Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Az az összehasonlító táblázat a cégekről érdekes és elgondolkodtató.

Az élet kegyetlen .

(#2) Lewzke


Lewzke
őstag

ekkora profit mellett az Intel igazán megemberelhetné magát a meghajtótámogatás területén, mert vicc amit művelnek

(#3) RangerFox


RangerFox
veterán

Ez amolyan értelmetlen "háború", mint a konzolok között. De amúgy szerintem az Intel a jobb, és az is marad.

(#5) velizare


velizare
nagyúr

mi indokolja az amd nvidiához mért relatíve is sokkal nagyobb operatív költségeit? minek a működtetése visz el ennyi pénzt?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) bookninja válasza fabicska (#4) üzenetére


bookninja
tag

nem is lesz ebbol vita, egyszeruen teny, hogy az intel cpu-k szalonkenti teljesitmenye ketszer jobb az amd-nel, es a fogyasztasuk is 'zoldebb'.

(#7) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Fú milyen flame war lesz itt :D
+1 az Intelnek részemről. :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#9) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Azért respekt az AMD-nek, hogy ennyivel kisebb büdzséből mit ki nem tud hozni processzor és főleg vga téren. :R
Jelen pillanatban Intel cpu + AMD vga párosom van, de utóbbi mindig más, kiegyenlítettebb a vga piacon a helyzet, és a kiegyenlített erőviszony a felhasználónak mindig jobb, ez tény.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#10) Menthirist


Menthirist
veterán

Szerintem nincs itt min vitázni. Az Intel szálankénti teljesítménye sokkal jobb, és kevesebbet is fogyaszt, míg az AMD gyakran jelentősen olcsóbb, a szálankénti teljesítménye is elégséges, és megfelelően megírt programok esetén (amik nem csak 1-2 szálra számítanak) igen jó teljesítményre képes az áráért.

Én nem bántam meg, hogy valami belépőszintű i3 helyett a 8320-amat választottam, ami ráadásul zokszó nélkül megy 8350 szintjén. Ha valakinek van 50-60-70-80k-ja egy procira, annak csakis Intel, de 25k-ért egy FX6300 szvsz remek vétel.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11) Paul119


Paul119
addikt

Hajra intel, Nv :))

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#12) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jó ideig tuti lefutott ügy lesz ez, de viszont mindenképp kell az amd inteléket nem szabad magukra hagyni elszállna a ló alattuk árverseny se lenne.

(#13) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Anno egy Athlon 1800+-al kezdtem a számitógépes pályafutásom, azóta is kitartok az AMD mellett, perpill egy FX-8120 ketyeg a gépemben. Arra amire nekem kell, tökéletesen elég. Arról nem is beszélve, hogy azért valahol csak kell örülni az AMD jelenlétének, mert ha egyszereplössé válna a piac, azt-azt hiszem nem köszönné meg senki.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#14) #72042496 válasza #17954112 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez az Intel-AMD-nVidia táblázat üzletágakra bontva lenne igazán érdekes. Lehet, nem válaszként kellett volna írnom, de már mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Dtomka válasza Paul119 (#11) üzenetére


Dtomka
veterán

Inkább hajrá AMD, mondom úgy , hogy Intel CPU-m van és AMD vga-m. Ha az AMD jobb lenne CPU-ban akkor lehet, mi felhasználók jobban megéreznénk az árversenyt is. (nem vok semmilyen fan, azt használok ami nekem árérték arányban a legjobb)

És nekem is minden tiszteletem az AMD előtt, mert a legkisebb láncszem ebben a gépezetben és sokszor miattuk indul meg a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#16) tzlaci


tzlaci
csendes tag

Szerintem Tiszteletre méltó , hogy ekkora tőkebeli különbségek mellett egyáltalán volt idő amikor az AMD felül kerekedett.
Szimpatikus az innovativ gondolkodásuk és szerintem ha egyszer egy szép napon a globalfoundries összeszedi magát ujra kiegyenlítődik ez a párharc.
Amúgy a nagy többségnek szerintem épp elég egy felső kategóriás Amd processzor amit a karcsúbb jövedelmüek is megengedhetnek maguknak.
Akinek pedig szükséges a megnagyobb telljesítmény az fizet az intelert...hozzáteszem az i7 tulajok 90% a keptelen kihajtani azt a procit a többieknek pedig valoszinuleg munkaeszköz

(#17) macman507


macman507
aktív tag

Mindkettő jó, AMD nem kicsit olcsóbb, viszont amennyivel olcsóbb (jelenleg) annyival többet fogyaszt :D

Intel CPU kissé drága, viszont a World of Tanks (1 magot használ...) jobban fog futni rajta elméletben, még a leggyengébb cuccuk is érdekes áron van.. és akkor már lehet jobban jár az ember az AMD-vel.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#18) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Én csak annyit mondok erre a húzza le magát az AMD cikkre...hogy ilyen profittal meg háttérrel ember legyen a talpán aki utoléri vagy megelőzi az Intel-t...bár tény az AMD elrúgta rég a pöttyös labdát 1szálas teljesítményben de ennyi...attól még egy egész jól használható cucc az egész, nekem csak azóta nem tetszik amióta erőltetve van az egybemindent APU-s dolog.
Kezdenek az agyamra menni ezek a cikkek, igazak csak rossz látni h az 1ik elk...vmit lesz 1cikk a másik tudjuk h épp nincs a helyzet magaslatán de havonta kiadjuk h hátigen..még mindíg sz***t gyárt azt is fog..bezzeg az Intel. Miért nem fikázzuk a kékoldalt a tré hőátadó pasztája és egyéb muris dolga miatt?
Arról bezzeg ha 2cikket olvastam az is sok.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#19) Rojik válasza Dtomka (#15) üzenetére


Rojik
tag

Én is azt mondom, hogy hajrá AMD. Pedig intel processzor és Nvidia vga van a gépembe. Jó lenne, ha mind VGA, mind CPU fronton 2-2 erős konkurencia lenne.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#20) jedis válasza Menthirist (#10) üzenetére


jedis
senior tag

+1 :K

Én pár hónapja 35-ért vettem, egy 8350-est, 2.5 év garival ! A PH-s teszteket elnézve , azért nem egy rossz ár/ értékű proci szerintem, ha még kicsit többet eszik is terhelve ( nagyjából heti 4-5 óra , húúúúha ) ! És egy FX-6300 -as újonani 25.000 Ft-os árát se lehet nagyon űberelni, egy kétszálas I3-al, amivel pl. az újabb játékok már el sem indulnak ( AAA Best Games 2014-2015 , 4 mag minimum ;) :P :K :D )

Más !

Én az AMD részéről várok még egy kis gyorsulást Win10 alatt majd, mivel ennek az ütemezőjét már alapból optimalizálták a modulos kialakításra ( FX procik ) !

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) kpal


kpal
veterán

Én elvagyok az Intel motyóvak igaz drágább volt de hát hosszú időre van :)

(#22) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Abszolút respekt az AMD-nek, hogy két ilyen etikátlan céggel szemben, ilyen költségvetésből ilyen jó tud lenni. Részemről elvből sem veszek intelt vagy nvidiát...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#23) Luck Dragon válasza RangerFox (#3) üzenetére

De a "háború"nélkül nincs ilyen nagymértékű fejlődés :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) Menthirist válasza jedis (#20) üzenetére


Menthirist
veterán

én 8320-at vettem, boltban, újonnan, de 4ghz-en jár első naptól fogva. Szóval kb ugyanott tartunk ugyanannyiért.
Egy 8350 pedig talán 97%-osan vitt ki Watch Dogsban egy 290X-et egy sokvga-s sokprocis teszten amit olvastam. low level api-k esetén pedig ez méginkább igaz.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#25) Free04


Free04
tag

Amennyivel jobb az intel, annyival drágább is és ha azt nézzük h az fx-eket lehet tuningolni, akkor ez az előny/hátrány tovább csökken.

[ Szerkesztve ]

(#26) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

AMD semmilyen szinten nem versenyképes az Intellel. A túlélésük csak attól függ, hogy az Intel mennyi életteret hagy nekik.

DE EZ MÁR RÉGÓTA ÍGY VAN !!!!!

(#27) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Az Intel sokkal fejlettebb technológiával bír, és teljesítmény/fogyasztás téren is messze jobb az AMD,nél, aki jelenleg leginkább az APU-kal foglalkozik, és konkrétan az FX szériának nincs olyan utóda ami erősebb lenne, egyáltalán dolgoznak AM4-en/ FX sorozat utódján, vagy csak ezekkel az APU-kal foglalkoznak?

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#28) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem is volt már mindenféle procim mindkét tábortól...kedvenceim az Intel Core2Quad6600-as és a jelenlegi FX-4170-es AMD. Alig érzem rajta hogy 4 mag ketyeg benne. Munkahelyen egy i7-et használok, de nem vagyok tőle valamiért hasra esve...ha ma vennék új procit, maradnék a vörösöknél, mivel nem vagyok hajlandó gyakorlatilag 2x annyit fizetni egy kékért otthoni gépbe.
Én is amondó vagyok, hogy kell az árverseny és a konkurencia, mert nekünk vásárlóknak csak az hozza az olcsóbb és jobb termékeket. Szóval hajrá AMD, de ha az Intel állna most rosszabbul akkor neki drukkolnék jelenleg...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#29) Laja333 válasza jedis (#20) üzenetére


Laja333
őstag

Ezt már a Win8 is tudja, nem?

(#30) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szeretem az AMD-t, szeretem azt hogy kreativak, es mindig a jovore figyelnek (X2, AMD64, IGP, GCN). Annak idejen en 2600K-rol valtottam 8350-re a munkam miatt, 5 GHz-en jol szajba verte a 2600K-t 4.9-en, sot...meg a 3770K (4.4 GHz) is jol kikapott tole. Olayn alkalmazasban ahol rendesen leterhelte mind a negy modult/nyolc szalat.

Ez olyan David es Goliat jatszma, orulni kell anak hogy van nemi konkurencia also es kozep kategoriaban. Azon kell elgondolkozni hogy ha nem volna most AMD akkor vehetnenk i3-at 85-90.000 HUF-ert.

A VGA-kat jol toljak, nemi driver gubanc de peldaul most a 290X 50-60 %-al olcsobb mint a 980, ami azert mar valami.

Addig jo nekunk felhasznaloknak (vasarloknak) amig mindharom ceg (AMD, NV, Intel) mukodik es kozel allnak egymashoz teljesitmenyben is.

Elobb vagy utobb megindul ez az APU dolog is, eletre kell a HSA es akkor remeljuk valamennyire jobban fognak teljesiteni az AMD processzorok.

(es ezt most zarojelben mondom de a volt munkahelyemen meg mindig ket darab 4.7 GHz-re huzott 8350-es csucsul a munkagepben es kivaloan mukodik. Alig marad el valamivel (5-10 %) a 4790K-tol 4.4 GHz-en.
Teszteltem regebben a 4790K-val szemben, mindket processzor 4.7 GHz-en, az i7 gyorsabb volt 20-22 %-al, csakhat haromszor is dragabb)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egy kérdés merült fel bennem
Az Intel miért nem küldi padlóra végleg az Amd-t? Tőke van ,egy-két évig ha erősen nyomott áron árulna a cpu-it lehet kifeküdne a konkurens.
Pár év és a Intel név eladná magát úgy mint a Samsung vagy a Sony, a telefonok között.
Pl.: hiába, jobb,olcsóbb,gyorsabb a kategóriájában a Xiaomi ebben az országban a telefon vásárlók 90%-a sosem halott róla.

(#32) Menthirist válasza MiklosSaS (#30) üzenetére


Menthirist
veterán

mondjuk a 980 és a 290X nem egy kategória. Akkor már inkább a 970-et kellene a 290X-hez hasonlítani, és mindkettő, nagy örömömre akár kicsivel 100k alatt is megkapható már.

De én vásárlás előtt azért megvárom a 390X-et :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#33) glutamin


glutamin
őstag

AMD számára jó lehetőség lenne, ha valamilyen széles körben használt és vásárolt alkalmazáshoz íratna saját HSA támogatást az APU-jaihoz. Persze nem a perifériának számító Open Office CALC makróihoz csak, hanem valami jobban fizető dologhoz. Akkor talán több cég is AMD alapú gépeket venne. De gondolom Intel gondoskodik róla, hogy ilyesmi ne nagyon történjen. Szóval marad ez a sereghajtó szerep.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#34) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Én még mindig azt mondom, hogy !!!árához!!! képest az FX 43xx/63xx/83xx széria az átlag userek 90%-ának tökéletesen elegendő. Nagyon szuperek az i5/i7 procik, de azért a jó fogyasztás/teljesítmény mutatónak meg is kérik ám rendesen az árát, egyébként mire kedvezőbb fogyasztásukból a villanyszámlában visszajön a proci többlet ára, addigra bőven le is cseréli az ember. 1 szálon jelentősen jobb az Intel, DE ha valami normálisan kihajt 4/6/8 magot, akkor az FX-ek már mindjárt nem is olyan gyengécskék, sőt. Bizonyos tesztekben még az i7-est is meg-megszorongatták az FX8350-essel. Persze ehhez tényleg több magra jól optimalizált programokra van szükség, hogy tényleg kijöjjön az FX-ek ereje. Takarékos, ámbár kellően erős gamer PC-be nagyon gazdaságos FX-et tenni.
Ettől függetlenül meghajlok az Intel előtt, mert tény, hogy a processzorai erősebbek, takarékosabbak, modernebbek..................természetesen jóval drágábbak (i5/i7) is mindezzel együtt. Nem érdemes hasonlítgatni egymáshoz őket, mert teljesen más árszinten versenyeznek az AMD és az Intel csúcsprocesszorai.

(#35) nonsen5e válasza ALLAT001 (#26) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ne légy már minden témában ennyire ignoráns. Nem ismered az ilyen szintű cégeket szabályozó rendszert, kíváncsi vagyok mit szolnál ha kialakulna a monopolhelyzet processzor piacon az AMD megszűnésével. Vagy választhatnál VIA processzor is, az még elvileg ott van valahol a süllyesztőben. :U

Silentfrog: Te sem érzed át mennyire rossz lenne nekünk fogyasztóknak ha még ennyi verseny sem lenne mint most.

Gondolj bele, ha neked van egy csattanómaszlag árusító céged, és van egy rivális is, plusz hatalmas kereslet is a csattanómaszlag iránt. Egymás alá vágtok folyton reális kereteken belül, hogy magatokhoz hódítsatok vásárlókat. Neked sikerül valahogyan becsődöltetni a másik céget, csak te forgalmaznál onnantól csattanómaszlagokat. Nem mennél fel olyan pofátlanul az árakkal amennyire csak lehet, mert még több pénz?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36) velizare válasza Silentfrog (#31) üzenetére


velizare
nagyúr

minek? ez a piac így is az övé, át is játszik az arm és ultramobil eszközök kategóriába az arm-mel, meg a többiekkel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) MiklosSaS válasza Silentfrog (#31) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ugye ezt most viccnek szantad? Mert ha igen akkor OK, ha nem akkor nem ertem a gondolatmenetedet...vagy sajat penzednek vagy az ellensege.

Mond neked valamit az hogy x86-os monopolhelyzet?

A masik dolog az hogy mobil eszkozokben az intelnek is megvan a nagy mumusa....es azt ARM-nek hivjak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38) glutamin


glutamin
őstag

Annak idején azért vásárolt az AMD VGA gyártót, meg kezdett el saját alaplapot stb-t tervezni, hogy csökkentse a kiszolgáltatottságát. Most ideje lenne a szoftveres téren is meglépni ezt valahogy.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#39) Silentfrog válasza nonsen5e (#35) üzenetére


Silentfrog
veterán

Jelenleg is APU-t használok, csak elgondolkoztam, hogy ha nincs konkurens akkor mi szabna határt az árszabásuknak?
Egy konkurenst kellene kigolyózni és többé nincs probléma,hisz jelenleg nincs más gyártó aki egyből az Intel szintjétől kezdhetné a versenyt.

(#40) FollowTheORI válasza macman507 (#17) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én még csak azt se mondanám hogy olcsóbb sokkal... sajnos.

Én mikor építettem a gépem megnéztem az AMD oldalt is, és az jött ki hogy mondjuk 10-20 ezerrel többet költök és egy sokkal jobb gépet tudok kihozni.

Ahol meg tényleg olcsó ott meg nem lényeges a teljesítmény igazán már. Bár még ott is majdnem mindig van mostanában egy jobb intel alternatíva (kompaktabb, jobb hatékényságú megoldás).

Nagyon nehéz helyzetben van az AMD most és ez az APU biznisz sem akar beindulni, ahhoz túl lassú hogy átvegye a szerepet a felső kategóriában vagy a játékosok között... ahol a nagy pénz is lenne.
Ahhoz meg túl sokat tud hogy egy irodai gépben porosodjon, mikor arra egy sima mezei pentium is bőven elég nagyon olcsón és nagyon kompakt formában.
A kettő között meg egy olyan ingoványos massza van ahol se pénz nincs se semmi. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41) Cingáriusz válasza Silentfrog (#39) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Sajnos nincs reális esély rá, de mekkora poén lenne ha berobbanna egy harmadik versenyző egy olyan CPU családdal ami rommá veri az i7-eseket minden téren. Rendesen felkavarná az állóvizet :)

[ Szerkesztve ]

(#42) GIJoe


GIJoe
addikt

Anno imádtam az AMDt, amikor 20E Ft volt egy Athlon64, és verte a 80 rugós P4es 3 Ghzes procit, amit alig lehetett lehűteni, persze alacsony hőmérsékleten, aztán jött a kereszt licensz, és bekerült az AMDbe az Intel utasításkészletei, viszont cserébe az Intel elkezdte nyomni a továbbfejlesztett core, később a core2duo szériát, és borzasztóan előre szaladt, gondolom a raklapnyi pénzzel, és gyártósorral...

[ Szerkesztve ]

(#43) Duck663


Duck663
őstag

Szerintem az AMD ott szúrta el az egészet, hogy egyrészt a K8 után nem tudott kellőképpen megújulni, előrelépni, másrészt amikor az ATI-t felvásárolták, nem kezdtek el a megvásárolt technológiákra szisztematikusan építeni, hanem egy lépésből akartak mindent (összeintegrálni a CPU-t és GPU-t) Ez volt a soha meg nem jelenő Swift kódnevű valami. Azt kellett volna tenniük amit később az Intel tett, külön lapkán a CPU és külön a GPU, és csak a tokjuk ugyanaz. Ebben ráadásul nekik tapasztalatuk is volt, hiszen a XBOX 360 lapkája is ilyen, külön van a GPU és külön a Power processzor... Ezek mellett azt gondolom, hogy eszement baromság volt a Bullba kezdeni, látható volt már az Intel Netburstjénél is, hogy a magas órajel, nem vezet sehova, csak a fogyasztás kezelhetetlen emelkedéséhez. Plusz építeni valami olyanra CMT, ami speciális optimalizálást igényel, a régi programoknál ez megvalósíthatatlan. Senki sem fog (értem ezalatt egyetlen fejlesztő sem) pénzt beleölni, csak azért mert az AMD-nél ezt kitalálták, főleg úgy hogy az AMD nem is fog fizetni ezért.

Mostanra pedig eljutottunk oda, hogy az ATI-val szerzett előny, kezd elfogyni, az Intel iGPU-i egyre fejlettebbek, a szoftveres támogatással az Intel is egyre jobban törődik. Így a lehetőségeik és mozgásterük tovább csökken. Csak a konzolokban bízhatnak, még. De simán el tudom képzelni, hogy mondjuk a "Next"BOX-ba, a következő generációba, már egy Intel APU legyen.

Akárhogy is nézzük az Intel csinálja jól, és nem a piaci helyzetük miatt, hanem jó stratégiai döntéseket hoznak, a ma igényeit szolgálják ki (lásd még mindig erős a processzor orientáltság), de mellette a holnap igényeinek is próbálnak megfelelni, APU-t fejlesztenek, javítják a iGPUik támogatását...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#44) miresz válasza Silentfrog (#39) üzenetére


miresz
veterán

Igen,a miért az engem is foglalkoztat. Hisz megtehetné,ekkora piaci részesedéssel lazán,és akkor tényleg ő szabna határt,de vajon miért nem teszi? Vagy még sem akkora az előny fejlesztésben?(sok pénz kevés ész?) Esetleg ötleteket lopnak? Mert valljuk be az AMD volt mindig is az innovativabb.

[ Szerkesztve ]

(#45) hcs89 válasza Cingáriusz (#34) üzenetére


hcs89
csendes tag

Az átlag usernek az i3, vagy akár a Pentium is elegendő, teljesítményben is nagyjából ott vannak, ahol az AMD hasonló árú procijai. Viszont legalább sokkal kevesebbet fogyasztanak.

(#46) FollowTheORI válasza miresz (#44) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert ha megszűnne és monopolhelyzet lenne akkor feldarabolnák a céget. Kell nekik egy konkurens. :)

Versenyjogilag lehet az lenne mint a HDD piacon történt a Hitachival... feldarabolnák és egyik fele lenne intel a másikat meg odaadnák gyártósorostul valaki másnak akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#47) Graphics válasza nonsen5e (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd Nézd meg a nemrég irt vga-s velemenyt.

Kicsit ott is zsákutca.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) Fiery


Fiery
veterán

Nem gondolom, hogy fair osszevetni az AMD es Intel K+F koltsegeit, legalabbis direktben semmikepp. Az legfeljebb akkor lenne fair, ha mondjuk mindket ceg csupan egy adott mennyisegu termek variaciot gyartana. Ha mondjuk csak Kaveri es csak Haswell keszulne a 2 cegnel, akkor lehetne egyertelmuen osszevetni a K+F koltsegeket. De igy, nem sok ertelmet latom. Nyilvan van egy nagysagrendbeli kulonbseg, de ennyi erovel nagysagrendekkel tobbfele termeket allit elo az Intel, mint az AMD. Ami igy kapasbol eszembe jut, es csak az Intel portfoliojaban van: WiFi vezerlo chipek, LAN vezerlo chipek, SSD-k, NUC-ok, alaplapok, mobiltelefon SoC-ok, IoT SoC, mission critical szerver CPU-k, HPC gyorsitok (Xeon Phi) -- bar ez talan hatareset, stb. Raadasul, az Intel folyamatosan es durvan fejleszti azokat a vonalakat is, amikbol az AMD K+F vonalon lenyegeben mar 2 eve kiszallt, pl. 2, 4 es 8 utas szerverek, high-end desktop. Persze a masik oldalon ott vannak a dGPU-k es a konzol APU-k, de azok mennyisegeben joval kevesebb termek, mint a felsoroltak az Intelnel.

Persze tudom en, hogy az Intel me'g ugy is, ha mondjuk megfelezzuk a K+F kiadasokat, sokkal tobb penzbol gazdalkodik, de azt se felejtsuk el, hogy az Intel K+F-jenek resze a hazon beluli gyartastechnologia fejlesztes is, ami eleg komoly osszegekbe kerul, foleg azon a szinten (10 nano), ahol ok mozognak.

(csak zarojelben jegyzem meg, hogy a tablazat szebben mutatna, ha nem lenne keverve benne a millio es a milliard -- en mindent millioban adnek meg)

[ Szerkesztve ]

(#49) mdraco


mdraco
őstag

Nosztalgikus volt olvasni, jó írás :)
Kaveri és Vishera után hova tart az AMD? Fog megjelenni valami a közeljövőben?

(#50) zovifapp111 válasza Menthirist (#10) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

+1 :C

Alig várom a tavaszi zöldelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.