Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Simán, minden meglett elsőre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sehogy, de még tart. Kresz 1 hibapont, rutin elsőre, forgalomból viszont még nem volt vizsga. Az az baj, hogy egy ideig jól vezettem, de most már úgy csinálok, hogy lesza*rom, és megyek előre. Meg is lett az eredménye, az oktató a 30.-ik percben azt mondta cseréljünk. Decemberben kezdtem...

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3) Z86


Z86
őstag

Nekem a rutinpályán egyetlen olyan dolog volt, ami egyből ment, az emelkedőn elindulás. Vizsgán viszont annyira paráztam, hogy nem bírtam egyenletesen felengedni a kuplungot és kétszer is lefulladtam (szerintem remegett a lábam), harmadszorra az oktató tartotta meg. Onnantól kezdve aztán minden ment csont nélkül, a forgalmi is.
Ez utóbbin mindenféléről beszélgetett az oktató meg a vizsgabiztos, olyan volt, mintha nem is figyelnének. Különféle témák kerültek elő, pl. hogy a vizsgákon melyik lánynak mennyire látszott a mellbimbója a ruháján keresztül meg hasonlók. Ez rám nagyon nyugtatólag hatott, így ott már egyáltalán nem hibáztam.

[ Szerkesztve ]

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) atom87


atom87
aktív tag

Mentek elsőre.
Mikor a szintemelő vizsgát csináltam A kat.-ból, akkor a rutin vizsgán a jó öreg Simon volt a vizsgabiztos (Nagykanizsa). Épp mondom a műszaki dolgokat, mikor belekérdez, hogy: "Hány ütemű ez b@zdmeg" - én meg majdnem elröhögtem magam, nem sok tartott vissza.
Ilyen az öreg stílusa... :DD

Kawasaki z1000

(#6) danih


danih
addikt

Én fordított helyzetben vagyok - vettem autót, de azóta is bactam lerakni a jogsit. Rutinvizsgánál tartok. Kresz könnyű volt, mert előtte való nap végigmentem a kérdéseken :)

(#7) DeltaPower


DeltaPower
őstag

kresz simán elsőre.
rutinon egy ezer éves csotrogánnyal mentem, intenzív gyorsítás résznél kilökte a 3-ast: bukta. másodikra úgy paráztam mint az őrült, y-megfordulás, persze elb***tam. harmadikra 0 hibaponttal meglett.
forgalom elsőre, 1 vagy 2 hibaponttal, rá is kérdezett a vizsgabiztos hogy mióta vezetek mert meglepően simán ment.

egy jó tanács: vegyél egy akármilyen olcsó autót átmenetileg, ha más lehetőséged nincs vezetni (céges kocsi pl). haverom kb 4 éves jogsival most vett autót, és jóformán újra tanulja a vezetést. nagyon ki lehet jönni a gyakorlatból.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#8) vans? válasza Winner_hun (#1) üzenetére


vans?
őstag

Nekem is.

hábm bábm

(#9) kmisi99


kmisi99
addikt

Én most kezdhetném de rohadtul nincs hozzá kedvem :DDD

(#10) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Nekem a kresz nem lett meg elsőre, 11hiba, másodikra meglett, a rutin-t, városit 0 hibaponttal csináltam meg, lusta voltam a kreszhez:D Egyébként 5-6 éve van jogsim, még nem csináltam szabálysértést, nem úgy azok akik velem egy időben tették le haverok, unokatesó, mind már legalább 3x összetörte a kocsit, barátom letörte külön-külön mindkét visszapillantót, az elülső lökhárítót meg még ki tudja, hogy mit, unokatesóm beborult a régi Taunusával az árokba, most a jogsiját vették el valamiért, majd holnap megtudom, hogy miért -.- Nem értem őket, vizsga után nekem is azt mondta a vuzsgáztató, hogy nagyon jó voltam, de hogy ha majd vezetek akkor nem kell ennyire sportosan (pedálkezelés). Azóta is sportosan vezetek, nem nagymammer verzsön, mégsem vezetek szabálytalanul...

(#11) koshmar


koshmar
őstag

Bár nekem csak A1-ből van egyelőre, de:

KRESZ hibátlan lett, a rutin is, a forgalmi már annyira nem...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#12) Jim-Y válasza koshmar (#11) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát pedig szerintem vezetni könnyebb mint a kreszt 0 hibásra megcsinálni...

(#13) koshmar válasza Jim-Y (#12) üzenetére


koshmar
őstag

Nálam valahogy mégis fordítva volt. :U

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#14) Jim-Y válasza koshmar (#13) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jó, mondjuk én úgy kezdtem vezetni, hogy: "papa, jövő héten kezdem a jogsit, nem tudnál mutatni pár dolgot előtte itt az udvarban, persze kisfiam.." -> irány a főút, felénél leáll a szélére, na akkor most te jössz:D Azt se tudtam, hogy mi-mire való, de azért már előznöm is kellett meg minden..

Jó hát nagyfater volános volt, meg a katonaságban sofőr, fuvarozó miegyéb, nem szarozik :DDD Azóta én ugyanígy tanítom barátnőmet, ha nálam bejött ..:P

(#15) ftc válasza Jim-Y (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

Még véletlenül le nem állítanak a zsaruk...onnantól mind2-en bajban vagytok!

Sokkal ésszerűbb egy elhagyatott helyre menni ahol tudod nincs forgalom.

(#16) koshmar válasza Jim-Y (#14) üzenetére


koshmar
őstag

Tehát egyből be a mély vízbe. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17) Jim-Y válasza ftc (#15) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én délvidéken lakom, (de pesten tanulok már 4 éve, de ez még otthon volt, akkor raktam le a jogsit). A főút pedig nem volt messze a déli határtól, arrafelé nem sok járőr jár, szóval ettől nem féltünk :) Mármint nem a határon nincs sok járőr, ott biztos van, de a főúton a város és egy falu között nincs sok zsernyák .

[ Szerkesztve ]

(#18) darál0w


darál0w
Jómunkásember

0 hiba kreszen, rutinbol megrántottak, mert tul gyorsan mentem, de másodszorra már okosan csináltam , forgalom elsőre.

majd később 2 év kihagyás után a szigorítotton is meglett elsőre a kresz és a forgalom :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én 1 éve járok. Lassan nekem is forgalom.

(#20) Samus


Samus
addikt

KRESZ 3 hibapontos (72/75), rutin elsőre, hiba nélkül, forgalmi harmadszorra (először rosszul kanyarodtam, átmentem egy záróvonalon, másodszor nekitolattam a magasított útpadkának parkolásnál, harmadszorra hiba nélkül megvoltam).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) Sub-ZeRo válasza Z86 (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem meg pont az ment, az emelkedő. Mondjuk nekem tolatás balra beállásom volt a kapubejáróba.

(#4) Mr.Csizmás: Hát ez kész.

(#10) Jim-Y: Nálunk olyan vizsgabiztos volt, hogy 2-3 hibapontot általába mindenkinek beír. Nem figyelsz a tükörbe, "durva megállás" stb. Egyszer lefulladtam, mert a zebrán elsőbséget akartam adni egy öregbácsinak, de ő meg nekem akart. Én meg nem tudtam mit csináljak, erre a vizsgabiztos meg az oktató is mondta, hogy indulj már! És leugrottam a pedálokról. :DDD Én is sportosan, rám is lett szólva hogy finom a váltásokkal. :B

(#19) SymbianOS: Jól elhúzódik neked. :F

Akkor egy kis sztori. :DDD Rutin pálya, 40 fok a kocsiban. Én hátul pihenek, srác elől a tolatást tanulta. Úgy csinálta, hogy előre nézett, az oktató hátra és így mentünk hátra. Hát sírtam a hátsó ülésen. :DDD Az oktató megszólal hogy, na akkor előre megyünk, te nézel hátra, én meg előre. Gyerünk egyes... :D Szóval voltak dolgok.
Akkor másik. Ez velem történt. Kb 1,5 órája vezettünk a rutin pályán, elsőnek voltam. Pihenünk, kint álltunk a kocsi mellet én meg ilyet szólok a Sanyi bácsinak: Sanyibá, jövőhéten vizsgázunk? Erre ő: Jó hogy mondod, gyere te vezetsz, megyünk az irodába és beírunk titeket. Pedig csak "elfingottam" magam hátha jó poén lesz. :DD
És beírt minket, ha nem mondom, akkor 2 hét múlva mehettünk volna. Szóval jó volt. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22) madgie válasza Sub-ZeRo (#21) üzenetére


madgie
titán

"Nálunk olyan vizsgabiztos volt, hogy 2-3 hibapontot általába mindenkinek beír"

Nálunk meg olyanok, akik a napi adagjukból minimum hármat mindig (!) megbuktattak. Kétszer én is beleestem ebbe a megbuktatandó kvótába, aztán harmadszorra úgy mentem át, hogy életemben nem vezettem olyan rosszul :D

(#23) Sub-ZeRo válasza madgie (#22) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az szép. :Y De csak meg lett. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#21) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pénz.

(#25) mrlt


mrlt
tag

Kresz másodszorra lett meg mer nem tanultam :U EÜ vizsgán úgy szóltak rám hogy ne lélegeztessem már úgy a babát mer szétdurran :DDD , rutin simán, a forgalmi vizsgán meg az oktatómnak csókos pajtása volt a vizsgabiztos, kihúztam az útvonalat vizsga előtt, de nem az után mentünk, hanem arra amit az oktató mondott, én csak vezettem ők meg valami tök másról beszégettek egész végig. Hibátlan lett a vizsga :) . Salgótarjánban csináltam a jogsit, 5 éve vezetek soha nem volt még balesetem.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#26) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#24) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát igen, sajnos nekem is nagyon sokban van, pedig még a C,D,E hátra van, meg az A-t is lehet lerakom... De egy kész vagyon... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27) Kassadin válasza Sub-ZeRo (#23) üzenetére


Kassadin
addikt

Lehúzás megy ott is, mint ebben az országban mindenhol. ;)

(#28) Sub-ZeRo válasza Kassadin (#27) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudom, + a statisztikához is kell anyag. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29) koshmar


koshmar
őstag

Nekem A1-ből minden ment elsőre.

De az már lejárt lemez, mostanában már a B-n gondolkodom.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#30) zoo8800


zoo8800
veterán

2,5 hónap alatt meglett minden, elsőre. Órából többet vettem a kötelező 30-nál, asszem 35 óra körül vezettem.

rip and tear, until it is done

(#31) eddie17


eddie17
addikt

Nálam minden elsőre meglett, egyetlen dolog volt forgalmi vizsgán.
Előtte nem sokkal cserélte az oktatóm a váltógombot, és forgalmi vizsgán pont tolattam volna be egy parkolóhelyre, és ezen a típuson úgy van, hogy a gomb alatt egy körgyűrűt fel kell húzni, és úgy berakni a helyére.
Na mivel után gyártott volt a váltógomb gyönyörűen a kezembe maradt szoknyástul a váltó, csak a fémpálca meredt kifelé ahol előtte a váltó volt.
Hirtelen azt sem tudtam fiú vagyok vagy lány, csak bambultam a fejemből a váltóval a kezemben. Gyorsan ketten az oktatóval visszahekkeltük, és sikeresen levizsgáztam. Még jó, hogy a biztos nem kötött bele abba, hogy szétszedem az autót menet közben. :)

(#32) Alastair'


Alastair'
nagyúr

1989-ben

Alister from Hell

(#33) máyköl


máyköl
veterán

Mennyiből jöttél ki végül?

Én szeptemberbe kezdek, bár rohadtul nincs kedvem.

(#34) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Most kezdem

Iphone 7

(#35) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sehogy, és nem is lesz.

(#36) FET-MEN válasza Crystalheart (#35) üzenetére


FET-MEN
veterán

Mi az oka ?

Iphone 7

(#37) Crystalheart válasza FET-MEN (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Több oka is van. Egyrészt nem akarok hozzájárulni a gépjárműforgalom és a zajártalom növeléséhez. Másrészt olyan rém szórakozott, figyelmetlen és szétszórt vagyok, hogy ezzel így néhány életet biztosan megmentek. :D

(#38) FET-MEN válasza Crystalheart (#37) üzenetére


FET-MEN
veterán

Így már értem :D

Iphone 7

(#39) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Én anno 2006-ban kezdtem el jogsizni. Kresz, eü, rutin elsőre (bár ott már nem volt elégedett velem a vizsgáztató) forgalmi 2 bukta. Épp utána mentem külföldre, így nem fejeztem be.
Most nemrég kezdtem újra, kresz megvan (nem sokat tanultam rá 8db 1pontos hiba), régi eüt szerencsére elfogadták (2006-ban egy óráig szopatott a vizsgabiztos mindenkit), januárban kezdem a gyakorlatot, ugye már külön rutin vizsga nincs. Remélem elsőre átmegyek.
Régen az volt a buktató, hogy "nem érzem az autót" (ugyanaz a vizsgabiztos volt kétszer is) Valamennyire igaza is volt, a kb 55 óra vezetés is kevés volt akkor nekem, de nem volt több időm rá. Most nem kerget a tatár, a lényeg, hogy meglegyen.
Ismerősök közt van pár ember, akinek egy-két bukás sok évre elveszi a kedvét a jogsizástól és feladják.
Nekem csak sokszor nem volt rá lehetőségem, de most mindenképp le fogom tenni, ha törik, ha szakad.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#40) Brotha00


Brotha00
tag

Nekem lassan 10 éve van jogsim (jó hogy belebotlottam a topicba megnéztem és nemsokára hosszabbítani kell :DD)
Viszont egy jó sztorim van! Faterom kamionsofőr és hát jogsi elött azért én már vezetgettem mert hát mért ne. Mikor mondta apám hogy akkor ideje elmenni megcsinálni egy "jótanácsot" adott: "Fiam, amikor már mész vezetni, akkor ne áruld el az oktatónak, hogy már tudsz vezetni mert megszivat"!
Én büszkén véggicsináltam mindent eljött az első rutin vezetés idehje! Oktató a központban kérdezte hogy vezettem-e már? Mondom: "Én még sose"! Ilyet szól,: "Jó semmi baj azért ülj be és megprobálunk eljutnia rutinpályáig!" Mi volt az első! Beült ő majd beülök én! Egyből állitom az ülést a tükröket mindent magamhoz igazitok! Ez volt a hiba :DD

Az oktató egyből levágta hogy vezettem már (és végig szivatott utána). De meglett és már ha az orvos nem ad "E"-t akkor meglesz tovább is :D

A kocka el van vetve...

(#41) VegyesTamás válasza Brotha00 (#40) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Régóta vezetgetek sunyiban, (rallyhoz nem kellet a jogsi :B ) 1 hónapja letettem a jogsit is végre hozzá, KRESZ 2 bukás (1x nem értem oda, (dugó :W ) 1x meg buktam) Forgalmi elsőre... 2hete átvettem a jogsimat, aztán most boldogság van..gőzerővel meló, hogy tudjak venni egy velem egyidős rozsdát, hogy tudjak még dolgozni :D
Folyamatban van egy T kategória is (mezőgazdasági vontató) Kresz, Munkavédelem, Rutin, Biztonságos üzemeltetés elsőre, még egy forgalmi van aztán ennek is vége, és most egy ideig hagyjanak a jogsikkal, mert ez is sok pénz volt :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.