Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mr X válasza manoarc (#97) üzenetére


Mr X
veterán

Nem érted. Megegyeztetek a feltételekben, mindkét fél elfogadta. Szerintem utána patkány dolog másnak eladni a terméket.

A te példádban nem egyeztek meg, mivel neked így nem felel meg.

Amúgy én nem azt írtam, hogy a vevő kéri, hogy tegye félre, hanem csak hétfőn tud utalni.

(#102) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Az írás alapján tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan rendezzük le az adás-vételt, ha mondjuk 150 km a földrajzi távolság. Ebből a szempontból most teljesen mind1, hogy eladó vagy vevő vagyok.

Megjegyzem, az ilyen felhívásokkal nem igazán könnyítitek meg az itt bizniszelők életét.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#103) hackeeeee válasza jerry311 (#100) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah igen, ez a másik...

Amikor írja a drága vevő, hogy küldjem el neki a terméket, és ha Neki megfelel, akkor majd utalja a vételárat. Hát hogyne...

Véleményem szubjektív...

(#104) Mr X válasza TazLeacher (#102) üzenetére


Mr X
veterán

Utánvét. Ha már egyikőtök sem akar utazni.

Nem a bizniszelők életének megkönnyítése volt a cél gondolom, hanem az, hogy ne legyen annyi átverés. Márpedig abból mostanság elég sok van.

[ Szerkesztve ]

(#105) tommjee válasza TazLeacher (#102) üzenetére


tommjee
senior tag

Erre én is gondoltam. "Megjegyzem, az ilyen felhívásokkal nem igazán könnyítitek meg az itt bizniszelők életét."

(#106) hackeeeee válasza TazLeacher (#102) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Utánvét, pl... Vagyis erre menne ki a dolog. Utánvétes posta, vagy futár.. Lényegében, ne utald el (vagy fizesd ki rózsaszín csekken) előre a vételárat, semmiképp.

Véleményem szubjektív...

(#107) kaller1 válasza hackeeeee (#103) üzenetére


kaller1
veterán

Én már kértem ilyet, és jól tettem, mert nem felelt meg a termék a megbeszélteknek. Ez 500 Ft-omba került, mert annak ellenére, hogy megígérte, hogy kifizeti a visszaposta díját, nem tette meg. :U

.::> <::.

(#108) manoarc válasza Mr X (#101) üzenetére


manoarc
senior tag

Sztem 10ből 8 ember annak adja el a cuccot aki többet fizet érte. Patkányság ide vagy oda,nyilván 100ft miatt nem csinálnék ilyet, de több ezer Ft-nál elgondolkodnék rajta erősen,főleg ha az "új" vevő azonnal jönne-vinné stb.

{。^◕‿◕^。}

(#109) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Utánvét:

Nagy okosság:

Eladói oldal:
1. Feladom a cuccot, ő nem veszi át, mert talált olcsóbbat, szebbet, jobbat, vagy csak meggondolta magát. Bukom a postát és a plusz költséget, és 2-3 hétig rohad a termékem a postán.

Vevői oldal:
2. Megkapom a cuccot, és egy zsák sz@r van a dobozban. Mást termék, hibás termék. Mit tudok tenni? Semmit? Esetleg meggyanúsíthatom, hogy nem azt küldte el. De ezt megtehetem előreutalás esetén is.

Bármelyik esetnél mennyivel is kisebb a rizikó, mint előreutalás esetén? SEMMIVEL. Több költséggel jár? IGEN. Tehát nagy okosság. Több macera, több költség, ugyan az a rizikó. Aki ezeket kitalálta, hogy ez jobb megoldás, az a postánál dolgozik?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#110) mzprox


mzprox
tag

erről a félreteszem/eladom másnak kérdésről egy vicc jut eszembe:

"-Hölgyem, lefeküdnve velem 100 millió forintért?
-Hmm ..hát.. igen..
-És egy ezresért?
-De Uram, minek néz engem???
-Azt hogy mi már megállapítottuk, most már csak a tarifáról alkudozunk"

:D

Én eddig mindig félretettem, akkor is amikor más jelentkezett, hogy azonnal viszi akár többért is.. de lett volna az az összeg..és szerintem mindenkinél van :)

(#111) Mr X válasza manoarc (#108) üzenetére


Mr X
veterán

Erre nem tudok mit mondani, ha valakivel megegyezel az üzletben, utána meg eladod másnak akármilyen indokkal, akkor nem üzletelnék veled onnantól.

(#112) Mr X válasza TazLeacher (#109) üzenetére


Mr X
veterán

Mitől jobb az előreutalás szerinted? Elutalod a pénzt, aztán se pénz se cucc. Előrébb vagy? Nem hinném.

Postánál legalább van egy címed, neved, ahol érdeklődhetsz. Számlaszám alapján a bank neked nem fog kiadni adatot.

[ Szerkesztve ]

(#113) GZoli7


GZoli7
senior tag

Mostanában nagyon elszaporodtak itt, két "úriemberbe" is belefutottam, nem nagy összegek, de azért bosszantó. Remélem őket is fogja a rendőrség bosszantani.

(#114) kaller1 válasza manoarc (#108) üzenetére


kaller1
veterán

Aukciós oldalon kell akkor eladnod, mert ez nem szép dolog.:)

.::> <::.

(#115) Füleske válasza Mr X (#96) üzenetére


Füleske
addikt

Csak magamat tudom ismételni : megírod neki hogy aki előbb fizet azé a cucc.
Ha így jársz el akkor eladhatod vasárnap másnak is. Én nem szoktam senkinek sem tartogatni az árut. Viszont ha már fizetett akkor az övé , mások akármennyit is ígérnek érte.
Amúgy szombaton is lehet utalni , arról lehet képernyőfotót küldeni. Ha a vevőnek tényleg kell az áru ennyit meg tud tenni annak érdekében hogy tényleg meg is vásárolja , nem ?

[ Szerkesztve ]

(#116) tuser válasza manoarc (#108) üzenetére


tuser
aktív tag

A becsület olyan mint a szüzesség: csak egyszer lehet elveszteni.

Ha nem 15 hanem 20k -ért venné meg, akkor megpróbálod kicsit megsürgetni a 15k -s vevőt, vagy a 20 -asat kéred meg, legyen türelmesebb. Meg lehet ezt korrektül oldani, de a te "módszereddel" inkább vaterázz. :(

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#117) madgie válasza TazLeacher (#109) üzenetére


madgie
titán

Nem. Csak tudja, hogy mindig a vevőnek van igaza. Úgy értem, nehogy már az eladónak ne legyen kockázata, a vevőnek meg igen. Ki akar eladni, kinek fontos a pénz?

De ha az eladó bevállalja a Paypal-t, akkor szívesen utalok én neki, ott legalább van némi buyer protection.

(#118) Mr X válasza Füleske (#115) üzenetére


Mr X
veterán

Ez megint csak az az eset, amikor nem születik megegyezés, hiszen kikötötted, hogy ha valaki jobb ajánlatot ad, az viheti. Én nem erről beszéltem.

Nem mindenkinek van netbankja, van, aki csak bankfiókban tud utalni.

[ Szerkesztve ]

(#119) #48613632


#48613632
törölt tag

Jó csak ezzel egy baj van. Sajnos az internetes vásárlásnak a LÉNYEGE az előreutalás. Ellenben a Paypal elég jó védelmet biztosít, nem csak ebayos termékekre. Sajnos magyarországon kevésbé elterjedt, bár nem tudom miért.

(#120) kingabo válasza canniball (#40) üzenetére


kingabo
őstag

Az aki nem is tud róla, hogy van ilyen, az biztos nagyobb eséllyel olvasná el. Így legalább a lehetőséget megkapná rá, hogy elolvassa. :U

Azzal a dobozzal meg az a gond, mint a szöveg közbe ékelt reklámokkal, mindenki egyből észreveszi, hogy ott van és szépen átugorja anélkül, hogy megnézné.

[ Szerkesztve ]

(#121) Kiki18


Kiki18
őstag

Mostmár én is megtanultam. Ajánlom mindenkinek,hogy legyenek nagyon-nagyon résen,főleg a kedves emberekkel.

(#122) madgie válasza #48613632 (#119) üzenetére


madgie
titán

Ismerősöm az egyszerű kontaktlencse webshopjában is meg tudta oldani a Paypal-t meg a Moneybookers-t is, nem tudom, mi olyan bonyolult ebben a "nagyoknak". Mondjuk nincsenek rászorulva, webshop-ból tudtommal főleg utánvéttel vásárolnak itthon az emberek

(#123) manoarc válasza tuser (#116) üzenetére


manoarc
senior tag

Látszik,hogy nem sok üzletet csináltál vagy mindenkivel szerencséd volt kizárólag.
A gyakorlatban ez úgy szokott kinézni,hogy könyörögsz meg még Te kuncsorogsz és végül a két szék közé ülsz és nem veszi meg senki, plussz az idő előrehaladtával még csökken is az árud értéke.
Lehet régimódi vagyok vagy nemtudom, de Én annak adom el aki meg is veszi.Mint ahogy írták felettem is, nem tartogatom senkinek , illetve aki többet fizet azé a cucc. Amíg irkáltok egymásnak telik az idő és a tényleges vevők meg sorban állnak a full bizonytalan levelezgetés miatt.

{。^◕‿◕^。}

(#124) TazLeacher válasza Mr X (#112) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A kérdés nem az volt, hogy mitől jobb, hanem az, hogy mitől rosszabb, mint a sokak által preferált utánvét. Mert itt a legtöbben azt próbálják bebizonyítani, hogy jobb. Eddig 1 épeszű indokot nem hallottam, hogy mitől lenne jobb, ugyanakkor az utalás:

- kényelmesebb
- olcsóbb
- eladói részről kisebb rizikóval jár

Az utánvét esetén 1 db észérvet nem tud senki mondani, hogy mi is az előnye. Míg az előreutalásnál csak a vevő vállal rizikót (utánvétnél pontosan ugyan annyit, sőt rendszerint többet, mert több postát fizet), addig az utánvétnél még az eladó is. Nagy okosság.

Aztán a névvel/címmel sokra mész. Ha olyan komoly az összeg, hogy rendőrségi ügy lesz belőle, akkor elég a számlaszám is elég, ha meg nem olyan nagy, akkor mit teszel?

De nézzünk konkrét példákat:

1.
Veszel valamit 8.000 Ft-ért, megérkezik az utánvétes csomag, és lám egy halom kavics van benne. Mit teszel? Van egy címed. Remek. Elutazol 150 Km-t oda-vissza, ami felemészti a 8K-t.

A.
Szerencséd van visszakapod a pénzed, és az eredmény az útiköltség kuka, jól jártál, 300 km-re ez akár több is lehet, mint 8K.

B.
Nincs szerencséd, senki nincs otthon a címen. Betöröd az ajtót? Vagy mi?

C.
Nincs szerencséd, egy nyugdíjas nyit ajtót, egyedül él, biztos az unokája volt. Megvered a nagyit?

D.
Otthon van az ember, és elhajtanak a 'csába.

2.
Veszel valamit 80.000 Ft-ért, megjön a csomag, a termék látszatra jó, de használhatatlan. Van egy címed, neved.

A. Feljelented. Lényegében ha nem notórius csaló, semmire nem mész, mert ő állítani fogja, hogy hibátlanul küldte el, és Te rontottad el, Te meg állítod ennek az ellenkezőjét. Fél-egy évig elhúzzák, és nem lesz semmi.

B. Lásd 1/B.!

C. Lásd 1/C.!

D. Lásd 1/D.!

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#125) varga911


varga911
senior tag

Ezt az előreutalástól való félelmet nem értem, én pl. csak előre utalással postázok. Sokkal olcsóbb mint az utánvét, a vevőnek is jobb.

Mielőtt utalsz, le kell ellenőrizni az eladó pirospontjait / referenciáit. 10 alatt nem utalsz, ennyi. :U

(#126) Füleske válasza Mr X (#118) üzenetére


Füleske
addikt

Én máshogy nem szoktam megegyezni ismeretlenekkel. Tehát amit Te megegyezésnek hívsz az nálam nem létezik. Én sem várom el senkitől hogy megegyezzen velem pl. arról hogy bocs de 2 nap múlva fogok utalni , félretennéd az árut ? Mi van ha két nap múlva mégsem utalok ? Kérek még két nap haladékot ? Ez így szerintem nem működik.

A netbank a legtöbb helyen nem kerül pénzbe , minden banknál van ( a takarékszövetkezeteknél is) és olcsóbb / ingyenes az utalás szóval nem látom azt az indokot hogy valakinek miért ne legyen. Aki meg azon parázik hogy az sms - es védelem ellenére "ki fogják rabolni" az úgysem kezd semmilyen postai úton történő vásárlásba...

(#127) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Élő példa vagyok rá,hogy átrántottak 200+ ezerrel mint a huzat.
Ennyi mínuszban vagyok és sajnos én még egy féltéglát sem kaptam a postástól.

Annyira megbíztam már mindenkiben,mivel 1 év alatt elég sok bizniszem volt és gondoltam itt nincsenek csalók,erre nesze..nem néztem rendesen utanána (vagyis egyáltalán nem).
Mitagadás,marhára nagy idióta voltam :(((

Azóta megtanultam h még a hazigazdának sem utalok előre soha többet az életben,inkább ha azon múlik,akkor nem megyek bele az üzletbe bármennyire is kecsegtető ,és nem mozog az eladó szándékában sem semmilyen hátsó szándék, csupán őis azért kér előreutalást mert megjárta már valamilyen formában.

Nemtudom hogy lehetnek ilyen emberek...
Tőlem sem áll távol a gyors pénzkeresési lehetőség,de ha másik embert kell ezért megkárosítani.. hát kikérem magamnak..
Valaki keményen dolgozik, gyűjti azt a pénzt hónapokig vagy tovább erre egy szélhámos f@sz ellopja tőle az egészet.

Annyira kiakadtam amikor engem átrántottak h az fogalom.Nem tagadom megfordult a fejemben h visszaszerzem a pénzem hasonló módon ahogyan átrántottak, de képtelen voltam megkárosítani tisztességes, lojális embereket :( Már a gondolat következtében is elszégyeltem magam.
Pedig nem tartom magam álszentnek,de nemtudom hova kell süllyedni ahhoz,hogy egy honfitársat saját kezűleg megkárosítsak,átverjek...

Mert ha már megtörtént az átverés ,akkor a pénzedet a Jézuska nem fogja visszafizetni,még egy töredékét sem.
Csak a te időd és pénzed megy el a továbbiakra: telefonálás,rendőrségi procedúra,bizonyítékok zömének kinyomtatása stb..

Ezért én mint tapasztalt személy e téren, énis csak azt tudom mondani mindenkinek,hogy soha ne utaljon előre senkinek és részletesen nyomozzon utána az illetőnek mielőtt bármilyen businessbe is fog.

[ Szerkesztve ]

(#128) madgie válasza DeathAdder (#127) üzenetére


madgie
titán

"Azóta megtanultam h még a hazigazdának sem utalok előre soha többet az életben,"

Maximálisan egyetértek, emellett remélem, nem egy Házigazda húzott le :D

(#129) TazLeacher válasza DeathAdder (#127) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Abban ugye egyetértünk, hogy az utánvét sem adott volna semmilyen védelmet a Te átverésed esetén?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#130) Mr X válasza TazLeacher (#124) üzenetére


Mr X
veterán

Olvasd el, amit írtam. Ne kelljen mégegyszer leírnom.

(#131) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Én a problémát úgy védem ki, hogy nem játszadozom postával, csak és kizárólag személyesen bizniszelek, face to face, készpénzzel. A külsőmnek köszönhetően is azért párszor meggondolják hogy átverjenek e :D:D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#132) TazLeacher válasza Mr X (#130) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor elemezzük ki az ominózus hsz-ed, ha nem vagy képes épkézláb indokot felhozni:

Mitől jobb az előreutalás szerinted?
Leírtam.
Kényelmesebb, kisebb rizikóval jár.

Elutalod a pénzt, aztán se pénz se cucc. Előrébb vagy? Nem hinném.
Utánvétnél egy tégla van a dobozban. Se pénz, se cucc. Igazad van, egy téglával előrébb vagy. Ha ilyen igényed van, küldök neked téglát, mond, mennyit fizetnél érte...

Postánál legalább van egy címed, neved, ahol érdeklődhetsz. Számlaszám alapján a bank neked nem fog kiadni adatot.
Amivel meg semmire se mész, mint lentebb leírtam. A vulgáris lennék, akkor azt írnám, hogy ilyen esetben fel*ugatod magadnak a címet.

Szerk.:
És most jöhetsz a rendőrséggel, hogy majd ők kinyozzák neked. Jelenleg ilyen nyomozásból 1.600.000 Ft-om lóg a levegőben a magyar rendőrség kíváló munkájának köszönhetően. Dumcsizzunk még erről?

Akkor válaszolnál a kérdésemre? MITŐL JOBB AZ UTÁNVÉT? MENNYIVEL BIZTONSÁGOSABB?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#133) tuser válasza manoarc (#123) üzenetére


tuser
aktív tag

Imádom ezeket a "látszik hogy..." kezdetű "érveléseket". :P

Ha annyira akarod, "menőzök" hogy a DPG -n az aprólevlistán, majd mikor már volt normálisabb netem, a netaukción, később a teszveszen, stb. ... folytattam az üzletelést ... :P

A lényegi válasz :

Igen, én is estem már két szék közé, nem is egyszer, viszont azt még EGYETLEN EGYSZER SEM játszottam el hogy "Jahh bocs, holnap viszik a cuccot, hétfőn ne is törd magad az utalással." :W

Eddig megbízhatóságban a TOP3 : DPG levlista, netaukció, hardverapro. ;)

TeszVesz/Vatera pároson sztem már törölték is a meglehetősen inaktív regem. :D

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#134) DeathAdder


DeathAdder
veterán

madgie-nem egy házigazda :DDD

jer1cho- persze egyetértek,de úgy vettem észre ,hogy elsősorban aki átakar verni az előreutalást kér és ezt néhány ph-s fórumtárs is így gondolja akik hasonló képpen jártak..

Iscariah- személyes a legtisztább ígyvan. Csak a letöbb eladó pesti vagy legalábbis azon megyei és azért nem utazhatok fel mindig majd 200km-t,főleg ha semmi dolgom nincs arra és "csak" egy 10ezres üzlet volna mindössze :(

(#135) Mr X válasza TazLeacher (#132) üzenetére


Mr X
veterán

Kicsit kisebb arccal, ha kérhetem, nem a haverod vagyok.

Miért jár kisebb rizikóval az előreutalás? Ezt nem indokoltad meg. De én viszont leírtam, hogy előreutalás esetén semmi elérhetőség nincs a kezedben, ellentétben az utánvéttel, ahol van neved, címed, ami jó eséllyel valós, mivel a pénzt meg kell kapnia valahogy az eladónak. És igen, én megkeresném a kedves urat. Ellentétben te a számlaszámoddal csak a rendőrséghez mehetsz.

És ismételten, melyik fajta átverésből látsz többet?

[ Szerkesztve ]

(#136) kaller1 válasza DeathAdder (#127) üzenetére


kaller1
veterán

Mitagadás,marhára nagy idióta voltam ---> Azóta megtanultam h még a hazigazdának sem utalok előre soha többet ---> Saját hülyeséged miatt "bünteted" a becsületes eladókat is, és az utalás ellen kampányolsz, végül is így korrekt. :U

.::> <::.

(#137) Mr X válasza kaller1 (#136) üzenetére


Mr X
veterán

Az oldal is az utalás ellen kampányol, hiszen ott az a kis írás minden apróhirdetésnél.

(#138) DeathAdder válasza kaller1 (#136) üzenetére


DeathAdder
veterán

Természetesen ezzel nem gondolok vagy állítok semmi rosszat egyetlen házigazdáról sem.
Csak valahogy illusztrálni akartam a helyzet súlyát,hogy tényleg semmilyen esetben sem.

Sok tisztességes ember van,de ha azt mondom h a 10-12 utalásból 2 bukta volt,akkor ez mégis csak rossz arány.. :(((

(#139) kaller1 válasza Mr X (#137) üzenetére


kaller1
veterán

Komolyan gondolod, hogy az ominózus mondatot szó szerint kell venni? :)

Én inkább így fogalmaztam volna:

Jól gondold meg, hogy kinek utalsz előre!

.::> <::.

(#140) TazLeacher válasza Mr X (#135) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Miért jár kisebb rizikóval az előreutalás? Ezt nem indokoltad meg.
Bocsánat, azt hittem elolvastad a hsz-t, amire reagáltál, elnézést, ha ha ezen hibás feltételezésemből fakadóan téves következtetésre jutottam. Itt a fórumon a legtöbben elolvassák azt, amire válaszolnak. Ezek szerint Te nem, bocsánat, de akkor leírom ide neked (csak neked) még egyszer:

Idézet a #124-es hsz-emből:

Míg az előreutalásnál csak a vevő vállal rizikót (utánvétnél pontosan ugyan annyit, sőt rendszerint többet, mert több postát fizet), addig az utánvétnél még az eladó is.

Ha megkeresnéd a "kedves urat". Mit tennél? Komolyan kérdezem. Mit tudsz csinálni? Segítek: SEMMIT. Megvered? Jól esik? Jól. Visszakapod a pénzed? Nem. Bemész a lakásba és elhozod a TV-t? Vagy mt? Halálosan komolyan kérdezem.

Hogy egy kis személyes infót is adjak magamról - hátha haverok leszünk - 2 év felfüggesztettet kaptam önbíráskodásért. Mert én is megkerestem "egy kedves urat".

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#141) Tikakukac válasza TazLeacher (#140) üzenetére


Tikakukac
titán

Mellékesen jegyzem meg, hogy ez a TV-t elviszek, gépet elviszek, mosógépet meg szerszámokat dolog működik, legalábbis nem 1-2 tartozást egyenlített már ki a környéken néhány "vállalkozó".

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#142) shaddam


shaddam
aktív tag

Nekem is írt egy magyar keresztnevű angolul Kanadából, hogy küldjem már Nigériába a cuccot.Nem kicsit röhögtem.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#143) Mr X válasza TazLeacher (#140) üzenetére


Mr X
veterán

Attól még, hogy bunkó módon adod elő magad, nincs igazad. Elolvastam a hsz-ed, de most a biztonság kedvéért megtettem újra. Most sem látok benne indoklást a kisebb rizikóra, csak eladói részről. És mi van a vevővel? Utánvétnél az eladó ugyanúgy biztosítva van, hiszen muszáj a vevőnek fizetnie, ha meg akarja kapni a csomagot.

Ha megkeresem azt, aki átvert, megoldom, hogy kártalanítva legyek valamilyen formában.

Ha már volt ilyen eseted, akkor tudod, hogy igen be tudnak szarni az ilyen csalók attól, ha a megkárosított egyszercsak ott áll az ajtajukban. Nem is biztos, hogy szükség van erőszakra.

(#144) TazLeacher válasza Tikakukac (#141) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ajánlom az OFF-ban lévő részt. Csak azért lett önbíráskodás, és nem rablás, mert tanukkal tudtam igazolni, hogy "visszavettem", amit járt, és nem csak "elvettem". De lényegében cseszhettem a dolgot. A pénzemet nem kaptam vissza, jól megszívtam - a kis stiklim miatt egy főiskolai felvételin "eltanácsoltak", és 2 évig járhattam pártfogóhoz. Megérte? Meg. Ha újracsinálhatnám, se tenném máshogy. Én túlléptem a dolgon, ő viszont élete végéig viseli az arcán a "tolvaj vagyok" jelet.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#145) Steven


Steven
addikt

nos hát elolvastam én is:D

Az egyik bekezdésről van egy "vicces" story-m .

"És az örök klasszikus: az előreutalás"

Egy barát és egyben kolléga árulta a vga ját anno. Azt hiszem 40-50k között volt, a pontos összegre nem emléxem... és az egyik vevő ,hogy ne adja el a srác előre átutalta a teljes összeget:D úgy hogy nem is kértük... mindegy megkapta a vgat ,de azért vicces ,hogy milyen emberek vannak..

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#146) mzprox


mzprox
tag

Utánvétnél egyáltalán meg kell adnom a valódi címem vagy csak ráírom fűzfa utca 8, havisszaküldik a féltéglám átvétel nélkül, hát így jártam.. (már ha csaló lennék persze :) )

[ Szerkesztve ]

(#147) TazLeacher válasza Mr X (#143) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most sem látok benne indoklást a kisebb rizikóra, csak eladói részről.

Tehát, ha vevői részről a rizikó ugyan annyi (sőt továbbra is több, mert ha átvernek, akkor még a többletpostát is fiezted, mert az utánvét drágább), eladó részről kevesebb, akkor miért is jobb, továbbra sem értem...

Szerinted aki ilyen jellegű csalásokat követ el, az be tud sz@rni a dologtól? A többségében nem, csak a pofádba röhög. Semmire nem mész vele... :(

Utánvétnél az eladó ugyanúgy biztosítva van, hiszen muszáj a vevőnek fizetnie, ha meg akarja kapni a csomagot.

Rendszeres, hogy nem veszik át a csomagot, ilyenkor meg az eladó szív - ezt is leírtam már - mert bukta a postaköltséget, és alsó hangon 2-3 hét, mire visszakapja a saját cuccát. Előreutalás esetén nincs ez a rizikó.

Azt mondjuk megnézném, amikor egy 3.000 Ft-os játékért, utazol többszáz km-ert, majd befenyíted a 14 éves Oláh Pistikét valamelyik vidéki dakotatelepen.

Egyébként sok sikert kívánok a további bizniszekhez, itt a hardveraprón kb. 100-150 üzletet bonyolította, vaterán is jóval túlvagyok már a 100-on, és eddig 1, azaz 1 problémás esetem volt. Az pedig személyes átvét esetén.

Én nem küldök utánvéttel, és nem is kérek. Mégis eddig mindent el tudtam adni, és meg tudtam venni, amit akartam.

Nem furcsa, hogy engem még sosem vágtak át? Az sem furcsa, hogy eddig sosem volt üzleti konfliktusom? Érdekes módon mindig azok ágálnak, akiknek állandó jellegű problémái vannak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#148) mzprox


mzprox
tag

Azok akik úgy vélik, hogy az előreutalás miatt van csalás és, hogy az utánvét bármivel is jobb tévednek.
Egyébként engem a legkeményebben utcán vertek át, kaptam egy halom ócskavasat. Még személyit is kértem a gyerektől, de igazából meg se jegyeztem mi volt rajta: gondoltam ha már megmutatja akkor biztos nem csaló.. persze lehetett talált személyi is.. :(

(#149) Tikakukac válasza TazLeacher (#144) üzenetére


Tikakukac
titán

Az alapvető probléma ott van, hogy mindenkinek joga van. Joga van egy kölcsönkért 50k-s Bosch fúrót nem vissza hozni, meg egy előre lefixált munkát nem megfizetni. Ha nem megy normálisan menni fog másként. Nálunk papír van, náluk meg elvégzett munka. Én pont annyira nem megyek a papírommal semmire, mint ő azzal, hogy kényszerítettem valamire. Hülye leszek nem kártalanítani magam, bármilyen módon, ha már a rendszer khm rossz.
Amit meg tettél, jól tetted. Én ugyan valami oknál fogva nem rendelkezem a fizikai bántalmazás képességével (tényleg nem), ellenben igen jól értek hozzá, hogy keserítsem meg egy ember életét hosszú távon. Ha őt nem érdekli az én helyzetem, hát engem sem az övé...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#150) jerry311 válasza Mr X (#135) üzenetére


jerry311
nagyúr

Menj a címre az eladó saját házába, erőszakkal juss be, fenyegesd meg, verd meg, rongáld meg a kocsiját. Ő fogja rád hívni a rendőröket... Az önbíráskodást, testi sértést, stb. súlyosabban büntetik mint a a csalást.
Persze az is lehet, hogy odamész a címre és nem mész többet lábon sehova, legfeljebb tolószékben gurulgatsz üzletelgetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.