Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Először azt hittem hogy egy jó pár dolgot találsz a ládikában elrejtve. De erre szegény szarka járt pórul,ha tudná hogy miyen finomságokkal várod vissza ,nem lenne kivetnivalója. Egyszer mikor nem gondolsz rá visszatér majd hozzád.

Üdv Lucky:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) Vakegérke válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha tudom, hogy visszajön, nem dobtam volna ki a vacsoráját. Mivel nem tarolta le a gazt, még csak bele sem lépett, nem lett volna kifogásom az ellen, hogy éléskamrának használja.

Milyen apró, hétköznapi dolgok tudnak bűntudatot okozni...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) #20655360


#20655360
törölt tag

Valóban óvatos fajta lehet, mert még életemben nem láttam 1-et se! Viszont tele van rigókkal a kert állandóan.

(#4) Vakegérke válasza #20655360 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már láttál, legalábbis képet róla. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Persze, hogy nem megy. Nem tudja, hogy ott van.

Elég ritkán, de szoktam látni szarkát. Odahaza, piciny fatornyos falumban figyeltem fel rá, hogy párban járnak. aztán Swindonban láttam hármat együtt. Na, hát azok angol szarkák voltak, lehet, hogy ott más a szokás. Aztán rájöttem, hogy a harmadik valami más madár

[ Szerkesztve ]

(#6) Vakegérke válasza potyautas (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gondoltam, hátha visszajön, mert gondolja, hogy tévedett, amikor nem találta. Mindegy.

Érdekes. Itt, a lakótelepen mindennapos látvány a szarka. Van, hogy egyszerre három-négy is van az ablak alatti kis fás, füves téren.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) #20655360 válasza Vakegérke (#6) üzenetére


#20655360
törölt tag

Fakopánccsal találkoztál már? Az még a jó. Egyszer el kellett zavarnom, mert nem hagyott gamelni.
Komoly! Csesztette a közelben lévő fa villanypóznát. :)

(#8) potyautas válasza Vakegérke (#6) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ezen a lakótelepen pedig olyan madárból van sok, amit korábban soha sehol nem láttam, csak a nevét ismertem. "öreg csóka nem rakéta" ;)

ayy_lmao! Nálunk tavaly odút vágott a szomorúfűzbe, és ott költött.

[ Szerkesztve ]

(#9) Vakegérke válasza #20655360 (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Láttam már, szép piros sapkája van.

Azt mondják, azért olyan hosszú a csőre, hogy be ne verje a fába a fejét. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) #20655360


#20655360
törölt tag

Am jó hogy újra eljött a jó idő, megint hallható a kedvenc muzsikám, a madárcsicsergés. Tökre lenyugtat és sokkal jobb kedvem van. :)

(#11) Vakegérke válasza potyautas (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt meg csóka nincs. Érdekes, verebet se látni. Varjú viszont akad. No meg fecske. Ja, meg galamb.
Nagyon ritkán sirályok is jönnek, itt köröznek a házak között. Az ablakból (8. emelet) dobáltuk nekik a kenyérdarabokat, egy se esett le, elkapták.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Vakegérke válasza #20655360 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hú, nyáron jó kis akácillat van, nincs nagyon messze az erdő. Este meg rázendítenek a békák a közeli tónál, ahol kacsák is hápognak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) #20655360 válasza Vakegérke (#11) üzenetére


#20655360
törölt tag

Sirály? Nagyon magasan, ritkán szoktak repülni ilyen világos izék. Azok lesznek azok nem? Másra nem tudok gondolni. Nem, nem kacsáról van szó.

Össze-vissza körbe repkednek. Azok lesznek sztem.

[ Szerkesztve ]

(#14) Vakegérke válasza #20655360 (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meglehet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) potyautas válasza #20655360 (#13) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem tudom mi lehet nagyon magasan, de ha lemész a Dunához, ott tuti, hogy látsz sirályokat a víz fölött (alacsonyan)

(#16) #51736960


#51736960
törölt tag

Tetszett az írás. Hasonló esett meg velem is: az asztal sarkához költözött egy pók, békében éltünk hónapokig. Aztán véletlenül úgy dobtam egy köteg papírt az asztalra, hogy megsértettem a hálóját. Azonnal elszaladt, és soha nem láttam újra. :( Lehet, röhejesen hangzik, de a végére annyira megszoktam, hogy nevet is adtam neki.

(#17) #20655360 válasza #51736960 (#16) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hogy hívták? :)

(#18) Vakegérke válasza #51736960 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sokan irtóznak a póktól, pedig közelről megnézve szép.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) #51736960 válasza #20655360 (#17) üzenetére


#51736960
törölt tag

Először csak poénból hívtam Gézának, aztán rajta maradt :)

#18: őszintén szólva, nem néztem meg olyan közelről, sőt hozzányúlni sem akaródzott. De mivel nem zavart vizet, békén hagytam.

(#20) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Kedvelem a szarkákat. Mókás népség. Rengeteget ugratják egymást, más madarakkal (főként a galambokkal) viszont kifejezetten gonoszak tudnak lenni. A galambok miatt ez nálam pozitív tulajdonságuk.
Sajnos az elmúlt 1 évben kicsit eltűntek és varjú is kevesebb van (azok sem kedvelik a galambokat), cserébe megint több a galamb és megint teleszarják az erkélyt.

Amúgy a szarka nagyon okos és rendkívül óvatos. Miután észrevette, hogy eltűnt a vacsorája, esély sem volt, hogy valaha is visszatérne. :( Hogyha meghagyod a kajáját és melléraksz valami bónuszt, valószínűleg ugyan ez lett volna.

(#16) Loveless: Nekem néhány éve kecskedarazsaim voltak az erkélyen. Nem bántottuk egymást. Amikor a kánikulában minden nyitva volt akkor is csak a küszöbön/párkányon túlról nézegettek befelé, aztán mentek a dolgukra. Gyakorlatilag üdvözöltek, mint lakótársat.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudom, hogy óvatos, bármilyen módon kísérletezem, nem lehet közel kerülni hozzá.
Bónuszt nem kapott volna, de ha tudom, hogy érte jön, nem nyúltam volna a vacsorájához. A kárpótlás nem jött be, lassan a bűntudatom is múlik, főleg, hogy kidumáltam magamból a dolgot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) 8th


8th
addikt

Csóri madár. Csípem őket én is meg úgy általában az állatokat a pók, darázs, sikló trió kivételével. Ház körül is van annyi madár mint a fene. A minap fűnyírás után a verebek lepték el a kertet és bogarásztak serényen a frissen nyírt fűben most pedig, hogy felástam a kiskertet egy csapat fekete rigó vetette bele magát a friss puha talajba és nekiálltak bőszen kutakodni. De rápassztak mert még nincs bele vetve semmi. Percekig tudok gyönyörködni bennük ahogy fel alá mászkálnak és izgatottan kaparásznak a homokban. Általában a tavaly befogadott kóbor macskánk szokta elrontani az örömüket amikor hazaér a szomszédolásból és rájuk ront. Emlékszem amikor kiköltöztünk a panelból kertes házba ráadásul falura rácsodálkoztam még az utolsó pillangóra és sáskára is a kertben. Mondjuk amikor néhány évvel ezelőtt éjjel félálomban csoszogtam kifelé budira és a folyosón keresztül kúszott előttem egy 60+ centis sikló egyenest be a cipős szekrény mögé azt azért kibírtam röhögés nélkül. 20percet küzdöttünk vele éjjel egykor mire ki tudtuk tessékelni a házból. Azóta van szúnyogháló az összes ablakon. :D

(#23) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egy másik még jöhet és akkor már tudni fogod, hogy mit akar és nem fogod megzavarni.
Nagyon nehéz a vad élőlényekkel együtt élnünk, mert nem ismerjük őket. Én a darazsakat majdnem kiirtottam, de végül meggondoltam magam. Úgy voltam vele, ha nem bántanak és nem jönnek a lakásba, maradhatnak. 2 évig voltak itt, aztán egy vihar elsöpörte őket. Kicsit sajnáltam. Már egészen megszoktam, hogy reggelente beköszönnek.

(#22) 8th: Megértem a hüllőktől való ódzkodásodat. Sokan nem kedvelik őket. Egy sikló mondjuk pont nem bánt senkit, cserébe elkapta volna az esetleg házba tévedő egereket. Jobb, mint a macska. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) moonlight115 válasza Vakegérke (#21) üzenetére


moonlight115
tag

Kellett neked kíváncsiskodni. Azt hitted, egy arany Rolexet dugott a ládádba? ;]
Tényleg, valami fénylő bizsuval (mondjuk egy hamis Rolexszel :DDD ) nem lehetne visszacsalogatni? Már ha igaz, hogy buknak a csilivilire.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#25) #20655360 válasza 8th (#22) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem egy siklót fogtam már a garázsban. Kegyetlen büdösek tudnak lenni. Már a szagról tudom, ha van a közelembe egy. :)

(#26) Vakegérke válasza 8th (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

A rigók rovarokat kerestek, hátha kiforgattál valamit.

(#23) Geri Bátyó: Ha jön egy másik, őt már tényleg nem fogom megzavarni. :N

(#24) moonlight115: Nem hinném, hogy valami kínai Roxel csábítaná a szarkákat, még ha arany színű is. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Luck Dragon válasza #20655360 (#25) üzenetére

Hogy lehet azt megfogni? Ki nem állhatóm a Csúszó-mászókat. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) #20655360 válasza Vakegérke (#26) üzenetére


#20655360
törölt tag

google: how to attract magpie, ennyi am. :)) Biztos van vmi tipp.

Luck Dragon: Kézzel!! ;] Csak legyen ultraderm, mert különben le nem szeded azt a speciális illatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Vakegérke válasza #20655360 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, azért az se lenne jó, ha itt bulizna az összes szarka a környékről. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Geri Bátyó válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én gyerekkoromban rendszeresen fogtam siklót (vizisiklót) a Velencei-tónál.
Igazából a békák (azt is fogtam) és a halak undorítóbbak, mert nyálkásak. A sikló nem az, legfeljebb büdös, ha megijeszted. Amúgy tapintásra olyan, mint a műanyag.

(#28) ayy_lmao: Fogtam úgy siklót, hogy gyakorlatilag a kezembe mászott és ezért nem kezdett el bűzölögni. Úgy azért más érzés. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) #20655360 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


#20655360
törölt tag

Miért? :)
how to attract bats akkor. ;]
Azzal is volt dolgom. Éjjel repkedett a szobában vmelyik nyáron. A gond az volt h én is ott voltam.
Kb. kifejlesztettem egy új freestyle táncstílust, miközbe próbáltam kikerülni.
Leoltottam a villanyt, feloltom, ott lóg a gépházamon. :Y Szerencsére volt nálam a közelbe használt büdöszokni, amivel meghajigáltam. Utána megint egy kis freestyle és végre kirepült.

(#32) Geri Bátyó válasza #20655360 (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem a lámpa körül keringett (kétszer is) a bőregér. Rádobtam egy pulóvert, aztán elengedtem az erkélyen.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) #20655360 válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na én azt nem mertem volna megfogni még pulcsival se. Azért van egy határ. :)

(#34) moonlight115 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


moonlight115
tag

Odajárnának csörögni, mint a szarka. :D

Nálunk egyszer egy galamb fészkelt bele az erkélyen felejtett műanyagvödörbe. Tojás is volt benne - kis változatosság az addigi galambtermékek után. Levittem a ház elé, a kuka mellé, remélem megtalálta a kis családalapító. Kicsit rossz érzés volt beleavatkozni a sorsába, még ha nem is szeretem őket.

Geri Bátyó Galambok ellen ajánlom a fém csibehálóból levágott csíkot az erkély alsó részén, ahol a rés van, elöl a korlátra pedig ugyanilyen csíkot, meghajlítva, hogy kiálljanak a fémdrótok. Akkor nem tudnak odaülni, ügyesen a farkukat befelé lógatva, nehogy az utcára pottyantsanak, kizárólag az erkélyre szabad nekik - ez biztos benne van a Galambalkotmányban. :U

ayy_lmao :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#35) hokuszla válasza moonlight115 (#34) üzenetére


hokuszla
aktív tag

jajj a szarka
de rühellem amikor éles hangon elkezd csattogni
jobban mint amikor a gerlék verekednek
vagy amikor valamelyik rigó megőrül és naplementekor cikázás közben sípol
de az idegeimre mennek néha a denevérek és a harkályok is
no meg a menyétek éjjeli visítása
csak a mókusokat bírom, ők csendesek
és mindez budapesten, milyen lehet vidéken???? jajj

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#36) potyautas válasza hokuszla (#35) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Összekeversz néhány dolgot. Ami cikázik, az nem a rigó, hanem a fecske. Ami sípol, az a vonat. A rigó énekel a fenyőfa csúcsán, méghozzá nagyon szépen. Az is a neve, hogy énekes rigó. A szarka csettegésével se tudom mi a gond? Persze tudom én, hogy hangulatfüggő a környezet zaja. Magam is írtam egykor levélben a reggeli madárhangokra, hogy csiripelnek, máskor meg, hogy csirimpolnak.

(#37) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Vidéken láttam párszor szarkát, aztán az egyik reggeli dohányzás alkalmával szállt le a szomszéd párkányára, ott is volt egy virágosláda. Nagyon intelligens és óvatos madarak, ezért is kerekedett el a szemem, hogy tőlem egy szinten és kevesebb, mint öt méterre lejött megvizsgálni a környéket. Tényleg gyönyörű madár, azelőtt ki sem szúrtam, hogy kék tollaik is vannak. A kis dög persze nem várta meg, hogy visszamenjek a telefonomért egy gyors fotó ürügyén, pedig 3-4 percet eltöltöttünk egymás társaságában és nem is igazán zavartatta magát. Mondjuk elég tüzetesen vizsgálta a redőnyt, lehet rájött a trükkjére, mire visszaértem :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) petipetya válasza hokuszla (#35) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálunk is van - ezek szerint - szarka a lakótelepen. Általában napkeltekor és eső után szokott éles hangon csattogni. Már megszoktam, de azért kora hajnalban eléggé fel tudja verni a környéket.

Ami viszont jobban érdekel, hogy munkahelyen egy bokorba milyen madarak költöztek be. Pár napja ott énekelnek és táncolnak, mert nagy a mozgás. Nem mentem közel és nem basztatom őket, örülök hogy a szünetekben nem ember hangját hallom, hanem valami mást.

"nincs rá lezsóidő"

(#39) potyautas válasza petipetya (#38) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Készíts róluk képet, majd kitaláljuk mifélék

(#40) petipetya válasza potyautas (#39) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem fogok. :) Mondtam, hogy nem piszkálom őket, nem hatolok be a privát szférájukba, igyekszem tiszteletben tartani őket. Nem akarom őket dokumentálni, hanem egyszerűen csak élvezni az éneklésüket.

"nincs rá lezsóidő"

(#41) Vakegérke válasza petipetya (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Le a kalappal előtted. Aki tiszteli az állatokat, megérdemli. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én egy időben egy dolmányos varjúval (szürke varjúnak is hívják) haverkodtam.

Reggelente az óvoda kerítésén ült és elröppent, ha arra járt valaki, de engem valamiért mindig bevárt. Persze 1 méternél közelebb nem mentem. Mindig szóltam hozzá pár szót.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#43) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bella fészekből kiesett, háznál nevelt dolmányos varjú. Tünemény, nem lehet nem szeretni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#43) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

El tudnék viselni egy dolmányos varjút az erkélyen. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#45) moonlight115 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


moonlight115
tag

Ez de jó! Kész vidámpark neki az a kert. Egy komplexum stranddal, csúszdával, gyorsétteremmel. :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#46) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én erkélyemen a fecskék jelentek meg pár évvel ezelőtt tavasszal. Rendszeresen visszatértek, alaposan felmérték a lehetőségeket. Azt hittem, hogy fészket építenek, de korai volt az öröm.
Bezzeg a galambok. Pofátlan népség, nem győzöm elkergetni őket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) moonlight115 válasza Vakegérke (#46) üzenetére


moonlight115
tag

Milyen érdekes, hogy amiből sok van, az nem kell. Bezzeg a fecske és a dolmányos varjú...! Utánuk öröm lenne takarítani. :) Mit tudnak ők, amit az egyszerű galambok nem?

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#48) Vakegérke válasza moonlight115 (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elgondolkodtató. Talán az a baj a galambokkal, hogy olyanok, mint a bevándorlók. Először csak egy (pár), aztán jön a családegyesítés, és már nem is lehet számon tartani őket.
A szarka a virágláda szélére állt, a fecskék se bántották a gazt, a galamb kapásból a közepébe tottyant.
Nem, nem kérek a galambokból.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#47) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A galamb a saját fészkét is teleszarja, a többi madár nem. Inkább takarítok fecske, vagy varjú után, aki egy helyre piszkít, mint a galambok után, akik mindent összepiszkolnak.
Ráadásul a galambok még pofátlanok is. Tavaly nyáron nyitott erkélyajtónál aludtam, mert meleg volt és arra ébredtem, hogy egy galamb sétál a szobában.
Ja és nem tudok növényt tartani az erkélyen, mert a galambok kiirtják.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) moonlight115 válasza Vakegérke (#48) üzenetére


moonlight115
tag

Ez negatív diszkrimináció. ;] Valld be, hogy szarkát szeretnél, aki mindennap meglátogat és beledug valami meglepit a ládádba. :DDD

Geri Bátyó Már írtam, mi hogy oldottuk meg az erkély-galamb szitut. Meg lehet akadályozni (naná, hogy drótkerítéssel :U), hogy bejöjjenek vagy hogy vécédeszkának használják a korlátot.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#51) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#50) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én inkább focikapu-hálóban gondolkodom. Az kevésbé tűnik zavarónak, de azért durva, hogy magamat zárom börtönbe a galambok miatt. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#52) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#51) üzenetére


moonlight115
tag

Olyan is volt, de nem vált be, zavaró volt nagyon. A drót alul-felül jobb. Azóta nem jönnek ide.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#53) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#52) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Akkor lehet, hogy átgondolom az elképzelésemet. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#54) orion1025


orion1025
őstag

Mindenképpen pozitívum az, hogy próbáltad kárpótolni szegény madárkát, csak valószínűleg azért nem fog már ő visszamenni, mert tudja, hogy pórul járt azon a helyszínen. Felénk a szeméttelep közelében van jó pár példány, közepesen félős egyedek, de nem egy csúnya madár, na. Bár igazából egyik állat sem csúnya, pláne amelyik bundás vagy tollas.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#55) Vakegérke válasza orion1025 (#54) üzenetére


Vakegérke
veterán

Okos a szarka, és mivel megértette, hogy hiába dugta oda a vacsoráját, lába kélt, nem jön vissza. Már nem reménykedem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) thesound


thesound
őstag

Ide fecskék járnak vissza. 3-4 napja érkeztek meg megint. :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#57) Vakegérke válasza thesound (#56) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meghozták a tavaszt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) thesound válasza Vakegérke (#12) üzenetére


thesound
őstag

Ez viszont baromi hangulatos lehet. :B

Mikor tele van a tököm hócipőm, sokszor gondolom magamban, hogy felmegyek egy hegyre kekcséket nevelni. Erről a leírásról is ez jut eszembe. A nyugalom szigete.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#59) Vakegérke válasza thesound (#58) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hamar elunnád magad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60) potyautas válasza Vakegérke (#59) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem tudhatod! Azt az életet is lehet szeretni (csak térerő legyen) :D

(#61) pjen válasza #20655360 (#3) üzenetére


pjen
félisten

Szia örülj neki,hogy nem láttál,a szarka fészekrabló.Ahol megjelenik például felénk,eltűnnek az énekes madarak.Nem mondom,hogy ki kell irtani,de pédául Fekete István könyveiben még mint dúvad szerepel.

(#62) Vakegérke válasza pjen (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az mondjuk feltűnt, hogy évek óta nincs rigó a lakótelepen, de arra nem gondoltam volna, hogy a szarka az oka.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.