Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#100) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Ezt megtenni munkahelyen,amikor lehet hogy nap mint nap betérsz kávézni, lehet hogy többször is, ez az igazi bátorság, (élet) művészet. Sokan csak legyintenének : neki is élni kell valamiből !
Ilyen alapon rengeteg dologra legyinthetnénk..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#102) mephi666 válasza pgyorgy59 (#101) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, csak a kávé az kávé :K ha papíron kávét árul, akkor azt is adjon

a posthoz: jártam már így én is... megvan a megszokott sorrend, ahogy főzöm és valamiért egyszer meg lettem zavarva és elmaradt az utolsó mozzanat, a kiöntő :B éreztem az illatát a szobából, agyban rákészültem, hogy pár perc múlva iszogathatom a kávét, erre szétfolyt az egész, befolyt nagyja a pult mögé is... sírni tudtam volna :O egyébként a megszokott palomát iszom már vagy 10 éve, egyre kevesebb cukorral... 0-1 csapott kanállal szoktam bele rakni

ui: na, azt hiszem iszok itt a munkahelyi kávéból egyet egy cigi mellé :B (saeco gép darálja szemes omniából és "főzi" pillanatok alatt... ízre nem rossz, de nagyon gyenge az otthonihoz képest, amit a szarvasival főzök)

ui: kávéról jut eszembe, ősszel utaztunk barátnőmmel az ország keleti része felé és kunhegyes/kunmadaras környékén kitaláltuk hogy iszunk egy kávét... láttunk is egy elég romos kocsmát az út mellett, parkolóval és ott megálltunk... a hely arra emlékeztetett, amikor jó 20éve faterommal betértünk a környékünkön egy presszóba :) készítettem elő egy 500-ast, hátha elég (azt hittem 200-300at elkérnek egyért, mert sok helyen annyi errefelé) ...kért barátnőm bele tejszínt is és így fizettünk talán 200ft-ot :Y és rendes főzött kávét adtak... még talán finomabbat, mint "menőbb" helyeken

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#103) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#101) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem nem bátorság kérdése, hogy valaki megköveteli azt, ami a pénzéért jár. Kapásból így indítottam, pár nap után már nem volt duzzogás.
Nagyon nem érdekel, hogy ki miből akar megélni, az viszont igen, hogy ne abból, hogy engem megkárosít.
Na meg a jattos melók, mint például taxis, pincér, benzinkutas. Aki nem ad jattot, az örülhet, ha nem küldik el az anyjába. Mire fel? Talán kötelező?
A pincéreknél már igen. Szervizdíj, vagy mi a görcs, hozzácsapják a számlához. Szemét megoldás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104) pgyorgy59 válasza mephi666 (#102) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Én is úgy vettem észre hogy kisebb egységekben sokkal becsületesebben mennek a dolgok. És nem csak kávéból kifolyólag..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#105) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#103) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

A büfés nénire értettem a bátorságot.
A pincéreknél más a tészta. ott a felszolgált étel. ital, stb. árában eleve be van építve.
Mégis mindenki ad.NÁLUNK. Külföldön jóval kevésbé szokás.
Taxi, benzinkút stb. Abszolút nem kellene, mégis mindenki ad. NÁLUNK.
Persze az is igaz hogy itt nagyon alulfizetettek mert úgyis jön a jatt jeligére (pincéreknél).

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#106) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megvan a harmadik esetem is. Mellényúltam, ami a dobozt illeti.
Túl sós lett a kávém. :D

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#107) greenity válasza Vakegérke (#106) üzenetére


greenity
aktív tag

a sós kávé nem finom, csak "cukor" formájában :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#108) Vakegérke válasza greenity (#107) üzenetére


Vakegérke
veterán

Állítólag lázas állapotot okoz. Nem tudom, nem próbáltam. Kiöntöttem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#109) greenity válasza Vakegérke (#108) üzenetére


greenity
aktív tag

Én valami sós kávé ízű cukorkát ettem, az teljesen korrekt volt és nem volt tőle bajom :) Mondjuk a cukorka meg a rendes kávé között van különbség :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#110) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#108) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Az iskolákban nagy divat volt, ha pár nap pihenőre vágyott az ember.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#111) moonlight115


moonlight115
tag

Ma senkinek nem ömlött ki a kávéja? Kotyogórobbanás sem volt? ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#112) pgyorgy59 válasza moonlight115 (#111) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

:Y Messze még a nap vége.Van rá esély!

[ Szerkesztve ]

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#113) moonlight115 válasza pgyorgy59 (#112) üzenetére


moonlight115
tag

Hurrá! Várom... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#114) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ma már tuti, hogy nem főzök kávét, így kizárt a robbantás. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#115) moonlight115 válasza Vakegérke (#114) üzenetére


moonlight115
tag

Így uncsi... ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#116) Vakegérke válasza moonlight115 (#115) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha közel laknál, és megengednéd, izgalmassá tenném a napod. Főznék nálad egy kávét. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#117) moonlight115 válasza Vakegérke (#116) üzenetére


moonlight115
tag

De nekem nincsen robbanós kávéfőzőm, sőt, semmilyen sincs. :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#118) Vakegérke válasza moonlight115 (#117) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az nem gond, gyorsan vennék egyet a gagyipiacon. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#119) moonlight115 válasza Vakegérke (#118) üzenetére


moonlight115
tag

:DD És az tuti robbanna? Robbantani akarok! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#120) Vakegérke válasza moonlight115 (#119) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valami huncut dolgot pakolnék bele, hogy ne kelljen csalódnod. Remélhetőleg jól megijednél, nekem meg alkalmam nyílna rá, hogy vigasztaljalak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#121) moonlight115 válasza Vakegérke (#120) üzenetére


moonlight115
tag

Á, így már nem jó, mert ha előre tudom, hogy robban, meg se ijedek. :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#122) Vakegérke válasza moonlight115 (#121) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gondolod, hogy előre elárulnám? :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#123) moonlight115 válasza Vakegérke (#122) üzenetére


moonlight115
tag

Persze, hiszen előre megbeszéltük, hogy jössz robbantani! :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#124) Vakegérke válasza moonlight115 (#123) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt viszont nem, hogy mikor robban. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#125) moonlight115 válasza Vakegérke (#124) üzenetére


moonlight115
tag

De ha tudom, hogy előbb-utóbb robbanni fog, akkor már le van lőve a poén. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#126) Vakegérke válasza moonlight115 (#125) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tiszta szerencse, hogy nem ilyen firnyákos észjárású nőt vettem feleségül. Még hajnalok hajnalán is huzakodtunk volna valamin. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#127) moonlight115 válasza Vakegérke (#126) üzenetére


moonlight115
tag

Gimis koromban jártam lőni, légpisztollyal...úgyhogy nem sokáig huzakodtunk volna! :D ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#128) Vakegérke válasza moonlight115 (#127) üzenetére


Vakegérke
veterán

Közelharcban én lettem volna jobb. Ezt most inkább nem fejteném ki, mert szoros testközelségről beszélek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#129) moonlight115 válasza Vakegérke (#128) üzenetére


moonlight115
tag

;] :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#130) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#114) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Elrontod mások örömét? Milyen dolog ez?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#131) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#130) üzenetére


Vakegérke
veterán

Reggel fogok kávét főzni. Pusztán azért, hogy robbantsak, ma már nem állok neki. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#132) moonlight115 válasza Vakegérke (#131) üzenetére


moonlight115
tag

Videót kérünk, vagy legalább egy fotót a robbantásról! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#133) pgyorgy59 válasza pgyorgy59 (#130) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Persze hogy direkt nem kell robbantgatni. Az úgy szép ha jön magától. Kivárjuk a holnapot..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#134) Vakegérke


Vakegérke
veterán

No, annyit beszéltünk a robbantásról, hogy aggódva vártam a kávé lefőzését. Nem robbant, pedig keményen megtömtem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#135) moonlight115 válasza Vakegérke (#134) üzenetére


moonlight115
tag

Nem robbant, hát nem robbant. Majd robban holnap. Nem lehet ezt siettetni, bármennyire is szeretnénk. Ki kell várni. Csak aggódj tovább, ne add fel!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#136) pgyorgy59 válasza moonlight115 (#135) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Milyen igaz ! És a meglepetés örömét se felejtsük el !! :D

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#137) moonlight115 válasza pgyorgy59 (#136) üzenetére


moonlight115
tag

Egyesek azt hiszik, hogy aggódnak 2 percet és máris robban. Ez hatalmas tévedés! Kérdem én, milyen ember az ilyen? Aggódni nem úgy kell, hogy közben türelmetlenül a tutira számítunk. Mellesleg, ha a kéztördelés elmaradt, sőt, a körömrágás fázisát is kihagyta, mégis mit várt? :U :N

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#138) Phvhun


Phvhun
őstag

Nálunk komolyabb rémhír terjedt el, tavaly is rendeztünk állásbörzét az egyetemen a diákegyesületünkkel, és úgy működik a kávézás, hogy a cégek standjait járják körbe a hostessek, és aki kér kávét, annak főznek. Namost az egyik hostess csaj, aki a kávéfőzésért felelt, nem tudta, hogy hogyan is működik ez, lelkesen főzte a kávékat szépen egymásután, de aztán elkezdtek jönni a panaszok, hogy rossz a kávé. Hát persze hogy nem tudta, hogy a zaccot minden főzés után friss kávéra kell cserélni! Azt hitte, hogy ez ilyen csodagép, ami naphosszat ontja magából a finom kávét, és csak vizet kell beleöntögetni. :D

(#139) Vakegérke válasza Phvhun (#138) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez nagyon jó kis történet. :C

moonlight115: Kívülállóként könnyű pálcát törni szegény felettem, aki kávéfőzőm kockáztatásával elvégzem a rituálét.
Megjegyzendő a kéztördelés a defloreáláson frissiben átesett lányok tevékenysége, akik aggódnak, hogy meglátszik rajtuk az elmúlt pásztoróra. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#140) moonlight115 válasza Vakegérke (#139) üzenetére


moonlight115
tag

Ez nem így van. Azért aggódnak, hogy nem látszik meg. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#141) Vakegérke válasza moonlight115 (#140) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor változnak az idők, a csajok. 40 éve még nem így volt. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#142) moonlight115 válasza Vakegérke (#141) üzenetére


moonlight115
tag

Biztos most sincs így mindenkinél. :)

Holnap sem fogsz robbantani? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#143) Vakegérke válasza moonlight115 (#142) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fogy a hajam az izgalomtól. Mit akarsz, teljesen kopasz legyek?
Nem robbant, hát nem robbant. Te mondád. Bízzuk az istenek akaratára a dolgot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#144) moonlight115 válasza Vakegérke (#143) üzenetére


moonlight115
tag

Jó. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.