Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anaren91


Anaren91
senior tag

Marketingesek lehet nem találták vonzónak azt a sort a dobozon, hogy: ajánlott hűtő:LN2

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#2) fanti válasza Anaren91 (#1) üzenetére


fanti
addikt

:)) lehet!

De ki a franc vesz manapság Intel processzort???
Adtak volna hozzá inkább egy tálca sört...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#3) awexco válasza Anaren91 (#1) üzenetére


awexco
őstag

"a hőmérséklete pedig a turbó konfigurálásakor nem lehet nagyobb 70°C-nál"
Boot ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#4) [K2]

Áh, szóval ha ezek alapból nem fogyasztanának eleget turbóval, akkor még rá lehet dobni pár lapáttal. Juhú :C

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Inkabb az alap, vagy hosszabb ideig fenntarthato orajelet vinnek kozelebb a turbohoz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) fanti válasza awexco (#3) üzenetére


fanti
addikt

Igen, bootnál, de Szibéria északi részén kint a ház előtt hóviharban :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8) mad823


mad823
őstag

1: "belefér a fogyasztási keretbe": persze, ha csak feltoljuk az órajelet, akkor jól fog kinézni a hwinfo screenshot, aztán ha feladatot is adunk a CPUnak, akkor egyből túllő a keretén és visszavesz :D
2: cinebenchre hajtanak....

(#9) awexco válasza fanti (#6) üzenetére


awexco
őstag

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#10) Anaren91 válasza #32839680 (#7) üzenetére


Anaren91
senior tag

Több helyen is van raktáron 5000-es széria. Aki akar venni, az tud.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#11) atok666 válasza fanti (#2) üzenetére


atok666
őstag

Aki sporolni szeretne :)

Atok

(#13) PuMbA válasza #32839680 (#12) üzenetére


PuMbA
titán

Igazat ír. Van csomó 5600X és 5800X MSRP körüli áron (USD ár átszámítva HUF-ra + 27% ÁFA), 30+ üzletben :) Nézz rá árukeresőre.

[ Szerkesztve ]

(#14) Sinesol válasza Anaren91 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

De mégis ki akar adni 120-140k-t egy középkategóriás 5600x-ért? Ezen az áron kb mindegy hogy van-e. :D A konkurrensnél ebből egy jó lap is kijön a hasonló képességű cpu mellett és közben nagyon nagy lemaradásban sem lesz. A megspórolt pénz meg mehet vga-ra.

[ Szerkesztve ]

(#15) PuMbA válasza Sinesol (#14) üzenetére


PuMbA
titán

A konkurrens alaplapban nincs fejlesztési lehetőséged, míg az AM4-be 3 év múlva beleteszel a mai ártól jóval olcsóbban egy 12 vagy 16 magos Zen 3 procit és még a DDR4 memóriákat sem kell lecserélned :) Ezt kell megfizetned. A DDR5 memória és alaplapok jó drágák lesz...ettől ne legyen kétség.

[ Szerkesztve ]

(#17) Picco válasza Sinesol (#14) üzenetére


Picco
addikt

ha a legkondit is beleszamitod nyaron, hamar ugyanott leszel :D

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18) Clorf


Clorf
tag

//Troll on
Az intel titkos ponthegesztő üzzemódja...
//Troll off

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#19) MasterDeeJay

Na intel rájött hogy mégsem olyan rossz a korábbi turbo bug ami a haswellben volt, inkább megcsinálják feature-nek kibővítve. :)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) Sinesol válasza #32839680 (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

A kékek procijat is forintban vehetem, mégis fele annyiert van 6/12 proci. Ha jobb lenne a forint, akor is fennálna az arányaiban óriási különbség árakban, 8 magos Intelt kapsz 6 magos AMD árában, mindkettő forintban. Amugy meg a végén a vga limit miatt nem is biztos kijönne a különbség, szal pont mindegy is kb. Bulldozeres időkben nem volt opció az FX, mert borzalmasan gyenge volt, most viszont teljesen rendben van a kékek gyengébb cucca is.

Na de pont mindegy, én szerintem letettem a fejlesztésről, várhatóan jön egy PS5 és nincs min aggódnom. Mondjuk ebbe az is belejatszott, hogy lassan alig jön nagyobb cim PC-re, plusz a legtöbb ikonikus játék is PS exkluziv.

[ Szerkesztve ]

(#21) Frozen válasza fanti (#2) üzenetére


Frozen
őstag

Nagyon sokan, ép ma olvastam egy sracot aki rendelesnel hasonlította ossze a 2 nagy gyartot.
Eredmeny az elejen a zen 3 elhuz aztana. Vegere nagyon csunyan le is maradt)

En is megvaltok zen 3 ról mivel az intelnek jobb a memoria kezelese. Hogy mennyit fogyaszt annyira nem érdekel 😅 sztem aki jatszik vagy barmit csinal a vga kartyaknal sem nezi hogy ez most 400w vagy 320 at eszik...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#22) Simi37 válasza Sinesol (#20) üzenetére


Simi37
őstag

Az 5600x-hez képest amd-ben is van fele annyiért 6/12 proci. Lásd 3600.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#23) Juhaszatti válasza Sinesol (#20) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Egyre több, korábban csak PS cím jön PC-re. Multiplatform nagy címekből pedig nem vettem észre, hogy kevesebb lenne.
Ennek ellenére én is gondolkodom egy konzol beszerzésén, egyelőre az Xbox felé hajlok, a Gamepass, és néhány ideiglenes (pl Stalker) vagy teljesen (pl Fable) Microsoft exkluzív cím miatt. .

(#24) joysefke válasza Sinesol (#20) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

8 magos Intelt kapsz 6 magos AMD árában, mindkettő forintban

Commet Lake vs ZEN3 esetén kb hasonló is a képességük, illetve a második kevesebbet eszik és jobb platform van alatta. Én előbb vennék 5600X+lapot mint 10700f + lapot.
Ha valakinek korábbi ZEN van, akkor upgrade esetén szóba sem kerül a commet lake. Ha valakinek korábbi (nem kompatibilis) intel van akkor jól teszi ha megfontolja az AMD-t.

Rockettel majd változhat a képlet, de az még a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#25) PuMbA válasza Frozen (#21) üzenetére


PuMbA
titán

"En is megvaltok zen 3 ról mivel az intelnek jobb a memoria kezelese."

Nem hittem volna, hogy egyszer ilyet fogok olvasni. Most már nem csak teljesítmény miatt, hanem szimpla memória kezelés miatt is váltanak emberek :F

[ Szerkesztve ]

(#26) sb válasza Sinesol (#14) üzenetére


sb
veterán

Ezt a mondatot 10+ évig az AMD-re írták. Most fordítva van... bár az sem igaz, hogy a fél árú Intel 6/12-nél alig gyorsabb az 5600X de az biztos, hogy arányaiban jelenleg drágább (akkor is ha kihozol minden különbséget).

ON:
Nem értem a Turbo feltételét. Mi az, hogy belefér a TDP keretbe allcore Turboval? Tuti, hogy nem fog.
szerk: Ja, pl2... az már az égbe van húzva.

[ Szerkesztve ]

(#27) sb válasza Frozen (#21) üzenetére


sb
veterán

Renderelés akart lenni?
Bár ezt is nehezen hiszem. Ha az kell akkor van 2x nagyobb AMD proci ami sokkal erősebb.
De a kisebbek sem lassabbak az Intelnél, renderben tipikusan nem. Már régóta.

Ez mi pontosan?

(#28) ricsi99


ricsi99
addikt

Szóval ezt azt jelenti ,ha nyakon öntöm nítróval akkor egy teszte erejéig elmegy ,,, sirály ...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#29) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Asus rendszerekbe már évek óta be van építve, hogy az összes magot ugyanannyira felhúzza.

(#30) MasterDeeJay válasza sb (#26) üzenetére

Álltalában az alap tdp többszöröse a max tdp. (Ez lehet akár 300w+ is nagy prociknál, nálam sima 2643v3 270w max tdps
) Gyártók cseszik feltüntetni. Aida cpuid résznél vagy hwinfo64 is kiírja.
A sima tdp az alapórajelre vonatkozik, turbónál van még 2 szint aminél idő limit is van (de ez állítható bizonyos keretek között).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) awexco


awexco
őstag

Szalonnát sütni jó lehet vajon ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#32) M@cika válasza Sinesol (#14) üzenetére


M@cika
őstag

Kár, hogy egy valamirevaló VGA többe kerül, mint a gép többi összetevője együtt. :-)
Ha meg kell a kakaó, akkor inkább veszek 3900x-et, ami reggelire megeszi a kék prockókat. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#33) sh4d0w válasza PuMbA (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg inkompatibilis.

https://www.coreinfinity.tech

(#34) sb válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


sb
veterán

Tudom. Írtam is a végén.
Egy-két gennel ezelőtt még a pl2 a pl1 Turbo*1.25 volt. Azóta elengedték 2-300%-ra. Vagy épp bizonyos lapok teljesen ki is ütik.

(#35) Darmol válasza Sinesol (#20) üzenetére


Darmol
senior tag

"8 magos Intelt kapsz 6 magos AMD árában"
És az a hatmagos AMD elpicsázza a nyolcmagos Intelt még MC-ben _is_ fele fogyasztásból. Azért kerül annyiba.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#36) kvarc


kvarc
tag

Java programok alatt a AMD azért nem tudokol. A 5000 széria már jobb, de én a 5950x mellett nagyon ki szeretnék próbálni egy 11900K-t ilyen 5,1 Ghz all core alatt egy jó kis MSI Z590 ACE mellet.

[ Szerkesztve ]

(#37) Darmol válasza kvarc (#36) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyébként is a teszteknek a valós felhasználásokat kéne tükröznie, és Word + Excel alapokon kellene hogy működjenek. :K

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#38) kvarc válasza Darmol (#37) üzenetére


kvarc
tag

Nekem a Java valós felhasználás, mivel Java fejlesztő cégnél dolgozok. Igaz nem java coder (szerencsére).

(#39) Create. válasza PuMbA (#25) üzenetére


Create.
addikt

Intelnél be lehet tömni mind a 4 ramslotot és menni fog az xmp, amd-nél meg lutri. Egyébként én is váltottam zen2-ről intelre, a különbség észrevehetetlen mindennapi használatban és jelenleg is 20eft-tal olcsóbb a 10400f, mint a 3600 (amikor én cseréltem meg 40-el volt az). Fejlesztés szempontjából meg mind1, mert az am4 is dead ágas már, én amúgy sem vagyok híve a sok éves alaplap+highend procinak, addigra a proci mag/imc jóval gyengébb lesz, mint az akkori aktuális genes procik, így semmi értelme, egy régi 16/32-es procira upgradelni. Szóval jelenleg inkább vennék intelt, mint amd-t. A fogyasztás meg éppen nem érdekel, hétköznapi használatnál az is alig észrevehető, cserébe könnyebben hűthető a nagyobb hőátadó felület miatt.

Egyébként nekem a zen+ összességében szimpatikusabb proci volt a gyengébb teljesítmény ellenére is mint a mostani zen2 vagy zen3.

[ Szerkesztve ]

(#40) b. válasza joysefke (#24) üzenetére


b.
félisten

11700 nonk K( F?) a maga 8 magjával elég jó vételnek tűnik azért nekem az 5600 X procival szemben, majd kiderül a teszteken.
fejlesztés szempontjából meg én úgy vagyok vele, hogy 4 évig nem fogok, addigra ezek meg elavultak lesznek már remélem.
AZ 5800 bejöhetne az 5600X árába.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) arn válasza #32839680 (#7) üzenetére


arn
félisten

Erdekes modon epp a debutre valt elerhetove... raadasul az 5800x annyiba kerul, mint a 11700k, es nem mint a 11900k. Efelett ugyanugy joval az msrp felett aruljak, nehez mogotte nem eszrevenni a szandekossagot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) awexco válasza Create. (#39) üzenetére


awexco
őstag

“Egyébként nekem a zen+ összességében szimpatikusabb proci volt a gyengébb teljesítmény ellenére is mint a mostani zen2 vagy zen3.”
🤣🤣🤣🤣 Miben ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#43) ttwepinefrin válasza fanti (#2) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Majd én , mert nincs pénzem amd-re.
Ez régen fordítva volt.

(#44) Create. válasza awexco (#42) üzenetére


Create.
addikt

Nekem az kezelhetőbb volt, az árazása is jobb volt.

(#45) #16939776 válasza Create. (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

A Zen/Zen+ volt a legtöbb köze az eredeti koncepcióhoz, onnantól kezdve hogy elkezdték a konkurenciát üldözni órajellel. Most hogy nagyrészt eliminálták a CPU limitet, és a határ legszéléig "dinamikusan" játszanak a mag órajelekkel egyre inkább jönnek elő azok az anomáliák amiknek a hiányában - szigorúan szubjektíve - jobb volt anno, mint a konkurencia.

Szóval az eredeti Zen filozófia a "kiegyensúlyozottság" és a láthatóan kiegyensúlyozott (minden keppen limitált) teljesítmény nyújtása már oda van.

(#46) ricsi99 válasza kvarc (#36) üzenetére


ricsi99
addikt

56 sec ig lehet gyorsabb.... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#47) lemusz válasza b. (#40) üzenetére


lemusz
addikt

[link]

Néhol jobb a ryzen3-nál, máshol olyan mint várható volt, viszont van olyan is ahol gyengébb mint az előző gen. Elég vegyes a kép így elsőre, legalábbis nekem.

(#48) sakal83 válasza PuMbA (#15) üzenetére


sakal83
addikt

Persze beleteszed, dupla annyiért:) milyen jol jart aki a fejlesztes okan vett regebben amd rendszert. Most pikk pakk kifizeti az uj lap arat a proci felarban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) Raysen623 válasza fanti (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Jelenleg ott tartunk hogy ha olcsó gépet akar valaki venni akkor abba Intelt tud belerakni. Ha erős gépet akarsz venni akkor veszel drágábban AMD-t (ha a legújabb fejlesztések kellenek). Persze mindez VGA nélkül...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#50) arabus válasza Raysen623 (#49) üzenetére


arabus
addikt

Vajon mik lehetnek azok a legújabb fejlesztések amit egy 10.gen Intel nem tud?

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.