Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) attila9988 válasza Raysen623 (#28) üzenetére


attila9988
őstag

a jelenlegi FX-4170-es AMD. Alig érzem rajta hogy 4 mag ketyeg benne.

Azt nem is igazán érezheted, mivel az egy kétmodulos cpu.. :DDD

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#502) szabferi


szabferi
tag

Míg videókártyában folyamatosan változik hogy nvidia-t vagy ATI-t veszek e (amennyire követtem a trendeket hol ez-hol az ad jobb ár/teljesítméy arányt) CPUnál jó ideje AMDm van.

Nem fanboykodásból hanem azért, mert általában fix összeget (20-25K körül) szánok procira, és amennyire a tesztekbőkl/leírásokból meg tudom ítélni, az azonos árú processzorok közül az AMD ad jobb teljesítményt.

Az hogy technológiailag le van maradva az AMD annyira nem fáj, mert sosem feszek éppen aktuális top processzort és hát a szoftvergyártók sokszor még jobban le vannak maradva a CPU gyártoktól (lásd magok támogatása).

Szóval az eddigi tapasztalataim alapján ha az ember gépre fordítható pénze limitált, akkor az alsó-középső szegmensben sztem az AMD nagyobb teljesítményt ad ugyanazért a pénzért.

(#503) vhw válasza szabferi (#502) üzenetére


vhw
addikt

Én egy évvel ezelőtt bármennyire is akartam nem találtam értelmes alternatívát ~13-15ezerért AMD-től...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#504) megaram


megaram
tag

Én azt mondom, csakis Intel és Nvidia!!! :K

(#505) jedis válasza vhw (#503) üzenetére


jedis
senior tag

:F Mert Intelből mi volt "alternatíva" annyiért ???? :D :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#506) jedis válasza jedis (#505) üzenetére


jedis
senior tag

Tessék !

Athlon X4 740X
AMD FM2+
4 mag
3.2 GHz
15.000Ft

link

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#507) vhw válasza jedis (#505) üzenetére


vhw
addikt

3220-as pentium.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#508) szabferi válasza vhw (#507) üzenetére


szabferi
tag

Nem teljesen vágom miért beszélsz 1 évvel ezelőtti 13-15K-ról amikor MOST kerül az Intel Core i3-3220 29Kba...

De akárhogy is, nézd meg jelenlegi árakon hogy adott összegért mit kapsz Intelből és mit AMDből, aztán keress egy benchmarkot ahol megnézheted mit hoz mindkettő.

(#509) szabferi válasza szabferi (#508) üzenetére


szabferi
tag

Ja, lehet hogy a Intel Pentium Dual Core G3220 3.00GHz volt az áldozat...:)

(#510) speed471 válasza szabferi (#508) üzenetére


speed471
aktív tag

"aztán keress egy benchmarkot"

Szerintem ez butaság nincs az a teszt progi ami megmutatja mit tud a géped kivéve a játékokat, komolyabb szerkesztő progikat!

Ott dől el igazán.

Pl nekem 2-3gb ramot használ a gépem(6gb-ből) full High-on..Hol ott sokan írják 8gb mi is a értelme?
Írták hogy pl képszerkesztésnél...Hát 3000db kép szerkesztése után azt mondom butaság ;]

1 szó mint 100. Két gép teszt és eredmény hosszútávú használat után derül ki meg e állja a helyét a gép vagy elvérzik. :)

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#511) ViZion válasza speed471 (#510) üzenetére


ViZion
félisten

"3000db kép szerkesztése után azt mondom butaság ;]"
Igen, az amit írsz ;]

Ne kavarjunk már, a kép szerkesztés lehet az is, h állítasz egy fehéregyensúlyt, meg -nagyvonalúan- ide soroljuk azt is, amikor egy képen van pár száz réteg (webdesign), vagy tucatnyi korrekciós réteg, maszkok, etc... Az sem mindegy, h webre vagy plakátra tervezünk. Bizony a 16 GB is el tud fogyni, ahogy másnál is volt már, pl. PS topikban is... Szal. ne mondjuk már meg a habokból vagy a csirkecsontokból, h mennyi ram az, ami elég mindenkinek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#512) szabferi válasza speed471 (#510) üzenetére


szabferi
tag

És amikor gépet tervezel venni mégis mi alapján döntöd el mit veszel? Mert hosszútávú használat alapján max jövőbenézéssel tudsz dönteni.

Sztem az informatika és a hardver pont az a terület, ami kvantitatívan mérhető dolog, tehát nem a madarak röptéből kell kitalálni melyik alkatrész a jobb...

[ Szerkesztve ]

(#513) speed471 válasza szabferi (#512) üzenetére


speed471
aktív tag

15 év tapasztalataiból, tesztjeinből tervezek magamnak is! :R
Én nem fogom soha senkinek megmondani mit vegyen...Elmondom a véleményem és illető eldönti mire van keret és mire használja azt...

Már kb 5 éve 6gb memóm van és mindent csinálok....Nekem elég.
Nekem volt amd 1090t 6magos procim gyenge volt és lassú...De mint írtam NEKEM!!
Említettem korrában unokatesóm netre játékra használja őt pont nem érdekli csak az hogy jó és olcsó legyen.
Ezért amd lett.

Nekem a intel mindig stabilabnak és gyorsabnak bizonyúlt.
Sok gép laptop megfordúlt nálam ez kb olyan mint a telefonboltos is kapásból vágja melyik a jó telefon mert mind1ik megfordúl nála. :U :R

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#514) speed471 válasza ViZion (#511) üzenetére


speed471
aktív tag

El tud fogyni de ahoz komoly művelet kell :) Nem mondom meg mert nekem elég ;] más meg majd eldönti :R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#515) speed471


speed471
aktív tag

De egyépként nagyon gyorsan fejlődik a technika még jöhet meglepetés :D

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#516) SylverR válasza speed471 (#515) üzenetére


SylverR
senior tag

Igen, azért repülünk még mindig kerozin-zabáló szörnyekkel, és benzingőzt pöfögő járgányokkal haladunk, ugye? S mire gondoltál ez alatt a meggondolatlan megjegyzés alatt? Jön valami új algoritmus, amivel több, nagyobb felbontású képet tárolsz kisebb memóriában? Nem fog menni. 6 giga annak aki komolyan dolgozik képekkel kevés. 8 is. :U

Nem!

(#517) speed471 válasza SylverR (#516) üzenetére


speed471
aktív tag

Neked kevés! Rendben elfogadom. :) De nem értem neked miért fáj ha nekem is elég.
Nézd meg a újfajta ramokat! Nem ddr4-ről beszélek...kicsit komolyabb.
Vagy a 100magos egyenként programozható prcit.
Nézd meg a telefonokat hol tartanak már bőven lehagyták c64-et :D
A kerozin zabáló szörnyek nem ide tartoznak úgy se fogadnák el sokan hogy már van megbízható olcsó elektromos autó....meg hát olajválalatok... :(

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#518) SylverR válasza speed471 (#517) üzenetére


SylverR
senior tag

Ha dolgoznál rajta, rájönnél, hogy kevés. :)
Nekem nem fáj, hogy neked, ahogy használod, elég. Neked fáj, hogy mások szerint nem.
Jaj már. Újfajta ram. Kicsit nőtt a sávszél, és máris messiást kiáltasz. Elektromos autó. Na és azzal tudsz repülni? A legújabb Porsche-t elimserem mint fejlesztési mérföldkő. Brutálisan erős, gyors, és mindezt a villanymotor segítségével. Amit azért megtámogat egy belsőégésű motor is. (anélkül halott lenne a koncepció)
De ez még mindig nem akkora ugrás, mint mondjuk ami 1880 és 1920 között esett meg. Lebegő autók hol vannak? Vagy olyan motor, ami valami más, környezetbarát üzemanyaggal működik, és olcsón üzemeltethető? A hidrogénautó nem jó, az nagyobb terhet róna a környezetre mint a benzin... Elektromos autó szintúgy. Bár az még elviselhető, hisz áramra mindenképp szükségünk van. De a legjobb példa a repülők. Alig fejlődtek. Jó, a NASA ion-hajtóműve epic. De azt is ki kell juttatni valahogy az űrbe... :)

Nem!

(#519) speed471 válasza SylverR (#518) üzenetére


speed471
aktív tag

Értem de most itt prociról van szó hogy jön ide a repülő car?? :F
Nézegesd és olvass egy kicsit utána mire képes egy akkus autó...De ne azokat amiket a olajválalatok terveztek. :R Nekem pl elég a 250km/h sebbeség és a 500km táv. ;]
A nasa ionhajtóművét hejből felszálással ki tudják jutattni :U

Nem szeretnék szemetelni, szivesen beszélgetek bárkivel privátba, a moderátoroktól sorry :)

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#520) Xelo5


Xelo5
csendes tag

Én úgy tudom hogy a TDP keret nem a fogyasztás hanem inkább a hőtermelés mutatója és azért adja ezt meg a gyártó hogy tudd mekkora processzor hűtőt vegyél. A fogyasztást a konnektortól kell mérni és általában VA (Volt-Amper) szokták megadni a váltó áram miatt.
W = VA × PF
PL: P = 3000VA × 0.8 = 2400W (0.8 power faktor)

[ Szerkesztve ]

Én még mindig a frissítés DX12-re várom W7-re ha kell fizetek is érte az MS-nek egy win10-árát! ☺

(#521) speed471 válasza Xelo5 (#520) üzenetére


speed471
aktív tag

TDP

:)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#522) SylverR válasza speed471 (#519) üzenetére


SylverR
senior tag

A fejlődés rohamlépteit kritizáltam csupán. Ugyanis nem igaz.
Procik is csak teljesítmény és fogyasztás tekintetében javulnak. Nem pedig fejlődnek.
Tudom mire képes egy akkus autó. Idehaza még elmenne. De nyugaton a nagyobb távok miatt használhatatlan.
A NASA ion-hajtóművét önerőből? Na azt megnézném. Úgy látom gőzöd nincs annak a meghajtó egységnek a működéséről. :U

Node befejeztem. :R (mellesleg ezért tettem off topicba, mert nem ide való)

Nem!

(#523) ViZion válasza SylverR (#522) üzenetére


ViZion
félisten

"Procik is csak teljesítmény és fogyasztás tekintetében javulnak. Nem pedig fejlődnek."

ööö... heh? Te jó rég nem olvastál semmit a procikról sztem... :D Vagy nem értem hogy érted. Ami esetleg nem tűnik fejlődésnek, hogy bekerült a memvezérlő és egy halom egyéb a prociba, megváltozott a csíkszélesség a gyártástechnológia is párszor, etc... ha ez nem fejlődött az elmúlt 15 évben, akkor semmi sem. Igen, még mindig bitek vannak és áram, etc... ha így értette, akkor tényleg nem sok minden változott... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#524) speed471 válasza ViZion (#523) üzenetére


speed471
aktív tag

:D

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#525) stratova válasza SylverR (#522) üzenetére


stratova
veterán

Procik is csak teljesítmény és fogyasztás tekintetében javulnak.

:F Milyen egyéb szempont szerint kellene még egy processzornak fejlődnie?
Egyébként lassan mindkét fő x86 gyártó ott jár, hogy az IGP-t általános számításokra is befogja.

[ Szerkesztve ]

(#526) speed471 válasza SylverR (#522) üzenetére


speed471
aktív tag

Szerintem 500km táv elmenne bőven bárhova...Amúgy pl kalifornia államba pont jó volt csak hát nem hajtogathattom mindig hogy olajválalatok :W

A procik fejlődtek! Ezt bárki levázolja neked.. :)
Amúgy 100mag utasítása és akár egyesével való programozása nem olyan rossz!
Miközben a nemhasznált magok kikapcsolva vannak.
A ionról csak annyit hogy megoldot!! Már pár lépéssel előrébb vannak mint amire te valaha is álmodsz. :R

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#527) partxxx válasza speed471 (#519) üzenetére


partxxx
tag

bullshit :D

ha ionhajtóművel helyből fel lehet szállni, akkor építek egy CRT monitorból rakétát a holdig :D

6 giga ram pedig nem elég képszerkesztése, de még 16 sem :\

légyszives egy linket küldj már az ultimate ionról, és legalább egy félhivatalos kutató/publikáló szignóval, ne ilyen "mindenegybeblog" vagy "szabadonébredők"

[ Szerkesztve ]

(#528) Oliverda


Oliverda
félisten

Az OFF-ot tessék befejezni!!:U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#529) AxBattler válasza Oliverda (#241) üzenetére


AxBattler
félisten

És mikor várható a(z ATI-s) hitelek kifutása?
10 év múlva?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#532) stratova


stratova
veterán

Az egyik legpoénosabb ábra, amit eddig a különböző eljárások összehasonlításáról láttam :D

TSMC, GloFlo/Samsung jelenleg az első ábránál jár, Intel a 3-nál és erre igyekszik ugrani a konkurencia is. IBM ST-vel karöltve dolgozta ki a 2. ábra megvalósítását, amelyet Samsung/GloFo licencelt is.

[ Szerkesztve ]

(#533) #79621120


#79621120
törölt tag

(#534) attila9988


attila9988
őstag

Az az érdekes itt, hogy az intel előnyét mindig csak és kizárólag a gyártástechnológiára fogjátok. Eszetekbe nem jut, hogy esetleg jobban van megtervezve az adott cpu család....

Az amd annó is le volt maradva gyártástechnológiával, mégis tudtak kihozni olyan terméket, ami nem csak hogy utolérte, de meg is előzte az aktuális intel -es megoldásokat.... most meg nem tud.

Ennyi a történet... ezen természetesen csak ront, hogy a gyártástechnológia sem olyan, amilyennek lennie kellene. Viszont nem lehet csak, és kizárólag erre "kenni" a jelenlegi amd -s paletta gyengeségeit.

Ők elkezdtek egy nagyon rizikós vonalon mozogni. Az apu -k jelenleg játékra kevesek, hétköznapi feladatra pedig túl sokat tudnak, és drágábban kaphatók, mint egy náluk erősebb cpu+vga együtt. Ez pedig így, nem jó. Az fx -ek meg halottak egyértelműen. Röhej, hogy a 3 modulos fx, az i3 -akkal konkurál. (és az i3 -ban még vga chip is van, és alacsonyabb a fogyasztása az apu -knál is)

Szóval nem kell a mellébeszélés... jelenleg az amd feltett mindent, egy jövőbeni ígéretért... bejöhet nekik, vagy nem. Nem lehet tudni. A tény viszont az, hogy a jelenlegi termékeik sajnos nem éppen versenyképesek. Ami nem jó senkinek, főleg a vásárlóknak nem, mert így minden ami egy i3 -nál komolyabb, annyiba kerülhet, amennyit az intel nem éppen rá szeretne írni az árcédulára, hiszen konkurens termékek nélkül, csak tőle vehet az ember ilyen teljesítményű cpu -kat.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#535) ViZion válasza attila9988 (#534) üzenetére


ViZion
félisten

FX halott, megmondja egy öööö... MADÁR? jah. :D

A halott FX-9370-em köszöni jól van, nem fűt, nem kevés, etc... :U De megfontolom, h veszek gyíííhármat, az biztos szipi-szuper lehet... esetleg vannak nem játékos összevetések is? Az új E-s FX tesztjét olvastad, grafikonokat feldolgoztad? Mennyi is a lemaradás? Jujj, a fogyasztás! Abban tényleg jobb az Intel, ennyi. De ha a fogyasztás aggasztana, akkor -ahogy ezt sokszor leírtam- nyáron a kert (amiből amúgy bő fél hektár a gyümölcsös, erre még a zöldséges- és virágoskertek ;) ) locsolását leállítom, mert napi 2 órában a szivattyú "enyhén" többet kajál, mint ha a gépemmel egész héten "prájmolnék". De nálad is van ilyesmi: porszívó, mikró, bojler, etc... szal. miféle fogyasztás az, amit 550 W táp kiszolgál? Vicc.

Jelenlegi termékeik nem a CPU körökben versenyeznek, AMD ezt a részt magára hagyta, ez tény. Szal. 3-4 éves FX-et "versenyeztetsz" akár az új intelekkel... fura, de OK. AMD a konzolok felé gyúr, ahogy a játékosokat is arra felé "nyomják" sajnos. Otthoni, alap irodai termékekre meg ott az APU. Ez van, akkor is, ha nekem sem tetszik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#536) attila9988 válasza ViZion (#535) üzenetére


attila9988
őstag

A halott FX-9370-em köszöni jól van, nem fűt, nem kevés, etc...

Neked akkor egy különleges, egyedi darab lehet a birtokodban, mert az összes többi bizony fűt.

h veszek gyíííhármat, az biztos szipi-szuper lehet...

Megsértődtél? Hát én kérek elnézést...

Az új E-s FX tesztjét olvastad, grafikonokat feldolgoztad?

Nem egy termékről írtam, és ha tudsz szöveget értelmezni, akkor észrevehetted, hogy a három modulos fx -eket hasonlítottam, az i3 -hoz. Az annál magasabb kategóriások, amiknek már az i5 -el kellene versenyezniük, általában lemaradnak attól, egy két kivételtől eltekintve... Olvasd át újra, amit írtam.

Jujj, a fogyasztás! Abban tényleg jobb az Intel, ennyi.

Meg úgy kb minden másban is jelenleg, kezdve az egy szálú feldolgozással, ami röhejes szinten van a magasabb kategóriás fx -eknél is. (igen tudom, majd a jövőben, ha így lesz meg úgy lesz blablabla... évek óta mondják)

De ha a fogyasztás aggasztana, akkor -ahogy ezt sokszor leírtam- nyáron a kert (amiből amúgy bő fél hektár a gyümölcsös, erre még a zöldséges- és virágoskertek ;) ) locsolását leállítom, mert napi 2 órában a szivattyú "enyhén" többet kajál

Nost igen... amd fanboyoknak akkor szokott csak számítani a fogyasztás, amikor épp az amd jobb ezen a téren... (pl a p4 korában jobb volt, nem is kicsit..) amikor meg nem jobb, akkor hirtelen nem számít... :D

Nem mellesleg, amiért igazán számít, az nem is annyira a villanyszámla. Nagyobb fogyasztás mellé ugyanis jobb táp kell, nagyobb hőterhelést kibíró alaplap, jobb (ergo drágább) hűtő, és jobb házszellőzés.
Ezek pedig problémák.... tudom, tudom... neked nem, illetve te ismered a titkos kézfogást a kedvenc pc boltodban, ahol ezeket ingyen hozzád vágják majd....

Jelenlegi termékeik nem a CPU körökben versenyeznek, AMD ezt a részt magára hagyta, ez tény.

Na látod... most jól szájba verted magad, mert a korábbi mondandód nem ez volt...
Egyébként én meg az amd termékeit hagyom magára, ha nem gyárt olyat, amire szükségem van. És az én programjaimat bizony a cpu hajtja végre, tehát annak kell jónak lennie... tudom, te már mindent csak opencl -ben használsz... :D

Szal. 3-4 éves FX-et "versenyeztetsz" akár az új intelekkel... fura

Nem fura, mert ezeket a termékeket lehet kapni a boltban... szóval lazán össze lehet hasonlítani, ha még forgalmazzák, és ugyanolyan használatra kínálják fel őket, mint amilyenre az intel az ő termékeit.
Ráadásul ha apu -kat hasonlítunk, akkor meg még siralmasabb a helyzet, bár az is "igazságos", hiszen igp az összes intel cpu -ban van. ;)

Otthoni, alap irodai termékekre meg ott az APU. Ez van, akkor is, ha nekem sem tetszik.

Csakhogy oda meg már a g -s pentium is elég, és olcsóbb, hűvösebb, és akár még gyorsabb is mint egy apu, helyzettől függően.

Egyébként engem pont nem a játék érdekel, hanem minden más... és a "minden más" is lassabb jelenleg amd termékekkel... Szomorú, de ez a helyzet.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#537) ViZion válasza attila9988 (#536) üzenetére


ViZion
félisten

"az összes többi bizony fűt."
A mérhetetlen személyes tapasztalat mondatja ezt veled gondolom... :D
Az a helyzet -leírtuk sokan, sokszor- hogy az auto beállítások FX-hez szarok, használhatatlan, zabál és fűt, droppol, etc... Meglepő módon FX topikot ha olvasod kiderül, h 99% LEGALÁBB a turbó órajelet viszi stabilan a gyári fesz ALATT. Ez van az én procimmal is, nem több. Belőttem 4,8 GHz-ra, kellemes fesszel és semmi para. Passzív vízzel játszom is... Ramra is dobtam OC-t, úgy, hogy sem a memvezérlőt, sem a ramot nem kellett feszelni feljebb... Tudja és kész. De a legtöbb FX ilyen. Kipofozott beállításokkal és 500-800 MHz magasabb órajellel kidobhatták volna mindet, kitudja miért nem tették, sztem valaki nagyot hibázott.

Fogyasztás engem nem nagyon érdekel, semmi kütyünél ami nem 24/7 üzemel. Vannak fontosabb szempontok a legtöbb esetben. Az én konfigomat egy "brutális" 550 W táp mozgatja, elég extrém ezek szerint, gondolom Intelhez ez nem is kellene... :DDD ...mellesleg nézd már meg mit kajál egy komolyabb VGA és utána sírjunk azon, h fűtünk meg mittomén...

"neked nem, illetve te ismered a titkos kézfogást"
Mivel külsősként boltban is dolgozom, nem meglepő módon direktbe tudok nagykerekből rendelni, de ez nem hiszem, h ide tartozik. PC termékek árát a kiváló Ft-Eur árfolyam dobálja, nem az a mocskos nagy árrés, amit mi, szemét boltosok rárakunk... :( örülnék, ha nem kezdenél személyeskedni

"Na látod... most jól szájba verted magad"
Nem hiszem, esetleg nem jól értetted amit írtam. A lényeg, h nem erőlködik szimpla CPU-val az AMD, de ettől még az FX ma is elég, nekem minden játék fut vele normálisan, de ez 6300-al is így volt. Lehet, h 2 monitor SLI, giga8kuhd nem lenne csak 1 fps, de én még (és az userek többsége is) fHD-n használom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#538) attila9988 válasza ViZion (#537) üzenetére


attila9988
őstag

A mérhetetlen személyes tapasztalat mondatja ezt veled gondolom...

A személyes tapasztalat az, hogy a hozzá adott hűtők szarok, kotyogósak, zajosak.... a hőtermelést meg akármelyik tesztből is megnézheted, ha esetleg rossz lenne a szemed a saját méréshez...

Bírom az amd fanboy -okat, akik a megmagyarázhatatlant is megmagyarázzák... kb mint az apple fanok.

Az a helyzet -leírtuk sokan, sokszor- hogy az auto beállítások FX-hez szarok,

Ez pedig azt is jelenti, hogy maguk az fx -ek szarok, hiszen a vásárlók 99.9% -a nem tuningol, nem finomhangol. Ha egy termék gyári beállításon szar, akkor az a termék szar.

Fogyasztás engem nem nagyon érdekel, semmi kütyünél ami nem 24/7 üzemel.

És ha valaki másnál rengeteget megy a gép akkor mi van? Még ha nem is így lenne, akkor is számít, hogy adott idő alatt mennyit fűt el a cucc, és a hőelvezetés szempontjából sem mindegy. Annak idején, a p4 -ekről jó kis poénok terjengtek, abszolút jogosan. Akkor a hozzád hasonló amd fanboy -oknak is számított a fogyasztás... :)

Az én konfigomat egy "brutális" 550 W táp mozgatja, elég extrém ezek szerint

Már megint nem olvastad el pontosan, mit írtam...

mellesleg nézd már meg mit kajál egy komolyabb VGA és utána sírjunk azon, h fűtünk meg mittomén...

Szóval akkor, ha az egyik alkatrész gazdaságtalan, akkor arra hivatkozva lehet a másik is az.... értem. Én pl vga -ból sem vennék kenyérpirítót. Pl most a maxwell magos nvidia -k nagyon korrektek ezen a téren. Annyit esznek, mint korábban egy sima irodai kategóriás vga.
És ha már iroda... intel esetén jelenleg erősebb proci mellé sem kell külön vga, míg fx mellé már kellene.

örülnék, ha nem kezdenél személyeskedni

Mi abban a személyeskedés, hogy én kötelezően rászámolom az fx -ekre a hűtőt a hőtermelés, és a gagyi gyári megoldás miatt? Mert hogy az intel procik lazán elmennek gyári hűtővel is, meglehetősen alacsony zaj mellett... Amd -kről sajnos ezt jelenleg nem igazán lehet elmondani.

A lényeg, h nem erőlködik szimpla CPU-val az AMD, de ettől még az FX ma is elég

Valakinek elég, valakinek nem. Nekem az az elég, ha a programjaim megfelelő sebességgel futnak, az alkatrészek pedig hűvösek maradnak, különösebb erőlködés nélkül, valamint ha akár napokig is otthagyhatom a gépet üzemelni... Ezt jelenleg csak az intel tudja biztosítani, nagy teljesítmény mellett.
Az hogy neked mi elég, vagy mi nem, nem teszi jobb vétellé az fx -eket.

Az amd jelenleg mindent alárendelt a fusion vonalnak, és elfelejtették, hogy azért ezek még mindig cpu -k, aminek meg teljesítenie is kellene valamit. Lehet itt mondogatni hogy mi lesz majd a jövőben, nekem nincs kristálygömböm, így ezzel nem lehet vitatkozni. Én azt tudom, hogy mi van ma... és én ma akarom használni a gépemet, és ma kell hogy gyorsak legyenek a mai programjaim.

nekem minden játék fut vele normálisan

És? Gondolom akkor mindenkinek csak játékra kellhet a gép igaz? Fentebb még azzal érveltél, hogy ne játékokkal vizsgáljuk, és nem is tettem ilyet.
Játékok alá egyébként cpu erőben még akár egy apu is elég lehet, vagy egy g -s pentium. Szóval ettől sem lesz jobb vétel az fx. (és továbbra sincs benne igp, ami azért néha jól jön, miközben az intel már nem is gyárt olyan cpu -t, amiben ne lenne)

Szóval meg lehet magyarázni mindent, és ki lehet tartani a szeretett céged mellett ha neked ez esik jól, de ettől még nem lesz jó vétel az fx.
Én mindig azt a terméket választom, ami éppen jobb. Amikor az amd volt a jó választás, akkor azt választottam. Ha ma megkérdez valaki, hogy x pénzből mit javaslok neki, akkor is előfordulhat hogy amd lesz a nyertes, de egyre szűkül az a szegmens, aminek tényleg jó szívvel tudom javasolni a jelenlegi termékpalettát.
Amint ez megváltozik, én is máshogy állok majd hozzá. De jelenleg sajnos nem nagyon van érv az amd mellett, csak nagyon kevés.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#539) ViZion válasza attila9988 (#538) üzenetére


ViZion
félisten

Szal, te már több FX-et használtál, személyesen? Ohh... lol
Nálam is egész nap megy a gép, nem is idle, mert dolgozom, játszok, etc. De ez a fogyasztás egy háztartás költségében minimális, ezt még te is érted azért. Milyen "hozzád hasonló" meg "akkoriban" mi ez, miről beszélsz? Leírtam már, ha nem érted, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni.

pff... VGA-t sem érted mit írtam, szerintem feladom.

"És ha már iroda... intel esetén jelenleg erősebb proci mellé sem kell külön vga, míg fx mellé már kellene." pfff... megint egy gyakorlatias észrevétel. Dolgoztam i5+IGP-n, egy nyomor. Meglepő módon a kis irodai konfigokba is kerül dVGA, még haswell mellé is. De erről kérdezz meg olyanokat, akik nem adhoc használnak programokat, nem csak 2 oldal word doksi az iroda...

Személyeskedés gondolom érted mire vonatkozott, de sebaj. Szó nem volt arról, hogy mi a jó vétel és mi nem. A játékokat, mint perpill. a leginkább lovagolt témát érintettem, de a kedvedért leírom lassan is: dolgozom a gépen, kitermelte (nem bitcoin, hanem IRL pénzben) az árát párszor már.

"továbbra sincs benne igp, ami azért néha jól jön" anno vettem is IGP-s deszkát, meglepő módon vagy egy hónapig bírtam is. Kinek mire van szüksége. Amiket én használok (játékot le sem merem írni, mert belekötnél ;] ), ott az IGP kevés. De azt is írtam, h azt vesz amit akar mindenki, azt vegye ami neki tetszik és megfelel. :K

Ha lenne húzásom a kupak vagdosáshoz, hogy tudjam hűteni a procimat, akkor lehet váltottam volna i7-re de inkább vettem a játékoknak is SSD-t :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#541) attila9988 válasza ViZion (#539) üzenetére


attila9988
őstag

Szal, te már több FX-et használtál, személyesen? Ohh... lol

Mi ennyire vicces? Hogy nem csak te használtál fx -et? Mi ebben a poén mesélj...

De ez a fogyasztás egy háztartás költségében minimális

Szóval megint nem olvastad el, mit írtam... kár. Próbáld újra.

Leírtam már, ha nem érted, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni.

Én is leírtam, és el sem olvasod, mert nem arra válaszolsz... Úgy kampányolsz az amd proci mellett, hogy nem is olvasod el, amit a másik ír neked... fura.

pff... VGA-t sem érted mit írtam, szerintem feladom.

Én is leírtam a választ rá. Mit nem értettél azon?

pfff... megint egy gyakorlatias észrevétel. Dolgoztam i5+IGP-n, egy nyomor.
De erről kérdezz meg olyanokat, akik nem adhoc használnak programokat, nem csak 2 oldal word doksi az iroda...

Mert te ilyen word doksisokat kérdeztél? Én ilyenekről egy szót sem szóltam...

A játékokat, mint perpill. a leginkább lovagolt témát érintettem,

Csak te lovagoltál ezen, én nem. Engem nem érdekelnek a játékok.

dolgozom a gépen, kitermelte (nem bitcoin, hanem IRL pénzben) az árát párszor már.

És? Kit érdekel? Nem erről beszélgetünk.

Amiket én használok (játékot le sem merem írni, mert belekötnél ;] ), ott az IGP kevés./I]

A játékokon, és bizonyos multimédiás tevékenységeken túl, gyakorlatilag minden intel igp tökéletesen megfelelő, a mellé meg kapsz proci erőt is, csendes, hűvös működést is, még gyári hűtővel is.
Amd -től meg kapsz apu -t, ami procinak nem igazán jó, melegszik, szar a gyári hűtő, de az igp valamivel erősebb, de annyival nem, hogy érdemben alkalmazni lehessen olyan területeken, ahol meg úgyis dvga -t raksz. Ez itt a gond.

(I)De azt is írtam, h azt vesz amit akar mindenki, azt vegye ami neki tetszik és megfelel.(/I)

Na végre itt a közös nevező. Ebben legalább egyetértünk.

(I)Ha lenne húzásom a kupak vagdosáshoz, hogy tudjam hűteni a procimat, akkor lehet váltottam volna i7-re de inkább vettem a játékoknak is SSD-t :)(/I)

Igen sokat beszélsz a játékokról, pedig én még csak szóba sem hoztam.

De tudod mit? Tegyük fel, hogy egy vásárló vagyok nálad, és ez a beszélgetés meg sem történt. Mivel érvelnél amellett, hogy vegyek amd procit? Kíváncsi vagyok... Csak a boltban jelenleg is kapható termékek érnek, és a használt cuccok ki vannak zárva.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#542) attila9988 válasza #32839680 (#540) üzenetére


attila9988
őstag

Ez egy csúcs közeli cpu, ami mindig jobban melegszik, mint a valamivel alatta lévők. (mondjuk teljesít is rendesen, ahogy kell neki). Azt nem nagyon hiszem el, hogy nem tudod megfelelően lehűteni, hiszen tuning nélkül, valahogy mindenki másnak sikerül a gyári hűtővel is 80fok alatt tartani. Szóval valamit elrontasz, rosszul szerelted fel, rosszul pasztáztad, vagy akármi....
Ha mindenki másnak megy, akkor neked is kellene hogy menjen.

AMD fronton amúgy ehhez még csak közelíteni sem tudsz teljesítményben szinte semmivel, legfeljebb a gyárilag szarrá húzott csúcs fx -el, amit aranyárban mérnek, és ha bekapcsolod, akkor a lakásban a fűtést is letekerheted abban a szobában, ahova a gépet raktad.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#544) letepem válasza attila9988 (#542) üzenetére


letepem
aktív tag

Azt te sem gondolod, hogy egy tp-nek ugyan azt a példányt küldi az intel mint, amit te megvehetsz a boltban ? ! :D Kis naív! :D

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#545) SylverR válasza attila9988 (#541) üzenetére


SylverR
senior tag

Csak szólnék:

ha játszani nem akarsz, és szerverparkot se akarsz futtatni, a legjobb ár-érték aránybeli processzorok az AMD A8-as szériái. Ha szerverparkot akarsz, akkor Bull, ha játszani akkor Intel. De védjed csak a kis kékecskédet. Attól még drága marad mint a bűn, és nagyon ritka esetben hozza vissza a bele fektetett extra költséget. :U

Nem!

(#547) ViZion válasza attila9988 (#541) üzenetére


ViZion
félisten

elég sok helyen elbeszélünk egymás mellett,n incs kedvem itt belemenni, leírtam mindent párszor.
Boltban és a javításokat végzem, nem eladok. A népek nagy része amúgy már tablet/laptop vonalra tért át, akinek asztali kell, az határozott elképzeléssel jön többnyire, bár asztali valóban visszaszorult.

Sokat beszélek játékokról, mert az a legfőbb érv intel mellett, máshol érezhető különbséget nem nagyon tudnak mutatni. Az meg erős túlzás, h intel igp elég lenne, gyakorlatilag alap dolgokon túl elhasal. Mondom, h i5 az egyik melós gépem, de be sem megyek az irodába, inkább letöltöm otthonra ami kell, mert igp-vel Photoshop, Illustrator, Indesign, Corel, és 3D progik igencsak szopóágiak... de akinek megfelel, használja.

Csak abba kellene hagyni ezt a "mi jól megmondjuk, h az a gép nem jó" hozzáállást. Lehet, h i5 mondjuk 5 sec-el előbb végezne a rendereléssel vagy mittomén van 10-el több fps egy játékban, de az nem hiszem, h indok lehet arra, h a szarba próbáljátok döngölni en bloc az AMD-t...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#548) SylverR válasza #32839680 (#546) üzenetére


SylverR
senior tag

Én maradnék egy Bullnál, vagy kettőnél, és a pénzkülönbözetet elinnám. ;]

Nem!

(#549) attila9988 válasza letepem (#544) üzenetére


attila9988
őstag

Szóval akkor ez a magyarázat arra, hogy a komplett termékpaletta kevesebbet fogyaszt intel esetében mint amd esetében?
Mert ha igaz amit mondasz, akkor az amd miért nem küld ilyen "speckó" válogatott darabot tesztre?

Ne komolytalankodjunk már... Ismerjétek már be, hogy a teljesítmény/fogyasztás mutató jelenleg intel cpu -k esetében jobb. Ennyi... Ha hatvanszor körbemagyarázzátok, akkor is tény marad.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#550) attila9988 válasza SylverR (#545) üzenetére


attila9988
őstag

ha játszani nem akarsz, és szerverparkot se akarsz futtatni, a legjobb ár-érték aránybeli processzorok az AMD A8-as szériái. Ha szerverparkot akarsz, akkor Bull, ha játszani akkor Intel.

Ezt a hülyeséget honnan szedted?

De védjed csak a kis kékecskédet. Attól még drága marad mint a bűn

Annyira azért nem... csak attól a kategóriától felfele drága, ahova az amd már egyszerűen nem ér el. Ezért is lenne jó, ha javítanának ők is valamit, de jelenleg nincs mit virítaniuk. Amíg az fx6 -os sorozat az i3 -akkal van pariban, vagy leginkább alatta, addig mit vártok?
Ezek profitorientált cégek. Ha adott szegmensben nincs ellenfél, akkor ott megugrik az ár is. Így volt ez annó, az athlon 64 x2 -esekkel. Elképesztően drágák voltak addig, amíg az intel nem volt képes megugrani őket. Ez így megy. Ezek nem jótékonysági szervezetek.

Egy cpu -nál két dolog számít. Hogy teljesít, és mennyit fogyaszt (ennek függvénye a melegedés is). Ha adott programokkal az intel minden szegmensben tarol, és ezt jóval szerényebb fogyasztás mellett teszi, akkor hiába magyarázzátok meg hatvanszor, mégis az intel marad a jó választás.

Magatok mondtátok, hogy az fx -ek gyárilag szarul vannak beállítva is.... akkor mégis mit vártok? Mi szól jelenleg az amd mellett? Az apu -k? Oké.... de mégis hova? Ha valaki nem akar játszani, akkor kb le van szarva hogy milyen az igp. Ha meg játszani akar, akkor meg az apu igp -je kevés, ergo mindenképp kell dvga. És ha kiszámolod, egy g -s pentium, + olcsó dvga kevesebbe kerül mint az erősebb apu -k, és mind cpu erőben, mind vga -ban jobb az eredmény. (a dvga -nak meg van saját framebuffere is, nem kell gyors rendszermemória sem, és nem is kell rászámolni a vga igényeinek megfelelő mennyiséget)

Szóval lehet itt fanboy -kodni, csak nem tudom mi az értelme. Ha holnap az amd előáll valami hatékonnyal, ami gyors, és keveset fogyaszt, akkor abban a pillanatban azt a terméket fogom tekinteni megfelelőnek, és azt fogom használni, ha valamikor gépvásárlásra kerül a sor. Most viszont ilyen termékei az amd -nek egyszerűen nincsenek. Én vagyok az oka hogy nincsenek? Nem.... Ők vitték el ebbe az irányba a fejlesztést. A bulldozer egy homokozólapát inkább, nem erőgép. És erről nem én tehetek.

Szóval gondolkodjatok már el egy kicsit. Mindent meg lehet magyarázni ilyen fanboy stílusban, hogy amiben jobb a termék, arra verjük a mellünket, amiben meg nem, az "úgyseszámít"... de attól még nem lesz igaz. Minden számít. A cpu egy termék. Annak minden tulajdonsága számít, mert azért veszem, hogy hosszú távon használjam, mindenre, amire kedvem tartja.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.