Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Jó volt, meg minden, sajnálni fogom, hogy nem lesz többet.
A baltával faragott arcokat is meg lehetett szokni egy idő után, az új sorozat kinézete után meg már egyenesen visszasírom ezt a képivilágot.

Viszont volt valami, ami nagyon idegesített és amitől mindig falra másztam.
Már a filmekben is, de a cw-ben hatványozottabban: Padmé faszkodásai.

Gáz, hogy beállították egy rettenet naív, eltökélt, tiszta lénynek, aki hisz a köztársaság alapelveibe és hisz a konfliktus mentes problémamegoldásban, mind ezt olyan köntösbe rakva, hogy egy 3 éves is megértse, hisz alapvetően nekik szólt a sorozat, de túl gyerekes és egyszerű volt a maga tökéletességével és idealizált lelkével.
Nagyon idegesítő karakter, jobban utálom, mint jar jart!
Falramásztam mindig a jeleneteitől.

Valamint az order 66-es szálat is egy kicsit túl elnyújtottnak éreztem.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Őszintén szólva nagyon nem bánom hogy elkaszálták. 10 éves gyerekekre volt méretezve ugráló Yodával meg Animére butított képi világgal. Remélem legközelebb valami értelmesre használják a Star Wars nevet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Au. Legalább az "anime" szót ne keverted volna bele, ennél távolabb kevés dolog áll képi világban tőle.

A cikk nem rossz bár érzek benne némi előítéletet. A Disney csatorna semmivel sem rosszabb mint a CN vagy a Nickleodeon. Vannak ilyen és olyan műsorok is rajta. A Clone Wars jogai a CNnél vannak, valószinűleg nem lett volna egyszerű áttetetni a saját csatornájukra, valahol számítani lehetett a kaszára. Az egyértelmű, hogy nem a készítő stábbal volt problémájuk, hiszen gyakorlatilag ugyanez a csapat, szinte azonos stílusban készíti a Rebels sorozatot, immár a Disney szineiben. A netflix meg mindössze annyit tett, hogy leadta azokat a nem teljesen kész epizódokat, amiket a kasza előtt a stáb még elkészített. Pontosan ezért vannak a nyitott kérdések, relative rövidek a történetek, és maradtak ki fontos szereplők.
Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy baj, hogy nem tudunk mindent és nem zártak le minden szálat. Így van lehetőség egyet-egyet felvenni esetleg a Rebels-ben vagy valami későbbi sztoriban. Engem pl. sokkal jobban érdekelne, hogy ha már Bane figuráját megtartották, akkor miért kellett Korribant átnevezni. Remélem, a nyáron ezt azért megkérdezi valaki Filonitól, valamelyik fesztiválon :)

Ami magát a sorozatot illeti, sajnálom, hogy vége lett. Mindig kicsit skizofrén volt, már az első szezonokban is. A Malevolence vagy a Ryloth sztori azért nem igazán a gyerekműsor kategória volt (vegyük pl. a mentőkabinos jelenetet vagy a twi'lek menekülteket). Késöbb is ez a skizó folytatódott, az egyik részben még a robotok bohóckodnak aranyos idegenek vicces bolygóján, a követekező epizódban a mandalorianok égetnek fel egy falut és Ashoka egy csapással szel le négy fejet :) Valahogy úgy éreztem, biztosítani kellett a producerek számára, hogy a gyerek közönség számára meglegyenek az epizódok, de igazán akkor élt a sorozat amikor komolyan tudták venni. És olyankor nagyon szép, apró kikacsintásokkal (kedvencem amikor Tarkin kapitány elköszön Anakintől, és amikor kezet fognak, egy pillanatra átvált a zene a birodalmi témára), illetve a folyton jelenlévő érzéssel, hogy tudod mi az egész történet vége, és megkedveltet a nézővel egy csomó olyan szereplőt, akikről tudjuk, hogy egy éven belül mind halottak. Vagy nem utolsó sorban az, ahogy a klónokat bemutatták, és képesek voltak tényleg kedvelhető egyéniségeket kihozni ugyan abból az arcból és hangból, újra és újra (engem valahol Ashoka sorsánál is jobban érdekel Rex-szel mi lesz, mert az Ep3 idején már Appo az 501-esek parancsnoka).
Kétségtelen, hogy a sorozatnak voltak hibái, de mindet összevéve egy nagyon jó, hangulatos és nem utolsó sorban valóban igazi Star Wars volt. Kár érte.
És várom, hogy kezdődjön a Rebels, bár a bemutatott karakterek nem igazán nyűgöztek le, egyelőre :)

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ja igen, egy dolog zavart még, az az űrhajók sebessége.
Gyakorlatilag az esetek 95%-ban "azonnal" odaértek a célállomásra, aztán meg ha ritkán a sztori úgy kívánta, akkor lassabban haladtak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) ceia


ceia
őstag

Én életem végéig nézném, ha jó részeket készítenének. A kezdeti grafika valóban nem volt az igazi, de gyereksorozatnak indult - még akkor is jobban tetszik, mint pl. a lego verzió.. A nagy filmeknél is jobb párbaj és csatajelenetek, azokban nem szereplő helyek, karakterek, sokkal jobb Anakin Skywalker, és persze a lényeg, Ahsoka! Star Wars, Clone Wars, mindegy, csak legyen valami.

Az anim teljes méretben: [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mikor az ember elolvas pár jobb Star Wars regényt, rájön, hogy az eredeti filmek szinte csak kezdőlökést, keretet, némi betekintést nyújtottak abba a kitalált világba és rengeteg sokkal érdekesebb, izgalmasabb kaland és mélyebb rejtély, titok kerül elő minden egyes könyv-el, vagy épp a Clone Wars sorozattal. Persze egy jól kitalált és jó fogadtatásra talált univerzumot hálás feladat bővítgetni. Kell egy erős alap, mint amilyen a Star Wars, a Gyűrűk Ura, a Harry Potter, vagy akár kicsit más vizeken a Naruto, a The Last Airbender vagy akár a World of Warcraft és azokat a végtelenségig lehet bővíteni mindenféle apró mellékszállal, az időben előre-hátra ugrálva. Persze a minőség és az eredeti történethez való illesztés nagyon fontos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Zirowe válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Zirowe
nagyúr

No igen, le sem merem irni a velemenyem az ep IVrol, mert meg jon vmi fanatikua es nekem esik. :D
Mindenesetre faek egyszeru, mar mar buta sztori, gyermekded beallitasok (amikor az elejen koszalnak a droidok a sivatagban azzal a gyerekes zenevel), stb.
Hogy az uj trilogia nevetseges politikai cselszoveseirol es full cgi orgiajarol ne is beszeljek.
Ezert is remelem, hogy Abrahams bwtartja a szavat, es cgi helyett visszater modellekhez es a regi trukkokhoz.

Ami tenylegesen azza tett az sw-t, ami ma, az az extended universe.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) Huma válasza Zirowe (#7) üzenetére


Huma
addikt

Nekem a régi trilógia sem tetszett. Túl gyerekes az egész. Csak egy sci-fi köntösbe bújtatott fantasy mese.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) Zirowe válasza Huma (#8) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Űropera ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) Huma válasza Zirowe (#9) üzenetére


Huma
addikt

Nem én mondtam. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) Peterson_ válasza Zirowe (#9) üzenetére


Peterson_
addikt

Ne is mondd, nekem az egyik szintén kocka haverom majdnem átkot szórt a fejemre emiatt.:DDD
Nekem az Ep. I-et leszámítva nagyon tetszenek az új trilógia részei, jobban mint a régiek.
Ezt a sorozatot is nagyon szerettem, bár már jó ideje nem követem.
A harcok többsége nagyon jó volt, tetszett a háborús hangulat és hogy a klónokat is jobban meg lehetett ismerni.
Obi-Wan Istenkirály volt mint mindig, Anakin is sokkal szimpatikusabb volt mint a filmekből ismert bipoláris fajankó.
A grafika olyan volt amilyen, szerintem szokható és szerethető volt, egyedül a zene zavart néha, mert nagyon nem éreztem a Sagához illőnek.
Viszont mi Magyarok szerintem jobban is jártunk, mert megmaradtak az eredeti szinkronhangjaink, míg ugye Amerikában nem a nagyfilmes színészek vitték tovább.
Egyébként én kedvelem a legtöbb alternatív/mellékszálas történetet.
Egyedül azt hiányolom, hogy az Ep III. és a IV. közt tátongó űrt kitöltsék.
A 66-os parancs után pl az öregedő Kenobiról, a kezdődő puccs kísérletekről lehetne sztori ,vagy ilyesmi.:))

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#12) Zirowe válasza Peterson_ (#11) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na igen, nagy pirospont, hogy Obi maradt Anger Zsolt, imadom a csavot meg a hangjat.

Az uj trilogia nekem tul steril volt.
Persze, gyonyoru kepivilagot hoztak ossze, de egyszeruen a szor felallt a hatamon, hogy a film 95%-a cgi, de kb olyasmi infot olvastam, hogy a klon harcosok sisakjabol egyet se gyartottak le, mert cgi volt az egesz, ami azert para.

Szerintem amugy az uj trilogianak a Thrawn trilogiat kene megfilmesitenie, utana pedig masodik (negyedik) trilogiakent a dark empire sztoriszalat.
De ugye a kezem a bilibe log, mert mintha lett volna arrol szo, hogy az uj menedzsmenttel az egesz EU megy a levesbe.
Pesig mennyire imadtam az itthon is megjelent dark horse kepregenyeket.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) Peterson_ válasza Zirowe (#12) üzenetére


Peterson_
addikt

Egy húron pendülünk.
Annyi, hogy nálam a Csillagok Háborúja nem az igazi Jedik nélkül.
Egyébként, ha esetleg nem ismernéd, ajánlom a figyelmedbe a hálózsák.hu-t, eszméletlen micsoda csemegék vannak rajta, na meg egy elég részletes kronológiai áttekintő;)

Mellékesen megjegyezném, szinte az összes rohamosztagos egy az egyben CGI, nemhogy a sisak.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#14) Zirowe válasza Peterson_ (#13) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jó, igen, vágom, hogy az összes klón katona cgi, csak gáz, hogy még az ikonikus sisakokból sem készült igazi.
Köszi, majd megnézem.

Jedikkel is az a bajom, hogy folyamatosan máshogy vannak ábrázolva.
Van, hogy egy pohár elmozdításához kell baromi erősen koncentrálni, de van, hogy egy nagy lépegetőt roppantanak össze egy intéssel. :S

Ja, meg Palpatine harcának a magyarázata..
Dark empireben ugye az van, hogy a testek nem bírják ezt a nagy erő koncentrációt, azért néz ki így, erre a filmben meg saját magát pörköli meg..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15) Zirowe válasza Peterson_ (#13) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) Meglivorn válasza Peterson_ (#11) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

"Egyedül azt hiányolom, hogy az Ep III. és a IV. közt tátongó űrt kitöltsék."
A Clone Wars stábjától (ha minden igaz, tavasszal) indul a Rebels, ami pont a két trilógia között fog játszódni.

Ami az Eut illeti, azért véleményem szerint a nagyrésze simán megérett a kukára. Zahn könyvei baromi jók (Mara Jade vagy Talon Karrde simán a kedvenc SW szereplőim között van), Stackpole is jól indított pl. az X-Wing sorozattal, de aztán ő elkövetett egy I, Jedi című rémületet, amitől évek multán is ellep a remegés, ha eszembe jut :(
Nah. Sokkal toleránsabbnak tartom magam SW ügyben mint a legtöbb ismerősöm, az előzménytrilógiával is sokkal kevesebb a bajom, mint a legtöbbeknek. De az EU jelentős része egyszerűen nem megy le a torkomon. Nem sírok utána.

A CGI sírást sem igazán értem. Nekem nem hiányzik, hogy a szörnyek mozgása darabos legyen mint a rancor a Jedi visszatérben, vagy az idegenek mimika nélküli, merev fejek legyenek, mint pl. a kantin jelenetben (egyetlen igazi arcvonásokkal bíró idegen van az eredeti trilógiában: Yoda). Az, hogy a klónok (nem rohamosztagosok :D ) "állítólag" mind CGI alakok, pont azt bizonyítja, hogy nem baj. Hiszen nem tudod megállapítani, nem látszik. A Ben Hur nézése közben sem sírsz azon, hogy nem építettek egy 50ezres arénát és tereltek be statisztákat, hanem elégedett vagy a gyufafej közönséggel :D A technologia fejlődik. Van aki kiszúrja a CGI-t és sír miatta, de ugyaúgy ki lehetett annak idején szúrni a bábukat, a darabos mozgást, vagy a tökéletlen kék hátteret is. Vagy egy űrcsata jelenetben a hajók körül a celluloid rétegeit ahogy egymérs ragasztgatták, és ujrafotózták őket :)

(#17) Zirowe válasza Meglivorn (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De, pont ez a baj, hogy meg lehet különböztetni a valost a cgitől.
Nem muszáj darabosnak lenni, sokat haladt a technika, lehet hibrid trükköket csinálni, csak nyilván olcsóbb meg gyorsabb a cgi, sajnos.
Steril, mű. :S

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18) Peterson_ válasza Zirowe (#14) üzenetére


Peterson_
addikt

Az a kép:DDD
Igen, elég kiábrándító pl egy két leaked infót, vagy törölt jelenetet megnézni.
A régi részek ezért voltak jobbak, ott legalább makettben legyártottak kb mindent.
Igaz, a technológia nem is nagyon adott másra lehetőséget, mert fix, hogy Lucas már akkor is a CGI választotta volna, ha lehetséges.
Az erővel kapcsolatban szerintem annyira nem vészes a helyzet, ha a fő történeti szálat nézzük.
A nagyok tudtak komolyabb attrakciókat produkálni, a sima Jedik, semmi túlzót nem csináltak.
Hazudok, az Ep III. könyv szerint-egyéb szakirodalmak ezt át is vették-, miután Obi-Wan kidőlt az Invisible Hand-en, az erővel irányította a droidok mozgását és az események történését...
A mellékszálakkal már más a helyzet, meg ugye a játékokban, de ott meg logikus, hogy valamivel villantani kellett, mert kevés volt az igazán jól kidolgozott karakter és sztori.

Szerk.
-Egyébként tényleg nagyon látszik a CGI, főleg az Ep.II-őben, de nekem azért tetszik az összkép.
Más filmnél nem lennék ennyire elnéző.
Viszont az is igaz, hogy volt ahol úgy oldották meg, hogy nem volt egyértelmű, hogy honnan kezdődik a zöld vászon.
Aztán volt koppanás egy-egy kulisszák mögüli képet nézve, hogy mennyire triviális dolgokat sem voltak képesek valódiban megalkotni(pl Great Gatsby).

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#19) Peterson_ válasza Zirowe (#15) üzenetére


Peterson_
addikt

Na menj ám...:DDD
Ez ki is maradt.
Újra elő kéne kapnom a Robot Chicken kollekcióm...:))

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#20) Meglivorn válasza Zirowe (#17) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Ahogy irtam, a hagyományos animatronics+makett megoldást is meg lehet különböztetni. De azért gondolj arra is hogy már az előzménytrilógia is majdnem 10 éves! (Ep1:1999 - 15 éves, ep3: 2005 - 9 éves!) Persze, hogy azóta rengeteget fejlődött a technika, az Iron Man vagy az Avengers már sokkal jobb volt, a következő filmek meg még jobbak lesznek :)

(#21) Hintalow válasza Zirowe (#14) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az extended universes példád (az erőhasználat változékonysága) jellemző minden nagyobb kiterjedt univerzummal rendelkező frencsájzra.
Mostanában Warhamer 40k-t olvasok, ott is teljesen hullámzó a dolog a rengetek szerző, hozzáállás miatt.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#22) Zirowe válasza Hintalow (#21) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk nem tudom, hogy a Genndy Tartakovsky féle rövid életű, ám nagyon jó, méltatlanul elhanyagolt clone wars sorozata mennyire számít kánonnak, de például ott Windu egy olyan pusztítást visz végbe egymagába, hogy csuhajja.
Vmi ilyesminek képzeltem el mindig is az igazi jediket, nem pedig a bazári trükkökkel ügyeskedő bohócoknak, akik inkább hasonlítanak fénykardos filozofáló buddhista szerzetesekre. ;]

A jelenet itt látható.
Kb egymagában több pusztítást végez ezalatt a 6 perc alatt, mint az összes jedi egybevéve az új trilógiában, mind ezalatt pedig egyszer se kellett coelhot idéznie. ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) Peterson_ válasza Zirowe (#22) üzenetére


Peterson_
addikt

Na ez már tényleg kicsit túlzás ám. :P
Igaz, Vindu minden történetben elég kemény, mivel megjárta a sötét oldalt a vaapad által, tehát az erő veszélyesebb szintjeit is biztonsággal kezeli, emellett pedig burtálisan bánik a karddal. (a kard színe is innen van, mint ugye Mara Jade kardja is lila a legtöbb ábrázolásban)
-Egyébként a valóságban annyi volt a lila kard sztori, hogy Samuel L. Jacksont megkérdezték, hogy milyen színű kardot szeretne a karakterének.
Mire Ő megkérdezte, hogy milyenek lehetnek.
Felsorolás után pedig feldobta, hogy mi lenne, ha lila lenne...

Aztán e köré jött a végtelen mélységekbe menő magyarázat, amit feljebb vázoltam :DDD
Egyébként elég szánalmas volt ahogy a filmben Ő, a legerősebb Jedik egyike ennyire pancser halált halt, és elszállt mint a győzelmi zászló.
De az elfogó alakulat is elég rapszodikus véget ért kb 2 perc leforgása alatt, egy csoffadt vénembertől, aki hadonászott a kardjával, mert hogy ugye akkor még az erőt sem vetette be "Palpatine".
Pedig ők is a legképzettebb Jedik közé tartoztak. :U

Visszakanyarodva, nekem még mindig jobban tetszenek az eredeti "köpenyes Jedik", akik egymagukban, vagy ketten járnak a galaxisok között nyomozni, vagy rendet tenni(pl Obi-Want előszeretettel bízták meg ilyenekkel).
Nem kell mindig agy nélkül rombolni,mert akkor kb értékét veszti az egész.
Azon kívül, ők mégiscsak ilyen szerzetes-félék az eredeti elképzelések szerint is, pusztán a békéért folytatott harc miatt powerkodnak néha, de ezt leszámítva sokkal fontosabb nekik, hogy fürkésszék az erő gyönyöreit, meg a holokronokat.

...Amikor említettem a 66-os parancs utáni érát, és hogy milyen jó lenne, ha lenne pl Kenobiról valami, akkor egyből ez jutott eszembe: ez
Szerintem baromi hangulatos fan art lett. :K

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#24) Zirowe válasza Peterson_ (#23) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos ismerem a szomorú BMF fénykard sztoriját.

Képregényekben voltak jópofa sztorik, azt hiszem a jedi mesékben, amikor Qui Gon és Obi csak úgy kolbászolnak egy bolygón és "sodródnak" az árral, meg amikor mutatják, hogy elvileg a jedik békefenntartók szerepét töltötték be a háború előtt, vadnyugati marshallok vagy sheriffek.

Amúgy még Padméhez hozzátenném ezt a nagyon találó jellemzést. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25) evilskati


evilskati
aktív tag

Bocs az offért, de ha már ilyen friss a topik, megkérdezném, hogy ti melyik (kép)regényeket ajánljátok az SW Univerzumból? Keresgéltem már neten, de sajnos sorrendiségre utalót nem találtam. Időszűkében pedig inkább a jobb darabokat szeretném elolvasni.

(#26) Meglivorn válasza evilskati (#25) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_books
http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_comics
:)

Ajánlani azt mondanám, hogy Timothy Zahntól bármit. Az Első 4 X-Wing regény Stackpole-tól megjelent magyarul is, azok is elég jók, bár van ismerősöm aki nem bírja az író stílusát :) Az biztos, hogy szereti a részletes csataleírásokat és aki anno játszott az X-Wing/Tie Fighter annak nagyon ismerős lesz :)
Nekem bejött még James Luceno-tól a Sötét nagyúr (Dark Lord) és a Darth Plagueis könyv.
Én szeretem a korábbi érákat, a Old Republic könyvek nekem tetszettek. Drew Karpyshyn Bane sorozatából csak az elsőt olvastam, sokak szerint nagyon jó, nekem nem igazán jött be. ^^°

Képregényban annyira nem vagyok otthon, azt tudom, hogy a Knights of the Old Republic sorozatot igen sokan szeretik.

(#27) Zirowe válasza evilskati (#25) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem sztori sztori szempontjabol, ha az eredeti trilogiat szeretned folytatni, akkor a mar emlitett Thrawn es dark empire es empire's end koteteket olvasd el.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28) evilskati


evilskati
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat Meglivorn és Edenyke ! :R

(#29) Peterson_ válasza Zirowe (#24) üzenetére


Peterson_
addikt

Megint sikerült padlóra raknod egy képpel....de nagyon betalált.
Tegnap már csorgott a könnyem, amikor megnéztem telefonon :D

"Képregényekben voltak jópofa sztorik, azt hiszem a jedi mesékben, amikor Qui Gon és Obi csak úgy kolbászolnak egy bolygón és "sodródnak" az árral, meg amikor mutatják, hogy elvileg a jedik békefenntartók szerepét töltötték be a háború előtt, vadnyugati marshallok vagy sheriffek."

Úgy vettem észre, hogy ez főleg a filmek előtt játszódó történetekben volt nagyon hangsúlyos.
Volt egy trilógiám(asszem' már csak egy könyv van meg belőle) ami a süldő Obi-Wan történetét meséli el, mielőtt, és közvetlenül azután hogy Qui Gon padawanja lett, ott is szépen tettenérhető a dolog.
De az ep IV-ben is erősen átjön, amikor Ben leszeli szegény csóri kezét a Kantinban, és mindenki inkább elfordul.

Ha már Padme következetességére így rávilágítottál, akkor ezek sem maradhatnak ki Anakin fantasztikus jellemfejlődéséről:

ep II.

ep III.

;] :DDD

Bár gondolom úgyis ismerted már.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#30) sztanozs válasza Meglivorn (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

LOL - a Ben Hurban pont nem gyufafejek voltak ([link], [link]) :D

A sorozatot újra kellene néznem, mert csak az első két évadot láttam, meg a harmadikból néhány részt, amikor kezdtek kijönni, de valahogy akkor abbahagytam...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31) Peterson_ válasza sztanozs (#30) üzenetére


Peterson_
addikt

A Star Wars Ep. I-ben sem, mert ott konkrétan fültisztító pálcikák nézték a vérfagyasztó fogatversenyt :DDD

Volt egy nagyon jó könyvem arról, hogy hogy készült a mozi, concept artokkal és minden földi jóval.
Bőséges leírás volt a kulisszák mögötti munkákról, a kezdeti jelmeztervekről és körülbelül mindenről amit a filmről tudni lehetett.
Aztán kölcsön adtam egyik ismerősnek, aztán azóta sem láttam...persze Ő állítólag vissza adta nekem.
Azóta még csak a neten sem találtam meg, pedig mident feltúrtam érte. :(

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#32) kenand


kenand
veterán

Köszönöm a cikket.
Azt gondoltam a 6. évad részei végképp elvesztek és nem lesznek elérhetők.
Mostanában nagyon el vagyok foglalva, de most majd megnézzük a fiúkkal.

Az első 3 évad magyar HD változatát én készítettem el (saját magam rögzítettem a szinkront ) 4kids
4. évadról lemaradtam, mert tönkre ment pont akkor a notim.
Most meg már inkább angolul nézzük a fiúkkal, az évek alatt felcseperedtek és nem gond az eredeti nyelv, sőt kimondottan jó nyelvgykorlat

Engem inkább Obivan karaktere idegesít, mivel teljesen béna balféknek állítja be a sorozat.
De összességében nagyon szerettük, kár érte.

(#33) Zirowe válasza Peterson_ (#29) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, ezeket nem ismertem, nagyon jók. :DDD
Gyakorlatilag Darth Vaderből lett egy nyafogós, hisztis kisgyerek, aki jó dolgában már nem tudott mit csinálni, ezért inkább a sötét oldalra állt.

Padmé pedig az igazi Scumbag Stacy: tök egészséges, frissen szült, erre ahelyett, hogy a gyermekeit védené a hatalmas fenyegetéstől és felnevelné őket, inkább úgy dönt, hogy meghal. ;]

Volt egy olyan jedi mese, az például nagyon tetszett, ahol az egyik mester álruhába elment egy perembolygóra rendet rakni rabszolgatartók közt és csak a végén derült ki, hogy jedi.
Meg amikor Vadert megtámadja egy félig robottá változtatott bérgyilkos, aki a haragból táplálkozik, de amikor látja mekkora sötétség van benne, nem tudja legyőzni és kérdezi Vadert, hogy honnan merít ennyi gyűlöletet, mire azt a választ kapja, hogy saját magát gyűlöli a legjobban.
Meg amikor Vader szembekerül a szétszerelt C3PO-val Cloud Cityben és emlékeket ébreszt benne, amiért megkíméli a bezúzatástól.
Szóval voltak nagyon jó sztorik, egyrészt sajnálom, hogy ehhez képest az új trilógia nevetséges gyermek mesévé lett lealacsonyítva, másrészt meg azt, hogy most disney úgymond "megsemmisíti" ezeket.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34) Peterson_ válasza Zirowe (#33) üzenetére


Peterson_
addikt

Örülök, hogy sikerült valami újat mutatnom ;)

Igen, nagyon giccses és erőltetett volt a jellemfejlődése, teljesen komolytalanná vált az egész karakter és erről még szerintem nem is az Őt megszemélyesítő Hayden Christensen tehet, egész egyszerűen elcseszték a karaktert a filmekben.

Valahogy szerintem érezték is, ezért akarhattak kicsit súlyt vinni az egész átállásba, de amellett, hogy még így is viharos sebességgel, és játszi könnyedséggel állt át a sötét oldalra, még csúnyán el is vetették a sulykot a Jedi templom béli gyerekmészárlással.
Amit a Robot Chickenben jól ki is figuráztak ;]

-Egyébként utólag már beláttam, hogy nem is szabad csak a filmek alapján megítélni a dolgokat, mert azért főleg könyvekből, képregényekből derül ki és válik hangsúlyossá, hogy a kezdetektől tervben volt, hogy Anakin Jedi, majd ugye Sith lesz, tehát az uralkodó a kezdetektől manipulálta Őt, és gyakorlatilag minden mást is.
Így viszont a Jedik a komplett renddel együtt elég félnótásnak tűnnek, hogy rejtve maradt előttük az egész, még úgy is, hogy néhány tagot ugye az idők folyamán csendben eltakarítottak.
Szóval jócskán vannak logikai csúsztatások, meg hatalmas kérdőjelek és oylan szálak, amiket még a sok szerző sem tudott teljesen elvarrni.
De számomra ezek ismeretével a filmek is sokkal nagyobb élményt jelentettek.

Ha minden igaz, az is meg lett magyarázva, hogy miért dobta fel a bocskort Padmé.
Valami olyasmi egyébként a lényege, hogy ha Anakin nem tért volna át a sötét oldalra, akkor megmaradt volna az egyensúly, aztán akkor Ő is szépen kipottyantja a két puját.

Jó, hogy megírta a kolléga ezt a cikket, persze azért is,mert jó volt ovlasni erről a témáról, de mellette pl azokat pont nem ismertem amiket leírtál.
Viszont én egy olyanra emlékszem, hogy miután legyőzte Kenobit, az öreg megjelent Vadernek, és akkor folytattak egy mókás beszélgetést, amiben elhangzott az is, hogy "Ugye mondtam, hogy egyszer Te fogsz a sírba vinni":)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#35) Garada


Garada
őstag

Ki gondolta volna :D

(#36) Peterson_ válasza Garada (#35) üzenetére


Peterson_
addikt

Ugyan mit? :U

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#37) ceia


ceia
őstag

millenniumfalcon - kedvelem ;]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#38) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

SPOILER

Számomra teljesen beárnyékolja az egész évadot az Ahsoka körüli mizéria. Pontosabban a totális hanyagolása. Azok után, ahogy az előző évadot befejezték, illendő lett volna minimum 1 részre betenni, nem pedig egy pár másodperces cameo erejéig. Ez szerintem maga a pofátlanság, és az igazi "Lost Missions" az az a maradék 8-9 rész, amik talán az évad legfontosabb momentumai lehetnének. Mert tényleg zseni az Order 66-es szál, a tény, hogy Dooku alkotta a klónokat, az elég mindfuck, és a Yoda-s sorozat, a Sidiussal való harca is remek volt, de nem tudom értékelni ezeket úgy, hogy az egész évad alatt egy valamire voltam kíváncsi: mi lesz Ahsokával. Erre tessék. Köszi dizni, mi is szeretünk :U

SPOILER vége.

All→M8

(#39) HuMarc válasza callmeakos (#38) üzenetére


HuMarc
addikt

Wááá, nem láttam a SPOILER feliratot, most lelőtted az egészet... Mondjuk én amikor Clone Warst néztem, az még a Megaupload-os időkben volt, másfél rész belefért a 72 perces időlimitbe (ha jól emlékszem). Majd egyszer valahonnan megszerzem az összes évadot, aztán ledarálom. Addigra meg már úgysem fogok emlékezni arra, hogy DOOKU ALKOTTA A KÓNOKAT !!444!!!

(#40) ceia


ceia
őstag

Még nem néztem meg a hatodik évadot, így nem tudom, van-e benne erről szó: Az érdekelne a legjobban, mi lett Ahsokával, miután lement azon a lépcsőn, és hogy valaha visszatér-e a Jedi Rendbe. Különben eléggé eltolták az 5-ös végét azzal, hogy mindenki elhitte, hogy bűnös. Talán csak Plo Koon hitt benne, még Kenobi is kételkedett, és Skywalker is ha igazán hitt volna neki, nem engedi a hajtóvadászatot, hanem elkapja és segít neki. Képesek voltak klónokkal üldöztetni, lövetni rá.. miért nem a Jedik fogták el?? Igaza volt, hogy kilépett, hogy bízhatott volna bennük ezután.. A lovagi rangot már előbb meg kellett volna kapnia, nem értem, mire vártak még? Persze volt sok hülyeség, hiteltelen dolog a sorozatban, de még így is nagyon jó lett, nagy siker, érthetetlen miért nem folytatják.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#41) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Szerintem nagyon jóra sikeredett és teljesen egyetértek azzal, hogy egy sokkal komolyabb köntösbe burkolva lépünk be a SW világába. Nem tudom pontosan milyen korosztálynak célozták, de sztem rengeteg olyan célzást érzek benne ami kiskorúaknak egyáltalán nem jöhet át.
Az utsó 3 rész régen váratott magára. Egy külön Yoda fejezet.
Borzasztóan sajnálom, hogy elkaszálták.
Nagyon szeretem a SW univerzumot és ez a heti egy rész pont elég volt.
Valószínű most nekiállok megnézni a filmeket... :)

(#42) csongi


csongi
veterán

Megnéztem az egész sorozatot. Kár érte , hogy vége :(
Kiderül mit hoznak ki belőle a Disneyék.
De egy llyen grafikával és felnőtt korosztálynak egy egész estés frencsájz tuti kaszálna.
3D be meg ahh ne is mondjuk :D

(#43) callmeakos válasza csongi (#42) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát reméljük jövőre villant valami ehhez hasonlót a jó öreg J.J :)

All→M8

(#44) shogilaslow válasza Peterson_ (#31) üzenetére


shogilaslow
tag

Öcsém is anno kapott egy ilyen könyvet, ha jól emlékszem rá. Volt egy olyan, ami összefoglalta a 4-6ik részeket is. Le írta, hogy mi micsoda, tervrajzok minden féléről. stb.

(#45) #84221696


#84221696
törölt tag

Halihó!

Van itt még valaki? Priviben kellene segítség a sorozattal kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.