Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Prinz Eugen


Prinz Eugen
tag

Hát.. nemtudom ilyen alkalmakkor illik-e gratulálni :F
Ha igen akkor gratula :)

(#2) danih válasza Prinz Eugen (#1) üzenetére


danih
addikt

Én sem tudom igazán, mit mondjak, de valamit szeretnék...
Talán jól fog jönni egy kis nyugodtság a lelkednek, de egy dologra nagyon vigyázz - ne legyél morgós, unatkozó öregúr!

(#3) sz4blya


sz4blya
csendes tag

reméljük újra megjön majd a mesélős kedved :R

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#4) Prinz Eugen válasza danih (#2) üzenetére


Prinz Eugen
tag

Hát az tényleg ne legyél :)
Inkább hallgass jó zenéket ... esetleg tanulj meg gitározni ;)

(#5) Gergő_


Gergő_
őstag

Biztos vagy benne, hogy jól fog esni a pihenés? Gondolom a kezdetekben biztosan, de nem fogod unni?

(#6) Nordic


Nordic
Közösségépítő

"Egy nő sokkal könnyebben viseli a magány nyűgét, és "rendeltetésénél fogva" karbantartja a lakást, környezetét." - ezzel sajnos nem értek egyet. :( Nálam pont olyan eset áll fen, mint amit te is említettél, nem tükrözi a "statisztikákat"("Mint ahogy túléltem a feleségemet, holott a statisztikák szerint nem így kellett volna lennie."). Amióta édesapám elment, azóta édesanyám szinte az összeomlás határán van, és a legrosszabb, hogy nem tudunk segíteni rajta(sem én sem a másik két testvérem).

Remélem azért békésen fognak telni a nyugdíjas éveid, és még sokáig közöttünk maradsz, minden tekintetben ;) .

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm, hogy elolvastátok bizalommal teli nyafogásom. :)

Minden gratulát köszönök most, és előre is.

danih: Soha a büdös életben nem leszek morgós, unatkozó öregúr. Miért lennék? Az élet szép, és bár párom elvette az Úr, én élek. Élek, és ha végre megszabadulok az igából, feltámad alkotó kedvem, anyucim homlokon csókol, és újra írni fogok, írni, és írni. Így szeretném.

Prinz Eugen: Anno ez a zene volt az etalon, és minden ifjonc gitártulaj ezt akarta kipengetni.
Jó voltam a szeren, híre ment, az Albatrosz együttes hívott is soraiba. Nem mentem. Talán életem legnagyobb hibáját követtem el. Ma vagyonos lehetnék, és megtarthatnám utolsó utáni legutolsó koncertemet jó pénzért.
Nem nyert.

Gergő_: Bízom benne, hogy nem lesz unalmas a dolog.
Tény, hogy fáradt vagyok, és bizonyos idő után megnövekszik az aktivitás. Ám ha belegondolsz abba, hogy folyamatos szigorítás van a dolgozómban, érthető, ha inkább pihenni akarok.
Kósza hírek szerint chipkártya a nyakban kötelező lesz, tehát minden mozgás követhető, rögzíthető.
Ennél még az unatkozás is jobb.
Egyébként is van egy (vagy két) arasznyi DVD filmem, amelyet nem láttam még. Meg fogom nézni, időm lesz rá bőven.
Arról nem is szólva, hogy lesz rátok időm bőven, úgy hozzászólás ügyileg, mint akár személyes bejegyzés, vagy címlapos írás tekintetében. Őszintén remélem, hogy tudok nyújtani érdekességet, élvezetet. Ha mégsem így lenne, szépen kérlek, szólj. Érteni fogom, és nem "erőlködöm" tovább.

Nordic: "Remélem azért békésen fognak telni a nyugdíjas éveid..."
Valaki, aki ezotériában, meg minden ilyen izében járatos, azt mondta, hogy békés, nyugodt öregkorom lesz.
Ámen.
Ami pedig azt illeti, nem szándékozom elhagyni ezt a közösséget.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) darál0w


darál0w
Jómunkásember

kitartás :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha nincs mit tenni az kicsinálja az embert.
Javaslom, hogy keress valami értelmes elfoglaltságot.

(#10) Иван


Иван
őstag

A hangszeren tanulás jó ötlet :) Mindenesetre keress valami elfoglaltságot, mert akkor nem lesz időd a rosszra. A nagymamám mondja mindig, hogyha nem vagyunk itthon és nincs kinek főzni, pár nap után elunja magát. Szerencsére még pörög és tele van élettel.

Neked is kívánom ezt :)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Életemben nem unatkoztam még. Az utcán hallom a tiniktől, hogy "uncsi van", én pedig hümmögve csodálkozom. Uncsi? Ugyan miért?

Élvezem a sétát, örülök, hogy egészségesek a lábaim (is), örülök, ha szép az idő, de az esőt is szeretem.
Meglátom a szép virágot a parkban, meglátom a betonon iszkoló bogarat, meg tudom csodálni a felhőket.
Ha vihar jön, irány az erkély. Élvezem a szelet, lesem a villámokat.

Nem zárkózom be a lakásomba. Most leköt a meló, a fáradtság, de ahogy kiszuszogtam magam, megyek majd csavarogni, meglepem magam fagyival, nézegetem a kirakatokat. Még az is lehet, hogy veszek egy kemping bicajt, aztán hadd lobogjon a hajam. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Carlo009 válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Carlo009
tag

Jól csinálod! Pont ezekről írtam. Így kell tenni. Munkát esetleg módjával vállalj, csak, ami jólesik. Írány a Budai parkerdő!

(#13) Vakegérke válasza Carlo009 (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt mondják, továbbra is szükség lesz a munkámra. Felőlem mehet, csak nem úgy, mint eddig. Eddig a legjobb ajánlat egy hét meló, egy hét pihenés volt.
Majd meglátjuk. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) danih válasza Carlo009 (#12) üzenetére


danih
addikt

Irány a Fedél nélkül szerkesztősége, és csak utána a budai erdő :)

(#15) Dany007


Dany007
veterán

Gratulálok.
Szerintem ilyenkor simán lehet gratulálni ilyenkor. Én örülnék neki ha megérném ezt a kort, mármint a nyugdíjat. Az eddig ledolgozott 6 kemény évemből kb 1,5-ben egyáltalán nem voltam bejelentve. Szal ha ez így megy tovább akkor az necces lesz :) Arról nem beszélve, hogy a stressz előbb megöl, mint elérném azt a kort.

Szerintem nem fogsz unatkozni. Nem vagy te olyan, hogy ne találnád föl magad. Én rengeteg mindent tudnék csinálni ha bőven lenne szabadidőm. (persze nem erre a 4-5 órára gondolok, ami a hazaérkezés és az alvás között van).
Keresel magadnak egy jó hobbit és kész. Lehet olcsó dolgokat is kitalálni. Például itt az írás. Vagy akár egy kis barkácsolás - amihez nem kellenek nagy gépek -. Akár egy új asszonyszerzés :)
Meg talán nyugodtabb is leszel, jut majd idő az egészségre, kis sportra netán. Én spec. minden reggel remegve kelek az idegességtől, hétvégén viszont nyugodtan alszok, mert tudom, hogy nem kell dolgozni menni. Szóval biztos, hogy pozitív hatással lesz rád is a nyugdíj.
Amúgy én is várom, de nagyon! :) Már csak ~ 37 év.

(#16) Vakegérke válasza Dany007 (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hadd mondjak valamit, és ez a mottóm.

A problémák azért vannak, hogy kiröhögjük őket!

Sok mindent átéltem, sok csapás ért, sokszor voltam a gödör alján. Felnőtt életemet nem hogy nulláról, de mínuszból kezdtem.
Mindent túléltem. Túl akartam élni, de nem görcsös akarattal. Sokkal nagyobb segítség az optimizmus.
Mikor más a haját tépi, akkor megsimítom a karját, és megkérdezem: bekövetkezett már amitől rettegsz?
Zömében nemleges a válasz. Akkor mire az önromboló idegeskedés?

Tudom, ócska frázisokat pufogtatok, de pont ez a szemléletem az, amely nem csak békével, elégedettséggel tölt el, hanem segített, hogy nyitott maradjak, és erőt öntsek azokba, akik hagyják, igénylik.

Az élet viszonylag egyszerű, csak túlbonyolítjuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Javaslom hogy kezdj el hobbikat keresni gyorsan. Többet. Amit eddig leírtál azzal elleszel lehet hogy fél évig is, de mi lesz a többi 10-20-30-40-100 évben?
Amúgy írásra fel, várom a további bölcsességeket.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) shadeofme


shadeofme
tag

Az elso par napot-hetet biztos elvezni fogod, de aztan hianyozni fog a munka. Marmint a galyazas, hanem az, hogy csinalj valamit.
45 ev melo utan nem lehet csak ugy letenni a lantot.
Szuleim mar eleg reg nyugdijasok, de meg mindig talalnak munkat.
Ha nincs mit csinalniuk, frusztraltak lesznek es csak vitatkoznak, uh jobb is ha elfoglaljak magukat. :)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#19) shadeofme


shadeofme
tag

Javitom magam, mert telefonrol nem latom a teljes szoveget.
A ''nem'' szocska hianyzik a galyazas elol.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#20) shadeofme


shadeofme
tag

Javitom magam, mert telefonrol nem latom a teljes szoveget.
A ''nem'' szocska hianyzik a galyazas elol.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Itt már beszéltem róla, hogy talán dolgozni fogok tovább, de csak lazán.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Kassadin válasza danih (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD :C

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Imádom az írásaid, de ilyet nem kéne.
Egy nő sokkal könnyebben viseli a magány nyűgét, és "rendeltetésénél fogva" karbantartja a lakást, környezetét.
Egyrészt nem rendeltetésénél fogva, másrészt korántsem biztos.

Anyukám most június 30-án megy nyugdíjba. Korengedménnyel vagy mivel, próbáltam rábeszélni, két-három év nem sok idő már, de hajthatatlan. Alig lát. Kiváncsi leszek, milyen lesz odahaza az ősök élete , gyanítom nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Vakegérke válasza tildy (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem véletlen van idézőjelben a kifejezés.
Körül is írhattam volna, hogy a nő a család összetartója, gondoskodó, sokkal inkább rendszerető, mint a férfi. Általában így van, ezért engedtem meg magamnak az egyáltalán nem pejoratív értelemben vett "rendeltetés" szót.

Talán megvan a 40 szolgálati éve, erről lehet szó.
Nekem is le kéne még húznom két évet, de én is hajthatatlan vagyok. Közel 45 év hadd legyen már elég. Bizonyára van fogalmad róla, hogy a munkaadók még a lelket is kicsavarják a dolgozókból. Elfáradtunk, kész.

"Kiváncsi leszek, milyen lesz odahaza az ősök élete..."
Szerintem nem fognak nélkülözni, és ha anyukád kipiheni magát, végre apukádnak szentelheti érzéseit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) tildy válasza Vakegérke (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

37.5.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Vakegérke válasza tildy (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Illetlenség a korát firtatni, nem teszem. Két lehetőség van.
Vagy betölti a hatvanat, és akkor elég a 37 év, előrehozott nyugdíj. Én is így köszönök el a muszájtól.
A másik lehetőséggel nem vagyok tisztában, de a felnevelt gyermekek plusz éveket jelentenek, és talán így jön ki neki a 40 év. Ez csak nőkre vonatkozik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) tildy válasza Vakegérke (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Gyerekekkel együtt van 37.5 (6 évg munka nélkül volt , pl.) , vállalta, hogy kevesebbet kap. Hát jó. Én noszogattam,hgy év végéig még legalább tartson ki. LEgalább olyan makacs, mint jómagam.... Amúgy 52-ben született.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Vakegérke válasza tildy (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyszerűen elege van, elfáradt. Hadd élje az életét. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) tildy válasza Vakegérke (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke , csak utana menni fog a siras, hogy milyen keves a nyugdij. Mindegy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Éppen szabin vagyok, éppen szabadon szívom a szabad levegőt. Még a jövő hét is az enyém, alhatok kedvemre.
Három hét kényszerszabi. Nincs meló, kotródj. Jól van, nekem megfelel. Csak elvesztettem 6.000-nyi kajajegyet. Nem baj, ennyit megér a kóstoló a végleges szabadságból.

Augusztus elsején megyek melózni, méghozzá éjszakás műszakba. Szupi, egy szál góré se fog cirkulálni a légtérben. A meló adott, elvégzem, aztán irány megvetetlen ágyam.
Egy hét múltán délutános leszek. Akkor már vannak górék, de négyre megtisztulunk tőlük. Kibírom a cirka két órás jelenlétüket, nem probléma.
És eljöve a reggeles hét, amely minden vihar előidézője. No persze, csak számomra három nap a "megviseltetés" ideje. Telik a szabimból, szerdán elmondhatom, hogy ennyi, köszi, végeztem.

Augusztus 23.
Szülinapom, egyben egy új korszak kezdete.
Belekóstoltam a nem muszáj dologba, és tetszik. Ha akarok, felkelek, ha akarok, tehénkedek tovább.
Most jó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.