Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Wake On Lan és távoli elérés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) Olympos válasza tobias40 (#450) üzenetére


Olympos
aktív tag

TV tökéletes pedig, ajd neki fix jelszót és többet nincs gond vele.
(regisztráld magad, legyél online, majd mikor belépsz, akkor csak rákattintasz a gépre és kész. így lépek be anyu gépére, anyós gépére, stb. fix a jelszó.)

ha ez nem jó, akkor ott a windows beépített távoli asztal elérése.

vagy orbweb, de akko már inkbb TV

(#452) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Wake on LAN-t állítanék be, eme leírás alapján. Egy TL-WR940N routerem van, A PortForwarding-nál mit kell beállítani a Common Service Port-hoz, mert a lírásban szereplő routerben nincs ilyen menüpont és lehet ennél meg szempont lenne.

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#453) hcl válasza RootRulez (#452) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha hagyja, akkor semmit, mert ez elvileg csak segít, hogy ne kelljen kézzel beírni a portot a gyakori dolgokhoz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#454) RootRulez válasza hcl (#453) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor jó, köszi!

Alapvetően az volt a problémám, hogy ugyan be tudtam kapcsolni a gépet telóval (egy wake on lan alkalmazással), de csak akkor ha néhány perc telt el a kikapcsolás óta. Közben kiderült nem ezzel volt gond. Hanem, hogy pluszba nem volt beállítva az "ARP Binding" benne. Hiába volt beállítva az fix alhálózati IP a MAC-hez, nem volt "hozzákötve" rendesen... De így a bind bekapcsolásával már műxik. :K

═════════════════════════════════════════

(#455) hcl válasza RootRulez (#454) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennek így kell lennie. Ha a port forawrd nem jó, akkor kintről nem ébred fel egyáltalán.

Mutogatni való hater díszpinty

(#456) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy a Wake on Lan funkcióval a lecsukott laptopot is fel lehet ébreszteni, vagy csak a kinyitottat? Előre is köszi a választ.

(#457) hcl válasza Baltásgyilko (#456) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A lecsukottat is, csak az oprendszer beállításaitól függ, hogy hogy kezeli le azt, hogy ő most össze van csukva.
(Az OS-t én pl. rendszeresen úgy állítom be, hogy lecsukáskor ne kapcsoljon le, mert majd lekapcsolom/sleepelem ha akarom, de néha kell vinni összecsukva, és nem biztos, hogy azt akarom,hogy akkor elaludjon.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#458) MrPetya19 válasza RootRulez (#454) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ezt kifejtenéd?
Nekem olyan gondom van, hogy csak helyi ip-vel kapcsol be a gép, a dns szerveren keresztül nem.
No-ip-nél van a dns, és nekem is tp-link routerem van.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#459) sztanozs válasza MrPetya19 (#458) üzenetére


sztanozs
veterán

A WOL alapból csak helyi hálózaton (és természetesen csak vezetéken) működik egyik gépről a máskra (illetve természetesen a roterről bármelyik csatlakoztatott gépre). A tényleges távoli (hálózaton kívüli) felélesztéshez a routerednek kell tudnia, és a routerre távolról belépve tudod feléleszteni a rá csatlakoztatott gépet.

Illetve ha routeren fixen be lehet állítani a MAC-Address-t akkor működni fog, mivel a küldött UDP csomag direkt rosszul formázott - ráadásul nincs "élő" interfész a vezeték végén. Mindenesetre ha az alábbiak be vannak állítva, akkor valószínüleg mennie kell:
- BIOS + OS WOL engedélyezés a gépen
- Routeren a gép fix DHCP IP-n a MAC address-el
- UDP 9 port forwardolva az adott gép felé

Ebből is látszik, hogy alapból csak 1 gép inditható távolról. Ráadásul sok a hibalehetőség is:
- Router nem küldi tovább inaktív címre a csomagot
- ISP eldobja az érvénytelen csomagot
- OS probléma (gép nincs rendesen WOL módban leállítva)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#460) MrPetya19 válasza sztanozs (#459) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#461) sztanozs válasza MrPetya19 (#460) üzenetére


sztanozs
veterán

Frissítettem - neked valószínüleg a port forward vagy a fix dhcp ip maradt ki.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#462) hcl válasza MrPetya19 (#460) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ennyi :) Én csak most tudtam ránézni, de én is ezt mondtam volna.
Amúgy indítható több gép is, ha tud a router befele szórni csomagot, de olcsóbbak nem szoktak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#463) MrPetya19 válasza sztanozs (#461) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mindkettőt megcsináltam, de nem működik.
De a helyi hálózat is több, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#464) hcl válasza MrPetya19 (#463) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Figyelni kéne valami hálófogyelővel, hogy beér-e. Illetve milyen szolgáltató? Hátha az nem engedi be, bár a nagyobbak be szokták.

Mutogatni való hater díszpinty

(#465) MrPetya19 válasza hcl (#464) üzenetére


MrPetya19
addikt

Telekom
Tudsz ajánlani ilyen progit?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#466) sztanozs válasza MrPetya19 (#465) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen programot próbálsz WOL-ra? Más szolgáltatásokat el tudsz érni az internet felől (pl router webes felületét)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#467) hcl válasza MrPetya19 (#465) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wireshark, de azt tudni kell használni is.
Telekom be szokta engedni a WOL csomagokat, bár én csak DSL-en használtam ilyet anno.

Mutogatni való hater díszpinty

(#468) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!
Telekomos kábelnetem van. D-Link DCM-704 típusú modemmel. Működik a WOL, ha kikapcsolás után próbálom ébreszteni, akkor jó. Ha eltelik pár perc (nem figyeltem mennyi), utána már nem jó. Tudtok nekem megoldást?
Olvastam az APC cache timoutról. Itt is ez lehet a helyzet? Ne is reménykedjek?

(#469) LiteCross91 válasza LiteCross91 (#468) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szerkesztés:
....ARP cache...
Srry, de már nem engedett szerkeszteni. :/

(#470) hcl válasza LiteCross91 (#468) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

DHCP lease time forever-re, vagy fix IP a gépednek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#471) LiteCross91 válasza hcl (#470) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Fix IP cím van beállítva minden gépemnek. A Lease time hogy lesz végtelen? Alapból most 3600.

(#472) MrPetya19 válasza LiteCross91 (#471) üzenetére


MrPetya19
addikt

Általában az üresen hagyás vagy a nulla a végtelen.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#473) hcl válasza LiteCross91 (#471) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha fix akkor mindegy a lease time. Lehet olyat is, hogy a gép marad DHCP-n, de mindig ugyanazt az IP-t kapja az adott MAC. Nem ismerem a konkrét routert amúgy, van, ahol van külön opció, van, ahol üresen kell hagyni, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#474) LiteCross91 válasza hcl (#473) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

A gépnek fix ip-je van. Ez biztos. Valakinek esetleg még ötlete? Nem értem, hogy mi okozza ezt.

(#475) hcl válasza LiteCross91 (#474) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az okozza, hogy a router elfelejti, hogy van ott az a gép azzal a című hálókártyával, azon az IP-n. Hogy miért, azt nem tudom...

Nem lehet broadcastot beállítani a routeren? Egyszerűen kinyomod minden gépre a WOL csomagot.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#476) LiteCross91 válasza hcl (#475) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

3 gép ébredne fel rá. Nem jó megoldás.

(#477) hcl válasza LiteCross91 (#476) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olvasd el a cikket is :) Csak az a MAC című gép ébred fel (ha jól állítod be) amelyiket fel akarod ébreszteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#478) LiteCross91 válasza hcl (#477) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Igazad van. Broadcastot nem találtam. Nagyon kevés opciója van ennek a routernek...
Itt egy kép:
Ezen látsz valami hasonlót? Melyik menüt mutassam?

(#479) hcl válasza LiteCross91 (#478) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezen a képen meg semminek nincs köze a WOL-hoz :) De amúgy szerintem több hozzáértőt találnál a hálózatos topicban, vagy ha van D-Linkes, akkor abban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#480) LiteCross91 válasza hcl (#479) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ebben a telekomos d-linkben nincs ARP binding. Ha rakok egy Tp-link routert utána és a dlinken kikapcsolom a DHCP-t, a tp-linken meg be és azt tud ARP bindingot, akkor jó lesz?

Mááás:
Céges hálózaton azzal küzdök, hogy az egyik pc-t nem lehet távoli asztallal elérni a másik benti gépről. Ugyanabba a switchbe vannak dugva. Az ip-jük csak 1-el tér el. Minden beállítás ugyanaz... Viszont az egyesről elérem a másikat. Visszafele meg nem. Windows tűzfal kikapcsolva, más nincs a gépen. Lehet vmi user account management dolog vagy akkor eljutna a kapcsolódás az azonosítás lépésig?

[ Szerkesztve ]

(#481) hcl válasza LiteCross91 (#480) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A router mögötti routerrel mehet, de csak akkor, ha átadja a WOL csomagot egymásnak a két router.

A RDP probléma a fene tudja, de lehet simán "windóz" is, amikor egyszerűen csak nem. Megosztással el lehet érni? RDP service fut? Engedélyezve van a másik gépen a távoli hozzáférés?

Mutogatni való hater díszpinty

(#482) LiteCross91 válasza hcl (#481) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ha DMZ Host IP Addressnek beállítom az új router címét a régiben, akkor sztem át kell adnia a WOL csomagot.

A megosztás sem működik sajnos. Pingelni sem tudom az egyes gépet a másikról, de fordítva pingel.

(#483) hcl válasza LiteCross91 (#482) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja, akkor annak más baja van.

Szerintem valamelyik windózos vagy hálózatos topicban előbb kapsz választ, mivel ez csak egy WOL cikk topicja, és kevesen látogatják.

Mutogatni való hater díszpinty

(#484) Bozek válasza LiteCross91 (#478) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk ha leírnád a router pontos típusát, akkor emulátorban meg tudná valaki keresni, hogy hol is kell beállítani (feltéve, ha van rá lehetőség).

Szerk: Közben már látom. De sajnos emulátort nem találok hozzá jelenleg. Viszont találtam olyant, hogy elvileg a MAC Binding-re nem képes ez a router, így meg már meg vagy lőve.

Bocs a késői válaszért, csak az Itt szóltam hozzá rész megtelt, így ez a topic nem jelent meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#485) hcl válasza Bozek (#484) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ha tud DHCP lease forever-t, akkor még nem is biztos, hogy kell :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#486) LiteCross91 válasza hcl (#485) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nem értem pontosan, hogy mi nem kell. Ezt fejtsd ki kérlek.

Most azt próbáltam, hogy LAN-LAN módszerrel összeköttem a D-Linket egy TP-link WR841N-el. A TP-linknek a 192.168.0.2-t adtam static ip-nek. A gyári D-Link meg ugye a 192.168.0.1. A D-link a DHCP szerver, tp-linken offoltam. A TP-link tud arp bindingot. Benne is van a gépem ip (192.168.0.5 ) és MAC címe. DMZ Hostnak megadtam a D-Linkben a TP-Link 0.2-es címét. A WOL csomagot így sem kapja meg a gépem. Ezzel a hálózati felépítéssel meglehet szerintetek oldani? Lehet csak vmi beállítás (forward,trigger, akármi) kellene még.

(#487) hcl válasza LiteCross91 (#486) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem neked volt válasz az hogy nem kell IP&MAC binding, ha van forever lease-d DHCP-re :)

A két routerrel elvileg meg lehet oldani, de az nem elég, ha TP tudja, hogy mi a géped MAC-e, és IP-je, mert attól még a D-Linknek fogalma sincs... Max. azt lehet, hogy a WOL-t a D-Linkről továbbítod a TP-re, és az forwardolja a gépedre.
Illetve miért nem a TP a routered? Ha már van. A D-Linkekről nem vagyok nagy véleménnyel...

De ezzel érdemesebb lenne, ha a hálózatos topicban kérdezősködnél, mert ez csak egy cikkhez nyílott komment-topic, ide alig jár valaki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#488) Bozek válasza hcl (#487) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk már ott is gond van, hogy a D-Link a DHCP szerver, szóval a TP-Link-nél hiába állítja be, hogy a 192.168.0.5 a megadott MAC legyen, mivel nem tőle kéri az IP címet.

Egyszerűbb lenne, ha a TP-Link lenne a DHCP szerver is. Én egy Speedport-ot (nemrég hozta a Telekom) kötöttem össze a TP-Link WDR3600-al és tökéletesen megy a WoL, a Speedport-on csak átrohan a NET, a TP-Link jelentkezik be és ő a DHCP szerver is.

(#489) hcl válasza Bozek (#488) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem írta, hogyan kötötte...

Mutogatni való hater díszpinty

(#490) Bozek válasza hcl (#489) üzenetére


Bozek
nagyúr

"LAN-LAN módszerrel összeköttem"

Mondjuk most, hogy belegondoltam, nálam ez LAN-WAN módszerrel van megoldva. LAN-LAN-t nem próbáltam eddig, a harmadik router (hogy a szobába is legyen normális WiFi) is LAN-WAN-t használ.

(#491) LiteCross91 válasza Bozek (#488) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

(Már másik fórumon is végigtárgyaltuk ezt, de érdekel a ti véleményetek is.) Ott abban maradtunk, hogy veszek még egy TP-linket a D-link után, mert a kábelezés többe volna. (Nagy családi házról beszélünk.)
Itt kezdődik: [link]

Maximálisan egyet értek veletek. Bárcsak elfelejthetném a D-linket. Az érdekelne, hogy új router nélkül megoldható-e. Ha már szóba került, akkor kérdezek is.
A D-link wifije használatban van jelenleg is (ez kell is). Tfh. ha átadom a DHCP-t a TP-Linknek (WAN-LAN), akkor az, hogy oldható meg, hogy aki a D-link wifijére csatlakozik az kapjon IP-t?

(#492) LiteCross91 válasza hcl (#487) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Az általad írt megoldásnak utána olvastam, de sajnos nem működik többek szerinte. Általában ez /és hasonló/ a válasz:
"WOL doesn't support forwarding for security reasons.
I'm not saying it can't be done in a roundabout way, but it will not work just by port forwarding.
You need a subnet directed broadcast, and I would imagine, most consumer level routers will not support it."

És mivel ez a HGW még ARP bindingot se tud, így valószínűleg subnet broadcastot sem.

(#493) hcl válasza LiteCross91 (#492) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A TP se tud subnet broadcastot. Miért nem felejtheted el a D-Linket?

"I'm not saying it can't be done in a roundabout way, but it will not work just by port forwarding."
Ahhoz képest a cikkben is írtam, meg más is forwardolja, igaz nem elég neki csak az.

Ezért kellene még MAC binding esetleg, hogy odataláljon a csomag ahova kell.

" akkor az, hogy oldható meg, hogy aki a D-link wifijére csatlakozik az kapjon IP-t?'"
D-Linken kikapcsolni a DHCP-t, a WAN portjába kábel a TP-ről, és ennyi, elvileg.

Viszont egy új TP-Link 74x 5000 körül van, használtan 2-3000...

Mutogatni való hater díszpinty

(#494) LiteCross91 válasza hcl (#493) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Megpróbálom a forwardot akkor. A TP-link MAC címét tudja D-link, hiszen mindig aktív. Vagy mire gondolsz?
Egyébként a Telekomos D-link HGW nincsen WAN port szerintem, de majd megnézem otthon. [kép]

Engem nem az a pár ezer Ft érdekel. Én csak szeretném megérteni és megtanulni, hogy működnek ezek a dolgok. Inkább csak bosszant, hogy nem sikerül és ez nem megfizethető. Minden másra ott a MasterCard :D

(#495) hcl válasza LiteCross91 (#494) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja ért! "Telekomos D-link HGW"
Ilyet adnak most? Gáz :(

"Engem nem az a pár ezer Ft érdekel. Én csak szeretném megérteni és megtanulni, hogy működnek ezek a dolgok."
Akkor olyan eszközzel érdemes, amivel nem azzal szívsz, hogy borzalmas hardver + fw -t kell révenni arra, amit akarsz, hanem amin működik, ha beállítod...

Amúgy ez a forwardolás tényleg meredek, nem biztos, hogy menni fog. Érdemes lenne valamivel figyelni, hogy odaér-e a gépre a WOL csomag (Wireshark pl.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#496) LiteCross91 válasza hcl (#495) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Tervezem egyébként router vásárlását, mert ha lejár a hűségem télen, akkor átmegyek a digihez és gigabites netet szeretnék. Ezért nem akarok "bespájzolni" 100Mbps-es routerekkel. Agyalok akkor már egy normális gigabites wifisen. Tudnál ajánlani vmi értelmeset? (korrekt áron) Aztán vége lenne ennek a D-link mizériának :D

(#497) hcl válasza LiteCross91 (#496) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érdemesebb lenne valami routeres topicban kérdezned... Ez csak egy cikk topicja, amit a WOL-ról írtam, de routereket nem szoktam venni, csak javítani néha, nem értek hozzájuk :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#498) Bozek válasza LiteCross91 (#496) üzenetére


Bozek
nagyúr

Értelmes gigabites router szerintem a TP-Link WDR3600. Én egy ilyent használok a Speedport HGW után kötve (plusz még átmegy az egész egy TP-Link WR842ND-n is) és mint említettem, megy a WoL. Persze így már neccesebb, hogy a WiFi-t a HGW-ről akarod üzemeltetni, de elvileg megoldható úgy, hogy mindent átadsz a TP-Link-nek (bejelentkezés, DHCP, Port forwarding, binding). A D-Linkből a kábel menne a TP-Link WAN bemenetébe, majd egy másik menne valamelyik portból vissza a D-Linkbe. Valahol olvastam róla nemrég (lehet, hogy pont itt, a Telekom topicban), hogy így visszaadhatod neki a NET-et.

Ami még problémát okozhat, az az, hogy a Telekom több esetben NAT-olt megoldást használ. Na, ilyenkor aztán nehéz lesz elérni a gépedet.

(#495) hcl: Speedport HGW-vel megy, múltkor élesben is használtam, bár utólag kiderült, hogy feleslegesen (az M4 inkább röplabda EL döntőt adott a betervezett NB II-es bajnoki helyett).

[ Szerkesztve ]

(#499) hcl válasza Bozek (#498) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, ha más a műsor, azon nem segít semmi :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#500) LiteCross91 válasza Bozek (#498) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

"Ami még problémát okozhat, az az, hogy a Telekom több esetben NAT-olt megoldást használ. Na, ilyenkor aztán nehéz lesz elérni a gépedet."

Hogy érted ezt? Honnan lesz nehéz elérni a gépem? Azt már kipróbáltam, hogy WAN-LAN-ban összekapcsoltam a két routert. Itt csak annyi volt a gondom, hogy két külön alhálózat lesz ez esetben és nekem fontos, hogy menjen alap fájlmegosztás, DLNA a gépek közt. Ha visszakötök még egy LAN-LAN-ra is, akkor honnan lesz nehéz elérni a gépemet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Wake On Lan és távoli elérés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.