Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) dekan0v


dekan0v
tag

Tetszett a teszt, remek bemutató lett. Árban kb. mit jelentene egy ilyen eszköz beszerzése? Mobiltelót lehetne e rögzíteni rajta?

(#3) varkokonyi válasza dekan0v (#2) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Árban attól függ hogy hol veszed. A második kérdésed pedig: gyorskötöző mindenre jó :)

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jó jó, de az FPV-s gimbalos társaihoz képest ez még mindig játék. Nekem is volt ilyen is olyan is. Ezek egy ponton megragadnak és ennyi.

(#5) dekan0v válasza varkokonyi (#3) üzenetére


dekan0v
tag

Tízezer? 50ezer? 175ezer?

(#6) egykettő válasza dekan0v (#5) üzenetére


egykettő
aktív tag

(#7) varkokonyi válasza dekan0v (#5) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Attól függ, hogy mit adnak hozzá(cserealkatrészt). 20k-50k

(#8) ricinus13


ricinus13
senior tag

Ennyiért még szódával talán. De azért 2015-ben kefés motor? Én még mindig egy saját építésűre tenném a pénzem, amit már szinte tapasztalat nélkül bárki meg tud csinálni. Annál nincs jobb. Ez inkább néz ki játéknak. De a teszt tetszett. :)

(#9) nbg


nbg
senior tag

Az utolso videon vajon milyen programmal van "rezgesmentesitve" a felvetel?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) Czmorek válasza nbg (#9) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Lehet a youtube beépített rezgésmentesítőjét használja.

(#11) dekan0v válasza egykettő (#6) üzenetére


dekan0v
tag

Köszönjük a jóindulatú választ...
Igazad van. Rákereshettem volna, mennyivel egyszerűbb lett volna normálisan válaszolnod, és beírni egy tájékoztató összeget, esetleg más is kíváncsi lett volna rá. Agy...

(#12) nbg válasza Czmorek (#10) üzenetére


nbg
senior tag

Ja hogy olyan is van, jo tudni... :D

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#13) RC-Klub


RC-Klub
újonc

Az X8 alap verziója cirka 50 környékén van (X8C), majd innen lépeget fel. Én a nagyobbakat nem is ajánlom, tegyél rá Xiaomi-t egy olcsóbb velcro kötözővel oszt jó. Amúgy nem olyan rossz gép, de ami nekem nagyon nem tetszett benne az a védőkeret. Ezt nem is értem. Az X5SC-1 mellé egy egészen jó, rugalmas műanyag keretet adtak, szinte törhetetlen. Ezen az első 5 perc alatt lenullázod mind :D

Ami ebben a kategóriában (ár) nagyon bejött, az az MJX X101, én erre is Xiaomi-t tettem.

[ Szerkesztve ]

RC-Klub modellbolt ˇ|ˇ www.rcklub.eu

(#14) D1Rect válasza ricinus13 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez azoknak van akik kibontják és repülnek vele.
Szerintem aki soha életében nem repült semmivel, nem kezdi el kibogozni a motor-prop-esc-board-váz-akksi-távkapcs-stb gubancot, mert agyérgörcsöt kapna tőle.

(#15) bekes.andras válasza egykettő (#6) üzenetére


bekes.andras
tag

... kb. annyi, mint a cikk írójának. Írok valamiről, minimum beírom, hogy hol lehet kapni, és nagyjából mennyiért... Szerintem. Valójában a cikkre sincs szükség, hiszen akár rá is kereshetünk... :U

Nem gondolom, hogy a hozzászólót kellett volna ezért kérdőre vonni...

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#16) egykettő


egykettő
aktív tag

Tény tényleg nem volt jó indulat bennem, csak azért mert kétszer is rákérdeztél az árra, lehet bennem van a hiba de úgy gondolom az ár nem egy olyan dolog amit ne lehetne 2 perc alatt megtalálni az interneten. Ha megbántottalak akkor bocsánat, paraszt voltam, de továbbra is úgy érzem, hogy azért jogos volt, csak a stílus nem.

(#15) bekes.andras: Link azért nem szokott lenni mert a cikkírók nem(mindig) akarnak(ingyen) reklámozni, az árat oda írhatta volna ez tény.
A hozzászólót csak a lustasága miatt vontam kérdőre, elég paraszt stílusban.

[ Szerkesztve ]

(#17) bekes.andras válasza egykettő (#16) üzenetére


bekes.andras
tag

Oké, nincs harag szerintem senki részéről, mi kézenfekvőnek tartottuk volna az árat, illetve a beszerzési lehetőségre való utalást, te azt, hogy rákeressünk. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#18) Osiris


Osiris
őstag

...mert olyan jó, mikor rákeresel valamire a google-el és a találatok nagy része különböző fórumokat hoz, ahol azt olvashatod, hogy "Keress rá ba+". Ezért nem szoktam én ilyen hozzászólásokat gyártani, ha nem nagyon muszáj.
A cikkből egyébként szerintem si hiányoznak ezek az alapvető adatok, amik a közönség 90%-át jelentő drónokról mit sem tudó felhasználóknak jól jöhet. Javaslom a mobilarénás telefontesztekhez hasonló felépítést a cikkírónak. Szerintem amúgy jó a téma és hiánypótló. :R

(#19) fape


fape
senior tag

Számíthatunk majd egy MJX 101-s tesztre is?
Esetleg összehasonló írásra?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#20) maj-viktor


maj-viktor
őstag

nettó 125$, bruttó 50E Ft körül van a SYMA X8C

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#21) dekan0v


dekan0v
tag

A cikk egyébként szerintem rendben van. Nekem kellően informatív volt. Szerintem ebben a témában több még a laikus mint a valamit hozzá konyító így bőven van létjogosultsága.

(#22) varkokonyi válasza ricinus13 (#8) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Ez engem is meglepett. Elég gáz

(#23) Kormi76 válasza fape (#19) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Egy rövid összehasonlítás az mjx 101-essel engem is érdekelne!

(#24) RC-Klub válasza egykettő (#16) üzenetére


RC-Klub
újonc

Köszi, így van, mindem marketing célú szöveget mellőznünk kell.

RC-Klub modellbolt ˇ|ˇ www.rcklub.eu

(#25) RC-Klub


RC-Klub
újonc

Jó ötlet, megírom ezt a cikket is. Amúgy csak próba volt van e rá igény, de ezek szerint van. Mivel én ezekkel foglalkozom, nem írhattam ki hol vehető, de hozzászólásban azt hiszem megtehetem. Max törölve lesz.

www.rcklub.eu

RC-Klub modellbolt ˇ|ˇ www.rcklub.eu

(#26) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Köszi a cikket! :R
Egy quadcopter vásárlás előtt állok, de még nem bírtam dönteni milyet vegyek. Nem sokat szánok rá, valszeg első kamera nélküli lesz. :DDD

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#27) marciart11


marciart11
aktív tag

Lehet nem szép de nézzétek meg mennyibe kerül egy CX20, összeadjátok hány motor kell hozzá + gimbalt már nem bir el, már nem sokkal drágább. :))

(#28) RC-Klub válasza marciart11 (#27) üzenetére


RC-Klub
újonc

Osztom a véleményed, a CX-20 vagy a CX-22 nem egy rossz vétel.

RC-Klub modellbolt ˇ|ˇ www.rcklub.eu

(#29) marciart11 válasza RC-Klub (#28) üzenetére


marciart11
aktív tag

:R Az a gond vele hogy tény ezért a pénzért nem repül rosszul és erős, de kezdő gépnek nem jó(ahoz már dága és nagy), aki meg túl van kezdő gépen az meg szeretne stabil videót csinálni tehát gimbal az alap. Pont az a kategória ami nem igazán jó senkinek.

(#30) ilyen_85 válasza RC-Klub (#28) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Köszönöm a cikket, nagyon jó volt olvasni, régebben nem érdekelt a téma, de mióta láttam egy fpv-s versenyről egy videót, kicsit átértékelődött bennem az egész drónos téma.

Elkezdtem videókat nézni a yt-on, és rátaláltam egy hubsan x4 típusú (abból is a hubsan x4L tehát az újabb kétféle színű leddel ellátott) darabra.

Találkoztál már vele/van esetleg róla tapasztalatod, hogy milyen valójában. Abszolút kezdőként venném, hogy gyakorolhassak. Jó lenne egyszer versenyezni, csak ahhoz először tapasztalat és sok pénz kell :) először egy ilyen olcsóbb darabbal kezdenék. Meglepett, hogy ennyiért is vannak már drónok, sokkal drágább mulatságnak gondoltam.

Ez a videó hozta meg hozzá a kedvem:

https://www.youtube.com/watch?v=NsxyV-kgfio

(#31) XDAnonymus


XDAnonymus
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Xiaomi Yi kamerám. Eddig volt egy kis quadrokopterem, valamennyit tudtam vele gyakorolni, de most kéne egy ami elbírja a kamerát és a lejjebb belinkelt gimbalt. Ezen kívül jó lenne, ha minimum kétszáz métert engedne a távirányító, és minél olcsóbb lenne.
Tudnátok segíteni?
Előre is köszi.
(Azért nem off topic mert ez az X8C is szóba jött :)
A link: http://m.banggood.com/Light-FPV-Brushless-Gimbal-wMotors-Controller-For-DJI-Phantom-p-968168.html

(#32) _X10Dead_ válasza XDAnonymus (#31) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Erre is lehet gimbalt rakni, csak nem 200 grammosat, hanem ezt:
[Walkera G-2D]
Nem a legolcsóbb, de csak 120 gr. és mivel 7.4V-tól működik, meg lehet csapolni az X8 saját aksiját.

Az X8 távirányítója nem a szokásos ipari hulladék, még ha annak is néz ki, simán lehet 300m felett is repülni vele, ha van elég jó szemed is hozzá.

Bocs a nekróért.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#33) fape válasza _X10Dead_ (#32) üzenetére


fape
senior tag

Azért csak csinján a gimballal. Én egy sima antivibration gimbal-lal (58g) (nincs rajta elektronika se vezérlő) + yicam (70g) / sj4000 (60g) repültem pár alkalommal. Nem elég, hogy kegyetlen lomha lett de még volt random zuhanás is (bár az lehet csak a szél miatt volt).

A másik, hogy a yi nem fog bele férni a walkera g2d-be, mert nagyobb. Reszelni kell ha nem akarsz postás gumizni.

(én is ezt a gimbalt néztem ki az X8C-hez, de majd csak a cx20-ra rakom rá.)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#34) RC-Klub


RC-Klub
újonc

A legfrissebb cikkeimet már a webáruházunkba töltöttem fel, az uccsó az Eachine E58 használata volt. Jól elhanyagoltam a logout-ot, de ezt pótolni fogom, van jó sok drónunk és autónk, amiről lehet írni. :))

[ Szerkesztve ]

RC-Klub modellbolt ˇ|ˇ www.rcklub.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.