Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) jerry311 válasza Evgenii (#449) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem egy monitort döglesztett meg a posta.
Öreg is volt, meg olcsó is, meg hát úgy voltam vele, ha nem viszik el, akkor következő lomtalanításnál kuka.
De bosszantott, hogy szépen becsomagolom a működő monitort, aztán a vevő kibontja és közli, hogy döglött. Persze pénz vissza...
Ennél olcsóbban megúszhattam volna ha nem eladom, hanem simán kukázom.

(#452) Evgenii válasza tuser (#450) üzenetére


Evgenii
tag

Egy helyen már leírtam, hogy milyen az adásvételi és miket kell tartalmaznia formailag, így ide újra nem írom le!

Azt is leírtam ott is, hogy ez csupán egy adalék a korrekt üzleteléshez, de 100%-os védelmet nem ad!

Magánszemély használt termékre a szerződésben annyi garanciát vállal, amennyit akar! Ez lehet 0-XY nap! Van aki 3 hónapot is vállal! Nem egy ilyen ember van!

A túlhúzásos veszélyre is írtam, hogyha valami olyan dolog kell, akkor azt boltba veszem! Sőt, nem egy embernek írtam, hogyha rizikós a dolog, akkor pár ezer forinttal többért ott bolt!

A lopott wifi neked miért idegen? Egy rakás ember így osztja meg a netét, de nem védi le jelszóval! Írtam, hogy amikor LG BL40-em volt, ami nem egy hű de csuda telefon, azzal is találtam nem egy helyen olyan wifi-t, ami simán engedett netezni.
Tőlem egy utcahosszal lentebb is van olyan lakás, ahol a nap bármely szakában tudsz netezni.
Ez az egyén hülyesége! Viszont egy okosabb csalónak ez maga a kánaán!
Ez csak egy 2007-es cikk, viszont a helyzet szinte semmit se változott: http://pcworld.hu/elterjedt-a-wifi-lopas-20071116.html

Ki mondta, hogy megadom fűnek-fának az adataim? Ember, térj már észhez! Annyit írtam, hogy korrektem kezelem, ha adásvételit írunk! Ennyi! Hol írtam, hogy tömegesen osztogatom? Tőled még Ray Charles is jobban olvas(na)...

Hiába lakás meg autó vétel, ugyanúgy ott van a pakliban, hogy az adataid "véletlenül" egy helyett kétszáz helyen landolnak! Azt pedig már nem igen fogod tudni kitalálni!
Míg egy magánszemélynél valamennyire könnyebb kitalálni. Bizonyítani lehet, hogy nem lehet, ez benne van a pakliban! De máris szűkebb a lista!
De még mindig nem ez a tömeges jelenség, hogy magánszemély az adásvételi után visszaél az adataiddal! Cégeknél, szolgáltatóknál ez már kicsit másképp van!

Aki nem köt adásvételit, az gyanús, de nem feltétlenül csaló!
Aki minden áron elkéri az lehet olyan vevő/eladó aki köszöni, de szeretne korrektek üzletelni!
Van itt nem egy ember, akinek tételesen le van fűzve minden adásvételi dokumentuma, hogy a későbbi igényérvényesítésnél tudja magát védeni!
Ez neked mondjuk idegen dolog, másnak nem!
Minden eladó/vevő úgy köt üzletet ahogy akar! Mint írtam már, 100%-os védelem nincs! Maximum egy-egy ponton kicsit stabilabban tud állni az ember!

A mai világba előbb viszi el a rendőrség az ártatlan vevőt, mint a csaló eladót! Tény! Mégis van üzletelés magánszemélyek között!

(#453) rsf válasza radi8tor (#274) üzenetére


rsf
senior tag

Azért ez nem igy van az esetek 90%-ában 3hét(21nap) alatt ideérnek a cuccok Kinából.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#454) Evgenii válasza jerry311 (#451) üzenetére


Evgenii
tag

Na, ezért nem postázok sose! :)
Se magam, sem az eladót/vevőt nem teszem ki annak, hogy a termék harmadik fél által menjen tönkre!
Ez szívás mindkét félnek, mert pénze/terméke nincs! Csak a kár!
A posta pedig vagy nem fizet, mert elhárítja a felelősséget, vagy annyit fizet, amivől egy doboz cigit vesz az ember! :F

(#455) Evgenii válasza rsf (#453) üzenetére


Evgenii
tag

Ezt egy kicsit megerősíteném! :)
Nekem volt olyan csomag, ami 2 héten belül megérkezett. Volt olyan is, hogy alig ment el a rendelésem, és pár napon belül megkaptam a csomagot. Persze akitől rendeltem, a saját csomagküldőjével küldette! :)

A magyar csomagküldők olykor két kerület eltéréssel képesek hetekig húzni a dolgokat! :)

(#456) rsf válasza Evgenii (#455) üzenetére


rsf
senior tag

13
13
6
14
7
14
14
13
20
14
23
23
14
14
14
17
14
17
20
21
13
19
18
10
8
18
14
9
17
27
25
25
22
27
17
21
14
14
9
14
35
11
25
31
31
23
23
18
23
20
22
14
27
13
20
21
24
14
8
14
14
16
Bocsi, de itt a megérkezési napok száma ez a megrendelés és a megérkezés közti napokat jelenti!!!!!

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#457) rsf


rsf
senior tag

Én egy .ods adatbázist vezetek a rendeléseimről, onnan ollóztam most éppen.
Szóval a magyar posta felköthetné a gatyáját. Ja és az az érdekes, hogy Kínában egy rakás posta van, nem csak egy, így gondolom van egy kis verseny köztük.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#458) tuser válasza Evgenii (#452) üzenetére


tuser
aktív tag

100 % -os védelmet semmi sem ad, ellenben sok kis tételnél ( 100 -as IDE kábel, 5k -s modem, ... ) jelentősen nő a kockázatod.

Te mint magánszemély annyi garanciát vállalsz amennyi jólesik, viszont ez esetben minimum olyan hosszú lesz a szerződés, mint egy bármilyen műszaki cikk ( pl. TV ) garanciajegye plusz a kiegészítő ( ott csak hivatkozott ) részek. Ehhez viszont minden egyes szerződésnél jól át kell gondolni hogy milyen esetben milyen szintű jótállást vállalsz, különben megint csak te cumizol. :( Ezért mondom hogy jófejségből szóban majd' mindig adok 3 napot, de írásban azt a kockázatot vállalva hogy egy túlfűtött elsőéves jogász kifacsarja, majd egy nyílvánvalóan szétcseszett cuccot visszavetessen ... kösz, de kösz nem. :N

A WiFi -t nem lehet "lopni", mint ahogy a zenét, szoftvert, ... sem. A WLAN kapcsolatot legfeljebb engedély nélkül használod, de nem "lopod". Amúgy nekem is nyitott a wifim. "Csupán" pár megkötéssel, mint például belső háló ( 100 M LAN; Gbit LAN; VPN; ... ) egyik gépe sem érhető el róla, a szerver egyetlen szolgáltatása sem érhető el róla ( kivéve VPN és transzparens proxy ), ..... ha én csatolok fel rá, a lapos alapból felcsatol VPN -re, s onnan már ugyanúgy mindent elérek mintha kábelen csatolnék. És amellett hogy nem szívatom magam MAC szűréssel, WPA2+CCMP+AES -el, rejtett ESSID -vel, ... segítek azon akinek a környéken lerohad a nete. ;)

Ha már a papírok ... most mondjam az hogy nekem még a 2000 környéki LORD -os számláim is megvannak ? Év elején is csak úgy tudtam elkerülni a PR-Telecom ~50k -s követelését hogy a 2006 környéki előd ( TNW ) papítjait lóbálgattam. ;)

Ellenben kifejthetnéd ( érvekkel, nem csak úgy általában ) hogy PONTOSAN mennyivel is lennél előrébb ha veszel egy alaplapot, adásvételin ott van hogy működőképes állapotban átvéve ( láttad is hogy működött ), személyes adatok megadva, .... Viszont otthon összerakva tojik indulni/fagyogat/sokadszorra indul/... . Az ürge visszaveheti jófejségből, illetve megmutathatja hogy is kéne összerakni, de mivel a szerződésben csak az szerepel hogy működőképes állapotban vetted át ( ami igaz is volt akkor és ott ), így lényegében plusz 2 db. A4 -es lappal hozzájárultál az esőerdők kipusztításához + átadtál egy vadidegennek ( akár csaló akár nem ) nem kevés személyes adatot. :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#459) Evgenii válasza tuser (#458) üzenetére


Evgenii
tag

Nő a kockázat ez tény! Ezért nem szabad egy név, egy IP cím, stb. alatt feladni egybe! Ehhez kell egy kis fifika, idő és türelem! Az más kérdés, hogy párezres tételekkel ki fog annyit szenvedni?! :D

Ha engedély nélkül használok valamit, akkor azt jogtalanul eltulajdonítom nemde? Ergo lopom! Nevezhetjük bárhogy persze, attól függetlenül a jogtalan használatnál fogunk kilyukadni!
Lényeg, hogy Budapesten, de még kint Franciába is dögivel vannak védtelen WiFi-k, amiket csak az nem használ ki, aki nem akarja!
Csalásra pedig elég jól kilehet használni!
Tény, hogy naponta kimászni egy lakás mellé laptoppal jó móka, de, ha elkezd a rendőrség nyomozni, akkor eléggé luftra fut!

Egy alaplap vételénél annyival vagyok előrébb, hogyha van adásvételi szerződés, akkor egy fokkal jobban lehet a követelést érvényesíteni, mert van mire hivatkozni, mivel írásba lett foglalva.
Az már utána a bizonyítási eljárás, stb. dolga, hogy a legvégén kinek adnak igazat! De még mindig nagyobb esélyem van így, mint papír nélkül!
Ha a tulaj aláírta, hogy működőképes, akkor az aláírásával vállalja is, hogy az ténylegesen működőképes, és szakszerű használattal nem állhat elő hiba!
Mint mondtam, tömegesen nem az jellemző, hogy aki adásvételivel adja el, az ramaty terméket adnak el, és a leírt adataimmal visszaélnek!
Viszont, egy alaplapot csak úgy veszek innen, hogyha azt tesztgépbe építem. Sajátnak
csak boltba!
Persze rinyálhatnék, hogyha pl. Lajos1988 ragaszkodik az adásvételihez, hogy nem adom meg az adataimat. Ebből az lesz, hogy eladja másnak!
Egy eladónál a büdös életbe meg nem tudod, hogy Ő korrekt, vagy eladja az adataid! Persze, ugyanez a szitu egy boltnál is!

Viszont Én ennyire nem rinyálok! Amíg nem kap fénymásolatot az irataimról, addig sokra nem megy vele!
Különben ennyi erővel a Google-ről már elég sok adattal visszaéltek volna, mivel nem egy levezőlista levelét meglehet tekinteni, stb.!

A hiszékeny emberektől pedig sokkal több adat elkérhető adásvételi nélkül! Lásd pl. kamu postás, gázszámlás, stb.!

(#460) Chamea2 válasza Evgenii (#459) üzenetére


Chamea2
tag

"Csalásra pedig elég jól kilehet használni!
Tény, hogy naponta kimászni egy lakás mellé laptoppal jó móka, de, ha elkezd a rendőrség nyomozni, akkor eléggé luftra fut!" - ahha, hogyne, persze. A szolgáltató meg mást nem naplóz ugye? Microsoftról nem is beszélve. Ajánlom figyelmébe az adatvédelmi nyilatkozatukat, még a BIOS adatát is elmentik, könnyen ki lehet deríteni, hogy ki volt ott azon az oldalon/helyen, csak akarni kéne.

Adatok eladásáról:

Visszaélés személyes adatta

177/A. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével jogtalan haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva549
a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel,
b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja,
vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.1560
(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget, és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti.
(3) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyes adattal visszaélést különleges személyes adatra követik el.552
(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha személyes adattal visszaélést hivatalos személyként vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.

Az itteni rendszer a piros pontok sőt, a bosszúból adott fekete pontok tömkelegének is teret ad és ráadásul sok a hsz gyűjtő is, aki a kapott rang alapján tudja elkövetni a csalást. Értékelési rendszert azzal meg lehetne spékelni, hogy a moderátor ablakban jelzi egy kis ikon, hogy a 2 fél beszélt-e egymással privátban vagy sem. Onnan könnyen lehetne szűrni. Írott formája mindenképp kell, hogy legyen egy adásvételnek, mert telefonos szóbeli szerződéssel nem nagyon megy semmire sem a kuncsaft, tehát ha valaki pontot akar, annak kötelezni kell a privátban való szerződés kötést és persze ip alapján alapból kell(ene) szűrni egy automata rendszer segítségével és ha valahol duplikátum található pontozások vagy üzletelések terén, akkor örök bannal kell jutalmazni így automatice.

(#461) BiP válasza Chamea2 (#460) üzenetére


BiP
nagyúr

"Értékelési rendszert azzal meg lehetne spékelni, hogy a moderátor ablakban jelzi egy kis ikon, hogy a 2 fél beszélt-e egymással privátban vagy sem. Onnan könnyen lehetne szűrni. Írott formája mindenképp kell, hogy legyen egy adásvételnek, mert telefonos szóbeli szerződéssel nem nagyon megy semmire sem a kuncsaft"

Hát, pedig nem egy üzlet születik úgy, hogy telefon, és pár perc múlva megbeszélve minden. Bizonyos esetekben gyorsabb, hatékonyabb. Van olyan ismerősöm, aki alapból nem szeret privátozgatni. Volt olyan üzlet is, ahol elég kedvező volt az ár, várható volt a nagy érdeklődés, és inkább telefonáltam. Ha privátozgatok, addigra elviszik előlem.
Sajnos minden egyes ilyen jellegű korlátozással csak a rendes üzlet nehezedik, a csalók meg ugyanúgy kikerülik. Hiszen semmi sem fogja megakadályozni, hogy írjon egy kamu privátot, és tessék.

(#462) Evgenii válasza Chamea2 (#460) üzenetére


Evgenii
tag

Hűűű! Hát hogyne!
Ha ez úgy lenne a gyakorlatban is ahogy állítod, akkor nem lenne hacker szabadlábon, de a csalók is remegnének!
Nézd meg legyél olyan kedves, hogy mennyi csalás zárul le úgy, hogy ismeretlen tettes ellen megszüntetik az eljárást! Ez biztos azért van, mert olyan hightech technikával nyomja a rendőrség! :)

Tény, hogy a szolgáltató naplóz egy rakás dolgot, de mint egy cikkben is volt amit linkeltem, a rendőrség azt vette elő, akinek lopták a netét! Ezt ugye biztos azért tették, mert hightech technika mindent lát! :)
Áruld el, hogy pl. egy laptop BIOS adatát, MAC címét, hogyan mérnéd be?

Ahogy Kalandor írta, a buta csalók megadják az adataikat. Ők persze kézre is kerülnek, mert egyszerűen csak annyira bénák!
Viszont aki egy kicsit jobban utánajár a dolgoknak, az elég jól eltud rejtőzni. Akár annyira is, hogy a hatóság nem találja meg!
A képlet egyszerű!
Vannak egyes kisebbségi emberek, akik olyan SIM kártyát árusítanak, ami nincs senki nevén! Nálunk a kerületbe minimum 10 kártyát tudsz venni. Egy-egy nagyobb csalás után kidobod, és már a számot elég szép móka lesz megtalálni!
Szintén ott vannak az amerikai, vagy orosz, esetleg más ország szerverén lévő eldobható e-mail cím. A lopott WiFi-vel hiába kéred le, hogy merre járt az illető, mire a hatóság kikéri ezen mailszolgáltatóktól az adatokat, lemegy a Gergely naptár!
Alap netezésre való laptopot ami nem tetű lassú, már 28.000 ftért lehet szerezni. Ezt egy okos csalás végén elég csak vagy tűzbe dobni, vagy a Dunába. Ha már annyira nyomtalanul akar eltűnni valaki!

A jelenlegi lopott WiFi-s ügyek nagyobb részében a vétlen tulajt büntették meg. A kisebbik részében pedig ismeretlen tettes ellen állt meg a nyomozás.

Szóval ilyen téren még nem igazán van félnivalója a csalóknak úgy istenigazán!

Az adatok eladásáról Én is tudnék idézgetni jogszabályokat, de minek? A törvény szinte mindent tilt, mégis megszegik!
Akinek személyes adat kell, mert visszatud vele élni, azt gondolhatod, hogy mennyire fogja egy paragrafus meghatni! :D

A privátot hiába jelzi a moderátornak! Mert ha csak annyit írok az adott illetőnek, hogy "Hogy vagy?" és Ő visszaírja, hogy "Jól!", akkor máris látszik, hogy privátot küldtünk! És ugye zárt levelekbe nem lehet belenézni, csak eljáró hatóságnak!

(#463) whisperity válasza Evgenii (#462) üzenetére


whisperity
tag

A privátot hiába jelzi a moderátornak! Mert ha csak annyit írok az adott illetőnek, hogy "Hogy vagy?" és Ő visszaírja, hogy "Jól!", akkor máris látszik, hogy privátot küldtünk! És ugye zárt levelekbe nem lehet belenézni, csak eljáró hatóságnak!

Attól még ha a rendszert úgy írják meg a Moderátor simán bele tud nézni. Egy sima
if ( $userlevel >= $levels['moderator'] )
{
allow_read_priv_msgs($target_user);
}

sort beírni nem olyan nagy dolog. Az etikai része annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#464) Evgenii válasza whisperity (#463) üzenetére


Evgenii
tag

És akkor egyből ebbe esik bele a moderátor:
Btk.178. § (1) Aki másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, úgyszintén aki távközlési berendezés útján továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés egy évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt foglalkozás vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.
(3) A büntetés
a) két évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény,
b) bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény
jelentős érdeksérelmet okoz.

Ezt pedig vélelmezem, hogy nem igazán szeretné egy személy sem innen bevállalni! :)

(#465) whisperity válasza Evgenii (#464) üzenetére


whisperity
tag

Hát igen most már nem. De ha regisztrációkor ezt elfogadod, hogy a modoknak joga van belenézni, akkor már nem szabályszegés.

Ugyanez van a bankokkal is. A felvételrögzítés alapból szabálysértés lenne, mivel nem mész bele. De a bank épületébe belépéssel elfogadod, hogy belementél.

(#467) Evgenii válasza whisperity (#465) üzenetére


Evgenii
tag

Jogos! De csak akkor lehetne, ha lenne itt adatkezelő, stb.! És ugye jogilag akkor hagyhatom jóvá, ha az oldal rendelkezik engedéllyel, adatkezelővel, stb.!

Na, erre pedig Kalandor már választ adott akkor, amikor írta, hogy oldal nem vállal, és nem vállalhat felelősséget a felhasználókért! :)

(#468) whisperity válasza Evgenii (#467) üzenetére


whisperity
tag

Igen. Nagy felelősség azért. Főleg, hogy valójában látatlanban vagyunk itt, csak egymás nickjeit látjuk, stb. Bár ha úgy vesszük, besétálok egy boltba, ott sem ismernek azonnal, és tudják ki vagyok.

Az adásvételi miatt hőbörögni meg nem kell, aki szeretné, csinálja, aki nem, nem. Benne van a pakliban, hogy megpróbálnak visszaélni az adatokkal, ahogy hazárdjáték az aprózás is (nem jó termék, csalók, nem érkezik meg, útközben tönkremegy, stb... [illeszd be az eddigi összes aprózással kapcsolatos problémát ide]). De ahogy hazárdjáték az egész élet...

(#469) tuser válasza Kalandor (#466) üzenetére


tuser
aktív tag

És ha esetleg lenne mindenki mellett, akivel privátot váltottam egy checkbox, melyet ha bepipálok, csak azzal a userrel váltott teljes privátozás láthatóvá válik a modik számára ? ;)

Ekkor nem elvileg/de facto/... hanem gyakorlatilag direktbe engedélyt adok hogy az azzal a felhasználóval való teljes levelezést láthasd.

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#470) PHM válasza tuser (#469) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem ez sem járható út, hiszen a másik fél beleegyezése is kellene a hozzá.
Az meg már kérdéses.
Azon kívül kapacitás sem lenne rá.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#471) Evgenii


Evgenii
tag

Jogosan fogja mondani a másik fél - függetlenül attól, hogy csaló vagy sem -, hogy az Ő magán dolgaiba harmadik fél már ne tekintgessen bele! Valljuk meg, teljesen jogosan...

(#473) Chamea2 válasza Evgenii (#462) üzenetére


Chamea2
tag

A rendőrséget nem érdekli, pont. Érdekes, a roma gyilkosokat elég hamar megtalálták. Mortimer ügyben a buszról lemenekülő utasokat megtalálták, beidézték. Lenne lehetőség arra, hogy minden csalót megtaláljanak, csak a rendőrséget nem foglalkoztatja. Ha valaki olyat ver át, aki befolyásos ember, akkor keresik meg, egyébként nem foglalkozik vele senki.
Csak egy példát hadd említsek:
Engem megtámadott még 2009 közepén egy elmebeteg. Kése volt, társadalomra veszélyes volt. A rendőrségről, ahol a feljelentést tettem, átküldték egy másik rendőrőrsre(azt sem értettem, hogy miért pont oda) és felfüggesztették a nyomozást. Az elkövetővel kamera alatt mentem el, mielőtt alaposan csőbe húzott volna, mikor az nem ment, megtámadott, megütött, ráadásul mobil is volt nála, stb. Amikor megkérdeztem a hölgyet, mikor 1 hét múlva behívott, hogy hogy van az, hogy nem mérik be az elkövető telefonját stb. és rákérdeztem arra, hogy Mortimernél meg hogyhogy igen, akkor arra az a válasz jött, hogy ott az volt, alapvetően nem szokták bemérni a telefonokat sem, legfeljebb IMEI vagy telefonszám alapján, magánszemély magán indítványánál azt sem sűrűn és a rendőrök is kevesen vannak. Ha ez a rendőrség, mint szervezet és az állam hozzáállása a dolgokhoz, akkor nem tudom, hogy mit vár és ott ráadásul egy társadalomra veszélyes elmebeteg volt, akivel én futottam össze.
Ha van mersze és az Ön által felvázolt bármelyik módot esetlegesen eszébe jut, hogy kipróbálná egy olyan cselekménnyel, hogy mondjuk egy politikust rágalmaz meg vagy bombariadót csinál bármelyik nagyobb épületben, fogja látni, hogy hiába az erőlködés, max 2 óra múlva Önnél kopogtatnak a rendőrök és bilincsben elviszik.

Ezt a szálat akkor zárhatjuk is.

Jöhet a másik:
Kalandor és a többi itteni admin/többi önkéntes felhasználó nem hatóság. Ők semmilyen formákban nem olvashatnak bele levelezésekbe, nem folytathatnak oknyomozást, sőt, még hogy őszinték legyünk, d*mp*rke, ch*pl*n(direkt csillagoztam, ki, hogy ne legyen vita) és más hasonló felhasználók sem jelenthetnék ki, hogy csaló valaki magánszemélyként, csak hatósági közeg jelentheti ki, ő is csak akkor, ha a név illetve esemény közzétételéhez az elkövető hozzájárult illetve a cselekménye bizonyított. nehogy azt higgye bárki, hogy az ő tetteik teljesen legálisak(az, hogy beírja egy adott topikban, hogy visszatérő csaló, stb., mert attól, hogy azonos az IP még lehet egy haragos is, azt innen nem tudhatjuk pontosan). Nem véletlenül vannak az elkövetők arcai kitakarva, mikor valahol megjelentek, de ha az illető tiltakozik a közlés ellen, azt mindenki köteles figyelembe venni. Privátokat Kalandor húú de nagyon nem olvashat. Hatósági személy olvashatja el, de csak és kizárólag bírói engedéllyel. Hivatalosan nyomozni valaki ellen is csak bírói engedéllyel lehet(ne). Minden ehhez hasonló tett illegális, még a hatóságok részéről is sajnos(Jogosulatlan titkos információgyűjtés. ebbe beletartozik az illegális próbavásárlás is, hiszen valakinek az adataihoz az illető jogtalanul jutott hozzá, jogtalanul birtokolja).Más a helyzet, hogyha megbízott rendőrök lennének a fórumokon belül vagy lenne hatósági együttműködés, mint pl. a Vateránál, ott gyorsan a dolgok végére tudnak járni. Az más kérdés, hogy senki nem tesz panaszt az illegális nyomozgatásokért, mert senki sem szereti a fórumokon a csalókat, de ettől még minden mások utáni kutakodás bármilyen engedély nélkül illegális. Sem pm-eket nem lehet olvasgatni, sem pedig másnak a magánéletébe nem szabad beleférkőzni, üzletrontást(ami egyben hitelrontás illetve rágalmazás, adott esetben becsületsértés is lehet) feltételezett alapokra fektetve elkövetni, mert bizonyítékok nélkül az illető kérhet kártérítést.

(#474) Evgenii válasza Chamea2 (#473) üzenetére


Evgenii
tag

Aha!

(#475) whisperity válasza Chamea2 (#473) üzenetére


whisperity
tag

Hát el van rontva a rendszer de aztán nagyon. Kínában bezzeg sniffelik az ember adatforgalmát meg mindent. Ott érdekes módon megtehetik... :C

(#476) Evgenii válasza whisperity (#475) üzenetére


Evgenii
tag

Azért MO-t bármivel összehasonlítani szubjektív! Teljesen másképp vagyunk berendezkedve!
Arról nem is beszélve, hogy a cyberbűnözés Kínában elég erős! Ha MO-n is ennyire erős lenne, akkor - vélelmezhetően -, már itt is csüngene a hatóság szinte mindenen!

(#477) Chamea2 válasza whisperity (#475) üzenetére


Chamea2
tag

Nem a rendszer van elrontva, mert mi van akkor, ha egy bosszúálló esetleg egy őrült van valakinek a wifijén, akivel korábban összetűzésbe került, de éppúgy lehet egy konkurencia lejáratása is. Innen nem látunk bele a dologba, adminok sem, mert lehet az az IP éppenséggel egy kollégium esetleg a egy könyvtár vagy bármi más is, még ha magán adsl, akkor is. Mi van akkor, ha egy új tagnak ugyanolyan terméke van és azért másolja le valakinek a terméklapját, mert lusta csinálni egyet? Elvben nem tilos. Arról nem is beszélve, hogy a másik fél üzletrontásért(ami egyben hitelrontás is) akár a kárát is követelheti a másik féltől. Vegyünk egy példát:
Jön egy ügyvéd, látja, hogy üldöznek itt az emberek egy csalót. Lemásolja a terméklapját és mondjuk zs*lesz*10 belinkeli a moderátor topikba, hogy "visszatérő csaló". A befolyásos ember az utolsó gatyáját is le fogja az előbb belinkelt személyről perelni, ha az előbb említett nick mögött lévő ember egy ilyenbe belefut. Meg kell érteni, hogy nem szabad. Ha nyomoznak is egy nick név mögött megbújó ember ellen, akkor nem véletlenül nyomoznak és szöszölnek annyit, mert bárkinél lehet az illető vendégségben, bárkinek a gépén lehet trójai és azon keresztül be lehet lépni, mert a vírusvédelem megvásárlására törvény senkit sem kötelez, lehet egy keylogger és megszerzett profil eredménye, lehet bármi és egy terméklapba/privátba is bele lehet írni bármit, telefonon bárki bemutatkozhat bárkinek, mikor az az ember baromira nem is az az ember, stb. Kalandor meg ezért nem lehet hibás, mert nemhogy nem isten, de még hatósági személy sem.
Itt 2 helyről lehetne a csalásokat megelőzni illetve teljesen megszüntetni(ami szerintem a legfontosabb lenne ilyen esetekben és többet is érnének, mint a nyomozások):
1: Vevői döntés és a morál megváltozása(minden legyen az eredeti árnál jóval olcsóbb, mert nekem csak az kell, tök mindegy, hogy lopott-e vagy bármi gond lehet vele, csak az enyém legyen mindenáron, annyit, amennyit valóban ér, eszem ágában sincs fizetni egy vadonatúj termékért)
2: Hatékonyabb rendőri fellépés(Hamarabb, mint most, legkésőbb a csalást követő harmadik napon elkapnák az illetőt).

Leginkább az első az, ami kulcsfontosságú szerepet játszana, mert a rendőrség az csak ráadás, nem lehet minden ház mellé rendőrt állítani. Az tény, hogy jogszabály változtatással és a fórumokra bejövő rendőr vagy biztonsági kollégákkal lehetne szűkíteni a csalók körét.

(#478) Evgenii válasza Chamea2 (#477) üzenetére


Evgenii
tag

Teljesen se megelőzni se megszüntetni nem lehet semmit! Örök törvény, hogyha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz! Nos, ez a jogszabályok esetében is - mint látható - érvényesül!

1, A vevőket nem lehet terelni, mivel nekik alanyi joguk azt megvenni, olyan áron ahogy akarják!
Elmagyarázhatod a népnek, hogy mi miért lenne jó! De ugye a nagyja majd ezt vágja hozzád: "De olcsó! Jó az nekem! És ne szólj bele a dolgaimba!"
Félig jogosan! :)

2, A lopott WiFi-nél a 3 nap teória már meg is halt! De olykor csak egy sima proxy mögé bújt embert is fél évig kajtatnak!

(#479) zsolesz010 válasza Chamea2 (#477) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Más kérdés, hogy zsolesz010 nem a földtől fényévekre elrugaszkodott példákkal, szürreális emberi viselkedéseket feltételező elméletekkel, a való világban élők számára nevetségesen képtelen "mi van akkor, ha...?" helyzetekkel karöltve ír meg egy "XY csaló" hozzászólást az illetékes topikban, hanem a háta mögött a megmásíthatatlan tényekkel. Ja, olykor 3 percbe került 100%-ra megbizonyosodni arról, hogy az illető pontosan kicsoda, és nem a hasamra ütök, mert úgy tartja kedvem.
A terméklapos szövegen külön jót nevettem, lévén pont Belina az, aki az átlagos csalóknál jobban trükközik a hirdetések feladásakor, nehogy felismerhető legyen első ránézésre.
Megkérlek, hogy zsolesz010-et hagyd ki az ilyen jellegű hozzászólásaidból, példáidből, mert egy csalós topikban közzétett hsz-em esetén nem tudod, nem tudhatod, mi zajlik a háttérben.
Nyugodt lehetsz, ha egyáltalán létezik a világon olyan ügyvéd, aki ezzel kezdene el játszani, azt zsolesz010 nem fogja jelenteni a csalós topikban.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#480) kaller1 válasza Chamea2 (#477) üzenetére


kaller1
veterán

Hallod nem semmi okoskodásokat prezentáltál itt, még jó hogy el nem küldöd nyugdíjba az összes moderátort/hardverapródot, a fórumon/hardveraprón meg mindenki azt csinál, amit akar... :U

.::> <::.

(#481) Evgenii válasza kaller1 (#480) üzenetére


Evgenii
tag

Várd ki a végét! A következő kommentjébe levezeti majd!

(#482) Chamea2 válasza Evgenii (#481) üzenetére


Chamea2
tag

Ezeken nincs mit levezetni. A törvény az törvény. Attól, hogy valaki csaló és megpróbált engem korábban átverni, még nincs jogom bemenni a lakásába, betörni az emailjeibe, kirakni nyilvános helyre az email címét, stb., mert még én járok a tetteimmel rosszabbul, nem a csaló. Őneki a személyes adatok engedély nélküli nyilvánosságra hozatalától kezdve jogos követelése van velem szemben, hiszen megsértettem a jogait, az adatvédelmi törvényt és kártérítésért perelni fog, ezek után meg is nyeri a pert, leakaszt rólam egy nagy halom lóvét. A fene tudja, hogy egy hirdetésben kinek az adatai vannak benn. Lehet az egy zaklatotté is, amihez álnéven adta ki a valódi csaló a telefonszámot, hogy Önök felkeressék akár telefonon, akár email-ben, akár személyesen az illetőt, tehát a zaklató elérte máris a célját, mi, ha nyilvánosságra hozzuk az adatait, akkor őt segítjük.

@zsolesz010 Elnézést kérek Öntől, nem jól csillagoztam ki a nevet. Nem lejáratás volt a célom, hanem esetleges hiányosságok feltárása. Ha Önt megbántottam, akkor elnézést kérek. Valóban nem tudom, hogy mi megy a háttérben, de nekem furcsa az, hogy az illető miért nem szentségel Önnek emailban, hogy lebuktatta, miért ugyanazon adatokkal teszi fel újra a hirdetést és ha azok az ő adatai tényleg, akkor hogyhogy itt rontja a levegőt és nem tartóztatta le őt a rendőrség? Valószínűleg voltak kinn a helyszínen, de valami bibi van ott. Mikor engem át akartak korábban verni a csalók és én kilátásba helyeztem személyleírás alapján a feljelentést, akkor nekiállt a másik, akinek írtam fenyegetőzni, hogy küldi az ismerőseit, stb. Itt ezt hiányolom. Ha valóban az ő adatai, akkor hogyhogy nem fél? Hogyhogy nem változtatja meg? Ha valóban az ő adatai, hogyhogy nem kezd visszautalást, miért nem reklamál azért, hogy Ön ne adja senkinek se át az adatait, hogyhogy nem szitkozódik a hirdetés alatt? Ha valaki az Ön adatait szórná szét fűnek-fának, Ön szótlanul tűrné? Nálam itt akad meg a dolog nagyon erősen. Részben a csalókról szerzett tapasztalataim(szitkozódnak, fenyegetőznek, stb.) és az is, hogy aki ennyire szisztematikusan kidolgozza azt, hogy a termékeinél ne legyen felismerhető, pont azt a fatális hibát követné el, hogy címmel megtalálható legyen? Ez nekem egy kicsit magas.

@kaller1
Én egyáltalán nem azt az álláspontot képviselem, hogy a moderátorok ne csináljanak semmit, menjenek a fenébe. Egyáltalán nem ez volt a hozzászólásaim mondanivalója. Van más megoldás. Vaterán, ahol én árultam korábban, egy jól bevált rendszer működik. Ha gyanús valami miatt az egyik felhasználó, akkor a biztonsági szolgálat tagjai adategyeztetésre szólítják fel őt. Ha ennek nem tesz az illető megfelelően eleget, akkor értesítik a Nemzeti Nyomozó Irodát, akivel folyamatosan kapcsolatban állnak. Érdekes, ott egy csalás sem marad felderítetlen, pedig még személyes adatokat sem tesznek közzé. Nekem nem a csalók üldözésével van bajom meg azzal sem, hogy sokan a csalók ellen vannak. Én is ellenük vagyok és teljes mellszélességgel és testmagassággal támogatom a likvidálásukat. Viszont annak se vége, se hossza, hogy bejelentik->modi leszedi->csaló újra felteszi más néven. Ennek sincs semmi értelme, hogy sokan látszólagos adatokra jelentik ki valakiről, hogy csaló. Az elképzeléseink egyeznek, de a végrehajtás módja nem. Itt a többség üldözni, ellehetetleníteni akarja a csalókat én meg megfelelő és példás értékű büntetést, mert tudom, hogy milyen emberek ezek. Személyesen beszéltem kettővel, voltam olyan peches, hogy én személyes, beetető, naiv, hiszékeny, valamilyen testi hibával rendelkező fiúkat átverő lányokkal találkoztam. Tudom, hogy mennyit ér az ilyennel beszélgetni, tudom, hogy ha a valódi adataikat, személyleírásukat ismerve valaki rendőrséggel fenyegetőzik, akkor baleseti a vége a dolognak. Ide jó kemény nyomozóhatóság kell, aki ellátja az ilyenek baját.

(#483) Jakuu válasza Chamea2 (#482) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem meg felesleges a Vateraval peldaloznod, mert a Vatera nagyon elment a sotet oldal iranyaba.
Gyakorlatilag ott a vevo finansziroz mar mindent a vasarlasnal.
Meglehet nezni a hirdeteseket, kuldd elore a penzt, varj 3 hetet, mig a te penzedbol az elado megrendeli a termekeket es meg a kinti arhoz kepest pofatlan aron kinalja neked azt, amit a te penzedbol finanszirozott.

A pofatlansag netovabbja az , hogy egy kanyit nem fektetett bele a termekbe es meg jol le is akar huzni. Nem veletlenul szuntek meg ott az utanveteles hirdetesek, amiket mar szinte csak nagyitoval lehet talalni.

Amondo vagyok, hogy a sajat penzembol ne tollasodjon senki, inkabb akkor megrendelem en a sajat penzembol es meg jobban is jarok, mert pl egy 20-22k-s mobilt amit kint meglehet kapni, azt itt 35K+ felett arulnak a Vateran, amit a te penzedbol akarnak megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#484) kaller1 válasza Chamea2 (#482) üzenetére


kaller1
veterán

Ennek sincs semmi értelme, hogy sokan látszólagos adatokra jelentik ki valakiről, hogy csaló.

Az mióta látszólagos adat, hogy többen bejelentést tesznek xy ellen, hogy a kifizetett ram, hdd, vga, processzor helyett a nagy semmit kapták meg? Szerinted az ilyen dolgokat tétlenül kellene néznünk? Az ilyen emberek eredeti és újabb regiszrációjainak kitiltása a többi felhasználó védelmében történik, jó lenne ha ezt belátnád és elfogadnád.

.::> <::.

(#485) Evgenii válasza kaller1 (#484) üzenetére


Evgenii
tag

Szerinted van valami halvány lila gőze arról, hogy mit jelent a bizonyítási eljárás? Kétlem!
Sőt, azt se tudja, hogy 1 bejelentés sem a véletlen műve! De a 2-ik bejelentés már igencsak furcsa! :)

Viszont azt tegyük hozzá, hogy a piacon minden benne van a pakliba! Sikeres és/vagy olcsó üzlet, illetve bukás!
Ha úgy vesszük, ezt mindenki maga vállalja a magánszemélyektől való vásárlás során. Ergo, ha itt nem is lenne jelentve a csaló eladó, akkor is a vevő felelőssége az üzletkötés minden velejárója! :)

(#486) kaller1 válasza Evgenii (#485) üzenetére


kaller1
veterán

Ergo, ha itt nem is lenne jelentve a csaló eladó, akkor is a vevő felelőssége az üzletkötés minden velejárója!

Mivel a fórum egy közösségi oldal, itt erre is van lehetőség, ami szerintem inkább előny, mint hátrány. Persze ez utóbbi ugye nézőpont kérdése. :)

.::> <::.

(#487) Evgenii válasza kaller1 (#486) üzenetére


Evgenii
tag

Felelőtlenek az emberek, ezt szerintem nyugodtan kimondhatjuk!
Meglátnak egy kedvező árat, és máris ráharapnak. Azt bőszen elfelejtik, hogy olcsó húsnak híg a leve!
Amíg a drága vevő közönség / közösség nem kap észbe, addig a csalók levadászása csupán tüneti kezelés!
Igaz, sokan elfelejtik, hogy "saját felelősség". :)

(#488) Chamea2 válasza Evgenii (#487) üzenetére


Chamea2
tag

Azt felejti el itt a lapcsalád fórumain mindenki, hogy ha valaki példának okáért lopott árut vásárol, azt a rendőrség jogosan foglalja le. Utána hiába megy, hogy ő fizetett érte, olyankor jobb, ha hallgat, mert elvileg a kétes vásárlást is bünteti a törvény(tehát, ha valaki gyanúsan olcsón vásárol és nem nézi meg, hogy honnan van az eredete). A másik fele meg az, hogy ha hamisított árut vásárol valaki és azt újból kereskedelmi forgalomba hozza(már pedig ilyen helyeken gondolom a legtöbbje tovább adja), akkor akár szerzői és szomszédos jogok megsértése illetve VÁM probléma is lehet belőle. Mindenki csak a csalót látja a fórumokon szem előtt, de lehet akár nagyobb tragédia is a nem megfelelő vásárlásból, ami akár szabadságvesztéssel is végződhet.

(#489) Evgenii válasza Chamea2 (#488) üzenetére


Evgenii
tag

Erre azt tudom mondani, hogy mindenkinek adva van a lehetőség, hogy utánajárjon a dolgoknak! Ha nem teszi, akkor életbe lép az a mondás, miszerint, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

"...mindenki..." Mindenkit ismersz? :) Nem! Akkor ne hivatkozz mindenkire!
Bocsi, ez csak úgy szemet szúr mindig, mint az egyelőre és az egyenlőre felcserélése!

(#490) kaller1 válasza Chamea2 (#488) üzenetére


kaller1
veterán

Ja persze... :DDD

Kb. nettó hülyeség kategória, amit itt összehordtál.

.::> <::.

(#491) rsf


rsf
senior tag

Használt termék vásárlásakor sokkal több a rizikó ezt tudomásul kell venni. Mindenkinek egyénileg kell mérlegelnie.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#492) Evgenii válasza rsf (#491) üzenetére


Evgenii
tag

(#493) whisperity válasza rsf (#491) üzenetére


whisperity
tag

Itt nem azon megy a vita, hogy használt vagy új termék. Boltban is átvághatnak, boltban is kaphatsz nem működő/rossz terméket.

A probléma ott van, hogy vannak emberek, akik tisztességtelenek és le akarják húzni a másikat. De ilyen életformák jelenlétét az áru eredete, a vásárlás helye/módja nem állítja meg.

(#494) rsf válasza whisperity (#493) üzenetére


rsf
senior tag

Ok, jogos, de ezt a problémát, csak egy zárt rendszerben lehet kiküszöbölni.
A pénzt nem az eladónak utalod, hanem a Phardver-nek. Ő szól az eladónak, hogy nála a pénz, erre az eladó elpostázza a cuccot. Ha a vevő megkapta a cuccot és az olyan mint amilyennek az eladó leirta szól, hogy rendben, ekkor az eladó megkapja a pénzét.
Ez igy elég macerás lenne.
De szerintem elég lenne csak a PayPal-os fizetést bevezetni, oda ingyenesen lehet regisztrálni mint ahogyan az eBay is működik. Ő is a PayPal-t választotta nem véletlenül.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#495) Evgenii válasza rsf (#494) üzenetére


Evgenii
tag

A zárt rendszer sosem volt megoldás, de semmi baj!

Az oldal nem vállal, és nem vállalhat felelősséget az eladó/vevő üzletelése miatt! (Hasonlóan írta Kalandor!)
Azért ne keverd már a szezont a fazonnal! Ez egy fórum/közösségi oldal/stb., nem pedig egy ügyvédi iroda, ahol ilyenekre mód van!
Ha viszont lenne, akkor mivel ez egy szolgáltatás, ugyanúgy, mint az ügyvéd, itt is meg kellene fizetni ennek a díját!
Plusz egy pont amibe lehet rúgni, senkinek nem kell! És a Hardverapró sem fog ebből kérni sose! Ebben egészen biztos vagyok!

Az eBay is tele van csalóval, de semmi gond! A PayPal nem biztosító vagy FBI!

Ezen kívül senkit nem kötelezhetsz arra, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön! Vannak szabályok, vannak korlátozások, abba lehet mozogni!

Elég hülyén nézne ki, amikor Marisnéni 5.000 ft-os régi centrifugájáért, amit elad, 1000 ft-ot csak azért fizet, mert valahol lerakják a pénzt neki, amit majd megkap, vagy épp nyit egy elektronikus számlát... Azért ennyire nem kellene a high tech világban élni... Ez nem a Tron!

[ Szerkesztve ]

(#496) rsf válasza Evgenii (#495) üzenetére


rsf
senior tag

Hát van csaló a az eBay-en, de csak addig amig le nem bukik, mivel PayPal azonositóval van regelve tudják a nevét cimét bankszámláját és ezt ellenőrzik is (verified). Szóval ha onnan kitiltják akkor oda mégegyszer nem regelhet és mivel az elég nagy piactér a legnagyobb a világon ezért onnan senki nem akar kiesni. Az eladók százalékot fizetnek a rendszernek, mert egy ilyet működtetni nem olcsó ez teljesen jogos. De igy a vevők részéről elég nagy a biztonság.
Én nem azt mondtam, hogy a zárt rendszer a jó.. Hanem arra akartam célozni, hogy a csalók ellen az működne csak. De mivel csalók mindig lesznek ezért óvatosan kell üzletelni aki meg fél a rizikótól az meg ugysem vesz használt dolgokat.
ÜDV.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#497) Evgenii válasza rsf (#496) üzenetére


Evgenii
tag

Aha...

Maradjunk annyiban, hogy mióta világ a világ nincs tökéletes védelem!
Legyen a vevő felelőssége igenis, hogy körültekintően vásárol! Ha a Cola helyett Hypo-t vesz és megissza akkor csak azt tudom mondani, hogy ,,Azért, mert a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!".

Nem hiszem, hogy a vevő felelősségét kis- vagy épp nagymértékben is bárhová hárítani kell(ene)! Oldja meg! Ha nem megy, akkor így járt!
Ennyi az egész!

(#498) rsf válasza Evgenii (#497) üzenetére


rsf
senior tag

Cola helyett Hypo-t , itt most a csalókról beszéltünk nem a hülyékről az egy másik kategória.
Szerintem igy jó a rendszer, de ha pénz akarnak kérni majd érte akkor már valami plussz dolgot fel kell majd válalniuk.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#499) Chipyttababy


Chipyttababy
csendes tag

Ez az egész egy nagy bullshit úgy, ahogy van, vagy ahogy az eladói berkekben írni/mondani szokás: EPIC FAIL! Addig, amíg nem oldódik meg ennek a rohadt sok érettségizett pályakezdő regisztrált álláskeresőnek és fedél nélküliek problémája, amikor majd nem balkáni fizetésekhez lesznek nyugati árak társítva illetve a rendőrségtől nem megvonják a pénzt, hanem támogatást is kapnak(ideértve az informatikai tanfolyamokat is), addig csaló/tolvaj/rabló/stb. is lesz. Attól, hogy zárt rendszert alakítok ki, az nem segít semmin, lásd direktelektrik. Bankszámlás aktiválás van, beépített biztonsági rendszer személyekben és technológiában egyaránt, mégis vannak olyanok, akik megkerülik a rendszert. Vissza kellene állítani a régebbi állapotot, mikor mindenkinek volt munkája, aki nem ment el dolgozni, mert nem akart(pl nem jelentkezett be az állam valamelyik szervéhez munka végett, ha nem tudott elhelyezkedni), az közveszélyes munkakerülő volt és 2 évet kaphatott. A jelenlegi helyzetben a letartóztatás is csak tüneti kezelés, jelenleg annyival csillapítható az állapot, hogy a vevők nem utalnak előre, de ez is csak rövid állapot megoldás, mert az okot nem szüntettük meg, ami miatt az illető csal(munka illetve pénz hiány a legtöbb piti csalónál, de lehet drogfüggőség is), így a csalóból tolvaj lesz és máshonnan szerzi be a szükséges pénzt. Fentebbről megoldandó kérdést innen hiába próbálunk meg megfelelően kezelni, mert innen legfeljebb tüneti kezelést lehet alkalmazni, minden ház és itt vásárló ember elé rendőrt állítani képtelenség(mert állíthatunk mindjárt még egy embert a rendőrök mellé, akik az ő munkájukat ellenőrzik folyamatosan, stb.), a valódi ok nem szűnt meg, tehát a csaló visszajön, attól, hogy kitiltatom moderátorral az oldalról, a csalónak még nem lesz munkahelye, ahová bejárjon dolgozni és egyéb ilyen apróságok...

Ha mi szólunk a mindenhatóhoz, az ima, ha az a mindenható szól hozzánk, az skizofrénia.

(#500) Evgenii válasza Chipyttababy (#499) üzenetére


Evgenii
tag

Abszolút egyet tudok érteni! :)

Annyit tennék csak hozzá, hogy a csalás/lopás/rablás "jó" dolog, de az anyagi dolgokat csak ideiglenesen oldja meg!
Egy filmbe volt, hogy egy pasi bement a bankba, harisnyával a fején, fegyverrel. A pénztáros mondta, hogy csak kevés pénz van a kasszába. Erre a rabló leb***ta, hogy neki nem a pénz kell, mert azzal csak átmenetileg oldja meg a gondjait! Tessék neki munkát adni!
Aztán persze alkalmazták ügyfélközpontosnak. :)
Jó, ez mondjuk film. De van benne igazság!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.