Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Polllen válasza ravebp (#5699) üzenetére


Polllen
nagyúr

Számomra ez inkább azt jelenti, hogy valamiért kiadtak egy új verziót a 4.0-val...
Ha csak az értékesítés miatt, akkor üzleti szempontból nem éri meg a régire is kiadni.
Ha HW miatt, akkor meg azért nem lesz.

Nem szoktak ezek jó jelek lenni...

De ne így legyen, hajrá wayteq. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5702) ravebp válasza Polllen (#5701) üzenetére


ravebp
senior tag

nekem ránézésre úgy tűnik, hogy csak a hardware gombok maradtak le az újról.
Amúgy csont ugyanaz, úgyh ha ki nem is adják, talán Kelzsoca rá tudja nekünk hegeszteni :)

Rave

(#5703) Polllen válasza ravebp (#5702) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kicsit könnyebb lett és ide már kiírták, hogy HDMI 1.4. De ahogy láttam alapjaiban nem sokat változott.

Én is inkább a lelkes rom építőkben bízom egyelőre. De meglátjuk, mert egyébként a wayteq elég szimpatikus cég és eddig nagyon is felhasználóbarátnak mutatkoztak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5704) Raypapa válasza ravebp (#5699) üzenetére


Raypapa
tag

Megnéztem a specifikációkat ezeket a különbségeket írja:
Régi verzió: 430g, HDMI, AML8726-M (ebből nem derül ki melyik verzió), 1GHz (talán csak felhúzva ennyi, eredetileg 800MHz), van fény érzékelő, op.r. 2.3.4, hw gombok vannak
Új verzió: 410g, HDMI 1,4a, AML8726-M3, 1GHz, nincs fényérzékelő, op.r. 4.0, nincsenek hardvergombok a bal oldalon a kép szerint.

A 2deka súlykülönbséget talán a fényérzékelő kivétele is adhatja...

Kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményére ICS ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#5705) lobedoc


lobedoc
tag

Nekem nem túl rég ezt írta a wayteq, ebből inkább az jön le, hogy a többi termékre is várható az ICS:
"Bár ugyanúgy, ahogy az TAB-100 készülék esetében, a 7”-os modellek esetében sem tettünk ígéretet a 4.0 Android verzióval kapcsolatos fejlesztésekre, ennek ellenére dolgozunk a megoldáson. Amennyiben sikerül a fejlesztéseket ebbe az irányba elvégezni, publikálni fogjuk honlapunkon."

(#5706) lafaty80 válasza Raypapa (#5704) üzenetére


lafaty80
őstag

Reméljük kelzsoca eléri a kapcsolatait a wayteq-nél és ki tudja deríteni, hogy mi lesz velünk ICS téren :)

Mellesleg ezúton is csókoltatom samu-t, hogy egy ilyen hw-el rendelkező eszközre is megjelenik az ICS, míg mondjuk egy SGS-re nem adják ki, mert "gyenge a hw" :(

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5707) Brutális eb válasza lafaty80 (#5706) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ha kihoznak egy ilyen készüléket akkor 99%-ék,hogy xpad/tab ICS nélkűl marad.
Ebben az esetben viszont óriásit fogok csalódni ,hogy ők is beálltak a gyökér cégek sorába.
Holott egy software updatnak a support része kellene,hogy legyen nem pedig feature és eladásnövelő.Reméljük persze a legjobbakat....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5708) Polllen válasza Brutális eb (#5707) üzenetére


Polllen
nagyúr

Legjobb esetben csak annyi történt most is, mint az xpad/xtab váltásnál és jön mindenre a soft.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5709) Raypapa válasza Brutális eb (#5707) üzenetére


Raypapa
tag

:K

(#5710) Raypapa válasza Brutális eb (#5707) üzenetére


Raypapa
tag

Első az üzlet, aztán a support...
"Isten outjai kifürkészhetetlenek..." ;)

(#5711) Yuroy


Yuroy
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap került hozzám egy xTAB-70, mert "se kép, se hang". Sajnos baromira nem értek sem az Androidhoz, sem az eszközhöz. Annyi történt, hogy a tulaj megpróbálta felrakni ezt a hivatalos patch-et: http://www.wayteq.hu/hu/sw-update-xtab70-gingerbread-v1-1 . Annyi hiba csúszott bele, hogy a letöltött zip állományban volt egy másik zip is, amit szintén kitömörített (nem kellett volna). Kártyára felmásolta, elindította a kütyüt (Power on + volume up), az kiírt valamit - majd semmi. Hozzám már úgy került, hogy bármit nyomok rajta, semmire nem reagál. Próbáltam persze a helyes fájlokat rámásolni a kártyára és úgy indítani, de még csak fel sem villan a képernyő.
Van valami tanácsotok, mit lehetne tenni?

KÖSZÖNÖM!

(#5712) khatru


khatru
csendes tag

Sziasztok, esetleg az én problémámra nem tudtok valami megoldást ? Nextgen felrakása után 100mb volt a belső tárhelyem, wipe-oltam, maradt a 100 ami ráadásul csökkent folyamatosan, utána bármelyik rommal, gyári, vagy kelzsoca féle 0.00b a belső tárhely, hiába wipe-olok, vagy clockwork-ben csinálok format-ot.. valaki tudna segíteni ? Köszönöm.

(#5713) Brutális eb válasza Raypapa (#5710) üzenetére


Brutális eb
addikt

Jaj csak ha nics support üzlet sincs.
Ugy emlékszünk az sanyiés erikfia még idejében kapott észhez....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5714) #34365952 válasza Yuroy (#5711) üzenetére


#34365952
törölt tag

Nekem ugyan ez volt az eredménye úgy, hogy én rendesen raktam rá a fájlokat, ahogy kell. Felvillant a zöld Upgrading please wait... és utána ugyanúgy semmi, mint nálad. Semmit nem tudtam kezdeni vele, memóriakártya csere, formázás, újra letöltött fájlok semmi. Nekem sem villan fel resetre sem a kijelző. Szervizeltetni kell.

(#5715) kelzsoca válasza khatru (#5712) üzenetére


kelzsoca
félisten

Gyári rom fel és be kell vinni a WayteQ-hez.

(#5711) Yuroy

Szintén szerviz.
===============
xPAD/xTAB-70 ICS

Megkérdeztem, a korábban, egy user kérdésére adott válasz a jelenlegi állapot.

Ettől függetlenül, ha elérhető lesz a gép, és lesz hozzá forrás is (meg időm is) meg fogom, meg fogjuk nézni, hogy van -e lehetőség portolni a "régebbi" készülékekre a friss szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#5716) khatru válasza kelzsoca (#5715) üzenetére


khatru
csendes tag

Hát köszi, valahogy gyanítottam, igazándiból nem is érdekelne, hogy nincs belső tárhely, mert olvasni, filmezni netezni stb, jegyzetelni tudok... ami zavar, hogy ha felteszek egy romot, beállítgatom stb... kikapcsolás, bekapcsolás után mindent visszaállít alapra, miközben ezt írom felraktam a nextgen-t, ott ugye 120mb belső tárhelyem van, és most nézem, hogy így itt mármint a nextgen-en megtartja a beállításaimat, szóval megpróbálok a problémával együtt élni, mert 3-4hétig nem várnék a szervíz-re, azért köszönöm a segítséget !

(#5717) kelzsoca válasza kelzsoca (#5715) üzenetére


kelzsoca
félisten

A biztos eltérés, hogy a friss gépben egy újabb generációs Amlogic SoC került (AML8726-M3)

A korábbi gépekben AML8726-M1-es.

(#5716) khatru

Ha beviszed a WayteQ-hez 50% hogy helyben megoldható a probléma, esetleg egy próbát megérne :U

[ Szerkesztve ]

(#5718) khatru válasza kelzsoca (#5717) üzenetére


khatru
csendes tag

Ja értem, felrakom a gyári rom-ot aztán jövőhéten bemegyek vele: 1097 Budapest, Gubacsi út 6. ide, igaz ?

(#5719) khatru válasza kelzsoca (#5717) üzenetére


khatru
csendes tag

Ja látom be is linkelted :) köszönöm hogy törődtél a problémámmal, majd ha van valami fejlemény. mindenkép megírom, további szép napot!

(#5720) Yuroy


Yuroy
csendes tag

Oké, köszönöm, akkor visszük szervizbe!

(#5721) Athos1004


Athos1004
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam a Reckless Racing 2-t, de a játékban zölden vibrál a kép. A menü még teljesen jó. Tapasztalt valaki ilyet? Van rá megoldás?

Köszi!

(#5722) tjb007


tjb007
nagyúr

Friss hírek az xTAB-70i -vel és a többi modell ICS frissítésével kapcsolatban: [link]

(#5723) Athos1004


Athos1004
csendes tag

Ez nagyon jó hír! :)

(#5724) lafaty80 válasza Athos1004 (#5723) üzenetére


lafaty80
őstag

Így kezdődött a samunál is :) De ne legyen igazam :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5725) Raynbow74


Raynbow74
csendes tag

Nem tudtok egy működő PS1 emulátort a tabletre? Az FPse-t próbáltam, de indítás után kilép :S

(#5726) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Van itt valaki bennfentes WayteQ-éknál? Már itt a hordozható HD tv, xTab 70i....de az xTAB 50 GPS még sehol..Utóbbiról tud valaki valamit?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#5727) tjb007


tjb007
nagyúr

Ha már így szóba került az AML8726-M1 és az AML8726-M3 akkor gondolom kíváncsiak vagytok rá, hogy miben is különböznek egymástól.
A első és legfontosabb, hogy az M3 már 45 nanométeres csíkszélességen készül szemben az M1 65 nanométerével, ennek legnagyobb eredménye az energiafelhasználás csökkenése, magyarán a M3 kevesebbet fogyaszt aminek köszönhetően az üzemidő növekedhet. A processzormag és a GPU változatlan maradt, az M3 már támogatja a DDR3 memóriákat is 2GB -ig (M1 DD2 512MB) és a vezérlők is frissítve lettek.
Röviden összefoglalva az M3 jobb, frissebb és "erősebb" mint az elődje.

(#5726) Neurotoxin

Írjál nekik emailt vagy hívjad fel őket, készséggel fognak válaszolni a kérdéseidre.

A "hordozható HD tv," a HD-TV100 MP meg már lassan egy éve a piacon van, szóval annyira már nem új :)

(#5728) lafaty80 válasza tjb007 (#5727) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszönjük eme lexikális információ áradatot :)

Amúgy rom szinten ez elvileg csak driver változást jelenthet? Vagy egyebet is?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5729) kovacslajos


kovacslajos
csendes tag

Tegnap vettem egy xtab70 tabletet. Ma meglepődve olvasom a kiváltó termékről a hírt. Nem értem, hogy minek kellett egy processzor csere miatt egy új gépet kiadni, ha minden másban azonos. Vagy az enyémre nem is lesz ICS???? Átverésnek érzem. Neten rendeltem, vissza fogom küldeni! Azért vettem ezt, mert itt agyon lett dícsérve. De úgy látom, kelzsocán kívül támogatás nem lesz. Kelzsocának minden köszönet, de nekem olyan tablet kellene, amire van támogatás. Bocs a hosszú léért... Csak kicsit elkeseredtem. :(

(#5730) apeelme válasza kovacslajos (#5729) üzenetére


apeelme
addikt

elhiszem hogy nincs akkor a húzónevem mint zsocának, de ne írjatok már le...közel 1,5 hónapot "seggeltem" az xTAB-al hogy portoljam a CWM-et, és saját ROM-ot gyártsak kiegészítve a gyári-t plusz funkciókkal... :(((

egyébként ha (#5722) tjb007 linkjét elolvasod akkor nem kellene annyira elkeseredni...

[ Szerkesztve ]

(#5731) Polllen válasza kovacslajos (#5729) üzenetére


Polllen
nagyúr

Abban a hirben az all, h xtab70-re is lesz 4.0...
Mire fel a hoborges? :U


apeelme

Butaság lenne magadra venni... ;)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5732) Athos1004 válasza kovacslajos (#5729) üzenetére


Athos1004
csendes tag

Nem tudom honnan veszed, hogy nincs támogatás. A processzornak lett gyártástechnológiailag fejlettebb változata és ezt építik bele az xTAB-70-be, valamint, akkor már gyárilag ICS-t tesznek rá. Ezért egy betűjellel különböztetik meg a félreértések elkerülése végett. Most pont volt egy áresés és lehet pont az új változatnak köszönhetően. Én semmilyen átverést nem látok ebben. Ráadásul az xTAB-70-re február végén jelent meg frissítés, tehát még azt se mondható, hogy nincs támogatása.

(#5733) kovacslajos válasza apeelme (#5730) üzenetére


kovacslajos
csendes tag

Ne haragudj, nem megbántani akartalak. Köszi Neked is!!!
A többieknek mondanám, akik rögtön leszidnak:
A támogatást én a cégtől várnám, nem lelkes fórumtagoktól és ICS-re gondoltam. Meg arra, hogy "Ne keseredjetek, majd lesz" "Dolgozunk rajta" megy már több hónapja. :(
De mindegy is. Visszaküldöm, megvárom az első észrevételeket az i-ről. Csak hát arra milyen HIVATALOS támogatás lesz a későbbiekben?

(#5734) kelzsoca válasza kovacslajos (#5729) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ma adták ki ezzel kapcsolatosan a közleményt.

(#5735) apeelme válasza kovacslajos (#5733) üzenetére


apeelme
addikt

nem bántottál meg... :N ;)

támogatás pedig van és lesz is...olvasd el a linken a mai hivatalos közleményüket...

[ Szerkesztve ]

(#5736) tjb007


tjb007
nagyúr

40000 birodalmi pengőért akár már most is meg lehet vásárolni az xTAB-70i -t: [link]

(#5737) Brutális eb válasza tjb007 (#5736) üzenetére


Brutális eb
addikt

40-ért nagyon jó vétel szerintem.én csak magunkat xPadosokat sajnálom piocit kisérleti halnak érzem magam.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5738) Polllen válasza tjb007 (#5736) üzenetére


Polllen
nagyúr

Durva áresés... :DDD

kovacslajos
Nem igazán értem a problémád... Erre a kütyüre az elmúlt 2 hónapban több frissítés jött ki, mint az ex moto defy-omra 2 év alatt... :N

Szóval a wayteq pont nem arról volt eddig híres, hogy ígérget és nem ad ki frissítést. Az pedig másik téma, hogy android-s eszközöknél ritka a több évet felölelő folyamatos rendszer frissítés.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5739) Johnny70 válasza Brutális eb (#5737) üzenetére


Johnny70
tag

Egyetértek, mi futtattuk fel a márkát a vásárlásainkkal a tablet piacon, aztán 8 hónap alatt 2 modelfrissítés után már úgy érzem, hogy 2-3 éves gépem van. Főleg azért, mert hardveresen szinte semmi nagyobb léptékű változás sincs, csak annyi, hogy ne legyen rájuk szoftverfrissítés.
Kelzsoca, Apeelme, bennetek a remény (vagy a verziókban kevésbé járatos vevőkben, akik még nem gombokért akarnak fiatal Xpadet venni)

(#5740) keszo válasza ravebp (#5702) üzenetére


keszo
őstag

Pont kinézetre nem változott, ugyanazt a házat kapta mint a régi, és csak a belsö hardvere változott egy kicsit. Ami épp elég ahoz, hogy ne lehessen az elödeire felrakni az ICS-ét

Attila

(#5741) kelzsoca válasza Johnny70 (#5739) üzenetére


kelzsoca
félisten

hardveresen szinte semmi nagyobb léptékű változás sincs, csak annyi, hogy ne legyen rájuk szoftverfrissítés.

Most dobtak ki ezzel kapcsolatosan közleményt, persze ettől függetlenül majd ránézek/ránézünk arra az ICS-re, maximum lesz 2 verzió, de az meg több mint a semmi. :)

(#5742) gabezzz222


gabezzz222
csendes tag

Sziasztok,

mostanság akarok venni egy készüléket, és lenne egy kérdésem; milyen különbség van az xPAD-70 és az xTAB-70 között? A WayteQ honlapján csak az oprendszer más a két készülék között (gondolom, ezt meg amúgy is lehet "variálni"). Van valami egyéb érdemi eltérés a nevükön kívül, esetleg valamelyik változat kevésbé/jobban ajánlott?

(bocs, ha már téma volt, de nem olvastam át az egész fórumot, csak az elejét + a végét.. :) )

(#5743) keszo válasza tjb007 (#5736) üzenetére


keszo
őstag

Söt aki bemegy a WayteQ-be ott is megveheti 40k-ért.

Attila

(#5744) kelzsoca válasza gabezzz222 (#5742) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az xPAD már nincs forgalomban, xTAB-ot tudsz venni, de valószínűleg abból is az xTAB-70i modellt.

Vannak eltérések, kijelző, érintőpanel stb. de amit meg tudsz vásárolni az már xTAB verzió lesz.

(#5743) keszo

Valószínűleg már a boltokban is ott a termék.

[ Szerkesztve ]

(#5745) keszo válasza kelzsoca (#5744) üzenetére


keszo
őstag

Vagy használt

Attila

(#5746) gabezzz222 válasza kelzsoca (#5744) üzenetére


gabezzz222
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Akkor ezek szerint már érdemes a 70i modellt keresni :) , akk. lehet, várok még 1-2 hetet, mert egyenlőre Árgépen, stb-n még nem látom, csak a sima 70-est.

(#5747) kisgabor87


kisgabor87
tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy ha szeretnék mindent törölni és a gyári kezdeti állapotra visszaállítani akkor mit kell tennem?

(#5748) kelzsoca válasza kisgabor87 (#5747) üzenetére


kelzsoca
félisten

Beállítások-Adatvédelem-Gyári adatok visszaállítása

(#5746) gabezzz222

Valószínűleg már a héten felbukkan a boltok polcain.

[ Szerkesztve ]

(#5749) Johnny70 válasza kelzsoca (#5741) üzenetére


Johnny70
tag

Tartok tőle, hogy az XPad hivatalosan már felejtős lesz, mert csak az XTabról írtak. Ha nem néznétek rá ilyen rendszeresen, akkor már túladtam volna rajta :) Azért bíztam benne, hogy legalább egy évig lesz hozzá support, de csak 4 hónapig volt (azért nem akarok bántani senkit, lehet, hogy dolgoznak az ICS-en Xpad-re is...)

(#5750) kelzsoca válasza Johnny70 (#5749) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha xtab-ra megcsinálják, valószínűleg az xpad se marad ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.