Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pakriksz válasza villamos (#58) üzenetére


pakriksz
őstag

höhö ilyen "összeesküvéselméletre" én is gondoltam, mondjuk én inkább arra gondoltam, hogy az AMD adó /valami pénzügyi optimalizációt csinál, mert a profit furcsán stabilan nullszalldós évek óta, még a sikeres cuccaiknál utáni negyedévekben is. Talán úgy talicskázzák ki a pénzt sunyiban, ahogy bizonyos itthoni vállalatok is szokták(pl az anyavállalathoz), amik állandóan sírnak hogy nekik milyen rossz, még is aranyáron árulják a nem sok költségbe kerülő cuccaikat, és közben valahogy nem akarnak csődbemenni, sem kivonulni...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#102) Fiery válasza derive (#99) üzenetére


Fiery
veterán

"lehet barmilyen jo architekturad ha a vetelytars 2x annyi tranyot fel tud pakolni a lapkara"

Kaveri: 2.4 milliard tranyo
Haswell: 1.4 milliard tranyo (4 mag, GT2 iGPU)

:F

Megjegyzem, az Ivy Bridge csupan 1.2 milliard tranyo, es CPU-ban az is elveri a Kaverit barmikor... Sz'al nem mondanam, hogy a tranzisztorszam a donto :)

[ Szerkesztve ]

(#103) Oliverda válasza derive (#99) üzenetére


Oliverda
félisten

"Kivancsi vagyok, mi van e mogott."

Elárulom: puszta tények.

Na meg az, hogy épp kifutottak a teszcuccok, így volt időm ezeken agyalni.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#104) pakriksz válasza Fiery (#102) üzenetére


pakriksz
őstag

Viszont a kaveri gpu-ja mégjobban elveri a haswell gpu-ját szóval lehet hogy még is? Egyébként úgy hallom gpu esetében sokkal több tranyót lehet összehozni azonos területre mint cpu-nál, és hát a kaveriben kicsit nagyobb részt foglal el a gpu mint a hasswellben...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#105) Fiery válasza pakriksz (#104) üzenetére


Fiery
veterán

Sima tranyoszamrol volt szo, nem volt kulonvalasztva a CPU es GPU resz abban a felvetesben, amire reagaltam. De irhatnek olyan peldat is, hogy Vishera vs. Ivy Bridge, kb. azonos tranyoszam, es ugye tudjuk, melyik a gyorsabb. Ha kivonod az Ivy Bridge-bol a GPU reszt, akkor az Intel kevesebb tranyobol hoz ki nagyobb teljesitmenyt, vagyis nem kell neki tobb tranyot hasznalnia, pedig megtehetné...

[ Szerkesztve ]

(#106) LordX válasza Fiery (#102) üzenetére


LordX
veterán

GPU-ra viszont fordítva veri el, mindkettőt..

Szóval megnyugodhatunk, a tranzisztorszám nem jelent semmit :)

(#107) A7tz4DM5


A7tz4DM5
újonc

- AMD vs. Intel?
- AMD.

http://www.bing.com/ -------------- Lumia 520 --------------- Microsoft Windows 8.1 Pro Update 1 -------- AMD A10-7850K

(#108) A7tz4DM5 válasza derive (#99) üzenetére


A7tz4DM5
újonc

Uhh, Oliverda nagyon nekikezdett mostanaban az AMD bashingnek... Kivancsi vagyok, mi van e mogott.

Intel.

http://www.bing.com/ -------------- Lumia 520 --------------- Microsoft Windows 8.1 Pro Update 1 -------- AMD A10-7850K

(#109) Fiery válasza LordX (#106) üzenetére


Fiery
veterán

Nem is en hoztam fel a temat eredetileg :) Mellesleg, erdekes osszevetes lenne, ha megneznenk, csak a GPU reszeket, hogy vajon az a brutalis mennyisegu tranzisztor, amit pl. a Kaveri iGPU-ja tartalmaz, valoban hoz-e annyi plusz teljesitmenyt. Maskepp fogalmazva: flop/tranzisztor mutatoban melyik a jobb iGPU :)

[ Szerkesztve ]

(#110) mickemoto


mickemoto
őstag

Nyugalom, AMD volt, van és lesz. Kell a verseny látszatához a népnek.

(#111) negro


negro
őstag

Az AMD ott szurta el, hogy mikor megjelent a Phenom 1 -el annak gyakorlatilag PhenomII szinten kelett volna lennie akkor.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#112) LordX


LordX
veterán

A pénzügyi számoknál a bevétel ≠ profit + K&F + marketing + operatív, mi a maradék?

(#113) wolfnet válasza negro (#111) üzenetére


wolfnet
tag

Pontosan. Ismerősöm c2q-ja kenterbe veri a 955BE-met. (intel 2.8-on ketyeg, a phenomomat felhúztam 4Ghz-re és esélye sincs). :D

Privátban érdeklődj! :)

(#114) smkb válasza Oliverda (#88) üzenetére


smkb
őstag

Kik vették fel a hiteleket? A board döntése. Mire vették fel? Csak volt üzleti terv. Minden cég vesz fel hitelt, azok is, akik profitot termelnek, hogy ne kelljen a készpénzállományukat felhasználni.

[ Szerkesztve ]

(#115) shiftac


shiftac
aktív tag

Mindig is Inteles voltam, ez nem is fog változni. 10ghz?! Minek az?

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#116) negro válasza wolfnet (#113) üzenetére


negro
őstag

Ettol fuggetlen en mai napig elvagyok a PII 980-al, ahogy az AMD 6950-el is. Utolso Intel procim P1 166MMX volt :D

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#117) A7tz4DM5 válasza shiftac (#115) üzenetére


A7tz4DM5
újonc

Miért ne? Miért másszák meg néhányan a Himaláját, Kilimandzsárót?

http://www.bing.com/ -------------- Lumia 520 --------------- Microsoft Windows 8.1 Pro Update 1 -------- AMD A10-7850K

(#118) rbertkrl válasza jedis (#20) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Milyen játék nem indul el 4 mag alatt? :OO

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#119) Oliverda válasza smkb (#114) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a menedzsment aki pl. anno az ATI valós érték feletti felvásárlását kezdeményezte majd véghez is vitte, már rég nincs a helyén. Az aktuális például ennek a levét is issza. Ezzel nem lehet mit kezdeni, szépen megörökölték, majd egyszer kifut..

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#120) #22743424 válasza mickemoto (#110) üzenetére


#22743424
törölt tag

Anno így volt ez az ATI-val is. Majd jönnek a Kínai vevők és megveszik az egész hóbelebancot mellényzsebből. Van az a pénz :) . A nyugatnak meg marad az intel.De ne legyen igazam

(#121) FollowTheORI válasza Fiery (#96) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt nem tudhajuk. :)

Tudod az ARMnál is úgy volt hogy ott volt a sok nagy régi cég, Texas, ST, Qualcom... stb.
És mégis relative a semmiből belépők, mint Apple, nVidia hova jutottak pár év alatt. És azért ma már nem hinném hogy annyival kevésbé bonyolult lenne az ARM világ mint az x86. Persze biztos még komplexszebb picit... de messze nem ezen múlik már. (Lehet pár cég ezek közül szívesen tervezne saját x86 CPU-t is, csak most nem tud.)

Persze x86 lehet egy jóval régebbi dolog és ki van már nyomva a bele, de nekem nincs kétségem affelől, hogyha szabad lenne sokaknak lenne esetleg más megközelítése a problémára és lehet hogy páran betalálnának a sok közül.

A cikkben is írták hogy nincs AMD kutatás fejlesztés, míg az intel próbálkozhat 2-3 vagy több projekttel is, lásd a párhuzamos sok magos x86 próbálkozások, stb stb... addig egy kis cég csak 1 vagy max 2 félét tud kipróbálni és azt is szimulálja lehet előtte évekig és csak utána lép/dönt vagy jól vagy nem.

Nomost ha lenne még 4-5 cég, olyan mint az AMD... szerintem lenne itt verseny. :)
Persze mondom hozzátartozik hogy a gyártást is lehet meg kéne nyitni.

Pl lenne egy külön cég ami x86 licenszeket árul, ala ARM, és lennének tervezők akik felhasználják ezt, maga az intel egyik leánya, AMD, Via, valami kínai/taiwani cég... stb és lenne a gyártás ahol a TSMC, Global, intel, Samsung stb versenyezne.
Egész más képe lenne a dolgoknak.
Lehet már akkor is, ha az AMD is gyárthatna az intel technológiájával... mert nem hiszem hogy az x86 kevésbé optimális "ismerése" a fő hátrányuk.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#122) speed471


speed471
aktív tag

+1 a intelnek stabil és jó sokáig használható..Nem is fagy, a Amd vel 1 évet szívtam. Soha többet! Nem is egy szériám volt és sokáig mondogadták nekem a intelt. . . Hát megértd. :D

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#123) Televan74


Televan74
nagyúr

Mi lenne ha eltűnnének az AMD desktop termékei a polcokról és csak az Intel maradna?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#124) speed471 válasza Televan74 (#123) üzenetére


speed471
aktív tag

Gyors stabil jövő :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#125) djculture válasza Televan74 (#123) üzenetére


djculture
félisten

Lenne egy celeron 1millió ft, eladnád a kocsidat hogy legyen egy alsó kategóriás asztali géped.

[ Szerkesztve ]

(#126) Fiery válasza Televan74 (#123) üzenetére


Fiery
veterán

Semmi. Lenne helyettuk valami ARM alapu cucc (ld. Chromebook, nem ismeretlen terep), vagy a VIA-ba befektetne valaki es felfuttatna a ceget. Ez mar nem a 2000-es evek eleje, amikor a desktop es mobil vonalon semmi sem kerdojelezte meg az x86 dominanciajat. Manapsag mar ARM alapra szinte barmit lehet epiteni, kiveve mondjuk a nagy teljesitmenyu desktop es szerver gepeket. De az is csak elhatarozas kerdese, az ARMv8 alapjaira lehetne mar epiteni nagy teljesitmenyu processzorokat is.

Mellesleg, remekul latszik a HEDT es szerver piacon, hogy ha egyedul is marad az Intel, akkor sem tud barmilyen arat kerni a termekeiert. A Haswell-E-nek (5960X) tovabbra sincs ellenfele, megis ugyanannyiba kerul, mint sok generacio ota az osszes csucs Intel HEDT processzor, azaz $999.

[ Szerkesztve ]

(#127) Egon válasza Televan74 (#123) üzenetére


Egon
nagyúr

Feltételezve, hogy nem lépne elő konkurens:
Az Intel profitot maximalizálna, emiatt egyrészt emelkednének a procijaik árai, másrészt valamelyest lelassulna a fejlesztési ciklus. A processzorok abszolút értelemben vett teljesítménye lassabban növekedne, "cserében" a fejlesztők vélhetőleg jobban optimalizálnák a programokat (rá lennének kényszerítve, csakúgy mint a konzoloknál). Kevesebb inkompatibilitásból eredő probléma lenne, jobban lehetne optimalizálni a programokat. Igaz, hogy drágábban vennéd a procit, de egyrészt ritkábban kellene cserélni (lelassult, elaprózott fejlesztési ciklus, lásd átnevezések a vga-piacon), másrészt a használt procidat drágábban is tudnád eladni (kevesebbet veszítene az értékéből), úgyhogy hosszú távon anyagilag kb.ugyanott lennél.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#128) LordX válasza Egon (#127) üzenetére


LordX
veterán

Mivel senki másnak nincs x86 licensze (AMD, Via), és még el se adhatják (felvásárlás útján sem), nem fog előugrani másik konkurens, hacsak valami kormányzati beavatkozás nem történik..

(#129) Egon válasza LordX (#128) üzenetére


Egon
nagyúr

Konkurencia alatt a Fiery által vázolt alternatívákat értettem (VIA, ARM).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#130) Xelo5


Xelo5
csendes tag

Valójában már verseny sincs ez csak a marketingesek reklám szövege. ;] Azzal nem lehet versenyezni aki lefizeti a gyártókat. Kevesebb tranzisztor szám az Intelnél meg úgy jön ki hogy ők már 3Dben terveznek és nem sík tranzisztorokkal dolgozik mint az AMD, na meg a 2x kisebb csíkszélesség milyen verseny ez? Ferrari VS Mercedes vajon melyik lehet a jobb? :C A 10GHzhez még legalább 15év kell. Az AMD amit most tehet hogy platform függetleníti magát az ARM technológia integrálásával. :)

Én még mindig a frissítés DX12-re várom W7-re ha kell fizetek is érte az MS-nek egy win10-árát! ☺

(#131) pakriksz válasza speed471 (#122) üzenetére


pakriksz
őstag

user error+ súlyos tudatlanság a procira kenni fagyást amikor köze nincs hozzá :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#132) arn


arn
félisten

Az utolso nagy dobasuk a k7 volt, utana azt toldoztak, lenyegeben az intel p4es benazasa kellett ahhoz, hogy helyzetbe keruljenek. A core ota meg nincs meccs.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#133) pakriksz válasza shiftac (#115) üzenetére


pakriksz
őstag

ezt akkor is megkérdezted amikor az ipari hulladék p4-et vásároltad? :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#134) pdev1811 válasza rbertkrl (#118) üzenetére


pdev1811
tag

mindegyik elindul, nyugi

(#135) Egon válasza arn (#132) üzenetére


Egon
nagyúr

Pontosan. Ráadásul a K7 sem egy az egyben saját ötlet volt, de hagyjuk...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#136) pakriksz válasza Egon (#135) üzenetére


pakriksz
őstag

JUUJ a k7 sem saját ötlet volt :D mesélj még. Gondolom az inteltől vagy az nvidiától másolta. Meg a k8-at is, az intel és az nvidia azért nem használta csak fel, hogy esélyt adjon az amd-nek ugye? :DDD

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#137) Fiery válasza Xelo5 (#130) üzenetére


Fiery
veterán

Attol, hogy felallitod a tranyot, mitol lesz kevesebb darabra belole? Segitek: nem lesz kevesebb. Es nincs "2x kisebb" csikszelesseg, legalabbis ha a desktop es mainstream mobil piacot nezzuk. A Broadwell ugyan mar 14 nanon keszul, de csak tabletekbe, es nagyon nehezen sikerul csak legyartani egyelore. Arra a processzre az Intel (még) nem lehet buszke. Az meg nem az Intel hibaja, hogy az AMD kiszervezte a gyartast, es most nem talal olyan bergyartot, aki legyartja neki a Carrizot 28 nanonal kedvezobb processzen...

"Ferrari VS Mercedes vajon melyik lehet a jobb"

Hogy jon ez ide? Egyebkent Mercedes, ez egyertelmu :K

"A 10GHzhez még legalább 15év kell"

Jelen allas szerint sosem fogjuk elerni a 10 GHz-et. Tok mindegy, hogy a tuningosok mit ernek el extrem korulmenyek kozt, a valojaban, hosszutavon, ertelmes keretek kozt elerheto maximalis orajelek alig novekednek evrol evre. 100-200 MHz 2 ev alatt, ezzel a mostani cca. 4 GHz-rol sok-sok ev lenne elerni a 10 GHz-et -- a MHz-beli gyorsulas uteme pedig egyre lassul...

[ Szerkesztve ]

(#138) Fiery válasza pakriksz (#136) üzenetére


Fiery
veterán

Csak annyit mondok, DEC Alpha :)

[link]

"The Athlon utilizes the Alpha 21264's EV6 bus architecture with double data rate (DDR) technology."

De egyebkent mindenki mindenkirol masol, nincsenek mar igazan eredeti, egyedi otletek. Vagy legalabbis nagyon ritka.

(#139) Egon válasza pakriksz (#136) üzenetére


Egon
nagyúr

Kis fanboyom, EV6 buszról hallottál már? Nem, nem az nV-től másolták (mivel nekik nem igazán volt CPU-juk ugyebár), és nem is az Inteltől, hanem a Digital-tól licenszelték. Az Inteltől (akkor) csak a tokozás ötletét lopták... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#140) pakriksz válasza Fiery (#105) üzenetére


pakriksz
őstag

"hogy Vishera vs. Ivy Bridge, kb. azonos tranyoszam, es ugye tudjuk, melyik a gyorsabb."

Tudjuk. Sok szálú programnál ami kihajtja az összes modult, a vishera. [link]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#141) pakriksz válasza Egon (#139) üzenetére


pakriksz
őstag

Gondoltam hogy nem az nv-től lopták, csak kíváncsi voltam mekkora marhaságot találsz ki simán elvártam volna tőled azt is.
A tokozás ötletét is ellopták? Hmm valahogy a kártyás megoldás nem tűnik újnak, mellesleg nagy fail lett, el is tűnt mind2 gyártótól rövid időn belül ez. Hát nem semmi milyen fantáziád van. Te leszel a ph vers-je? :D

De kezdem érteni: ha az intel/nvidia licenszel valamit az jó, ha az amd az fúúúúúúúúj. Ügyes fanboy vagy.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#142) nonsen5e válasza ALLAT001 (#56) üzenetére


nonsen5e
addikt

Versenyhivatal, monopolellenes (antitröszt) törvények...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#143) Egon válasza pakriksz (#141) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem minősítettem az EV6 licenszelését, se pro se kontra (a K7 bejött nekik mint fejlesztés, ergo az EV6 busz minden hátránya ellenére összességében jó döntés volt), mindössze leszögeztem a TÉNY-t, hogy nem 100%-ig AMD fejlesztés volt a K7, ennyi. Tudom, nehéz ezt megemésztened... ;] :C
A kártyás megoldás, amennyire én tudom, CPU vonalon teljesen új volt, és bár zsákutcának minősült, némileg érdekesnek tartom, hogy véletlenül pont az Intel után vezette be az AMD... ;] Az az AMD, amely pár évvel korábban, még szolgai módon másolgatta a 386-os, és a lassabb 486-os Intel CPU-kat ugyebár... ;]

Gondoltam hogy nem az nv-től lopták, csak kíváncsi voltam mekkora marhaságot találsz ki simán elvártam volna tőled azt is.
Talán ha nem magadból indulnál ki... ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#144) LordX válasza Fiery (#138) üzenetére


LordX
veterán

(és Egon)

Remélem nem azt akarjátok mondani, hogy ha az FSB-re használt buszt licencelték a Digital-tól, akkor az egész design DEC ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#145) Egon válasza LordX (#144) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván nem.
Szerintem a "nem egy az egyben saját ötlet" és a "nem 100%-ig AMD fejlesztés" kifejezések jelentése meglehetősen távol áll az " az egész design DEC ötlet" megállapítástól... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#146) Xelo5 válasza Fiery (#137) üzenetére


Xelo5
csendes tag

Igen szilíciumnak is megvannak a fizikális határai és ha szavaidból jól veszem ki akkor egy fx9370el sokáig meg leszek mivel a fejlesztések lassulnak :R A több tranzisztor szám lehet hogy black szilícium? :U
Én C2Dről váltottam AMDre azelőtt inteles gépeim 1 részét az északi chipset elhalálozása küldte padlóra tisztelet a kivételnek:386XT, 486, P1, P3 & a Dellnek C2D-val bár itt is voltak fennakadások az energia gazdálkodás terén, volt 2db p4es is mind kettő ugyan úgy döglött meg. i850, E7525 chipset's

[ Szerkesztve ]

Én még mindig a frissítés DX12-re várom W7-re ha kell fizetek is érte az MS-nek egy win10-árát! ☺

(#147) pakriksz válasza Egon (#143) üzenetére


pakriksz
őstag

de nem ám magamból, épp ezért írtam hogy tőled ezt várnám. A k7 sikere pedig nem a busznak volt köszönhető, és igen is úgy hoztad fel ezt mintha egy nagy negatívum lett.
Ja véletlenül az AMD pont az intel után vezette be a slotos cpu-t... úgy 5 évvel... Az intel meg véletlenül az amd után vezette be az amd64 utasításkészletet, az integrált memóriavezérlőt, az integrált gpgpu-t, stb...

"Az az AMD, amely pár évvel korábban, még szolgai módon másolgatta a 386-os, és a lassabb 486-os Intel CPU-kat ugyebár..." az az amd ami utána töredék pénzügyi forrásból jobbat alkotott mint az imádott vállalatod, aki erre csak a kereskedők megvesztegetésével tudott reagálni :)
Meg ugyebár a másolást az ibm kérte tőlük ugyebár ugyebár, és ugyebár az intel adta át a terveket ugyebár :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#148) piadex2


piadex2
senior tag

Üdvözletem!

Nem "ezidőtájt", hanem "ez idő tájt".
Üdv,

piadex2

javítva

[ Módosította: Oliverda ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#149) Egon válasza pakriksz (#147) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja véletlenül az AMD pont az intel után vezette be a slotos cpu-t... úgy 5 évvel...

A tudatlanságot személyeskedéssel leplezni nem bölcs dolog... ;] Magadra hagylak a cikk okozta frusztrációddal... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#150) trufa12


trufa12
addikt

Jó olvasgatni ahogy mindenki írogat :) tanakodik, vitázik :)

Egyébként az intel most jobb, köszönheti amd-nek , aztán majd lesz máshogy aztán megint így aztán úgy :)

mert az egyik fél fél,
sajt

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.