Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cyanide

Ha kellően elborulna az agyam, mennék a börtönbe, meggyőzném az asszonyt is, hogy ő is. Mindkét szülő börtönben, a gyerek meg maradhat az államé. Pár év múlva szabadulok, a gyereket köszönöm nem kérem, a következő majd jobban sikerül. A nagy jólétben éhenhalni úgysem fogunk. Hosszútávon megéri.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#2) #51736960


#51736960
törölt tag

nem kell ahhoz rendőrség, hogy a gyerek zsarolja a szüleit.
nálunk sógornak 2 gyereke van (5 és 3 évesek), és ha valamit nem kapnak meg, akkor kezdődik a hiszti, napokon át, ha szükséges.

úgyhogy többnyire a szülők inkább engednek szó nélkül, csak legyen már csend végre...

(#3) Vakegérke válasza cyanide (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekes gondolat, ráadásul humort sem nélkülöz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Vakegérke válasza #51736960 (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahol a gyerek zsarolni tudja a szülőt, ott már valami nagy baj van.

A gyereknek ismernie kell a határait, és az a szülő dolga, hogy kijelölje. Teszi ezt szép szóval, vagy keményen, de muszáj. Ha nem teszi, régen rossz. Eljön az a pillanat, amikor a gyerek elküldi a p*csába, és talán még meg is veri.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) #51736960 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen tudom, csak ők nem tudják :)
bár könnyen pofázok, nekem nincs gyerekem....

(#6) Z86


Z86
őstag

Ha a gyerek zsarol, az nevelésből adódó hiba. Gondolom a szülő nincs igazán a helyzet magaslatán. Na nem mintha értenék a gyerekneveléshez, de ennek szerintem van némi köze ahhoz, hogy a szülő inkább sokszor enged (talán némi lustaságból), mint hogy kiálljon a helyes magatartási forma erőltetése mellett, a gyerek meg hozzászokik ehhez az állapothoz és Cartman lesz belőle.

A svédek meg amúgy is abnormális népség, ez a Breivik is lemészárolt több tucat embert, erre luxusbörtönbe dugják, és vigyáznak a jogaira. Agyukra ment a jóllét.

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr

Na jó, de ennek mi köze a demokráciához? :F

Egyébként nagyon megértem a felháborodást. Én is ilyen kisgyerek voltam.
Anyám azt mondta, hogy akkor válasszak egy csokit. Nekem 2 kellett. Akkor anyám mindkettőt visszatette és mentünk. :o

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) Ringman válasza Z86 (#6) üzenetére


Ringman
nagyúr

azok a norvégok voltak. luxusbörtönnel kapcsolatban meg nézd meg, hogy ott milyen a visszaesők aránya, és vesd össze a többi ország statisztikájával, főleg azokkal, ahol embertelen körülmények vannak a börtönökben.

@poszt
egyébként meg tényleg ez nem a demokrácia miatt van.

(#9) Vakegérke válasza #51736960 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Miért OFF? Semmi ok rá.

Nekem van kettő, tudom, hogy miről beszélek. Akinek nincs, annak csak egy kis logikus gondolkodás, és egy hisztiző gyerek látványa elég ahhoz, hogy belássa az alapigazságot.
Ne a gyerek akarja ráerőszakolni a szülőkre az akaratát!
A szülő érje el szép szóval, vagy ha kell keményebb módon azt, hogy a gyerek a kijelölt utat kövesse.

Nem én találtam ki, valamely okos pszichológus mondta, talán Mérei Ferenc, hogy a gyereknek támaszra van szüksége. Fel kell néznie szüleire, feltétlen meg kell bíznia bennük.
Nos, ha a gyerek azt tapasztalja, hogy uralkodhat a szülők fölött, minden bálvány leomlik, nincs követendő példa.
Ha ezek ilyen piti emberek, hogy az én akaratom teljesül minden körülmények között, akkor minden felnőtt nulla, én vagyok a császár.
Ha már a szüleit is semmibe veszi egy gyerek, akkor nem várható el tőle, hogy bárkit is tiszteljen. Na, itt a bibi. Ezért mondom azt, hogy a szülő felelőssége az, ha a kölök sz*rházi k*csöggé válik.

Következetes, kiszámítható voltam, emberségre neveltem gyermekeimet. Ha elég volt a szép szó, örültem neki, ha viszont nem, hát eljárt a kezem.
Nincs miért szégyenkeznem, becsületben felneveltem őket, és ők sem rótták fel nekem, hogy fájt a fenekük néha. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Vladi válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem pont a tiszteletről, de olyasmi. Egyszerűen határokat kell szabni, főleg egy ilyen dackorszakos gyereknek. Határok nélküli világ számára összeomlik, majd vele a személyisége is. Jó hát szélsőséges esetben, de nagyon nem kedvez.

Egyébként ha a gyerek ugyan így kezd hisztizni, hogy de márpedig ő most a villát a konnektorba dugja, akkor a svédek mit csinálnak? :))

De az ilyen feljelentgetős kampány szerintem inkább a szexuális zaklatásból indult ki. Amire amúgy meg nem a gyereknek kéne odafigyelni, hanem az őt körülvevő szociális hálónak, óvónők, dajkák, védőnői hálózat, gyerekorvos stb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) gabyka


gabyka
aktív tag

A szülői zsarolás: " Anyaaa...ha nem veszed meg nekem a játékot akkor hazafelé a buszon végig Nagyinak foglak szólítani!!!..."

Bocsánat :)

Szóval nevelni kéne megtanulni egy gyereket, nem pedig nyavajogni miatta...a mai fiatal szülőknek egyáltalán nincs felelősségérzetük (tisztelet az igen ritka kivételnek) így máshol keresik a probléma okát. Szerintem...

Szerk.: (#9) Vakegérke : mélységesen igazat adok :R

[ Szerkesztve ]

(#12) gabor85


gabor85
őstag

Nagybátyám karakán ember, ha unokatesómék valamiért sírtak, odahajolt eléjük és annyit mondott: nem hallom, hangosabban :)

Nem sokszor kellett elviselnie.
Most hogy már mindkét lány 20 éven felüli, azt kell mondjam jól csinálta.

(#13) Lenry


Lenry
félisten

jav: Csókoltatom a liberalizmust

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Avicularia


Avicularia
veterán

Na itt vagyok én is :)
Pont a napokban zárult le egy gyerekbántalmazásos ügyem a rendőrségen.
Az élettársam 15 éves lánya feljelentett,hogy megvertem,persze egy szó sem igaz belőle,sőt ő szokott minden alkalommal kezet emelni az anyjára,amikor nem tetszik neki valami.Az anyja sajnos nagyon erélytelen. Végig kell néznem ,hogy megy neki az anyjának,nem tudok semmit sem tenni.Már többször fel lett jelentve,de még nem töltötte be a 15-öt,itt pedig az a büntethetőségi korhatár.
Ha beleavatkoznék,akkor tényleg sittre kerülnék,mert kezét lábát eltörném :U
Nem tetszik neki,hogy az anyjával élek és most ezt találta ki hogy megszabaduljon tőlem.Sajnos a rendőrség kritika nélkül mindent elhisz szinte amit egy gyerek mond.
Mondjuk most ezzel a kis akcióval elérte,hogy az apjánál lakik,ahol sokkal szarabb neki,és úgy néz ki hogy vagy intézetbe vagy bentlakásos iskolába kerül.
Múltkor pld.fel akarta gyújtani az egyik osztálytársát az iskolában,kihívták rá a rendőröket és azonnali hatállyal kírúgták.Most egy speciális iskolába jár (de inkább nem) ahol ha csinál valamit,akkor azzal büntetik,hogy 2-3 napig nem mehet iskolába :U
Szánalmas ilyen szempontból Svédország,a mindent átszövő libsi agyrém gondolkodás nagyon problémás szvsz.
Pld.van szervezet,akik próbálnak segíteni az ilyen problémás gyerekek szüleinek,nevelésben hasonlók.Mondom az embernek,a gyerek nem akar nekem köszönni.
Erre az volt a válasza,hogy nekem 42 évesen kell előre köszönnöm a gyereknek :Y :C
Kérdeztem tőle,hogy ezt te komolyan gondolod? Igenlő válasz után kiröhögtem és felfüggesztettem a további beszélgetést vele.

Pont ma olvastam egy cikket ezzel a libsi agyrémmel kapcsolatban a mandineren A svéd modell: semleges

(#15) #53246592 válasza Avicularia (#14) üzenetére


#53246592
törölt tag

A mandíneres cikknek megnéztem vagy háromszor a dátumát hogy nem április elsején íródott-e. Nem :Y

Mindebbe hogyan illeszkednek be a nem éppen elhanyagolható számú nem keresztény bevándorlók?

(#16) Lenry válasza Avicularia (#14) üzenetére


Lenry
félisten

aki ezeket a törvényeket hozza látott már gyereket, vagy csak nettó utálja az összes szülőt az országban?
vagy az apja anno mocskosul elkalapálta és azóta sem sikerült feldolgoznia?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Avicularia válasza #53246592 (#15) üzenetére


Avicularia
veterán

Konkrétan leginkább szarnak bele.
Azért lehet másként is. Múltkor beszéltem egy boliviai származású emberrel aki egy éves kora óta itt él. Mondta, hogy ő is azzal ment haza az iskolából hogy mondta az anyjának, hogy te nem bánthatsz engem mert mondták hogy nincs jogod hozzá. Erre az anyja úgy elverte, hogy majdnem összcsinálta magát. Aztán lerakta elé a telefont és mondta neki akkor hívd rendőrséget, de utána intezetbe fogsz kerülni, mert én nem nevellek tovább. Inkább nem telefonált.

[ Szerkesztve ]

(#18) Avicularia válasza Lenry (#16) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom, de nagyon átestek a ló másik oldalára. Régen állítólag a sok alkoholista módszeresen agyonverte a gyerekét, ezért vannak ezek a szigorú törvények.

(#19) Lenry válasza Avicularia (#18) üzenetére


Lenry
félisten

azért én érzek egy leheletnyi középutat az "agyonverem a gyereket" és a "gyerek kib*szból tönkreteszi az életem" közt...

pedig Svédország eddig szimpi hely volt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) tildy


tildy
nagyúr

Vakegerke: voltal mar a svedeknel?:-) Tudod, mennyire agresszorok? Tudod mi az a skandinav mentalitas? Hogy megallnak a zebranal alapbol, hogy betartjak a sebesseglimitet, hogy nem igazan van hangos szo?
Agresszorok? Na ez jutna a legutoljara eszembe a svedekrol.

Igaz nem elek ott, a fenti tapasztalat is csak abbol adodik, hogy atmentunk , mikor Norvegiaban laktam. Jahm, es felnott emberekkel kapcsolatban totalisan pozitiv elmenyeim voltak. Tehat akkor ezek szerint felnotkorukra csak kikupalodnak.

Egyeni kivetelek persze lehetnek, de amit eddig tapasztaltam , pont egy elheto orszag kepe, minimalis agresszorfaktorral.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Csókoltatom a fene nagy liberalizmust..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22) Avicularia válasza Lenry (#19) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezért írtam,hogy átestek a ló túloldalára ,de alaposan.

Másik példa a napokból. Ismerős 12 éves fiát a rendőrök vitték haza,mert nem tudom pontosan a sztorit,de a lényeg,hogy a gyerek leköpte a járőrt. Ráadásul a gyerek azt hazudja,hogy ő nem csinált semmit,a rendőr hazudja azt ,hogy ő leköpte. Ja ,persze biztos a rendőr szórakozásból ilyeneket csinál.
Emlékszem,16 voltam,mikor kökin ültem a váróban vonatra várva és odajött két rendőr igazoltatni 86-ban.Majdnem összevertek,mert zsebre mertem rakni a kezem miközben a rendőr a személyimet nézegette. Persze az se volt normális,de itt a gyerekek nem tisztelnek se istent,se embert.
Mondjuk nem tudom,hogy ehhez hozzájárul -e,hogy a svéd nyelvben létezik magázódás,de nem használják,mindenki mindenkit tegez,az emberi egyenlőség jegyében.

(#23) Ringman


Ringman
nagyúr

most akkor a gender-elmélet=liberalizmus?

a liberalizmus rossz, értem? banplíz.

ha már a mandiner cikk linkelve lett, akkor tán a kommenteket is érdemes elolvasni (remélem a link ugrik a megfelelően a kommenthez)
[link]

szerk:
nyilván egyik szélsőség sem jó, tán van átmenet a gyereknek mindent szabad és a ménemverhetemagyereketamikorakarom között.

[ Szerkesztve ]

(#24) tildy válasza #53246592 (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Idezet onnet:
"hogy a fiúk alapvetően fiús természetűek, a lányok pedig lányosak. " Es aki nem, az meg megszivja konzervativ kozegben.

Igazandibol a valodi liberalizmus az lenne, ha nyugodtan, es szabadon valaszthatna akozul, hogy fiu letere lanyos vagy fius jatekokkal jatszik, vagy lany letere lanyos vagy fius jatekokkal jatszik. Azzal jatszik , ami epp bejon neki na bumm.

En nagyon a gender-semlegesseg mellett vagyok, hadd tehesse az ember azt is, ami esetleg a nemenel nem megszokott.

A cikkben levo kataloguskep meg tok jo. Meg jobb lenne, ha nem eroltetnek a gendersemlegesseget, hanem csak egy opcio lehetne a sok kozul. Tehat lenne ilyen, olyan kep is az ujsagban:D

Mindenesetre nem fogok hatast dobni, ha majd a fiam netan fodrasz lesz vagy ovobacsi, a lanyom meg mondjuk utepito. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Dany007


Dany007
veterán

Ez a jelenet tényleg necces. De ez ekte szülői, nevelési hiba. Ráadásul igen súlyos!
Nem azt mondom, hogy verni kell a gyereket, mert véletlenül sem. De nevelni azt igen. Mondjuk aki már ilyen szinten van - mint a videóban - ott már szerintem teljesen mindegy mit csinálnak. És nem az óvszer lenne a megoldás, hanem a nevelés.

Mert a reklám kb úgy állítja be a dolgot, ha gyereket csinálsz v.színű ilyenekkel kell majd szembe nézned, ezért használj óvszert... :U Holott valójában azért ez egy elég extrém eset. És az egészről világosan látszik, hogy nevelési hiba. (mit hiba, a nevelés teljes hiánya) De persze ettől még értjük a célzást. :)

Amúgy ha ilyesmi velem megtörténne, én csak kizárólag magamat - magunkat - okolnám érte. Nem a gyereket. Ezért is mondják, hogy nem könnyű a gyereknevelés :) Irdatlan nagy felelősség van az ember vállán. A végleges személyiség első jelei már 1,5-2 éves korban megjelennek de akár 18-20 éves korig is változtatható, formálható, mire kialakul a végleges. Ergo egészen addig a pontig erőteljesen a szülőkön múlik a dolog. Csak ez egy kicsit összetettebb, minthogy két szóban le lehetne írni.
Hiszen nem mindegy mit engedünk mit nem. Mit lát a gyerek mit nem. Mit tanítunk neki, mit nem. Mit lát máshol másoktól és mit nem. Kikkel barátkozik, kikkel nem.
Ma már egy mai fiatal - kisgyerek - számára irdatlan mennyiségű információ áradat áll a rendelkezésére. Már igen kevés azt mondani, hogy amit a szülőtől lát vagy hall.
Elég ha egy oszt.társ bevisz egy okostelefont a suliba amit megmutogat a többieknek. Onnantól kezdve övé az egész világ. Aztán hiába tiltja meg a szülő a gyereknek, ha a suliban három másik telefonján bármit megnézhet. De ez csak egy példa a sok közül.
Én már félek előre :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Ringman


Ringman
nagyúr

az óvszerreklám kb 5 éves, vagy még több.

@tildy

Meg jobb lenne, ha nem eroltetnek a gendersemlegesseget, hanem csak egy opcio lehetne a sok kozul.
ebben egyetértünk, a kényszerítés, a mesterkéltség nem vezet sok jóra.

bár örök kérdés, hogy a szülők mennyire kényszeríthetik rá a saját értékrendjüket/meggyőződésüket/rossz beidegződésüket/monomániájukat a gyerekekre, ugyanez igaz az állami/önkorm/egyházi nevelésre (ami részben szintén a szülőkön múlik, részben nem - lásd szocializmus "építő" társadalommérnökösködése, ami (bár más irányvonal mentén, de megint aktuális lesz - közoktatás -> köznevelés, hazafiasságra - bár a valós szándék inkább jóalattvalóra való - nevelés)

(#27) #53246592 válasza tildy (#24) üzenetére


#53246592
törölt tag

Meg jobb lenne, ha nem eroltetnek a gendersemlegesseget, hanem csak egy opcio lehetne a sok kozul.

A gyerek döntse el hogy gender-semlegesen akar-e felnöni? :))

(#28) tildy válasza #53246592 (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, a gyerek ne legyen korlatozva se abban , ha nemenel megszokott dolgokkal akarna foglalkozni, de abban sem , hogyha azzal ellentetesben. Es a reklamokban is legyen ilyen is , olyan is:) Talan Kalandor irt errol par eve cikket, a gendervaltos tesz-veszrol , szerintem oromteli , hoy van ilyen is olyan is:D

En spec amig nem tud beszelni majd a gyerekem, nem szivesen adok ra lanykent csalk rozsaszint, fiukent csak keket, valoszinuleg mindenfele ruhak lesznek:) Utana meg majd eldonti.

Es valoszinuleg latna azt is, hogy apa tenykedik a konyhaban, mikozben anya epp jatszik, vagy forditva. Ha erted mire gondolok. Nalunk amugysem a szokasos modon mukodnek a nemi szerepek. Szerencsere :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Gergő_


Gergő_
őstag

Azt hiszem értem a gender semlegesség lényegét és úgy érzem hasznos lehet, de nagyon túlzásba van víve. Szerintem vannak olyan egyének akiknél a homoszexualitás esetleg a transzexuális mivolt már vele született dolog. Volt olyan haverunk az óvodában aki sosem dzsiájdzsózott vagy legózott inkább a lányokkal barbizott vagy egész nap beszélgetett.
Ha pl egy ilyen emberre rákényszerítik hogy te fiam akkoris hetero vagy, és a lányokat kell kukkolnod a többi sráccal..., szerintem annak személyiségkárosító hatása van.

Nem vagyok liberális se konzervatív, se konformista.
A liberalizmus és a szocializmus bizonyos formái elég jó dolog lenne, de valójában sosem volt és nem is lesz olyan mint az ideája.

(#30) #53246592 válasza tildy (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

Így már értem, és nem is különbözik olyan nagyon az álláspontunk, csak más irányból közelítünk :)

Mondjuk fiúgyerekre nem adnék rózsaszín ruhát, legfeljebb akkor ha csak az van és nincs lehetöségem más színüt beszerezni

(#31) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha lenne gyerekem, hogy úgy állna a dolog, hogy valamiért sok por gyúlt össze a nadrágjában, és megfenyegetne azzal, hogy feljelent, akkor átadnám neki a telefont. Lehet, hogy nekem kicsit rossz lenne, de hogy neki k szar, mire kiérnek, az tuti. :DDD

(#32) Vakegérke


Vakegérke
veterán

El kell ismerjem, nem volt helyes a cím. Többek tanácsát követve korrigáltam, köszönöm az ötletet. :)

Ami ezt a gender izét illeti, mi sem szabtuk meg a gyerekeknek, hogy csakis nemüknek megfelelő játékokban vehetnek részt. A fiam fiús volt, passz. Inkább a lányom volt az, aki beszállt a fiúk közé focizni, vagy éppen fára mászott, de az is előfordult, hogy verekedett. Néha annyi seb volt rajta, mintha megsorozták volna géppisztolyból.
Ettől függetlenül volt előttük példa. Marikám tipikus nő volt, én pedig hadd mondjam szerénytelenül, megfelelek a férfi normának. Mindkettőjük nemi szerepének megfelelően él.

(#20) tildy: "Jahm, es felnott emberekkel kapcsolatban totalisan pozitiv elmenyeim voltak. Tehat akkor ezek szerint felnotkorukra csak kikupalodnak."

Inkább alázatossá válnak. Gyerekkorukban mindent megengedhettek maguknak, aztán ha már szülőkké váltak, megtapasztalhatták, hogy ők lettek az alárendeltek. Ha pedig egy sz*ros gyerek is kordában tudja őket tartani, kivész belőlük minden agresszivitás, de szerintem még a határozottság is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) Lenry válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Lenry
félisten

(#20) tildy: "Jahm, es felnott emberekkel kapcsolatban totalisan pozitiv elmenyeim voltak. Tehat akkor ezek szerint felnotkorukra csak kikupalodnak."

én szerintem egyszerűen az ő korukban még nem volt ez az idióta szabályozás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Ringman válasza Vakegérke (#32) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem javíthatod megint, mert nem a liberalizmus miatt van ez, hanem a gender-elmélet erőltetése miatt - lásd fenti bejegyzéseket.

(#35) Vladi válasza tildy (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szűzanyám... ez még téma?? :O

"Es aki nem, az meg megszivja konzervativ kozegben."
Konzervatív közeg az, hogy a fiúknak megtanítják, hogy ők fiúk (denagyonmeglepő :DDD )
a lányoknak meg, hogy vica versa?

Vagy mire gondoltok?

mod: jézusom... nem!! Egy 3-4 éves gyerek nem tud ilyen döntést meghozni. Képtelen rá. Ezt értsétek már meg. Igen játszani fog a fiú babával, igen apuka meg fogja neki mutatni, hogy kocsival jobb, igen ettől ő jobban érzi magát a kiskocsival, de ne döntse már el. :W

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) Avicularia válasza Ringman (#34) üzenetére


Avicularia
veterán

Szvsz semmi köze a gender elmélethez, a fenti reklámban látott viselkedés. Nem tudom, hogy a fenti hiszti kiből mit hozna ki, de aki arra gondolt, hogy rácsap a gyerek fenekére egyet, azt már el is vitték a rendőrök. Persze ezek a problémák mind nevelésbeli hibák eredménye.

(#37) Ringman válasza Avicularia (#36) üzenetére


Ringman
nagyúr

de aki arra gondolt, hogy rácsap a gyerek fenekére egyet, azt már el is vitték a rendőrök

miért kellene rácsapni? az már a szülő csődje, ha másképp nem megy.

Persze ezek a problémák mind nevelésbeli hibák eredménye.

ebben meg egyetértünk.

(#38) Vladi válasza Gergő_ (#29) üzenetére


Vladi
nagyúr

Összekevertetek dolgokat. Nem a heteróság a kérdés, hanem a nemi identitásnál indulunk.
Én fiú vagyok, én meg lány.

Egyes emberek idehaza már idáig süllyedtek anno - szerencsére léket kapott az ötlet - hogy akkor tilos a nemi szerepre nevelés.

Egyébként meg a homoszexuálisok között is van olyan, hogy férfi oldal, némelyik nagyon is maszkulin.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) Gergő_ válasza Vladi (#38) üzenetére


Gergő_
őstag

Nem kevertem semmit, nagyon is összefügg ez azzal amit írtam, hiszen ez 20 éve történt.
Még egyszer hangsúlyozom, szerintem ez a gender semlegesség egy remek dolog, de túl van játszva.
Itt nagyon is a nemi identitás a kérdés bármilyen irányban(hetero izé meg izé). Ahogy te is írtad!!

(#40) nincsisbéla válasza Vladi (#35) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

ÁÁ, ez mekkora hsz! :R :C

Amúgy meg: 1-2 pofonban még nem halt bele senki!
És ne általánosítsunk: Vannak gyerekek akiket fel lehet normálisan nevelni, egy hangos szó nélkül, és van akire ráfér néha egy elfenekelés!

----

Tényleg kollégák: A gyereket el is kell nevezni! Ez nem tré? Meg kéne hagyni a lehetőséget, hogy ő válasszon magának nevet[természetesen fiút, és lányt is választhat!]! Amíg nem tud beszélni, adjunk neki egy számot, amin hívhatjuk! (1-es, és 2-es kizárva, mert ugyebár az 1 az fiús, a 2 az lányos!) [remélem érzitek az iróniát :) ]

Mentalita'

(#41) Csemike


Csemike
csendes tag

Igen, szokott eljárás folyni a szülők ellen is, akik bántalmazzák a gyermeküket. Sőt, súlyosbító tényező, ha valaki a gondozásában álló gyermek ellen követ el testi erőszakot. És egyébként aláírásgyűjtés is folyik azért, hogy önálló büntetőjogi tényállása legyen a családon belüli erőszaknak, amit alá is írtam. Ha egy gyerek hisztizik, tiszteletlen, kezelhetetlen, a szülőnek elsősorban magát kéne alaposan elfenekelnie (ha már egyeseknek más eszköz nincs, csak az erőszak), mert ez az ő felelőssége.
Sok példát láttam már én is arra, hogy teszi tönkre a szülő a gyermekét, rendőrök meséltek brutális gyermekbántalmazásokról. Úgyhogy nem értem Avicularia posztban idézett megjegyzését, mi a baj azzal, ha a gyerek segítséget mer kérni, vagy tudja, hova fordulhat, ha bántják otthon.

#17: "Erre az anyja úgy elverte, hogy majdnem összecsinálta magát." - Az "anyukának" meg tényleg csak gratulálni tudok.

[ Szerkesztve ]

(#42) gaborbol válasza Avicularia (#17) üzenetére


gaborbol
őstag

Beszaras amit irsz, mert itt (USA) is ez megy. Olyan musort le tudnak vagni a boltba, hanem kapnak meg valamit, hogy az mar ilyeszto, mint a fent linkelt reklamban, es a szulok 99%-a meg is vesz nekik mindent.

Eszmeletlen modon elfajult a vilag a masik veglet fele. Kulonben volt munkatarsam tok elkeseredve pont ezzel jott egyik nap meloba. Azt mondja este mondta neki a 15 eves fia, hogy ha nem veszi meg a legujabb konzolt, akkor hivja a gyerekvedelmiseket :Y

O meg lerakta ele a telefont meg a szamot, hogy akkor hivd. Soha meg nem utottelek, minden tisztelet szeretetet megkaptal, heti 6-7 napot melozom csak hogy nektek jobb legyen es te akarsz telefonalni? Meg egy ilyen es en hivom oket, hogy vihetnek... aztan majd meselj milyen neveloszulokhoz kerultel. Azt mondja soha nem gondolta volna, hogy megeri ezt a napot.Egy annyira normalis, jokedvo, szereny dolgos srac, tenyleg felnez ra az ember, erre tessek.

Minden orvosi rendelobe ki van irva, hogy ha ugy erzed, hogy otthon nem bannak veled megfeleloen, akkor hivd ezt a szamot. En elhiszem, hogy van akit bantalmaznak es tok jo egy ilyen rendszer, de sajnos ez mar tenyleg a lo masik oldala.

[ Szerkesztve ]

(#43) Vladi válasza Gergő_ (#39) üzenetére


Vladi
nagyúr

hosszúmélysóhaly... mit jelent a nemi identitás fogalom?
Nem, nem heterót jelent.

(#40) nincsisbéla:

Nem rossz ötlet a névválasztás amúgy, néhány kultúrköben használják is. Igaz ésszel, nem ész nélkül. Pl: keresztésnységnél úgy tudom ha bérmálkol - vagy mi? :F - akkor kap egy új nevet. :K

(#42) gaborbol:

Én meg erre a rendszerre írtam már, hogy: van: óvónéni, gyerekorvos, védőnő, dajka néni, tanárnéni, osztályfőnök, igazgató, ifjúságvédelmis, iskolaorvos, jobb helyeken pszichológus.

Ne az a gyerek telefonálgasson már, ha bántalmazva vagyon*, hanem van erre egy vaskos ellátó rendszer, az a dolga hogy ellássa.

*: Nem, a nem veszek neked ps3-at az nem bántalmazás.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Lenry válasza gaborbol (#42) üzenetére


Lenry
félisten

azért elb*szott ez az egész dolog, mert a gyerek csak azt látja, hogy a "hívom a gyerekvédelmist" olyan varázsszó, amire anyu elsápad és hirtelen kezesbáránnyá válik. persze, hogy használni fogja.
közben viszont halvány lövése nincs arról, hogy ez pontosan mit is jelent: hogy a családjának és az addigi életének ott vége van.

akik ezt a rendszert kitalálták, ezt nem gondolták végig? hogy egy gyerek nem hozhat ilyen felelős döntést, mert egyszerűen nem érett rá.

szerencsére itt még nem tartunk ott.
ha nekem lányom lesz, lánynevet fog kapni, lányos színű ruhákban fog járni és babákat fog ajándékba kapni, amíg azt nem mondja, hogy "apu, nem szeretek babázni". akkor meg majd alkalmazkodunk, de addig lánynak lesz nevelve, mert annak született.
fiúnál ugyanez fiús dolgokkal.

ha pedig nevelni kell, nevelni fogom, ahogy engem is neveltek anno. soha nem ütöttek meg a szüleim, ahogyan az öcsémet se, mert nem volt rá szükség, mégis emberek lettünk. ezt próbálom majd követni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) dabadab


dabadab
titán

Vakegerke, be tudnal szamolni arrol, hogy a gyereknevelesi elveid milyen konkret eredmenyre vezettek?

DRM is theft

(#46) Csoffadalom válasza dabadab (#45) üzenetére


Csoffadalom
tag

Megtette, keresd meg a hozzászólását. Hogy a témához is hozzászóljak. Apám alkoholista volt, bár csak engem szeretett, azért morze szerűen ütött ha úgy volt kedve. Anyám reggel hattól kettőig a gyárban robotolt, majd mikor hazaért leült a varró gép elé és éjfélig varrta a táskákat. Így hogy mondjam el neki hogy apám elvette a kaja pénzem és meg is vert mert meg mertem kérdezni miért vette el? Sehogy. Szegény nővéremnek még többet kellett eltűrnie. Őt bármiért megverte apám. Persze amikor elváltak anyámmal, már jött könyörögni hogy ugyan lányom mosd már ki a gatyámat mert összefostam. Erről ennyit. Én mindezek ellenére azt mondom, hogy adott helyzetben egy pofontól vagy seggre veréstől nem lesz semmi baja a kölöknek. A kölkök tudnak úgy viselkedni és olyan helyzetbe hozni hogy nem ér már semmit a szép szó. Ha abból nem ért akkor durr egy pofon vagy seggre pacsi.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#47) Vakegérke válasza dabadab (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kiskamasz korukig volt szükség szigorra. Általában elég volt a hangosabb szó, de ha szükség volt rá, puffant a tenyerem a fenekükön. Ha most azt hiszed, hogy nagyot kaptak, akkor elmondom, hogy ritka volt a sírás.
Egy a lényeg. A gyereknek tudomásul kell vennie, hogy korlátai vannak, és azokat a szülő határozza meg. Ha pedig át akarja hágni, akkor bizton számíthat a szükség szerinti dorgálásra, fenyítésre.
Eljött az idő, amikor már nem volt szükség a szigorra. Át tudták gondolni, hogy milyen következményekkel járnak tetteik, és itt nem csak az esetleges büntetésre gondolok.

Konkrét eredmények?
Udvariasak, tisztelettudók lettek mindenkivel szemben, munkájukat tisztességgel végzik. Nincsenek "megtörve", önálló személyiséggel rendelkeznek. Határozottak, döntésképesek.

Egyébként a nevelés nem csak korlátozásból áll. A gyereknek tudnia kell számítani a szülőkre, no persze nem a(z érzelmi) zsarolás szintjén.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) Raucher válasza tildy (#28) üzenetére


Raucher
tag

Nem, a gyerek ne legyen korlatozva se abban , ha nemenel megszokott dolgokkal akarna foglalkozni, de abban sem , hogyha azzal ellentetesben. Es a reklamokban is legyen ilyen is , olyan is..

Most veszik el az utolsó kapaszkodó, ami segítséget nyújt a későbbi társadalmi beilleszkedéshez.
Első körben a férfiak kényszerültek a családtól távolabb (munkahelyen) dolgozni.
Az apai/férfi szerepkör megismerésére nagyjából maradt a hétvége.
Az anyukákat is munkahelyre kényszerítette a sors, az anyai/női szerepkör megismerésére maradt a hétvége.
Most már ez is sok, vegyük csak el.

A gyermekek első három évében szerzik meg a tudásuk döntő többségét. Nagyjából az is kialakul, hogy milyen példát követnek. Ha követhető példát állítanak eléjük.
Ma rózsaszínbe, holnap kékbe öltözünk, nem követhető példa, inkább elbizonytalanítás.

És igen, konzervatív módon gondolkodom ez ügyben. A gyermekek többsége a nemi jellegének megfelelően fog azonosulni. A kisebbség meg nem. De őket lehet segíteni és kell is. Akármennyire nemtelenül lesz nevelve egy gyermek, előbb-utóbb csak fel tűnik hogy a melle helyett az arcszőrzete kezd el nőni, vagy fordítva, a melle. Ezt akkor is fel kell dolgoznia annak a gyermeknek.

Még egy igen szubjektív megjegyzés.
Már az emosokra nézve is vannak kétségeim. De olyan generációról, amit gender mentesen neveltek, és nem tanulta meg időben a (választott) identitásával járó ismereteket és viselkedés formát, elképzelhetetlennek tartom, hogy hatékony tagja legyen a társadalomnak.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#49) Vakegérke válasza Raucher (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

A férfi legyen férfi, a nő pedig nő. Aki nem úgy neveli a gyermekét, hogy be tudjon illeszkedni a rá váró szerepbe, az vétkes. Elcseszi gyermeke életét. Igaz lesz a gyerekre, hogy azt se tudja, fiú, vagy lány.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) tildy válasza Raucher (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Valtozik a vilag, valoszinuleg regen is hasonloan lattak, mikor a noknek megengedtek hogy szavazzanak, vagy hogy dolgozni jarjanak.

Azt mondod ezek szerint, ha nem kovetkezetesen a nemenek megfelelo szinbe oltoztetika gyereket, akkor abbol problemas felnott lesz? Milyen egyaltalan a jo pelda? Es mi van azokkal, akik nem tudnak, vagy nem akarnak a sorba beallni? Mi van azokkal a csajokkal, akik utaljaka tundibundit,a rozsaszint, es azokkala fiukkal, akik herotot kapnaka kek ruhatol, meg a matchboxtol?

Mi van azokkal a gyerekekkel, akik balkezesek? Ugyanez az analogia , teljesen. Szoktassuk jobb kezre oket?

En nem igazan tanultam meg. Igaz voltak problemaim ezzel kapcsolatban , voltak megjegyzesek is ( volt olyan tanarom, aki konkretan kijelentette nem erti mia francot keresnek lanyok villanykaron) , a hatekonytalansagrol nem vagyok meggyozodve azert....

En spec azert parszor orulok, hogy nem lettem "nonek" nevelve, es annak is , hogy parom hiperszenzitiv, ami inkabb noies tulajdonsag. Nem ertek egyet Vakegerkevel. Es nem is szeretnek a sorba beallni, amig jol erzem magam igy

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.