Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tildy válasza nincsisbéla (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Megvan ra a lehetosege , tobben elnek is a nevvaltoztatassal. :U

Raucher:

Az anyukákat is munkahelyre kényszerítette a sors
Vannak akik igy erzik magukat, hogy kenyszeritve vannak. De sok no meg nem , sok no igenis szeretne alkotni csaladon innen es tul is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) Padisah


Padisah
tag

A szélsőségesen engedékeny, ráhagyó, korlátokat nem állító gyermeknevelésről és a svédek emlegetéséről eszembe jutott egy bizonyos Anders Breivik úr.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#53) tildy válasza Padisah (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki norveg :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) Raucher válasza tildy (#51) üzenetére


Raucher
tag

A gyermek(ek), legalább három éves koráig nevelhetné az anya.
Még egy villanyszerelő nő esetében nem karriertörő egy gyermek valódi nevelése. Egy cégvezető nő esetében már inkább csak a gyermeke eltartásáról beszélhetünk.

De sok no meg nem , sok no igenis szeretne alkotni csaladon innen es tul is.
A kényszerítés leginkább azt jelenti, hogy kell, és nem választható. A nők 90%-a egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy ne dolgozzon.

Valtozik a vilag, valoszinuleg regen is hasonloan lattak, mikor a noknek megengedtek hogy szavazzanak, vagy hogy dolgozni jarjanak.

És abban mi az elnyomás, hogy a gyermek követheti a nemi hovatartozásának megfelelő viselkedés formát. Az elnyomás pontosan az, hogy X éves koráig megvonjuk tőle ezt a lehetőséget.

Mi van azokkal a gyerekekkel, akik balkezesek? Ugyanez az analogia , teljesen. Szoktassuk jobb kezre oket?

Nem! Ne szoktassuk át a jobbra. Ők balkezesek, így teremtette meg őket a természet.
De az ő kedvükért ne tartsunk jobb és balkezes órákat, mindenkinek. Mindenki azt a kezét használja, amelyiket akarja. Magánügy.

En nem igazan tanultam meg. Igaz voltak problemaim ezzel kapcsolatban , voltak megjegyzesek is ( volt olyan tanarom, aki konkretan kijelentette nem erti mia francot keresnek lanyok villanykaron) .....
Mi van azokkal a csajokkal, akik utaljaka tundibundit,a rozsaszint, es azokkala fiukkal, akik herotot kapnaka kek ruhatol, meg a matchboxtol?

Te a toleranciát hiányolod, amit megértek, és elfogadom a szükségességét.
De mi van a többséggel. A fiús fiukkal és lányos lányokkal. Nekik miért kéne kipróbálni a rézszínű tündi bugyit, vagy a matchboxot, kötelezően.

Valtozik a vilag, valoszinuleg regen is hasonloan lattak, mikor ..

Megboldogult nagyapám életében nagyot változott a világ. A szocializmusra mindig azt mondta, hogy ez a divat is elfog múlni egyszer. Ő már nem érhette meg, igaza lett, elmúlt.
Én azt remélem, hogy a megengedő/elfogadó hozzáállás helyett, nem a kötelező (antiliberális) hozzáállás fog elterjedni, amit ez ügyben képviselsz.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#55) Vladi válasza tildy (#50) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, az analógia nagyon rossz.

Nem arról van szó, hogy a jobb kézről a balra szoktassuk, hanem tiltsuk meg nekik, hogy következetesen az egyiket használják. Arról van szó.

Itt már a nemi nevelés tiltásánál járunk, ami túl van minden határon.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#56) tildy válasza Raucher (#54) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert nem esetleg az apukaval kozosen? Netan elso 1.5 evben az anyja, masodikban az apja? :U Netan sajat dontesuk alapjan, hogy szeretnek ?

Vladi: mint irtam a tiltassal nem ertek egyet. Azzal egyetertek, hogy kellenek gender semleges reklamok is. Azzal nem, hogy barmelyik is tiltva legyen.

Raucher:
Én azt remélem, hogy a megengedő/elfogadó hozzáállás helyett, nem a kötelező (antiliberális) hozzáállás fog elterjedni, amit ez ügyben képviselsz.

Nem, pont nem azt kepviselem , hogy KOTELEZO legyen.
Amellett allok ki, hogy szabadon valaszthato legyen. :U A kotelezoseg szempontjabol, (szerintem irtam is) , nem ertek egyet az eroltetessel , azzal amit a svedek kotelezove tennenek. Az ugyanis nem mukodik. Az pont ugyanaz , mint jobbkezsre balkezesseget kenyszeriteni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57) Raucher válasza tildy (#56) üzenetére


Raucher
tag

Miert nem esetleg az apukaval kozosen?

Nyilván ezt támogatom, de vannak kétségeim a dologgal kapcsolatban. Mármint munkahely ügyében.

Netan elso 1.5 evben az anyja, masodikban az apja?

Volt munkatársam, aki tartósan nevelte a gyermekét. A felesége jobban keresett, ezért dolgozott. Ebben nincs újdonság, lehetséges.
De ez nem az a kategória, hogy elvesszük a gyermek nemi orientáltságát.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#58) Lenry válasza tildy (#56) üzenetére


Lenry
félisten

nem igazán értem, hogy miért döngetsz ennyire hangosan olyan kapukat, amik évtizedek óta nyitva állnak?

átlag óvoda a világban majdnem bárhol:
kisfiúk kisfiús játékokat játszanak, kislányos kislányosakat, mert ez az alap. aztán kisfiús Laura odaballag az óvónénihez, hogy
-én inkább fociznék a fiúkkal
-jó - mondta az óvónéni.

end of story

miért? mert 10-ből 9 gyerek a nemének "megfelelő" dolgokat szereti csinálni, a tizedik meg magától is át tud menni a másik oldalra, semmi értelme kötelezően mind a tízre ráerőltetni, mert kilencnek úgyse fog tetszeni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59) Vladi válasza Lenry (#58) üzenetére


Vladi
nagyúr

"miért? mert 10-ből 9 gyerek a nemének "megfelelő" dolgokat szereti csinálni, a tizedik meg magától is át tud menni a másik oldalra, semmi értelme kötelezően mind a tízre ráerőltetni, mert kilencnek úgyse fog tetszeni."

"De nem lehet mert uniszexizmus van és miért zavarod össze azt a szegény gyereket azzal hogy férfi és nő és férfias meg nőies játékok hát nem látod hogy megnyorítod mert rákényszeríted hogy ő férfi meg ő nő és miért ne lehetne akármi mert miért ne. " -van.

Mit nem értesz ezen? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#60) Psychonaut válasza Padisah (#52) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na, meselj, hogy jutott ez eszedbe a gyerekek - Vakegerke altal legalabbis - tulzott jogait taglalo bejegyzes hatasara?

(#61) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Silányodik a világ. Azok véleménye hátrányos, tette elítélendő, akik a fiúkat férfiakká, a lányokat nővé formálják, nevelik.

Az egy dolog, hogy nem tiltjuk el őket egymás játékszereitől, de igen, adjunk a fiúra csipkés bugyit, a lányra meg izompólót.
Nem mondom, szép jövő.
Hol marad a nemi szerep? Hol marad, hogy az anya a szeretetet, az apa a tekintélyt személyesíti meg?

Kell, hogy a csajok kopaszra borotvált fejjel okádjanak a kocsma oldalára? Férfitől se szép, tőlük egyenesen undorító.
Kell, hogy a fiúk langyos lányregényeket olvasva telezokogják saját maguk által hímzett zsebkendőjüket?
Nem kell, sőt, visszataszító, undorító. Minden szülő vétkes, aki ERRE nevelte gyermekét.

Mert ugye van a megengedő nevelés, ahol a fiú is babázhat kedvére, és a lány is játszhat katonásdit. Viszont attól a pillanattól kezdve, hogy nem a megengedés a lényeg, hanem az uniszex létre való nevelés, a szülő megrontja saját gyermekét.
Aztán ugye eljön az idő, amikor felnőnek a gyerekek, és bizony előjön az identitászavar. A "ki vagyok én" kérdésre nem tudnak válaszolni.
Egészségedre, kedves szülő, ezt jól elintézted. Légy büszke gyermekeidre, ha tudsz. Fiadban semmi férfiasság, lányodban semmi nőiesség nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) Ringman


Ringman
nagyúr

(#63) Vakegérke válasza Ringman (#62) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A szalmabáb érvelés olyan érvelési hiba, mikor az egyik vitapartner, a racionális vita szabályait megsértve a másik vitapartner torzított álláspontját támadja."

Látsz itt olyant, hogy támad bárki bármit is? Csak beszélgetünk, vitatkozunk. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#64) Csoffadalom válasza Vakegérke (#61) üzenetére


Csoffadalom
tag

Én neked adok igazat a vitában öreg cimbi. Igen silányodik a világ. A lányok ordas kurvák lesznek és tükörbe pózolva vagy egymás picsáját nyalva fényképezkednek és kiteszik a faszbúkra mert az a trendi. A fiúk meg csaj módjára festik a körmüket, hajukat, a twilight szaron sírnak és csontsovány testükre húzzák az izom pólót mert az a trendi. Persze ezek is mennek a faszbúkra mert ez a trendi. Elnézem ezt a sok csíra gyereket és hányingerem lesz tőlük. Minél idiótábban néz ki a pasi annál jobb csaj van az oldalán. Egy példa erre: A múltkor a haverommal voltam a törzshelyünkön, a kajáldában, valamikor éjfél előtt. Tömve volt a kis 14-16 éves taknyosokkal. Az egyik izomgalamb, alig 40 kilós tini, talán élete első üveg sörével a kezében nekiállt beszólogatni nekem hogy "köcsög szemüveges hogy nézel ki már". Nem szóltam semmit, mintha meg sem hallottam volna kikértem a kaját és kimentem a levegőre. Jött utánam és hangosan mondta az említett szöveget. Ez így ment vagy 5 percig majd megunta és visszament. Kint egy szintén alig 40 kilós szőke izomtibi, nudli pöcs oltogatta a csajait. A kúrva anyád , meg bazd meg volt szinte minden második szava. És a csajok ímádták. A csajokon kilóméter vastag smink, a hajuk a szivárvány minden színében pompázott. Röhögcséltek meg mondogatták a srácnak hogy "fúúú te milyen jó fej vagy". Egy másik meg épp azt mesélte a haverjának hogy az a kurva anyja nem akar neki pénzt adni drogra mert nincs neki. Kért a nagy anyjától is, de az a rohadt vén kúrva sem adott neki pénzt speed-re. Azt tervezte megveri vagy kinyírja valamelyiket. ÉS ez a mai fiatalság! Gratulálok. Komolyan, a sor katonaságot vissza kéne hozni és ez a sok csíra emo-st scene-t meg az ehhez hasonlókat be kéne rakni egy körletbe az olyan öregekkel mint én. Rögtön megtanulnák mi is az a férfias szerep és hogy apánkat anyánkat igen is tisztelni kell!

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#65) tildy válasza Lenry (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo esetben ez igy mukodik . Rosszabb esetben meg...

Elmeselek egy rovid sztorit. Falura koltoztunk ovis koromban, ahol a b csoportba raktak, ott voltak kevesebben. Egy olyan ovibol kerultem oda , ahol felkaroltak a tehetseges gyerekeket. Az uj oviban NEm lehetett azt csinalni mint a masik csoport , mert b-s voltam. es a B be levok nem kreszezhettek, nem tanulhattak olvasni, nem rajzolhattak labbal , mert nem engedtek. Miert? Mert oda voltak a gyengebbek valogatva.... (letszam miatt kerultem oda) Ez is skatulya, meg ha mas is.
Nem minded ovi ilyen, nekem sikerult kifognom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#66) #53246592 válasza tildy (#65) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ennek azért nem sok (semmi) köze az egész genderesdihez vagy az eredeti témához :)

Én általános iskolában kerültem a "rosszabb" osztályba. Voltak hátrányai...

(#67) Vakegérke válasza Csoffadalom (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, ebben minden benne van zanzásítva. Félrenevelt, elkényeztetett kölykök, akiket szüleik elfelejtettek fegyelmezni.

tildy: Szerencsére nem vetettek vissza a körülmények. Az ilyen nevelési módszerektől nekem is feláll a szőr a hátamon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) Csoffadalom válasza Vakegérke (#67) üzenetére


Csoffadalom
tag

Ez ma a MENŐ. Ne felejtsd el.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#69) Huma válasza Csoffadalom (#64) üzenetére


Huma
addikt

Nekem az egyik nagydarab (90+ kg) ismerősöm mesélte, hogy múltkor belekötött egy ilyen negyven kilós (ő is pont 40-et mondott) tini titán. Elkezdett lökdösődni.
Erre ő megragadta és a falhoz nyomta. Erre jött a haverja aki szintén volt vagy negyven kiló. Őt is a falhoz nyomta.
Mondta, hogy nem hitte el. Ezek tényleg ennyire hülyék? Tényleg ennyire nem bírják felmérni az erőviszonyokat?
Hagyta őket egy kicsit vergődni aztán mikor végre ráébredtek, hogy ketten nem tesznek ki egy normális férfit, elengedte őket.

Nem csak nyeszlettek, de sík hülyék is.
Szánalom a köbön.

Én is voltam 40-50 kiló, de eszembe nem jutott volna nekimenni egy 90kg-os embernek.

Neked sem kellett volna szó nélkül hagynod a dolgot. Azzal hogy ezt tetted csak a már amúgy is túl nagy egóját tápláltad.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#70) finest


finest
őstag

Hülyék mindenhol vannak, nem előfeltétele a liberalizmus, bár nagyon divatos dolog szidni. Éppen most olvasom, h Tenessee állam törvényjavaslatot fogadott el arról, h kéz a kézben járni a szexualitás előszobája és megtiltja a fiatalkorúaknak, valamint kifejezetten
a pedagógusoknak, h kézen fogva kísérjék a gyerekeket az óvodákban, iskolákban. 28 szenátorból 27 megszavazta, ebben vegyesen vannak demokraták (liberálisok) és republikánusok (konzervatívok).

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#71) tildy válasza #53246592 (#66) üzenetére


tildy
nagyúr

Latszolag semmi koze, a valosagban megis van. Mert skatulya, mindketto, ha nem engedik az atjarast a "csoportok" kozt. De legalabbis a lehetoseget nem adjak meg.

Egyebkent nem volt jo szemmel nezve az sem, ha valaki lanykent fius jatekokkal jatszott, vagy forditva.

Egyebkent nem latok kivetnivalot abban, ha egy lany kopaszra borotvalja a fejet, vagy ha egy fiu epp konyhatunder, netan erzekenyebb lelku. Az a lenyeg, hogy abban a helyzetben, ahol van, jol erezze magat, es ne probaljak erovel oda nyomni, ahova nemileg tartoznia kene.

Nem tartom gondnak azt sem, ha a no a csaladfentarto, mikozben a ferfi van otthon a gyerekkel. Mondhatni eppugy termeszetes, mint az ellentetje.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) Csoffadalom válasza Huma (#69) üzenetére


Csoffadalom
tag

Saját magát égette. Szerinted miért ment vissza és maradt kussban utána? Gondoltam elfocizgatok a fejével a betonon, de most őszintén az jobb lett volna? A haverjai rám hívták volna a zsarukat, ő meg nagy arccal mesélte volna hogy ok nélkül támadtam rá. Hagytam a francba, majd ha megint kötekedni támad kedve egy nálánál jóval nagyobb emberrel szépen rábaszik. Egy másik haveromba meg egy részeg kissebségi kötött bele pár éve. Cigit akart tőlünk, az mondta ha adunk neki kapunk egy ezrest. Én szó nélkül, nagy ívben kikerültem a haver meg leállt szövegelni vele hogy ha ezer forintja van egy szálra, akkor vegyen boltban egy dobozzal. Ez nem tetszett a palinak és megpróbált a haverba rúgni, leköpni és megütni. Persze nem ment egyik sem mert ahhoz túl részeg volt. A lényeg, a srác alig volt 15 éves és vas ággyal sem volt több 50 kilónál. De már matt részegen mászkált az utcán és kötekedett mindenkivel.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#73) Huma válasza Csoffadalom (#72) üzenetére


Huma
addikt

Nem mondtam, hogy erőszakot kellett volna alkalmazni. Csak beszólni valami frappánsat amivel beégeted. Elég önbizalom romboló tud lenni egy jól irányzott beszólás.
Mondjuk én tipikusan olyan vagyok, hogy éles helyzetben sosem jut eszembe, hogy mi kéne mondanom. Mindig csak utána. :DDD

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#74) #53246592 válasza tildy (#71) üzenetére


#53246592
törölt tag

Valahol ott lehet a problema hogy engem evek ota nem akar senki semmilyen skatulyaba rakni, vagy ram eröltetni barmit, igy nehezen latom at az ecsetelt problemakat. Aztan ha nagy ritkan magyarorszagi emberrel szoba jön valami "komolyabb" tema, akkor kapom hogy ezt kellene csinalnod, azt ne, stb - ami nagyon szokatlan es otrombanak tunik, de ritka.

En szivesen fözök vagy sütök süteményt, nem tartom férfiatlan dolognak.

(#75) Csoffadalom válasza Huma (#73) üzenetére


Csoffadalom
tag

Én is ilyen vagyok! Utána már jöttek a szebbnél szebb válaszok, de már otthon kajába fulladva. :D . Azért a belét kitapostam volna a takonypócnak :D .

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#76) Motion_Blur válasza Lenry (#44) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Teljesen egyetértek veled :R

Nem tudnám elképzelni hogy a kislányom elé odarakjak egy babaházat meg egy betonkeverőt, hogy na nézzük melyiket választja.. ha belemászik a betonkeverőbe akkor fiú lesz vagy mi? Nagyon nagy a szülő felelőssége, és ezt sokan nem tudják (majd utólag sokan megbánják a nagy liberális hozzáállást..), majd a gyerek 5-6 évesen eldönti hogy mi akar lenni? Ez most komoly? Milyen emberek ezek akik ilyen elvek szerint nevelik a gyereküket.. valszeg olyanok akik szintén nem teljesen elégedettek a nemi hovatartozásukkal, nem nőies nők, és nem férfias férfik. Ami nem is gond, csak az ebből adódó komplexusaikat ne a gyerekeken éljék ki..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#77) Raucher válasza tildy (#71) üzenetére


Raucher
tag

A vidéki/kistelepülési elmaradottságot kevered most bele a nemtelenítésbe..
A település mérete egyenes arányos a benne rejlő lehetőségekkel, és fordítottan arányos az ön- és közkorlátozó szellemével.
Ez van. Még az írásodon is meglátszik, hogy falun tanítottak írni.
A korlátozós játékban benne van nemi azonosulás korlátozása is, a többi korlátozó dologgal együtt. Ezen a problémán nem fog segíteni a gyermekek nemtelenítése.

Egyebkent nem latok kivetnivalot abban, ha egy lany kopaszra borotvalja a fejet, vagy ha egy fiu epp konyhatunder, netan erzekenyebb lelku. Az a lenyeg, hogy abban a helyzetben, ahol van, jol erezze magat, es ne probaljak erovel oda nyomni, ahova nemileg tartoznia kene.
De erővel ne is próbáljuk megfosztani a hovatartozásától.
(Ma felvesszük azt a cuki kis szoknyácskát, a tűsarkú cipőcskével.
- De nem akarom. - mondja a fiúnak született semlegesnemű.
- Dehogynem felveszed, mert a tancsi (nemtelen tanító) feljelent, hogy erővel férfivá nevelünk.)

A gyermekek 80-95% a születéskori nemi állapotával azonosul. A kisebbség érdekeinek az előtérbe helyezését, a többség ellenében hívják diktatúrának.
Ráadásul egyszer csak ki fog derülni a valóság. Nem a többség szerinti módra azonosítja nemiségét. Ezt akkor is fel kell dolgoznia a fiatal felnőttnek, hiába nemtelenítették gyerekkorában.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#78) tildy válasza #53246592 (#74) üzenetére


tildy
nagyúr

Varrni is varrsz? ;)

Raucher: falun belul is ket csoport volt. Egyikbe jobban az ertelmisegiek gyerekeit valogattak inkabb bele( a tanarok , orvos , stb gyerekei abbana csoportban voltak) , a masikba meg nem, igy eshetett meg, hogy a masik csoportban aranyaban tobb volt a jobb kepessegu.)

Felek , meg mindig felreertitek. Nem ertek egyet a sved modell "kenyszeritos" reszerevel. De nagyon egyetertek, azzal , hogy ne akadjanak fenn ezen. Mert mint a topikban is latszik, igen sokan csak ket szelsosegben tudnak gondolkodni ( es ez alol parszor en sem vagyok kivetel) , mikozben a valodi lenyeg, a valodi uzenet az kene legyen: get over it. Lepj tul rajta.

Legyen lehetoseg , es ne legyen az, hogy de ilyet kislanyok , kisfiuk nem csinal(hat)nak.
Ha erted mire gondolok. Egyebkent ugy erzem, egy allasponton vagyunk valahol:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#79) Ringman válasza Vakegérke (#63) üzenetére


Ringman
nagyúr

hmm talán nem kellene ittasan kommentelnem :) és olyat is belelátni dolgokba, amik nincsenek (+ a mai nap eléggé felbaszták az agyam többen is, meg amit netszerte olvastam azok is.

(#80) csƵ válasza Csoffadalom (#64) üzenetére


csƵ
őstag

Azért ez eléggé komoly. Az ilyeneknek simán lehetne akkora pofont adni, hogy a nemét is elfelejtse.
Mostanában a 14-16 évesek között az ilyen "other" nemű egyedek az alfák. Bár azok, akiknek bejönnek olyan hülyék, hogy értelmes ember nem foglalkozik velük.
Gondolom ez is a tarka kultúrájú fővárosunkban történt. Szerencsére mifelénk nincsenek ilyenek csak a nagyobb városokban.
Múltkor hétköznap napközben bementem a debreceni Fórumba és tele volt ilyenekkel. Fogalmam sincs, hogy miért nem iskolában voltak.

(#81) Csoffadalom válasza csƵ (#80) üzenetére


Csoffadalom
tag

Igen, Pesten történt itt nálunk Rákosborzasztón. Pár éve elugrottam a videó tékába a napi horror film adagomért. Ahogy beléptem, telibe fejeltem az ajtó félfa tetejét. Na nem csak azért mert olyan nagyon magas vagyok(188 cm), hanem mert a téka egy négy emeletes ház egyik garázsából volt átalakítva, Amikor megvolt a fejelés, egy 14 év körüli szőke, agyon szolizott pláza picsa hangosan kiröhögött és még mondta is a barinőjének hogy "Néz a barmot lefejelte az ajtót"! Én persze szentségeltem mint a kocsis, de sajna nem a kis csitrit szídtam hanem az ajtót. Épp a csajnak is meg akartam mondani a magamét, de a tulaj közbelépett és nagyon leugatta kis picsát. Elmagyarázta neki hogy lehet hogy szerinte barom vagyok amiért ilyen magasra nőttem és igen én tehetek róla hogy az ajtó ilyen alacsony, de azért elgondolkodhatna két röhögés között hogy mi van akkor ha ne adj isten elájulok és/vagy agyrázkódást kapok? Akkor is kiröhögne? Vagy le videó mobilozná és felrakná a jútyúbra? Alaposan leordította a kis csaj haját majd kizavarta mind a kettőt az utcára. Én mondtam hogy nem kellene megvédenie mert én is megtudom védeni magam, csak a fejem rohadtul fájt. Megnézte a fejem, de egy jó nagy puklin kívül nem lett semmi bajom a fejeléstől. A két csaj nem láttam ott többet.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#82) Tapsi


Tapsi
addikt

"egy buta kis sz*ros ne hisztizzen, vagy ha megteszi, számítson rá, hogy a szülő úgy porolja ki a nadrágját, hogy nem veszi le róla."

Ennyi ésszel, és ilyen hozzáállással szerintem inkább ne vállalj gyereket. A liberalizmus meg nem tudom, hogy hogy jön ide...

(#83) Algieba válasza Vakegérke (#61) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerintem az a baj, hogy nagyon ritka az igazi "apa". A férfiak elfelejtették az apa szerepét felvállalni, és apaként terelgetni a csemetéiket. Pedig számomra megható, amikor apákat látok a gyermekeikkel, jobban meghat mint az anyuka+kicsik csapat. Természetesen az a legjobb, amikor teljes és kiegyensúlyozott családokat látok. :))

Szerk.: Egy igazi apa a szabadidejében igen is foglalkozik a gyermekeivel. Szerinted kitől tanulja el a fiú a férfi szerepét, és kibe szeret bele először a kislány? Persze ez a szerelem nem olyan szerelem, de akkor is minden kislány életében az első férfi, az apa.
Pont az a baj a jelenben is, hogy túl sok nő veszi körül a gyerekeket, így a fiúkat is. Hol vannak a férfi példaképek?

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#84) Tapsi válasza Vakegérke (#49) üzenetére


Tapsi
addikt

Lejárt a szerkesztési idő.

Szóval: kérlek, definiáld már, hogy mitől férfi a férfi, és mitől nő a nő. Sőt, mi az a férfias, és nőies viselkedés szerinted?

Az asszonynak a konyhában a helye, a férfi az úr a háznál, és szigorúan kell nevelnie az nőt? Vagy most mire gondolsz?

Miért kéne mindenképp beilleszkednie a rá váró szerepbe? Eleve, mi a rá váró szerep? Azt ugye vágod, hogy a legnagyobb művészek, tudósok (gyengébbek kedvéért: zsenik) szignifikáns többsége deviáns volt?

#83: Régen még kevesebb volt az igazi "apa", mert a férfiak dolgoztak, és gyerekeket 99%-ban a nők a nevelték, akik ugye otthon vezették a háztartást. Olcsó érv a tiéd.

[ Szerkesztve ]

(#85) Lenry válasza Tapsi (#84) üzenetére


Lenry
félisten

mert ha nem kapsz erről szótári definíciót, akkor már nem is tudod érzékelni, hogy mi lenne a normális és honnantól elborult deviancia?

ha Algieba érve gyönge, akkor a te kérdésed is az. szavakon lovaglás, holott tökéletesen tisztában vagy azzal, hogy mire gondolt férfi és alatt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#86) tildy válasza Tapsi (#84) üzenetére


tildy
nagyúr

Rajottem , mivel van valojaban gondom.Ralan nem is azzal, hogy ne engednek a gyerekeket massal jatszani (ez talan manapsag azert ritkabb) hanem azzal, hogy aki valamilyen szinten szabadon hagyja a dontes jogat, az mar megkapja "milyen emberek", a "silany", meg a "visszatasszito" jelzot.

Semmi gond, ha valakinek fontos , hogy a lánygyereket noiesnek nevelje, a fiút meg a ferfiasnak, vagy epp forditva ,a gond valahol ott kezdodik, ha egyik vagy masik csoport "lenézi", "lehitványozza" a tole eltero gondolkodast vallót.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) Vakegérke válasza csƵ (#80) üzenetére


Vakegérke
veterán

Épp most mondták valamelyik csatornán a tévében, hogy érdekes dologra készülnek a törvényhozók. Ha minden igaz, az utcán lébecoló gyereket rendőrök kísérhetik majd be az igazgatóhoz, ha nem tudja igazolni, hogy joggal hiányzik az iskolából.
Helyeslem, bár többlet terhet ró a rendőrökre, és a notórius iskolakerülők ettől még nem javulnak meg.

(#82) Tapsi: Tartok tőle, hogy kizárólag az általad idézett mondatot olvastad tőlem, különben nem adnál ilyen butuska tanácsot.
Ha megbocsájtasz, kérdéseidet megválaszolatlanul hagyom.

(#83) Algieba: Sajnos igazad van. Úgy gondolom, hogy az ifjak zöme nincs is felkészülve az apa szerepre, talán otthon sem volt előtte apa-minta.

(#86) tildy: "...aki valamilyen szinten szabadon hagyja a dontes jogat, az mar megkapja "milyen emberek", a "silany", meg a "visszatasszito" jelzot."
Én is megkaptam, hogy nem vagyok normális. Hagyom focizni, meg fára mászni a lányomat, pedig egy lány inkább babázzon, vagy mit tudom én, csak egy példát mondtam.
Rengeteget beszélgettünk itthon, és nem volt olyan kérdés, amelyre a gyerekek saját szintjüknek megfelelő választ ne kaptak volna. Mindkettővel saját nemének megfelelően bántunk, és úgy gondolom, ez nem jelent kényszerítést, inkább tudatosítja a gyerekben nemi hovatartozását.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#88) Mr X válasza Vakegérke (#87) üzenetére


Mr X
veterán

"Ha minden igaz, az utcán lébecoló gyereket rendőrök kísérhetik majd be az igazgatóhoz, ha nem tudja igazolni, hogy joggal hiányzik az iskolából."

Ilyesmiről volt már szó pár éve.

(#89) gabor85 válasza Motion_Blur (#76) üzenetére


gabor85
őstag

na az ilyen emberek lehet élvezték a katonaságot ;]

(#90) Tapsi válasza Vakegérke (#87) üzenetére


Tapsi
addikt

Elolvastam az egész cikket, és igenis jó lenne, ha válaszolnál a kérdéseimre. Ha pedig a saját gyerekeidet is így neveled, akkor csak sajnálni tudom őket. Nincs mentség arra, hogy megütsz egy gyereket.

#85: nem a szavakon lovagolok, hanem azon, hogy ezek a szerepek mindenkinek mást jelentenek, és az idők során is folyamatosan változtak. Nincsenek kőbe vésve.

És NEM, nem vagyok tisztában azzal, hogy mire gondolt férfi és nő alatt. Ezt kéne megválaszolnia. Ha tudja...

(#91) Vakegérke válasza Tapsi (#90) üzenetére


Vakegérke
veterán

Édes jó Istenem, az egy dolog, hogy elolvastad írásom, de vakon tapogatózol, hiszen fogalmad sincs, hogy vannak-e gyerekeim, és ha vannak, akkor mennyi, és hogy az én háztartásomban tartózkodnak-e.

Mit tudsz rólam? Semmit. Talán ha kutakodnál blogom rejtekén, feltárulna mindaz számodra, ami most még rejtély.

Sajnálom, megválaszolatlanul hagyom kérdéseidet.

És szóla az Úr.
Bizony mondom néktek, azon személy, aki Vakegérkének neveztetik, nem vala azon tudásnak birtokában, amellyel Tapsi kérdését illő módon megválaszolná.

És szólok én.
Lehet, hogy nem is akarom?

Nézd, ha nem ismered a férfi és nő közti különbséget, akkor kár minden szó. Élj nemi identitásod szerint, vagy ha olyan nincs, akkor vergődj a kettő közt. Utóbbi esetben elképzelhető, hogy szüleid is "felvilágosult" módon neveltek. Nem én vagyok kárhoztatható miatta.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#92) Psychonaut válasza Vakegérke (#91) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nagyszeruen kerulod a valaszadast.

(#93) Vladi válasza Psychonaut (#92) üzenetére


Vladi
nagyúr

Valójában már rég válaszolt, csak el kéne olvasni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#94) D1Rect


D1Rect
félisten

"No most én azt mondom, hogy egy buta kis sz*ros ne hisztizzen, vagy ha megteszi, számítson rá, hogy a szülő úgy porolja ki a nadrágját, hogy nem veszi le róla."

Az a "buta kis szaros" is ember...

Egyébként meg nem buta, csak még kicsi.
Ha meg szaros az a szülő hibája, hogy nem tette szobatisztává.

(#95) Psychonaut válasza Vladi (#93) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak az altalanos konzervativ allaspontjabol tudok kovetkeztetni. De tenyleg engem is erdekelne, hogy mire kellene pontosabban nevelni a gyerekeket.
Es hangsulyozom, en sem ertek egyet ezzel a "nemtelen" nevelessel, de azzal egyetertek, hogy a nemi szerepek valtoznak, es nem szabad ugyanugy definialni oket, ahogy peldaul 50 eve voltak.

(#96) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Vannak túlreagált verések is, amik aztán emlékezetesek maradnak, mert meglepően durvák voltak. Egyszer a húgommal hazahoztunk és véletlenül eltörtünk egy záptojást. Azonnal eltakarítottuk, kiszellőztettünk, de egy kevéske szag megmaradt. Anyánk hiperérzékeny szorongóként kiszagolta és gázszagnak vélte. Mi hiába mondtuk, hogy semmi baj, minden oké. (Azt nem mertük bevallani, hogy mi okoztuk a gyenge szagot, mert sejtettük, hogy mi következne...) Anyánk bekattant, el kezdte keresni a gázszag forrását, még a háztömböt is körbejárta, aztán hazajött, mert közben rájött a "turpisságra" és kegyetlenül elvert minket egy hajlékony gumipálcával. Ami sose hagyott nyomott, de nagyon fájt a csapása.
Nem való mindenkinek a gyereknevelés.
Apánk háromszor adott pofont, de mindhárom megfelelő időben csattant el, amikor tényleg megérdemeltem, mert idegesítően szemtelen voltam.
Anyánk viszont mindent túlreagált, rettegtünk tőle, mindig tekintettel kellett lennünk az idegállapotára. :(
Nem haragszom az anyámra, tehetetlen volt, és feszültségét valahogyan le kellett vezetnie. Nem dohányzott, nem ivott, mindig tiszta ruhát adott ránk, szóval "jó" anya volt, csak még pluszba idegbeteg depressziós is.

Az anyánk női mintája miatt döntöttem a női szerep teljes elvetése mellett. Ha eszembe jut a nemi szerepem felvállalása, huhú, bárkit felkoncolnék, annyira ideges leszek.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#97) Vakegérke válasza Algieba (#96) üzenetére


Vakegérke
veterán

Attól, hogy elveted a női szerepet, az én szememben teljes értékű nő maradsz. Mondom ezt külsőd, és ösztönös reakcióid alapján.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#98) finest


finest
őstag

Amikor valaki a szülői verésről beszél, mérlegelni kellene, h milyen korú gyerek, miért kap ki. Míg az egész kicsik, mondjuk kb. elsős korig rendszerint a legkevésbé sem akarattal cselekszenek rosszat, és nincsenek tisztában a következményekkel, a nagyobbak, lehetnek szándékosan rosszak. Mint gyakorló apa azt mondom, h a fenti tekintetében nincs értelme megütni egy kisgyereket, a nagyobbakat meg felesleges. Ugyanakkor el tudok képzelni olyan helyzeteket, amikor a szülő a saját frusztrációját, aggodalmát azzal fejezi ki, h jól elfenekeli a csimotáját. Pl. átszalad a gyerek az úttesten, nem jön haza este stb. Sok olyan helyzet van, amit egy kis szaros nem ér föl ésszel, de nem engedhetjük meg, h megfelelő válasz nélkül maradjon a viselkedése. És hát azon belül is sok átmenet van, h valaki pedagógiai célzatból kikap a fenekére, meg hogy az idegbeteg szülője rendszeresen péppé veri.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#99) gabyka


gabyka
aktív tag

Lehet kicsit durva lesz amit írok, de...a sok fa... tökfej nem gondolkodik így azt mondja, hagyjuk a gyerekt hadd tapasztaljon...nos, azoknak üzenem, adjanak a gyerekük kezébe egy százas-szöget és mutassanak a kölöknek egy konnektort, oszt figyeljék csak a történetet...aztán lehet gondolkodni a nevelés-célzatú füles értelmén. Szerintem aki nem ült a beteg gyereke ágya mellett éjjeleket (nappalokat netán heteket, hónapokat) virrasztva és soha nem érezte azt, hogy elveszítheti bármiért is a csemetét az ne akarjon/merjen nevelési tanácsokat osztogatni senkinek...

Nem vagyok gyakorlott apa hisz csak egyet nevelek/ünk immár tizedik éve, de a párommal az elmúlt másfél évben nagyon megküzdöttünk a fiúnkért, kishíján elvesztettük. Szerintem feljogosítva érezhetem magam egy taslira ha úgy érzem, hogy a javát szolgálja, mert szeretném megóvni attól, hogy valami balf@xságot csináljon, de ez nem jelenti azt, hogy visszaélek a jogommal minden kihágásáért.

Mindezektől függetlenül és a témánál maradva, egyáltalán nem tartom jónak ha egy gyereket "szabadjára enged" a szülő, hisz a felelőtlenséget engedi szabadjára, ezt láthattuk, hallhattuk többször is már, csak nem tanulunk belőle...szükséges a jóra való nevelés mert így lesz öreg korunkra nekünk is nyugodt nyuggerségünk :)

(#100) Tapsi válasza Vakegérke (#91) üzenetére


Tapsi
addikt

[ törölve - dabadab ]

Nagyon is jól tudom, hogy mi a különbség férfi és nő között SZÁMOMRA. Arra lettem volna kíváncsi, hogy neked/nektek mit is jelent ez a különbség, mivel ez nem egy egzakt dolog. ÉRTED?

Kutakodni meg nem fogok utánad, erre a cikkre/hozzászólásra reagáltam.

[ törölve - dabadab ]

[ Módosította: dabadab ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.