Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Evgenii válasza Kalandor (#350) üzenetére


Evgenii
tag

Ezt Te eléggé benézted!

Arra utaltam, hogy:
1, a rangoknak,
valamint
2, a PH megbízhatóság oldalnak
(szinte) semmi értelme!

(#353) JNashville válasza Evgenii (#351) üzenetére


JNashville
senior tag

Ez óriási demagógia.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#354) Evgenii válasza JNashville (#353) üzenetére


Evgenii
tag

Majd meggyónom, ha időm engedi!

(#355) Mr.Csizmás válasza Evgenii (#354) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

imádom amikor egy fejesnek próbálják elmagyarázni a téma mibenlétét :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#356) Evgenii válasza Mr.Csizmás (#355) üzenetére


Evgenii
tag

És? Nem volt kérdés...

(#357) Kassadin válasza Evgenii (#351) üzenetére


Kassadin
addikt

Valami megoldást kínálj fel a hardverapró vásárlói számára, ne csak a negatívumokat írjad a végtelenségig. Tudom, nem egyszerű a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#358) Evgenii válasza Kassadin (#357) üzenetére


Evgenii
tag

Most kérdezhetném, hogy "Tudsz jobbat?", de ugye, mint mondtad, ez nem egyszerű dolog!
Na ebben teljesen egyetértünk!

Az oldal nem vállal és nem vállalhat felelősséget a dolgokért! Csupán az úgymond tárhelyet adja, a fórumot ahová lehet postolgatni.
Az emberek, ha csalásba botlanak, akkor a saját felelősségük bizonyítani az őket ért károkat, stb.!
Innentől ez egy okafogyott téma itt!

Az emberek ****nak összetartani! Pedig egy csapat, akik finoman levadásszák a csalókat elég jó lenne!
De ugye erre lehet mondani, hogy ez is olyan dolog, hogy az ellenőrző, elfogóvadász csapatban meg lehet kém, aki a csalóknak szól... Innentől ez is halott ötlet! Már csak azért is, mert kíváncsi lennék ki vállalná be?

Szóval a szitu az, hogy mindenki saját magáért felel. Innentől témázhatunk évekig, hogy csalók így meg úgy, teleírhatjuk a csalók neveivel a "Jelentsd a csalókat" topicot, születhet 60.000 feljelentés. A sikerarány nem lesz valami rózsás!

Szintén leírhatjuk milliószor, hogy ki mire figyeljen, az sem ér semmit!
Láthatod, hogy elég feltűnő minden hirdetésnél, hogy ne utaljanak előre, mégis orrvérzésig ezen csúsznak el!

Ebbe a topicba még jön kb. 500 "szerintem így lenne jó", meg 500 "ez nem jó" hozzászólás, aztán semmi se fog változni!

Egyszer csak megérkezik a régóta emlegetett Hardverapró megújulás. Eleinte még jön a "na megcsináltuk", aztán amikor szép lassan elindulnak újra a csalások, akkor jön a "hoppá, ezt nem vettük számításba". És hova jutunk? Ugyanoda, hogy az oldal nem vállal és nem vállalhat felelősséget! :)
Ez egy 22-es csapdája szitu!

Amúgy van jó pár ember innen, akivel közösen szoktam járni vásárolni. Ezzel segítve, hogy elkerüljék a baleseteket. Természetesen vállalok is felelősséget, hogy az a termék amire rábólintok, hogy megvehetik, az használható is lesz!
Ilyen esetben szerződést kötünk amiben 3 hónapot szavatolok, és Én magam fizetem meg a vevőnek a kárt!
Természetesen Ő fogja követelni az eladótól a kártérítést! Az eladó amint visszafizette, annak a felét Én kapom meg. Így egy elég korrekt üzleti körforgást sikerült kiépítenem.
Ilyet megnézném, hogy innen hányan vállalnak... :U

(#359) Kassadin válasza Evgenii (#358) üzenetére


Kassadin
addikt

Csalók mindig is lesznek, ez tény. Az oldal csak közvetítő szerepet játszik az adás-vételnél, nem tudom elképzelni hogy felelősséget kellene vállalnia az üzletek tisztaságáért, azért az eladó felelős/vásárló akit meg ha úgy van, hagyja magát átverni.

Legyenek körültekintőbbek a vásárlók, sajnos nem lehet mindenki mellett ott egy másik ember, aki felvilágosítja hogy hülyeséget csinál, amúgy is mindenki a saját hibájából tanul. Meg lehet nézni egy bizonyos oldalon hogy az illetőnek hány piros/fekete pontja van, ebből már lehet következtetni valamennyire. Megoldás nem tudom mi lenne a jó, olyan megoldás nincsen, aki mindenkinek jó lenne. Én részben átvenném a teszvesz/vatera rendszerét, az eladónak lenne egy értékelő oldala, ahol meg tudod nézni hogy milyen értékeléseket kapott visszamenőleg is. Az hogy fizetős lesz a hardverapró, önmagában még nem fogja megszüntetni a problémákat sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#360) Evgenii válasza Kassadin (#359) üzenetére


Evgenii
tag

Az a baj, hogyha pop-up ablakokat vetsz be a nép ellen, azt se nézik, hanem ki X-elik!
Ha XY oldalas jogi tájékoztató lenne, azt sem olvasnák el... Maximum utólag! :D

A fizetős rész csak az oldal kasszájának lesz jobb!

Szóval semmi se fog változni a vevők esetében!
Az eladóknál egy minimális változás lesz csak!
Az oldal, mint eddig mossa kezeit, és él, mint Marci Hevesen! :)

Akkor megint ott tartunk, hogy a csalónak topicot fenntartani mókás!
Annyi kellene a topicok helyett, hogy X összeghatárig esélytelen a feljelentés, mert nem foglalkozik vele a rendőrség, Y ft-os határon túl feljelentés/polgári per!
Ebbe minden lényeges dolog benne van!

(#361) Kassadin válasza Evgenii (#360) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem kellene pop-up ablak, szimplán lenne egy lista vagy valami, amin nyilván lenne tartva, Kassadinnak hány db pozitív/negatív értékelése van... Gondolom azt nem kell mondani hogy fekete esetén kizárnák a fiókot az oldalról. Válasz: Majd úgyis regel másikat! Erre van többek között az ip egyezés, meg olyan dolgok is, amiről mi nem tudhatunk.

[ Szerkesztve ]

(#362) Evgenii válasza Kassadin (#361) üzenetére


Evgenii
tag

Tudod, hogy egy kitiltás után mennyi ide visszajönni? :)
Ha minden fórumos tiltást bevetnek ellened, akkor max. 5 perc! Hűha... :D
Ez az oldal nem rendelkezik olyan védelemmel, amivel a kitiltás egy okosabb ember ellen hatásos lenne! :)

(#363) Kassadin válasza Evgenii (#362) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért más oldal rendelkezik olyannal?

(#364) Evgenii válasza Kassadin (#363) üzenetére


Evgenii
tag

Persze! Van azért 1-2 az Én ismereteimbe!

(#365) Mr X válasza Evgenii (#362) üzenetére


Mr X
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#366) hackeeeee válasza Kassadin (#361) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Minek, őszintén szólva, bárhova reggelsz, vagy ilyesmi, hányszor olvasod végig a jogi tájékoztatót?

Mellesleg, ha kizárnak az oldalról, meddig tart újra reggelni?

Véleményem szubjektív...

(#367) Kassadin válasza Evgenii (#364) üzenetére


Kassadin
addikt

Akkor írj példát, kíváncsi vagyok.

hackeeeee: Kapaszkodj meg az asztallapban! Elszoktam olvasni ha fontosnak tartom.
Gmail+freemailt eddig sose olvastam el, ezután se fogom. Teszveszen(anno)+ph-n meg az első az volt, hogy belevetettem magam a szabályzatba.

Semeddig se tart újra regelni, elég csak megnézni az bannokat tartalmazó topikot. De nem hinném hogy ha valaki rossz eladó, akkor hagyni kellene hogy tovább garázdálkodjon. Arról nem is beszélve hogy aki 2 napos újonctól vásárol, meg is érdemli hogy átverjék. Ennyi tudok hozzáfűzni a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

(#368) tuser válasza hackeeeee (#366) üzenetére


tuser
aktív tag

Változó IP cím ( DSL/mobilnet/... ) és böngésző ( cache, süti, ..... ) nullázás után technikailag semeddig.

Viszont mivel a stílusod, szóhasználatod, ... elég nehéz levetkőzni, így kellő számú hsz. után jó eséllyel azért be tudnak azonosítani.

Mondjuk azt se felejtsük el megemlíteni, hogy mivel újoncként kezded újra, újra végig kell járni a szamárlétrát ( újonctól nem vásárolunk, újoncnak nem utalunk, újonc kushadjon vagy virítson két tonnányi referencia linket, újonc .... ). :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#369) Evgenii válasza Kassadin (#367) üzenetére


Evgenii
tag

Az újoncság nem jelent semmit! Attól, mert valaki ma kezd, még nem jelenti azt, hogy na Ő valami csaló!
Rengeteg korrekt eladó is újoncként kezdte! Ha így nézzük, sose lettek volna kiemeltek!

Ezen kívül az ártatlanság vélelme megilleti az újoncokat (is)!

(#370) hackeeeee válasza Evgenii (#369) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindenki újoncként kezdi, ez így igaz...

Csak az eleve feltűnő, valahol, amikor újonc.. és több 100, 1000 napos reggje van, és szinte nem is lépett be azóta... Tény, annak idején amikor reggeltem, Én sem léptem be sokáig, de nem több 1000 napig... Szal ezek is feltűnőek, Nekem legalábbis...

Plusz amikor valamelyik olyan szinten érdeklődik, mintha sarki piacon lenne, azért az kicsit vicces... :U

Többször elhatároztam már, akinek semmiféle kommentje sincs szinte, és bármiféle árút árul, bármilyen jó áron, inkább keresek mást... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#371) Evgenii


Evgenii
tag

Fórumon így jönnek a tiltások:
1. Nick ideiglenesen
2. Nick véglegesen
3. E-mail cím tiltás
4. IP cím tiltás
5. Böngésző süti tiltás
6. IP rangeban (ezt csak bátor, és egyben tudatlan admin/moderátor veti be)
7. Host ban (szintén csak a buták vetik be)

Ezek mondjuk erősen kijátszható technikák! Persze, ezt csak akkor fogják fel a vezetők, amikor egy páran visszajönnek! :)

Pl. ha majd egyszer itt rommáfloodolják meg spamelik a topicokat! :)

(#372) Kassadin válasza Evgenii (#369) üzenetére


Kassadin
addikt

Én is voltam újonc. Most pedig rengeteg ha-s üzleten vagyok már túl. De tény hogy én újonctól/semmi pozitív értékelés nélkül nem veszek semmit sem itt hardveraprón. Lehet höbörögni, hidegen hagy.

[ Szerkesztve ]

(#373) kaller1 válasza Evgenii (#369) üzenetére


kaller1
veterán

Ez mind igaz, viszont a csalók egy-két kivételtől eltekintve újoncok vagy lopott nickkel mahinálók, és ezek aránya kb. száz az egyhez.

.::> <::.

(#374) Evgenii válasza hackeeeee (#370) üzenetére


Evgenii
tag

Nézd, regisztráltam pl. 2006-ban. Eladtam kb. 40 cuccot. Ezután viszont nem volt semmim amit eladhattam volna, és nem volt topic amihez hozzászóltam volna.
Aztán eltelik mondjuk 4 év. Lesz egy eladó plazma TV-m. De addigra már nem használom a régi e-mail címem, tehát esélyem nincs lekérni a jelszómat.
Ilyenkor viszont kénytelen vagyok újra regisztrálni, ergo megint újoncként kezdek!

Persze, itt ki fogja nekem elhinni, hogy ténylegesen enyém volt a régi nick? Na, ez necces! Senki!

Kommentek minek? Ha most valaki csak árusít, vagyis csak hirdetései vannak akkor az már nem is lehet korrekt? Ugyan már!

(#375) Evgenii válasza kaller1 (#373) üzenetére


Evgenii
tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy hülyén csinálják! :)

Viszont abban ugye egyetérthetünk, hogy emiatt elítélni minden újoncot butaság? :)

Ha nem lett volna arra már példa, hogy 2000 napos tag egy rakás piros ponttal a háta mögött ne vert volna át embereket, akkor azt mondom, hogy oké! De így már kicsit más a szitu! :)

(#376) kaller1 válasza Evgenii (#374) üzenetére


kaller1
veterán

De addigra már nem használom a régi e-mail címem, tehát esélyem nincs lekérni a jelszómat.
Ilyenkor viszont kénytelen vagyok újra regisztrálni, ergo megint újoncként kezdek!

User error, az email fiók védelme és használata mindenkinek a saját felelőssége.

.::> <::.

(#377) Evgenii válasza Kassadin (#372) üzenetére


Evgenii
tag

Akkor egy szitu:
Kezdek újoncként. Meghirdetek 10 cuccot. Elosztva 2-3 naponként érvénytelenítem a hirdetésem, mondván elkelt.
A kerületben lakó ismerőseimet megkérem, hogy jelezzék a piros pontot, ezáltal újoncként lesz 10 jóváírt piros pontom.
Ám a cuccaim lopottak, és sorozatba átverek bárkit!

Na, akkor a teóriád máris megbukott! :)

Jogos, hogy szkeptikus vagy, de láthatod, hogy a mai világban szinte egyetlen eladó sem olyan, hogy életbiztosítást lehetne rá kötni!

(#378) Evgenii válasza kaller1 (#376) üzenetére


Evgenii
tag

"Persze, itt ki fogja nekem elhinni, hogy ténylegesen enyém volt a régi nick? Na, ez necces! Senki!"

Ez is ott volt kérem szépen! :)
Az egyén hülyeségét pedig nem is vitatom! :)

(#379) kaller1 válasza Evgenii (#377) üzenetére


kaller1
veterán

A kerületben lakó ismerőseimet megkérem, hogy jelezzék a piros pontot, ezáltal újoncként lesz 10 jóváírt piros pontom.

Ha szerinted ez így működik, megsúgom, hogy nem. :N

.::> <::.

(#380) Evgenii válasza kaller1 (#379) üzenetére


Evgenii
tag

Minden megvalósítható okosan!
De, mint írtam máshol, a piros pont megvásárolható! Ergo, látszatból lehet baromi jó eladó úgy, hogy a valóságban megkárosítom a népet!

(#381) kaller1 válasza Evgenii (#380) üzenetére


kaller1
veterán

Gyenge ötletelés, én ezen csak mosolyogni tudok. :)

.::> <::.

(#382) Evgenii válasza kaller1 (#381) üzenetére


Evgenii
tag

Van nem egy olyan hirdetés, hogy pl. "Samsung 1 TB-s HDD eladó. Több is van, írjatok nyugodtan!"

Nos, feladok egy ilyen hirdetés, pár emberkét pedig megkérek, hogy látszatból érdeklődjenek, és a fórumon játsszuk azt, mintha vettek volna tőlem.
Utána kérik a pirosat és dicsérnek.

Na, ezt hol és ki fogja bizonyítani, hogy mi a valóság?

Lehet gyenge ötletelésnek nevezni nyugodtan, de, ha egyszer majd valaki ezt is kijátssza, akkor mond, hogy "én ezen csak mosolyogni tudok."!

(#383) Kassadin válasza Evgenii (#377) üzenetére


Kassadin
addikt

"Kezdek újoncként. Meghirdetek 10 cuccot. Elosztva 2-3 naponként érvénytelenítem a hirdetésem, mondván elkelt.
A kerületben lakó ismerőseimet megkérem, hogy jelezzék a piros pontot, ezáltal újoncként lesz 10 jóváírt piros pontom."
/facepalm

Gondolom fel sem tűnik senkinek sem, hogy 10 újonc adott neked piros pontot egy szintén újoncnak. Piros pontos topikban mindenre rá lehet ám keresni. Ugyanis onnan írják jóvá a pontokat. Tehát ha feladom azon elvem, hogy újonctól nem veszek, akkor először megnézem az adott topikban hogy hány piros pontod van és kiktől. Nem vagyok madár, hogy olyan embertől vegyek bármit is, amit pont másik 10 újonc pontozott, és be se lépett x ideje. Még hogy az én teóriám bukott meg. :DDD

(#384) Evgenii válasza Kassadin (#383) üzenetére


Evgenii
tag

Ki mondta, hogy Ők is újoncok lesznek? :)
Jó az nekem, ha 4 hónapja regisztráltak. Van aki csak vevő itt XY idős regisztrációval, és nem ír, csak vesz! Most akkor Ők kamu emberek vagy mi?

De, akkor ott a másik említett dolog, a megvásárolt pont! Az máris megbuktatja... De segond!

(#385) Mr X válasza Evgenii (#384) üzenetére


Mr X
veterán

Ez már az összeesküvéselmélet kategória.

(#386) hackeeeee válasza Evgenii (#377) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez megy az aukciós oldalakon is.. Pedig ott elvileg ez nem történhetne meg, mégis ez megy.. Na meg, ott is benne van, hogy téglát kapsz egy tv helyett... :D És ott is mivan, eltiltják, reggel megint...

Mellesleg, mai dinamikus IP-s világban az IP bann nem sokat ér.. Sütik meg törölhetőek..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#387) Kassadin válasza Evgenii (#384) üzenetére


Kassadin
addikt

Megéri ez a sok hajcihő hogy eladj egy filléres terméket? Gondolom az ismerőseid csak arra várnak, hogy mikor tudnak neked segédkezni.

Szerk: Eszembe jutott, szerintem erre bűnszövetkezetet lehetne építeni. :Y :))

[ Szerkesztve ]

(#388) Evgenii válasza Mr X (#385) üzenetére


Evgenii
tag

De nem lehetetlen!
Az más kérdés, hogy itt a csalók ezt (elméletileg) nem csinálják!
Viszont, ki tudja, hogy mondjuk van-e már ilyen itt jelen? Egy jól szervezett csapat elég okosan tud összejátszani!

Anno egy hirdetős oldalon működött így egy 13 fős csapat. Persze mivel nem tudták Őket megfogni, így csak ki lettek tiltva. De 5 éven át senkinek se tűnt fel a tevékenységük.

(#389) hackeeeee válasza Kassadin (#387) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Főként egy fórumon... :) (jelenleg..)

Véleményem szubjektív...

(#390) Evgenii válasza Kassadin (#387) üzenetére


Evgenii
tag

Kicsiben természetesen nem éri meg a csalás, mert több érte a büntetés!
De aki nagyban csinálja, annak bizony ettől sokkal több macera is megéri!
Lásd a kisebbség gyakorlatát az életben!

(#391) tuser válasza Evgenii (#384) üzenetére


tuser
aktív tag

Mint önjelölt jogász, legalább utánanézhettél volna a rangkiosztásnak. :U

Megvásárolt pont ? És mégis kitől ? "tag" rangtól hatványozottan csökken az esélyed.

Pár hónapos-fél éves reget még esetleg letojik az ember, de 1+ év és pár száz hsz. után inkább nem kockáztatják hogy egy csalóval kooperálnak, s lebukás esetén őket is előveszik.

#388 : Én meg egy jól szervezett csapattal és eszközökkel és gyakorlattal és .... simán be tudnék sétálni a MNB széfjébe és az őr orra előtt kihozni az aranyrudakat ... elméletben ... gyakorlatban : haverokkal ha csak odamennénk a kincstár elé, 2-3 perc múlva megkérdezné az őr mégis mit akarunk itt, esetleg kamerafelvételt elrakják fél évre talomba, ...

Elmélet VS Gyakorlat ;)

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#392) hackeeeee válasza Evgenii (#390) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, pedig itt kisebb dolgokra is volt már példa, nem egyszer, nem kétszer... Szal ezek szerint csak megéri.. :U

Véleményem szubjektív...

(#393) hackeeeee válasza Evgenii (#384) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mellesleg igen, kicsit mástól függ a rang, itt ph-n.. :) Lehet x éves a regje, akkor is újonc lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#394) Evgenii válasza hackeeeee (#386) üzenetére


Evgenii
tag

Na igen! :)

Viszont, ott is nyomják a proxys szériát amire anno már akartak védelmi fejlesztést eszközölni, de végül nem lett belőle semmi!
Mondván "majd a vevő feljelentést tesz, ha akar". Hát ennyi! :D

(#395) Mr X válasza Evgenii (#388) üzenetére


Mr X
veterán

Gyanús lenne, ha hirtelen egy csapat 0 napos újonc kéregetne neked pirosat.

(#396) kaller1 válasza Evgenii (#388) üzenetére


kaller1
veterán

Tudod ez az összeszedek 10 pirosat és csalok ott bukik meg, hogy jön az első károsult, bejelenti a csalósban, én meg vagy valamelyik kolléga megvonja a hirdetési jogát. Onnantól kezdve mihez kezd a 10 pirosával? :P

.::> <::.

(#397) Evgenii válasza tuser (#391) üzenetére


Evgenii
tag

Uncsi ez a sablon duma... Lapozz!

A pontok kiosztása tudod mennyi? Kb. 1 perc bepötyögni, hogy "köszönet XY-nak ezért a cuccért". Aki nagyban akar csalást kivitelezni, megfizeti! Ezzel fenntartva a látszatot!
Az, hogy nekem pl. ad 5.000 ftot egy mondatért, miért ne fogadjam el? Adja pénzt, Én beírom neki!
Utána mire fel vennének elő? Mert vettem (igaz csak elméletben) egy pl. HDD-t valakitől? Ugyan már!

Mit kérnének rajtam számon azon, hogy kiosztottam egy piros pontot?

(#398) Evgenii válasza hackeeeee (#392) üzenetére


Evgenii
tag

Kinek mi éri meg?! Van aki sok kis csalásból gazdagszik meg (ha összejön), van aki nagyban csinálja! :)

A kis csalásnál nem is biztos, hogy jár büntetés! Maximum csak kitiltás!
A nagynál már megéri több ponton bebiztosítania magát a csalónak! :)

(#399) Kassadin válasza Evgenii (#390) üzenetére


Kassadin
addikt

Tehát összegezzük az eddig tanultakat:

Te elhatározod hogy csaló leszel itt a hardveraprón. Lesznek neked simlis ismerőseid, akik szintén vállalják azt hogy eljátsszák hogy piros pontot kérnek neked, így leszel te 10 piros pontos újonc aki rásóz valakire valamit, ami sz*r, ebből következik hogy lesz fekete pontja is az aktuális fiókodnak, csak madár venne ezután tőled. Újra regelsz más néven, az ismerőseid is, és kezdődik elölről. Kérdem én, mit tudsz te itt eladni amin 11 ember jól járna?100 ezres tételnél talán megérné, és úgy hogy minden nap adsz el 100k-ért valamit. Kicsit érdekes lenne ha ez menne is...

#398: Szerinted aki nagyban csinálja, az 15-20 ezer forintos szutyok vinyókat ad el? Szerintem körberöhögnék az alvilági figurák. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#400) Evgenii válasza kaller1 (#396) üzenetére


Evgenii
tag

És annak ki jár utána, hogy a károsult által bejelentett csalás az valóban igaz-e?
Mert ugye, ha Én átverem, odafogom írni a magam védelme miatt, hogy ez rágalmazás, mert amikor odaadtam neki, megnézte és tökéletesen működött!
Akkor itt megáll az élet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.