Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#552) ViZion válasza #32839680 (#551) üzenetére


ViZion
félisten

Ez is kitárgyalt téma már. :K
Ahogy progikból is van tesztelésre kiküldött (FC4 ;] ), vagy tápoknál is divat fél-egy év után suttyomban belsőt olcsósítani, vagy amit Kingston művelt a 300-as SSD-vel... Tesztelték, a népek vették, majd puff... kicserélrék a lapkákat, feleződött a sebesség... csak még veéletlenül a régi dobozba csomagolták :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#553) SylverR válasza attila9988 (#550) üzenetére


SylverR
senior tag

Ezt a hülyeséget honnan szedted?

Ne hülyeségezd le amit mondtam, hanem próbáld megcáfolni. Ha megy. Kérek REAL-LIFE eseteket. Nem benchmarkokat.

Amíg az fx6 -os sorozat az i3 -akkal van pariban, vagy leginkább alatta, addig mit vártok?

Idéznélek: Te ezt a hülyeséget honnan vetted? :U
Az i3-mal a Phenom 2-esek, 4 magos FX-ek, és az APU-k is felveszik a versenyt.

Nincs túl árazva?
Azért volt az, hogy mikor állítottam össze a konfigom, kíváncsiságból megnéztem az Intel oldalát is, és i3-mal 20 ezerrel magasabb áron tudtam volna összerakni a gépet?

Ráadásul az ember valós használat közben ritkán használ olyan programszálat, ami teljes magokat, órákra lefoglal. Azaz normális életképes esetekben a 4 kisebb teljesítményű mag JOBB mint a 2 nagyobb. De védjed csak a kis fanboyizmusod. Én tökéletesen megvagyok elégedve az A8-ammal. Ja igen, játszom is. IGP-n. Nagyon is jó. ;)

Nem!

(#554) vhw válasza SylverR (#553) üzenetére


vhw
addikt

Mitől lett volna i3-mal 20k-val több?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#555) SylverR válasza vhw (#554) üzenetére


SylverR
senior tag

Alaplap például? Nagyon drágák az Inteles lapok.

Nem!

(#556) vhw válasza SylverR (#555) üzenetére


vhw
addikt

Az enyém nem tűnt annak... bár kinek milyen igények...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#558) Gainka válasza SylverR (#555) üzenetére


Gainka
őstag

Z-s lapot akart venni i3 alá? :D

(#559) SylverR válasza Gainka (#558) üzenetére


SylverR
senior tag

Na és ha Z-s alaplapot néztem? AMD-hez is az egyik csúcs tuning lapot vettem, és 40 helyett megvolt 20-ból. ;)

szerk: Najó, ez enyhén túlzás. 25-ért vettem, mert elkezdett felfelé menni az ára (22), plusz a pickpack pont szállítás. De akkoriban az Inteles lapok is drágábbak voltak még picivel. 40ezrekre emlékszem. Most csak 37. De rámegy a PPP, és máris 40. Majdnem. :U

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#560) letepem válasza attila9988 (#549) üzenetére


letepem
aktív tag

Tudtommal a válasz a te kommentedre érkezett amelyben NEM a fogyasztásra tértél ki, HANEM a melegedésre! Ezért írtam AZT,hogy az INTEL is, válogatott (ÉRTSD:KEVÉSBÉ MELEGEDŐ) procikat küld például a TP-nek! Remélem most már megérted, amit írtam, de veled aztán lehet veszekedni, szeretsz is félrebeszélni ! :D :DDD

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#561) ukornel válasza attila9988 (#542) üzenetére


ukornel
aktív tag

"AMD fronton amúgy ehhez még csak közelíteni sem tudsz teljesítményben szinte semmivel, legfeljebb a gyárilag szarrá húzott csúcs fx -el, amit aranyárban mérnek"

Nem mérik aranyárban, 62-63ezerért hozzájuthatsz (újan). Ez kb az i5 kínálat tetejének felel meg.

#549
" Ismerjétek már be, hogy a teljesítmény/fogyasztás mutató jelenleg intel cpu -k esetében jobb"

Szerintem ezt itt kb mindenki beismeri, ha nem, idézd már be ide, ki az a "fanboj" aki nem értett vele egyet!
Én is beismerem, mert ez igaz. Viszont azt látom, hogy a saját magadat hitelteleníted általánosítással, és az olyan hamis kijelentésekkel, mint a fenti "aranyár".

[ Szerkesztve ]

(#562) vhw válasza ukornel (#561) üzenetére


vhw
addikt

FX-9590 54/59k pcx-en (OEM/BOX).

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#563) ViZion válasza ukornel (#561) üzenetére


ViZion
félisten

nem értette amikor én is leírtam, h nem az a baj, h Intel jobb. OK, legyen jobb, akár minden tesztben is. De attól az AMD-t miért kell nekik ócsárolni, mintha semmi nem futna rajta? :U
És minden AMD hírnél jönnek az ilyen harcosok, h jól megmondják, h az AMD gyenge és forró, meg drága is... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#564) trancemusic


trancemusic
senior tag

Hali srácok!

Én sokmindent megéltem,tapasztaltam,nem mai csirke vagyok. :D
C64,tape,junoszty tv. :D
Pc piaci szereplői nem az etikáról híresek.
Mentek tönkre szuper cégek. ( 3dfx,abit stb... )
Az erősebb kutya ..szik,ezt úgy mondják...
Amd-sem szent,athlon64-et,x2-et arany áron adták.
Az intel akkor ép a 3 kilóméteres futószalagú prescott,pentium d-vel szenvedett.
Óriási fogyasztás,melegedés,32bit,nokedli teljesítmény.
Amd a nyereségét az ati felvásárlására fordította,az intel meg lefizette az oem gyártókat,blablabla...

Az intel megoldása közel sem tökéletes.
Egy órajelciklus alatt egy szálon amit művel:iszonyat mennyiségű számítás!
Az amd megoldása sem olyan rossz,mint ahogy állítják.
Többszálú alkalmazásban még az x6-os is meglepően jól teljesít.

Remélem a jövőben összekapja magát a cég,és fog még az intel amd licencért "könyörögni" (64-bites processzorra gondolok)
Ne marjátok egymást ez miatt,csak nekünk jó,ha versenyhelyzet van a piacon. :D

[ Szerkesztve ]

(#565) lysgb válasza trancemusic (#564) üzenetére


lysgb
tag

de mennyivel könnyebb egyeseknek csak azt kiabálni újra és újra, hogy "intel az mégiscsak intel... az amd meg mikró"

(#568) Skodry


Skodry
aktív tag

Szerintem egész jó az AMD pl: FM2+ cuccai
A8 7600 65W 4mag és meg vga sem kell egész jól futnak a dolgok .(R7 integrálva)
25k ért....

Ár érték arányban jó az AMD.

[ Szerkesztve ]

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#569) attila9988 válasza ViZion (#563) üzenetére


attila9988
őstag

De attól az AMD-t miért kell nekik ócsárolni, mintha semmi nem futna rajta? :U
És minden AMD hírnél jönnek az ilyen harcosok, h jól megmondják, h az AMD gyenge és forró, meg drága is... :U

Én nem mondtam, hogy semmi nem fut rajta. Én azt mondtam, hogy a fejlesztést olyan irányba vitték el, aminek köszönhetően beragadt a termékpaletta egy szintre, és egyelőre nem tudnak előállni semmivel, ami igazán versenyképes lenne.

A helyzet az, hogy a pc -s programok túlnyomó többségénél fontos az egy szálas feldolgozási sebesség. Ennek számos oka van, de ami fontos, hogy TÉNY.

Az is tény, hogy az újabb architektúrára épülő két magos processzorok rendszerint beérik a régebbi architektúrára épülő négy, vagy hat magos megoldásokat még akkor is, ha az adott program több szálon képes működni.

Meg kell említeni azt is, hogy az fx6 -os sorozat továbbra sem hat magos processor, hanem egy három modulos megoldás, de ezt már fentebb is kitárgyaltuk. Azért ezt a két dolgot nem kellene feltétlenül összekeverni.

Illetve megint felmerül, a fogyasztás kérdése. Sokan írjátok, hogy nem számít. Hát persze... de ha holnap az amd -nek lenne egy olyan megoldása, ami mondjuk csak 5 watt -al alatta van a haswell -nek, akkor valami csoda folytán egyből számítana a fogyasztás is, még az az 5 watt is. :) Egyébként pedig, DE, számít a fogyasztás. Leginkább az elfűtött energia miatt.

Egyébként meg pont engem hívtok fanboy -nak, holott sok évig leginkább csak AMD -s megoldásokkal foglalkoztam, egészen addig, amíg az volt az ésszerű lépés. Ma meg nem az. A különbség köztünk az, hogy engem nem érdekel melyik gyártó szállítja a jó terméket, csak a termék számít. Nektek meg a márkajel.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#570) attila9988 válasza trancemusic (#564) üzenetére


attila9988
őstag

Amd-sem szent,athlon64-et,x2-et arany áron adták.

Én is írtam nekik, hogy volt idő, amikor az athlon 64 x2 3800+ majd 100 000ft volt... mindezt azért, mert az intel akkoriban pont úgy szerencsétlenkedett, mint jelenleg az amd. Rosszabbak voltak a termékei, és kész...

Remélem a jövőben összekapja magát a cég,

Ez az, ami igazán fontos lenne... Hiszen nekünk, egy kiegyenlített verseny hozhat csak megfizethető árakat, és jobb termékeket...

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#571) ViZion válasza attila9988 (#569) üzenetére


ViZion
félisten

A fejlesztős részben igazad van, AMD mindig új utakat keres, de nem is törik magukat a felső kategóriában, ez valóban probléma, de ez látszik is az árakon.

A fogyasztás valóban nem számít. Nem tudom Te mit és merre olvasol, de aki játékra épít gépet, annál a fogyasztás maximum a táp és a hűtés kapcsán merül fel. De azt is leírtam már párszor, hogy beszéljetek egy villanyszerelővel, vagy csak tessék megnézni otthon a gépeket -akár a panelban is, itt a tanyámon a gépeket már felsoroltam párszor- és láss csodát, a PC keveset fogyaszt... Azt ne mondja nekem senki aki komoly gépre kifizet 3-400k-t, h földhözvágja a villanyszámla! És nem, ez akkor sem fog változni, ha AMD termeli az áramot. :D

Az elfűtött energia sem izgat különösebben: "Azért a víz az úr!" ;)

"Az is tény, hogy az újabb architektúrára épülő két magos processzorok rendszerint beérik a régebbi architektúrára épülő négy, vagy hat magos megoldásokat még akkor is, ha az adott program több szálon képes működni." Tény? Mondanám, h linkelj tesztet, de ennyire nem érdekel. Tény helyett írd azt, hogy amiket te használsz, ismersz. Mert ez így általánosságban nem igaz.

"A különbség köztünk az, hogy engem nem érdekel melyik gyártó szállítja a jó terméket, csak a termék számít. Nektek meg a márkajel." ilyen személyeskedő hülyeségekre inkább had'ne reagáljak. Ha folytatod, innen is kiraknak flamekeltés miatt. Imádsz általánosítani, nagy igazságokat kimondani... de nem minden fekete vagy fehér. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#572) attila9988 válasza ViZion (#571) üzenetére


attila9988
őstag

A fogyasztás valóban nem számít.

Egészen addig, amíg a kedvenc céged nem képes igazán energia hatékony termékeket előállítani. Ha tudna, akkor máshogy állnál a kérdéshez. Ebből egyébként egyenesen következik a hőtermelés problémája is. Amíg egy i5 -öt lehűt egy icipici pörgettyű, aminek a hangját is alig hallani, és a dobozába van csomagolva, addig ne magyarázd meg nekem, hogy ez a tényező sem számít. Pont ezt csinálták annó az intel fanok, amikor a netburst a végét járta, és a hulladék pentium D -ket nyomatták. Eszméletlenül melegedtek, teljesítmény meg alig volt. Akkoriban bizony az AMD volt jobb ezen a téren. Tudom neked nehéz elfogadni, de a bulldozer kb ugyanez a kategória.

a PC keveset fogyaszt...

Pláne akkor, ha normális alkatrészeket válogat bele az ember. Én azt teszem.

Azt ne mondja nekem senki aki komoly gépre kifizet 3-400k-t, h földhözvágja a villanyszámla!

El lehet bagatellizálni a kérdést, mondván hogy minden fogyaszt, de ennyi erővel akkor kilowattos tápokkal szerelt szörnyeket is üzemeltethetne az ember, aztán mégsem teszi. Az energiahatékonyság, és a hőtermelés fontos tényezők. Neked személy szerint lehet hogy nem, ezt te tudod. Minden más esetben igen.

Az elfűtött energia sem izgat különösebben

Engem meg igen. És külön hűtőt sem óhajtok venni a cpu -kra.

Tény? Mondanám, h linkelj tesztet,

Milyen tesztet akarsz? Menj el egy akármelyik cpu -s oldalra, és kezdj el összehasonlítani pár x4 -est, meg core 2 -t a mostani kínálattal, aztán lepődj meg.... bár nem tudom mi ebben a meglepő, hogy a fejlettebb cpu -k jobban teljesítenek... de ha téged meglep, hát legyen.

ilyen személyeskedő hülyeségekre inkább had'ne reagáljak.

Pedig reagálhatnál valamit, mert láthatóan nem olvasod el, amit az ember ír, vagy csak ignorálod a az általad preferált cég termékeivel kapcsolatos negatív tulajdonságokat, ám ettől még azok igazak maradnak.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#573) ViZion válasza attila9988 (#572) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj annnnyyira tudod... nézd már meg az adatlapom! VAN i5 melóra ÉS kuka a gyári hűtő... Attól, hogy Te nem hallod, másnak hangos. Annyit az AMD hűtője is tud, 4 GHz-n sokan használják gyárival, amíg nem vesznek normálisat. De nézz be a hűtős topikokba, ott ugye csak AMD userek vannak... na ugye. De Te megint tudod és általánosítasz.

"nem tudom mi ebben a meglepő, hogy a fejlettebb cpu -k jobban teljesítenek... " Csak Te a korábbiban az AMD-ről beszéltél. A mostani 2 magos APU-k nem jobbak CPU erőben pl. a Phenom II-től, nem is értettem hogy jött ide, de nem is érdekel.

A hatalmas okossogokra igazságokra reagáltam. AMD is jó, játékra is jó. Hűteni intelt is kell, AMD-re nagyobb vas kell. Összességében nem kerül többe. AMD-t lehetett lépésekben fejleszteni, Intelnél komplett csere kellett. Akinek megfelelt így, h egyik évben lapot, másikban procit cserélt, annak jobb volt az AMD, ennyi.

Csak flamelni szeretnél, akkor itt inkább befejezem. Fentebb ezek ki voltak tárgyalva, esetleg neked kellett volna azt olvasni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#574) attila9988 válasza ViZion (#573) üzenetére


attila9988
őstag

Jajj annnnyyira tudod... nézd már meg az adatlapom! VAN i5 melóra ÉS kuka a gyári hűtő...

Én rég nem láttam már olyan intel gyári hűtőt, ami hangos lett volna... biztos nekem is teszt példányokat hoztak.. :) Ezzel egyébként sem magyarázod meg a fentebb felsorolt gondokat.

De Te megint tudod és általánosítasz.

Nem tudom hogy újat mondok -e neked, de egy ilyen processor gyártó cég egyszerre egy két architektúra alapján készített terméksorozatokat árul, amik alapján le lehet vonni általános következtetéseket. Ha nem lehetne, akkor a prohardwer -hez hasonló oldalak nem is létezhetnének.

nem is értettem hogy jött ide, de nem is érdekel.

Hát ez komoly gond.... hogy nem érted hogy jött ide. Talán ha visszaolvasol, akkor érteni fogod.

A hatalmas okossogokra igazságokra reagáltam. AMD is jó, játékra is jó.

Persze hogy jó, sok mindenre jó. Állítottam én hogy nem? Azt állítottam, hogy a jelenlegi termékvonala nem éppen ütőképes, és azt is mondtam, hogy én is várom, hogy előálljanak valami olyannal, ami kicsit megkavarja az állóvizet a piacon. De erre még várni kell. A kaveri sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

AMD-t lehetett lépésekben fejleszteni, Intelnél komplett csere kellett.

Igen, voltak ilyen idők is. Ma viszont mint ha elmúlóban lenne ez az előny is, ami egyébként igazán kár. Per pillanat az 1150 időtállóbbnak tűnik, mint az fm2.

Csak flamelni szeretnél, akkor itt inkább befejezem. Fentebb ezek ki voltak tárgyalva, esetleg neked kellett volna azt olvasni.

Én egyetlen sort sem flameltem. Miért is tenném? Nem én akarom bebizonyítani hogy az ég nem kék, hanem te.

Hidd el nekem, hogy ha az amd előáll végre valamivel, akkor azt a terméket pont ugyanúgy elismerem majd, mint a mostani intel haswell -eket.

És igen, amd -ből is lehet gépet építeni. Persze hogy lehet. A kérdés mindig az, hogy adott évben miből érdemes. Jelenleg az amd helyzete sajnos rosszabb, mint általában. Ezen pedig javítaniuk kell(ene), ha nem akarjuk, hogy nagyon elszálljanak az árak.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#575) ViZion válasza attila9988 (#574) üzenetére


ViZion
félisten

Ha szerinted az Intel gyári hűtő jó és halk, akkor ezzel mindent el is mondtál. Nem kívánok erről vitát nyitni, a hallás szubjektív, neked az megfelel, nekem meg nem. A többire inkább nem reagálnék, mert láthatóan megint csak kirakatni szeretnéd magad...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#576) attila9988 válasza ViZion (#575) üzenetére


attila9988
őstag

Ha szerinted az Intel gyári hűtő jó és halk, akkor ezzel mindent el is mondtál. Nem kívánok erről vitát nyitni, a hallás szubjektív, neked az megfelel, nekem meg nem.

Oké, akkor tegyük fel, hogy rosszak az intel gyári hűtők, és az én hallásom nem jó... (bár a legutóbbi teszt szerint valamivel jobban hallok, mint az átlag). Ha mindeközben az amd jelenlegi hűtőit hangosnak találom, az azt jelenti, hogy az amd hűtői hangosabbak, mint az intel -é. :) Ez persze annak is betudható, hogy nagyobb hőt kell elvezetniük, amiről éppen fönt beszélgettünk, vagy csak egyszerűen rosszabb a minőségük.

Nyilván nem tuningos hűtőkről beszélünk, hanem átlag használatra szánt darabokról. De amd oldalon jelenleg erre is alkalmatlan darabot csomagolnak a cpu mellé. Ez pedig újabb probléma.

Föntebb valaki azt is említette, hogy az intel mindig válogatott darabokat küld a tesztekre. Ez nyilván lehet igaz, hiszen miért is ne tenné. Ha viszont elfogadjuk, akkor ez azt jelenti, hogy az amd jelenleg még válogatni sem tud olyat, aminek a fogyasztása versenyképes lenne, hiszen a tesztekben valamiért mindig az amd van rossz helyzetben.... bizonyára azért, mert mindenki részrehajló, és lefizetett teszter. Még azok is, akik otthon, a konnektorból felvett áramot mérik... :)

A többire inkább nem reagálnék, mert láthatóan megint csak kirakatni szeretnéd magad...

Imádom, amikor valaki úgy próbál kiszállni egy beszélgetésből, hogy tesz egy fölényeskedő megjegyzést, hogy azt a látszatot keltse, mint ha tudna valami olyat, ami eldönthetné a vitát, de inkább el sem mondja. Nagyon ügyes húzás....

Egyébként pedig... eddig egyszer kaptam valamennyi időre letiltást, valami komolyabb topic -ban történt probléma miatt, de már nem is emlékszem mikor volt.... Szóval valakivel összekeversz. A prohardver -en a véleménynyilvánításért még sosem járt ban...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#577) ViZion válasza attila9988 (#576) üzenetére


ViZion
félisten

De ennyire nem vagy képes, hogy visszaolvass? Most linkelgessem be, amiket kitárgyaltunk?
Ha követted volna a topikot amikor aktív volt, nem értetlenkednél. Volt szó a hűtőkről, a bios beállításról, arról, h AMD nem törődik az alaplappal, etc. Vedd már a fáradtságot és olvasgass. Nem etetem a trollokat, ismerem a stílusod más topikból.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#578) Olipapa


Olipapa
tag

Az én gépemben egy FX-8350 ketyeg, egy R9 290X-el párosítva, eddig semmi problémám nem volt a géppel, a teljesítménye is bőven elegendő bármire. Olykor megfordul a fejemben, h a procit lecseréljem egy jobb Intelre, csak a próba kedvéért, mert annyira el vannak vele szállva az emberek, h kíváncsivá tett, de amikor ránézek az áraikra rögtön kiverem a fejemből ezt a hülyeséget :D Azt, h az AMD többet fogyaszt kb. le sem fosom. Ha megnézzük a 2 cég közti nagyságrendbeli különbségeket, nem csoda, h az Intel előrébb jár, így jut nekik még a tesztek megkozmetikázására és kenőpénzekre is némi büdzsé, ez viszont nagyon unszimpatikussá teszi a vállalatot, az áraik pedig nevetségesek. Hozzá tenném, h ekkora erőbeli fölény mellett azért kicsit nagyobb előnyt is elvárhatnánk az Inteltől, mert bár szarozzák az AMD-t, de egy FX-8350 egyes helyeken még mindig képes felérni egy I7-hez. Én amióta csak az eszemet tudom mindig AMD-t használtam, nem azért mert fanboy vagyok, hanem azért mert mindig az bizonyult a pénztárcakímélőbb megoldásnak, kb. ugyanolyan, vagy picit kisebb teljesítmény mellett. Nem fogok kiadni kb. 2-3-szor annyi pénzt egy processzorért amit 2-3 év után úgy is lecserélek. Remélem az AMD hamarosan összeszedi magát, és végre piacra dob egy új fejlesztésű, versenyképes processzort, és nem csak az APU-kra összpontosít, ugyanis az FX-ek lassan kiöregszenek és akkor tényleg nem marad más alternatíva az embereknek csak az Intel, aranyáron...

(#579) trancemusic válasza Olipapa (#578) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szia!
Sok igazság van abban,mit leírtál.
Kiegészíteném egy-két ténnyel úgy,hogy én nem vagyok fanboy,volt már procim mindkét oldalról. :)

1.: Amd mikor jobb procit gyártott az Intelnél,nagyon drágán adta.
Athlon xp 3200+ :140ezer ft volt magyarországon.
Athlon fx62-es 1000$-ba került megjelenésekor.
Ezek tények.
[Azért volt drága,mert gyorsabb volt,kevesebbet fogyasztott,pont mint napjainkban az Intel proci. :)]

[ Szerkesztve ]

(#580) #35193216 válasza trancemusic (#579) üzenetére


#35193216
törölt tag

Amikor az AMD gyártott jobb procikat (nagyjából az első Athlontól a Core 2 megjelenéséig), lehet, hogy a csúcskategóriát drágán adta, de alsó kategóriában azonos teljesítményben olcsóbb volt. Emlékszek, mikor az AMD az 1,2 Ghz-es Duronnal bőven leverte az 1,8 Ghz-es Celeront, úgy hogy árban alig több mint fele volt.

(#581) trancemusic válasza #35193216 (#580) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ez így volt,jól tudom. :)
Csak a tisztánlátás végett szóltam hozzá.
Ha nincs konkurencia,vastagon fog a ceruza... :(

(#582) milchiboy


milchiboy
csendes tag

Az az érdekes, hogy mindenki a processzorokról és a teljesítményekről beszél, de amiről nincsen szó, azok az alaplapok. Árban az AM3+-os lapoknál a jobb cuccok simán a minőségi H-s, vagy gyengébb Z-s Intel lapokkal vannak szinte fej-fej mellett, és akkor már az AMD-nél egy gyári hűtő csere ára is megjelenhet. :O Szóval a végén ugyanannyi teljesítményért majdnem ugyanannyit fizetsz. Persze a mindenből a minimum elvén sokkal olcsóbban is ki lehet hozni egy gémerecske/munkaállomás gépet AMD-s alkatrészekkel, az igaz. Azt kell eldönteni, mire használod a gépet, és ahhoz kell vásárolni. Azt elérni ilyen kiegyenlítetlen helyzetben, hogy az AMD jó alternatíva lehet vásárláskor, óriási teljesítmény. Respect, AMD! :C

Amúgy eddig mindig Intel lapom és procim volt (hála a mammutcégek csereszokásainak) AMD videokártya mellett.

Sajnos gyógyszerallergiám van. Allergiás vagyok az allergia elleni gyógyszerre.

(#583) ÁdiBá válasza Olipapa (#578) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Vacsorára megeszi egy 2-3Gen i7 az FX-8350 processzort.
Egy jó ízű 2600/3770K mellett se állja már meg a helyét, nem hogy egy 4Gen. i7 ellen.
Játékokban olyan szintű különbség van a két processzorcsalád mellett hogy az félelmetes.

Szerintem nem kell bemutatni, maga a rendszer lényegesen gyorsabb, a játékok, a multi online játékok, a videoszerkesztés munkafolyamatok hatékonyabbak egy i7 esetében.
A fogyasztás vicces szintű egy AMD FX-hez képest.

Lényegében 5-6 éve nem kell foglalkozni az AMD processzorok terén felső kategóriában.
Mert itt nincs amit eladhatnának a vásárlóknak.

Az intel meg olyan szinten fejleszt, hogy követni sem lehet, nem hogy megállítani...
Ez tetszik sok embernek is, ahogy nekem is.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#584) Olipapa válasza ÁdiBá (#583) üzenetére


Olipapa
tag

Igazad van, az FX 8350 gyengébb a 2600K-nál is, de közel sincsenek akkora különbségek mint amekkorákról te beszélsz... 4790K vs. FX 8350, 13% az Intel javára? Szerinted ez a különbség releváns a 2 processzor közötti árkülönbséggel?? Mert szerintem nem. Fogyasztás terén már valóban számottevőbb a differencia, de ekkora árrésnél úgy érzem, h ez belefér. De nem is koptatom tovább a billentyűzetet, itt van egy PH-s teszt és mindenki döntse el magának, h szerinte melyik a jobb befektetés.

Teszt

[ Szerkesztve ]

(#585) ÁdiBá válasza Olipapa (#584) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Inkább nem linkelek játékokat... 13 százalék a mesevilagban.

ÁdiBá

(#586) Olipapa válasza ÁdiBá (#585) üzenetére


Olipapa
tag

Akkor valószínűleg az összes PH-s teszt hibás... :)

(#587) ÁdiBá válasza Olipapa (#586) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem csak nem tudod értelmezni a teszteket. Azért megkíméltelek az égéstől.

ÁdiBá

(#588) Olipapa válasza ÁdiBá (#587) üzenetére


Olipapa
tag

Rendben, köszönöm! Zárjuk is itt le a vitát :)

(#589) ÁdiBá válasza Olipapa (#588) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Rendben. Tényleg nem bántásból mondom de most is végig néztem pár videót és tesztet, és ahol a BF4 95 FPs el ment egy i7 4790K processzorral ott egy AMD FX 8350 58-65 fps döcögött...
Szerintem ez rengeteg ...
Ez gameplay, maga a játékból.
StarCraft2 ami élvezhető még i7 4790K processzorral addig az FX játszhatatlan tud lenni akcióban.
Nyilván a játék is tehet róla.
De azért ha az egyik gyártónak sikerül olyan processzort csinálnia ami mindenhol gond nélkül első, az AMD miért nem képes ilyenre? :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#590) kovsol válasza ÁdiBá (#589) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként nem is kell i7, elég egy K-s i5 is hasonlításnak, és akkor még az se lehet kifogás, hogy annyira drága. Legtöbb szarul optimalizált játékban ahol kevés mag, de erős magonkénti erő számít oda sok esetben egy i5 tuningolva az ideális választás. (pl SC2 is ilyen)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#591) Olipapa válasza ÁdiBá (#589) üzenetére


Olipapa
tag

Legalább annyit sikerült elérnem, h míg az első hozzászólásodban egy 2. gen i7 is megette vacsorára az FX-et, most már egy 4790K-val méregeted, ami a jelenlegi legerősebb 1150-es i7 :D
Viszont a játékokra reagálva, a BF4-el és a StarCraftal is játszottam, igaz nem szoktam FPS-t méregetni, valami vagy jól megy vagy nem, nálam ez a mérce nem pedig az FPS, de mind2 tökéletesen futott maximum beállításokkal egy FHD monitoron. Sőt, a StarCraftot még egy FX 8120-al játszottam végig anno, az öcsém multizott is, de soha egy döccenés nem volt azon sem. De ne menjek ennyire vissza, a Dying Light ami a jelenlegi legprocesszorigényesebb játék, is kiválóan megy maximumon FHD-ban, igaz a látótávolság nincs kihúzva teljesen, mert az még a legerősebb I7-et is megeszi. Egyébként régebben én is néztem teszteket, csak akkor még a 4770K-val hasonlítgattam, viszont nem voltak ekkora FPS különbségek, de hát ahány teszt annyi eredmény, függ attól, h ki csinálta azt a tesztet... Láttam olyat is, h mindenhol az FX jött ki győztesen, amit azért én sem hittem el, nyilván valami AMD fanboy volt a teszt készítője. Egyébként az FX 8350 nagyjából a 2600K-val egyszerre jött ki, és kb. annak a szintjén van, picit gyengébb, de ott nem annyira egyértelmű mindenhol az Intel fölénye. És az AMD azért nem képes manapság mindenhol első lenne, mert amíg az Intel azóta sorozatban sz@rja kifelé az újabb procikat, az AMD csak a seggét mereszti, ezt aláírom. Pontosan emiatt csúszik lefelé a lejtőn.

[ Szerkesztve ]

(#592) UnSkilleD válasza ÁdiBá (#589) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

AMD miért nem képes ilyenre

hmm, na vajon miért... ha megnézed a cikk 2. oldalán lévő táblázatot talán rájössz

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#593) attila9988 válasza ViZion (#577) üzenetére


attila9988
őstag

h AMD nem törődik az alaplappal, etc.

Teljesen megfeledkeztem erről a topicról... No mindegy.. Csak erre az egy dologra reagálnék. Egy termék akkor jó, ha megveszem, beszerelem, és megy.... Ha mindenfajta infok alapján kell bios -t tuningolni csak azért!!!! hogy a gyári értékekkel normálisan menjen a cpu, akkor az nem jó termék.

Értem én a fanboy -okat, nincs ezzel gond. Minden cégnek megvannak a sajátjai. De azért lássatok már tovább az orrotoknál.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#594) attila9988 válasza Olipapa (#578) üzenetére


attila9988
őstag

így jut nekik még a tesztek megkozmetikázására

Mindamellett, hogy nem zárható ki teljesen az ilyen, tisztességtelen játék sem, azt kell hogy mondjam, hogy jelenleg nem igazán vannak olyan tesztek, amik jó helyen hozzák az amd procikat. Mindenkit pedig nem lehet lefizetni.

Jelenleg az amd -nek nagyon kellene egy versenyképes cpu. Valamikor 2016 -ra ígérik. Kérdés, hogy élnek -e addig, hogy kijöjjenek vele. Ha ezt az APU -s baromságot nem teszik meg elsődleges fejlesztési iránynak, akkor ma is versenyképesek lennének. Amíg x4 -ek voltak, jó úton haladtak. Később ugrottak a gödörbe.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#595) attila9988 válasza trancemusic (#579) üzenetére


attila9988
őstag

Amd mikor jobb procit gyártott az Intelnél,nagyon drágán adta.

Pontosan. És most is ezt tenné. Az amd nem azért olcsóbb jelenleg, mert "olyan jótét lelkek, hogy nektek olcsón adnak cpu -kat", hanem azért, mert csak így tudja értékesíteni őket. Ha nem csak így tudná, akkor adná drágábban. (mint ahogyan a múltban is tette).

Persze nincs ezzel semmi baj. Profitorientált cég mind a kettő. Ez a dolguk.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#596) ViZion válasza attila9988 (#593) üzenetére


ViZion
félisten

"Egy termék akkor jó, ha megveszem, beszerelem, és megy.... Ha mindenfajta infok alapján kell bios -t tuningolni"

ez egy BE proci, azoknál mindig ez volt: be kellett állítani és nyertél sok Hz-t ingyen. Nem kell ezt szeretni, senki nem kérte. De azért azt is nehezen hiszem el, h csak úgy megveszi valaki a deszkát, lapot és utána sápítozik... jah, mondjuk vannak ilyenek is, de hááát... evvan. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#597) Olipapa


Olipapa
tag

Meghalt ez a topic... Mit gondoltok most, hogy kijött a Ryzen? Nem kellett 100 év az AMD-nek.

(#598) szmörlock007 válasza Olipapa (#597) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Üdv :)

Szerencsére nem. Sőt talán a zen egy kicsit még jobb is mint a nehalem óta fejlesztgetett intel architekt.

[ Szerkesztve ]

(#599) T_Stark


T_Stark
őstag

Dobjátok ki azt a varázsgömböt, hülyeséget jósolt. :DDD

(#600) galaktikus válasza T_Stark (#599) üzenetére


galaktikus
aktív tag

:DD

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.