Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Wake On Lan és távoli elérés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) DanielK válasza hcl (#350) üzenetére


DanielK
addikt

Na úgy tűnik, megoldva!
Most megpróbáltam és megy helyi és külső netről is. Holnap kipróbálom a munkahelyemről is másik wifin.
A gond a firmware volt. Soha nem gondoltam volna!
Downgradeltem a linksys leírása alapján és ment. Most a rendes helyi halózaton elérhető firmware van rajta. Én ezzel a smart wifis cuccal vettem, nem is gondoltam, hogy ez így bezavarhat. Annak a lényege az lenne, hogy távolról is lehessen menedzselni a routert. Sosem használtam ki, így nem zavar. A wol fontosabb.
Minden más beállítás maradt a régi.
Ha 1 nap a lease, akkor abból gond lehet dhcp reservation mellett? :F :R

Köszönök mindent! :R

(#352) hcl válasza DanielK (#351) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A router távoli managementje kb. nagykapu a betörőnek... Akkor inkább egy rendesen bekonfigurált tűzfal, egy jól elrejtett távoli elérős porttal... Ha távolról kell mókolni a routert,akkor bemész a gépedre, és onnan :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#353) DanielK válasza hcl (#352) üzenetére


DanielK
addikt

Igen tudom. Nem volt rá szükségem, csak így vettem már. Aztán rákeresve, egy cikk elmondta, hogy van rá hivatalos downgrade a linksystől. Először több lehetőség reményében tettem fel, de aztán kiderült, hogy nagy valószínűséggel ez lesz a probléma. :B
A cikket nem találom, de a hivatalos linksys oldal itt van: [link]. Pofon egyszerű volt, csak le kellett hozzá töltenem a hivatalos legutolsó "normális" firmware-t. Ja és az egészben a legdurvább, hogy minden beállítás megmaradt, dhcp reservationon át még a wifi beállítások is! :Y :C
A lényeg, hogy működik a wake on lan.
Bár majd még munkából teszek egy próbát és az lesz az igazi! :K
De jó jel, hogy wifin és 3G-n is ment telóról. Sőt ugyanazzal a programmal még altatni és kikapcsolni is tudom a gépet.

Még egy utolsó kérdés. Az alaplapom S1 és S3 tud. Melyikbe tegyem? Jelenleg auton van, azaz az op rendszer (win 8.1) dönti el.

Köszönöm még egyszer a sok segítséget! Hátha valakit még érdekelni fog a megoldás.

Számomra egy volt fontos, telefonról is tudjam menedzselni a routert, mert nagyon el van dugva. Viszont helyi wifin böngészőből is megy. Nincs broadcast, így senki nem ismeri a wifimet, csak én.

[ Szerkesztve ]

(#354) DanielK válasza DanielK (#351) üzenetére


DanielK
addikt

Korai volt az öröm. :O
Tehát kb fél óra után a kikapcsolás/alvás után megy 3G-ről és helyi hálózatról is a wol. De most próbáltam a munkahelyi wifiről indítani és 3G-ről is, de nem ment.
Ilyenkor mi lehet a baj? És hogyan orvosoljam? :F :R

(#355) hcl válasza DanielK (#354) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor nézd meg otthonról is, hogy hosszabb alvás után megy-e. Ha csak bizonyos ideig megy, akkor eldobja az IP+MAC összerendelést a router.

Mutogatni való hater díszpinty

(#356) DanielK válasza hcl (#355) üzenetére


DanielK
addikt

De azt megadtam neki fixen DHCP reservation-nal. Mégis eldobja? :F
Ez hogy a fenébe lehet?
Dolgoznak a srácok a ddwrt-nél, remélem minél előbb megcsinálják és akkor azt teszem fel. Gondolom jobb, mint a gyári. :U

(#357) hcl válasza DanielK (#356) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy dobhatja el, hogy a MAC címet nem rendeli hozzá. Mondom, routeres topic, ott többet tudnak erről, mint én.

Mutogatni való hater díszpinty

(#358) DanielK válasza hcl (#357) üzenetére


DanielK
addikt

Sajna ott nem nagyon válaszolnak, de biztos, hogy az a baj, mert hazaértem és helyi hálózaton sem kapcsolt be.
Találtam egy leírást, este megnézem majd.
Köszi! :R

Nem, de itt is felteszem majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#359) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

http://logout.hu/tema/halozatokrol_alaposan_melyviz/hsz_1-50.html

itt?

Mutogatni való hater díszpinty

(#360) Bozek válasza DanielK (#356) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem elég a DHCP address reservasion, mivel azzal csak lefoglalja az IP címet a MAC-nek, hogy legközelebbi bekapcsoláskor is azt kapja. Az IP & MAC binding-nél is össze kell kapcsolni a kettőt, akkor nem veszti el a fonalat. Már ha van ilyen beállítási lehetőség a router-en.

(#361) DanielK válasza Bozek (#360) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi! Sajnos nincs ilyen opció. Static forward és dmz van csak. Ezek nem jók erre? :F :R

(#362) Bozek válasza DanielK (#361) üzenetére


Bozek
nagyúr

A DMZ biztos, hogy nem, az a demilitarizált zóna. Ne akard kitárni a nagykaput. :)

Megnézem emulátorban, hátha megtalálom a megfelelő beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#363) DanielK válasza Bozek (#362) üzenetére


DanielK
addikt

Azt megköszönöm!

Lehet fontos ez a plusz infó:
ma reggel a tegnaoi kikapcsolást követően 6 órával 3G-ről már nem ment, de helyi hálózaton igen. :F Érdekes.
Legközelebb megnézem, hogy mi van ha csak altatnám a gépet.

(#364) hcl válasza DanielK (#363) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meredek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#365) DanielK válasza hcl (#364) üzenetére


DanielK
addikt

Sőt van jobb. HA be van kapcsolva a számítógép, eljut hozzá a wake on lan csomag (wake on lan check programmal nézve) a 7 és 9 porton is.
Ha ki van kapcsolva nem kap meg semmit sem, csak helyi hálózaton. :F

(#366) hcl válasza DanielK (#365) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi kezeli a dinamikus DNS-t? A router?

Mutogatni való hater díszpinty

(#367) DanielK válasza hcl (#366) üzenetére


DanielK
addikt

Az a dyndns? :B
A rouerben megadtam a felhasználónevem és jelszavam. Gondolom akkor igen.

(#368) hcl válasza DanielK (#367) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyan, mintha nem menne... Mert ha megy a gép, akkor miért kapja meg...
Vagy még mindig az IP&MAC binding.

Mutogatni való hater díszpinty

(#369) DanielK válasza hcl (#368) üzenetére


DanielK
addikt

az a bajom, hogy nincs ilyen opció ebben a routerben. és custom firmware sincs még rá. de lehet nem is lesz.
lehet, inkább veszek egy új routert... :O

(#370) hcl válasza DanielK (#369) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

TP-Linkkel tuti megy minden ilyesmi, eddig kettőből kettőn ment nekem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#371) DanielK válasza hcl (#370) üzenetére


DanielK
addikt

Van ilyen a családban [link], nem rég adtam oda párom apukájának.
Lehet cserélek vele. :B
Neki nem fontos a wol.

Akkor ezzel menne?

(#372) hcl válasza DanielK (#371) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#373) DanielK válasza hcl (#372) üzenetére


DanielK
addikt

Nem olyan egyszerű az, Eger mellett laknak. Így talán február-március körül tudom kicserélni vele. :(

(#374) hcl válasza DanielK (#373) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:(

Mutogatni való hater díszpinty

(#375) Bozek válasza DanielK (#363) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát én nem találtam. Hátha valaki okosabb rátalál, ezért itt az emulátor linkje: [link]

(#376) DanielK válasza Bozek (#375) üzenetére


DanielK
addikt

Az lehet, hogy a gép csak alvó módban hajlandó elindulni wol-on keresztül?
Az előbb sikerült elindítani 3G-n keresztül, fél órát aludt.. Bár akkor egyéb biztonsági dolgotis kivettem a routerből
Most visszaàllítottam mindent és megpróbálom reggel majd. 10-kor lőttem alvásba a gépet, 5:30-6 körül kelek, akkor meglátjuk.

(#377) hcl válasza DanielK (#376) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen. Windóz alatt nekem is csak sleepből megy, ahogy írtam is, ez a hálókari driver bugja lehet. Linuxon használom szerencsére, az alatt megy kikapcsolásból is.
Nézd meg az alaplap leírását, hogy mit támogat. Hivatalosan az enyém is csak a sleep-ből ébredést. Amúgy nem nagy kaland az, alig fogyaszt, és egy pillanat alatt elindul. Jó dolog.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#378) DanielK válasza hcl (#377) üzenetére


DanielK
addikt

Értem. Mondjuk engem nem zavar, ha alszik.
S1 vagy S3-ba érdemes tenni az alvást?
Ja és még egy, a drivert érddemes akkor kicserélni? Ki lehet? :F

(#379) DanielK válasza DanielK (#378) üzenetére


DanielK
addikt

Ez van a gépben
RTL8102EL 10/100M

Ezt találtam róla, mit jelent ez?
"In addition to the ACPI feature, remote wake-up (including AMD Magic Packet™ and Microsoft® Wake-up frame) is supported in both ACPI and APM (Advanced Power Management) environments. To support WOL from a deep power down state (e.g., D3cold, i.e., main power is off and only auxiliary exists), the auxiliary power source must be able to provide the needed power for the RTL8102E(L)."

[ Szerkesztve ]

(#380) DanielK válasza DanielK (#379) üzenetére


DanielK
addikt

Na úgy tűnik megoldódott a probléma és nem is router gond volt. :DDD
A biosban volt egy olyan, hogy pci eszköz fel tudja ébreszteni a gépet, ez disabled volt. Mondjuk én nem is gondoltam bele, hogy az on board ethernet is pci-os. :B A Realtektől meg leszedtem a legfrissebb drivert, amin van olyan, hogy leállítás után engedélyezi az ébresztés wake on lanon keresztül, ez a microsoft driverben nem volt. :(((
Routeren csak a port forward van beállítva, minden más ugyanaz, mint régen. :C

A gépen is érdemes statikus ip-t megadni, vagy elég ha a routerben állítok dhcp reservationt?
Ha a port forward be van állítva, akkor igazából mindegy hogy az arp táblából törlődik-e az ip és mac cím párosítás, vagy sem?
Gondolom úgy megy, hogy bejön a 9-en a packet és ő azt automatikusan tovább küldi a megadott ip-re, mindegy hogy milyen mac cím van mögötte. Ugye?

Nagyon köszönöm a türelmet és a segítséget! :R

(#381) hcl válasza DanielK (#380) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ha a port forward be van állítva, akkor igazából mindegy hogy az arp táblából törlődik-e az ip és mac cím párosítás, vagy sem?"
Nem mindegy, hiszen a port forward csak ip-re tud továbbítani. A hálókártyának viszont kikapcsolt állapotban nincs IP-je, csak MAC. Így ha nincs IP&MAC binding, akkor a router a DHCP lease time lejárta után nem fogja tudni, az adott IP melyik MAC-hez tartozik.

A PCI eszköz ébresztheti a gépet -> ha ez nem volt, akkor eddig hogy ébredt fel :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#382) DanielK válasza hcl (#381) üzenetére


DanielK
addikt

Alvó állapotból ment. Nem tudom. :D

Szóval akkor a lease time maradjon a legmagasabb értéken? 9999 jelen esetben?

A gépen állítsak fix ip-t vagy elég neki a router dhcp reservationa?

(#383) hcl válasza DanielK (#382) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja.
Meg próbáld ki kikapcsolásból, hátha. Mondjuk nem tudom, a sleep vagy kikapcsolt állapotnak kb. semmi köze ahhoz, hogy mennyi idő után megy a WOL.

A gépen fix ip és a routeren is, az a legjobb. Mennie kéne reservation-nel is amúgy, egy próbát megér. Az kevésbé macerás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#384) DanielK válasza hcl (#383) üzenetére


DanielK
addikt

Arra gondoltam, hogy ha sleepben van, akkor azt "érzékelte" a router és fennmaradt a kapcsolat.
Na mindegy, reggel fél óra kikapcsolás után is ment a wol 3G-n keresztül!

Megcsinálom a gépen is a fix ip-t, nekem nem macera. A lényeg, hogy menjen. :D

[ Szerkesztve ]

(#385) hcl válasza DanielK (#384) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a macera, hogy ha bármiért máshova kerül a gép, és te már elfelejtetted, hogy fix ip-s, akkor rájöjj, mi a franctól nincs háló :D

A sleepet nem érzékeli a router. A routernek fogalma sincs arról, mi van a kábel másik végén, ha tud vele kommunikálni, akkor kommunikál.
Akkor tud, ha a hálókártya áram alatt marad, és a vezérlőjén fut az a kód, ami tudja venni a WOL csomagot. Hogy a gép többi része kap-e áramot, az nem zavarja :) Általában ez arról ismerhető meg, hogy a gép nem megy, de a hálókártya LED-jei pislognak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#386) DanielK válasza hcl (#385) üzenetére


DanielK
addikt

akkor meg a driver oldotta meg.

(#387) hcl válasza DanielK (#386) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja.
Különben mindig attól függ, mi kapcsolta le a gépet. Ha a rendes drivre volt aktív kikapcsoláskor, az betölti a megfelelő firmware-t a kártyára. Ha nem, akkor nem tölti be semmi, nem fog működni a WOL. (Pl. BIOS-ból kikapcsolva)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#388) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Nem teljesen a topikhoz tartozik, de milyen megoldást tudtok arra, ha egy gépet távolról tudjak újraindítani, ha lefagy?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#389) DanielK válasza Immy (#388) üzenetére


DanielK
addikt

Wake On Lan. Szóval teljesen a topikhoz kapcsolódik. :DDD

(#390) Immy válasza DanielK (#389) üzenetére


Immy
őstag

Én azt hittem, hogy a wake on lan arra való, hogy kikapcsolt gépet lehessen bekapcsolni. Nekem az kellene, hogy a gépem megy (csak lefagyott) és újra kéne indítanom anélkül, hogy fizikailag ott lennék.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#391) DanielK válasza Immy (#390) üzenetére


DanielK
addikt

Ja, így már értem. Szerintem sehogy. :(

(#392) hcl válasza Immy (#390) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát arra való, hogy kikapcsolt gépet lehessen lekapcsolni.
A fagyogatós gépet javítsd meg, és akkor nem fog fagyni.
Amúgy vannak rá módszerek. Pl. mellé raksz egy másik gépet, és soros vagy LPT porton vezéreled a fagyós reset gombját. Ugyanez mikrokontrollerrel. Lehet azt is, hogy a fagyogatós gépen fut egy kis progi, ami mondjuk percenként megizélgatja a nyomtatóport, vagy soros valamelyik kimeneti lábát, és egy mikrovezérlő ezt figyeli - ha nincs megfelelő időnként jel, akkor kapcsolja a reset gombot.
Arduino tökéletes ezekre amúgy.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#393) DanielK válasza hcl (#392) üzenetére


DanielK
addikt

ami szállítás nélkül 20 Euro. Nekem ennyit nem érne. Inkább a javítás. :DDD

(#394) hcl válasza DanielK (#393) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arduino?
7-800Ft az Atmega328 eBay-en. Arduino fejlesztőboard építhető köré olcsón. Én is sajátot építettem.
Itthon persze 2000Ft a 168-as :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#395) DanielK válasza hcl (#394) üzenetére


DanielK
addikt

netes gyors kereséssel a .cc oldalon volt. :B

(#396) Immy válasza hcl (#392) üzenetére


Immy
őstag

Valami ilyesmire gondoltam, csak kicsit olcsóbban:
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#397) hcl válasza Immy (#396) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha találsz... :) Ebyaen nézd meg, hátha a kis kínaiak már megcsinálták.

Mutogatni való hater díszpinty

(#398) Immy válasza hcl (#397) üzenetére


Immy
őstag

Ez az ATX reset adapter mire való pontosan? [link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#399) hcl válasza Immy (#398) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyan lapokhoz, amin nincs Reset gomb. Meg ha úgy akarod resetelni, hogy elveszed a Power Good jelet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#400) Immy válasza hcl (#399) üzenetére


Immy
őstag

Ilyet kéne távolról vezérelni...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Wake On Lan és távoli elérés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.