Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

A második és a harmadik a jó. Szerintem. Az első bár lehet szabályos, nagyon furcsa.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#2) No-kia


No-kia
őstag

hátha magadelé teszel egy zázslócsíkot és elhajlítod, olyan lesz mint a 2. és a 3.

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) 7 válasza No-kia (#2) üzenetére


7
addikt

Ha mar hajtogatas meg hasonlo, a harmadikat meg az elsot nagyjabol ugyanugy ossze lehetne hozni, csak forditva hajtod (tudom, a szaruk is kulonbozik, de arra is gyakorlatilag ugyanez vonatkozik) :P

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem (is) a harmadik. Elvégre piros fehér zöld. És úgy szokás, hogy fentről lefele, vagyis külsőtől a belső felé...
Így az első inkább az olasz felé hajaz... Ránézek, és zöld fehér pirost látok, ami olasz.
Szóval 3. ra szavazok. Ilyen volt már 20 éve is... Legalábbis én az első fajtát még sose láttam senkin...

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

vegyetek fel egy zászlót

akkor nincsenek ilyen problémák :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) szombatitomi válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Azt a Kárpátia koncerten szokás. :P

Amúgy szerintem is a 3-as.

(#7) tildy válasza Dany007 (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Tevedesben vagy, ha megnezed az olasz kokarda a kivul piros.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) DigitXT


DigitXT
félisten

Ha nem jártatok volna ma a Google főoldalán:

Felülről-lefelé és balról-jobbra, ahogy olvasunk
ez értelmezhető leginkább piros-fehér-zöldnek.

(#9) sagesz93


sagesz93
addikt

Akár melyik is az igazi, a 3. néz ki a legjobban szerintem.

(#10) moha21 válasza DigitXT (#8) üzenetére


moha21
addikt

Érdekes a wikin meg:kokárda

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

+1 szavazat a 3-ra.

(#12) CséZé


CséZé
őstag

szerintem ezen felesleges vitatkozni.
én mindig a 3.-at használtam.
egyszer láttam volt osztálytársamon az első változatot, akkor jól le is olaszoztam :D

(#13) tildy válasza CséZé (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Aztan lehet , hogy te csinaltad hulyen :D Lol.
Celeron csak gondoltam megemlitem, mint erdekesseget.

En is a 3ast ismertem, ugy is nez ki jobban.
A wikipedia szerint:
Az 1848-as pesti forradalom idején a márciusi ifjak még valóban így is használták, de Than Mór festményein is megfigyelhető, hogy a huszárok csákórózsáján is helyesen szerepel a színsorrend. Téves viszont Szendrey Júlia kokárdája, amit Petőfinek készített, hiszen ezen az olasz színek sorrendje figyelhető meg. Valószínűleg már a forradalom idején is használtak téves kokárdákat, nem mindenki tudhatta hogyan kell helyesen hajtani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Janix14


Janix14
csendes tag

Neharagudjatok,nem olvastam át a hozzászólásokat:

A helyes szín: zöld-fehér-piros,úgy hogy a piros van belül,legalább is ha jól emlékszem.

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#15) celeron


celeron
senior tag

Ma volt a TV-ben, erről egy cikk, hogy Petőfi kedvese varrta neki így a kokárdát, aztán nem tudta ő sem, hogy Olasz kokárdát varrt Petőfinek. Aztán valahogy így maradt, ugyebár futótűzként terjedt el ez a kokárda (az ábrán 3.), bár szerintem jobban is néz ki mint az 1. :)
Bár nem tudom miért feszegetik ennyire ezt a témát, ez lett a jelképe a forradalomnak, így ahogy van, akkor miért kell ezt felbolygatni ? :)

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A harmadik a jó.

(#17) Wictor


Wictor
senior tag

Én a harmadikat szoktam alkalmazni. Olyan még nem is láttam soha, mint a 2-es... Az 1-es meg olasz, vagy azmiaz? :D

[ Szerkesztve ]

(#18) tildy válasza Wictor (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Az 1es a magyar a 3as az olasz. Nezd meg az olasz legieronel...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) ABnormal


ABnormal
őstag

A kokárda tulajdonképpen a nemzeti zászló színeiből áll. Eredetileg a színek mindig belülről kifelé olvashatók, tehát a magyar kokárda belülről indulva piros, fehér majd zöld. A márciusi ifjak is így használták, viszont Than Mór festményén megfigyelhetjük, hogy Petőfi felesége, Szendrey Júlia tévesen hajtogatta kokárdáját. Arról ugyanis az olasz zászló színei olvashatók le. Valószínüleg már a forradalom idején is voltak, akik nem viselték helyesen kokárdájukat, de nem mindenki tudhatta, hogy hogyan kell megfelelően hajtogatni.

és mi van,ha ma is vannak akik nem jól hajtogatják? örüljünk,hogy kiteszik... :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Dany007 válasza tildy (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Okés, akkor mondjuk úgy, hogy a 3-asra szavazok. A legtöbb helyen ezt használják.

(#22) Wictor válasza tildy (#18) üzenetére


Wictor
senior tag

Hmm, érdekes... Én mindig a 3-ast viseltem eddig. Akkor ezek szerint olasz vagyok. ;]

Amúgy meg tényleg a 3-as a jó megoldás:

[ Szerkesztve ]

(#23) tildy válasza Wictor (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert is az a helyes? Mert a google azt rakta ki?
Oszinten szolva en elbizonytalanodtam. Ezert neztem meg az olasz legiero roundeljet.
Es bizony az kivul piros....

Erdekes kerdes amugy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hogy ha hajlítva csináljuk a kokárdát, akkor mért piros színnel lefelé hajtják? Gondolom hogy a két vége pont rendesen jöjjön ki... De áá...

Ha pedig belülről kifelé kell nézni, akkor valóban az 1. a jó.

Mindegy, én úgysem hordok kokárdát :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) jorden06 válasza tildy (#23) üzenetére


jorden06
senior tag

gondolom sokan nem tudják a nemzetközi kokárda szabályokat, így mindenki piros-fehér-zöldet használ, elkerülve azt, hogy leolaszozzák : )

(#27) Dany007 válasza tildy (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Mért, az, hogy az olasz légierő hogy használja, az mennyivel számít jobban...? A magyar légierő is fentről lefelé használja a piros fehér zöldet. Igaz nem egy kör alakú logoban, hanem már háromszögben, de itt találtam kör alakút is, igaz régit, de ott is úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#28) tibi666


tibi666
senior tag

szerintem ez konkrétan a szarrágás kategória.

(#29) Lenry


Lenry
félisten

lehet, hogy papíron belülről kifelé olvassuk, de a gyakorlatba 10-ből 9 és fél random kiválasztott ember a harmadikra bökne rá, hogy az a helyes.

egyébként meg ha fogunk egy normálisan álló magyar zászlót, és középen meghajlítjuk, abból az életben nem jön ki a második változat

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) szablya


szablya
tag

Jókai a kokárdáról:

"A magyar nemzeti színeknek azonban így kell következniök: Felül a vörös (nem rózsaszín, hanem vérvörös), közepett a fehér, alól a zöld. Zöld, fehér, vörös – a mexikói szín. Zöld, vörös, fehér – az orosz. Fehér, zöld, vörös pedig az olasz."

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#31) Füleske válasza tibi666 (#28) üzenetére


Füleske
addikt

+1

(#32) #65675776 válasza tildy (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link]

Az olasz zászló egyébként nem sávokból, hanem oszlopokból áll, szóval az összehasonlítás már ezért sem releváns...

Dany007: A Magyar Légierő (legalábbis ennek nevezik...) jelenlegi felségjele nem háromszög, hanem ék. Illetve ez nem a fent említett szervezet felségjele, hanem a Magyar Honvédségé. Elméletileg az ék csúcsának előre kellene mutatnia, a a szárazföldieknél úgy rakják fel, ahogy éppen sikerül...

[ Szerkesztve ]

(#33) Magnum_


Magnum_
nagyúr

minél nagyobb, annál jobb :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#34) phaet0n válasza Wictor (#22) üzenetére


phaet0n
tag

Egyrészt: a google-t ne vegyük már egy vérmagyar oldalnak.
Másrészt: ha egy kicsit utánajárnál, láthatnád, hogy a képen az olasz kokárda látható.

Üdvözletem mindenkinek, aki a 3. képre szavazott.
Tisztelet azoknak, akik tudták, hogy az első a magyar kokárda.

(#35) Wictor válasza phaet0n (#34) üzenetére


Wictor
senior tag

google.hu ---> csak a .hu-s az ilyen. Akkor rosszul tudtam, elnézést, ha megsértettem vele bárkit is... :U A vitát részemről lezártnak tekintem.

[ Szerkesztve ]

(#36) phaet0n válasza Wictor (#35) üzenetére


phaet0n
tag

Forrás: [link]

Semmi gond.

#37: Olvastam őket. Kitartok az álláspontom mellett. A wikit sem tartom egy olyan oldalnak, ami mindig vitathatatlan információkat tartalmaz, így azt is megkérdőjelezném, hogy Jókai azt a kokárdáról, és nem pedig a lobogó trikolorjáról írja.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dany007 válasza phaet0n (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Ajánlom figyelmedbe a #29-es majd a #30 és végül a #28-as hozzászólásokat...

@daa-raa: pontosan azt a képet linkeltem én is. Ha megnézed, az összes logon a színek fentről lefelé nézve pirossal kezdődnek, és a zöld van legbelül.
Aztán, hogy éknek vagy 3 szögnek nevezzük az jelen esetben nem lényeges. Az ék is egy 3 szög ha már... :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Dany007 válasza phaet0n (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Abban egyetértek, hogy nem lehet 100%-ig hiteles forrásnak tekinteni.

De ha megnézed a google miket ad ki... mondjuk márc 15 szóra... Akkor látsz egy csomó hivatalos nemzeti rendezvényt, plakátokat, egyéb reklámokat stb... és mindegyiken a 3-as típusú kokárda szerepel. Ergo akkor most a hivatalos szervek által szervezett ünnepen is az olasz kokárdát használják? Csak mert egyéb hivatalos oldalakon is a 3-as típust használják. [link]
Ez kezd olyan lenni, mint a helikopteres történet. Vagy mindenki hülye, hivatali szinten is, vagy tényleg a 3-as számú van érvényben jelenleg, és már legalább 20-25 éve...

Most néztem bele az m2 adásába. Logo mellett ott is a 3-as számú kokárda szerepel... Szal ha már minden hivatalos szerv ezt használja, akkor csak van benne valami.

[ Szerkesztve ]

(#39) #65675776 válasza Dany007 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

A szokásos és hivatalos elnevezése is ék a felségjelnek, innentől kezdve nem háromszög. Figyelembe véve, hogy Te hivatalos oldalak alapján mondod, hogy a szabályokkal ellentétes kokárda a megfelelő...

A Jókai idézetre: [link] Akkor viszont a mexikóiak rossz sorrendben alkalmazzák... Vagy Jókai rosszul tudta. (A helyes megoldás az utóbbi...)

[ Szerkesztve ]

(#40) phaet0n válasza Dany007 (#38) üzenetére


phaet0n
tag

Inkább hiszem azt, hogy a mostani magyarok használják rosszul, mint azt, hogy ugyanaz lenne a kokárdánk, mint az olaszoké (a "szárakat" leszámítva). És szívesebben is hordok olyat, ami különbözik az övékétől, ha már "ilyen nagy választék van".

(#41) #53246592 válasza #65675776 (#39) üzenetére


#53246592
törölt tag

az egy haromszög, attol fuggetlenul hogy ek a hivatalos elnevezes

(#42) #65675776 válasza #53246592 (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, háromszög. Ezt nem is tagadja senki. De a magyar felségjel ezen alakjának hivatalos és hagyományos elnevezése ék. Ahogy az volt az 1938-41 között alkalmazott is.

Ha már megy a nagymagyarkodás és hagyományőrzés, akkor ezt is figyelembe kell(ene) venni...

[ Szerkesztve ]

(#43) Thunderzolee válasza Wictor (#22) üzenetére

Székely Google is ilyen. :K

Am valóban jól vette észre tildy, hibás a magyar kokárda, de meg van a története, h miért pont ilyen lett anno. Azóta meg ez terjedt el Petőfi után szabadon.
Még iskolás koromban olvastam, h Petőfi rosszat hordott, azt hittem ez teljesen köztudott. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#44) Dany007 válasza #65675776 (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Egyáltalán nem nagymagyarkodtam, csupán a jelölés geometriai formájára utaltam, ami ugye nem kérdés. A hivatalos elnevezésbe nem kötöttem bele.

@phaet0n:

Na ilyen szinten meg már tökmind1. A lényeg, hogy mi jut eszébe arról a bizonyos kokárdáról a magyar embernek. Biztos, hogy nem Olaszország. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) JuliusCaesar válasza phaet0n (#34) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Miért is az első? Mert az a szabályos? Amit a nép használ, szerintem az a helyes.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#46) #65675776 válasza JuliusCaesar (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hú, ez azért egy igen messzire vezető kijelentés. Ha ez igaz lenne, akkor már nem létezne pl kultúra, és a warez lenne a helyes és szabályos...

(#47) cskamacska válasza #65675776 (#42) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkora itt a nagymagyarkodás, hogy a lakosság nagy része csak les, hogy mi az szalag az ember kebelén. :P

A kérdés heraldikai fingreszelés, semmi több, leginkább a következő vélemény elterjedtsége miatt: "kit érdekel, úgy se teszem fel" :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#48) JuliusCaesar válasza #65675776 (#46) üzenetére


JuliusCaesar
tag

De a warezzal kárt okozol (igenis kárt okozol szoftvereknél!), a kokárdával nem. Remélem érzed a különbséget.

Miért ne lenne kultúra? A kultúra nem pont a társadalom által elfogadott normák és szokások, stílus irányzatok összessége? Régen teljesen elfogadott volt például a középkorú és a tini közti homoszexuális kapcsolat (görögök) vagy a 14-15 éves feleségek (középkor) ma ezt pedofíliának nevezik. De általunk ez az elfogadott "kultúra".

Míg a lopással másokat nyomorítasz meg, a kokárda színeivel és a kultúra változásával nem feltétlen. Nézd csak meg hogy pl a nyelvünk hogy változik, rövidül satöbbi. Ez rossz? Nem hiszem, a nyelv nem tud rossz irányba fejlődni (ahogy a tudomány és a technológia sem). Ezek csak kifejező eszközök, hogyan tudna egy nyelv lezülleni? Oké, elveszti sokszínűségét, de az nem a nyelv züllése (akkor a latin átmenete vulgáris latinba majd az olaszba züllés volt?) hanem max a társadalom igénytelensége, a nyelv csak szolgálja és tükrözi ezt.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#49) grabber


grabber
addikt

Az első talán a helyes,de a 3. a szebb :U Pont.Olaszok meg nézzék meg,hogy csináljuk mi és ők akkor a másik módon használják.Mi jelképünk,ők igazodnak hozzánk.Remélem így van?

(#50) phaet0n válasza JuliusCaesar (#48) üzenetére


phaet0n
tag

És azért mert a mostani vezetés kitalálta, hogy az Árpád-házi királyok zászlaja egy fasiszta, elfajzott jelkép, fogadjam el, hogy az úgy is van? Mert a te olvasatod szerint - amit a mindenkori társadalom felvesz szokásul, az úgy helyes - így kellene lennie. Ne nevettess már.
(egyáltalán nem szokásom a "magyarkodás", bármennyire is ezt sugallhatja a kiragadott példám. Egyszerűen csak ez ugrott be, ha már témánál vagyunk.)

Vagy hogy életszerűbb példát mondjak: azért mert most az a trend, hogy a 14 évesek meztelenül fotózgatják magukat, és felrakják az internetre, mondjuk rá, hogy "Igazatok van, most már mindenki ezt csinálja. Ilyenné alakult a társadalom"!?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.