Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FatalEror


FatalEror
addikt

Jó főzőcskét!
A nők mindig mondják,hogy olyan nehéz olyan férfit találni aki tud főzni,hát a logout tele van vele. :))

HardCore is my LifeStyle

(#2) Vakegérke válasza FatalEror (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszi. :)

Az egy dolog, hogy tudok főzni, de ha lenne nő a háztartásban, győzne a lustaságom. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) FatalEror válasza Vakegérke (#2) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem tudom én szeretek,meg már gondoltam rá párszor,hogy írok csak lusta voltam,megint oda a tárhelyem,lisztes meg mitom én milyen' kézzel fogdosni.Bár a kenyérsütésről lehet tényleg fogok,mert az utolsó fokhagymás graham cipó tényleg nagyon-nagyon jól sikerült,és nem is volt bonyolult.Cserébe egész este azt ettem,egy kis tea vajjal. :K

HardCore is my LifeStyle

(#4) Vakegérke válasza FatalEror (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ó, a friss kenyérke illatánál nincs mámorosabb. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) FatalEror válasza Vakegérke (#4) üzenetére


FatalEror
addikt

Nincs bizony,és amikor a puha vajat rákened,és látod ahogy ráolvad óóóó újra éhes lettem.
Asszem jövőhéten ha tényleg hideg lesz akkor sütök megint.

HardCore is my LifeStyle

(#6) moonlight115


moonlight115
tag

Haspókok! ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#7) FatalEror válasza moonlight115 (#6) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nem a hangyák a hordták össze....... :N ;]
Az meg a másik,hogy komoly munka van benne!

HardCore is my LifeStyle

(#8) moonlight115 válasza FatalEror (#7) üzenetére


moonlight115
tag

Pókhas. ;]
Amúgy szeretek enni, csak ne lenne muszáj. :K
Kenyérsütőgépben sütöd?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#9) Vakegérke válasza moonlight115 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem elfelejteni, hogy az egerek még a műanyagot is megemésztik. Úgy bizony. :K
Én ma megmaradok a hagymás-debrecenis-macskapöcsű paprikás kotyvalotyóval feldúsított bolognai szószos makaróninál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) moonlight115 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


moonlight115
tag

Lakktopot ettél már? ;]

Én ma pizzát sütöttem, a gép dagasztotta, kelesztette, isteni lett!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) Vakegérke válasza moonlight115 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olyant még nem ettem. :N

De ha már kaja, tudod-e, hogy készül legegyszerűbben a csőtészta?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) FatalEror válasza moonlight115 (#8) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem kenyérsütő gépbe még normálisat nem tudtam csinálni,mármint ami finom is!Én gyúrom/dagasztom/kelesztem/sütöm/ sütőben.

HardCore is my LifeStyle

(#13) Vakegérke válasza FatalEror (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy az igazi. :K
Amikor még együtt volt a család, este kovászolás, reggel gyúrás, dagasztás, pihentetés, gyúrás, és így tovább. Olyan kenyereket sütöttünk, hogy ihaj. Az egész család a sütő előtt guggolt, és lestük, ahogy a kenyérke emelkedik, színesedik.
Azt az illatot soha nem felejtem el.
Mikor kész lett, fatálcára tettük, vízzel átsimítottuk, konyharuhával letakartuk, és hagytuk hűlni.
Mikor kézmelegre hűlt, keresztet rajzolt késsel az aljára az, aki megszegte, és levágta a domót, magyarul serclit, még magyarabbul a kenyérke végét. Négy felé osztotta, mi pedig kéjelegve élveztük a saját sütésű kenyérke illatát, ízét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) FatalEror válasza Vakegérke (#13) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó "mulatság",én rengeteg tudod vele pepecselni.Még egy kicsit formázás,gyúrás stb...

HardCore is my LifeStyle

(#15) Vakegérke válasza FatalEror (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

No meg bevagdalni szépen a tetejét, hadd nyíljon ki, ugye? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) FatalEror válasza Vakegérke (#15) üzenetére


FatalEror
addikt

Pontosan!Elég mélyek legyenek a barázdák,szépen nyíljon ne vágd túl stb.
Egyszerűnek tűnik,de művészetet lehet belőle faragni!Mondjuk az utolsó cipó volt olyan,hogy az elején bevágtam,de még akartam alakítani rajta,és mire visszamentem addigra szépen "elterült" és szétnyílt,talán a legszebb kenyér amit eddig csináltam,az elején megijedtem,de aztán ráeszméltem,hogy a boltban kapható is ugyan ilyen lapos,aztán nyugodt szívvel raktam sütőbe.Egyszer kemencében is próbáltam sütni,de a parázs felőli oldal nagy megégett!Legközelebb szerintem kerámiába fogom megpróbálni.

HardCore is my LifeStyle

(#17) Vakegérke válasza FatalEror (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már kaja, és saját topic, hadd mutassak valamit. Tessék.
Ha szeretsz főzőcskézni, tetszeni fog. Legalábbis remélem. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) FatalEror válasza Vakegérke (#17) üzenetére


FatalEror
addikt

Már olvastam! :K
Jó volt.
Vagyis még mindig az!
Apropó nem rég tettem be egy pizza tésztát kenyérsütőbe,ez most nem saját,mert egy hirtelen fellángolás volt,és a kenyérsütő dagasztásban nagyon jó,mondjuk élesztő nem voltszóval sütőpor van benne,de ha nem jó akkor megy bele egy kis kakaó por,és már kész is a piskóta. :))

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#19) Vakegérke válasza FatalEror (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

No most ha elképzelem a mai vacsorámba a sütőport, meg a kakaó port, valahogy nem is vagyok éhes. :D

Jelentem a debrecenis kotyvalék kész, ehetőnek tűnik.
Lehet, sőt, biztos, hogy kihűl estére, de majd a frissen főzött makarónival összeszűri a levét, és legalább azonnal ehető lesz. :)

Apropó, a birkagulyásom elkészültét is olvastad?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) FatalEror válasza Vakegérke (#19) üzenetére


FatalEror
addikt

Birkagulyás nem rémlik. :N
A vicc az,hogy ez a tészta egy egyszerű kelt tészta szóval "univerzális".
Van rendes frankó pizza tészta is,csak azt most nem akartam,mert csak kelesztés funkció nincsen gépben,annyit meg nem akarok várni. :N

HardCore is my LifeStyle

(#21) moonlight115 válasza FatalEror (#18) üzenetére


moonlight115
tag

Erre kíváncsi leszek. Sütőporral??? Nahát... ;)
Amúgy, ha nem várod meg, amíg sütni kezdi a gép, előbb kiveszed, nem baj, ha nincs rajta kifejezetten kelesztés funkció.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#22) FatalEror válasza moonlight115 (#21) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nem tudom igaz lehet úgy is,meg a gép is összegyúrhatná,de van amikor maradok a lassú kelesztésnél.

HardCore is my LifeStyle

(#23) Vakegérke válasza FatalEror (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hááát, rosszul emlékeztem. Nem birkagulyás, hanem pincepörkölt birkából.

moonlight115: Volt ám egy kérdésem, nem válaszoltál.
"De ha már kaja, tudod-e, hogy készül legegyszerűbben a csőtészta?"

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) moonlight115 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


moonlight115
tag

Hááát, ööö..öö... nem tudom. :F

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#25) Vakegérke válasza moonlight115 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pedig egyszerű. Fúrsz egy lukat, és körbetekered tésztával. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) moonlight115 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


moonlight115
tag

Ez nagyon furmányos! :D
És akkor mi van a spagettivel? Abban nincs lyuk. :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#27) FatalEror válasza Vakegérke (#25) üzenetére


FatalEror
addikt

De egy lyukat nem lehet körbetekerni nem?Max kibélelni. :F
Amúgy mi ez az :L topik? :F

HardCore is my LifeStyle

(#28) moonlight115 válasza FatalEror (#27) üzenetére


moonlight115
tag

a jó játékok helyszíne
Játssz velünk! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#29) Vakegérke válasza moonlight115 (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

A spagettitésztát át kell nyomni a lukon. :)
Mindkét tésztát egyszerre lehet megcsinálni, csak egy luk kell hozzá. ;)

FatalEror: Vedd elő vicces énedet, és azonnal megérted a poént. ;)
Megjegyzendő érdemes elfogadni Galaktikus Holdfény Agitátor meghívását.
Hidd el, hatalmas buli, jól elvagyunk lököttségeinkkel, mások által butának tartott játékainkkal.
Az általam linkelt főzőcskék is az :L topicból kiemelt adalékok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) moonlight115 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


moonlight115
tag

Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet úr jól mondja! :K
Fatális errort követ el az, aki fittyet hány a meghívásra! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31) FatalEror válasza moonlight115 (#30) üzenetére


FatalEror
addikt

:C

Vagegérke:
Mindenképp benézek,de most nem jut semmi vicces az eszembe,minden esetre mentem!

Apropó sütőben a pizza nem lett szép,viszont roppant csúnya,de nem is az a lényeg hanem az íz,de annak a próbájára még várnom kell. :(( De mindenképp írok.

HardCore is my LifeStyle

(#32) moonlight115 válasza FatalEror (#31) üzenetére


moonlight115
tag

Várjuk a beszámolót! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#33) FatalEror válasza moonlight115 (#32) üzenetére


FatalEror
addikt

Oppá gangnam style Akarom mondani Oppá készen van. :K

HardCore is my LifeStyle

(#34) FatalEror válasza moonlight115 (#32) üzenetére


FatalEror
addikt

dupla. :((

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35) Vakegérke válasza FatalEror (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak nem lóhúsból készült a kaja? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) FatalEror válasza Vakegérke (#35) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem!
Na de komolyan elkészült,megettük mind!
Amit tudni kell nem volt benne élesztő hanem sütőpor,ennél fogva elég tömör lett a tészta.
Az egyiken füstölt főtt tarja a másikon téliszalámi volt "kecsap" volt az alap arra a feltét és végül a sajt.A tarjás nagyon kívánta a lila hagymát,de nem volt itthon. :((
A szalámis picit száraz lett a tömör tészta miatt,de az is finom volt,a tarjás pedig egyenesen zsenális,mert a kisült zsírt beitta a tészta,szóval összességében nagyon jó lett a nyújtás,az összeállítás,és a sütés 1 óra volt,szóval gyorsan készült,és élesztővel biztos,hogy a szalámis is nagyszerű lett volna!
De tarjás ihletett adott,hogy ezt így lehetne vásárokon árulni tarjás-lila hagymás rusztikus paraszt pizza

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#37) Vakegérke válasza FatalEror (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fokhagyma nem bejövős? Nálam alap. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) moonlight115 válasza FatalEror (#36) üzenetére


moonlight115
tag

Az enyém is tarjás-hagymás-sajtos volt ma. Nem lila hagymás, de jó lett. Ananásszal is szeretem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#39) moonlight115 válasza Vakegérke (#37) üzenetére


moonlight115
tag

Jó is az...
Egy kis zene :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#40) FatalEror válasza Vakegérke (#37) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem is jutott eszembe,de nem csak én ettem,szóval ha eszemben lett volna akkor sem raktam volna bele. :N

HardCore is my LifeStyle

(#41) Vakegérke válasza moonlight115 (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már George, akkor Dark horse. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) moonlight115 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt nem ismertem! :N De jó!

[link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#43) FatalEror


FatalEror
addikt

Nem ismerem ezt az előadót,de valahogy olyan jó hallgatni,egymás után 3X is meghallgattam,olyan jó nyugtató hatása van. :)

HardCore is my LifeStyle

(#44) moonlight115 válasza FatalEror (#43) üzenetére


moonlight115
tag

Harrisont nem ismerted???

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#45) FatalEror válasza moonlight115 (#44) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem,vagyis hogy érted,név szerint nem. :N

HardCore is my LifeStyle

(#46) moonlight115 válasza FatalEror (#45) üzenetére


moonlight115
tag

Beatles tag volt. Szerintem a legjobb közülük. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#47) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez is örökzöld. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) moonlight115 válasza Vakegérke (#47) üzenetére


moonlight115
tag

A kedvencem! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.