Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) quailstorm válasza quailstorm (#5900) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ööö, kiderült hogy rossz szerveren mértem és a Netsurf a 100-as. Zalaegerszeg ZNET már 650 is meg van.

Viszont a TFTP-s kérdés még él. Azt olvastam, hogy korai FW-k nem tartalmazták. És az a boot részben van. De ezen elvileg már a legfrissebb van bootostul. Elvileg.

Mert amúgy úgy tettem vissza a gyárit, hogy SSH, tmp-be ami ugye a RAM-ban van leszedtem a zipet,
abból unzip, dd-vel levágtam az elejét és firmware upgrade :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5902) ProfiStar


ProfiStar
tag

Üdv,
Keveslettem a net tempót és a mérés azt igazolta, hogy pont a felével teper. Eddig elég volt egy újraindítás és megint 200-al ment, de most akár hányszor indítottam újra a tempó csak a fele. Gyári firmware-t használok a legutolsó verziót. A modem után közvetlenül a sebesség megvan..Van valami okosság, amit tudnátok ajánlani. Előre is kösszép. :F

[ Szerkesztve ]

(#5903) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok.
Digi 200/100as netem van, Gyári firmwarerel. A problémám az lenne, hogy újraindítom a routert, pár percig simán megy rajta a 200 letöltés, de aztán már csak 100 lesz.(feltöltés is feleződik)

System logba ennyit ír az error menu:
4 1st day 00:01:06 PPP ERROR LCP down
3 1st day 00:01:06 PPP ERROR Failed to authenticate ourselves to peer
2 1st day 00:00:51 PPP ERROR LCP down
1 1st day 00:00:51 PPP ERROR Failed to authenticate ourselves to peer

ez lehet a baj?
mi a megoldás ?

(#5904) Shummo válasza Shummo (#5903) üzenetére


Shummo
aktív tag

Bocs annyi lemaradt hogy korábban ezzel nem volt gond. Pár hónapja vettem észre csak,

(#5905) Shummo


Shummo
aktív tag

Annyira rájöttem azóta, hogy semmi köze az LCPhez.

Este visszaállítottam gyári beállításokra. Ugyan azt csinálta.
Aztán megnéztem router nélkül is. Azzal ment gond nélkül. mind a 200.

Este visszaraktam a saját configot. Reggel még minden rendben volt, aztán azóta megint nem jó. 80-90 Mbitet mérek mindenhol.

Közbe nem csinálok semmit.
System logba nincs semmilyen error / warning.

3 eszköz van rajta. ebből kettő wifi (2.4ghzn)

Ötletem sincs hogy tudom kiszűrni a bajt. esetleg vkinek ötlet?

(#5906) Shummo válasza ACE- (#4713) üzenetére


Shummo
aktív tag

Szia. Láttam forumon hogy többen is gyári betat használnak.

Megkérhetném azt akinek megvan, hogy tegye fel valahova, mert a forumon talált link már nem létezik

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#5907) ACE- válasza Shummo (#5906) üzenetére


ACE-
addikt

Ezekben már benne van az is, ami a beta-ban: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5908) csabi10 válasza Shummo (#5906) üzenetére


csabi10
senior tag

beta firmware verzió a működés nem garantált.[link]

(#5909) Viperator válasza csabi10 (#5908) üzenetére


Viperator
őstag

Ez most melyik?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5910) csabi10 válasza Viperator (#5909) üzenetére


csabi10
senior tag

Amit feljebb kértek, verzió számot sajna nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#5911) Viperator válasza csabi10 (#5910) üzenetére


Viperator
őstag

De ezt telepítetted már?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5912) csabi10 válasza Viperator (#5911) üzenetére


csabi10
senior tag

Amikor a Digi indította az ipv6-ot akkor ez a router gyári fw-vel nem tudott ipv6 cimet. Írtam a tp-link supportnak és ezt a beta fw-t küldték.
Volt fennt nálam de sajna a nyomtató szerver nem működött vele ezért vissza tettem a gyárit.
Mondjuk már a router sincs meg.

Mindenki csak saját felelősségére használja.

[ Szerkesztve ]

(#5913) csabi10 válasza csabi10 (#5912) üzenetére


csabi10
senior tag

Ezt írták hozzá:

A DIGI internet szolgáltató nem a széles körben elfogadott, szabványszerű IPv6-os címkiosztást használja, amikor is csak és kizárólag IPv6 címet oszt ki a felhasználónak, hanem az ún. "dual stack" technológiát, amikor a szolgáltató egyszerre ad IPv4 és IPv6 címet. A TP-LINK termékei a szabványos IPv6 technológiát támogatják csak. A román kollégák elküldtek számunkra egy beta firmware verziót, melyet most megosztunk Önnel, de a működés nem garantált. A firmware frissítést kábeles összeköttetéssel végezze el, ami után a router beállításai elvesznek, vagyis a készüléket újra be kell állítani.

Üdvözlettel:

TP-Link Technikai Támogatás

(#5914) vargalex válasza csabi10 (#5913) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem teljesen szabványos a digi által használt IPv6 is, a Telekom is Dual Stack-el...

Alex

(#5915) Shummo válasza csabi10 (#5908) üzenetére


Shummo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Sajnos a probléma továbbra is fennáll. Okára nem sikerült még rájönnöm.

(#5916) csabi10 válasza vargalex (#5914) üzenetére


csabi10
senior tag

TP-Link írta. Tény hogy ezzel volt ipv6 cím.

(#5917) vargalex válasza csabi10 (#5916) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ebben nem is kételkedtem. Csak a TP-Link válaszát minősítettem, ugyanis, ahogy írtam, a Dual Stack is egy szabvány (RFC-ben rögzített). Sőt, ahhoz, hogy IPv4 címmel rendelkező oldalakat közvetlenül is elérj, kell, hogy legyen IPv4 címed is.
Tehát szerintem egy ferdítés volt a TP-Link részéről, mert nem volt készen az IPv6 támogatásuk.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5918) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Eddig no-ip szolgáltatót használtam távoli elérésére a tp-link 4300 routeren synology nas-ra.

Kipróbálnám a Synology.me, de a router ddns szolgáltatós legördülő menüjében a synology nincs benne.

Van esetleg ötletetek, hogy mit lehet csinálni?

Köszi!!

(#5919) vargalex válasza FordFair (#5918) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom a Synology NAS tud frissíteni...

Alex

(#5920) FordFair válasza vargalex (#5919) üzenetére


FordFair
tag

Köszi! Jaja, közben kiokosítottak, hogy a NAS-ban kell ezt beállítani.

(#5921) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

A héten valószínűleg emelik a netem sebességét, így már közel leszek az ezreshez.... Hogyan tudok suste féle fw esetén gyárira vissza állni? Gondolom a NAT miatt más lehetőségem nincs, viszont IPv6 nem fog hiányozni nekem? Szolgáltató : Digi

Köszönöm

(#5922) eisento válasza huliganboy (#5921) üzenetére


eisento
addikt

gyari beta fw-vel is lehet ipv6-od nekem legalabbis a beta firmware-el van ipv6-om

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5923) huliganboy válasza eisento (#5922) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen, korábban olvastam, viszont valakinek nem volt túl stabil.... Illetve ebből is vágott kellene nem?

(#5924) qnadam válasza huliganboy (#5923) üzenetére


qnadam
veterán

fentebb linkeltek olyat, amit nem kell vagdosni. az ipv6 meg nem hiszem, hogy nagyon hiányozni fog :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5925) Viperator


Viperator
őstag

Szép estét! Tipikus panellakásban lakunk, ismerve a vasbeton szerkezete miatt a wifi jel arányosan gyengül... Van valakinek ötlete, hogy milyen kiegészítőt érdemes venni? (mint pl hatótávnövelő) Oda van vezetve a netkábel és nincs használatban (egyébként működik), kábeles kiegészítő létezik? (mobil miatt és wifis)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5926) suste válasza Viperator (#5925) üzenetére


suste
veterán

ha a legolcsóbban gondolkodsz, akkor jó tudni, hogy minden router használható sima AP-ként is, még gyári fw-vel is, csak megfelelő IP-t kell adni a LAN interfésznek és ki kell kapcsolni a LAN oldali DHCP-t.... (szóval használtan akár 1-2K vagy újonnan is 3-4K körül már van elérhető megoldás)

[ Szerkesztve ]

(#5927) huliganboy válasza qnadam (#5924) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Melyikre gondolsz pontosan? Nem vagyok magamban bi6, s nem akarok téglát csinálni belőle!

Köszönöm :R

(#5928) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!
Van két ilyen router (open wrt) a rendszremben. Az egyik switch módban van használva. Sajnos valami van vele, mert a konfigurált wifi nem működik. Viszont nem tudok belépni a menüjébe, hiába indítottam újra áramtalanítással. Érdekesség még, hogy a hálózatoz kábelen közvetíti a perifériák között.

Reset segíthet rajta?

[ Szerkesztve ]

(#5929) vargalex válasza Heffi (#5928) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hogy tuti elérd, azon biztosan segít. Kérdés, hogy a rajta lévő firmware kezeli-e egyáltalán a reset gombot.
Azért reset előtt néhány dolog: Hogy kötötted be? Egyszerűen LAN-LAN, vagy konfiguráltad a switch-et és esetleg az interface-okat? Előbbi esetben ugye tudni kellene, hogy milyen IP-n van a LAN interface, arra a tartományra beállítani a PC-n egy statikus IP-t és elvileg úgy el kell, hogy érd.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5930) Heffi válasza vargalex (#5929) üzenetére


Heffi
őstag

Emlékeim szerint "OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342" van rajta, megalábbis a fő routeren ez van. Sok éve ment stabilan a hálózat, szóval nem nagyon emlékszem rá, hogy csináltam. Amúgy lan-lan kapcsolatban van, illetve ha jól emlékszem a wan portja is lan-ként működik a kinfigurációnak közönhetően. A készülék a mac címe alapján mindíg ugyanazt az ip-t kapja a fő készüléktől, ami osztja az "észt" a hálózaton. (192.168.0.2)

(#5931) vargalex válasza Heffi (#5930) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez az IP ping-elhető is a hálózaton? Nincs a másodlagos routeren extroot? Utóbbi esetben lehet, hogy nem sikerült felcsatolnia a /overlay-t, így alap configgal működik. Azaz a LAN a 192.168.1.1, de a LAN-LAN kapcsolat miatt "észreveszi", hogy van másik DHCP szerver, így nem indít sajátot.
Tehát én megpróbálnám elérni a 192.168.1.1-en (PC-n 192.168.1.x IP-t beállítva).
A saját build-emben működik a reset gomb, ha legalább 5 másodpercig nyomod.

Alex

(#5932) Heffi válasza vargalex (#5931) üzenetére


Heffi
őstag

Nem pingelhető, a többi latinul van számomra, amit írsz.

Lesz több időm, akkor idehozom a gép mellé és direktbe összekötöm vele.

[ Szerkesztve ]

(#5933) vargalex válasza Heffi (#5932) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Kösd a géped valamelyik LAN portjára, állíts be PC-n statikus IP-t a 192.168.1.x tartományból (pl. 192.168.1.2) és próbáld meg elérni a 192.168.1.1-en.
Persze, ha kiveszed a hálózatból és úgy kötöd a gépet rá (router újraindítása után), akkor kapni is fog IP-t valószínűleg.

Alex

(#5934) Heffi válasza vargalex (#5933) üzenetére


Heffi
őstag

Megodódott (tam). Alaphelyzetbe volt a készülék, újra kellett konfigurálni. (wifi-t bekapcsolni stb...)

(#5935) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Openwrt alatt Windows 10 csak IPv6 DHCP címet kap... Így a weboldalak nagy része nem jön be. Hiába állítok be kézzel IPv4 címet az sem használ...

Mit kellene tennem az IPv4 DHCP érdekében?

Köszönöm

(#5936) vargalex válasza huliganboy (#5935) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem állítottad át a LAN interface-t PPPoE-ra? Esetleg az az IPv6 cím csak egy Windows által osztott link local cím? Mert alapból oszt IPv4-et is.

Alex

(#5937) huliganboy válasza vargalex (#5936) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia Alex!!

Nem állítottam semmit. Kb 3-4 hete portokat nyitottam, de ennyi.....

A Windows 10 kap IPv4 meg IPv6 címet is, de IPv4 esetén nincs internet.

Azt elfelejtettem írni, hogy wifi kapcsolat van.... A többi eszköz esetén nem tapasztalok hibát,de DHCP IPv4 bérlet egy sincs most, ellenben IPv6 al.

(#5938) Viperator


Viperator
őstag

Üdv! Mostanában elég gyakran megszakad a WIFI, mindig újra kell(ett) indítani a routert.... (TP Link WD1043) Esetleg tönkrement a WIFI elektronikája? Mi a teendő?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5939) vargalex válasza Viperator (#5938) üzenetére


vargalex
Topikgazda

1. Ha TL-WR1043ND-ről van szó, akkor miért ide?
2. Valószínűleg kiszáradóban vannak a tápban/routerben lévő elektrolit kondik, érdemes cserélni őket.

Alex

(#5940) Viperator válasza vargalex (#5939) üzenetére


Viperator
őstag

Bocs, rosszul írtam a típusát. Igazából WDR4300 routerem van. Tehát kiszáradóban van ennél a típusnál is?

Mivel ezek régifajták, milyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5941) vargalex válasza Viperator (#5940) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom már megy néhány éve. Úgyhogy szerintem igen.

Alex

(#5942) Viperator válasza vargalex (#5941) üzenetére


Viperator
őstag

Ezeket a kondikat lehet beszerezni? Ha igen, milyen fajtákat és kitől? Nagyon köszönöm a segítséget!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5943) vargalex válasza Viperator (#5942) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elektronikai boltban tudod megvenni. Persze, ha ráér, akkor lehet külföldről is, de itthon. Is olcsó. Érdemes low ESR, magas hőtűrésű kondikat betenni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5944) Viperator válasza vargalex (#5943) üzenetére


Viperator
őstag

Jó az itthoni bolt. De nem értek hozzá, hogy milyen fajtákat vegyek....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5945) vargalex válasza Viperator (#5944) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Meg kell nézni, hogy most milyen kapacitású, hány voltos van benne.

Alex

(#5946) Viperator válasza vargalex (#5945) üzenetére


Viperator
őstag

Jó, szétbontom a házat és az összes kondit megnézem!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5947) vargalex válasza Viperator (#5946) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A táp szétszedtése lesz rosszabb. Persze tápot vehetsz is viszonylag olcsón.

Alex

(#5948) Viperator válasza vargalex (#5947) üzenetére


Viperator
őstag

Minőségi táp itthon kapható?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5949) vargalex válasza Viperator (#5948) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Több helyen is van. Az, hogy melyik minőségi, nem biztos, hogy el lehet dönteni. De egy 12V 1,5, vagy 2A-es táppal nem tudsz mellélőni.

Alex

(#5950) Viperator válasza vargalex (#5949) üzenetére


Viperator
őstag

Mehet a 2A?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.