Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) dudika10 válasza Evgenii (#293) üzenetére


dudika10
veterán

Jobb ötletem? Elővigyázatos felhasználás. Ennél több nem kell. Engem tizenpát üzlet alatt még nem vertek át és ha minden igaz én se vertem még át senkit. 1-2 kellemetlenség becsúszhat, de ez mindig becsúszhat ha az ember kereskedik. Ha nem lehetne minden újoncnak feltenni 1000 hirdetést akkor kénytelenek lennének eltölteni napokat-hónapokat fórumozással és akkor inkább mennének a vaterára csalni.
Ne utalj előre, ha előreutalsz Tied a felelősség.
Nem kötelező a vásárlás, ha azt mondja az eladó, hogy csak akkor tudsz vásárolni ha előreutalsz akkor meg kell neki mondani, hogy kapja be a bal bokádat. Utánvéttel is ugyan úgy vigyázni kell. Ha az ember körültekintő akkor eddig is el tudta kerülni a csalókat nagyon jó eséllyel.
De a megoldást én még mindig abban látom, hogy kötni kell az ebet a karóhoz. Akkor aprózhatsz ha aktívan fórumozol, ha nem teszed nem aprózhatsz. Nem 100%-os megoldás de csak pár sornyi kód, szóval nem erőforrás igényes és valószínűnek tartom, hogy keresnek a csalók "könnyebb prédát" mintsem, hogy hónapokig fórumoznak azért, hogy lophassanak 20.000 forintot.

Ráadásul ahogy hackeeeee is írja, ha én hitelesítek valakit akkor azért én felelősséget vállalok. Ez így nem működik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#302) Evgenii


Evgenii
tag

Akkor futottunk az egész kommentek során egy felesleges kört! Kiskapuk nem kerültek befoltozásra, jobb javaslat nem lett. :)

(#303) #16939776 válasza hackeeeee (#280) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehet hogy eddig csak szerencsém volt, de az is lehet hogy jól tudok kérdést feltenni.

A rang tényleg nem jelent semmit, nem a becsületességet méri. a piros pontok meg valahol 50-és 100 között lehet jelentősége szerintem.

Nagyon "alapos" vagyok, ha kell akkor megtalálom a módját hogy utolérjem a delikvenst, vagy legalább megpróbálok az idegeire menni, abban is jó vagyok. :)

(#304) tuser válasza Evgenii (#292) üzenetére


tuser
aktív tag

Akkor én csaló vagyok, mert hogy egy helyben tesztelős mobilnetmodem eladásakor nem fogom még bónusz előszedni a személyim és átadni a kedves vevőnek, az is holtfix. :C

Viszont ha gondolod, veszek tőled valamit max. pár ezerért, de akkor aztán full hitelesítés legyen : személyidről, lakcímkártyádról egy fénymásolatot mindenképp eltennék, amennyiben ezt nem fogadod el, csaló vagy, hisz :

"az olyan emberek, akik nem korrektek, nem igazán osztogatják az okmányaikat!"

:U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#305) Evgenii válasza tuser (#304) üzenetére


Evgenii
tag

Mit írtam a 262-es hozzászólásomban?
"Elvégre, ha enyém az adott termék, mitől kellene félnem?"

Ha tőlem egy IDE kábelt venne valaki 100 ft-ért, és igényt tart az adásvételi szerződésre, akkor azon szerepelni fognak az adataim! Ezt Ő maga fogja ráírni, mert a kezébe nyomom a papírjaim!

Viszont fénymásolatot nem fogok adni! Az alapján lehet hamisítani!
Illetve átadom, abban az esetben, ha... De ezt most ide nem fejtem ki!

(#306) hackeeeee válasza Evgenii (#302) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert nem is tudod befoltozni sehogy.. :) Ha lehetne, akkor az aukciós oldalakon sem lennének csalók.. :N És tudtommal még az eBay sem 100%-osan biztonságos, ahogy hallottam hírét...

És ez "csak" egy fórum....

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#307) Evgenii válasza hackeeeee (#306) üzenetére


Evgenii
tag

Legelső mondatodban a lényeg! :)
És, ah ezt vesszük, akkor az újítás sem fog változást hozni igazán! Kezdetben egy kis visszaesés lesz tapasztalható, utána újabb csalások!
Vajon megéri akkor újítani? :U

(#308) hackeeeee válasza Evgenii (#307) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt már akkoriban kitárgyaltuk a hír topic-jában.. hogy valamilyen szinten jobb lesz, valamilyen szinten pedig nem.. :)

Véleményem szubjektív...

(#310) hackeeeee válasza Kalandor (#309) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ennyi. :K :R

Véleményem szubjektív...

(#311) tuser válasza Evgenii (#305) üzenetére


tuser
aktív tag

Gratula. Amint kiadod az iratod az ellenőrzésed alól ( effektíve kézbe, hogy jól meg tudja vizslatni ), szerinted mennyi észben tartani pár percig egy anyja neve, születési helye, ideje adatot, ha ráadásul annyi ideje is van, míg papírra ( adásvételihez ) leírja a szemigszámot ? :U

Amit itt propagálsz, az mérhetetlenül veszélyesebb mintha egy két perces újoncnak előreutalnál fél milkát. :(

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#312) whisperity válasza tuser (#311) üzenetére


whisperity
tag

anyja neve, születési helye, ideje adatot,

Ezek szerint akár pl. az osztályfönők az iskolában is visszaélhet az adatokkal?

(#313) Evgenii válasza tuser (#311) üzenetére


Evgenii
tag

Nézd, Én ezt korrektségnek tartom, hogyha átjön hozzám, megveszi pl. a számítógépem, és megírjuk az adásvételi szerződést, akkor Ő maga írja rá az adataim. Így elkerülöm azt, hogy azt vélelmezze, hogy hamis adatot írnék rá.
De ugyanúgy Én írom rá a vevő adatait.
Nincs ebben semmi kivetnivaló!
Nem átruházom az irataim! Oltári különbség!

Mivel az adataimat írja csak le, és nem kap fénymásolatot, mint amit Te mondtál, így nem tud vele visszaélni, mivel hamisítani nem tudja!

De írtam, hogy van egy körülmény, aminél átadom a másolatot, de erre még most sem fogok kitérni!

Előre nem utalnék sose! Csak személyesen egy az egyben alapon üzletelek!

(#314) Evgenii válasza whisperity (#312) üzenetére


Evgenii
tag

Visszaélhet persze!

(#315) tuser válasza whisperity (#312) üzenetére


tuser
aktív tag

Osztályfőnök általában a nevedet, s a születési évedet tudja. Mutti leánykori nevét, s a születési helyed, szemigszámod viszont nem, ellenben amennyiben ezeket is ismerné, minden gond nélkül visszaélhetne vele.

Nem véletlen hogy csak és kizárólag a rendőrségnek vagy köteles átadni, de természetesen még tőle is kérhetsz előtte igazolványt hogy valóban a rend őre é'. :)

#313 : Újra : Meddig tudnád észben tartani e három adatot : Anyja neve, születési helye, születési ideje ? Nagy Rozália, Medgyesegyháza, 1955.06.07.

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#316) Evgenii válasza tuser (#315) üzenetére


Evgenii
tag

Tehát adásvételire akkor véletlenül se írjunk ilyeneket ugye? :D Na, ezen azért még álmodj egy kört!

Az adatokat fel kell tüntetni, ezzel próbálhat visszaélni, de nem sokra megy!
Ellenben a személyi fénymásolatával már kicsit többre juthat!

[ Szerkesztve ]

(#317) JNashville válasza Evgenii (#316) üzenetére


JNashville
senior tag

Lehet minden használt hardver eladáskor adásvételit iratni, de hogy túl kedvelt eladó nem leszel, az tutti...

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#318) Evgenii válasza JNashville (#317) üzenetére


Evgenii
tag

Kit érdekel, hogy ki kedvel és ki nem?
A korrekt eladáshoz hozzátartozik!
A vevőnek alanyi joga kérni vagy elállni az adásvételi szerződéstől!
Amennyiben igényt tart rá, akkor pontról pontra mindent beleveszünk közösen!
Ha viszont eláll a lehetőségtől, akkor az igényérvényesítéséről mond le!

Mert ugye, amit írásba közösen vállalunk, arra tarthatunk igényt. Én mire vállaljak azután felelősséget, hogy elvisz tőlem egy pl. alaplapot, amit a szeme láttára veszek ki a gépemből úgy, hogy használta is, majd közli, hogy nem jó!
Hogy Ő leöntötte, feszültséget emelet rajta, stb., az már nem az Én saram!

(#319) Gergő_


Gergő_
őstag

Ugyan nem csaló, de a legkevésbé sem korrekt eladóval is volt dolgom, aki ph kedvence ranggal van jelen. Hirdetett egy terméket, amire jelentkeztem, 4 hónap hátralévő garanciával és garanciapapírral hirdette. 7 ezerért hirdette, megkérdeztem, hogy leengedné-e 6-ra. Nem engedte. Egye fene jó volt nekem úgy is hiszen még garanciális, nincs nagy rizikóm. A megbeszélt időpontban ott volt de a garipapírt elfelejtette elhozni(vagy nem találta, már nem emlékszem), de nem volt ott, azt ígérte, hogy később odaadja. Az átvétel ennek reményében történt meg!
Ebből nem lett semmi, akárhány pü-t(2 darabot összesen két hónapos intervallumban) küldtem neki egyikre sem válaszolt.
Nem akartam vitát, mivel a termék működik és nem károsított meg anyagilag, és ilyen kisstílű alakokkal nem szívesen állok szóba még egyszer inkább kerülöm, de messziről.
Nem írom le nevét, ezért maradhat csak "kisstílű".
Volt egy másik hasonló ph atyaúristennel tapasztalat, szintén hosszú történet, szándékosan többet akart kérni a megbeszélteknél, aztán még rosszul is adott vissza, lekezelő stílusban...
Szóval ne bízzatok meg senkiben, én legközelebb az ilyet otthagyom a....
Persze emellett van rengeteg pozitív tapasztalat is.

(#320) tuser válasza Evgenii (#316) üzenetére


tuser
aktív tag

Magánszemély esetében a családi és utónév, a születési év, az anyja neve, a lakcím, továbbá egy személyi azonosító elengedhetetlen.

Név : Pipa
Mutti leánykori neve : Pipa
Születési év : Pipa
Születési hely : - F A I L -
Szemigszám : Pipa / - F A I L - , attól függ útlevél/jogsi/személyi/... van nála

Ha minden 100 forintos IDE kábel mellé írsz egy adásvételit, melybe a szemigszámod íratod bele ( átadod neki a plasztikot/könyvecskét ), melyből a születési helyet is megtudhatja ... :U

Tudod mit ? Megveszem azt az IDE kábelt, de utána kéretik k*ssban lenni miután felvettem a 20 milkás jelzálogot a lakásodra. :DDD

Jaaaaa ... hogy nem is tudod hogy én vagy Kis István vagy Molnár Péter vagy Pécsi Béla vagy .... volt az, mivel fűnek-fának megadod ? Hááát ... így jártál. :C

#318 : Ejjj ... bár' íly egyszerű lenne az élet ... Légyszi, ezt írd oda minden hidetésed mellé, adatlapra, ... s garantáltan egy gyufaszálat nem fogsz többé eladni.

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#321) Gergő_ válasza tuser (#311) üzenetére


Gergő_
őstag

Ezzel együtt te is tisztában leszel az ő adataival, ha pedig nem hajlandó együttműködni az már gyanús.
Apropó eszembe jutott egy még érdekesebb történet.
Egyik ismerősöm egy hirdetett hardvert szeretett volna vásárolni egy nagybetűstől , a barátom kérése is csak egy adásvételi lett volna, de az eladó részéről visszakozás volt inkább...

(#322) Evgenii válasza tuser (#320) üzenetére


Evgenii
tag

Az aláírásom és a személyes jelenlétem, valamint telekkönyvi nélkül próbáld meg felvenni! :)
Hajrá! Komolyan megnézem!
Mondjuk ehhez kellene az eredeti személyim is, amin szerepel a fotóm! Na, ezért nincs fénymásolat csak úgy puszira!

(#323) Evgenii válasza Gergő_ (#321) üzenetére


Evgenii
tag

Az adásvételi szerződésnél mindkét fél hozzájut a másik adataihoz! Ezek nélkül nem lehet megkötni!

Csak mint látod a jóember nem fogja fel, hogy semmi kivetnivaló nincs abban, hogy pl. ha veled üzletelek akkor a bizalom miatt odaadom a papírjaim, hogy Te magad is lásd, hogy nem más adatokat írok rá!
Ez szerintem inkább korrektség, mint öngyilkosság!

(#324) BiP válasza tuser (#315) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig de, egy osztályfőnök többet tud ennél. Bizony tudja ezeket mind. Egy 8.as osztályfőnök tuti, hiszen ő osztja ki a személyidet, de szerintem a gimis ofő is ismeri ezeket.

Ezt a 3 adatod? Ha meg akarja jegyezni, hogy visszaéljen vele, bizony könnyű megjegyezni ezt a 3 adatot.

(#316) Evgenii: szörnyen hangzik, de vissza lehet élni vele, akár másolat nélkül is.
OFF: adásvételit meg korrekt szerződést említesz. Ez mind nagyon szép, de azok után, hogy kifejtetted, hogy lebeszélt üzlet után hajlandó vagy másnak eladni a cuccot, ha jobb ajánlat jön utólag, számomra mégis hiteltelenné teszi a 'korrekt üzlet' fogalmát.

(#325) Evgenii : Persze, véd a jog, stb, de akkor is sok fejfájás és macera helyrehozni a dolgokat és ráadásul neked kell utánajárni, ha az adataiddal való visszaélésből károd származik.

[ Szerkesztve ]

(#325) Evgenii válasza BiP (#324) üzenetére


Evgenii
tag

Vissza, ez tény! Viszont jóval kevésbé fognak cseszegetni, ha szóváteszem az írásszakértőt! :)
Azért van ami még véd ilyen esetben!

(#326) tuser válasza Evgenii (#322) üzenetére


tuser
aktív tag

Aláírás ? Na ne szórakozz ... ki nem írta alá akár egyszer is anyu/apu helyett az ellenőrzőt suliban? :U

Mondjuk a személyes jelenlét esetemben problémás lenne, de ha feltételezzük hogy egy nő károsított meg, vagy egy csaló, kinek van női ismerőse ? :))

Fokozzam még, vagy abbahagyod végre az "Adjuk oda minden jöttmentnek a személyinket" ámokfutásod ? :W

# 324 : Rég volt, de nekem úgy rémlik, hogy be kellett mennem az okmányirodába és ott izibe lefotóztak, azonosítottak, ... de utána nem az ofő osztotta ki hanem vissza kellett menni érte.

# 325 : Csaló szemszögéből már tök mindegy az írásszakértő. Megvan a 20 milka ? Meg ! Innentől a te problémád hogy bizonyítsd miszerint tényleg nem te írtad alá. :P

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#327) Evgenii válasza tuser (#326) üzenetére


Evgenii
tag

Ember, Te sík h**** vagy! Komolyan!

Nem azt mondtam, hogy minden jöttmentnek! Te nyugodtan rinyálj csak!
Azért innen sorozatosan nem arról híresek, hogy okirat hamisításra vágynának! Szerződést felajánlottam jó pár embernek, de annyi volt a válasz, hogy "Ugyan már... sz**d le!".

Akinek eladtam másik oldalon egy TV-t, az illetőt nem ismertem, de látta rajtam, hogy korrekt vagyok, és Ő is odaadta az iratait, kitöltöttük az adásvételit, és éltünk tovább boldogan!

Ennyi erővel ne add ki a bankba se, sehol, mert ha így vesszük bárki fél perc alatt továbbadhatja!

De rinyálj, zárj magadra 8 hevederzárral egy ajtót, legyél agorafóbiás! Az megvéd minden ilyentől... talán!

[ Szerkesztve ]

(#328) BiP válasza tuser (#326) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy azóta máshogy van már. Nekem is nagyon régen volt, akkor még kiosztották. Igaz, akkor még füzet volt :)
Ezek szerint már jobban figyelnek ilyenre.
Amúgy szerintem egy ofő ettől még tudja a számot. (vagy ha azt nem is, a többit említett adatot igen). De majd megkérdezem barátnőmet, (ő az) most már kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#329) tuser válasza Evgenii (#327) üzenetére


tuser
aktív tag

OTP / Unicredit / Volksbank / ... VS Nagy János PH! user aki vett egy használt TV -t. :U

Ezek szerint elfogytak az érvek, jöhet a személyeskedés ? :))

#328 : Én már plasztikkal kezdtem. :B

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#331) BaLee válasza misx (#266) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na azért ez nem így van. Mármint az első része igaz, hogy mesterségesen keltett igények gerjesztésével próbálják eladni a cuccaikat. Jó példa erre az intel az évente változó processzor foglalataival.
De még mindig a felhasználóé a döntés, hogy bedől-e ennek a marketing maszlagnak vagy nem.

Egy idő után kinövi az ember. Nekem is volt olyan korszakom, hogy próbáltam lépést tartani a fejlődéssel, most egy olyan konfigom van ami jó 3-4 éves és még mindenre elég. Egy procit vettem bele használtan jó 1 éve meg egy videókarit. Ennyi.

A legnagyobb pénzkidobás megvenni mindenből a legújabbat feleslegesen.

(#332) hobizoli válasza Evgenii (#318) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert ez, hogy szemed lattara veszek ki egy mukodo alaplapot a gepbol ez semmire nem magyarazat, kisoreg. Attol meg az a deszka lehetett halott, csak hogy tudd.
Egyszer igy vettem majdnem meg egy Abit BH6-t -"abbol" a hibas szeriabol- egy ismeros upgrade alatt allo gepebe, csak Te akkor meg lehet kb a csattogos lepket tologattad az oviban

Siman ment a gepben az anyulap, kikapcs, kiszed, foliaba es dobozaba be ahogy kell, aztan amikor elvittem a deszkat, es itthon erdekes modon meg mar nem ment, be se poccent, nem hogy fesz.emeles, csinalhattam azzal barmit kb, 20-25 ki-bekapcs utan csak indult el vegre. Amugy sem tuninggep volt hanem nezetgetni az ADSL korszak hajnalan, meg szakdogat irni a foiskolara, szoval a kb full alapbealliatasok a CPU felol...
Az eltero orajelu CPU miatt amugy is kellett egy CCMOS neki, szoval meg a full alap BIOS beallitasokkal se indult, amugy is ez tok alap nekem, en mindig ezzel kezdtem amugy is, hiszen mas RAM modul mas idozitessel egyedileg elallitgatva ra a BIOS-t, szinten lehetne a nem indulas oka. Pl embernek volt benne vmi tunnerebb SDR-SDRAM modulja, ami biiirgyja a kilotven-CL2-turbo timing beallitasokat, azt egy "sima" 133MHz-s modullal meg se nyikkantottad volna.
Persze elobb tok mashol kerestem a hibat, hogy RAM meg CPU vagy VGA, de abbol mar mind volt benne masik es akkorse ment, mar az asztalra kiszedve, es csak legfontosabbak benne, akkor se. Akkor eppen 3 gepet raktam ossze egyszerre, ugyhogy volt mibol kilegozni, mi a hunyo.
Attol amugy sem doglik be, hogy a Vcore-t felhuztad, mert ez a gyari tulajodonsaga, hogy ezt tudja, fel van ra keszitve
Pedig egy par tucat gepet mar raktam ossze, ugyhogy tuti nem qrtam el semmit a deszkaval, csak ijen alaplapbol 20-22db-t raktam be ismik gepeibe, csukott szemmel menne ma is a bealllitasa is, amugy is szabvanyos poziciokban kell rogziteni mindent, ugyhogy csodak nincsenek, olyan ez, mint a biciklizes -szerintem sokkal konnyebb is-, egyszer magtanultad, akkor tudod hogy' megy ez.

Sot, ismeros szoke(!) csajnak egyszer mutattam meg hogy mit hova kell meg stb, utana maga megcsinalta, ennyira egyszeru amugy, de adja magat az egesz, mit hova, 3-4 eves gyerkekenek van az oviban ijen logkai jatek, hogy az ijen alaku targyat az ugyanolyan alaku lukba told bele, ugyhogy azzal hogy osszerakta vki, belerakott egy CPU-t VGA-t meg RAM-t elqrni a deszkat nagyon nem lehet. Az akkor mar szar volt az eladasakor is, csak kummant az elado.

Mivel ismertem a figurat meg aznap ratelozva szo nelkul vissza is vette, de amikor elvittem nem mondta volna, hogy hallod ez meg az a baja amugy, mert akkor nyilvan nem veszem meg, csak en sem tudtam, hogy ot hivom, meg o sem tudta, hogy en megyek erte...

több drón kell ;P

(#333) Evgenii válasza hobizoli (#332) üzenetére


Evgenii
tag

Jól van Hóbor úr... ülj le egyes!

[ Szerkesztve ]

(#334) hobizoli válasza Evgenii (#333) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Örege latom nehez a kis agyaddal fefogni, hogy azert, mert Te egy 20percig inditgatott es a vevo erkezesekor mar mukodo gepbol vettel ki egy hikomat alaplapot, attol az meg lehetett szar, akkoris ha szerzodest dugdosol rola vkinek az orra ala???
Lasd a peldam, pont remekul ideillo. A gep mar be volt kapcsolva, amikor mentem, ujra is inditottuk es ment is. Csak hideginidtasnal volt szopo, de akkor nagyon. Sot, ha nem allt tobbet 1-2percnel, akkor full kikapcsolbol is egybol elindult. Es nem veletlen vette vissza a gyerek is szo nelkul, jol tudta o is, hogy szar, csak beprobalkozott es nem jott be. Egyebkent egy regi reggelt tag volt itt, de nem is lattam utana, hogy arulja tovabb, mert biztos beszoltam volna topikjaba...

Ugyhogy tolem a kis szerzodeset feldughatnad magadnak a seggedbe, mivel nem mentesit attol, hogy jol tudvan rola Te vmi hibas szart adj el Nekem ugyanigy, akkoris, ha nalad kiprobalva eppen jol mukodott a cucc.

A kibujos erveid meg azert rem gyengek, mert ha leontod vmivel az latszik, mivel az SMD cuccok kozul, ha vert izzadsz sem torlod ki ugy, hogy ne latszodjon -es azt pl Te is odaonthetted akar, es ezert is arulod, csak ra akarod vkire sozni... ehhez a verziohoz miccolsz?-, a masik meg, ha a fesz.emelest tudja az alaplap gyarilag is, akkor mirol beszelunk? Eleve a CPU elobb befingik meg tulmelegszik, mint az alaplap, mivel sokkal koncentraltabban van jelen a hő.

Eleve ott kezdodik, hogy vevonek ket kanyarja banja hozzad, ha mar vissza is kell mennie miatta, a masik meg, hogy pont ezert miert is rontana el direkt? Hogy ne mukodjon, es rohangalhasson utana, vagy egy masikert, megint penzt fizetve erte, amivel addig bukoban van, mivel gondolom nem te futnal oda, hogy jajaj mi lett vele... vagy igen?

Nyilvan azert veszi meg az a vki, mert szuksege van ra, nem azert, mert fudejo, torjuk le rola menet kozben ezt a kondezatort azzzeeeg... juj elromlott, vigyuk vissza jevgenyijnek

több drón kell ;P

(#335) Kassadin válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Nagyon buták tudnak lenni az emberek, ha pénzről van szó. Vadidegen embernek esetleg úgy utalnék itt ph-n, hogy egy ideje le van regelve+csak pozitív értékelése van. De jobban preferálom a személyes átvételt.
Postai utánvét azért bukható, mert a vevőnek nem kötelessége átvenni a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#337) djculture válasza tuser (#320) üzenetére


djculture
félisten

Nemkell jelzálog,elég ha bejelenteti magát a másiknak a lakásába.Ilyen hülye káosz van itt jogilag hogy már volt rá precedens,kétszer is volt róla szó az atv-n a tvügyvédje műsorban.
Tehát személyit csak hatóságnak átadni senki másnak.

[ Szerkesztve ]

(#339) Kassadin válasza grc999 (#205) üzenetére


Kassadin
addikt

Mint a Becstelen Brigantikban? :))

(#340) ch003067


ch003067
addikt

Jó lett a cikk Kalandor.

Sajnos engem is párszor behúztak a csőbe, de én voltam a buta, mert előre utaltam újoncoknak. Köztük volt a már híres nevezetes Czilinder Lacika is, alias sislaciii egyik reinkarnációja is, mint utólag kiderült.

De úgy is jártam már néhányszor, hogy az ország másik felébe küldtem egy nem nagy értéket képviselő csomagot, és se a csereterméket, se az előre megbeszélt árat nem láttam viszont, pedig rájuk még azt sem lehetett mondani, hogy újoncok...

Néha a PH-s megbízhatóságnak se lehet hinni, illetve a rang-nak, példaként nézzük meg a sokakat megkárosító, üzletszerű "kereskedőnek" számító, és " fanatikus tag " ranggal rendelkező emberkét, kinek neve most nem jut eszembe, de h valaki ezt a hsz.t olvassa biztos tudni fogja, hogy kiről van szó.

Remélem minél előbb bejön az új, fizetős, és egyben biztonságosabb rendszer, még ha az oldal látogatottsága, illetve a feladott hirdetések száma jelentősen csökkenni is fog.

(#342) Arpee78


Arpee78
senior tag

Ezt, vagy egy szélesebb körű cikket írhatna valaki, aztán a hirdetések alatti szürke mezőbe belinkelni. Egy csalók elleni tippgyűjtemény. Például itt van apóka hsz-e, kiváló tanácsokkal.

A "ne utalj előre" szöveg elég karcsú. Utánvétnél csomagolni és postára kell menni, meg címet is oda kell írni... Biztos nagyon elrettentő egy csalónak.

(#309) Kalandor
A PH részéről nem is lenne szó felelősségvállalásról. Egyesek jó pénzért és önkéntesen adatokat adnak meg magukról, ami gubanc esetén felhasználható. Cserébe kapnak egy plecsnit ami az üzletfeleik számára valamelyest biztonságot ad.

[ Szerkesztve ]

(#343) Evgenii válasza Arpee78 (#342) üzenetére


Evgenii
tag

Na, végre valaki meglátta azt amire utaltam nemrég! :)

(#344) tuser válasza djculture (#337) üzenetére


tuser
aktív tag

Estére bónusz ötlet ...

Ugyebár ha t/telenor/vodafone telefonos ügyfélszolgálatán akarsz valamit ( előfizetés módosítása/új telefon rendelése/anyámtyúkja :D ... ) és nem tudod magad azonosítani a 4 számjegyű kódoddal, akkor milyen adatokat is kérnek be tőled ? :U

Szépen nyugiban megrendelhetsz egy szifon4 -et is 20 év hűséggel ( neked ugye nem fáj semmibe ), egy idősek otthonába. :DDD

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#346) Mr X válasza Kalandor (#338) üzenetére


Mr X
veterán

Amikor átjelentkeztem apám címére, kitöltöttük otthon a nyomtatványt, aztán szépen egyedül beballagtam az okmányirodába. Egy kérdés nélkül bejegyezték a lakcímváltozást.

(#347) Evgenii válasza Kalandor (#345) üzenetére


Evgenii
tag

"Egy ilyen alapú badge szvsz hamis biztonságérzetet adna"
Ilyen alapon a rangok és PH megbízhatóság is ugyanebbe a kategóriába esnek! :U

Ha leegyszerűsítjük, akkor két véglet van! A hiteles, korrekt eladó és a csaló, megkárosító!

Erről a Windows védelmi rendszere jutott eszembe. Elsőre kitalálták a WGA-t (Windows Genuine Advantage-t), hogy azzal védjék a Windows-t. Megbukott, mert egy registry módosítással a hackerek máris semlegesítették.
A Windows 7-nél jött a WAT (Windows Activation Technology), és a WATU. Ez kezdetben jó ötlet volt, aztán ez is csődöt mondott!

Ugyanez a helyzet a csalóknál is!
Amikor jött a meghívásos rendszer egyes oldalaknál, akkor az elején érezhetően visszaesett az átverések száma. Utána kijátszották.

Szóval az újítások elméletileg mindig szépek és jók, csak a gyakorlati megvalósításnál jön az elvérzés!
Ugyanúgy, mint a törvényeknél! Az adócsalást hiába büntetnék 200 évvel, vagy halálbüntetéssel, akkor is lenne adócsaló!

Ha ugye itt megemlítjük, hogy a Prohardver nem vállal, nem vállalhat felelősséget (ami érthető és jogos is), akkor viszont az újításnak mi értelme?
Akit megkárosítottak, ugyanúgy a saját nevében kell eljárnia, illetve végigjárnia a hatósági utakat.

Ami még eszembe jutott az alapelvekből, az a warez tiltása!
Nem egy alkalommal botlottam olyan hirdetésbe, hogy pl. "Playstation 2 eladó 4 eredeti, 20 írott játékkal".
Zenét és filmet, függetlenül a forrás legalitásától, letölteni legális. Ám szoftvert nem! Legalábbis az ASVA így mondta ki.
Tehát a PS-es hirdetés így már olyan érdekes kategóriába esik! :U

(#348) Evgenii válasza Mr X (#346) üzenetére


Evgenii
tag

Az okmányiroda egy vicc!
Anno utaztam repülővel, és ellopták a papírjaim. Persze azonnal elmentem bejelenteni a rendőrségre, akik azonnal intézkedtek.
Majd átmentem az okmányirodába ezután megigényelni az új okmányaimat.
Időközben egy magánszemély megtalálta a papírjaimat és visszajuttatta nekem.
Bementem a rendőrségre, hogy bejelentsem, hogy megtalálták. Ez szép és jó! A rendőrség tájékoztatott, hogy mivel nem Ő állította ki az okmányaimat, így menjek az okmányirodába és Ők átveszik valamint megsemmisítik.
Szépen át is ballagok, sorszám után laza két óra múlva odajutok az ügyintézőhöz. Ő kedvesen közli, hogy az okmányok bevonásával a rendőrség foglalkozik, Ők nem vehetik vissza!
Jó... Visszasétálok a rendőrségre, és elmondtam, hogy az okmányiroda így tájékoztatott, és nem veszik át semmiféleképp a megtalált irataimat!
Erre a rendőr volt kiakadva, és közölte, hogy Ők nem az irattár, és oldja meg az okmányiroda!
Ez volt legalább 8 éve. Múlthéten ismét próbálkoztam, hátha már új rendszer van. De nem! Ugyanúgy egymásra mutogatnak! :)

(#349) Mr X válasza Evgenii (#348) üzenetére


Mr X
veterán

Tipikus állami apparátus. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.