Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) erkxt válasza edari (#230) üzenetére


erkxt
tag

:DD igazad van ennyi! :R

(#252) pakriksz válasza ukornel (#250) üzenetére


pakriksz
őstag

"Úgy tudom, az Intel mélyen áron alul kínálja a mobil csipekeat. Az ebből származó milliárdos veszteséget más üzleti ágakból származó nyeresége révén egyszerűen benyeli."

Konkrétan van amit ingyen ad... és egyébként épp manapság akarják a mobilszegmenst összevonni a desktoppal mondván "a határok már úgy is elmosódtak". De a cél egyértelműen a mobilszegmens csillagászati veszteségeinek elfedése. Sajnos az ilyen cégek a zsarolási potenciáljuknak köszönhetően törvény felett állnak.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#253) Fo_AMD_Fun válasza pakriksz (#240) üzenetére


Fo_AMD_Fun
csendes tag

Igen, valós tranzisztorok vannak, amik ütemezik a számolóegységek csúcsra járatását, de nincs több számolóegység. Úgy lehetnek konyhanyelven fogalmazni, hogy az adott mag számítási teljesítményét maximum közelébe tornázza a HT és így az adott mag max 30%-al (tipikusan 20%-al) nagyobb számítási teljesítményt ad le.

Ezzel szemben az AMD-nél hardveresen vannak duplázva a számolóegységek. Tehát ott valós plusz számítási teljesítmény van, ami akár 80%-ra is felskálázódhat bizonyos körülmények között, tipikusan 55%-ot ad.

Akkor az a kérdésem, hogy mi ez, ha nem több mag?

(#254) partxxx válasza Fiery (#244) üzenetére


partxxx
tag

@(#244) Fiery

DDR4 és HBM megfér egymás mellett ?

[link]

vagy a HBM a GDDR5 helyett lesz ?

kicsit el vagyok tévedve :)

(#255) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Az egész fórumnak a lényege,hogy amíg egy sandy i5 oda-vissza elp*csázza a legerősseb fx csodát,addig amdnek pofa be...
lehet ezen vitatkozni,de így van,akár tetszik akár nem.

(#256) pakriksz válasza Medocsabi (#255) üzenetére


pakriksz
őstag

nem oda vissza, csak kevés szálon. Több szálon fordítva történik a dolog, ahol egy i7-el van egy szinten, vagy meg is előzi. Tetszik akár nem, így van. Mellesleg nem a legerősebb cuccokból jön a legnagyobb profit...

Én pl egyszer sem vettem abszolút csúcshardvert, nem azért mert nem tehetem meg, hanem azért mert nem éri meg, és ezzel a többség így van.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#257) Fo_AMD_Fun válasza pakriksz (#256) üzenetére


Fo_AMD_Fun
csendes tag

De akkor is egy "ál" 8 magos CPU-t viszonyítasz egy tiszta 4 magoshoz könyörgöm! Ezt nem tudod belátni?

(#258) SylverR válasza jedis (#245) üzenetére


SylverR
senior tag

Több cikket is elolvastam anno mikor kijött az FX, szóval bocsika, de nem fogok "utána olvasni". Tudom nagyon jól a felépítési elvét, és azt is, hogy fizikálisan hogy épül fel. Hogy hárdkór dolgokat nem tudok, lényegtelen, nem áll szándékomban ezzel mélyrehatóbban foglalkozni. Peace. ;)

@(#256) pakriksz: Sok sikert! ;] Szegény srác már elkönyvelte, hogy csúnyamocsokáemdétöbbmaggalakarjaelverniazintelt. Innentől úgyse fogod meggyőzni. :N

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#259) pakriksz válasza Fo_AMD_Fun (#257) üzenetére


pakriksz
őstag

Ha az amd többszálúsítását 8 magnak vesszük, akkor a HT-t is annyinak vehetjük(amd megoldása 50%-al több tranyót, az intelé 30%-al többet igényel)... egyébként nem a magok számát kéne összehasonlítani, hanem esetleg az ár/teljesítményt.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#260) ViZion válasza Medocsabi (#255) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt Te jól kimérted gondolom... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#261) Tomcat


Tomcat
őstag

Amíg van/lesz AMD és árul még CPU-kat, APU-kat, VGA-kat addig én az ő termékeiket és rendszereiket fogom kizárólagosan vásárolni saját célra és az aktuálisan használt IT rendszereinkbe implementálni-implementáltatni. Ez a minimum amivel segíthetek a kisebbik "gyártónak" talpon maradni anélkül hogy bárminek is nézném a vételárát vagy azt hogy milyen előnnyel illetve esetleges hátránnyal jár. Immár 12 éve nem kellett hogy változtassak az alapkoncepción és egyelőre nem úgy néz ki hogy a továbbiakban is kellene. Én továbbra is kitartok mellettük, nekik szurkolok, vagyis hajrá AMD!

Tomcat

(#262) Fo_AMD_Fun válasza pakriksz (#259) üzenetére


Fo_AMD_Fun
csendes tag

(#263) wolfnet válasza negro (#116) üzenetére


wolfnet
tag

Jah. Nekem 5 évig ment a gépbe a 9750-es phenom, hibátlanul.

Privátban érdeklődj! :)

(#264) Medocsabi


Medocsabi
addikt

ÉÉÉrdekel engem milyen cput vesztek?NEM! :D
mindkét oldalon van pro-kontra.volt mindkét oldalról gépem.mi volt a tapsztalat?ha egy alapvetően erős gépet akarok de nincs sok huf rá,akkor amd.mert olcsóbb.de ehhez képest a teljesítménye elfogadható.
ha van sok huf,akkor intel,mert sokkalsokkal jobb(a felső kategóriában).de ez felhasználástól függ.pl játékrta i7 fölösleges.
De!
ne akarjunk már egy i7et egy fxhez hasonlítani!ha szerintetek egy szinten vannak akkor szimplán nem tudjátok mit beszéltek.majd ha volt mindkettőből,meglátjátok a különbséget...

(#265) ukornel válasza pakriksz (#259) üzenetére


ukornel
aktív tag

+1

Aki nem így gondolja, annak javaslom, hogy gondolatban építsen föl egy Bulldozer architektúrájú, 1 magos processzort. Nem fog menni, ugye?
Idézet: az az elemi feldolgozó egység, amely a támogatott utasításkészletek összes utasítását fel tudja dolgozni, a korábban megszokott "mag" kifejezést a Bulldozerben a "modul" vette át [...] Mindkét programszálhoz dedikált egész számos műveletvégző egység tartozik, amelyeket az AMD magoknak nevez.
Tehát a legkisebb egység, ami ugyanúgy két szál futtatására képes, mint egy Intel Core mag, a marketingben a modul nevet kapta, hogy ezzel a magszám-háborúban egy huszárvágással az élre törjenek :)

(#266) PetX válasza ViZion (#183) üzenetére


PetX
aktív tag

Én értem amit írsz, de vedd figyelembe, hogy kiemeltem: ez a gyári adat, ami rendelkezésre áll, visszanézhetjük persze a PH!-s teszteket is. Azt is írtam döntsük el akar-e valaki tuningolni vagy nem akar. Ha már belemész a fesz állításba nekem az is tuningnak számít, attól függetlenül hogy downgrade vagy upgrade-et hajtasz végre. Alaplapfüggő, egy olcsóbb deszkában, nem biztos, hogy ugyanolyan pontosan tudod beállítania feszt, nem biztos, hogy a proci stabil marad, nem biztos, hogy a beállítások hosszú távon is megállják a helyüket és stabil marad a rendszer.

A mondandómnak az volt a lényege, ha kőkeményen az ár/érték arányt akarod venni akkor igen is számít mennyit eszik egy proci.

Nézd, ez most azért vetődött fel bennem, mert most a gépújítással kapcsolatban eljátszottam a gondolattal, hogy megint AMD-t veszek, de mikor megláttam a fogyasztási értékeket és elkezdtem számolni, akkor az jött ki, hogy valszeg tápot is cserélnem kellene, amit nem akarok, legyen elég egy 400as táp otthonra, tuning nélkül 1 VGA-val. Ennyi.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#267) actival63


actival63
aktív tag

Azt nem tudom mi fogja eltartani a Pc-s üzletágat mondjuk 10 év múlva? A mai 14-15 éveseknek nem kell otthonra PC. A legtöbbjük úgy tekint rá mint ti a tárcsás telefonra. Ott van a kezében egy okos telefon ami szerinte ugyan azt tudja mint az apja gépe otthon. Az apja 150k-ért egy új VGA kártyát vásárol a gépébe ő pedig kér az egy éves telefonja helyett egy nagyobb, szebb, többet tudó okos telefont ugyanannyiért. Nem is érdekli a PC. Előbb fog a lánya az okos telefonján 4k-ban játszani és filmet nézni mint az apja. Ez a szomorú jövő, nekem elhihetitek 2 lányom van. :-)

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#268) ViZion válasza PetX (#266) üzenetére


ViZion
félisten

Én is értem amit írsz, sokszor leírtam, h AMD elbaCCta. Alaplap gyártókra sem figyelt, régi chipsettel is jöttek FX-es lapok, nincs mATX, ITX méret, stb...
És ez, meg a gyárilag beteg Atuo beállítások el is kapálták az FX szériát sajnos.
Volt belépő szintű 970 deszkám is, abban is lehetett tuningolni: 3,5->4,2 GHz, még különösebb feszelés nélkül, 1,4 V alatt. Szal csak benéztek AMD-nél valamit, nem is kicsit. :W

actival63: gyerekek már nekem is tablet felé húznak, fura. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#269) Habugi válasza ViZion (#260) üzenetére


Habugi
addikt

Orrmányos, véletlenül se akarok beleszólni hogy mit csinálj /és mit ne/, de tényleg leálltál a homálylakókkal vitatkozni arról, hogy mi is az a napfény? :U
A 99%-uk nem vitapartner, nincs gyakorlati tapasztalatuk.
Szép szándék kirángatni őket a homályból vagy legalábbis megpróbálni, csak szemlátomást marha jól érzik magukat ott ahol vannak. :K

Legyen elég Sas'bá & Macska gyakorlati tapasztalata, az ő szavuk ér valamit!
Az ezen a fórumon levő, az Intel CPU-ban identitásukat megtaláló emberekre 2percet kár elpazarolni.
Nem mintha probléma lenne ha valaki fogalmatlan, senki nem ért egyszerre mindenhez csak amikor a fogalmatlanság/butaság hangerővel párosul, az marhára nem a Te szinted. Kár az ilyet megszólítani!

Hagyd őket egymás között turbékolni, kölcsönösen megcsodálhatják egymás i5-ösét, kiosztják a vállveregetéseket, megkapják az önigazolást (ha máshol nem hát legalább itt, ilyenkor) aztán minden szép és jó.
Ettől lassul valamit az FX-ed? Kétlem.. :D

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#270) pakriksz válasza Fo_AMD_Fun (#262) üzenetére


pakriksz
őstag

már évek óta ismerem a ht működését.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#271) pakriksz válasza Medocsabi (#264) üzenetére


pakriksz
őstag

Az látszik hogy nemnagyon értesz hozzá, de azért nem kéne letagadni azt ami minden több szálú tesztben látható, hogy egy 4 modulos fx, bizony ott van az i7-en, csak kevés szálon marad le. Már volt linkelve is ilyen teszt, de guglin pillanatok alatt találni még. (a többszálú teszteket a "multithread" név alatt találod
Az árkülönbségről meg ne is beszéljünk...
Ha valaki videot kódol, renderel, az kb hasonló teljesítményt megkapja az AMD-től fél áron.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#272) shiftac válasza Televan74 (#123) üzenetére


shiftac
aktív tag

Nem lenne jó, mert nem lenne verseny és az Intel bármit megtehetne. Ezt pedig az AMD sem szeretné, bármennyire is rosszul állnának. Jó ez így, ahogy van.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#273) shiftac válasza Sondi1986 (#221) üzenetére


shiftac
aktív tag

Egy mai szorzózáras i5 46k körül van, a szorzózármentes viszont valóban 60k.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#274) Fiery válasza partxxx (#254) üzenetére


Fiery
veterán

A desktopon es a mobil (notebook) szegmensben is DDR4 lesz. Az AMD kulonosen ra van arra szorulva, hogy a mainstream technologiat hasznalja ezen a piacon. Nem teheti meg, hogy kulonutaskodjon, az mar a Kaverinal sem jott be. A Kaveri eredetileg BGA GDDR5 memoriat (is) tamogatott volna, de vegul nem talalt az AMD olyan gyartot, aki ilyen memoriara epulo alaplapot vagy notebookot gyartott volna :( Nem hiszem, hogy az AMD me'g egyszer meg fogja ezt lepni, nincs ertelme szellel szemben hugyozni.

(#275) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Az AMD VS INTEL-ről az jut eszembe, hogy ha i5vsFX-eknél a kb 5-10% különbség játékokban már játszhatatlan szintet jelent az intel pártiak szerint, míg ha az APU-k kerülnek szóba, akkor a 30-50%-al kisebb Intel értékek ugyan úgy a játszhatóság szintjén vannak......

A valóság kb ez: [link]

Akinek nincs sok pénze és többszálú procit akar annak AMD a reális választás. A kemény minden egyes FPS-t kiaknázó usereknek i5 reális. (i7 munkára való + E-pénisz)

Facebookra nem kell pentium sem 20Ft-s tablet és kész!

[ Szerkesztve ]

(#276) Baggins86 válasza Xelo5 (#130) üzenetére


Baggins86
aktív tag

A Mercedes.. vagy ez költői kérdés volt? :D

(#277) Medocsabi válasza pakriksz (#271) üzenetére


Medocsabi
addikt

Értem én hogy "ott van a nyomában".de mégsem éri el.ja és 2x annyit fogyaszt.és még jóóóval nagyobb órajelen SEM éri el az i7et...és mi van ha az i7et u.arra az órajelre emelem mint az fxet?...
nem óhajtok vitatkozni Veled,csak a véleményemet írtam le.ha ezek után is egyenrangú ellenfeleknek tartod őket,az a Te dolgod.
Amúgy semmi bajom az amdvel,imádom az xbox konzolomat! :K

(#278) pakriksz válasza Medocsabi (#277) üzenetére


pakriksz
őstag

de eléri, nézd már meg a grafikonokat, van amelyik tesztben gyorsabb is.
Ez az órajel probléma a P4-nél vajon miért nem zavart téged(ahol is egy amd ugyan azt a teljesítmény feleakkora órajelen hozta, harmad/negyed áron)? Többet fogyaszt az AMD? És? Feleannyiba kerül, és még évek alatt sem fogja beérni az i7 összköltségét fogyasztást rászámolva.
i7-et pedig nem valószínű hogy ugyanarra az órajelre emeled mint az fx-et...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#279) Picturemaker válasza Medocsabi (#277) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha felhúzod az I7(I5)-et, akkor az is eszik, mint állat és garivesztés (delid) nélkül még hűteni sem tudod.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#280) stratova válasza Fiery (#274) üzenetére


stratova
veterán

R.I.P. GDDR5M hüpp :O

(#281) mzso válasza Fiery (#246) üzenetére


mzso
veterán

"Egy 2x tobb CPU-magot es 2x tobb iGPU CU-t tartalmazo APU-t nem 2x tobbe kerulne legyartani, hanem inkabb 2.5-3x tobbe (nagyobb mag --> nagyobb selejtarany)."

Lehet hülye kérdés de nem lehet kettőt "összedrótozni" egy tokba?

(#282) Medocsabi válasza Picturemaker (#279) üzenetére


Medocsabi
addikt

a régi i7 2600k-m szaladgált 4.4ghz-en.egy single radis antec játékvíz hűtötte,SOHA nem látta a 60 fokot.

(#283) glutamin válasza mzso (#281) üzenetére


glutamin
őstag

Sok értelme nem lenne. A Kaveri egyik nagy újítása a GPU és CPU mag közös címtere. Az összedrótozott megoldásnál ezt elvesztenéd. Ráadásul a memóriavezérlő is már jó ideje integrálva van, így az is duplán lenne. Ezt még annak idején el lehetett játszania Pentium D esetében, de a mostani megoldásoknál nem ilyen egyszerű.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#284) Medocsabi válasza pakriksz (#278) üzenetére


Medocsabi
addikt

azért nem nézem ebben a kategóriában,mert a htc one-om erősebb mint egy p4 processzorral szerelt gép...
de te nézegesd és elmélkedj a régi szép időkön:)

(#285) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Ha már Intel :D [link]

Én maradok a kékeknél. Eddig minden termékük bevált.

A két cég "versengése" vagy inkább piszkálódása remélem megmarad, hogy a végfelhasználók tudjanak profitálni belőle.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#286) Fiery válasza mzso (#281) üzenetére


Fiery
veterán

Ha nem lenne iGPU, akkor ossze lehetne, lasd AMD Opteron "Magny Cours" es "Interlagos" --> [link]

[ Szerkesztve ]

(#287) pakriksz válasza Medocsabi (#284) üzenetére


pakriksz
őstag

Nem most kellett nézegetni, hanem akkor amikor megvetted. Tudod a miheztartás végett, hogy ne tűnjön már úgy hogy ha az egyik gyártó csinál valamit az jó, de ha másik csinálja ugyan azt akkor az már rossz ;)

Tudod ez hasonló ahhoz amikor az nvidia fanboy magyarázta hogy áá a fermi nagy fogyasztása kit érdekel, nem számít annyit. Most meg kijött a maxwell, és a legfontosabbá a fogyasztás vált :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#288) Picturemaker válasza Medocsabi (#282) üzenetére


Picturemaker
őstag

Kicsit nézz már körül. Ivy, Haswell kupak és paszta "baki". Rémlik valami?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#289) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Mostanság úgy látom sokan szereik kritizálni a P4-eket. Nekem a Northwood magos 2,8-as volt, én nagyon szerettem és bárki bármit mond nagyon jól eltalált jószág volt. Amit utána adtak ki azokkal tényleg voltak gondok, főleg melegedés terén, de 5-6 évet nekem simán lehúzott. Azóta is működik netezős, filmnézős gépként.

[ Szerkesztve ]

(#290) CPT.Pirk válasza nyakdam (#289) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pénégy. :) A környezetemben mindenki csak celeronnal nyomta, azokat meg ha meghúzod 3GHz kör, még akkor is nehéz feladat neki egy Yt videó lejátszása.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#291) kovsol válasza djculture (#125) üzenetére


kovsol
titán

Hülyeség, mert kutya nem venne tőlük semmit, hanem valami ARM-es cuccal nyomulna, meg a Win RT -t felélesztenék. Szerinted az Intel saját maga ellensége?

May the Force be with you!

(#292) pakriksz válasza nyakdam (#289) üzenetére


pakriksz
őstag

biztos ment rendesen(proci nem igazán tud meghibásodni ha csak nem gyári hibás vagy szét nem égetik), de az vicces volt, amikor a 18 ezer forintos 1,7 ghz-s athlon xp elverte mindenben, miközben a 2,8-as nw olyan 50-60 ezerbe került. Aztán jött a prescott ami még ezt súlyosbította a durva melegedéssel. Persze akkoriban az intel jóvoltából alig lehetett kész gépet p4-en kívül mással venni, ezért is kapott később egy sajnos csak jelképes birságot.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#293) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Szerintem amd-től nagyon ötletes volt ez a apu dolog gép építés előtt álok de tuti fm2-be ruházok pl a10 5800k... Csakis azért mert elég egyelőre a 4 mag és mindenképp veszek majd videokártyát mellé mert aki nem tudja milyen szar az mikor kampec a videokártyádnak és nem az a fajta aki hopp leszaladok venni gyors egy jó vga mert van nálam éppen feleslegbe 60-80k annak igazi megváltás egy olyan apu ami viszi a 2012-13 as játékokat és nem unja magát szará ha éppen amég nem gyűjt össze egy új vga-ra.. Legalább is én így vagyok vele elképesztő idegesítő volt régebben is hogy elfüstölt a vga és ha szerencsés voltam olyan alaplapom volt amin van integrált pl ati hd3000 graphics xxd strongholdot majdnem szagattva vitte de még mindig jobb az mikor nem volt alaplapi vga a gépben és amég nem volt pénzem új kártyára gépezni se tudtam. :/

[ Szerkesztve ]

(#294) CPT.Pirk válasza Hardver Arc (#293) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont ugyanezt éltem át. 7770OC meghalt, irány a HD3000. Remek volt, két hónapig vártam a cserére, de legalább a 2006-os játékokat még jól vitte. :D Aztán a csere kártya is meghalt 2 nap után, így végül berágtam és helyben vettem egy új kártyát, nem akarok megint 2 hónapot várni... :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#295) #97716736 válasza Lewzke (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

+1 :K

(#296) ALLAT001 válasza CPT.Pirk (#294) üzenetére


ALLAT001
senior tag

350W-os táppal mit vársz?

(#297) CPT.Pirk válasza ALLAT001 (#296) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A boldog békeéveket... Mi köze az egyébként a jelenlegi konfigomhoz is feleslegesen erős tápnak ahhoz, hogy mire volt elég egy HD3000 integrált vga?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#298) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Érdekes olvasni a cikket és a véleményeket :)
Én csak annyit fűzök hozzá, hogy nyilván teljesítmény fölényben van az Intel, de egy átlag usernek aki nem nagy gammer, vagy egy irodai gépbe, stb.. bőven megteszi egy tök alap proci is. Jó nem egy egymagos 1,5 GHz-es cpu-ra gondoltam..
Szóval kicsit túllihegettnek érzem azt, hogy vegyünk Intel procit mert az mennyivel erősebb. Az esetek 70 százalékában nem lesz szükség arra a plusz teljesítményre, amire egy corei5 vagy 7 képes jóval magasabb árcédula fejében.

Éljenek a nyulak!

(#299) Diopapa


Diopapa
addikt

Mondjuk aki a maga idejében használt P3-akat az szerintem visítva röhög azon, hogy a cikkíró szerint partiban volt az akkori AMD vele...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#300) Oliverda válasza Diopapa (#299) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra célzol, hogy az AMD gyorsabb volt? Ez alapján arra tippelek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.