Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) joey04 válasza Timer (#147) üzenetére


joey04
titán

Néhányaknak meg ettől fordul fel a gyomra: Az Apple termékei az emberi kivagyiság, az "én megtehetem, hogy ennyit adjak érte" jellegű sznobság hiányában nagyjából félperc alatt kipusztulnának a piacról, mert az ár/teljesítmény arányuk pocsék, és abszolút értelemben is csak extrém ritka esetekben mutatnak fel valóban kimutatható minőségi vagy teljesítmény fölényt.

Én csak röhögök már az ilyeneken, de sokan joggal húzzák fel magukat az ilyen blőd, trollkodó szövegeken, aztán kialakul a vita. Leírtad egyszer, szerinted nem ér ennyit, okés, akkor lépj tovább.

(btw pont te nem fogadod el más véleményét, lásd op7 pro topiik és 90 hz kijelző, szénné gyaláztad és sértegetted azt, akinek más volt a véleménye.)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#152) MasterMark válasza joey04 (#151) üzenetére


MasterMark
titán

Ez amúgy azért vicces, mert csak azok gondolják így akik mást látnak apple dolgokat venni. Aki meg tényleg meg is veszi, annak eszébe se jut...

Switch Tax

(#153) bambano válasza #54625216 (#128) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A xeon proci az akkor is ugyanaz a xeon proci marad, ha én veszem inteltől szerverbe vagy te veszed apple-tól macproban.

tehát az a kijelentés, hogy hozzánemértők fikáznak, monitor esetén még akár igaz is lehet, de proc, alaplap, hűtés, memória, ssd és hasonló területeken nem. az intel egy típusszámon egy xeont gyárt, nem tudja, hogy videót fog renderelni vagy weboldalakat.

"az apple röhög a markába, hogy a sok kretén" megveszi... melyik cég is árul 500khuf fölötti telefont???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#154) pengwin válasza crey (#146) üzenetére


pengwin
addikt

Miért fáj?

Mert az ilyen emberek magatartása nagyban befolyásolja a piacot. Ezért mindenki másnak is egy olyan piacon kell válogatnia a termékek között, ahol a cégek az ilyen mentalitás felé mennek el.
Lásd pl. a rengeteg nagyautónak kinéző kisautót, vagy a rohamosan almásodó számítástechnikai termékeket.

A számtech cégek azt látják, hogy sok ember még ezt is lenyeli az Apple-től, és ők is megpróbálkoznak vele.
Az autógyárak azt látják, hogy a sok elkényelmesedett ember vette a városba a terepjárót. És láss csodát, már mindenhol az emiatt kreált operett-terepjárókat lát az ember. Igaz vezetni nem tudják az emberek, többet fogyaszt és nem lehet tőlük semmit se látni az utakon, terepre meg kb. alkalmatlanok és egyébként se vinné ki őket oda egy tulaj sem, de legalább nagy autónak néz ki, és jól lehet vele pöfögni reggel a dugóban.

Az meg ki a faszt érdekel, hogy az ilyenek miatt nem férsz el a bringasávban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#155) #92253184 válasza Timer (#150) üzenetére


#92253184
törölt tag

A spórolás rossz duma, nem engedhetik meg és ezzel takaróznak. Azért mert van időpillanat, amikor százmilliók vannak a bankszámlán még nem biztos, hogy a cég megengedhet magán akárcsak egy egymilliós beruházást is.

Magyarországon nincsen kis és közép vállalkozói szektor vagyis KKV, mert mikró és kis vállalkozások (MKV, bár ez csak felesleges nyelvújítás) vannak és kisvállalkozásból se sok. Márpedig a mikró nincs benne a KKV-ban. Teljesen konzisztens, amit írtam. Nyugodtan mutass rá az ellentmondásra.

A tény pedig mindettől függetlenül az, hogy itthon olyan cég, ahol többmilliós szoftvereket vesznek, teljes támogatással, hozzá való operációs rendszerrel és hardverrel. Olyan rendszert, ahova egy ilyen gép is szánva van és kitérdekel, hogy az itteni megmondóember szerint, aki soha nem ült ez előtt a gép előtt jogosan-e vagy sem. Valamint ebből a legjobbat, piacvezetőt és a leginnovatívabbat, vagy ezek valamely ésszerű kombinációját. Ráadásul ez nem egyszeri beruházás ként, hanem folyamatosan tartják is a szintet és vissza is termelik. Na ebből olyan kevés van, hogy szinte nincs is. Márpedig ez kell, hogy megítélhesd ezt a gépet. Fenntartva a jogot, hogy nem tudom mennyire jó az új Mac Pro, ezt majd a piac eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#156) Timer válasza joey04 (#151) üzenetére


Timer
veterán

"szénné gyaláztad és sértegetted azt, akinek más volt a véleménye."

Már megint a szokásos túlzás és személyeskedés. Idézd már be, mikor gyaláztam én bárkit is! Az, hogy Random Bélák megérkeztek, és elkezdték osztani az észt a 90 Hz-es kijelző hasznosságáról, majd felhívtam a figyelmet a tárgyi tévedésekre, azt nem mondanám gyalázásnak.

De ha már személyeskedünk: elárulnád, hogy volt-e az életben olyan Apple cikk ezen az oldalon, ahol nem kezdted el görcsösen védeni a mundér becsületét? Csak úgy megszokásból! Sejtettem. Na erről ennyit.

Veled szemben én leírtam az OP topikban azt is, mi sz*r abban a telefonban, ahogy megtettem a korábbi generációknál, illetve egyéb általam birtokolt műszaki termékek esetében is. Eszembe sem jut görcsösen védeni egyetlen gyártót sem, és az Apple-ön sem fogok röhögni, ha végre nem 1000 dollárért akar egy retkes monitor tartót az emberekre sózni.

@pengwin: hatalmas +1, leírtad, amit nekem nem sikerült megfogalmaznom.

@Nilnarunion: "Magyarországon nincsen kis és közép vállalkozói szektor vagyis KKV, "

Kész szerencse, hogy elárultad Nekünk. Majd meséld el minden releváns gazdasági szereplőnek, hogy szerinted ez az általánosan alkalmazott gazdasági osztályozás itthon valójában nem is létezik, biztosan megköszönik majd a felvilágosítást. Ha nem haragszol, amíg a vonatkozó jogrend ismeri ezt az osztályt, én is használom.

[ Szerkesztve ]

(#157) lenox válasza bambano (#153) üzenetére


lenox
veterán

A xeon proci az akkor is ugyanaz a xeon proci marad

Biztos? Miert adja akkor a hp meg az apple dupla aron? Tuti, hogy azok jobbak, en inteltol nem vennek, azok gyengebbek. :)

(#158) Zolik válasza joey04 (#110) üzenetére


Zolik
senior tag

Mit szegtem meg? Ígértem valamit? Látom azért csak sikerült trollkodnod egyet!
A kedvedért végig írom a mondatot: "Nem is mondok többet attól ami a képen van". Most jobb?

Félelmetes az a sznob demagógia ami folyamatosan erősödik..

Egy saját történet: Ismerősöm lánya (18 éves) akar iphonet venni. Persze nem ám régebbit, neki a legújabb XS max kell amiről tudjuk mennyi. Hiába próbáltam mondani neki hogy vegyen 150-ért valami mást és a maradék pénzt meg bulizzák el a barátnőivel vagy költse ruhára/random cuccra. Nem neki az kell. Ja igen és abból is csak a gold jó!! Végül bevallotta (amiért becsülöm), hogy igazából csak a barátai előtt akar vele felvágni és azt a látszatot kelteni hogy milyen menő csaj. Na pont az ilyenek veszik meg az ilyen cuccokat brutál mód túlárazva.

A KKV-at meg hagyjuk.. nem kell hozzá nagy ész hogy mindenki tudja NER kondérból kanalazzák össze a milliárdokat. Azt persze sokan elfelejtik hogy ezek a milliárdok honnan jönnek és milyen úton kerül a céghez.

Valaki írta, hogy az apple termékbe benne van a support ára mint Windowsosba nincs. Kérdem én hogy a fennmaradó x ezer $-ból hány évig lehet supportot venni MS-től?

A legtöbb helyen nagyon figyelnek a kiadásokra (persze leszámítva pár helyet ahol két kézzel szórják a pénzt mert miért megtehetik) és amíg 4-5 fullos gépet tudnak venni egy mac pro árából addig nem fognak ilyet venni.

#147, 156 . Maxon egyet értek veletek! Kinyílik a bicska a zsebembe mikor verik a nyálukat azok akinek 5000$ nem pénz, mindent megmagyaráznak, mindent jobban tudnak és ha szólni merészelsz hogy ez így nincs rendben akkor még te vagy a troll. Nekik lehet saját véleményük (amit persze te köteles vagy elfogadni), de neked nem.

Amúgy pont ezek az emberek a legnagyobb sóherek mikor egy-egy beszállítót ki kell időben fizetni, vagy egy elvégzett munka utána a tisztes fizetséget átutalni. Talán 100-120 nap múlva kapsz pénzt.

Súlytalanná váló monitor? Kezeket föl aki irodába dolgozik és napi szinten kell pakolgatnia a monitorát! Vagy ha igen akkor annyira szánalmasan gyenge hogy egy pár kg-os monitort nem bír felemelni hogy arrébb tegye.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#159) Elektrosokk válasza pengwin (#48) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Teljesen más egy beszámolót látni és használni valamit nap mint nap.

Biztosan sok más gyártó készít sokkal erősebb és gyorsabb gépeket egyszerű fekete dobozban...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#160) MasterMark válasza Zolik (#158) üzenetére


MasterMark
titán

nem bír felemelni hogy arrébb tegye.

Kár hogy baromira nem erről van szó, csak direkt nem akarjátok érteni mire való.

Switch Tax

(#161) b. válasza lenox (#157) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#162) #92253184 válasza Zolik (#158) üzenetére


#92253184
törölt tag

“A KKV-at meg hagyjuk.. nem kell hozzá nagy ész hogy mindenki tudja NER kondérból kanalazzák össze a milliárdokat. Azt persze sokan elfelejtik hogy ezek a milliárdok honnan jönnek és milyen úton kerül a céghez.”

Mármint azok a főleg amerikai és nyugat-európai cégek, akik Mac Pro-t fognak venni? :Y

(#163) nyunyu válasza crey (#146) üzenetére


nyunyu
félisten

Az ötlet amúgy ahogy kitalálták ezt a mágneses pattintgatást, marha jó.

Képzelj el egy fotó stúdiót, ahol a fotós maga utómunkára használva megveszi a Pro Standet, de amikor átmegy a Stúdió térbe, ott fel van neki szerelve egy fali kar, ezzel a mágneses Vesa mounttal, így lepattintja a monitort az állványról, felpattintja a Vesa mountra, ráköti a fényképezőgépét, és mehet a menet.

Vajon mennyire életszerű az, hogy emberünk melóhelyen hóna alá csapja a 32" monitort, aztán leül egy átül egy másik teremben dolgozni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#164) Ribi válasza nyunyu (#163) üzenetére


Ribi
nagyúr

És majd jót nevetnek az eseten, amikor kicsúszott a kezéből a monitor. :DDD

(#165) L3zl13 válasza nyunyu (#163) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért te otthon nem szoktad napi szinten áthurcolni a tv-det egyik szobából a másikba? :P

Aki hülye, haljon meg!

(#166) pengwin válasza Elektrosokk (#159) üzenetére


pengwin
addikt

Figyelj, ha az egyébként korrekt jutyúber mutogatja és mondja, hogy jól megy a ryzenes hackintosha, amin még az alkalmazásbolt is működik, rendesen frissül a rendszer, stb., akkor én azt hajlandó vagyok elhinni.

Nyilván mezei felhasználónak nem ajánlanám, mert elég sok hozzáértés kell a Hackintosh építéshez, de attól még igenis egy működőképes rendszer lesz belőle.

(#162) Nilnarunion
Nagyon jól elbeszéltek egymás mellett.
Te európai KKV-ról írsz, a többiek meg magyarról. Nem ugyan az a mérce, a hazai terminológiával élve igenis elég sok KKV van itthon. A forgalmukat pedig alapvetően befolyásolja a piac fizetőképessége, kár is ahhoz az értékhez mérni, ami mondjuk egy német vagy akár osztrák cégnél várható a KKV szektorban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#167) bambano válasza #92253184 (#155) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a macpro azoktól a szerverektől, amiket a munkahelyem vett, annyiban különbözik, hogy más formájú a doboz, más a hűtés és drágább. tehát hiába erőlteted ezt a macpro mindenben jobb, elolvasom a specifikációt, látom, milyen proc, milyen ram, stb. mi van benne, és látom, hogy amit én választottam, hardverileg az utolsó bitig ugyanez. elfogadom, a más szempontok szerint tervezett hűtés árát levonhatjuk az összehasonlítás eredményéből.

de ha a vas ugyanaz, ráadásul szintén márkás, nem made in dzsunka, hanem intel (még csak nem is gagyi asus vagy gigabyte), akkor józan ésszel mi indokolja ezt a bődületes vételár különbséget? és itt erősen megnyomnám a józan ésszel kitételt, mert az, hogy valaki két tökugyanolyan vas közül hajlandó az almásat megvenni 3x-os áron, az nem józan ész, az idiotizmus.

még mielőtt valamelyik tájékozatlan belekötne: az intel szerver nálam nem azt jelenti, hogy intel processzorból intel chipsetes alaplapból összerakott valamilyen szerver, hanem azt, hogy az intel gyárt komplett szervert, dobozzal, rack sínnel, mindennel együtt, és tőlük van az egész kompletten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#168) Elektrosokk válasza pengwin (#166) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Elhiszem hogy működik/működhet.

a hozzászólásom második része nem is neked szolt csak az itt olvasottakhoz.

15 éve vagyok osx user, főleg vágok és grafikára használom a rendszert. Nekem az a legfontosabb hogy amikor kell minden bugmentesen gyorsan használható legyen ahogy azt megszoktam.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#169) joysefke válasza bambano (#167) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Leülhetsz, egyes! ;]

Majd azután akadékoskodj miután megértetted az Apple életérzés lényegét és hogy ez milyen pluszt ad a produktivitáshoz amit mind azon a fél tucat szoftveren el lehet majd érni ami ezen a vason tud futni.

Ez itt egy olyan szint amit egy közönséges infómunkás kocka aki számokban, specifikációkban meg költségmegtakarításban gondolkodik nem fog tudni megérteni amíg világ a világ.

Ezen a gépen kreatívok, MŰVÉSZEK dolgoznak. A kreatív folyamatot és annak végeredményét pedig nem lehet egyszerű számokkal kifejezni. Itt minden apróság, minden ív minden design elem ami hozzájárul a kényelmes munkakörnyezethez számít. Haladni kell a korral, ami tegnap egy gömbölyű szemetes volt, az ma egy szögletes aluálvány.

Semmi sem fogja jobban vissza a kreativitást, mint ezen nüasznyi összetevők hiánya, meg az állandóan a levegőben lógó fillérbaszás.

Szóval aki ezt nem fogja fel, nem éli át az menjen csak vissza a szerverterembe a kocka gépei mellé konfigfájlokban túrkálni vagy az íróasztal mögött békéljen meg a szűrke Windows felhasználóai létével, de ne akarjon elmenni kreatívnak és ne is ugasson be az ő dolgaikba...

:))

[ Szerkesztve ]

(#170) joey04 válasza Timer (#156) üzenetére


joey04
titán

Túlzás? A fingod sincs, baromságokat írnak, stb, szerintem nem túlzás, ezek tőled vannak. nem 1-2 alkalommal. :D a sértett trágár hangnem meg csak a hab a tortán, de ezt a op topikban kitárgyaltuk, kár volt idehozni, csak hát ugye itt is kezdted. én is leírtam ami rossz volt, leírtam anno az ios 7 topikokban (még túlzásba is vittem), hogy milyen szarul sikerült, leírtam azt is, hogy a felhőszolgáltatások szarok az almánál, elismerem azt is, hogy az 1 év hivatalos gari gáz (amit ugye korrigál a magyar jogszabály, de az alap hozzáállás a cég részéről a szánalmas 1 év, meg elismertem azt is, hogy a kiegészítők drágák. De az ilyen troll/hater/fogalmatlan kritikákat nyilván lehurrogom. szóval igen, volt, bár a témához semmi köze, mert mi van, ha azt mondom hogy az apple a tökéletes és kész? attól még a fent tárgyalt tények nem változnának. :) zavarni nem zavar, de azért leírom, hogy bullshit.

na de szerintem zárjuk az offot. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#171) marcarc válasza joysefke (#169) üzenetére


marcarc
senior tag

Csak emiatt a komment miatt követem a threadet. Mert kábé ellőtted az összes olyan dolgot ami miatt veszekedni lehet. Az erős túlzás, hogy csak egy 4-6-7-8-10 millós gépen lehet ALKOTNI :D:D:D:D:D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#172) joey04 válasza Zolik (#158) üzenetére


joey04
titán

Azt mondtad nem mondasz többet, de azért kommentek óta gyarapítod a karakterek számét a témában. erre utaltam. de egészségedre, ha ettől boldogabb leszel. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#173) Zolik válasza #92253184 (#162) üzenetére


Zolik
senior tag

Csak reagáltam arra, hogy valaki írta ismer olyan magyar tulajú KKV-t aminek több millárd Ft-t volt a bevétele (így potenciális Mac vásárló lehet). A többiben igazad van.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#174) Zolik válasza joey04 (#172) üzenetére


Zolik
senior tag

Te amúgy troll tanfolyamra jársz, hogy így tolod? De csak a TE kedvedért leírom hátha csupán az értelmezés nem megy: a képhez írtam hogy ehhez a képhez NEM mondok többet. Azt hol írtam, hogy magához a témához nem szólok hozzá többet? Elkövettem azt a hibát hogy leálltam egy alma hívővel... de ígérem a jövőben nem reagálok a trolkodásaidra, így okés? :R

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#175) Zolik válasza MasterMark (#160) üzenetére


Zolik
senior tag

Kérlek Mester taníts minket! :R elmeséled, hogy mire való? (konkrét életszerű helyzeteket mondj) ill hogy azon kívül mert megtehetik hogy ennyiért adják miért kerül ennyibe (részletes ár összetevők - anyag - gyártási költségek stb)?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#176) MasterMark válasza Zolik (#175) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs de látszik, hogy azt sem tudod miről beszélsz. Nem kell pakolgatni a monitort sehova, ez egy állvány. Nézz már utána mielőtt valamiről jól megmondod a tutit. :U

Switch Tax

(#177) cskamacska válasza joysefke (#169) üzenetére


cskamacska
addikt

:R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#178) proci985 válasza crey (#146) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, hat a zbookot nem hurcolasra talaltak ki, barmennyire jo is desktop kivaltasara egyebkent.

enyem konkretan 3kg toltovel. uzemideje szerintem mondjuk jo, igaz nekem eleg, hogy kibir megfelelo rahagyassal egy 4 oras meetinget, tobb egy nap nagyon nem szokott lenni ugy, hogy nem tudom bedokkolni kozben.

persze, a zbookban kb 960 szintu quadro van, meg birja halkan amikor nekiallok szamoltatni vele egy fel napot, cserebe konferenciazni vele meg jo fizikummal is egy elmeny. az a kb 1 kilo a 15"os mac pro javara meg ha 2kmre van a hotel a meetingtol azert nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#179) Timer válasza joey04 (#170) üzenetére


Timer
veterán

"csak hát ugye itt is kezdted"

Masszív tévedés. Ott sem én kezdtem. Az agyatlan, demagóg, józan észérvektől mentes, konkrét és első kézből származó tapasztalatok hiányában alkotott fröcsögésre kapta válaszul az, aki megérdemelte. Nem mellesleg, a felsorolt kifejezések ma már mindennek számítanak, csak trágárnak nem, de ahogy érzed, az én lelkem nem hófehér, és műmájer sznob sem vagyok, aki eltartott kisujjal üti le az entert a kommentek végén. A hangnembe beleköthetsz, talán még igazad is van, de a tartalmon nem találtál fogást sem akkor, sem most. Részemről ennyi, lapozz tovább, én is így teszek a kölcsönösség jegyében.

[ Szerkesztve ]

(#180) #96302336


#96302336
törölt tag

Atttyaúúúúúristen..... :D

Bekövetem, ezzel el leszek egy darabig ahogy látom :DD

És tényleg visszatért a gyökerekhez az apple Zseniális!!!!!!!

(#181) Zolik válasza MasterMark (#176) üzenetére


Zolik
senior tag

Jó politikus lennél az tuti! Feltettem egy egyszerű és érthető kérdést (hogy mégis milyen gyakorlati haszna van a napi használat során) de arra is képtelen voltál válaszolni, helyette írtál egy 2 soros blablát. A hozzászólásomban, amire most reagáltál azt a szót hogy "pakolgatni" le se írtam, de mind1 is, ez a mellébeszélés érvek nélkül pont elég bizonyíték nekem, hogy ez az állvány nem más csak egy lehúzás.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#182) MasterMark válasza Zolik (#181) üzenetére


MasterMark
titán

Tessék kikerestem helyetted:

Fine-tuned fine‑tuning.

The Pro Stand makes every adjustment of your display feel seamless. Precision tilting and 120 mm of height adjustment help Pro Display XDR adapt to any viewing condition. The angle of the display stays true even as you adjust the height. With the Pro Stand, you get a display that feels weightless, moves effortlessly where you want it, and stays exactly where you leave it.

szerk.: Igen, egyel előbbi hozzászolásodban írtad, kifejtve hogy fingod nincs az egészről, csak láttál valamit valahol hogy jaj a csúnya apple hogy túlárazta. Közben azt sem tudod miről van szó, vagy hogy működik, vagy miaz egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#183) Tomkaa válasza MasterMark (#182) üzenetére


Tomkaa
tag

nekem ez lehetne bármelyik 200 dolcsis monitorállványon...k...va nagy marketing van emögött, megint feltalálták a spanyol viaszt.... felesleges ez a sok rizsa ráb..ták az 1000 dollárt, mert a plebs megvette a telefont is ennyiért mert úgy volt vele jó....
Beállítod a monitort ülsz nézed....1 éve használok egy 27 inches monit mac pron egyszer beszinteztem aztán kész. Pedig fotózok, renderelek tervezek... :R

(#184) joey04 válasza Timer (#179) üzenetére


joey04
titán

A megfelelő ring topikban válaszoltam, hogy ne offoljunk tovább, de részemről le is zártam, leírtam ott a véleményem rólad.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#185) MasterMark válasza Tomkaa (#183) üzenetére


MasterMark
titán

Kétszer leírtam, hogy szerintem is túl van árazva. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyáltalán nem egy sima egyszerű fémlapról van szó.

Switch Tax

(#186) Zolik válasza Tomkaa (#183) üzenetére


Zolik
senior tag

Hagy, ő mester. Ő mindent jól és jobban tud mindenkinél, ne vitázz vele. Ha meg nem tudod miért kerül valami 5x annyiba mint bármilyen más hasonló tudású dolog és kérdezni merészelsz akkor el is áshatod magad.
(Amúgy tökéletesen leírtad a lényeget)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#187) MasterMark válasza Zolik (#186) üzenetére


MasterMark
titán

Annyira nagyon csak a haterkedésed megy, hogy nem látod a fától az erdőt...

Switch Tax

(#188) -Skylake- válasza MasterMark (#182) üzenetére


-Skylake-
addikt

"The Pro Stand makes every adjustment of your display feel seamless. Precision tilting and 120 mm of height adjustment help Pro Display XDR adapt to any viewing condition. The angle of the display stays true even as you adjust the height. With the Pro Stand, you get a display that feels weightless, moves effortlessly where you want it, and stays exactly where you leave it."

Ez mar szo szerint kinos.

"and stays exactly where you leave it"

Ez ficsor ? Ez komolyan fel van tuntetve mint tulajdonsag ? Egy monitorallvanynal ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#189) MasterMark válasza -Skylake- (#188) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom láttál-e már élőben monitort, de ez sajnos egyáltalán nem olyan triviális, mint amilyennek tűnik.

Switch Tax

(#190) bambano válasza joysefke (#169) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igazad lehet... ha nem veszek annyiból állványt a monitoromhoz, amennyiből rendes ember fejlesztői munkaállomást, csóringernek néznek... a romkocsmában csak ilyen almás vesa rögzítő lappal lehet felvágni, mint minisztériumi talponállóban az audis slusszkulccsal...

:))

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#191) Tomkaa válasza MasterMark (#189) üzenetére


Tomkaa
tag

Én nem kekeckedni akarok de 18 éve amikor a crt monitort lettem a sezlony mellé a komódra még az is egy helyben állt. nem tudom 60 ezertől felfelé már elé stabil lábakon állnak monitorok. Másik meg beállítom nem cseszegetem nem esik le...

(#192) -Skylake- válasza MasterMark (#189) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem hinnem, hogy 2-300.000 ft feletti munkamonitoroknal ez valos problema lehet. Nekem egy ezer eves 27"es ultrasharpom van, erzesre valahol olyan 7-7,5 kozott van a richter-skalan az a foldrenges ami miatt nem marad ott ahova tettem. El nem tudom kepzelni, hogy atlagosnal kicsit jobb monitoroknal ez valodi problema lehet.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#193) Tomkaa válasza joysefke (#169) üzenetére


Tomkaa
tag

így-így, Pixar-nál meg a Weta digitalnál többen felmondtak most emiatt.
állítólag többektől elhangzott hogy visszaadnák az összes díjjat amit kaptak.
:))

(#194) MasterMark


MasterMark
titán

Ezt direkt csináljátok? Nem, nem arról van szó, hogy leesik, meg nem marad ott ahová tetted. :U

Switch Tax

(#195) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Vállalok monitorállvány gyártást méretre, betonacélból, opcionálisan beton talppal.

32''-ig csak $899. Nagyobb méret esetén egyedi ajánlatot adok.

(#196) -Skylake- válasza MasterMark (#194) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha a nem marad ott ahova tettem nekem szolt, azt termeszetesen ugy ertettem (hisz errol van szo jelenleg), hogy ha letolom 1/3 magassagra es bedontom 9 fokban, akkor "ott marad ahova letettem".

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#197) MasterMark válasza ROBOTER (#195) üzenetére


MasterMark
titán

És raksz bele ilyen zsanért ami az applében van?

Switch Tax

(#198) bambano válasza crey (#146) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Képzelj el egy fotó stúdiót, ahol a fotós maga utómunkára használva megveszi a Pro Standet, de amikor átmegy a Stúdió térbe, ott fel van neki szerelve egy fali kar, ezzel a mágneses Vesa mounttal": és futotta ezer dolláros állványra, de egy második monitorra meg nem... le vagyok törve. szegény fotós a körmeit kockáztatja, mert csórikám nem vett még egy ilyen filléres monitort...

:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#200) David75


David75
őstag

Én kifejezetten szeretem az apple-t mint céget, az utóbbi kb 20 évben elég sok apple termékem volt. Ez a cég mindig ilyen volt. Voltak meg vannak jó termékek amik lehet hogy drágák de jó cuccok pl most iphone xs max, akármelyik ipad kb, apple tv. De vannak olyan termékeik amik elképesztő lehuzás katerória szerintem. Ezt a kategóriát nálam eddig az iphone xr vezette ahol 750 fontért kapsz egy 720p lcd kijelzőt 2019-ben, viszont most első helyen van az 1000 dolláros monitor álvány(mire ideér lesz az 1000 font is) mögötte a monitorral és harmadik helyen a mac pro ami elképesztően ronda szerintem. Ivy szerintem visszavonulhatna nyugodtan. Amúgy akárhogy is de a cégek nyugaton is profit maximalizálásról szólnak, tehát nem tudom ki veszi ezt meg.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.