Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tescodr


tescodr
tag

Ha lenne like gomb,már likeoltam volna.Velem is elő fordult már hogy meghirdettem előző pc konfigurációm.
Pontosabban csak az alaplap/vga/proci/memória édes négyesét, 40.000ft-ért jóval a piaci értéke alatt.Jött is rögtön az első hozzászólás:20-at adok érte báttya,többet nem ér.Mikor közöltem vele hogy tudtommal nincs öcsém,és hogy nyugodjon meg a pici lelke, a kikiáltási áron is elfogják vinni hamar, akkor jött a sértődés.A másik kedvencem mikor fél disznót,2 hangszórót,műanyag asztalt kínáltak érte.Priceless :C :DD

(#2) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Hali! Én is szeretnek innen vásárolni, szinten F astra nyalánkságok, de az angolra nem reagal a Jürgen. Beiktatás téged, ha később szuksegem lenne valamihez, kereshetnélek?

Ui.: OAFH csoportban varunk ;) - Benedek

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#3) tupacamaru


tupacamaru
veterán

:C :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4) total90


total90
veterán

Én az utóbbi 6-7 évben, amióta Németországban élek elég sok üzletet csináltam a kleineanzeige-n keresztül. Kb. a fél életem nem lenne rá elég leírni a sztorikat :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) total90 válasza alkatraz3000 (#2) üzenetére


total90
veterán

Én sem reagálok ha valaki angolul ír, mert a legtöbb átbaszás... honnét tudjam, hogy nem?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) Szada85 válasza total90 (#4) üzenetére


Szada85
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy bárki, aki akár csak egyszer is eladja bármilyen dolgát az interneten beleszalad ezekbe a tipikus formákba, épp ezért én is inkább csak mesélös jelleggel írtam le, szerintem napestig lehetne oda-vissza mesélni a kalandokat. :D

Épp most van folyamatban nekem is ilyen "angolos" eladásom, a srác Portugáliából írt, hogy szeretne valamit megvenni, elsö körben én is vonakodtam, de tényleg normális stílusban is ír ( nem a szokásos, GoogleTranslate-es menet, afrikábanrekedtSvédorvossal :D ), illetve megírtam neki, hogy ha elöre elutalja ( direkt kiemelve, hogy nem letét, meg ilyen-olyan móka, hanem direkt utalás a számlámra ) az árát szállítási díjjal együtt, akkor amint a pénz a bankszámlámon van, küldöm is a terméket.
Bele is ment, ma megjött a pénz, még várok két napot a biztonság kedvéért, és utána megy a csomag.
De van persze sok csaló is, engem is környékeztek már meg.

@(#2) alkatraz3000:
Tagja vagyok én is az OAFH csoportnak, csak visszahúzódó típus vagyok, inkább read-only üzemmódban. :)

(#7) total90 válasza Szada85 (#6) üzenetére


total90
veterán

Nekem az egyik említésre méltó, hogy a profilnevemből egyértelműen látszik, hogy magyar vagyok és kaptam is egy üzenetet egy magyartól.
Akkor árultam egy mobiltelefont, 4 hónaposat és még 18 hónap garival, tényleg karc és minden probléma mentes. Az árat a neten található átlagból szabtam meg, ergo rosszabbat is árultak drágábban, de nem én voltam a legolcsóbb.

Ír, hogy "szeva magyar vagy". Nem válaszoltam, mert nem ismerkedni vagyok az oldalon. Megint ír, hogy miért nem válaszolok, meg akarja venni a telefont.
Írok vissza, hogy az első üzenetből ez nem esett le és, hogy meg akarja-e nézni, vagy máshol és posta lenne stb. stb.
Erre mind nem válaszolt, hanem, hogy ő adna érte x összeget, ami konkrétan a fele volt annak, amin meg volt hirdetve és, hogy adjam oda ennyiért, mert ő is magyar :DDD

Kapta is a választ, hogy nem és, hogy olvassa már el a leírást meg a képeket nézze meg, majd hasonlítsa már ahhoz az árat.
Ezután le hülye faszozott és ha tudná hol lakom eljönne és lezúzna ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Lacc


Lacc
aktív tag

"Ha 1Ft-od adok meg, akkor táptalajt biztosítok a “ménemírszáratgyökér” hangulatnak"
Csak nyugodtan, hál Istennek az Ebay-nél elég sokan panaszkodtak emiatt és valszeg az ilyen hirdetések le lesznek tiltva a jövőben. Próbálnak valami automata rendszert kitalálni.
Bár tudok olyanról is aki csak simán bejelenti, hogy nem valid hirdetés :D, azóta egy-két eladó áttért erre, főleg az olasz Ebay-nél látok ilyen pozitív változást.

(#9) alkatraz3000 válasza Szada85 (#6) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Na, én meg a kocsog adminja vagyok 😂

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#10) UnA válasza Szada85 (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem vagyok nagy kereskedő típus, de azt nem értem, hogy ha megjött a pénz, akkor miért kellene várni a postázással?

(#11) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Na én vagyok az egyik olyan vásárló típus, akit utálsz. Mármint nem hinném, hogy valaha rád írtam, de szeretek alkudni/alkudozni. Igaz, én nem vagyok az a hé bátyja típus, és illedelmesen mindig köszönök a végén úgy, hogy jelzem választ várok (igen, akkor is ha a válasz nem, nem eladó ennyiért).
Megihlettél, ez alapján majd én is írok egy blogbejegyzést.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#11) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Meg is lett: [link]
Köszönöm az ihletet. :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#13) Szada85 válasza ArthurShelby (#11) üzenetére


Szada85
aktív tag

Alapvetöen egyáltalán nem az alkudozással van bajom, természetesen a legtöbbször ha eladok is szoktak alkudni a jelöltek (nyilván valamennyire én is rugalmas vagyok, illetve az árat is úgy lövöm be, hogy amit szeretnék érte kapni+pici játéktér.)
Ezért nem is írtam, hogy utálnám ezeket az embereket. :)

Én azt gondolom, hogy alapvetöen két esetet lehet megkülönböztetni:
1. Amikor a piacon kínálattal rendelkezö terméket keresünk. Ilyenkor világos, hogy mindenki összehasonlítja a kínálatot, és a számára szimpatikus jelölttel próbál meg megegyezni. Itt nyilván van helye az alkunak is, mert ha nem tudsz megegyezni, akkor mész a következö jelölthöz.

2. Amikor egy ritkaságot keres az ember ( és lehet ez bármi, elektromos kütyü, bringa, autó, autós cucc, stb.)
Ilyenkor, mivel limitált a beszerzési lehetöség, ott kevésbé érzem helyét az effajta szemtelen/ sokszor alaptalan alkudozásoknak. :)

A fent leírt eset pedig ugye a 2.-es kategóriába esik, mert egy eleve ritka terméket hírdettem, amit otthon ezen kívül más forrás nem kínált, és arra próbáltak meg pofátlan módon alkudni úgy, hogy Ök is tisztában voltak vele, hogy nincs másik ilyen, illetve az ára is ennyi kint is.. :)

Most pedig megyek a cikkedhez, köszi a linket. :)

(#14) Szada85 válasza UnA (#10) üzenetére


Szada85
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, péntek késö délutánra írták jóvá az összeget, így hétfön délelött tudtam feladni a csomagot, mivel a szombat kiesett, így volt a két nap közte. :R

De villám idö alatt odaért a motyó Portugáliába, a srác már be is szerelte, nagy az öröm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.