Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hackeeeee válasza kaller1 (#107) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen persze, esetlegesen megbízható fórumtársakkal ez még meg is beszélhető, de amikor kb. még kommentje sincs itt a fórumon, meg újonc, és pár napja regelt.. Azért na..

Véleményem szubjektív...

(#152) hackeeeee válasza Mr X (#143) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kell, csak ha nem veszi át, akkor Te duplán fizeted ki a postaköltséget...

(#146) mzprox: Meg kell, mert arra a címre viszik vissza a pénzt, ha a vevő átveszi a csomagot..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#153) odipapa


odipapa
senior tag

"Soha ne utalj előre!"

Jópofák vagytok, és akkor mi az alternatíva?

(#154) csucsbicep válasza odipapa (#153) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Max csak megbízható tagoknak.

(#155) hackeeeee válasza odipapa (#153) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bolt... Meg már leírtuk párszor, UV.. Ami szintén nem biztonságos alternatíva...

Véleményem szubjektív...

(#156) Petyyyyy válasza odipapa (#153) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az alternatíva pl az utánvét. Vagy ha mégis csak az előreutalás marad ajánlom figyelmedbe ezt a módszert

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#157) domi007


domi007
őstag

Ezért lesz jó az új hardverapró :))

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#158) #48613632 válasza TazLeacher (#132) üzenetére


#48613632
törölt tag

jer1cho mindenben egyetértek Veled. Magam is internetes kereskedő volnék, és bizony el kell mondjam, normális esetben az eladó, és nem pedig a vevő vállalja a kockázatot.

Olyan esetekben, ahol a validitást a kereskedelmi fórum biztosítja (pl ebay) MINDÍG az eladónak van rizikója, ugyanis a portál biztosítja a pénzvisszatérítést elégedetlenség esetén. (fenti esetben Paypal)

példa:

ha én ebayon rendelek egy vinyót egy kereskedőtől, majd megmikrózom, azt köteles visszavenni.

ha kereskedő elküldi és igazolja a feladást, ám nem tudja igazolni az áruátvételt (ajánlott) megintcsak refund

ha én visszaküldöm hogy nem jó, de amúgy jó, megintcsak refund.

szvsz a vevő minden esetben kártalanítva van. Na most no offense, de ha te a PH-n, vagy bárhol máshol vásárolsz, hát vess magadra! Ugyanis a PH mint portál semmilyen fedezetet nem biztosít a vásárlás sikerességét illetően. Nem is teheti, hisz nem kereskedelmi portál.

Ez utóbbit meg csak azért mertem ideírni, mert épp most van folyamatban egy sikertelen PH-s üzletem, kb 22ezres tétel, melyben végülis részben kártalanítva (kb 3-5000 bukó) lettem. Hozzáteszem, én vevő voltam. És bár az általam utalt összeg visszafizetésre került, volt két posta, egy oda egy vissza, valamint a PP pénzátváltási tranzakcióján felmerült költségek, nem mellesleg pedig a pénzem visszautalása nem refundként zajlott, hanem vásárlásként, amiből adóznom kell és váltási költségei is voltak.
Hozzátenném, az itteni eladó jó népszerűségi mutatókkal rendelkezik, csak + visszajelzése van, és nem az első üzlete. Ettől függetlenül a velem folytatott beszélgetése eléggé alsóbbrendű, értsd, egy paraszt bunkó vagyok, pedig ő küldött egy megbarnult és összeégett szg alkatrészt, ami nem működött, és visszaküldés után a pénzfisszafizetési határidő 2 esetben csúszott, úgy, hogy a 2. esetben rámcsodálkozott, hogy - Nem érkezett meg a pénz?????
Véleményem az illetőről, hogy az én esetemben mindenképpen hazudni és csalni próbált, de mivel az itteni visszajelzései jók, így elfelejtem az ügyet.
Mégegyszer mondom, bejáratott PH seller több pozitív visszajelzéssel.

Nos azt gondolom, hogy ilyen esetekben tudomásul kell venni, hogy

- a rizikó minden esetben a vevőt terheli, kivéve ha a kereskedelmi portál garanciát ad. Azt ugye nem kell mondanom, hogy az életben az üzletkötő mindkét fél felé szavatolja az üzlet sikerességét. Ebben az esetben az üzletkötő a PH, amennyiben viszont nem tud szavatolni, úgy magadra vess, ha itt vásárolsz, és netán ráfaragsz ...

Zárszóként még annyit, nem támadom a PH-t, nem ez a szándékom, tudom, hogy sok jó üzlet megkötetett már itt, de tudomásul kell venni, hogy mit nyújthat az adott fórum és mi a rizikó benne. Abban az esetben ha itt vásárolsz, bizony magadra maradsz, ha baj van.

(#159) madgie válasza TazLeacher (#147) üzenetére


madgie
titán

Kit érdekel az eladó rizikója? A vevőnek kicsi könnyebbséget jelent az a tény, hogy az átlag csaló nem fog fizetni és nem fog bármit is elpostázni neked, mert otthon, láb-lógatva akarja a számlájára a pénzt, minden mellékes megerőltetés nélkül. Utalj, kész. Nem kell még kamu címen sem törni a fejét, meg fél órát sorban állni a postán. Annyi idő alatt még valakit át tud verni... a lusták/csalók ideje a legdrágább.

#161: Vaterán max telefontra való védőfóliát veszek, de azt is csak akkor, ha nem sürgős (negyedannyi ebay-ről vagy delaextreme-ről). Nem pálya a Vatera, sok az átverős, utajjá' má' előre oszt fityisz eladó.

[ Szerkesztve ]

(#160) hackeeeee válasza Petyyyyy (#156) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez szép és jó... Csak belegondolsz, ha nagyobb összegről van szó, Én sem küldeném el a tarméket úgy mint eladó, hogy a számlámon ~1000Ft csücsül a teljes vételár helyett... :U Mert még itt is megvan az a rizikó, hogy nem veszi át, tehát, itt is megvan az a lehetőség, hogy még Én fizetek rá, plusz, dupla rizikó van, hogy sérül szállításkor, és még ki is dobhatom a cuccot...

Mondom másképp...

Átadnál a futárnak úgy egy pl. ~100ezer Ft értékú csomagot, hogy Neked csak a futár költségét fizették ki, és azt mondták, hogy a többit majd UV-vel? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#161) hackeeeee válasza domi007 (#157) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az sem lesz 100%... Vaterán is képesek átb@szarintani az embereket...

Véleményem szubjektív...

(#162) Georg17


Georg17
tag

Utánvéttel úgy szoktam eladni a terméket, hogy a szállítási költség a vevőt terheli.
1. Ha így is meg akarja venni az illető, akkor valószínűleg nem kamuzik.
2. Ha mégsem jön össze az eladás, akkor sem buktam rajta.

Vagy az árba belefoglalom az utánvét díját. Kisebb árú terméknél (Pl. 10E), ha még egy 2E Ft-ot hozzácsapnak az árhoz az nem kevés. Ha így is kell az illetőnek, jó esély van rá, hogy valóban meg is veszi. Persze semmi sem biztos, de a rizikót lehet csökkenteni.

Én eddig még nem nagyon emlékszem, hogy egy levélváltással el tudtam volna adni valamit. Azért néhány kérdez-felelek-ből már csak kiderül valamilyen szinten az illetőről, hogy mit is akar valójában.

Érdemes megnézni az adatlapját is. Ha rendesen ki van töltve, az legalábbis jó jel. Ha nem is garancia mindenre.

Az iPon-os garanciáról meg annyit, hogy van aki azt sem tudja mi az. Volt akit elriasztott a vásárlástól, mert garanciafutár stb., nem tudja hogyan működik ez. Pedig ma már szinte mindent futárral vesz, vitet az ember. Én többnyire onnan vásárolok, így a garanciáim is oda szólnak, de nem mondanám, hogy az eladásoknál olyan sokat nyomott a latba, mint ahogy azt elsőre gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#163) hackeeeee válasza Georg17 (#162) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De, ha UV-zol akkor a fizetendő értékbe belerakod a PK-t, nem? Szerintem de..Tehát, feladáskor Te fizeted ki a feladás költségét, és nem a vevő.. Tehát, ha nem veszi át, duplán fizetsz, mert akkor is fizetsz, amikor visszahozzák a csomagot...

Véleményem szubjektív...

(#164) Asbee


Asbee
veterán

Csak az aktualitás kedvéért.... [link]
Egy újabb csaló.

[ Szerkesztve ]

(#165) Mr X válasza TazLeacher (#147) üzenetére


Mr X
veterán

Most is csak annyit írok, hogy olvass bele a megfelelő topicokba. Melyik fajta üzlettel van gond állandóan? Sőt, ha megnézed, főleg az "eladóval" van gond, tehát a védelem a vevőnek is hasznos lenne.

Volt nekem is itt pár bizniszem, és engem sem vágtak még át. Igaz én személyes átvétellel veszem a dolgokat.

(#166) hackeeeee válasza Asbee (#164) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#167) ollie válasza #48613632 (#158) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Véleményem az illetőről, hogy az én esetemben mindenképpen hazudni és csalni próbált, de mivel az itteni visszajelzései jók, így elfelejtem az ügyet.

Nagyon rosszul teszed. Én mindenképpen adnék neki egy fekete pontot, hiszen lehet, hogy csak azért nincs máris egy csomó feketéje, mert mindenki úgy gondolkozik, mint te.

***

(#168) hackeeeee válasza Mr X (#165) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy van a vevőkkel is baj, főként ezekkel van baj, amikor "nem veszik át a csomagot" ...

Na meg amikor azt mondja, hogy kér valamit, aztán Neked mint eladó kell futni utána, hogy most akkor mivan, mert azt mondta, hogy viszi az adott terméket, csak közben meg le se sz*r, Te pedig addig nem adod el másnak, mert Ő azt mondta, hogy Neki kell...

Véleményem szubjektív...

(#169) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Most készülök vásárolni egy webshop-tól hardware-t. Sosem tettem még ilyet, csak most olyan termékről van szó, amit máshonnan nem tudok beszerezni.
Erről a cégről van szó: [marketmax]
Szerintetek van okom aggódásra?

szerk.: utánvételes rendelés DPD futárral.

[ Szerkesztve ]

(#170) TazLeacher válasza madgie (#159) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kit érdekel az eladó rizikója?

Az eladót?

Az meg a másik, hogy az eladók 99,9%-a lehetőséget biztosít arra, hogy személyesen vegye át a vevő az árut, a posta rendszerint másodlagos. Tehát VAN választási lehetőség. Ha neki nem jó a személyes átvét, akkor meg marad a posta az eladó feltételeivel. Azért álljon már meg a menet. Rendszerint nem az eladó keresi meg a vevőt, hogy "Hé, nem kell az eladó VGA-m?". Én hirdetem, amiben benne vannak a feltételek. Ha nem tetszik, vedd meg mástól.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#171) Mr X válasza hackeeeee (#168) üzenetére


Mr X
veterán

Nem állítom, hogy a vevő angyal, de nagyságrendileg több panasz érkezik a másik oldalra. Rengeteg olyan bejegyzés van, hogy "elutaltam a pénzt, de nem jött semmi".

(#172) Petyyyyy válasza hackeeeee (#160) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, mondjuk ez nekem is átfutott az agyamon...miután linkeltem :B
Természetesen én sem adnék el így semmit, még ha csak 20 ezerről lenne is szó. De 100 ezres nagyságú vételnél már igazán megéri és talán illik is személyesen megjelenni és úgy átvenni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#173) #48613632 válasza ollie (#167) üzenetére


#48613632
törölt tag

nézd, ha belelátsz a privátomba, ezúton felhatalmazlak, hogy olvasd végig, a kis dandyfrizurás alak (z*****9) nickkel

egyébként ezzel egyetértek, amit mondasz, és sokat gondolkodtam is az ügyön, de tényleg megérné???

Tudod csak azért nem teszem, mert sejthetőleg a megígért refundot pénzhiány miatt nem tudta teljesíteni, és amúgy azért megkaptam volna. A sok kamu, meg mellébészélés is ez miatt alakulhatott ki, én meg vagyok annyira lojális, hogy ezen túltegyem magam. De olvasd végig, és döntsd el magadnak :R

(#174) odipapa válasza hackeeeee (#155) üzenetére


odipapa
senior tag

Hát ettől nem lettem okosabb! :N

Persze a kérdés csak költői volt természetesen.

Csak kicsit bosszant hogy sokan szajkózzák: "Ne utalj előre!" Holott gyakorlatilag a legtöbb esetben nincs más alternatíva, ha azt akarjuk hogy létrejöjjön az üzlet.

(#175) hackeeeee válasza Petyyyyy (#172) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van...

(#174) odipapa: Nem lettél okosabb, de kb. nincs más alternatíva.. Vagy UV, vagy bolt...

(#171) Mr X: Az a baj, hogy sokszor a vevő sem néz utána annak, hogy kitől vásárol, így persze, hogy előfordul, hogy megszívja...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#176) TazLeacher válasza Mr X (#171) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Miért is? Mert a többség nem postáz utánvéttel, és nem küld előre cuccot utalás nélkül, ergo az eladók bebiztosítják magukat, ennyi. Tehát nem azért nincs olyan bejegyzés, hogy "Elküldtem, de...", mert ilyen nincs, vagy ne lenne, hanem azért, mert az itteni eladók 99%-a eleve nem bizniszel így, tehát már a lehetőség is ki van zárva.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#177) madgie válasza TazLeacher (#170) üzenetére


madgie
titán

Eladó<Vevő, ennyi
(és ezt úgy mondom, hogy 11 éve a kereskedelemben dolgozom, ami nem egyszerű ám).

Neked kell a pénz, az eladó alaplapodból nem veszel kenyeret. Nem te teszel isteni kegyet a vevő részére, ő el tudja költeni máshol is a pénzét. Neked viszont kell a zsé, értelemszerűen ezért akarsz eladni valamit.

(#178) ollie válasza #48613632 (#173) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak te (és a másik fél) férhet hozzá a privát beszélgetésekhez. Ill. valszeg elő lehet bányászni az adatbázisból, de arra legfeljebb rendőrségi megkeresés ügyében kerülhet sor, és jó ha 2 embernek van hozzá jogosultsága.

***

(#179) Bici válasza madgie (#177) üzenetére


Bici
félisten

Hát, ez mekkora marhaság, már bocs...

Aki ebből él, az legyen is alázatos, de van az a jó ár, amiért igenis az eladó tesz szívességet pl. egy alkalmi üzlet során.

Szerintem az aktuális piaci viszonyok határozzák meg, hogy ki tesz kinek szívességet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#180) #48613632 válasza ollie (#178) üzenetére


#48613632
törölt tag

akkor pillanatnyilag hagyom az ügyet, de köszönöm a jótanácsot :R

(#181) hackeeeee válasza ollie (#178) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erről már kérdeztem visszább, de akkor most kaptam rá választ...

De akkor jól sejtettem, hogy így megy ez.

Véleményem szubjektív...

(#182) apóka


apóka
aktív tag

Imádom, mikor valaki ezt írja nekem: "soha ne utalj előre" mondatot már olvastad?
És mikor belinkelem a megbízhatóságommal kapcsolatos adatokat, akkor meg fanyalog....."nekem is van ilyen piros pontom, semmit sem ér"....ja csak nekem több mint 10x annyi volt...akkor ki a kevésbé megbízható :F

Alapszabály, hogy minden létező adatot be kell gyűjteni a leendő partnerről. Beszélni kell vele telefonon és figyelni a szavait (nem csak hallani). A jelentéktelen dolgokra is rá kell kérdezni! Ha valami gyanús és sok a "duma", akkor már el kell gondolkodni a bizniszen.

Személyes átvétel esetében is nagy a kockázat, ha nincs próbára lehetőség és nem fedhetetlen az eladó.
Ha valami olcsó és az eladó nem nyomozható le alaposan, akkor kockázatos a biznisz! Ez alól nincs kivétel!
Ez nem azt jelenti, hogy megbízhatatlan vagy csaló az illető, csak még nem érdemelte ki a bizalmat.
Utánvéttel is simán átvágnak (hagy ne soroljam fel, hogy szokták).

Még valamit....ha valakivel megbeszélem, hogy övé a cucc, akkor nem csinálok segget a számból pár ezer forint miatt. Javaslom az ilyen emberek, vegyenek a különbözeten megbecsülést.......persze nem tudják mi az, mert nem lehet pénzért venni a boltba ;)

Szóval csak ésszel és egészséges gyanakvással lehet biztonságosan bizniszelni!

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#183) Georg17 válasza hackeeeee (#163) üzenetére


Georg17
tag

Vagy benne van az árban az UV költsége és akkor én bukok teljesen.

Vagy nincs benne az árban, de feladásnál a vevővel fizettetem ki a szállítási költséget.

Így vagy úgy, igazából mindegy. Mert ha csaló akkor úgyis én szívom meg. A lényeg, hogy a rizikót minél kisebbre kell csökkenteni. Ehhez pedig tájékozódni kell. Az adott lehetőségek kihasználásával.
Valamennyire mindig izgultam, ha eladtam valamit. De ugyanakkor a tudat is megvolt, hogy a lehetőségekhez képest a legkisebbre csökkentettem a rizikófaktort.
A használt portéka eladása rizikós. Nekem eddig nem volt problémám, s a vevőim is elégedettek. Remélem ezután is így lesz, ha sor kerül rá. Bár a jelenlegi gépemet még jó sokáig tervezem használni, így nem valószínű, hogy a közeljövőben igénybe veszem a hardverapró szolgáltatásait. Vásárolni ugyanis nem szoktam csak eladni.

(#184) hackeeeee válasza Georg17 (#183) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kérdés, ha nincs benne az árban, akkor ha már kifizeti a postaköltséget, akkor azért nem fizeti ki a teljes vételárat, mert hallotta a rémhíreket?

Ha csökkenteni akarjuk a rizikót, akkor nem üzletelünk weben... :U

Véleményem szubjektív...

(#185) apóka válasza madgie (#177) üzenetére


apóka
aktív tag

"Eladó<Vevő, ennyi"

De ez hardverapró és nem a kereskedelem. Ha az eladó jó árat ad meg, majd jön a következő vevő.....ez meg én mondom, igaz csak 7 éve adok-veszek itt dolgokat.
Ha valamire van kereslet, akkor bizony az eladó diktál.

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#186) madgie válasza Bici (#179) üzenetére


madgie
titán

Nem azt mondom, hogy nyalni kell a vevő seggét, de számomra az a marhaság, hogy ha én venni akarok valakitől (pénzért) valamit, de az meg b*szik kockázatot vállalni érte, de a pénzem bezzeg kéne neki. Ja, max ismerősnél vagy Paypal-lal fizetve.

#185: "Ha valamire van kereslet, akkor bizony az eladó diktál"
Hát a HA mostanában nem arról híres, hogy annyira jó áron mennének a dolgok... eléggé el van szállva az eladók 80%-a a hardverárakkal. Persze ki lehet fogni jó vételt, de ami tényleg nagyon jó vétel, az sokszor el sem jut odáig, mert az ismerősi körből lecsap valaki rá. Múlt héten vitték el a Phenom II X4 955 + 4 giga ram + Giga lap kombómat 35-ért, még mielőtt felraktam volna apróba.

[ Szerkesztve ]

(#187) TazLeacher válasza madgie (#177) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amit leírtál az egy valós piacon igaz. (Tudom, én is kereskedelemben dolgozom), de ez nem egy valós piac. Miért is?

1. Mert belterjes. Aminek köszönhetően az eladók leinformálhatóak.

2. Mert - nem boltok, bazárok esetén - 1 termékről van szó, a cél nem a haszonszerzés.
Tehát nem arról van szó, hogyha nem adom el neked, hanem a Bélának, akkor én haszontól esem el. Nem, mert nekem tökmind1, hogy kinek adom el, a végeredmény ugyan az lesz. Egy bolt esetében az elvesztett vásárló = elvesztett haszon. 1 termék esetén nem igaz, mert ha 20-an jelentkeznek, nekem akkor is csak 1 VGA-m van, ha nem veszed meg Te, majd elviszi más, és nekem pontosan ugyan annyi lesz a végén a zsebemben.

3. A legtöbben nem ebből élnek, ergo ha nem viszed el, nem történik semmi. Azzal, ha téged kizárlak a vásárlók köréből - vagy magadat zárod ki - nekem nem lesz kevesebb pénzem, nem fog éhezni a családom, max 1 héttel később veszek másik VGA-t, tehát szintén nem vagyok rászorulva arra, hogy ragaszkodjak XY vásárlóhoz. Majd jön más.

4. Mert nincs konkurencia, vagy ha van, az véges.
Ezen a piacon nem ritka, hogy az adott termék paraméterei egyediek. Lehet van ugyan ilyen VGA, de más hűtővel, azon már nincs gari, vagy nem olyan tuningos. Míg ha felmegyek a netre, ugyan azt a VGA-t újonnan 20-30 boltnál meg tudom venni. Tehát ha neked az én termékem kell, vagy megveszed, vagy nem lesz olyanod.

5. Ha jó áron árulod, rendszerint ráröppen gyorsan több vevő is. (A hardver hirdetéseim legtöbbje nem élte meg az első 24 órát...). Mivel rendszerint itt normál piaci áron megy az adás-vétel, a jó áron árult termékek - amik ugye a legtöbb embernek felkeltik az érdeklődését - gyorsan elkelnek, nem úgy, mint a normál piacon, ahol lényegében ha az egyik boltból elfogyott, sétálsz egy sarkot, és megveszed máshol, ugyan annyiért. Ráadásul, ha a MM-ban egy TV akcióban van, akkor rendszerint nem 1 db van belőle, itt viszont igen.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#188) Alex91


Alex91
félisten

Valaki nem tudja, hogy a rendorseg, NAV nem szokott ilyen "aprokon" raziazni? Nem is csak a megkarositokra gondolok, hanem az AFA, vam stb. nelkul arulokra is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#189) DRB válasza ollie (#178) üzenetére


DRB
senior tag

Akkor mi van ha valamelyik fél(a csaló mondjuk) törli a privátokat? Csak nála törlődik, vagy mindkét félnél, illetve ha mindkét félnél, akkor marad e mégis valami nyoma a rendszerben? Bocs a láma kérdésért, de nem tudom, hogy működik itt PH!-n ez. :B

(#190) apóka válasza Alex91 (#188) üzenetére


apóka
aktív tag

Volt már rá példa :K

DRB: Nálad minden megmarad, kinyomtatod és viszed a rendőrségre a feljelentéshez csatolni

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#191) Evgenii válasza Kalandor (#55) üzenetére


Evgenii
tag

Ezt a gyakorlatban szívesen megnézem amikor érvényesíted! :)
A személyi szabadságba pedig belefér, hogy másnak adjam el...

(#192) Bici válasza madgie (#186) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem ez az ártól függ. Ha valami elég olcsó a többi eladó áraihoz képest, akkor minek vállaljon kockázatot az eladó, ha úgyis lesz olyan vevő, aki vállalja helyette? Ez a piacgazdaság.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#193) madgie válasza TazLeacher (#187) üzenetére


madgie
titán

"ha 20-an jelentkeznek, nekem akkor is csak 1 VGA-m van, ha nem veszed meg Te, majd elviszi más, és nekem pontosan ugyan annyi lesz a végén a zsebemben."

Ha ennyien jelentkeznek, jó áron adod :) Egyébként én kapásból átugtanék a hirdetésen az előreutalás miatt. Majd találok 20 másik hasonló VGA-t :DDD

Bici: én még mindig azt mondom, hogy lehet akármilyen jó az ár, alapvetően előnyben van, akinél a zsuga van.

[ Szerkesztve ]

(#194) ollie válasza DRB (#189) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak annál törlődik, aki törli. De még ha mindketten törlik is, szerintem megmarad az adatbázisban. Utóbbi csak tipp. Ha fontos megkérdezhetem, hogy pontosan mi a helyzet, de általában ez mindenre igaz a fórumon. Akármi lesz is törölve, benne marad az adatbázisban, sőt mi moderátorok még törölve is látunk mindent (kivéve persze a privát üzeneteket).

***

(#196) apóka válasza madgie (#193) üzenetére


apóka
aktív tag

Te átugrod, de őt ez miért érdekelné :F

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#197) DRB válasza apóka (#190) üzenetére


DRB
senior tag

Értem, köszi az infót. Amúgy csak azért kérdeztem, mert mintha régebben tűntek volna el privát beszélgetések, de én nem emlékszem, hogy töröltem volna őket(persze ettől még lehet, hogy én voltam, illetve a válaszod alapján biztos én voltam), ezért arra gondoltam, hogy a másik fél törölte és ekkor nálam is törlődik.

(#194) ollie: Kösz neked is, így most már biztosan tudom. :R
Egyébként nem annyira fontos, csak egyszerű kíváncsiság volt, nincs konkrétan problémám emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#198) Bici válasza madgie (#193) üzenetére


Bici
félisten

Oké, akkor megegyezhetünk abban, hogy különbözőek az eladási szokásaink. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#199) misx


misx
senior tag

Én régebben adtam el és vettem is a PH!-n, volt előreutalás és UV is. Akkoriban apám nem engedte hogy megadjam a bankszámlát egy srácnak, aki vett tőlem egy VGA-t. No persze ha nem OTP hacker, sok kárt nem tudott volna vele okozni. Viszont Vaterában jobban bízom, műszaki cikknél egyébként is körültekintőbben kell eljárni.
Szóval üdvözlöm a Hardveraprót, de számomra ez továbbra is csak egy apróhirdetési portál, semmi több, olyan mint a Szuperinfó. A Vaterán ráadásul a licittel/vásárlással szerződés jön létre, amit vissza is lehet keresni + email jön róla, itt meg max a privát üzik vannak. A személyes találkozás megoldhatja, de akkor meg városiak vannak előnyben, meg akik sokat utaznak.

(#200) Mr X válasza Kalandor (#195) üzenetére


Mr X
veterán

Látom, nem csak én említettem neki, hogy ne játsszon népügyvédjét. De anno is a személyiségi jogaira hivatkozott, tuti hogy ezt most is be fogja dobni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.