Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vladi válasza Avicularia (#147) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah, hogy ez a kérdés? Azt hittem már valami megoldást keresünk a lány viselkedésére.

Akkor viszont nincs válaszom szorri. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#152) finest válasza Vakegérke (#143) üzenetére


finest
őstag

Meglepve olvasom itt, h Ranschburg véleménye tökéletesen összhangban van azzal, amit a verésről fentebb írtam, ti. a verés, ha aggodalom kifejezése, megérthető: [link]

Más, nem túl megnyugtató, h a fizikai kényszer az iskolásokkal szemben alkalmazhatóvá válik, mintegy társadalmi igényként, sőt az egyén és a társadalom jól felfogott érdekében, ha a tanköteles korú gyereket vissza kell terelni az iskolapadba: [link]. Inkább ezen akadjatok ki, ne Vakegérkén!

Avicularia: Szomorú. Segítsétek hozzá, h valami szakmát megtanuljon, nem tudom hány éves kortól lehet arrafelé, de az, h újrajáratják vele az előző évfolyamot, biztos nem segít, csak még jobban utálja a sulit.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#153) Vakegérke válasza D1Rect (#150) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem szabad, mert a szülő azt mondta. Korlát, amelyet tilos átlépni. Feltételezhetően nem vitatod, hogy azért egy szülő kicsit többet tud a világról, káros hatásokról, következményekről, mint egy gyerek. Ha pedig a szülő azt mondta, hogy nem szabad, akkor tilos.
Van értelme megtiltani a gyereknek, hogy megfogja a parazsat, ne piszkálja a darázsfészket, ne nyúljon pótolhatatlan, törékeny tárgyakhoz. Ha akkor nem is fogja fel a miérteket, hiába magyarázzuk, értelme fejlődésével rájön, hogy nem önkényuralom áldozta lett, amikor engedelmeskedett akaratunknak.

Te még sose láttál hisztiző kölyköt? Én már igen. Egy zacskó csipsz miatt hatalmas patáliát csapott le, amit aztán az anyja eredeti szándéka ellenére mégis megvett.
Na, mi lett a vége?
Szétrántotta a kiccsákó a zacsit, egy marékkal benyomott belőle, aztán unottan dobta a maradékot anyu szatyrába.

Értem én, hogy szereti az ember a gyermekét, jól is van ez így. Ki ne szeretné? De a vadhajtásokat muszáj levágni. Feltéve, hogy az ember nem akarja, hogy elkanászodjon. Annak még soha nem lett jó vége.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#154) D1Rect válasza Vakegérke (#153) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nem szabad, mert a szülő azt mondta. Korlát, amelyet tilos átlépni. "
Ez egy kapitális baromság.

"Feltételezhetően nem vitatod, hogy azért egy szülő kicsit többet tud a világról, káros hatásokról, következményekről, mint egy gyerek. Ha pedig a szülő azt mondta, hogy nem szabad, akkor tilos."
Igen, a szülő többet tud és az lenne a dolga, hogy ezt a gyereknek is megtanítsa. Elmagyarázza, hogy mi-micsoda, mi-miért van, stb.

Az "én azt mondtam"-ból semmit nem tanul a gyerek.

"hatalmas patáliát csapott le, amit aztán az anyja eredeti szándéka ellenére mégis megvett."
Nem kell hagyni, hogy bármit elérjen a hisztivel.
3. alkalom után megunja.
Ha anyu mindig enged a hisztinek mert nem akarja bevállalni a "cikit", hogy vergődik a gyereke akkor IJ.

(#155) Vakegérke válasza D1Rect (#154) üzenetére


Vakegérke
veterán

1., Be kell látnom, én egy kapitális barom vagyok. :)
2., Egy szóval se mondtam, hogy nem magyaráztam el gyerekeimnek a mit, hogyant, és miérteket. Ellenkezőleg, említettem, hogy sokat beszélgettünk. Bizonyára nem céltalanul. Habár "csak úgy" ment a traccsparti, de elég tudás rakódhatott le a gyerekekben.
3., Ha a gyerek tisztában van vele, hogy szülei bölcsebbek, mint ő, és bízik bennük, akkor bizony elég az "én azt mondtam" szöveg.

Új bekezdéseddel azonos hullámhosszon vagyunk. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#156) Gergő_ válasza Avicularia (#131) üzenetére


Gergő_
őstag

Pszichológushoz elvinni. Korábban olvastam a neten egy magyar pszichiáter blogját aki Svédországban él, keress rá hátha tud segíteni, merre hogyan...

(#157) Raucher válasza tildy (#119) üzenetére


Raucher
tag

Kerdes: mi rossz tortenik , ha nemfuggetlen nevelest kap?

Megfosztod az életkornak megfelelő ismeretanyagok elsajátításától.
Hogyan fognak ezek a szerencsétlenek férfivá vagy nővé nőni?

Már három éves korban - sőt még előtte - eldől, melyik nemre jellemző viselkedést vesz fel a gyermek. Utána már csak bohóckodás ez a nemtelenítési kísérlet.
Elkezdett hasonlítani a világunk, Anthony Burgess - A Clockwork Orange (Gépnarancs) könyvében megálmodott társadalomra. Tessék elolvasni

Igazán sajnálatos a te eseted. De neked sem az hiányzott, hogy nemfüggetlenül neveljenek.
Neked valójában azt hiányzott, hogy egy hozzáértő szem, időben szóljon a szüleidnek.
Kedves szülők. Tildyt egy kicsit másként kell nevelni, mert .....
Erre, egy bizonyos IQ és szocializálódás szint fölött, a szülök értelmesen reagálnak.
Ennyi.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#158) Avicularia válasza finest (#152) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem akar semmit tanulni,megmondta az anyjának,hogy nem fog iskolába járni és el kell,hogy tartsa.Sajnos 18 éves koráig köteles vagy eltartani a gyereked itt ,bármi is legyen.

(#159) tildy válasza Vladi (#130) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy epp akkor csinalja majd, mikor a szulo nem latja/ vagy a bunteteskevesbe valoszinu. Nem butak a gyerekek :U

Az ominozus magnofelvetel kb 4 eves koromban tortent, szulok katonai eskun, nagyi vigyazot ram. A magnofelvetel pedig megorizte a mondataim :) Lehet en latom rosszul, de nagyonis tudhattam, mikor nem kapok erte buntit:D Ha tenyleg az lenne , amit irsz, akkor szinte minden gyerek egy tunderi angyal lenne, es sosem rosszalkodna. Ez azert nem igy van.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#160) Vladi válasza tildy (#159) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó hagyjuk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.