Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sto1911


sto1911
veterán

Koszonjuk szepen ezt a sorozatot! Nekem EX-em van, szekrenyben, de az ilyen cikkek utan mindig eloszedem, es megyek par kort :)

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Köszi a tippeket a gumi labdás trükköt kipróbálom :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) neilszab


neilszab
őstag

A cikk alján hozzáadásra került egy ajánló egy épp induló bajnokságról és annak a nyílt bemelegítő futamáról... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4) pointer4 válasza neilszab (#3) üzenetére


pointer4
tag

Szabad ilyet? :N
Jó lett a cikk! :C

(#5) Fortissimus


Fortissimus
őstag

gumilabda :C
besz@rok....

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#6) drachos


drachos
tag

Szép és hasznos cikk a témában érdeklődőknek, köszönjük.

Valakinek amúgy van valami tapasztalata a force ex /driving ex /drivefx pedálok "gumilabdatuningolása" terén?:) Mert jól hangzik, csak elég kicsi a hely a műanyag talp meg a pedál között:( Mondjuk nem tudom mekkora egy ilyen squash labda, de a kutyám gumilabdája tuti nem fér bele :DD

(#7) basic69


basic69
csendes tag

nagyon hazsnosakat írtál, köszönöm szépen!
Real Feel plugin-t találni GTR- Evo-hoz?

(#8) whiz


whiz
aktív tag

Nekem az FFB lyukkal kapcsolatban lenne kérdésem: a logitech profilerben engedélyezni kell az "Allow game to adjust settings" opciót?

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) neilszab válasza whiz (#8) üzenetére


neilszab
őstag

Bevallom gőzöm sincs, hogy ez a funkció egészen pontosan mit csinál, de az FFB lyukhoz nincs köze :)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#10) whiz válasza neilszab (#9) üzenetére


whiz
aktív tag

Csak azé' kérdezem, mert ugye az van a cikkben, hogy a játékban vegyük vissza kicsit, driverben meg erősítsünk az FFB-n. Nekem eddig nem sikerült GTR2-ben eltalálnom a megfelelő kombinációt, gondoltam hátha ezzel kell varázsolni valamit (alapértelmezettként bekapcsolva hagytam eddig).
Egyébként jó a cikk, ahogy az előző is. Sok hasznos infót találtam benne. :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#11) neilszab


neilszab
őstag

Belekerült a cikkbe három nagyon komoly kézikönyv a setup készítésről és a beállítások műszaki/technikai hátteréről...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#12) neilszab


neilszab
őstag

Írtam pár sort a load szenzoros (nyomásérzékeny) fékpedálokról, melyet ti is elolvashattok a cikkben...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#13) goyo206


goyo206
aktív tag

Köszi és gratula a cikkért!
Egy dolog érdekelne, h. ezt a 20-as arány értéket, hogyan számoljam ki (pontosabban oda hogyan lehetne átvetíteni?) Richard Burns Rallynál? Ott 360 és 792 fok között tudom meghatározni a Max. Steering Lock értékét... Kormány G27... Eddig 792-re volt lőve a lock, a kormányelfordulást az utóbbi időben vettem föl 250 körüliről 306-ra...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#14) neilszab válasza goyo206 (#13) üzenetére


neilszab
őstag

Szia,

Igazából nem tudom már fejből, ritkán játszamom (megjegyzem méltatlanul) a Richard Burns Rally-val és most nincs is fent a gépemen. De arra emkékszem, hogy beállítottam valahogy azt is, szóval biztosan be lehet... ;)

Igazábol nagyon egyszerű a képlet, be kell állítani, hogy összesen mennyit foroghasson a kormány (ezt a driverben) és hogy mennyit fordulhasson el a kerék maximálisan (ezt a játékban, valahol... :B ) és ebből a kettőből áll össze, hogy mekkora a kormányzásod áttétele, amiből meg kell találnod a számodra optimálisat. Ha mindkét értéket egyfomra arányban növeled, akkor nem változik semmi az áttételen, csak még nagyobbakat tudsz fordulni, ha tovább tekered a kormányt...ennyi. Remélem tudtam azért segíteni.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#15) goyo206 válasza neilszab (#14) üzenetére


goyo206
aktív tag

Szia!

Nem volt ezzel igazából gond, csak tudod, amikor már küzd az ember a tizedekért és a minél megbízhatóbb versenyzésért, akkor minden apróságot kipróbál a cél érdekében! Köszönöm a segítségedet, a bogár már dolgozik, uh. lesz v.mi a dologból...
Szakértői írásnak érzem a cikket gondoltam ez tuti hatásos lesz, csak a nagy fok lehetősége bekavart... Mind1, most kigondoltam egy sémát, hagyom maxon (792-n) a game-ben, a Profilerben pedig 400-ról indulva megyek lefelé. A 900 autózhatatlan volt számomra, túl gyorsan kell reagálni dolgokra, sokat kell ahhoz "gépészkedni" akkora kormányelfordulással. Aztán 720 szintén, így megyek a linkelt autók kormányelfordulásai alapján...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#16) neilszab válasza goyo206 (#15) üzenetére


neilszab
őstag

Ne aggódj, nincs tökéletes fix érték ebben a dologban, próbálgatni kell, ahogy mondod. :K

Én magam is minden egyes új autóba, amibe "beleülök" mindig finomítgatom egy kicsit dolgot, megyek pár kört, aztán utánaállítok, megyek még pár kört...aztán megint, amíg azt nem érzem, hogy a következő állítás többet ront, mint használ. :DDD

Szóval ezzel csak annyit akarok mondani, hogy azén fejemben sem létezik egy fix érték amit mindig használok, hanem csak egy körülbelüli kiinduló pont, amiről aztán finomígatom a kocsi.... és esetleg a pálya függvényében a dolgokat.

Persze azért érdemes a kihasználni a legnagyobb elfordulási tartományt, amit a program még elbír az számodra ideális áttétel/arány megtartásával.

A GT Legends-ben például a legnagyobb állítható steering lock 34°, így a kormány beállításom se lépheti túl a 760-800°-ot, mert nem tudnám tartani a számomra ideális arányt.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#17) goyo206 válasza neilszab (#16) üzenetére


goyo206
aktív tag

Értem!! Tehát kiindulópontként úgy ok., h. veszem a játékban a legnagyobb lehetségeset és ahhoz a kormány... (ja, végül is így írtam az előbb is...) :C
Meg amit még megfigyeltem, h. murván abszolút lejjebb kell majd venni a dolgot, mert ott sokat kell "melózni" a kormánnyal, még ha a kormány alacsony fokon is van... Tehát ott szerintem a 300 körüli érték fölött nem fogok tudni biztonságosan autózni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#18) neilszab


neilszab
őstag

Belekerült a cikkbe egy új link, melyben Wéber Gábor beállítási tanácsairól olvashattok...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#19) neilszab válasza neilszab (#18) üzenetére


neilszab
őstag

Nagyszerű és tartalmas cikksorozat a futómű beállításáról:
Tapadásrealizálás 1. rész – azaz alapkérdések a futómű körül
Tapadásrealizálás 2. rész – Még négy témakör
Tapadásrealizálás 3. rész – Az ördög a geometriában rejlik

(ez valódi kocsikhoz van, de ma már szerencsére pont olyan jó nekünk is ;) )

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#20) boypapa


boypapa
csendes tag

Köszi a tippeket :K

(#21) neilszab


neilszab
őstag

Írtam egy kis szösszenet a cikk végére a telemetriáról, de különösen nem akartam belemenni, hanem csak elhúznia mézesmadzagot az arra fogékonyak előtt... :)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#22) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

rFactor-nál hol lehet átírni, hogy a kocsi setup-nál milyen tartományban engedje az értékeket megváltoztatni?
Egy mod-nál a kormányzási szögre a legkisebb érték 12, nekem viszont csak 180°-ot fordul a kormány, így kb 8-ra vagy 9-re kellene állítanom.

(#23) N0rb1


N0rb1
csendes tag

Szia,

A labdás trükközős résznél írtad hogy:

"Érdemes utána részletesebben bekalibrálni a fékpedált, amiről majd később esik szó"

de nem találom ezt a részt. Én vagyok vak vagy tényleg kimaradt?:)

(#24) neilszab válasza N0rb1 (#23) üzenetére


neilszab
őstag

DXTweak2 nevü progival lehet játszadozni a kalibrációval, illetve az alapvető beállítások és kalibráció a másik cikkben olvasható (kormány kalauz). ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#25) neilszab


neilszab
őstag

A setup guide részhez hozzátettem még egy két igen komoly útmutatót, illetve újratöltöttem a hiányzó anyagokat...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#26) Zippair


Zippair
aktív tag

Sziasztok . Sajnos a cikkben már nem müködik az a link ahol a Load Sensor házilag lenne elkészíthető . Tud valaki segiteni ebben?

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#27) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Visszataláló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.