Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- droidic: Windows 11 önállóság nélküli világ: a kontroll új korszaka
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- btz: Internet fejlesztés országosan!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kroky3
tag
Nem igazán könnyű a téma, ha valaki elolvassa az eredeti doksikat kb. a 10. sor után kezd keresztbe állni a szeme,
a 20. után pedig abba hagyja még mielőtt maradandó károsodást szenvedne.
Annyira bonyolult.Nekem is az tartott sokáig mire sikerült úgy "lefordítani" érthető nyelvezetre, hogy lehetőleg a szakmai valósága ne szenvedjen számottevő csorbát (eltérést). A GTL REF kérdés az egyik leghúzósabb. Tulajdonképpen sötétben tapogatódzunk. Optimális esetben az ábrán Uo és Uu feszültségértékek között pontosan középen kellene elhelyezkedni ezt azonban nem látjuk (sajnos) Befolyásolja a VTT értéke és a proci alaplap tulajdonságai és a freki is az optimális értéket.Mint az írásban céloztam is rá ez az a feszültség ahol esetlegesen csökkentésre is szükség lehet (%-os érték) Véleményem szerint érdemes először picit felfelé, majd egy lépéssel lefelé is állítani, majd tesztelni a rendszert. Amelyik irányban magasabb fsb-n stabilabb a rendszer abban az irányban folytani.
A 65nm >> 45nm prociknál általában minden feszültségnél kisebbek az alap és határértékek is, a csíkszélességből érzékenységből adódóan.Az írásban említett értékek a szabvány, szabadalom alapértékeire vonatkoztak. Az intel oldaláró letölhető procik datasetjében általában szerepelnek ezek az értékek. Valamint az auto ill. normál beáll. (elvileg) ezeket az alapértékeket adja a lap, innen ellenőrizhető. Egyébként megközelítőleg igaz.
Lehet a délután folyamán még írok egy kis kiegészítő tájékoztatást a feszek beállításával kapcsolatbanA többieknek köszi!

DemonDani: Evileg az optimális érték valahol a kttő között lenne alapon
63%>opt.<67% . Lap proci és biosfüggő is. Érdemes a bios által adott alapértékből kiindulni a fentebb leírtak szerint.
Új hozzászólás Aktív témák
- Meghalt a Windows 10, éljen a Windows 10!
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AliExpress tapasztalatok
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Egyéves Gemini AI Pro a Google-től a magyar egyetemistáknak is
- Milyen videókártyát?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Xbox Series X|S
- Poco F7 – bajnokesélyes
- További aktív témák...
- Microsoft Surface Pro 9 i5-1245U 16GB 512GB Kijelzőrepedt!
- Keresek Xbox Series S / Series X / Playstation 5 konzolokat
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Új Asus 16 ROG WUXGA IPS 165Hz G-Sync i9-14900HX 32GB 1TB Nvidia RTX 4070 8GB 140W Win11 Garancia
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
a 20. után pedig abba hagyja még mielőtt maradandó károsodást szenvedne.
Annyira bonyolult.Nekem is az tartott sokáig mire sikerült úgy "lefordítani" érthető nyelvezetre, hogy lehetőleg a szakmai valósága ne szenvedjen számottevő csorbát (eltérést). 

