Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) lafaty80 válasza rabbit87 (#5350) üzenetére


lafaty80
őstag

karcsú sajnos, de reális.... :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5352) gabor1017


gabor1017
csendes tag

Szerintetek egy 8" ePad aPad Tablet PC tok + billentyűzet Méret: 230x175x30 mm megfelelne az Xtab-70-hez?

http://www.google.hu/imgres?um=1&hl=hu&sa=N&biw=1280&bih=685&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=A1u30lpm0988MM:&imgrefurl=http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitogep_laptop_tablet_kellek/tablet_pc_ipad_tok_es_tarto/8_epad_apad_tablet_pc_tok_billentyuzet_1559462354.html&docid=fHZJf2RnNSVlSM&itg=1&imgurl=http://n1.vatera.hu/photos/2d/18/3fc5_2_big.jpg&w=710&h=601&ei=PlRoT5zkJ8jCtAbI0an6Bw&zoom=1&iact=hc&vpx=189&vpy=152&dur=129&hovh=207&hovw=244&tx=100&ty=125&sig=118197969513577886710&page=1&tbnh=153&tbnw=181&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:0,s:0

(#5353) tjb007 válasza gabor1017 (#5352) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, de nem lesz passzentos, nagy lesz bele.

(#5354) gabor1017 válasza tjb007 (#5353) üzenetére


gabor1017
csendes tag

Igen erre gondoltam, de ha nem esik ki belőle akkor megfelelő lenne már számomra. A Wayteq azt írta kérdésemre, hogy billentyűzettel ellátott tok ügyében nem tud segíteni, egyet viszont hamarosan piacra fognak dobni, ami egy sima bír tartó 3500Ft körül.

(#5355) gabor1017 válasza gabor1017 (#5354) üzenetére


gabor1017
csendes tag

*sima bőr tok

(#5356) gabor1017


gabor1017
csendes tag

A 225 x 150 x 35 mm méretű 7" tok is megfelelne méretei alapján nemde?

http://www.users.hu/?p=termek&termek=31017&point-of-view-angol-billentyuzet-es-tabletpc-tok-7quot-tabletpc-hez-kbf-tab-7-tablet-billentyuzet

(#5357) tjb007 válasza gabor1017 (#5356) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a baj, hogy ezek csak a külső méretek.
Amúgy meg ha jól emlékszem vett valaki pont egy ugyanilyet és nem volt jó.

(#5358) Raypapa válasza gabor1017 (#5356) üzenetére


Raypapa
tag

A páromnak is ilyen van, de szerintem a miénk nem megy bele, szélesebb...

(#5359) ClaydovE


ClaydovE
tag

Megosztom én is a tokokkal kapcsolatos tapasztalatomat. Még tavaly vásároltam Kínából egy ilyen billentyűzetes bőrtokot. A méretei annak is megfelelőnek tűntek, de amikor megérkezett és láttam élőben akkor jöttem rá hogy, a a rögzítők közé már nem fér be a tablet.

[link]

Persze nem estem rögtön kétségbe, barbár módon kirángattam a fölső magányos rögzítőt a helyéről, az alsó kettőt pedig mivel ugye le kellett húzatni (rugós) vágtam ki kis négyzetet egy kartondobozból, az gondoskodott mindkét kar odalent tartásáról.

Íme a végeredmény:

[link]

Azért van némi szépséghibája a dolognak, az egyik az hogy így a tokban elég veszélyes hordozni a tabletet, mert oldalra kicsúszhat (bár erre is ki fogok találni valamit, a másik hogy az alsó két karom útban a a kezelőgomboknak (ez nem olyan nagy gond ha nincs lenyomva a gép, akkor magától nem nyomódnak be.

Üdvözlettel: ClaydovE

(#5360) lobedoc


lobedoc
tag

Írtam a wayteq-nek, hogy várható-e az ICS, ezt válaszolták:

"A gyártó nem adott ki 4.0 szoftverfrissítést sem az xPAD-70, sem az xTAB-70, sem az xTAB-100 készülékhez. Jelenlegi információink alapján ez a közeljövőben nem várható." :(

(#5361) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Egy kis helyzetjelentés az első xPAD-70-es géppel rendelkezőknek.

Nem csak az xTAB-70-es gépre készül custom rom forrásból felépítve (tehát nem egy kész rom módosítása) hanem xPAD-70-re is, ehhez módosítani kellett többek között a kernel konfigurációt is, mivel a két tablet nem csak touch panelben tér el egymástól, többek között a: touch panel, kijelző, szenzorok, stb..

Az elvégzett módosítások sikeresek voltak (igaz nem elsőre) és a mai napon fordítottam egy kernelt+romot, ezeket még tesztelni kell, illetve egyéb módosítások még belekerülnek. kép

Illetve a ZTE Blade/Skate telefonoknál megismert valójában T-Mobile téma motor alá készült Ice Armor témám portolását is megkezdtem a gépre.

(#5362) Polllen válasza kelzsoca (#5361) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez már döfi! ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5363) kelzsoca válasza Polllen (#5362) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha van forrás, és nem csak a kész rommal lehet foglalkozni, mindjárt más :)

(#5364) apeelme


apeelme
addikt

Akkor én is mondanék egy-két jó hírt a Fórumlakóknak!

A CWM Recovery megkapta a végleges változatát, persze ahogy zsoca is említette az xPAD és xTAB különbségek miatt két verziót kellett csinálnom (kernel miatt), ami természetesen tökéletesen teszi a dolgát mindkét készüléken.
Készítettem hozzá egy kis leírást is, egyelőre olvasgassátok valószínű sokaknak lesz (benne) újdonság. (az xPAD-hoz készült CWM leírása ugyanez lesz!)
Letöltés még mindig NINCS a Ti érdeketekben, azért mert a gyári kerneles rendszer-el úgysem tudnátok használni, így türelmeteket kérjük hogy egy általunk, forrásból készített ROM-al élesítsük a CWM Recovery használatát!

Szóval kitartás!

;)

(#5365) Zimezoom válasza kelzsoca (#5363) üzenetére


Zimezoom
tag

És mit tud majd pluszban a custom rom? Vagy még korai kíváncsiskodnom? Tv-t lehet majd rajta nézni? :DDD

Pay attention, or pay the price!

(#5366) prestige77


prestige77
csendes tag

Helló!
Egy kis segítséget kérnék: néhány napja azt tapasztalom, hogy az xTAB-70-esemnél hiába tapogatom a képernyőt (sőt, néha kopácsolom, mint egy harkály), hosszú másodpercekig nem reagál, aztán meg mintha mi sem történt volna, rendben megy, később meg váratlanul ismét az előbbi jelenség.
Mit tegyek, újra kell kalibrálni az érintőképernyőt, vagy visszaállíttatni a gyári adatokat?
Igazából nem szívesen matatnék bele, nagyon nem értek hozzá!
Vagy esetleg a 2012. 02. 28-i gyári ROM telepítése segíthet? (Gondolom akkor valamilyen gyári alapbeállításra áll be?)

(#5367) alasoh


alasoh
tag

Sziasztok!

Akadt egy kis gondom.
Az xtab70-esen csináltam egy Gyári beállítások visszaállítását és miután újraindult egy másik gmail fiókkal társítottam. Nem tudom ennek van e köze hozzá, de azóta a marketről (már frissítette régebben Play-r magát, de most visszaállt marketre) nem tudok semmit letölteni.
Nem frissül a market play-re. Esetleg valami ötlet?
Ki van root-olva és a legutolsó gyári rom van rajta.
Előre is köszi.

(#5368) tjb007 válasza prestige77 (#5366) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez így leírva nekem hardveres problémának tűnik de megpróbálkozhatsz a gyári ROM újrarakásával (igen, ekkor minden gyári állapotra áll vissza), ha ugyanúgy produkálja ezek után is akkor már ki lehet zárni a szoftveres problémát.

(#5367) alasoh

Az, hogy a gyári állapot visszaállítása után a Market "lefele frissült" normális, ilyenkor minden gyári alkalmazás frissítése eltűnik, az viszont, hogy nem enged letölteni nem éppen normális dolog. Nézd meg, hogy a belső tárhelynél mekkora méretet ír (Beállítások→Tárhely), ha egy nulla szerepel csal ott akkor csináld végig ezeket: [link], ha viszont a data partíció rendes méretet látod (440MB) akkor első körben csinálj újból egy gyári beállítások visszaállítását, ha ez sem segített akkor pedig rakd újra a ROM -ot.

(#5369) alasoh válasza tjb007 (#5368) üzenetére


alasoh
tag

Köszi, de az az érdekes, hogy gyári szofi van fennt. Ki van rootolva. Működik rendesen.
Aztán csinálok egy Gyári visszaállítást. Újraindul de ilyenkor persze Google Play helyett Market van megint. Egy másik google accountal társítom. Naptár frissűl, levelek megjönnek, csak a market nem működik és nem is ajánlja fel, hogy lefrissíti a marketet Play-re. Ezért gondoltam, hogy valami szofis gond lehet és nem hardware. Persze, ha visszarakom a gyári szofit lehet, hogy működni fog, csak gondoltam hátha valami ötlete van valakinek.

Feltételezem, hogy a Root miatt van ez...
Ha visszarakom a gyárit újra, akkor a Root is ugrik ugye?

(#5370) kelzsoca válasza alasoh (#5369) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha friss szoftvert teszel fel, azt újra kell rootolni.

(#5371) alasoh válasza kelzsoca (#5370) üzenetére


alasoh
tag

Ok. Köszi. Sejtettem :)
Amúgy a problémámra valami tipp? Reménykedhetek, hogy a szoftver töltés megoldja?

(#5372) kelzsoca válasza alasoh (#5371) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mennie kell, de máskor ha elsődleges fiókot szeretnél törölni, nem szükséges hozzá gyári visszaállítás, hanem csináld ezt:

- kell egy fájlkezelő (Root Explorer, Root Browser stb..)
- a fájlkezelőből el kell navigálni a következő helyre: data/system itt megkeresni az accounts.db fájlt, majd törölni.
- ezután a készüléket újra kell indítani, és már adhatod is hozzá a saját fiókod.

(#5373) alasoh válasza kelzsoca (#5372) üzenetére


alasoh
tag

ŐŐŐ.

Apám mindig mondta, ha hülye vagy valamihez fiam kérdezz és csak aztán cselekedj!
:D
Megoldotta a szoftver töltés, köszönöm a válaszokat. Most már rendben működik!

(#5374) ClaydovE válasza alasoh (#5373) üzenetére


ClaydovE
tag

Biztos a tapasztalat beszélt belőle! :D :R

Üdvözlettel: ClaydovE

(#5375) ClaydovE válasza kelzsoca (#5361) üzenetére


ClaydovE
tag

Ez az Ice Armor miben más mint az alap téma?

Üdvözlettel: ClaydovE

(#5376) prestige77 válasza tjb007 (#5368) üzenetére


prestige77
csendes tag

Hi!
Köszönöm, megfogadtam a tanácsot, feltettem a gyári (2012.02.28) ROM-ot, és úgy tűnik, hogy megoldotta a problémát, most simán reagál az "odanyúlós" képernyő. :D
(Na, de hogyan "állítódott" el? Rejtély.
Kérdésem: a verziószám nem változott? Mert most is a 2.3.4-et írja ki.

(#5377) tjb007 válasza prestige77 (#5376) üzenetére


tjb007
nagyúr

A verziószám nem változott.

(#5378) bloff


bloff
csendes tag

Valaki tudna egy olyan roomot, amiben már benne van a külső BT GPS-hez szükséges kiegészítő is Wayteq xTab-70 hez. Már tegnap óta próbálom összehozni valahogy, de sehogy sem sikerül a dolog, hogy tudjam használni a bt gps vevővel. Előre is köszi.

(#5379) kelzsoca válasza bloff (#5378) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az 1. hsz-t elolvastad?

(#5380) bloff


bloff
csendes tag

Erre a kiegészítőre gondolok, ezt hogy kell pontosan telepíteni?

1. A GPS használatának engedélyezéséhez szükséges javítás (külső GPS vevő használatához szükséges): [link]

(#5381) bloff válasza kelzsoca (#5379) üzenetére


bloff
csendes tag

Igen de nem boldogulok a gps kiegészitő progival.

(#5382) kelzsoca válasza bloff (#5380) üzenetére


kelzsoca
félisten

Letöltöd a kis csomagot, majd felmásolod az SD kártya gyökerébe, a tabletet kikapcsolod, berakod az SD kártyát, majd a következőképpen indítod el: hangerő FEL+power gombot addig nyomva tartod, amíg nem jön be a recovery, itt elnavigálsz az install update.zip menüpontra, rányomsz, majd kiválasztod az SD kártyán lévő kis csomagot és telepíted.

(#5383) bloff válasza kelzsoca (#5382) üzenetére


bloff
csendes tag

Nem véletlenül vagy félisten, műkszik a dolog. Ott rontottam el a telepítést, hogy kitömöritettem a progit bemásolás előtt. Köszi még egyszer a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#5384) kelzsoca válasza bloff (#5383) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha megtennéd hogy a GPS-ed pontos típusát leírnád (amivel sikerült összehozni) azt megköszönném, hátha másnak még jól jön az infó :)

(#5385) bloff válasza kelzsoca (#5384) üzenetére


bloff
csendes tag

Egy no name bt gps vevő (54x) amivel összehoztam a tabot, annak idején egy Nokia telefonnal használtam. Még egyszer köszi a segítséget :R

(#5386) joe999 válasza kelzsoca (#5384) üzenetére


joe999
tag

Nekem egy i-Geo pro típusú BT vevővel tökéletesen működik. Szerintem nem mai csirke, mert én is olcsóért vettem (bolhán túrtam a kacatok között), de ha valakinek ilyen van bátran használhatja.

[ Szerkesztve ]

(#5387) Brutális eb


Brutális eb
addikt

[link]

És mi? :O

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5388) lobedoc válasza Brutális eb (#5387) üzenetére


lobedoc
tag

Csak lesz tán a 7"-osokra is?! :)

(#5389) kelzsoca válasza Brutális eb (#5387) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mail vagy telefon a WayteQ felé.

(#5390) Brutális eb válasza kelzsoca (#5389) üzenetére


Brutális eb
addikt

Minek? Elméletileg neked kellene tudni róla először......

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5391) #34365952


#34365952
törölt tag

Ma hívtak az Extreme Digital-ból, hogy megérkezett a szervízből a tabletem. Január 26-án adtam be, a szervízbe egy hónappal később jutott el, mert "logisztikai átszervezés" volt az edigitálnál. Elvileg alaplapot cseréltek benne, majd délután megírom a tapasztalatokat.

(#5392) kisgabor87


kisgabor87
tag

Sziasztok! Tegnap lettem tulajdonosa egy tab70-es vasnak. Eddig tetszik a cucc de lenne pár kérdésem.
1. Töltésnél készenléti állapotban lehet valahol látni h hol tart az akku?
2. Ha csontra lemerül az aksi mert pl. nem használom egy hónapig, akkor törlôdik minden beállítás és program ami nem a memokártyára lett lementve?
3. Idióta kérdés de a reset gombbal minden törlôdik és visszaáll a gyári beállítás?

(#5393) tjb007 válasza kisgabor87 (#5392) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. Képernyőzárnál vagy a Beállítások → Készülék adatok → Állapot menüpontban (plusz vannak ilyen akkuszint mutató widgetek is).
2. Nem.
3. Nem. Ha a PC -n nyomsz egy resetet (bár ilyen gomb már nincs is nagyon rajtuk) ott sem tűnik el semmi sem (maximum az az adat amivel éppen dolgoztál) :)

(#5394) kisgabor87 válasza tjb007 (#5393) üzenetére


kisgabor87
tag

Csak azért kérdeztem mert az ilyen elrejtett gomboknak mint itt ez a Reset általában maradandó hatásuk van. Tehát ugyan azt csinálja mintha kikapcsolnám meg vissza?
És még egy kérdés. Várható h lesz a cucchoz folyamatos fejlesztés, javítás a Wayteq részérôl? Itt a rendszerfrissítésekre gondolok elsô sorban.

(#5395) tjb007 válasza kisgabor87 (#5394) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amennyiben a fizikai reset (kis lyuk) gombra gondolsz úgy igen, csak újraindul tőle.
Hogy mi várható és mi nem azt a WayteQ -től kell megkérdezned: [link]

(#5396) kisgabor87 válasza tjb007 (#5395) üzenetére


kisgabor87
tag

Csemegének a végére hagytam a legidiótább kérdést :) Qr-kód olvasás valahogy lehetséges vele?

(#5397) tjb007 válasza kisgabor87 (#5396) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kamera van rajta (igaz előlapi), QR kód olvasó alkalmazást lehet rá tölteni, szóval akadálya nincs, igazából csak maga a QR kód szabhat neki akadályt (pl. amelyik túl kicsi azt elég nehezen fogja tudni beolvasni a gyenge kamera miatt).

(#5398) kisgabor87


kisgabor87
tag

És a játékok felbontás gondjára létezik megoldás? Feltettem 1-2-t de van ahol nem látszik a játék széle...

(#5399) #34365952


#34365952
törölt tag

A szervizelt tabletemre kipróbálás után gondoltam felrakom a legfrissebb firmware-t, letöltöttem, felmásoltam kártyára, power és vol+, upgrading please wait... és elfeketedett és azóta semmi. Totál fekete a képernyő, néhány perc után próbáltam resetelni, mondom újra nekimegyek, de semmi, nem is villan képernyő semmi, teljes feketeség. Se bekapcs se reset nem csinál semmit, és semelyik másik gomb sem. Kártyát kivettem, töltőn van, lehúztam visszadugtam. Szerviz előtt volt rajta több romcsere is, ugyanúgy csináltam most is mindent. Azt sem tudom, hogy most be van-e kapcsolódva vagy mivan.

(#5400) kisgabor87


kisgabor87
tag

És tényleg a legutolsó kérdés: frissítettem a gyári szoftvert a lassú wifi probléma miatt. Erre is feltelepíthetem azt a progit ami az 1. oldalon van írva, amitôl admin jogokat kapok? Mert nekem ugye xTAB-om van nem pedig pad... Hülye vagyok hozzá, nem akarom rögtön hazavágni a 2 napos gépet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.