Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) zazahoho válasza apóka (#182) üzenetére


zazahoho
őstag

Teljesen egyetértek veled,hasonlókat akartam írni ,de megelőztél :K .
Körültekintően kell venni és eladni,minden irányból lekérdezni a másik felet,azért vannak itt olyan nevek akikben feltétel nélkül meg lehet bízni,mert évek óta bizonyítottak. :K
Az újoncokkal nem az a baj hogy újoncok,hanem az hogy senki nem ismeri őket ,nem lehet tudni róluk sem pozitív sem negatív dolgot.
Szóval csak okosan!!!

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#202) madgie válasza Bici (#198) üzenetére


madgie
titán

:K

(#203) TazLeacher válasza madgie (#193) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha ennyien jelentkeznek, jó áron adod.

Eddig a csúcsom a 8800GT-m volt, kevesebb, mint 1 perccel a feladás után megjött az első privát, hogy "viszem". :D És utána még 1 tucat...pedig hidd el, nem 20K-val árultam az itteni piaci ár alatt.

De komolyra fordítva a szót:
Inkább engedek 5-10%-ot az árból, elviszik gyorsan, problémamentesen, és jó szájízzel távozik a vevő, de 0 rizikóval árulom, minthogy rohangáljak az utánvét miatt a postára alsó hangon 2x, ha meg nem veszi át, akkor meg még többször, és elbukjam azt a pénzt, amit beleengedtem. A végeredmény pedig az, hogy a "vevőim" elégedettek, sok jó visszajelzést kapok, így az üzleteimben én diktálhatok. Ennyi.

Az, hogy veled nem üzleteltem, ennek két oka lehet:

1. Nem volt olyan eladó termékem, ami neked kellett volna. Ebben az esetben számomra teljesen lényegtelen, hogy te nem utalsz előre.
2. Átugrottad a hirdetésem, mert előre kellett utalni. A termékemet mégis eladtam, tehát szintén teljesen lényegtelen számomra, hogy Te nem utalsz előre.

És ez természetesen igaz az összes olyan emberre, aki hasonlóan gondolkodik, mint Te.

Az meg, hogy eladó<vevő megint nem igaz itt. Komoly összegben fogadnék, hogy több olyan ember van, aki nem talált itt a számára megfelelő hardvert, mint azok, aki nem tudták eladni az általuk eladni kívánt cuccot....(Például én, aki szerettem volna venni mostanság használtan XY típusú VGA-t, végül a boltban vettem meg, mert itt nem volt. Vagyis volt, de ugyan annyiért mint a boltban. És hidd el, azok, amik nekem nem feleltek meg, valakinek meg fognak felelni. Ők eladják ígyis, úgyis, én viszont nem tudtam itt venni nekem megfelelőt.)

Egyébként ott van a kölcsönös bizalom elve is. A napokban vevő voltam. Előreutalás, online kódot vettem. Mondta az eladó, hogy utaljak, ha megjött a pénz, ő küldi a kódot. Mondtam, hogy jó, elutalom, küldök egy screen-t az utalásról, ő küldje a kódot. Erre ő nem, mert screen-t bárki tud hamisítani. Na, itt mondtam, hogy: állj! Ő elvárja, hogy én maximálisan bízzak meg benne, de ő a bizalom legkisebb jelét sem tanúsítja. Majdnem nem lett üzlet.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#204) TazLeacher válasza apóka (#196) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Banyek, mennyire egy rugóra jár az agyunk... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#205) grc999 válasza TazLeacher (#144) üzenetére


grc999
tag

Miért, belevésted a homlokába? :N

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#206) tuser válasza Evgenii (#191) üzenetére


tuser
aktív tag

Kívánom hogy főleg hozzád hasonlókkal üzletelj. ;)

Mondjuk erre a hozzáállásra lenne egy sztereotípia ... 20 év ... mozdonyszőke ... bölcsész ... :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#207) chabeee válasza Asbee (#164) üzenetére


chabeee
tag

ez mekkora egy gyíktestű, én is néztem az árlistáját, rendelni is akartam, de megláttam hogy 3 napja regisztrált és inkább hagytam a fenébe.. remélem megboxolják a kicsi fejét

(#208) WonderCSabo válasza domi007 (#157) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért, ott hogyan lehet az ilyet kivédeni?

(#209) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hasznos irás köszönjük hiányt pótoltál vele. :R Én is mindig előre utalok de csak és kizárólag hasonló megbízhatósággal rendelkező egyénnek. :) Illetve utalás előtt telefonon szoktam beszélni vele címet stb....Előtte emil cim stb google és körbelesek...Igy még mindig elkerültem a bajt.Ja és inkább kiadok +pár ezret de megbízható tagtól vegyem a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#210) Evgenii válasza Kalandor (#195) üzenetére


Evgenii
tag

1, Alanyi joga bárkinek az eladásra szánt termékét annak eladni, és olyan áron, ahogy szeretné!
Ha ennyire élesbe működne a jog, akkor tömegesen kérnék a kártérítést, mert az eladó másnak adta el a termékét!
Ezzel pedig a perrendtartás keretében se foglalkoznak annyira kőkeményen, mint amennyire állítod!

2, A szerződésnek vannak kötelmei! Ha csak annyi van egy privát levélben, hogy "Neked eladom 8.000-ért", de időközben valaki 9.000 ft-ot ad érte, irreális elvárás lenne az olcsóbb árért eladni!
De majd Kathi Attila megsúgja neked, ha nekem nem hiszel!

Az, hogy privátban mit írsz, no comment! Az ide baromira nem tartozik!
Az, hogy nem értek hozzá vicces! Akiknek eddig válaszoltam, tanácsot adtam, nem volt panasz!
Legyen szó akár arról, hogy a feljelentésnél tényleg nem történt semmi, és még sorolhatnám!

Viszont, ha annyira vered marad, hogy jobban tudod, akkor ne velem levelezgess, meg állítsd azt, hogy nem értek hozzá, hanem korrigáld a dolgokat!
A paragrafusokat idézgethetjük, meg értelmezhetjük balról jobbra és jobbról balra, a perrendtartás, és a rendőrségi eljárás mind másképp van! Persze ezt is cáfolhatod a törvénnyel, de a gyakorlatban erősen másképp vannak a dolgok!

De, innentől a téma OFF! Ha valahová írogatni vágysz, ott a privát!

(#211) Evgenii válasza tuser (#206) üzenetére


Evgenii
tag

Tudod, Én mindig megjegyzem egy vételnél az eladónak, hogyha időközben jobb ajánlatot kap adja el!
Mint mondtam, irreális lenne elvárni, hogy ne legyen haszna az eladónak!
De ez az Én hozzáállásom!

(#212) tuser válasza Evgenii (#211) üzenetére


tuser
aktív tag

Tehát "kissé" sarkítva kijelenthetjük hogy neked kevesebb mint 1000 forintot ér a szavad/írásod ?

Most nem az a kérdés "mi áll jogodban", hanem hogy mint partner lehet e rád számítani. ;)

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#214) Evgenii válasza tuser (#212) üzenetére


Evgenii
tag

Nézd meg kiknek osztottam ki piros pontot (nekik eladtam valamit), és egyből megválaszolják a kérdésed!

(#215) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Najó, hogy ne csak aggódjunk a mai napon...Az elmúlt 2 hétben két bizniszt is lebonyolítottam itt a hardveraprón, mint vásárló. Mindkét esetben előre utalással történt, méghozzá 200 nap körüli újoncokkal. Persze ehhez kellet az alapvető jóhiszeműségem is, meg az az elv is, hogy "ha sosem kezdjük el az üzletelést, sosem lesz pirospont." Az osztogatást azért kivárom, míg meg nem lesz a teszt az alkatrészeken.
Láss csodát mindkét esetben simán ment a dolog. Szerfelett igényes csomagolás, tiszta cuccok és gyors csomagok => nagy ÖRÖM :DD
Mindenesetre kopogok hármat a fa asztalomon... ;]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#216) tuser válasza Evgenii (#214) üzenetére


tuser
aktív tag

Mint te is írod, ez nem jelent semmit ... ;] : [link]

Nem mellesleg én inkább azokat kérdezném, akiknek beintettél mert szombaton jött egy ürge, aki vasárnap délelőtt vinné a cumód, s így a már lebeszélt hétfői utalásos/átvételes emberkének esetleg kisebb-nagyobb kellemetlenséget okoztál. Netán róluk is lenne egy listád ? :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#217) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Na, írok én is pár sort, mert érdekes a téma nagyon. Jó volt olvasni a felhívást, és a sok építő hsz-t is - bár szerencsére nem érint.

Én már nagyon régóta vaterázom, ebayezem, lassan-lassan majd 100 pozitív értékeléssel a hátam mögött mindkét helyen. Itt a hardveraprón is ment már el jónéhány cuccom, és vettem is dolgokat. (Igaz, sokan elfelejtenek értékelni a vonatkozó topikban. Valami e-bay-szerű értékelő rendszer lenne jó, amit az adatlapról el lehet érni. Bár olvastam, hogy fel lesz újítva a hardverapró...)
Leginkább műszaki cikkeket adok/veszek apróhirdetésen keresztül.
Műszaki cikkek esetében gyakorlatilag sosem postázok semmit. Kivétel, ha 20e alá befér a cucc, és nagyon-nagyon szimpatikus a vevő (eddig egyszer volt ilyen, általában inkább nem).
Inkább veszem a fáradtságot, és összefutok valakivel, hogy ő nyomogassa meg, kapcsolja be, stb - azaz ott helyben döntse el, hogy tényleg ez az a termék, amire vágyott, illetve az megfelel-e a minőségbeli elvárásainak, valamint a hirdetésben leírtaknak.
Még így is volt rossz élményem, egy e51-el, ami anno boltban kártyafüggetlenként lett eladva (számlán is ez állt - boltot nem írok). 3,5 évvel később, mikor eladásra került, az eladást követően két nappal (ajándékba lett volna) hív a vevő, hogy T-függő. Én végig T-s kártyával használtam,így nem tűnt fel a dolog. A bolt helyett is égett a pofám, de másnap tudtunk találkozni, és visszacseréltük. Azóta rendszerint 2 másik szolgáltatós kártyát is beletömködök egy gépbe, ha éppen mobilt adok el...

És volt nagyon sok pozitív is. Egy fuji fényképezőmet adtam el, és egy zalai kislány utazott fel érte. Annyira aranyos volt: az első gépének vette, és szinte ezresenként volt összegyűjtögetve rá a pénze. Vagy fél óráig mutogattam neki, mit hogyan tud vele csinálni, hogy jobb, stb. Egy csalót persze hidegen hagyna az ilyen, főként mert nincs legtöbbször találkozó sem. Én inkább lőném tarkón magam, mint hogy ilyenre vetemedjek...

Az utánvétet még kezdő eladóként használtam, azóta áttértem az előreutalásra. Igaz, főként könyveket adok el így, de kiválóan működik. Egyrészt az értékeléseim igazolnak, másrészt nagyon részletes leírást szoktam írni. ~40 eladott tétellel (sok diákoldalas eladás is volt, csak sajnos megszűnt) a hátam mögött eddig - lekopogom - tökéletesen működik.
Az előre utalásos vitához: Az eladó részéről annyival biztonságosabbnak tartom - nem beszélve az olcsóbb díjakról, mint az UV-t, hogy részben kötelezi a vevőt is, hogy ha már megvette (elutalta), akkor át is vegye a terméket a megadott címen.
Amúgy valóban, bizalmi dolog az előreutalás, de én igyekszem részemről mindent 100%-an biztosítani a sikeres tranzakcióhoz. Ha a vevő bizalmatlan, azzal e dolgokon felül nem tudok mit kezdeni, max. elviszi más (a nem műszaki cikkek esetében).
Eladókról: Pont most jött meg egy rakat pendrive honkongból, és a külföldi eladókra egy szavam nincs. Abszolút korrektek. 100+ dollárt utaltam előre, és másfél hét alatt megjött a cucc, hibátlan, működő állapotban mind.

Egy típusú vevőcsoportot utálok, de nagyon: az alkudozósokat. Ha egyszer én x összegért árulom, akkor rögtön x-40%-ért szeretné elvinni. Vaterán ezért tértem át a fix áras termékekre. Lehet, hogy később viszik el, de nem érdekel...
Valamint a cserét is ki szoktam zárni. Ám műszaki cikkeknél elkerülhetetlen, annak ellenére, hogy kiírom. Sokszor jót mosolygok, mert egy-egy kapósabb aukciónál a fél MM árukészletet felkínálják cserére. Legutóbb, idézem: "menő gengszter nyakláncra" kívánta egy úriember cserélni az eladó dézit. Vicces...

Upsz, egy kicsit hosszú lett...

[ Szerkesztve ]

(#218) theartofdota válasza Petyyyyy (#215) üzenetére


theartofdota
tag

ez nem vígasztalja a sok károsultat jelzem.

Bár ne kéne egyáltalán csalásokról beszélni, de sajnos nagyon is aktuális és fel-fel lángoló események :U

(#219) tuser válasza SentryGun (#217) üzenetére


tuser
aktív tag

Alkuval szerintem semmi gond. Próbálkozni lehet, 8-10% "engedménybe" meg még nem halt bele senki. ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#220) SentryGun válasza tuser (#219) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Igen, azt most látom, kifelejtettem: Lehet normális keretek között is, de ez sajnos csak az emberek <15%-a. Sokszor olyan irreális, hogy nevetnem kell. :)

(#221) Petyyyyy válasza theartofdota (#218) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen ez igaz, bár nem is vígasztalképp írtam. Inkább csak amolyan "ellenpélda" akart lenni :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#222) ViZion


ViZion
félisten

Köszönjük a cikket! Nigériaiak menjenek oda, ott kereskedjenek! :D

Komolyan:
Nem tudom milyen lesz a megújúló PH! apró. Viszont lehetne regisztrált tag mellett valami olyan, hogy "ellenőrzött tag" vagy ilyesmi. Én hajlandó lennék a megbízhatóságomat emelni azzal, hogy névvel, címmel és személyes okmányok másolatával igazolom magam egy erre kijelölt PH! illetékes felé. Így ha valakinek problémás ügye van, akkor ott van minden, nem lehet köddé válni. Ilyen emberkék/cégek biztosan több üzletet tudnának bonyolítani akár újoncként is. De lehet, h ez így nem jó, jogi dolgokban nem vok otthon, csak egy ötlet volt. :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#223) TazLeacher válasza grc999 (#205) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A négy öltésnek élete végéig ott marad a nyoma. :K

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#224) Evgenii válasza tuser (#216) üzenetére


Evgenii
tag

Idéznék azért még oda:
"7.4. Az eladó a sikeres üzlet után a vevőnek a megfelelő topicban kér egy piros pontot, ezzel nyugtázva az üzletkötést!"
Ezért említettem! De látom elkerülte a figyelmed...

Olyan eset volt, hogy egy termékre érkezett több megkeresés. Tájékoztattam mindegyik felet, hogy a jobb ajánlat viszi értelemszerűen. Semmi gondjuk nem volt! Megértették, hogy más is a piacról él!

Az átadás - átvétel pedig legkésőbb 48 órán belül megtörtént! Volt olyan, aki örült volna, ha mondjuk a RAM-okat Ő tudja megvenni, de a jobb ajánlatú illető vitte. Ettől függetlenül a vevő nem sértődött meg. Sőt, a mai napig levelezünk!

Nem hiszem, hogy annyira inkorrekt lenne ezen eljárás!
Az oldal szabályzata sem tiltja egy szóval sem, hogy az első vevőnek kell eladnom! Szép móka lenne, hogy pl. egy pécsi illetőnek kellene postáznom, mondjuk Budapestről azért, mert Őt illeti meg a vételi jog!
Ilyen nincs, és nem is lesz!

(#225) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Tipikusan az a szitu, amikor a figyelmeztetés és a büntetés sem visszatartó erő egyik oldalon sem ... ez már csak rosszabb lesz.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#226) hobizoli válasza Kalandor (#213) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azt a nigeriai trukkot nem ertem igy, ahogy le van irva. Miert tunik el az elado (pl én) vagy mi vaaaan...? Vagy vmit mintha elirtatok volna a cikkben ott, nemde? :U

több drón kell ;P

(#228) tuser válasza Evgenii (#224) üzenetére


tuser
aktív tag

Akkor hogy jobban értsd :

Megkeresel engem, hogy szeretnéd megvenni a PLC adapterem. Megegyezünk 7 ezer forintban, illetve hogy hétfőn a westendben a mediamarkttal szemben 12:30 -kor találkozunk.

Holnap ( szombaton ) ír nekem egy ürge, hogy vasárnap délelőtt átvenné az árkádban 8k -ért.

Te milyen képet vágnál ha közölném hogy igaz hogy minden részletet lefixáltunk, megegyeztünk, usw ... de toll a füledbe, a másik gyerek +1k -val többet ad érte ? :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#229) BaLee válasza hackeeeee (#103) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Érdekes módon én ugyanezt kértem az egyik itteni eladótól. Ő újonc volt én meg már rohadt régóta itt vagyok. Egy vezeték-nélküli Xbox controller volt, meglepően jó áron adta ezért szerettem volna meggyőződni, hogy tényleg hibátlan-e.

Minden bizalmatlankodás vagy visszakérdezés nélkül belement. Elküldte nekem a controllert, kipróbáltam, működött, még aznap utaltam az összeget neki.

Ha én ennyire bizalmatlankodó vagyok vagy a vevőim lennének azok rengeteg jó üzlettől estem volna el. Adtam már el komplett PC konfigurációt ahol a vevő ajánlotta fel, hogy kifizeti előre postástól együtt és küldjem.

Persze értem én hogy ha valaki maximálisan bizalmatlan akkor nem verhetik át egykönnyen de az is biztos, hogy sok jó üzletről lecsúszik.

Még annyit, hogy maximálisan egyetértek jer1cho-val. Kikiáltják itt a legjobb megoldásnak, hogy SOHA NE UTALJ előre, közben egy utánvétes vásárlásnak sokkal nagyobb a rizikója, költsége, ráadásul ott mindkét fél kockázatot vállal.
(elküldöd, nem veszi át, megkapod, átveszed de nem az van benne stb stb)
Szóval keresem a logikát de nem találom...

[ Szerkesztve ]

(#230) master90


master90
aktív tag

Nem is gondolata volna hogy ilyen rafináltak lenének az embereket
hogy még a gari papir is lemásítják :W
Jó írás lényegre törő de gondolom ezt nem kel bemutatni senkinek mert szerintem már mindenki össze futót már ilyen és hasonló csalókal :F

ne csak nézz láss is

(#231) Evgenii válasza tuser (#228) üzenetére


Evgenii
tag

Megérteném abszolút! Lehet más anyázna, stb., Én nem! Ha pl. épp Sopronból utaznék fel, akkor sem!

Annyit elvárnék természetesen, hogy azért még a találkozó előtt egy picivel legyen egy "Már tárgytalan" vagy "Magasabb áron tudtam eladni" üzenet. De, ha nem jön, ácsorognék 1 órát, és összegezném magamba, hogy milyen eladóval volt dolgom!
De nem írnék a fekete pontos topicba emiatt!

U.i.: De, ahonnan idéztem az előbb, ott pont még ez is szerepel!

(#232) Arpee78 válasza ViZion (#222) üzenetére


Arpee78
senior tag

Szerintem sokan bevállalnának egy kis adminisztrációt, költséget egy rendes "ellenőrzött tag" státusért cserébe.

Megjelenek(személyesen) egy PH házigazdánál/moderátornál mindenféle hivatalos papírral ami igazolja pl a bankszámlát, telefont, címet és persze a PH-s nicknevet. Cserébe kapok a nicknevem alá egy "ellenőrzött tag" plecsnit. Nem lenne járható?

A PH részére ez idő(pénz) lenne, ami több százezres tagságnál nem kevés, de egy reális díj ellenében ez nem lenne probléma.

Kérdés: egy bolt esetén – webshop vagy sem – mi garantálja a vevőnek, hogy nem verik át? Azt a valamit nem lehet magánembernek is megkapnia?

(#233) Evgenii válasza Arpee78 (#232) üzenetére


Evgenii
tag

Ha lenne az oldalnak adatkezelője, akihez beküldhetnénk a személyimet, lakcímkártyám, stb. közjegyző által hitelesített másolattal, és azután kapnánk hirdetési jogot, az már szerintem elég jó dolog lenne!
Ott már a csalók elgondolkodnának, hogy az okirat hamisítást bevállalják-e csak azért, hogy hirdethessenek eladásra cuccokat, illetve átverjenek embereket!

Mert ugye, ha 20.000 ft alatt van a termék, akkor nem igazán mozdul meg sok esetben a hatóság. Na, de okirat hamisítással karöltve már elég erős lenne a dolog!

Legalábbis szerintem! :U

(#234) Petike1007


Petike1007
tag

engem hála az égnek még nem próbáltak átverni és én se vertem át még senkit...pedig a fél gépem innen van...a régi felét meg itt adtam el :)
Az előreutalás valóban érdekes kérdés...én is jobban szeretem,ha előre utalnak nekem,ezért nem szoktam ellenkezni,ha nekem előre kell utalnom...egyszer lehet megszívom..viszont arra figyelek,hogy 1 éves legalább legyen az account...ez a minimum...:)

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#235) Evgenii válasza Petike1007 (#234) üzenetére


Evgenii
tag

Volt rá példa, hogy több, mint 1 éves tag vert át vevő(ke)t! Szóval ez sem életbiztosítás igazán! :(

(#236) tuser válasza Evgenii (#231) üzenetére


tuser
aktív tag

Vonatjegy megvéve, nap ennek megfelelően beosztva, többi eszköz is beszerezve, már csak ez hiányzik a HTPC -hez a TV alá, ráadásul 7k -ért jó ára is volt.

Feketepontos topicba nem, viszont azért gondolom nem tenném zsebre amit privátba kapnék. :DDD

Nem értem miért idézgeted a "szabályzatod". Nem tudod korrektül "helyben" megfogalmazni ?

No mindegy. Azért valamilyen szinten korrekt vagy ... Lehet hogy fenntartod a "jogot" hogy át ****** mások fejét, de legalább téged sem zavar ha más teszi ezt veled. ;)

Saját egyéni szubjektív vélemény : Masszív görénység. Nem csalás, de baromi messze van a tisztességes üzleteléstől. :(

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#237) hobizoli válasza Kalandor (#227) üzenetére


hobizoli
nagyúr

"Nigériai csalás
Ritkán, de előfordulhat, hogy angolul vagy fordítógépes magyarsággal szólítanak meg e-mailben (nagyon ritkán privát üzenetben), hogy küldd el postán portékádat,

tehát én vagyok az eladó
majd azt követően átutalással kapod meg a pénzed. Postázás után természetesen az eladónak nyoma vész. Olykor azt mondják, elutalták a pénzt neked előre, küldd a terméket"

Van egy logikai bakugras itt, nemde?

több drón kell ;P

(#238) Evgenii válasza tuser (#236) üzenetére


Evgenii
tag

Ezt buktad!
Mint írtam, az emberkét Én letiltom. Így a későbbiek során véletlenül se üzletelek vele!
El lehet intézni mindent szép csendben.

Ha már leírtam, minek írjam újra? Elég egyértelmű!

Nem verek át senkit! Hogyha egyezkedünk, ott már a legelső a telefonszám amit elkérek. Persze van amikor megelőznek, de akkor is megtörténik a számcsere!
Ha bármi közbejönne, azonnal hívom a vevőt!
Viszont ilyenre nem volt, és nem is hiszem, hogy lesz példa!

Az első olyan ajánlatra is rászoktam bólintani, aki garantáltan a kezembe adja a pénzt. Lehet, hogy 1-2 nap múlva 3-4ezret is nyernék. De nekem a fix dolgok jönnek be!

Engem viszont nem igazán vernek át, mert... Erre van pár módszer, amivel egyből meglehet látni dolgokat! És ezek ott vannak mindenki előtt!
Az már más kérdés, hogy szerintem kb. 200 tag, ha használja! :U

(#239) Arpee78 válasza hobizoli (#237) üzenetére


Arpee78
senior tag

Tényleg :)
Szegény nigériaiak megvannak bélyegezve. Ők ki vannak zárva az internetes kereskedelemből? :D Pedig egy 150 milliós ország. A Google a nigéria szót beírva elsőre a nigériai csalást ajánlja. Nem lennék nigériai. :N

(#238) Evgenii Mi lenne titok? Miért nem vernek át? Oszd meg velünk.

Egyébként a másik témában tuser-el értek egyet. Az eladó és vevő közti kommunikációban van egy bűvös pont, amikor az eladó valamiképp(privát, telefon, email) elfogadja a vevő ajánlatát. Innentől kezdve nem illendő visszatáncolni, csak kellemetlenséget okoz a vevőnek. Eladóként el kell dönteni mikor tesszük a fenti kijelentést.

[ Szerkesztve ]

(#240) tuser válasza Evgenii (#238) üzenetére


tuser
aktív tag

Tehát ha megírom vasárnap mondjuk 13:56 -kor hogy bocs, de még délelőtt elsóztam 1k -val jobb áron > tiltás ... akkor ... ezek szerint mégse tetszik a saját "jogalkalmazási módszered" ha más húzza rád ? :U

Nem mellesleg - igaz, ezer évente egyszer, de - előfordulhat olyan eset mikor egyszerűen nem tud értesíteni.

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#241) whisperity válasza Evgenii (#233) üzenetére


whisperity
tag

Mert ugye, ha 20.000 ft alatt van a termék, akkor nem igazán mozdul meg sok esetben a hatóság. Na, de okirat hamisítással karöltve már elég erős lenne a dolog!
Legutóbbi szabálymódosításkor ez a limithatár 1 Ft-ra csökkent. Szóval 1 Ft felett minden lopást megvizsgálnak. Legalábbis a szabály szerint...

De akkor mi van az 1 Ft-os hirdetésekkel? :U

ON: Én sem szeretnék csalóval összefutni. Igaz, nem sokat kereskedtem még online használt cuccokkal / aukciós / aprós oldalakon.

(#242) Evgenii válasza tuser (#240) üzenetére


Evgenii
tag

Nem egyből! Azért nálam is van egy kis türelmi idő!
De, ha eladja másnak, majd elmegy pl. bulizni, másnap azért legyen benne annyi, hogy akár egy SMS-t, vagy itt egy PM-et dobjon!
A vis maior benne van a pakliba! Az, hogy nem írtam, attól függetlenül ez még nálam alap dolog!

(#243) Evgenii válasza whisperity (#241) üzenetére


Evgenii
tag

A szabályok szerint szinte minden sz**t megvizsgálnak jogilag. De ez a gyakorlatban nem igazán valósul meg!
Sokan vitatják, és azt állítják, hogy az eljáró hatóság, stb. mindent megtettek annak érdekében hogy...

Az "új" szabálysértési értékhatárról bővebben itt!

Ez mind szép leírva! De Kulcsárnál sem történt semmi a mai napig... :)

(#244) grc999 válasza TazLeacher (#223) üzenetére


grc999
tag

Na most ebből -rajtad kívül- kinek jön le, hogy csaló? Az önbíráskodást nem viccből büntetik, ha nem büntetnék, ebben az idióta országban már rég mindenki egymást szurkálná agyon.

[ Szerkesztve ]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#245) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ebay-en 100 körül járok, vaterán 400 tranzakció felett, és azt vallom hogy működik az utalás is, néha jó a személyes átvétel is, csak ésszel kell csinálni.
Még soha nem vertek át, max olyan volt, hogy sokat kellett toszogatni a vevőt, hogy intézkedjen ha már megvette. (a csúcs az volt, amikor elvittek egy hangfalpárost, azonnal utalta a 10.000Ft-os árat, aztán egy hónap múlva vitte el sokadszori nógatásomra, már nekem égett a fejem :D )
Itt ph-n csak pár vásárlásom volt, de maxmálisan jó élményeket szereztem.
Tapasztalatom szerint a legtöbben ott szívják meg a csalókkal, hogy nem gondolják végig a dolgot, amikor valami "túl szép, hogy igaz legyen"

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#246) BaLee válasza misx (#199) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megcseszheted a vaterádat. Az egész csak a te (meg a többi eladó) lehúzásáról szól. Vagy te tényleg elhiszed, hogy az ottani licitálással szerződés jön létre? Ugyan már...

Belefutottam múltkor egy fogalmatlan vevőbe aki licitált egy termékemre (ami kiemeléssel meg mindennel együtt alapból valami 500Ft környéki összegembe került, csak a hirdetés) majd kitalálta, hogy nem veszi át. Írtam neki, hogy fizesse meg akkor legalább a feltöltési költségeket amit miatta elbuktam. Erre sem volt hajlandó sőt még neki állt feljebb. Eldurrant az agyam, írtam a vaterának, hogy akkor én most beperelem ezt a barmot, szeretném érvényesíteni a jogaimat, mit is kell ilyenkor tenni. Pár levélváltás után odáig jutottam, hogy küldjek neki egy utolsó felszólítást 7 nap elteltével csatoljam be a vatera email címét is és adjak negatív értékelést neki, így ha ő bosszúból szintén negatívot akar adni azt majd kivizsgálják és törlik az én negatívomat. Majd utána újra meghirdethetem a terméket. Szó nem volt már arról, hogy én ezzel perelhetek és nyerhetek. A ráadás a végén jött amikor megkaptam a negatívot tőle bosszúból, amiben teljesen más indok szerepelt mint amiket levélben írt nekem, írtam a vaterának hogy akkor a megbeszéltek szerint vizsgálják ki és töröljék a negatívomat. Visszaírtak, hogy sajnos ők ilyenben nem tudnak nekem segíteni, két fél vitás ügyében nem tudnak mit tenni. Mindezt azután, hogy ők írták, hogy kivizsgálják.
Ezt csak azért írtam le, mert sokan azt hiszik, hogy a vatera biztonságosabb, mint pl. a hardverapro. Ugyan már...
Csak ott fizetsz azért, hogy hirdethess valamit, majd ha el is adod akkor nem kevés jutalékot, amit ha nem fizetsz be akkor behajtókat küldenek rád akár pár 100ft-ért, ami a behajtói díjjal együtt már mindjárt lehet akár 10e Ft is. Itt meg (még) egyelőre ingyenes a dolog, cserében jobbak lehetnek az árak...
Ha valamit a vaterán hirdetek 10 ezerért, itt fent van 9ért, jobban örülök ha itt adom el mert legalább nem azt a féreg céget gazdagítom...

(#247) Evgenii válasza TazLeacher (#144) üzenetére


Evgenii
tag

Ennél kicsit elgondolkodtam:

Btk. 273. §
(1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Nem valósul meg önbíráskodás, ha az erőszak vagy a fenyegetés alkalmazása az igény érvényesítésének megengedett eszköze.

Most akkor mi alapján nem volt jogos? :U Holott tanúk is voltak... :F

(#248) TazLeacher válasza whisperity (#241) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az elv, meg a gyakorlat nagyon különbözik. A magyar rendőrség munkája kb. 0-át ér. Lényegében ha nem tetten érnek, akkor semmit nem ér a nyomozás...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#249) Evgenii válasza TazLeacher (#248) üzenetére


Evgenii
tag

De a jogszabály szerint - papíron - Ők mindent megtesznek / megtettek érted! :D
Erre írtam, hogy a jogszabályok elméletbe nagyon szépek, de a gyakorlati megvalósítás baromira nem egy és ugyanaz!

(#250) TazLeacher válasza Evgenii (#249) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyszerűen nincs gyakorlati megvalósítás, mint olyan. Totális belesz@rás van. A közelmúltl több példát is tudok rá (sajnos).

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.