Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Geller72


Geller72
veterán

Jöhetnék az állatvilágban teljesen jól működő megoldással. A lényeg az, hogy amikor sok a vad, a farkasok elszaporodnak, mert bőven van élelem, hogy ezt lehetővé tegye. Egészen addig a pontig, amíg már annyira elszaporodtak, hogy tömegével vadásszák le a zsákmányállatokat, akiknek az egyedszáma kritikusan megcsappan. Ezt a farkasok megérzik és az anyafarkasok nem párosodnak, nem hoznak újabb utódokat a világra. Természetesen ez nem megy egyik napról a másikra, vannak intő jelek, és farkasok, akik éhen halnak, vagy a táplálékért vívott kíméletlen küzdelemben pusztulnak el.

A farkas ezt ösztönből teszi. Az embernek van annyi esze, hogy ezt felfogja és még idejében reagáljon rá, ha akar. De nem akar. Így a forgatókönyv ugyanaz, mint a farkasoknál, csak anyafarkasos sztori nélkül.

Az ember a legkegyetlenebb élőlény, aki a földön él. "Szerencsésebb" esetben jön egy globális járvány, ami kontrollálhatatlan lesz. Senkinek ne legyen illúziója, minden járvány ilyen, ha nagy volumenű és hirtelen lefolyású. Egy olyan járványba is százmilliók, milliárdok halnának bele, ami gyógyszerrel is gyógyítható lenne, de nincs idő annyi szérumot legyártani. Egy ismert vírus is lehet ilyen. Magyarországon a kritikusnak számító fontos vakcinákból is csupán tízezres nagyságrendben van raktáron azonnal bevethető mennyiség, a következő lépcsőnyi, azaz kb 100.000-es nagyságrendet minimum 3 hónap alatt lehetne abszolválni. Nem kell nagy matek, hogy egy pár hetes lefolyású, még relatíve alacsony halálozási rátájú betegség is mennyi halálos áldozatot követelne..

Globálisan ez még durvább lenne és szerintem lesz is. A "fejlett" államoknak nem lesz érdekük, hogy a harmadik világban, vagy akár csak Indiát, Kínát említve emberek százmillióit, akár milliárdjait megmentsék. A legrosszabb az, hogy tulajdonképpen saját maguknak sem lesz az, mert ez "fű alatt" egy optimális megoldás lenne a saját problémájukra is, amolyan "legális" formában.

Sokszor leírtam már, 1800-ban, azaz ~200 évvel ezelőtt a föld népessége nagyjából 1 milliárd ember volt..Csupán 200 éve... :U Nem 20.000...
Ha most meghalna az emberiség fele, 50 év fejlődés és relatíve jólét következne, amíg újra el nem érnénk ezt a jelenlegi szintet.

A vírus, bakteriális katasztrófa bele van kódolva az elkövetkező évekbe, talán évtizedekbe. Nem többe. A WHO kiadott egy pandémiás tervet, amihez akkor írtak egy szösszenetet is, és amit szinte azonnal el is távolítottak, mert erősen támadták őket emiatt. Abban a lényeg az volt, hogy nem az a kérdés, hogy lesz e globális katasztrófa, hanem hogy mikor. Akkor abban leírták, hogy 5-25 éven belül ki fog törni egy vagy több olyan katasztrófa, aminek a végkimenetele minimum kritikus és alsó hangon százmilliók fognak meghalni.

Ez 2008-ban volt.

Ha van valakinek kedve, elolvashatja az ÁNTSZ oldalán a hivatalos, 2009-es nemzeti pandémiás tervet. Vannak benne olyan részek, amik minimum első hallásra durvának tűnnek, de ha jobban belegondolunk, a dolog akkor és ott teljesen reális.

A pandémiás járvány nem egy szezonális járvány, de ezt a fent említett doksiban is leírják.

"A tapasztalatok azt mutatják, hogy az influenza A vírusok néhány évtizedenként idéznek elő
világjárványokat, egy évszázadban átlagosan mintegy kettőt-hármat. A legutolsó pandémia
óta (1968) már negyven év telt el. A múlt századi pandémiák közül a legsúlyosabb
következményekkel az 1918-as „spanyolnátha” járt. Ez egy olyan pusztító világjárvány volt,
amely több mint 40 millió ember halálát okozta világszerte. 1957-ben az Ázsiai influenza,
1968-ban pedig a Hong Kong-i influenza okozott világjárványt, amelyek a spanyolnáthához
képest kevésbé ugyan, de szintén súlyos következményekkel jártak.
A körülmények ma is adottak egy új, pandémiás potenciállal rendelkező influenza vírus
kialakulására.
Az Egészségügyi Világszervezet és az Európai Unió elkészítette az influenza pandémiára
vonatkozó terveit, és ajánlásait. Felhívják a figyelmet arra, hogy egy bekövetkező
világjárvány nemcsak az egészségügy, hanem a nemzetgazdaság valamennyi egyéb
szektorára is súlyos hatásokat fog gyakorolni. Az influenza pandémiára való felkészülés
azon alapul, hogy megfelelő tervezéssel, és összehangolt hatékony intézkedésekkel várhatóan
megfékezhető a világjárvány, és jelentősen csökkenthetőek a káros következmények mind
egészségügyi, mind pedig gazdasági és infrastukturális vonatkozásban
"
Forrás: --ÁNTSZ--

Az igazán durva dolog az, hogy a legtöbben bele sem gondolnak abba, hogy egy ilyen eseménynek milyen egyéb következményei lesznek.
-Nem lesz víz, mert akik ott dolgoznak, nekik is betegek lesznek a közvetlen hozzátartozói, adott esetben ők maguk is az áldozatok közt lesznek.
-Nem lesz áram
-Nem lesz orvosi ellátás, semmilyen ellátás
-Nem nagyon lesz rendvédelem, ugyanúgy a fenti okok miatt, hiába van terv a kritikus infrastruktúrákra és a rendvédelemre vonatkozóan
-Nem lesz gyógyszer
-Nem lesz élelem, mert nem lesz aki megtermelje, legyártsa, csomagolja, szállítsa, árulja...
-Nem lesznek törvények, mert nem lesz aki betartassa őket, vagy felelősségre vonja a törvénysértőket.
-Full káosz.
A következményekbe akár még többen is belehalhatnak, mint magába az egészségügyi katasztrófába. Ilyenre a múltban már számos példa akadt.

Nincsenek illúzióim a jövővel kapcsolatban. A legjobban attól félek, hogy ezt még megérem.. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.