Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) miresz válasza FollowTheORI (#46) üzenetére


miresz
veterán

Miért darabolnák fel? Mi indokolná? Memrég olvastam,hogy épp összevonják az SoC-vel foglalkozó részleget a PC divizió részleggel. [link]

(#52) Sanchez638


Sanchez638
addikt

szerintem az alsó/olcsón szegmensben jobb az amd, gondolok én itt a Athlon II-re vagy akár a mostani cuccaira...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53) Fiery válasza Silentfrog (#31) üzenetére


Fiery
veterán

Nincs ertelme az Intelnek az AMD-vel foglalkoznia, nem ok az ellenfel manapsag, hanem az ARM-os vilag. Sokkal tobb ceg, sokkal erosebb cegek vannak kozottuk. Az Apple, Qualcomm es Samsung egyenkent is durva ellenfelek az Intelnek, es ott van me'g a Marvell es az nVIDIA is. A Samsung meg nem tul jo pelda, legalabbis a mobiltelefonos vonalon, epp erosen kinlodnak a kinaiak miatt :)

(#54) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Nekem egyszerű a döntés...

3db AMD processzorból, mind a hárommal problémák voltak. Lehet hogy csak elbarkácsolt darabokat fogtam ki... de nem kapja meg többet a lehetőséget.

Az Intel termékekkel jelenleg tökéletesen elvagyok és bízom benne, hogy ez tapasztalatom csak pozitív irányba fog változni.

+1 Intel

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#55) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az első és egyben utolsó (eddig) Intelem egy P4 1800 volt majdnem 13 éve. Azóta csak AMD-t vásároltam, de kizárólag azért, mert bár teljesítményben lehet hogy nem képesek odaverni az Intelnek, viszont ár/érték arányban igen. Az Intel ceruzája sajnos kicsit túl vastagon fog, ha árazásról van szó. Mivel nincs igazi verseny, meg is tehetik ezt. Mindettől függetlenül jövőre valószínűleg hosszú idő után először fogok Intel procit venni (i5 4570, vagy 4670k). Ez a Haswell elég időtállónak tűnik, jó a fogyasztása, és az ára is egészen elviselhető.

[ Szerkesztve ]

(#56) ALLAT001 válasza nonsen5e (#35) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Nem ismered az ilyen szintű cégeket szabályozó rendszert

Miről beszélsz? :F

(#57) orion1025


orion1025
őstag

Még mindig egy Athlon X2-t használok elég rendesen meghúzva, átlagos használatra és régebbi játékokhoz is tökéletesen helytáll a mai napig, de persze azért az Intel jóval pörgősebb ebben a "szériában", így a továbbiakban személy szerint mellőzni szeretném már az AMD korszakot, mert a Phenom X3-s CPU-m is elvérzett egy hasonló kaliberű Intelhez képest.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#58) villamos válasza Silentfrog (#31) üzenetére


villamos
őstag

Ennek csak az az oka, hogy az AMD tulajdonképpen az Intel titkos leányvállalata. A lényeg, hogy bizonyos feltételekkel engedik működni, és még némi anyagi támogatást is nyújtanak különféle titkos csatornákon. Ezenkívül amit az Intel nem mer meglépni, mert pl. kockázatosnak találják, azzal megbízzák az AMD -t hogy fejlessze ki stb., majd amennyiben az beválik, átveszik. Ha nem, akkor kukázzák.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#59) marositech


marositech
senior tag

Nagyon jó cikk, csak kár, hogy nem ír arról, hogy mennyit javult az AMD helyzete amikor megvette az ATi-t, illetve mi volt a haszna ebből a vásárlásból. :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#60) bit_bro


bit_bro
tag

"Az Intel ekkor már kénytelen volt tisztességtelen eszközökhöz is folyamodni a harcban"

Kénytelen volt??

(#61) Xahsio válasza lsc (#1) üzenetére


Xahsio
csendes tag

Az Intel mostanában nagyon rá van feküdve a fogyasztás csökkentésére is. (Van rá pénzük, új architektúra kifejlesztésére rengeteg idejük van az AMD töketlensége miatt.)

Azért eléggé elgondolkodtató, hogy pld. a Bulldozer széria milyen TDP-értékekkel jött ki, és mondjuk egy nem-HEDT i7-es proci mit kér (default értékeken, természetesen.)

Az alsó szegmensben megint ugyanez a helyzet, a leggyengébb i3-asok, vagy épp a legerősebb Pentiumok messze jobbak, mint a hasonló kategóriájú zöld riválisaik. (Hozzáteszem, a "legjobb" Pentiumok - abszolútértéküket - tekintve természetesen tavaszi gerlefingok.)

[ Módosította: radi8tor ]

(#62) Silentfrog válasza Fiery (#53) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha te mondod ezt akkor elhiszem! :DDD :R

(#63) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Az AMD kuka. Mondom úgy, hogy nem egy procim volt tőlük. Le vannak maradva, mint a borravaló, és a technológiai hókuszpókuszokhoz sem értenek. Innovatív dolgaik csupán VGA fronton vannak, de ott meg az NVidia teszi oda magát mostanában - arról nem is beszélve, hogy az integrált vezérlőik is kis szeletet hasítanak ki csupán a piacból (bár jobbak, mint az Intel-éi). Sajnálom őket, mert szívemben mindig van egy küzdő Dávidnak hely, de lassan lehúzhatják a rolót. Minden egyes AMD procitesztet úgy olvasok el, hogy "na majd most" - rendre elbuknak valamin (a teljesítmény tekintetében ált. az előző intel generációt hozzák, csak olcsóbban).

Csak azért ejtenék értük könnyeket, mert az egyszereplős szektorokkal mindig elszáll a csikó...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#64) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#30) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

* 4930K az utolso mondat vege, nem 4790K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65) MiklosSaS válasza bit_bro (#60) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, annak idejen xarra vertem egy athlon64-el a draga es forrrrro pentiumokat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#66) ViZion


ViZion
félisten

Hozzáteszem én is a véleményem... AMD fanboy vagyok, és REALISTA. Másoknak főleg penya/i5 konfigot építek, laptopban csak Intel penya és felfele amit ajánlok a vevőknek. Mert az user érdeke az első. Saját gépem AMD, de mellette 2 cégnél i5 gépen is dolgozom. AMD körbeveri őket, de tudom, h ez nem a proci, hanem a több ram, a dVGA és az SSD-k érdeme.

Tűnjön el az AMD! -mondta fentebb a kolléga... NEM FOG. :N
Intel tegye tönkre.... NEM fogja. NEM teheti. Mert akkor Intelnek is vége, feldarabolnák. Inkább segíteni fogja, technológiával, pénzzel, etc. HDD gyártókat is átszervezték, az nem úgy van, hogy X dolognál monopolhelyzet és kész. Akkor sem, ha jön az ARM, ha a mai SoC-ok már a régi PC-met megszégyenítik teljesítményben.

AMD sokat fogyaszt - akinek ez a bánata, az vegyen tabletet. :D
Leírtam már sokszor, hogy relatív, mi a sok. Torrentezős NAS-nak 24/7-re persze, hogy nem ez kell. De aki játékra, munkára vesz gépet, az tényleg nézi a fogyasztást? :U VGA fogyasztása az nem probléma? Egy combosabb VGA többet kajol, mint két proci...
Körülnézve pár dolog:
- mikrosütő: 900 W napi 20 perc biztosan
- szivattyú: 1,2 kW, nyáron napi 2-3 óra
- főzőlap: 6 kW ez is megy azért, hétvégén fullon is sokszor
- mosógép: 2 gyerekkel ez napi 1-2 mosás
- szárítógép: napi 1-2 kör, laza a fogyasztása, kb. duplája a mosógépnek...
- reflektorok: az udvaron 3 db 150+150+500 W... télen napi 1-2 órát is világít, mert korán sötétedik
- porszívó, klíma, vasaló, flex, hegesztő tranyó, etc, etc...

És ez csak hirtelen körülnézve. Szal. valahol jobban izgulok, h a gyerek lekapcsolta-e az udvari villanyt, minthogy a gép sokat fogyaszt... Aki meg nem teheti meg, hogy vállalja a hihetetlen extra költségeket, amivel többet fogyaszt az AMD, az Intelt se tud venni.

A magas fogyasztásnak egy hátránya van, a több hő. Tuningolt AMD-t nehezebb hűteni, ha rossza a ház, vagy gyenge a hűtő, az megmutatkozik azonnal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67) Sir81 válasza Paul119 (#11) üzenetére


Sir81
aktív tag

Értelmes kommentár, pont olyan, mint az én vagyok az első! :(((

(#68) Sinesol válasza ViZion (#66) üzenetére


Sinesol
veterán

+1
Teljesen igazad van. :K

(#69) [CS]Blade2 válasza miresz (#51) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A versenyhivatal darabolná fel, hogy legyen verseny. Egyedül nehezen versenyezne a piacon, ezért most, ha akarná sem adhatná 20K-ért az i7-est, mert azzal egy idő után kinyírná az AMD-t. Ha egyedül maradhatna, akkor pedig adhatná 20Kért vagy 300K-ért, ahogy tetszik neki, attól függően, hogy hány millió db-ot van kedve eladni.

(#70) e00dgy válasza RangerFox (#3) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Értelmetlennek nem nevezném.
Mennyibe kerülne egy processzor, ha mondjuk csak az Intel maradna a piacon?

Intel procim van, de az, hogy jobb is, csak viszonyítás kérdése.
Amennyibe jelenlegi CPU-m került már 8 magos AMD-t vehettem volna.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#71) glutamin válasza villamos (#58) üzenetére


glutamin
őstag

Na kb ez lehet a helyzet :R

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#72) Graphics


Graphics
Jómunkásember

En azt használom amelyikre pénzem van..

Jelenleg intel, de volt AMD is.

Nem kotelez le Egyik se , mert nem játékra kell.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74) e00dgy válasza ViZion (#66) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Like!

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#75) Fiery válasza ViZion (#66) üzenetére


Fiery
veterán

"Intel tegye tönkre.... NEM fogja. NEM teheti. Mert akkor Intelnek is vége, feldarabolnák."

Tevedes. A feldarabolas maximum akkor tortenhetne meg, ha nem lenne ilyen silany helyzetben a desktop piac, es ha nem lennenek tabletek, Chromebookok, es ugy altalaban minden vonalon ARM. Egy ilyen helyzetben az Intel siman mondhatja azt, hogy a PC-piac resze a tabletek (ahol ARM az egyeduralkodo eleve), a szerverpiac resze a mikroszerverek (ahol szinten nyomul az ARM) es az IBM Power, az ultramobil es IoT piacot meg nem is kell magyarazni :) Ha mindent egy kalap ala veszel, ami computing, akkor az Intel meg ugy altalaban az x86 a kisebb szereplo, es az ARM a nagy hal, akitol inkabb tartani kellene.

[ Szerkesztve ]

(#76) BoB


BoB
veterán

Csak ennyit szeretnék hozzáfűzni:

Aki az Intel-nek drukkol ahelyett hogy egészséges 50-50% -ot szeretne, az egyszerűen hülye.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#77) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A számítógépek nem túl hosszú, de viharos történelmének talán a legszebb részének voltam részese. Azt mindig sajnálni fogom, hogy a Voodoo-s időkből kimaradtam, de a 2000-es évek számomra a titánok összecsapásáról szólt. AMD vs intel, ATI vs nVidia. Döbbenetes volt látni, amikor a Radeonok állva hagyták directx9 alatt a Geforce FX-eket. Akkor számított az API level támogatás, most csak legyintünk ha az nV épp nem támogatja a DX11.2-t. Csillogó szemekkel olvastam a híreket vagy néztem a ritka videókat, ahogy LN2-vel vagy héliummal hűtött gépek újabb GHz-eket törnek át. Senkitől sem hallottam, hogy ennek mi értelme, viszont ment a flame irtózatosan :DDD

Mára ez lecsillapodott - az AMD kvázi vesztett x86 fronton, VGA esetén még történik ritkán valami, de 1-1 GPU sok generációt megér átnevezésekkel. A fejlődés lassabb, a scene felhígult (mégha nem is rossz, hogy a legtöbben megengedhetnek maguknak használható számítógépet), meg a figyelem is a telefonok, tabletek köré összpontosul hardver téren.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#78) ViZion válasza Fiery (#75) üzenetére


ViZion
félisten

Ha így lenne, akkor az Intel kb. 2-3 éve csinált volna ~25-30% árcsökkentést, AMD-t mélyen a jövedelmezőség alatti árusításra kényszerítve... És ma "Végleg vége az AMD-nek" lett volna Oliverda cikkének a címe... :DDD

bitblueduck: igen, de mára a "gyenge vesztes" procijai is elégségesek az userek nagy többségének... :K Régen meg generációnként érezhető ugrások voltak azért.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#79) Lacces


Lacces
őstag

Enyhém anti AMD-s a cikk. Ugyanis az AMD egyik legnagyobb sikeréről semmi sincs a cikkben... AMD Jaguar, az az Xbox One és PS4. Szerintem emiatt sem kell leírni az AMD-t az APU-s vonal jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#80) Balala2007 válasza Fiery (#53) üzenetére


Balala2007
tag

Market Cap:
AAPL 682.98B
MSFT 400.56B
GOOG 361.97B
FB 205.19B
INTC 173.54B
CSCO 137.05B
QCOM 117.36B
ARMH 19.82B
NVDA 11.11B
AMD 2.09B

AIDA64.com

(#81) #52815360 válasza Lacces (#79) üzenetére


#52815360
törölt tag

Neki siker, nekem csalódás.

(#82) Oliverda válasza Fiery (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt meg is említettem, de elég nehéz lenne csak processzor fejlesztések szintjére lebontani a K+F költségeket. Már az AMD-nél megbukna a dolog, hisz a dGPU fejlesztéseket viszik az APU-kba. Ezen felül a dolgozók fizetései a "marketing és iroda" részbe tartoznak. Még ha "csak" az AMD-nél háromszor több erőforrást tudnak beletenni valamibe, már az is igen nagy különbség, ez pedig jó eséllyel meg is van.

A táblázatot megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#83) FollowTheORI válasza Fiery (#75) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez attól függ mire használja a monopol profitját fel a desktop vonalról.

Ha a versenyhatóság rájönne hogy a desktop CPU monopol profitból finanszíroz más üzletágakat arra hogy versenyben legyen vagy előnyt szerezzen, akkor bizony lecsapnának rá.

Anno az "Bell AT&T" is ezen (is) bukott el. Gyakorlatilag mikor ők voltak telefon monopol helyzetben és maguk gyárottak telefonokat is amivel a szolgáltatást igénybevették szintén monopol helyzetben és egymást keresztfinanszírozták stb stb, hogy a hálózat pl áron alul legyen ezáltal a konkurencia ellehetetlenüljön vagy be se tudjon lépni a piacra... na akkor szépen volt egy USA vs AT&T antitröszt per. :D

Nem ilyen egyszerű ez, persze nem lehet megmondani mi történne így kijelenteni sem hogy tuti feldarabolnák.
De nagyon a körmére néznének akkor a dolgoknak tuti.
És már most is az intel nyitogat olyan piacok felé (mobiltelefon, TV, média stb) ahol előbb utóbb simán lehet elkaszálnák őket ha túl aggreszívek és a monopol profitot arra fordítják máshol olcsók legyenek.

Az ARM példa annyiból sántít hogy ott több ARM licensz felhasználó cég küzd tulajdonképpen egymással, így az ARM-nak nincs versenykorlátozó szerepe, mindenkinek ad.

Könnyen lehet ha nem darabolnák fel, akkor kötelezővé tennék ugyanígy az x86 megnyitását az intel részére is + gyáratnia is kéne konkurrens cégeknek, akik utána versenyezhetnek egymással és az intellel is.

Tehát olyan vonalak mentén simán elképzelhető hogy feldarabolnák ami versenyt ösztönöz.
De akár azis lehet az intel menne ennek elébe és maga lépné meg ezt valamilyen formában.

Kicsit pont ezis a baj az AMD-vel most, hogy van... és így elvegetálgat, de közben az intel sincs lépéskényszerben vagy bajban.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#84) bitblueduck válasza Lacces (#79) üzenetére


bitblueduck
senior tag

ilyesmi adatokat találok:
Q3'2014 - Q3'2013
Revenue $1.43 billions - $1.46 billions
Net Income $17 millions - $48
ezzel sajnos nem fognak rakétaként kilőni szerintem.

ViZion: a keményvonalasabb PC userek között érzem jól magam, de egyetértek azzal, hogy az átlagember számára egy AMD proci is elég lenne, bőven FX8000 alatt is, de ettől még nem növekszik szignifikánsan a részesedésük sajnos.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#85) Stonerice


Stonerice
őstag

30-50 éven belül az Intel fasorba sem lesz a Google & NASA által folytatott közös projekt: Kvantumszámítógép fejlesztése miatt. Ha jól tudom, jelenleg körülbelül 256 bites adatokkal képesek dolgozni, szóval igencsak gyerekcipőben járnak. Egy dokumentum filmben halottam ezt. :P
Ezen kívül az IBM és sok más cég is érdekelt újabb technológiák terén. Akármelyik befuthat hirtelen nagy előnyre szert téve.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#86) Fiery válasza ViZion (#78) üzenetére


Fiery
veterán

Az Intelnek a sajat reszvenyesei fele kell elsosorban elszamolnia a penzugyi helyzetevel. Ha belehajszolja az AMD-t egy ilyen ertelmetlen arhaboruba, azzal a sajat beveteleit is csokkenti. Adott esetben ezzel tobbet art maganak, mint amennyi hosszutavu haszna lehet egy ilyen akcionak. Az AMD-t egyebkent sem kell nagyon harapofogoba szoritani, sajat magat ássa egyre melyebbre. Az Intel nem csinal semmit specifikusan az AMD-vel, megis novekszik folyamatosan a piaci reszesedese az AMD karara...

Mellesleg, az AMD-t nem csak kinyirni lehetne, hanem a 10 evvel ezelotti helyzethez kepest apropenzert fel is lehetne vasarolni. Megsem teszi meg senki, ezen is erdemes elgondolkozni...

[ Szerkesztve ]

(#87) smkb válasza Lacces (#79) üzenetére


smkb
őstag

Meg kell nézni konzolok eladási darabszámát, meg a PC piacét. Évente 300 millió x86-os pc-t adnak el. Eddig összesen kelt el 23,5m konzol 1 év alatt. A konzolokban lévő apuk, messze nem a legmagasabb profitú termékek. Utóbbiak a szerverprocesszorok, és a nagy teljesítményű professzionális desktop cpuk. Ezekben szinte kizárólag már csak az Intel van jelen. Pont arra elég perpill a konzolokból jövő bevétel, hogy az AMD többi üzemi szintű vesztességet termelő üzletágát kompenzálja, de a Q4-ben már ez sem lesz elég. Vagyis kb ott vannak továbbra is ahol a part szakad.

A cikkben található táblázatból is látszik, mennyire vacak az AMD menedzsment. Az NV egy kisebb létszámú cég, ami folyamatosan minden negyedévben 100+ milló $ profitot termel, míg az AMD vagy nullát, vagy azzal egyenértékűt, vagy veszteséget. Ezért is ér 5 ször annyit az NV. Az AMD-ből folyik ki a maradék pénz is a betokosodott semmirevaló boardtagok miatt. Az egész cég már csak kínlódik, kézzelfogható valós, részvényesek számára biztató sikerek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#88) Oliverda válasza smkb (#87) üzenetére


Oliverda
félisten

"A cikkben található táblázatból is látszik, mennyire vacak az AMD menedzsment. Az NV egy kisebb létszámú cég, ami folyamatosan minden negyedévben 100+ milló $ profitot termel, míg az AMD vagy nullát, vagy azzal egyenértékűt, vagy veszteséget."

Ha tudsz megoldást arra, hogy ne kelljen törleszteni a hiteleiket, akkor szerintem dobj nekik egy emailt. Hátha kineveznek CFO-nak. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#89) d@vee


d@vee
őstag

Intel: jobb cpu
AMD: jobb gpu
AMD páti vagyok, de attól még igaz, hogy jobbak az Intel procijai. De csak erőben. Árban pofálanság az, amit elkérnek értük. Egy csúcs I7-es árából egy komplett, normális gépet össze lehet rakni.
Amellett meg a szoftveres támogatása messze jobb az AMD-nek.

Ja

(#90) Peat;)


Peat;)
veterán

AMD a nem épp kitűnő eredményeket a kommunikációjának is köszönheti, nagyon sokan kiábrándultak a márkából. A másik kettő se semmi, de AMD nagyon sokszor ígért túl nagyot, ez már régen sem működött a közmondás szerint. Mert sok termékükkel nincs baj, vga piacon is érdekes hogy nem építettek ki komolyabb előnyt, pedig termékük és marketing is volt hozzá, csak ott is olyanokat ígértek amiket felesleges volt.

Ráadásul az APU rész is kicsit homályos, amikor ráálltak még nem volt ennyire gyászos a helyzetük cpu fronton emlékeim szerint, nekem kicsit furcsa hogy az addigi főprofil k+f-jét puff átállították egy másik ágra. Egy kis szereplőt soha az életben nem fognak követni a software fejlesztők, kiadók, mert nem az ő termékeikre épül a piac. A nagy gyártókat a kicsik a saját területükön tudják megverni szerintem, ha át akarják venni az innovációs vezetést ahhoz a termék csak egy lépés, lehet költségvonzatban nem is a legnagyobb.

(#91) pakriksz válasza Apollo_21 (#18) üzenetére


pakriksz
őstag

mert az nvidia/intel fanboyok verik magukat hogy túl sok jót írnak az amd-ről ezen az oldalon, a többi oldalon megszokott folyamatos amd ócsárlás, lesajnálás, és "úgyiscsődbemegy"-ezés helyett.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#92) Fiery válasza Lacces (#79) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos a konzolos biznisz nem sok penzt hoz az AMD-nek. Pont az egyik legkisebb profit marzsinnal kecsegteto szegmensbe tartoznak ezek a konzol APU-k. Stabil, kiszamihato jovedelem forras, csak epp keves ahhoz, hogy a K+F-et fel lehessen porgetni belole. Eros K+F nelkul pedig hosszutavon egyre kevesebb az esely a(z ujabb) kitoresre.

(#93) #22743424 válasza d@vee (#89) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sajna már a GPU is hanyatlóban van az AMD-nél, a Maxwell microarchitecture nagyon jól sikerült és ez a tendencia is csak folytatódik. Szerintemtem hamarosan itt is elveszíti vezető szerepét az AMD

[ Szerkesztve ]

(#94) seederking


seederking
őstag

Jó cikk,érdekes adatok.Csoda,hogy az AMD ennyi tőkéből a víz fölött tudott maradni az "ellenféllel" szemben.
Kell(ene) a verseny,mert mi felhasználók jobban járnánk vele ha cpu fronton is szorongatnánk egymást,lásd nvidia,amd vga.

(#95) wolfnet


wolfnet
tag

Remek cikk, régóta vártam egy teljes történetre. Én csak 2006 óta követem az AMD-intel csatát, ezek szerint pont rosszkor. P3-ommal kezdtem, egy évre vár viszont ahtlon 64-em volt, ami bikább volt. Azóta asztali gépben csak amd-m van, és habár jóval lassabb inteles társainál annyival olcsóbb, hogy az viszont nevetséges. :K

Privátban érdeklődj! :)

(#96) Fiery válasza FollowTheORI (#83) üzenetére


Fiery
veterán

Az x86-ot hiaba nyitnad meg, semmit nem ernel el vele. A kutya nem csinalna x86-os procit. Egy x86 licenc onmagaban nem sokra jo, lathatod, hogy az AMD sem tud a licencevel tul sok mindent kezdeni :( Gyenge harmadiknak belepni az x86 piacra sokkal kevesbe erdekes a nagy ARM-os cegek szamara, mint inkabb a meglevo, kitaposott uton (ARM) tovabbmenni, es inkabb onnan tamadni az Intelt, ahonnan sokkal jobban faj neki, pl. mikroszerverek, majd kesobb egyre erosebb, egyre komolyabb szerverek. Az igazi penz nem a desktopban van, az a piac mar evek ota, folyamatosan hanyatlik, me'g a Windows XP kivezetese se segitett sokat rajta. Ha pedig az x86 piacbol kivonod a desktopot, akkor marad az ultramobil, ahol az ARM amugy is erosebb; a szerverek, ahol meg az ARM ezerrel nyomul az ARMv8-cal; es a mainstream mobil (notebookok), ami megint nem tul igeretes szegmens, latva a tableteket. Ergo me'g ha lenne ra lehetoseg, akkor sem lepne az x86 piacra be uj szereplo.

[ Szerkesztve ]

(#97) #52815360 válasza d@vee (#89) üzenetére


#52815360
törölt tag

5 éves távlatban kb napi 1 pohár viz árával kerül többe az i7, mint a 8350.

(#98) Fiery válasza Stonerice (#85) üzenetére


Fiery
veterán

Honnan tudod, hogy melyik ceg fog eloszor elkeszulni a mukodo kvantum processzorral? Honnan tudod, hogy az Intel (vagy az Apple, Samsung, vagy epp az AMD) nem foglalkozik ugyanezzel a problemaval? :) Mas kerdes, hogy ki veri nagy dobra, ki teriti ki a lapjait...

(#99) derive


derive
senior tag

Uhh, Oliverda nagyon nekikezdett mostanaban az AMD bashingnek... Kivancsi vagyok, mi van e mogott. Mindenesetre azert az AMDt nem is hasonlitanam az Intelhez, inkabb az NVhez. Ugyanis nem kell gyartastechnologiat fejlesztenie... Viszont epp ezert nem is fogja behozni az Intelt, lehet barmilyen jo architekturad ha a vetelytars 2x annyi tranyot fel tud pakolni a lapkara.

(#100) erik88 válasza #52815360 (#97) üzenetére


erik88
aktív tag

Örülünk neki :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.