Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dave666


dave666
aktív tag

Köszi nagyon jó cikk :R
Talán jövőre már elérhető áron lesz a 64GB-os vagy nagyobb :)
Akkor majd beszerzek egyet :K

Dave666

(#102) Male válasza Sk8erPeter (#95) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor ok :)

IE-hez: IE8 is már rendben volt... legalábbis nekem még nem volt vele bajom, eddig minden ugyan úgy jelent meg benne, mint FF-ben... IE6-7 az más, oda tényleg kellett külön CSS szinte mindig... de a gugli az új lépésével talán végleg kinyírja már ezeket.
Sok felhasználót nem nagyon érdekel a testreszabhatóság és egyéb beállítások... soha az életben nem nyúl hozzájuk, csak rákattint a kék e-re, és beírja, hogy facebook, meg hasonlók... igazából azt sem tudja, hogy az egy böngésző, és hogy mit is csinál, de nem is érdekli.

(#103) - = Zk = - válasza BiP (#53) üzenetére


- = Zk = -
félisten

káros?:Y... fasza. akkor jobban járok a tányérossal, mint az SSD-vel?..hm. pedig egy olcsó 64GB-os elegendő lett volna oprendszernek szvsz...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#104) BiP válasza - = Zk = - (#103) üzenetére


BiP
nagyúr

"akkor jobban járok a tányérossal, mint az SSD-vel?"
Nem. (Szerintem rendszer alá ideális az ssd.) Csak ssd-re felesleges defragot bekapcsolni, mert az feleslegesen ír rá, előnye meg nincs. => ergo káros, mert úgy használja, hogy nem kéne. És bár amúgyis sok évet kibírnak az SSD-k, mégiscsak korlátozott az írási műveletek száma, minek rövidítsük az élettartamot feleslegesen?
(indexelést visszavonom, végülis azzal nincs olyan sok írási művelet, ami komoly mértékben számítana)
Defragról viszont _mindenhol_ azt mondják, hogy ki kell kapcsolni. Eleve hdd-re van kitalálva, ssd-n nincs létjogosultsága.

De hát az egész cikk lényegében erről szól.

[ Szerkesztve ]

(#105) - = Zk = - válasza BiP (#104) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a cikket nem nályaztam át, ugyanis én ehez a részéhez sík hülye vagyok, beismerem. van kérdésem ,felteszem. ha szerencsém van, valaki segít, és leegyszerüsítve elmond nekem ezt-azt:C

" korlátozott az írási műveletek száma,"
ezt valaha ki lehet/fogják küszöbölni vajon?:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#106) BiP válasza - = Zk = - (#105) üzenetére


BiP
nagyúr

Teljesen nem hiszem, technológiai adottság. Persze ez folyamatosan növekszik. Alapból jópár évre van kitalálva, de azért ha valaki nem okosan használja, azért el tudnak használódni a cellák. Elsőgenerációs ssd-knél ez talán fontosabb kérdés volt, mint a maiaknál.
(hdd-nél ugye a ki-bekapcsolások száma volt korlátozott, de ez is olyan, hogy nagyon sok év alatt "fogy el")
Ebben segítenek a beépített wear-leveling algoritmusok, és ahhoz, hogy ez jól tudjon működni, azért ajánlják a min. 20% szabad helyet.

[ Szerkesztve ]

(#107) - = Zk = - válasza BiP (#106) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, ezeket a szavakat olvasva, úgynézem nem az én életem egy SSD:U...
remélem kitalálnak valamit, de érdekes kompromisszumokat "kének/kell" kötni egy SSD élettartamnöveléséhez..hm. vagy csak én nem látom, fától az erdőt... :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#108) BiP válasza - = Zk = - (#107) üzenetére


BiP
nagyúr

"vagy csak én nem látom, fától az erdőt..."
Igen:)
Jó dolog az SSD, hidd el. Én is féltem tőle, mert idegen volt, meg drága. Ma már megfizethető, egy 64-est már lehet egy hdd árából venni, ami már elég egy win7-es rendszer alá. (persze méretre kisebb, mint egy hdd, de ha jót veszel, a sebesség viszont kárpótol)
1-2 ilyen jellegű összefoglalót kell elolvasni, (főleg a már többször említett ph-s ssd teszteket) telepítés után belőni a rendszert, és utána élvezni :)

Én anno azért vettem, mert valamit szerettem volna bővíteni a gépben, és ez volt a szűk keresztmetszet. Nem bántam meg azóta sem. Nagyságrendekkel gyorsabban reagál a rendszer, végre érzem, hogy gyors a gépem, nem fogja vissza a hdd.

[ Szerkesztve ]

(#109) Gorneck válasza - = Zk = - (#107) üzenetére


Gorneck
titán

Veszel egy 96gigás Kingsztóóónt 32ért, hazaviszed, beteszed/beszereled a gépbe, telepítesz, ha kész van élvezed...kb ennyi dolgod van egy SSDvel...nem kell túlparázni a dolgot...

Gorneck#1239

(#110) - = Zk = - válasza Gorneck (#109) üzenetére


- = Zk = -
félisten

noh, ezt már világosabban értem. köszönöm:C....

egy átlag "buta" júzernél mennyi időt lehet jósolni egy SSD-re, élettartamra?:U... sry :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#111) Raucher válasza - = Zk = - (#107) üzenetére


Raucher
tag

de érdekes kompromisszumokat "kének/kell" kötni egy SSD élettartamnöveléséhez..hm.

Nem kell kompromisszumokat kötni.
De az SSD más mint a HDD.
Például a töredezettség érdektelen, mert minden cellát azonos idő alatt lehet elérni. A merevlemeznék meg fejpozicionálással jár, ami lassítja az adatelérést.
Az SSD is igényel külön gondozást, de azt ellátja az elektronikája önállóan, illetve Windows 7 operációs rendszer szintjén kezeli. Nincs vele közvetlen teendő.
Ezért nem szabad töredékmentesíteni az SSD-t, csak a felesleges cellák közötti adatmozgatás, amit az elektronikának később újra át kell rendeznie. (Felhasználói beavatkozás nélkül, folyamatosan rendben tarja.)

Az, hogy sokan (szerintem) túlzott módon óvják az SSD-t, hozzáállás kérdése. Esetleg jóval drágább processzorokat és VGA kártyákat húznak, amiknél nem érdekes, hogy idő előtt megy tönkre.

Szóval nem kell mindentől óvni, csak a "kártékony" beavatkozásokat érdemes elkerülni. (pl drefag.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#112) - = Zk = - válasza Raucher (#111) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem. mostmár egyre tisztábban látok. köszönöm....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#113) Gorneck válasza - = Zk = - (#110) üzenetére


Gorneck
titán

Semmi hasonló feljegyzés sincs, ahogy arról sincs, hogy mit jelent ez a sok "hasznos" tweak...előbb döglenek az SSDk egyéb okok miatt.
Acer pl csak Intel cuccokkal szereli a gépét...IBM megint mással...

Intel kell venni, arra most sok gari van és persze a fontosabb cuccokról legyen mentés...utóbbi sztem eléggé egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#114) - = Zk = - válasza Gorneck (#113) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jogos a pont. én a crucialt néztem ki magamnak :U..de az nem ma/holnap lesz....

Nekem csak oprendszernek kéne az SSD, ezért írtam a 64Gb-osat.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#115) Sk8erPeter válasza Male (#102) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez sajnos igaz. :K Mondjuk pont ezért kezdtek el lázadozni a konkurrens, kisebb piaci részesedéssel rendelkező böngészőgyártók, mint az Opera, hogy ugyan vegyék már ki a windózokból azt, hogy alapból az IE van telepítve, ezáltal teljesen egyértelművé téve az egységsugarú Pistikének vagy Mancinak, hogy mit kéne használnia, hogy elérje a ZZZinternyetet. :P
Ja, amúgy igaz, hogy az IE8-cal is már jóval kevesebb gond volt, mint a korábbiakkal, de sok megosztott pluginnél, témánál, stb. látni azt is, hogy szükség van némi IE8-hackelésre is. De szerencsére az már jóval kevésbé jellemző, mint amennyire IE6-ra, és még 7-re is kellett külön babrálni.

Hogy picit ON is legyek, ha már az írási műveleteket akarjuk redukálni, akkor akár még visszatérhetünk a FAT32-es fájlrendszerre is az NTFS-ről! :DD

(#104) BiP:
a defrag témája kapcsán az ütemezett töredezettségmentesítést egyébként is érdemes lehet kikapcsolni. Ha benézel egy adatmentő topicba, liksoft, akinek ez a szakmája, szívrohamot kap az ilyen automatikus fájlstruktúra-átszervező műveletektől, mert adott esetben adatvesztésnél ez jelentősen ronthat még pluszban a helyzeten.

Megtaláltam, itt írja le liksoft egész konkrétan, mi is a magyarázata annak, hogy érdemes kikapcsolni az automatikus defragot és chkdsk-et: [link]. Neki hihettek, vélhetően bármelyik itt hozzászólónál több vinyóval volt már dolga eddigi élete során.
Sőt, ha akár a fájlrendszer hibájának gyanúja is felmerül, akkor is elvileg tilos a defrag, mert lehet, hogy így véglegesíted az adatvesztést - vagy ha nem is véglegesíted, tovább rontod a szituációt.
Csak akkor érdemes töredezettségmentesíteni meg chkdsk-elni, ha biztos jók a körülmények (a hirtelen áramkimaradás ellen úgy tudom, már van védettség, mert a töredezettségmentesítő csak akkor helyez át véglegesen adatokat, ha már amúgy is mindent sikerült átrendeznie, addig az eredeti helyén meghagyja - de erről pontosabbat valszeg liksoft tudna mondani).
Igazából sok olyan dolgot adnak az emberek kezébe, meg sok olyan dolgot automatizálnak Windows alatt, ami nem biztos, hogy jó. Erről az adatmentő szakemberek nyilván többkötetes regényeket tudnának írni.

Most ez nem feltétlenül neked szólt, BiP, hanem úgy mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#116) Male válasza Sk8erPeter (#115) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, utána már a hozzáférési jogokkal sincs gond ;] , és túl nagy filejaink sem lesznek, így helyhiány sem várható az SSD-n :DDD

(#117) Sk8erPeter válasza Male (#116) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Remélem az azért érezhető volt, hogy a FAT32-re való visszaállást csak poénból írtam. :DDD

Sk8erPeter

(#118) BiP válasza Sk8erPeter (#115) üzenetére


BiP
nagyúr

De hát sokmindennel így van. Biztonság vs. kényelem, és ezen a skálán kell megtalálni a megfelelő egyensúlyt.

Ha már így véletlen folytán megszólítva lettem:
Az automatikus dolgokat én sem igazán szeretem. Majd defragolok én magam, ha épp olyanom van :)
(bár ssd-n már nem kell, a hdd-im meg túl nagyok már ehhez, és lényegében csak tárolásra vannak, sebesség másodlagos)
Adatvesztés esélye esetén meg mielőbbi leválasztás, hogy minél kevesebb írás legyen rajta. Majd nyugodt körülmények között image copy, aztán abban lehet turkászni.
Persze profi környezetben ennél több lehetőség is van.

[ Szerkesztve ]

(#119) Male válasza Sk8erPeter (#117) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, csak gondoltam megemlítem pár előnyét :D

(#120) scope2007 válasza BiP (#80) üzenetére


scope2007
addikt

nem, nem.. ezt direkt ide készítettem.. mivel ahogy fogalmaztál ilyen külalakban biztos nincs, ezért egy ilyen is igazán elfér a többi között :) :R

-----------
egyébként Sk8erPeter és BiP köszi.. értitek hogy én hogy látom ezt a rendszervisszaállítás dolgot... nem vagyok egyedül.. ;]

Athlon64+: volt régebben prefetch is benne.. de kivettem direkt mert se előnyét nem láttam, se hátrányát.. próbáltam mindkettővel... lehet 2gb-os gépben jobban kijönne valóban az előnye.. nálam nem jött ki.. azért is hagytam szó nélkül.. legyen csak bekapcsolva és done :)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#121) scope2007 válasza Gorneck (#109) üzenetére


scope2007
addikt

Én már nem is szeretek olyan gép elé leülni, amibe nem SSD van.. :D

Gorneck23: ........

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#122) Gorneck válasza scope2007 (#121) üzenetére


Gorneck
titán

Én se. :D

Gorneck#1239

(#123) Thunderzolee

Ezt hogy lehet előcsalogatni? :F
Nekem ott csak üres hely van.

Egyébként érdekes, mikor az SSD-s topicban érdeklődtem afelől, h van-e olyan program ami kiírja az SSD-re mennyi adat lett már írva, nem tudtak segíteni. Itt meg azt olvasom, h ez csak egy a sok közül.
Mondjuk RAID tömböt ez se lát, de ezt még megoldanám, csak legalább kiírná a program, h mennyire van használódva. :/

mod:
Kipróbáltam a pro verziót is, az sem írja. :O

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#124) Gorneck válasza Thunderzolee (#123) üzenetére


Gorneck
titán

A SSD tudja egyáltalán? Raiden keresztül is kéne annak a funkciónak működnie?

Gorneck#1239

(#125) Thunderzolee válasza Gorneck (#124) üzenetére

Kettő SSD-m van RAID-ben (win7), illetve egy RAID nélkül (XP).
A RAID nélkülivel ki tudtam próbálni az említett programot, és azzal az SSD-vel nem jelent meg semmi.
(A RAID-ben levőket meg majd kipróbálom egy másik gépben.)

De azt nem tudtam, h az SSD-nek is támogatnia kellene ezt a funkciót. Akkor nyilván erről van szó, és azért nem jelenít meg ott semmit, mert eleve az SSD nem támogatja. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#126) Gorneck válasza Thunderzolee (#125) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem igen, pontosan nem emléxem melyik funkció is ez, talán a host writes.

Gorneck#1239

(#127) spiritex


spiritex
veterán

"Start Menü / Számítógép / (jobb egérgomb a meghajtón) / Tulajdonságok / Hardver / (kiválasztani az SSD-t) dupla klikk / Házirendek fül
A Házirendek fül alatt a "Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön" bepipálása."

Ez az opció mire való? Mit jelent a gyakorlatban az, hogy a puffert üríti (ha nem tiltom le) ill. ha nem tudja üríteni (mert letiltom)? Miért figyelmeztet a cikk, hogy ha ezt az ürítést letiltja az ember, akkor nem árt egy szünetmentes? Így hogy nincs szünetmentesem, mire számíthatok, ha elmegy az áram? Hogy az op.rendszer megsérül? Vagy az a program, amit éppen használtam, vagy az az adat, amit éppen másoltam? Van-e aggódni valóm?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#128) MasterDeeJay

Pár napja kezdek ismerkedni egy SSD meghajtóval.
Azaz konkrétan egy Kingfast 16gb-s modelről van szó 44 pin-es ATA felülettel. Fogyasztás és zajcsökkentés céljából vettem meg, teljesítményre természetesen gyorsabb mint az előző 40gb-s hagyományos ATA vincsi. Akármit csinálok nem megy 60-70mb fölé semmilyen érték (aida64 read), ATA100 módot tud csak a noti amiben van (Dell D500). A célnak megfelel és gyors, pörgős a rendszer (xp bootolás agyontelepítve is 2 csík). De ha lehet valamit gyorsítani rajta akkor kihasználnám a lehetőségeit.

A probléma az hogy ez az SSD life progi nem ismeri fel, pedig smart értékeket tudok olvasni belőle aida64-el.
De nem SSD ként ismeri fel az aida64 sem, hanem sima vincsiként (fejek, cilinderek, szektorokat ír de értelmetlen értékekkel)

Szándékosan SLC chipeset vettem mivel szerverként is üzemel. 10eFt-ba került.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#129) Syl válasza spiritex (#127) üzenetére


Syl
nagyúr

Az írás puffert nem üríteni azonnal annyit jelent, hogy a lemezre felírandó információ ideiglenesen a memóriában tanyázik. Ha ilyenkor jön egy áramszünet, akkor ezen adatoknak könnyes szemekkel intesz búcsút. (És itt nem csak pl. egy szimpla word dokumentumra kell ám gondolni.)
Én egyszer megjártam. Nem tudom a rendszer hová mit írhatott éppen amikor beütött az áramszünet, de utána tök üres volt az SSD! Még a partíciók is eltűntek róla!!! :(
Szerencsére volt pár napos teljes rendszermentésem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#130) Sk8erPeter válasza Syl (#129) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom maga a fájlrendszer vált inkonzisztenssé.

GetDataBack-kel vagy hasonló progival sanszos, hogy még vissza lehetett volna hozni az eltűnt cuccokat, aztán miután ez megvolt, próbálkozni chkdsk-kel és hasonlókkal, de ha volt mentésed, akkor szerencsére nem sokat veszítettél.

Sk8erPeter

(#131) spiritex válasza Syl (#129) üzenetére


spiritex
veterán

Hűha! Ez nem túl biztató! Akkor mit ajánlasz? Vegyem ki a pipát a tiltás alól? Te azóta mit csináltál? Kivetted a pipát vagy vettél szünetmentest?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#132) Syl válasza Sk8erPeter (#130) üzenetére


Syl
nagyúr

Minden vasárnap este automatikusan lefut a teljes rendszermentés. Alig 3-4 perc és észre sem lehet venni. Visszaállításra szerencsére csak egyszer volt szükség :)
(az adatmentés másik vinyóra másik programmal készül)

(#131) spiritex
A "baleset" óta így használom - hibamentesen:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#133) Sk8erPeter válasza Syl (#132) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát azt jól teszed, hogy adatmentesz rendszeresen. :K
Nekem sem ártana már. :D
3-4 perc egy komplett rendszermentés? :Y Azt hogy?

Sk8erPeter

(#134) Syl válasza Sk8erPeter (#133) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó kérdés :)
Feltételezem, hogy a rendszermentés differenciált módon történik, azaz teljes mentés csak először zajlik, utána csak hozzáírja a módosításokat. (Bár ezt egy vhd állományba teszi)
És mivel a vackaim másik vinyón vannak (képek, zenék, filmek etc.), nem telepítgetek hetente új programokat, így szinte csak a user mappa tartalma változik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#135) scope2007 válasza Syl (#129) üzenetére


scope2007
addikt

nekem is volt még áramszünetem, pedig akkor szünetmentes se volt rákötve a gépre..
Nálad még más is közrejátszhatott akkor ez tuti.

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#136) Syl válasza scope2007 (#135) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom mi játszott még közre, de tény hogy egyszer (majdnem) megszívtam ezzel a cache kiírás tiltásával.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#137) Motion_Blur válasza Syl (#129) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bakker, de rossz az ilyet olvasni.. sajnos nálam elég sokszor van áramszünet :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#138) Core2duo6600 válasza Syl (#136) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én nem mertem kikapcsolni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#139) Syl válasza Motion_Blur (#137) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor tavaly tavasszal megvettem az SSD-t, minden bűvésztrükköt kipróbáltam rajta. Akkor történt az említett áramszünetes "kellemetlenség" is.
Utána fogtam és mindent újratelepítettem, de ezúttal mindent ugyanúgy csináltam mint egy egyszerű merevlemeznél. Így működik hiba nélkül már egy éve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#140) Motion_Blur válasza Syl (#139) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezt még végigolvasni is sok, nemhogy megcsinálni :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#141) Core2duo6600 válasza Syl (#139) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jah nem kell tulmisztifikálni.
Nálam is alapon van minden csak a defragot bánom, mert van fent egy külön progi, ami jó is, csak mindig elfelejtem elindítani.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#142) Gorneck válasza Syl (#139) üzenetére


Gorneck
titán

Azota kiadtak egy ujabbat, de ott inkabb aszondjak ne nyuljon senki semmihez... :D

Gorneck#1239

(#143) spiritex válasza Gorneck (#142) üzenetére


spiritex
veterán

Megadnád a linket? Elolvasnám!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#144) Gorneck válasza spiritex (#143) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#145) Gorneck válasza Motion_Blur (#140) üzenetére


Gorneck
titán

Ennek a nagy resze arrol szol, hogy hogyan csesszuk szet a rendszert...

Gorneck#1239

(#146) scope2007 válasza Gorneck (#145) üzenetére


scope2007
addikt

ha nem értesz hozzá akkor Te lehet hogy szétcseszed :)
nálam tökéletes így a rendszer

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#147) Syl válasza Gorneck (#142) üzenetére


Syl
nagyúr

Erre én magamtól is rájöttem :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#148) Воланд válasza scope2007 (#146) üzenetére


Воланд
titán

lol, pont a legjobb embernek mondtad, hogy nem ért hozzá. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#149) Gorneck válasza Syl (#147) üzenetére


Gorneck
titán

Foleg, hogy ezen OS tweakek semmit se ernek...csak instabil lesz tole a gep...en meg csinalhatom a sok lomot...amit az ilyen leirasok generalnak... :D

Mind1...hetfon kapom meg az M4et, kivancsi leszek ra...remelem tobbet mutat, mint a revo...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#150) scope2007 válasza Воланд (#148) üzenetére


scope2007
addikt

szerinted nem direkt írtam? :D
(csak már eleget írta ide hogy minek megcsinálna, inkább akkor ne írjon :D azért lett ez a válasz)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.