlagos usert feltételezve csak telepítettem mindent, játszottam és mértem

[ Szerkesztve ]

(#62) FoxiestFox válasza Urby66 (#61) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ajánlom a GMDX modot amúgy. Az igazán kimaxolja a koncepciót, de nem nyúl bele olyan mélyen, mint a Revision.

(#63) bambano válasza Urby66 (#30) üzenetére


bambano
titán

"A különféle oldalak olcsón árult kulcsok nem legális forrásból vannak. Amennyire én tudom kulcsot interneten legálisan csak a Microsoft és talán az Amazon árul. A többi biztosan nem legális, de ettől függetlenül a legtöbb működik. Sajnos mivel nem legális nem sokkal jobb mint kalózwindowst használni.": ezzel szemben a valóság az, hogy a microsoft jogai az első eladáskor kimerülnek, így nem korlátozhatja a licenszek másodkézből történő árusítását. erről van eu bírósági határozat.

Tehát a neten vásárolható használt, legális kulcs.

a poszthoz: [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Realtek hang "kártya" van a laptopban? Ha igen, akkor azt hiszem tudom miért nem volt vele hangod Linux alatt, elég nevetséges az oka. Dobsz egy linket a laptopról? Most csak átfutni volt időm a cikket, de a típust nem láttam benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#65) Urby66 válasza CPT.Pirk (#64) üzenetére


Urby66
aktív tag

Ez a gép volt az. Olcsó cucc nem túl merev anyagokból, de nagyon szép kijelzővel.
Kíváncsi lennék a megoldásra, de ujra rakni semmiképp sem akarom már! :(

(#66) CPT.Pirk válasza Urby66 (#65) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intel SST audio van benne, ami a Cherry Trail platform beépített cucca. A támogatás mindig is megvolt hozzá Linux alatt, valószínűleg rossz ACPI azonosítót állítottak be neki mikor tervezték a laptopot. Ha van kéznél egy live Linux, boot után ha nézel egy dmesg kimenetet, ott ki is írja a sorok között, hogy mi a gondja ezen a téren.

Az egyel korábbi BayTrail platformnál jártam így, ott a Realtek hangkeltő azonosítóját keverték össze egy egyel régebbi IC azonosítójával és a driver teljesen jogosan kiköpte miután kiolvasta az azonosítót az IC-ből, hogy ez nem az az IC. Leveleztem kicsit az Intel két fejlesztőjével ez ügyben és kiderült, hogy Win10 alatt azért volt hangja a tabletnek, mert az ottani Realtek driver nem ellenőrzi le a chip típusát...
A probléma nem egyedi, több konkrét eszköz van hardveresen beleírva a kernel forrásába, hogy milyen nevű eszköznél milyen drivert kell betölteni a hanghoz, figyelmen kívül hagyva az ACPI táblában lévő hibás azonosítót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#67) lev258 válasza CPT.Pirk (#66) üzenetére


lev258
veterán

Nem akarok beleugatni, de voltak olyan alacsony fogyasztású Intel cuccok, amikhez egyáltalán nem volt tervben driver írása Linux-ra (ezt meg is mondták kereken). Később lehet rászánták magukat, vagy esetleg független fejlesztők is beszálltak a dologba. Már nem tudom.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#68) bolvar


bolvar
senior tag

Pici hibajavítás :D
Intel Xeon E51650 Egy E5-1650 lenne :D

Ha jól értem ezzel a verzióval mindent meglehet csinálni, akár tartományba is helyezhetem?
Mondjuk nem tudom ha 1,5 évet vársz lesz-e olyan játék ami esetleg valamit hiányolni fog az egy kérdés nálam.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#69) CPT.Pirk válasza lev258 (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erről nem tudok, de az sst audionak konkrétan láttam a kódját a forrásban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70) kenwood


kenwood
veterán

Az ilyen tesztek mutatnak ra arra,mennyire ertelmetlenek a tesztek.
Ha ugyanazon a hardveren,ugyanazokkal a szoftverekkel futatsz le 3 naponta mondjuk 10 alkalommal teszteket.
Nemelyikben nagyobb eltereseket fogsz latni,mintha rakoltottel volna 100 ezer forintot a gepre :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#71) ceia válasza #54072192 (#46) üzenetére


ceia
őstag

De memóriát azért foglalnak :U
És azt is ott tudod kikapcsolni, hogy jelentést küld a kereséseidről, a látogatott weboldalakról, a letöltéseidről, a háttértárakon található fájlokról? Engem ezek irritálnak leginkább.

        it's more fun to compute

(#72) kenwood válasza bambano (#63) üzenetére


kenwood
veterán

Valaki beperelhetne a steamet,es az ott arusitott jatekok fejlesztoit is.
Szo nelkul beletorodtunk abba,hogy a regen szabadon eladhato jatekokat roghoz kotottek

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73) Döglött Róka válasza ceia (#71) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kifelejtetted a vizeleted szinenek a monitorozasat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#74) #54072192 válasza ceia (#71) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha hirtelen annyira kell az a pár MB memória, akkor fel lesz szabadítva. Ha meg nem kell, akkor miért zavar? Arra van a RAM, hogy használják.

Nem küld jelentést azokról, amiket írtál, legfeljebb Insideren (de akkor sem úgy ahogy írod). Én MS-fiókot és Edge-et is használok a beépített keresővel együtt, és ennyi van rólam a neten: "Nem találtunk ehhez a Microsoft-fiókhoz tartozó adatokat".

[ Szerkesztve ]

(#75) Prosector


Prosector
addikt

Hany futo folyamatod van boot utan, ha nem inditasz el semmit, csak hagyod, h siman felalljon a rendszer?

Es mennyi ramot eszik?

[ Szerkesztve ]

(#76) Lalikiraly válasza w.miki (#8) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sajnos egyre inkább Linuxot.

Nekem a 17.es AMD E2-9000 res notin egyszerűen a Youtube is szaggat Win10 alatt, miközben a játékok meg egész jól mennek. De Linux alatt tükörsimán megy minden. Fura...
Én most két notimon is Endless OSt használom, még teszteletem. Stabilitásra egész jó sőt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#77) kenwood válasza Prosector (#75) üzenetére


kenwood
veterán

"Es mennyi ramot eszik?"
Ennek a kerdesnek semmi ertelme nincsen.

A Windows elindul 1-2 giga rammal is,de ha 64-et raksz bele,akkor boven 10 fole megy.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#78) Prosector válasza kenwood (#77) üzenetére


Prosector
addikt

Akkor sincs ertelme, ha ossze akarom hasonlitani az en rendszeremmel?

A tesztgepben es az enyemben is 16 giga ram van.

De ennek a kerdesnek nyilvan nincs semmi ertelme, mert te azt mondtad.

[ Szerkesztve ]

(#79) kenwood válasza Prosector (#78) üzenetére


kenwood
veterán

Nincs akkor sem.
Probald ki a sajatodat. Nezd meg 5 napig, naponta egyszer.
Jelentos elteresek lesznek minden alkalommal.
Illetve a pc ram alapveto mukodesenek,feladatanak nezz utana,es rajossz,miert nem foglalkozik ezzel senki.
Nem kell melyebben belemenni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#80) Armagedown válasza w.miki (#8) üzenetére


Armagedown
őstag

Egy gyengébb gépen elég jól fog futni a Win 7 Home Basic, az LTSCnél sokkal gyorsabb lesz , gyorsabb lesz a programok indulása, de a szintetikus tesztekben egyformák lesznek az eredmények.
2 gb ram mellett az LTSC és LTSB memóriahasználata újraindítás után 900 mb , míg a Windows 7 Home Basicnek elég 588 MB is, Avast freevel.
Ne hallgass azokra, akik szerint ugyanolyan gyors lesz a Winx a régebbi gépeken is, mert ez egyszerűen nem igaz, ha kipróbálod, látni is fogod.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#81) Csupingo válasza Prosector (#78) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom amelyik változaton kevesebb folyamat fut, az kevesebb memóriát fog használni. Pontos képet azért nem kap az ember, mert lehet, hogy a két gépen máshogy dolgozik a memória előtöltés, ha nem szűz win-ről van szó. Függhet a telepített programoktól, a felhasználási szokásoktól, stb.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82) Prosector válasza kenwood (#79) üzenetére


Prosector
addikt

"Probald ki a sajatodat. Nezd meg 5 napig, naponta egyszer.
Jelentos elteresek lesznek minden alkalommal."

Ez nem igaz, nalam alapon 2,4-2,5 gigat hasznal a win mindig.

De gondolom most sincs igazam, biztos rosszul latom a ramhasznalatot.

[ Szerkesztve ]

(#83) sh4d0w válasza Prosector (#82) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább arról van szó, hogy minél több memóriád van, annál többet használ cache-nek a rendszer, aztán ha kell, kiüríti.

https://www.coreinfinity.tech

(#84) Prosector válasza sh4d0w (#83) üzenetére


Prosector
addikt

Igen, pontosan azert kerdeztem a cikkirot a ramhasznalattal kapcsolatban mert a gepeinkben ugyanannyi ram van.

Nyilvan semennyire nem lenne relevans a kerdes ha a 2 gepben nem ugyanannyi ram lenne, persze igy sem 100% az, de azt eros tulzasnak tartom, hogy a kerdesnek ne lenne semmi ertelme.

Ha nem lenne egyenlo a ramok mennyisege, meg sem kerdeztem volna.

Persze az lenne az igazi,ha 2 ugyanolyan geppel lenne tesztelve a pro/home es az ltsc.

(#85) #54072192 válasza Prosector (#84) üzenetére


#54072192
törölt tag

A memóriahasználat nagyban függ a használt és telepített programoktól, eszközöktől. Hacsak nem akarod pontosan lemásolni valakinek a rendszerét, akkor értelmetlen összehasonlítani. A RAM mennyisége csak egy dolog. Attól nem lesz rosszabb a rendszered, hogy nálad 600 megával kevesebb a szabad memória (mert gyorsítótárazta, stb).

De mondok jobbat: ha 3,5 GB-nál több memóriád van, akkor minden rendszerfolyamat külön jelenik meg (jó sok svchost lesz). [link]

Aztán mikor ezt meglátták sokan, akkor majdnem elájultak, hogy micsoda bloatware lett a rendszer! A futó folyamatok számának összehasonlítása is értelmetlen.

(#86) ricsi99 válasza Prosector (#84) üzenetére


ricsi99
addikt

Aki belefut ilyen szutyok brazoros notiba annak a "BrazosTweakert" ajánlom.
1,4 ghz-s 2 magos proci volt amibe belefutottam.... valami kihertélt win7 lehetett rajta gyárilag, csak legyalulták.
Most is tetű lassú egy mezei win7 alatt ,de legalább nem kell kimennem egy kávét lefözni mire egy chrome ablakot megnyit.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#87) Urby66 válasza kenwood (#70) üzenetére


Urby66
aktív tag

Úgy gondolom teszt nem volt értelmetlen. Igazad van, statisztikai szempontból 3 minta nem reprezentatív, de azért választottam ezt a mintanagyságot mert ez még élhető volt, így is körülbelül egy hetet vett igénybe a teszt.
A kijeleteseddel nem értek egyet, mivel terveztem egy tesztet ami a tuning hatásait mutatja. Itt a processzor órajelét 4,3 Ghz-ra emeltem és úgy is mértem egyet. Az eredmény ugyanaz volt. Ami eddig nagy kikengéssel teljesített az a tuning után is ugyanúgy viselkedett...
Prosector
Igaza van a kollégáknak a RAM használat önmagában nem mérvadó. Inkább az számít mi és hányszor indul el a háttérben megszakítva a játékot.
Meg egyszer hangsúlyozom, hogy az LTSC jelenlegi formájában legálisan használva nem ajánlott és persze az enyémtől eltérő rendszer esetén hozhat más eredményt egy ilyen teszt. Önmagában a RAM mennyisége nem elég alap az összehasonlításhoz.
bolvar
Igazad van, a hibát én is észrevettem. "Sajnos" most Franciaországban vagyok az isten háta mögött, így örülök, hogy telefonról kommentelni tudok, arra esélyem sincs, hogy a szövegbe bele tudjak javítani... :(

Szerk. : Talán sikerült... :)) ;]

CPT.Pirk
Köszönöm a tippet, de azt a gépet egy ideig nem szeretném látni és a pocsék támogatás miatt mára minden Atom processzoros eszköztől megszabadultam.
Talán majd ha egyszer unatkozok ki fogom próbálni, hisz nem lehet, hogy ne nekem legyen igazam! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88) Vesa válasza Cifu (#44) üzenetére


Vesa
veterán

+1 :K

A tudomány a valóság költészete!

(#89) Vesa válasza #54072192 (#51) üzenetére


Vesa
veterán

Hasznos a telemetria? Kinek? Mert nekem nem az, főleg, ha a tudtom és beleegyezésem nélkül kémekdnek utánam. Nézd meg, mi mindent gyűjt ez a tetves MS bárkiről!
Maradjunk annyiban, hogy Spy10-ből kizárólag olyan verziót érdemes tartani, aminek az adatgyűjtését ki lehet védeni (ilyen nem létezik). A Home mind közül a legrosszabb! Az LTSC és az Enterprise az, amivel érdemes foglalkozni. De leginkább W7 Ent vagy Pro, mai napig az a legstabilabb rendszer, ha már windows.

A tudomány a valóság költészete!

(#90) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Windows 10 LTSC 100000 Ft (már ha meg tudod venni, találtam egy magyar nyelvű oldalt, német tulajjal és kölni székhellyel, vannak fenntartásaim), de láttam olyat, ahol frissítésként árulják meglévő Pro mellé, nem néztem utána a licenc tulajdonságainak
Windows 10 Home 46000 Ft

Nincs létjogosultsága. Aktiválatlan Windows-zal meg ki akar bajlódni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#91) Döglött Róka válasza Vesa (#89) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem te nem erted, mit is gyujt...

Nem mellesleg beleegyezel.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#92) benedekco válasza Döglött Róka (#91) üzenetére


benedekco
addikt

Lehet, de minek gyűjt, nem az a lényeg, hogy mit hanem minek?

És az mit jelent hogy beleegyezik? Nincs más választása ha win-en akar maradni és haladni akar a korral.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#93) sh4d0w válasza #54072192 (#51) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mire ment a Microsoft a telemetriával és az Insider hubbal? 1809 fiaskó megvan...?

https://www.coreinfinity.tech

(#94) Urby66 válasza Dilikutya (#90) üzenetére


Urby66
aktív tag

Igazad van, és ezt a cikkben is jelzem. Az árazás miatt és a cikkben említett hiányosságok miatt a jogtiszta használatának nincs létjogosultsága a Home mellett. A warez is lehetőség , de erről a cikkben nem kívántam beszélni.

(#95) w.miki válasza Armagedown (#80) üzenetére


w.miki
veterán

Win7-ből van olyan build, ami gyorsabb/stabilabb/ajánlottabb a többinél, gyenge gépre?
Valami, még a nagy Meltdown hiszti előtti verziókból?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#96) #54072192 válasza Vesa (#89) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ránéztél a nyilatkozatra, és a hossza miatt azonnal levontad a következtetést, hogy mindenedet feltöltik és összekémkedik? Vagy esetleg el is olvastad?

Erős a gyanúm, hogy az előbbi a válasz, különben rájöttél volna, hogy ez az összes Microsoft-szolgáltatásra vonatkozik, közte a Windowsra, és tele van magyarázattal, ezért hosszú.
Nem érvényes rád nézve mind, még a Windowos sem, hacsak nem használod a rendszer összes létező funkcióját (appokkal, kézírással és beszéddel együtt), teljesre állított telemetriával. Ráadásul sikerült két éves verziót linkelned, mi a bajod azzal, ami a 1809-re is érvényes?

"Hasznos a telemetria? Kinek?"

A fejlesztőknek, akik így hamarabb tudnak reagálni a problémákra, és képesek felmérni a felhasználók igényeit anélkül, hogy a drága idejüket kéne pazarolni kérdőívekre, amiket ki sem töltenének. De megsúgom, hogy általában van telemetria a programokban (Geforce Experience, kliensek, játékok - különösen Unity-s játékok, programok, plusz weboldalak, stb). Ennek nem az az oka, hogy az alusapi mellett kiporszívózzák az adataid, amiket a föld alatti több exabájtos szervereiken őriznek az utókornak, hanem ez egy nagyon hatékony és egyszerű módja a szoftvereid fejlesztésének és jobbá tételének.

Ha már linkelted, akkor olvasd el, hogy alapszinten miket gyűjtenek, mert nem tudod. Ja, a Win7-ben is van telemetria, nem utólag került bele. Még az XP-ben is volt. A Win10 is elég stabil, nem kell egy 10 éves rendszerhez ragaszkodni.

"főleg, ha a tudtom és beleegyezésem nélkül kémekdnek utánam"

Beleegyeztél, már rögtön a telepítésnél. Utána az OOBE során az orrod elé tol egy csomó kérdést, amikről elég bőven lehet olvasgatni, ott helyben. Mindenről tudnod kéne, csak nem olvasod el, amit elfogadsz. Na látod, ezért van telemetria, mert tőled egy betű visszajelzést vagy hibajelentést nem kapnának akkor sem, ha naponta összeomlana az Office.

sh4d0w: Arra ment, hogy hatalmas mennyiségű hibát tudtak eddig is javítani, és olyan rendszer készül, amilyet a többség akar. Vannak amik kikerülnek, vannak amik bekerülnek. Nincs végleges RTM rendszer, hanem egy szolgáltatásként kezelt OS, ami a többi programhoz hasonlóan folyton fejlődik.

A 1809-es fiaskó megvan, neked is? Volt egy apró probléma, ami pár insideres miatt hibásan lett megoldva. Ez az MS sara. De azért nem derült ki időben, mert annyira kevés embert érintett, hiszen több feltételnek is teljesülnie kellett hozzá, abból az egyiknek semmi gyakorlati haszna nincs, ezért nem is választják (ez az a kérdés, hogy áthelyezze-e a régi fájlokat az új helyre, amit a rendszer a továbbiakban használ).

(#97) Armagedown válasza #54072192 (#96) üzenetére


Armagedown
őstag

Nagy cég és vannak bétatesztereik, és insideresek is, meg tudnák ezt házon belül is oldani telemetria nélkül is, kevesebb bloatware-el, a laptopok akkuja is tovább bírná, és hálózatról használva is kevesebbet fogyasztanának, ha nem a telemetriaadatok gyűjtésével fogyasztaná a Winx az energiát.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#98) FoxiestFox válasza Armagedown (#97) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Telemetria, tracking, data farm on: ingyenes rendszer.
Minden ilyesmi off: fizetős rendszer.
Ezzel én már kibékülnék.

(#99) Armagedown válasza FoxiestFox (#98) üzenetére


Armagedown
őstag

Vagy legalábbis a Home verziótól fölfelé teljesen ki lehessen teljesen kapcsolni, hogy ne zavarja a felhasználót.
De ilyen nem lesz, fontosak a telemetriai adatok a rendszer fejlesztéséhez, azért is lett tökéletes ez a Windows, amit mindenki kedvel, a sok adat nélkül ez nem lett volna lehetséges. :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#100) #54072192 válasza Armagedown (#97) üzenetére


#54072192
törölt tag

Tudsz mutatni olyan szolgáltatásként kezelt operációs rendszert, amit 800 millió gépre telepítettek, és amúgy a legelterjedtebb mind között? Nem lehetne megoldani telemetria nélkül, hacsak nem lesz 500 millió insideres.
Mi bloatware? A Candy Crush? A 1803 óta (vagy már előtte is) nem települ semmilyen app, ha telepítés után a placeholder csempét törlöd a start menüből, és upgrade után sem jelennek meg.
Átvariálják picit az elrendezést a 19H1-ben, de csak az látja majd, aki frissen telepíti, mert egyébként nem nyúl hozzá.

Ha valamilyen telemetriával kapcsolatos folyamat fut, azt látod a feladatkezelőben. Példa. Ez amúgy egy ütemezett feladat, szóval egyszerű a megoldás, ha téged zavarna.

(#99) Az ironizálásnak nem sok értelme van. :N Senki sem állította, hogy tökéletes a rendszer, ahogy nem létezik tökéletes szoftver sem. Csak meg kéne érteni, hogy nem lehet arra hagyatkozni egy ilyen és ekkora OS-nél, hogy majd időnként feldobnak egy 15 perces kérdőívet, amire használható válaszokat adnak, meg mellékelnek pár logot.

FoxiestFox: És a fizetős rendszert vagy szoftvert fejlesztők majd kitalálják a gondolataidat, meg elképzelik a crash logot? Mert fórumokat nem olvasnak, ahol megy a "jó lenne dark mode", meg a "megint bezáródott ez a szar".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.