Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem még kevés munkahelyed volt. Nem tapasztaltál eleget. Nálunk itthon ez rendszeres. Legalábbis a kisebb cégeknél, ahogy a tiéd is az most. No bejelentés egy ideig, no szerződés stb...
A fizetést és az időpontját mondjuk le kéne fixálni az tuti. Ebben egyetértek. A többivel meg várhatsz. Ha pénz van, akkor van időd kivárni, hogy lesz-e szerződésed meg ilyenek.
Én rengeteg ilyen esetet hallok itthon.
Velem is ez volt. Mikor először mentem a céghez, fél évig nem jelentettek be, szerződésem sosem volt... :U
Aztán, amikor 2. ra mentem vissza a céghez több, mint egy éve, akkor is fél évet várattak mire bejelentettek, de akkor már volt szerződésem is.
Szal ennyi. Nem tudtam mit tenni, főnököm hozzáállása ha nem tetszik menjek el nyugodtan, úgyis van 150 ember mögöttem, aki az én helyemre vár... És ebben igaza van.
Az egyik csajt tavaly ilyenkor azért rúgta ki mert folyton azt kérdezgette hogy mikor lesz bejelentve meg ilyesmi... :U Tudom mocsok dolog, de a jelen helyzetben a munkáltató ezt simán megteheti...

Szóval szerintem ha a fizetést sikerül tisztázni, akkor nyugodtan várhatsz még.

(#2) tildy válasza Dany007 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt kicsit másképp működnek a dolgok. Ha megtudja a government, akkor megvágják őket, mint a huzat. Arról nem is beszélve, hogy be kell jelentenem magam a home officeba, harminc napon belül . Ha nem, akkor illegális munkavállaló vagyok, remélem érted, mire gondolok...

Kevés munkahely?
Ugyan, dehogy. 2 -3 évente állást váltottam. Korrektek voltak mindenhol, legalábbis papírok szempontjából .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Mawyx válasza tildy (#2) üzenetére


Mawyx
senior tag

Meg tudsz kérdezni vki házbélieket vagy vki kintieket, hogy kint mennyi idő alatt szokás bejelentgetni embereket?
Elsődleges a fizuban megállapodás, aztán 30napod van elvileg a home office-ra.
Ez próbaidő? Arra is van szerződés meg bejelentés?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4) Dany007 válasza tildy (#2) üzenetére


Dany007
veterán

"Ha megtudja a government, akkor megvágják őket, mint a huzat."

Gondolom azt tudod, hogy itthon szintén :)
Nézd, ha az a 30 nap közeledik, akkor mindenképp erőltesd ezt a dolgot. Érvelj ezzel az illegális munkavállaló dologgal. Aztán ha nem megy bele, akkor ott kell hagynod őket. Kérdés, hogy ők akarják-e ezt.

"Korrektek voltak mindenhol, legalábbis papírok szempontjából ."
Mázlid volt :) Amúgy ez főként a kisebb cégekre jellemző mentalitás. Egy Pannon értelem szerűen ilyet nem tehet meg.

Jajaja, ez nem rossz ötlet. Megkérdezni pár régit, vagy helybelit, hogy arrafelé mi a szokás. Mert mondom, itthon ez nem meglepő... sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#5) Mawyx


Mawyx
senior tag

Vhová írtam keresztanyámról, hogy nem talál melót, a helyzet a szarabbnál is szarabb, elvesztette a házát, mindenét...
Karácsony után 1nappal csörgött a telója, mert beadta az életrajzát a helyi nagy élelmiszer hálózathoz. Behívták, megvolt az interjú, a szokásos majd telefonálunk pár nap múlva még voltak aznapra jelentkezők, még aznap! késő este felhívták, megkapta a melót, felvették főnöknek :Y :DD egy nagy-nagy cég, bejelentik!!! több fizuja lesz, mint amit életében látott, kap munkaruhát, kajajegyet, mivel nagy cég, a szabadnapokat megkapja, nem lehet simisumizni... nagyon boldog. Múlt héten kezdett, állítása szerint még nagyon ügyetlen, de számomra tök semmiségeken problémázik, bele fog tanulni. Akkora mázlija volt, hogy ilyen szerintem a világon nincs, aztán meg mégis. Vizsont most nálnuk lakik, van is balhé, mert nagy kiadás egy embert eltartani, nem is birják anyuék, pont kettejükre van elég pénzük és zavarja őket, hogy nem kaptak ígéretet, hogy ha lesz fizu, akkor beszáll keresztanyám a költségekbe. Megbeszélni meg nem merik, senki nem mer szólni a másiknak.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6) tildy válasza Mawyx (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Általában azzal kezdik, hogy papírmunka, szóval.... Egyébként próbaidő, igen, és kéne legyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) gaborbol válasza tildy (#6) üzenetére


gaborbol
őstag

En a helyedbe azert keresnem az alkalmas pillanatot ,hogy ismet rakerdezzek ,hogy nezd szeretnem tudni mennyit fogok keresni, nemsokara kell fizetnem az alberletet, terveznem kene vele...
Azt hiszem ennek mindenki szamara vilagosnak kell lennie.
En ugyan igy jartam, felvettek megkerdeztek mennyi volt az elozo fizum mondtam 13,5 dolcsi orankent, mire gondoltam? 15 korul.OK.
1 hetet dogoztam semmi valasz, rakerdeztem megint, 20,5 megfelel ?Mennyi?? OOO meg.
Szar erzes volt odaallni ies megint megkerdezni, de egyszeruen tudnod kell, mire szamits.
Meg ha ugymond el is vagod magad,es ilyenert kiraknak, mert ra mertel kerdezni ,hogy mennyi az annyi, akkor makod volt,hogy csak par napot buktal nem esetleg 2 hetet vagy 1 honapot. Hulyen indul, de lehet belole akarmi is.Azert korrekt ceg ilyet nem csinal, papir legyen alairva, a mostani cegem 2 szer kuldte el elore a teljes munkaszerzodest.Az is lehet hogy varni akar egy kicsit, hogy lassa mennyit ersz neki, vagy meddig mehet el nalad, es ha nem balhezol, bered majd esetleg apropenzel is .

[ Szerkesztve ]

(#8) zoo8800


zoo8800
veterán

Magyarországon milyen állásod volt?

rip and tear, until it is done

(#9) truba válasza tildy (#2) üzenetére


truba
tag

Pár napja írtam neked pont erről,hogy ez így nekem nagyon röcögős. De ne legyen igazam, azt kívánom.

(#10) #51736960


#51736960
törölt tag

egy jóbarátom tavaly jött haza londonból***, kábé 2 hónapig dolgozott kiadványszerkesztőként, egy ismerősön keresztül jutott ki.

egyetlen fillér fizetést nem kapott, folyamatosan arra hivatkoztak, hogy nincs pénze a cégnek, majd később kifizetik.

2 hónap után elunta a dolgot a cimborám, minden munkát (nem csak a sajátjait) kiírt egy lemezre, a gépről mindent letörölt, aztán kislattyogott a reptérre és hazajött.
ezt követően írt egy mailt a volt főnökének, hogy visszatölti az elhozott anyagokat ftp-n ha megkapja a fizuját.
azonnal kifizették :)

*** szerk: bocsi, nem london, hanem dubai, csak annyira benne voltam az angliai témában, hogy rosszat írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#11) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Én is azt tanácsolnám, hogy maximum egy de nagyon maximum két hetet várj a papírozásra, ha addig nem kapsz legalább valamilyen papírt arról, hogy ott dolgozol, és ennyi meg ennyi a fizud, akkor nagy valószínűséggel simlis a cég, fizura se nagyon számíthatsz tőlük.

(#12) Dany007 válasza #51736960 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez nemsemmi! :) Rafkós volt a srác, és milyen jól csinálta!
De azért megdöbbentő, hogy ismerősön keresztül jut ki és így járt =/

(#13) tildy válasza zoo8800 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem? Web es PHP fejleszto voltam. Webet azert irom kulon, mert valahol designer tolja azt is, de itt nekem is kellett.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) TheVeryGuest válasza #51736960 (#10) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ahol ilyet meg tud csinálni egy 2 hónapja ott dolgozó alkalmazott az garázscég.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) tildy válasza TheVeryGuest (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat igen, mashol ezert feljelentes, stb menne.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hát.. addig semmi komolyabba ne fogj bele, amíg nincs szerződés, a fizetést meg aztán pláne tisztázni kéne.

(#17) Crystalheart válasza tildy (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem csak az, valszeg nem férne hozzá más adatokhoz, csak a sajátjaihoz. Meg volna biztonsági mentés naponta. :D

(#18) Fecogame


Fecogame
veterán

Szerintem szerződés nélkül ne dolgozz, hiszen mi boizonyítja, hogy fogsz fizetést kapni? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) Kidus válasza DeFranco (#11) üzenetére


Kidus
őstag

Milyen 2 het?
Le sem ultem volna a telefon ele amig nincs elottem a papirmunka, nincs munkakor es nem tudom, mennyit keresek.
Kis ceg vagy nagy, akkor is szerzodes. Ha probaido akkor arra is fix osszeg, ilyen nincs hogy megnezi mennyit er neki ( ezt valaki mas irta, rohej ).
Azonnal bemenni a fonokhoz kb. es rakerdezni, hol a szerzodes es mikor irhatja ala.

Csak mert siman elofordulhat hogy nevetseges osszeget kap, vagy semmit.
Es ha nincs szerzodes, lehet csapkodni az asztalt, sosem lattak, ott sem volt....

Assuming Control

(#20) tildy válasza Kidus (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Utananezett volt munkatarsam, itt a szobeli megallapodas is ervenyes, rengetegen vannak szerzodes nelkul . De tobben is mondtak , szerezzek kontaktokat, keszitsek az irodakban fenykepeket, amin latszodom, mentsek le leveleket, stb. stb. Itt nevtelen bejelentesre is tobb 100 000 fontra megvaghatjak oket, ha nem fizetnek ki.
Termeszetesen folyamatosan erdeklodok a szerzodesrol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Dany007 válasza Kidus (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem a fizetés a fontos. Ha abban megegyeznek és ki is fizeti rendesen akkor nem gond egy ideig.
Sajnos itthon ez elég általános, hogy egy ideig nincs szerződés, se bejelentés.
Akinek kell a pénz és a munka az nem teheti meg, hogy csak úgy pattogjon, és a lehetőség esélyét is elszalassza.

Amúgy mi a helyzet? Rákérdeztél a fizura?

(#22) tildy válasza Dany007 (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

annyit tudok, mint az interjukon. kb 15 ezer font per ev. hetfon kerdek ra

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Dany007 válasza tildy (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Az pedig nem tűnik rossznak. Az előzőleg általad leírt átlagos éves bérhez képest pedig nem is magas, ergo nem irreális.
Kérdezd meg, hogy mikor... időpontot, amihez már tudod majd kötni, amit majd számon lehet kérni.
Kemény lehet mindez angolul... Nekem nem menne :)
Hajrá!

(#24) Cycus válasza tildy (#20) üzenetére


Cycus
újonc

Hát, szerintem ezek nem rossz ötletek! Mondjuk ha van rá lehetőséged, felvehetnéd akár telóval is, amikor rákérdezel a szerződésre, lehetőleg úgy, hogy benne legyen a mondandódban az időtartam is, pl. "már 1 hete itt dolgozom", és ha netán gáz lenne, akkor sem tudják azt mondani, hogy csak 1 napot melóztál ott.

Én azt gondolom (illetve gondoltam), hogy ahol 3-4 körös interjú van, az mégsem lehet átverős hely, különben mit pocsékolnának ennyi időt a felvételire, ha a pácienssel úgyis csak az átverés kiderültéig számolnak, ami max. 1 hónap. Persze, mindenhol vannak elmebetegek...:)

Szerintem csak a Home Office dologgal tudod őket sarokba szorítani, mert nyilván a feljelentéssel azért nem fogsz fenyegetőzni, ha még ott akarsz dolgozni. Azért elég szar ügy, hogy még ilyennel is kínlódni kell, pedig amúgy sem lehet könnyű egy első munkahely másik országban, más nyelven.

(#25) Lauda


Lauda
félisten

Figyu tildy, itt atvernek. Meg varj szerintem 1-2 napot es ha nem valtozik semmi ezugyben, akkor pattanj. :)

(#26) tildy válasza Lauda (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a durva, emiatt interjukat hagytam ki...
Heten meglatjuk mi lesz...Homeofficet mondom nekik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) concret_hp


concret_hp
addikt

sztem hétfő reggel azzal kezdd, hogy wtf van? adjanak szerződést vagy valami. meg aztán ott hetente szokás fizetést kapni nem?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28) tildy válasza concret_hp (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

dede.Azzal kezdem. Kozben elutasitottam egy allasajanlatot, 23 ezer font lett volna, de el kellett volna koltozni, mert nem Londonban volt.... Nem vallaltam be. Kicsit sajnalom, de ugy erzem jol dontottem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) gorogdinnye3


gorogdinnye3
csendes tag

Az úgy nem működik hogy itt is vagyok néhány napot, aztán ott is....így csak az idő megy, pénz meg semmi. :)

(#30) Lauda válasza tildy (#28) üzenetére


Lauda
félisten

23 ezer font, gondolom evi, az kozel 600k havonta. Ezert nem koltoztel? Valojaban most mar nem ertem milyen allasra vagysz. :F

(#31) tildy válasza Lauda (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

lehetetlen tomegkozlekedessel elerni.Lakotars volt naluk szemelyes interjun is.
Miert nem koltoztem?
Mert ha veletlen probaido alatt kiraknak, gebac van.nagy.
mert 1000 font altalaban lakasokra a kaucio.
Mert Lajosnak itt tobb eselye van. Meg nekem is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) Cycus válasza gorogdinnye3 (#29) üzenetére


Cycus
újonc

Az azért marha sok pénz, kb. 2x annyi, mint amit egy magyar bevándorló megkeres. És ráadásul a szakmádban, kinti tapasztalat nélkül.... Szerintem marha mázlista vagy, hogy ilyen lehetőséget kaptál, ennyiért már megérte volna egy közelebbi albit keresni.

(#33) Cycus válasza tildy (#31) üzenetére


Cycus
újonc

Időközben megkaptam a választ. :)

(#34) Lauda válasza tildy (#31) üzenetére


Lauda
félisten

A probaidot ki lehet huzni albiban is. Eselyekrol nem tudom mi van ott, de eddig sok pozitivumot nem irtal, h elhalmoznanak jo allasokkal, de persze ha igy erzitek, akkor proba tovabb. :K Ha nem titok, hol volt az a 23 ezres allas?

(#35) tildy válasza Lauda (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

nettoban ez kb 17 ezer, azaz havi 1500 font. Lakotars 30 ezer koruli #feletti allast kapott fejlessztokent, ismeros meg sen.developerkent 40 folottit.
Itt lett volna:Loudwater,Bucks
Londontol 20 km. Higyjetek el, atragtam magam rajta, nem kivanom senkinek az ilyen dontesi lehetoseget, mikor annyira porog az agyad, hogy normalisan neki sem tudsz allni vonatot keresni. Lakotars azt mondja, elegge kinn vannak, o is taxival ment, nomeg valami pajtaban volt az irodajuk. Ez van.

Ki lehet huzni albiban is, csak nemnagyon volt van felesleges 1000-1500 fontunk, amint be tudnank a kaucioba invesztalni.

A tudasomat nem veszik el, ha itt megcsinalom ezeknek az oldalt az mar angol referencia, remelem fizetni is fognak.
Aki meg azt mondja az ugy nem lehet hogy itt is par nap ott is: itt hetente fizetnek.Ha 3 napot vagyok, azt is kifizetik, mert ki kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) Lauda válasza tildy (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Jo persze, meg veletlen sem kell mindent elvallalni, de nem tudhatod mikor lesz 30-40k/eves allasod, lehet holnap, vagy evek mulva, amilyen kaka most az allaspiac. Gondolom ott se rozsas a helyzet. :)

Van mar valami hir a mostanirol, szerzodes stb?

(#37) Mawyx válasza Lauda (#36) üzenetére


Mawyx
senior tag

Csak a mostani kégli ki van fizetve, ami lóvét nem adnak vissza, tehát ukmukkfukk (értsd egyik napról másikra) nem cuccolhatnak át másik városba új albiba.

Engem is érdekel, beszéltél a csókával? Mit hadovált ma?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#38) tildy válasza Mawyx (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

A foglalot visszaadjak nem ez a gond. Hanem hogy van 2 honap tartalekunk, es masfel honapit le kene rakni az uj helyen foglalonak.

Na ki tenne ezt meg a helyemben? Mellesleg csutortok este masik interju. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) tildy válasza Mawyx (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Irtam neki, a homeofficerol.Munkatarsa azt mondta havi fizu van... :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) tildy


tildy
nagyúr

Takaritast kifizettek, es ma ezt is. Ennyi volt.
Rossz doksit nyomtattam ki , ami utan a fonok elegge megalazo modon elkuldott melegebb eghajlatra illetve elkoszont tolem. :U

Ennel a helynel csak jobbat talalhatok . Remelem.
Ja es anyagilag egy honappal bentebb vagyunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) #53246592 válasza tildy (#40) üzenetére


#53246592
törölt tag

Vannak ujabb interjuk kilatasban?

(#42) tildy válasza #53246592 (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

termeszetesen :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) shadeofme


shadeofme
tag

Be kell jelentkezni home office-ban?
Mondtak nekem is vmi ilyesmit, meg h vmi 100 font körüli összeget be kell fizetni, stb. de ez frankón elsikkadt.
Van NI Number, adóztam, fizettem biztosítást, mit akarnak még? (NIN interjú előtt is kérdezték, h jogosult vagyok-e itt dolgozni, azt' válaszoltam, h unios állampolgár vagyok, persze, h van.)
Nehogymá' fizessek külön azért, h az idegennek elérhető alja melót is szorgalmasan végzem, azért mert nem egy - lusta - bennszülött - angol - vagyok. :)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.