Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) vilmoskorte1


vilmoskorte1
csendes tag

üdv fórum!

itt a ph-n olvasom, hogyan kell ellenőrizni a trim aktív-e?
így: cmd.exe --> fsutil behavior query disabledeletenotify

ha 0-t kapok eredményul, akkor aktív.
0-t kaptam eredményül, mégis, a "nagy" hd sentinel szerint a trim támogatott, de nem aktív.

kinek van igaza? most aktív vagy sem?

köszönöm

(#202) Six006


Six006
csendes tag

Hello!

Létezik, hogy ide módban működik a TRIM? Mert minden teszt progi azt írja nekem!
OCZ Agility3, asrock extreme3 gen3

A rasszisták egy kevésbé ismert gondja, hogy fekete az árnyékuk.

(#203) samu74 válasza Six006 (#202) üzenetére


samu74
addikt

Persze,megy IDE-be is.

-----------

(#204) Six006 válasza samu74 (#203) üzenetére


Six006
csendes tag

Köszönöm válaszod!

A rasszisták egy kevésbé ismert gondja, hogy fekete az árnyékuk.

(#205) traders


traders
tag

Na az a 20% szabad hely nem túlzás egy kicsit? (120GB-nál az 24GB...)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#206) OfficExtra


OfficExtra
csendes tag

Szia(sztok)! Én annyit változtattam... Nem csak a böngésző CACHE-t, de a TEMP-et is áttettem RAMdisk-re. Így minden újraindításnál/kilépésnél törlődik a sok "szemét" is!! üdv: Roland;)

Légyszíves privát üzenetet írjál, hozzászólást ritkán olvasok...

(#207) Stukator


Stukator
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek az mitől lehet, hogy végigcsináltam mindent a fent leírtakból és az élményindex szerint csak 5,9 pont jár az ssd-mnek ez rántja vissza a gépem ha van ötlete valakinek azt előre is köszönöm

(#208) JohnnyX válasza Stukator (#207) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ssd előtt több volt?
Nekem is 5.9, az osszes rendszeremen, ha ssd, ha hdd.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#209) OfficExtra


OfficExtra
csendes tag

az optimalizálásnak "semmi" köze az élményindexhez...
de egy ssd-nek simán 7 fölött kéne lenni!! üdv.

[ Szerkesztve ]

Légyszíves privát üzenetet írjál, hozzászólást ritkán olvasok...

(#210) Stukator válasza OfficExtra (#209) üzenetére


Stukator
csendes tag

Igen szerintem is!
De ez vajon mitől függ?
Ekkora sebesség különbségek lennének ssd és ssd között?
Vagy nálam nincs valami rendesen beállítva???

(#211) Olajbogyesz válasza JohnnyX (#208) üzenetére


Olajbogyesz
tag

Nekem a Vertex 3 7 pontot kap , pedig csak sata 2-n van. Vinyóval volt 5.9 a rendszerlemez indexe. Valamiért nem látja az osztályozó... Gondolom. Vagy x.

(#212) Lacza_26 válasza Olajbogyesz (#211) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Érdekes ez a windows élményindex. Nekem sata 2-ön Agyility 3 ra 7,6 -ot sata 3-mon 7.9- et adott először. 8 hónap használat után új windows sata 3-on most 7,6.

(#213) Six006


Six006
csendes tag

Vertex Agility3 60gb sata3, ahci módban (nem tudom, hogy az élményindexnél számít e?) 7.9

A rasszisták egy kevésbé ismert gondja, hogy fekete az árnyékuk.

(#214) samu74 válasza Stukator (#210) üzenetére


samu74
addikt

Ha nincs AHCI driver(esetleg a Trim nem aktív?) akkor ennyit ad asszem.Ellenőrizd le.

-----------

(#215) scope2007 válasza Stukator (#207) üzenetére


scope2007
addikt

valóban 7 felett kellene lennie az SSDnek.. bár nem szabad adni semmit erre az élményindexre.. bár én is szoktam nézegetni friss telepítés után :D
+ szerintem változik.. mikor megvettem a VERTEX2-őt akkor nagyjából az volt a legjobb.. azóta jöttek az újak, gondolom adatbázisból veheti, így 7,9ről már csak 7.7-et ír, és nem azért mert használódott azóta az ssd. SZERINTEM
ez 3hetes kép

ez fél éves

az egy éves nincs meg .. az 7.9 volt még. Tehát véleményem szerint, ahogy jönnek ki az újabb ssdk úgy a régebbiek mennek lejjebb.. de lehet valaki beírja hogy pl vertex4-es van is 7.8 az értéke.. még ez is előfordulhat, akkor viszont tényleg nem tudom :C

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#216) Plavix


Plavix
tag

Figyelem az írásod, mert nem régen van a gépemben ssd. Látom frissíted is. Minden beállítást alkalmazok, csak a Firefox cache áthelyezésével van gond.. Segítenél? A leírt módon nem megy nálam.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#217) scope2007 válasza Plavix (#216) üzenetére


scope2007
addikt

igen, majd holnap dobok egy privátot pc-ről

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#218) Sk8erPeter válasza scope2007 (#217) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nem írod le ide, hogy másnak ne kelljen megint megkérdeznie? :F

Sk8erPeter

(#219) Sk8erPeter válasza Plavix (#216) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#220) Plavix válasza Sk8erPeter (#219) üzenetére


Plavix
tag

Láttam a linket. TÖBBSZÖR ellenőriztem mit is csináltam, de nekem nem működik, vagy nem hozza létre a könyvtárat, illetve nem tárol semmit, ha én hozom létre. Bár megmondanom, kizárólag "privát böngészés" módban használom a Firefox-ot. Sőt, a dnscache-t is minden oldal letöltése után atomatikusan törlök.

[ Szerkesztve ]

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#221) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az alvó üzemmód használata milyen mértékben csökkenti az ssd élettartamát? Egyáltalán van rá befolyással?

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#222) vjozsef válasza Plavix (#220) üzenetére


vjozsef
senior tag

Privat bongeszesnel nem is fog mukodni, annak eleve az a lenyege hogy nem tarol le semmit.

(#223) Plavix válasza vjozsef (#222) üzenetére


Plavix
tag

A fájlokat (amiből az AKTUÁLIS OLDAL áll), azt sem? Egyből megjeleníti? Azt gondolom, hogy csak a lap bezárása után törli. Addig tuti a dolog, hogy a szerver leküldi a csomagot. Ezután a browser CSAK a memóriába töltené, és rakja össze az oldalt? Ez baromi nagy forgalmat generál, mert minden oldal letöltésnél minden fájlt újra le kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#224) vjozsef válasza Plavix (#223) üzenetére


vjozsef
senior tag

Na ez jo kerdes... :F

(#225) Plavix válasza vjozsef (#224) üzenetére


Plavix
tag

Kéne egy Firefox guru. Illetékes elvtárs.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#226) Sk8erPeter válasza Plavix (#223) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ez baromi nagy forgalmat generál, mert minden oldal letöltésnél minden fájlt újra le kell tölteni."
Ez nem igaz. Amíg használod a privát böngészési módot, addig memory cache-t használ.
Tehát van gyorsítótár így is, csak annak tartalmát jó esetben nem írja ki a háttértárra.
Bár voltak erre is tervek, hogy egyfajta titkosítással rákerülhessen a háttértárra.
Összefoglalva: elvileg jelenleg legalábbis nem írogat az SSD-re, mivel mindig privát böngészést használsz, így csak memory cache van érvényben.

=============================
Idézetek hivatalos oldalakról:

http://support.mozilla.org/hu/kb/Privát%20böngészés

"Gyorsítótár fájljai: Az ideiglenes internetfájlok vagy más néven a gyorsítótárba tett fájlok csak addig lesznek mentve, amíg a privát böngészés üzemmód aktív."
"Ha a privát böngészés során fájlokat ment a számítógépre, azok a fájlok a számítógépen maradnak akkor is, ha kilép a privát böngészés üzemmódból. Viszont a külső alkalmazásokkal megnyitott fájlok törölve lesznek a rendszer ideiglenes fájlokat tároló mappájából, és a letöltött fájlok nem fognak megjelenni a Letöltés ablak listájában."

Ezt azért még nézd meg, ajánl egy kiegészítőt.

https://wiki.mozilla.org/PrivateBrowsing

"It is important to decide early on what is meant by Private Browsing. The bullet-proof solution is to not write anything to disk. This will give users maximum confidence and will remove any possible criticism of the feature from security experts.

By choosing to write *some* data to disk (perhaps in an encrypted format) we have broken a clear and easy to understand contract between Firefox and the user. The user / security expert will not be sure that there is no security risk.

The top level requirements can be summed up as:
» Provide a feature that for all realistic scenarios hides the user's activity while in Private Browsing mode.
» Instill confidence in the user that Private Browsing isn't leaving any trace on their PC. "It doesn't write anything to disk" is a good clear start.
» Clearly indicate to the user when they are protected by Private Browsing and when they are not."

"Implementation
Back-end

Options:
» [easy] Create a temporary profile, destroy it on exit
» [hard] Modify every part of the code where we write to disk

Current Status

A nearly full implementation exists in Bug 248970 which takes the second approach. This implementation makes the following components aware of the private browsing mode by preventing them from writing anything to disk in this mode.
» Cache service
» Cookies service
» Permissions manager
» SSL Certificate exception manager
» History service
» Form/Search bar auto-complete history manager
» Download manager
» Login manager
» Content-specific preferences manager
» Session restore service
» Error console service"

===================

Korábbi doksi:
https://wiki.mozilla.org/Firefox3.1/PrivateBrowsing/FunctionalSpec#Cache

Cache
» On entry:
» Disable disk cache, clear memory cache
» During:
» use memory cache only
» Exit:
» Clear memory cache, re-enable disk cache

Ezenkívül ebben a beszélgetésben sok érdekes infó olvasható a Private Browsing mode hátteréről.

Sk8erPeter

(#227) Plavix válasza Sk8erPeter (#226) üzenetére


Plavix
tag

Rendkívül hasznos amit írtál. és köszönöm szépen! El fogok mindent olvasni.
De!

"Tehát van gyorsítótár így is, csak annak tartalmát jó esetben nem írja ki a háttértárra."

Ez mit is jelent? A hangsúly a "jó esetben-en van..." A rossz eset az én tudatlanságom?

(Pl. a lapozófájl nálam évek óta ki van kapcsolva, mert elegendő RAM van a gépeimben, és ennek semmi köze az SSD-hez.) Konkrétabban: A firefox, vagy pluginjai mentik-e a fájlokat, vagy nem? Mert ha menti, akkor én nem jól állítottam be az about configban, vagy fogalmam sincs van-e, ill. hol van a hiba.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#228) Sk8erPeter válasza Plavix (#227) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen!
Igazából a "jó esetben" csak egy óvatos megfogalmazás akart lenni, mert én nem vagyok Firefox-fejlesztő, és igazából aktív felhasználó sem (őszintén szólva kerülöm a Firefoxot, ha tehetem), és nem teszteltem, hogy így van-e, így nem garantálhatom, hogy TÉNYLEG nem ír semmit a háttértárra. :P De egyébként szerintem tuti nem írogat feleslegesen a háttértárra, mert akkor félő lenne, hogy esetleg egy random áramkimaradás esetén ott maradhatnak nyomok a háttértáron, így az egész privát böngészés értelmét vesztené. A titkosításos módszer meg szerintem egyszerűen baromság lenne, túl erőforrásigényes lenne titkosítva írogatni, majd dekódolni az üzenetet, stb... meg amúgy is, az egész privát böngészésnek végül is az a lényege, hogy csak böngészgetsz egy sort, úgy, hogy lehetőleg a legkevesebb nyomot hagyod magad után, hogy a böngészésed ne legyen a lehető legkönnyebb módon visszakövethető, majd ha bezárod a böngészőt, akkor tényleg ne legyen gyorsan felderíthető, maradandó nyoma a netes kotorászásodnak. (Most itt direkt nem beszélek DNS cache-ről, szolgáltatóoldali naplóról és hasonlókról (pl. hogy attól még, hogy privát böngészést nyomatsz, az IP-címedet loggolhatja annak az oldalnak a fenntartója, akinek az oldalát nézegeted).) Szóval a lényeg, hogy ehhez bőven elég a memóriában tárolni átmenetileg a dolgokat, ott gyorsítótárazni (memory cache), az itt tárolt adatok pedig mind egy random áramkimaradáskor, mind pedig a böngésző bezárásakor, vagy a privát módból való kilépéskor úgyis megszűnnek.
Szóval elméletileg nem kell aggódnod az SSD elhasználódása miatt, ha privát böngészést használsz.
De ha mégis tesztelni akarod, hogy a cache-áthelyezés sikeres volt-e, akkor átmenetileg kapcsold ki a privát böngészést, nézegess meg egy-két oldalt, aztán kukkants rá a beállított cache-könyvtárra, hogy került-e oda valami adat.

Szerk.: ja, egyébként persze ha valami extension/plugin mégis bele tud szólni ebbe az egészbe (nem ismerem a Firefox ezzel kapcsolatos konkrét működését), akkor ez a fenti borulhat, ennek nem néztem utána, hogy sikerült-e belerakni a Firefoxba valami "biztonsági rést" ezen keresztül.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#229) Plavix válasza Sk8erPeter (#228) üzenetére


Plavix
tag

Ez is remek, összeszedett írás. Feljebb írtam, törlöm script-tel a DNS cache-t, stb. Tudom, hogy semmi értelme, és az is igaz, hogy - szinte - mindenki lekérdezi az IP-t, host-ot, stb. Én is. Amiről most beszélgetünk, az már rég nem az SSD, hanem.... tudjuk mi, ehhez pedig nem árt egy proxy, ami nekem nincs. Némely proxy a képeket annulálja. Mindegy, ez külön fejezet, és téma. Nekem itthon ez az első SSD-m, és szeretném, ha egy darabig bírná. Ezért nézegettem itt a szükséges beállításokat. Még egyszer köszönöm szépen! G.E.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#230) Sk8erPeter válasza Plavix (#229) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen!
Egyébként az Opera topicban épp a napokban dumáltunk róla, hogy egyik srác már inkább teljesen kikapcsolja a cache-t, mert úgyis van, hogy egy hétig be sem zárja a böngészőjét, így végül is memory cache akkor is van (hasonlóan a private browsinghoz), a HDD seekgyenge, az SSD-t meg inkább kíméli az apró fájloktól - végül is van benne valami, de mondjuk a cache helyére én meg javasoltam a RAMDisket, ha van elég memória. Így a megfelelő beállítással megoldható, hogy a cache a RAM-ban csücsüljön (nem a háttértáron kell kotorászni a tartalmához), aztán ha újraindítod a gépet, akkor íródik csak ki háttértárra a tartalma, egy képfájlba, ami visszakerül a memóriába a bootnál.

Sk8erPeter

(#231) scope2007 válasza Sk8erPeter (#218) üzenetére


scope2007
addikt

mobilról voltam, és nem a választ írtam volna le, hanem csak kérdeztem volna pár dolgot.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#232) Plavix válasza Sk8erPeter (#230) üzenetére


Plavix
tag

Nos! Így működik NÁLAM HELYESEN: browser.cache.offline.enable=false, és természetesen a fent olvasható beállítás is szükséges. Köszönöm szépen!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#233) xabee


xabee
tag

Sziasztok fórumozók! Az a kérdésem lenne,h Chromenál hogyan kell áthelyezni a cache-t hdd-re? A sok netes vackot ne SSD-re, hanem winyóra pakolgassa....
Előre is köszi a válaszokat, tippeket! Kellemes napot!
(csak chrome-t használok, a firefox-ot nem csípem....)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

(#234) Sk8erPeter válasza xabee (#233) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olvass vissza egy kicsit itt a topicban. :K

(#232) Plavix : örülök, hogy megoldódott! :K

Sk8erPeter

(#235) Plavix


Plavix
tag

Az SSD kímélése szempontjából jobb az egész felhasználói fiók áthelyezése HDD-re. Az otthoni userek nem dedikált gépeket használnak, és többnyire Windows op.rendszert futtatnak (én is), ezért ez a leginkább célszerű. Sok program használ tmp fájlokat, vagy logol, stb. Ezeket a felhasználói fiókokban hozzák létre a szoftverek. Részben, vagy inkább egészben helyezze át winchesterre át a fiókját, aki a tmp, és log fájlok tömegétől akarja SSD-jét megkímélni. Célszerű a programok telepítésénél nem a "Mindenki számára" opciót választanai, hanem csak az éppen bejelentkezett felhasználó részére, mert így csak ebben a fiókban hozza létre az adott program a fájljait. Gondoljunk a PS, NOD, programokra, de szinte minden más szoftver esetében is igaz. A fiókok áthelyezésére sok oldal ad útmutatást. A magam részéről a legjobb megoldásnak a pendrive-t tartom. Érdemes 2 sticket - egyet a másolat céljára biztonsági okokból - használni.

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#236) Sk8erPeter válasza Plavix (#235) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Célszerű a programok telepítésénél nem a "Mindenki számára" opciót választanai, hanem csak az éppen bejelentkezett felhasználó részére, mert így csak ebben a fiókban hozza létre az adott program a fájljait"
Ha más felhasználónak is telepíti a dolgokat, akkor abba a többi esetlegesen létező felhasználói fiókba valóban bekerül pár fájl, amit a progi létrehoz, de érdemben csak akkor használja/írogatja az adott felhasználóhoz tartozó fájlokat, amikor az bejelentkezik, és használja a programot a saját neve alatt.
Akkor meg előkerül az, hogy azt javaslod, hogy legyenek a felhasználói fiókok is teljes egészében áthelyezve inkább normál HDD-re. Ja, aztán eljutsz oda, hogy igazából tök felesleges az SSD. :DD Ilyen alapon mindent át lehetne helyezni sima HDD-re, hogy kíméljük az SSD-t... de könyörgöm, mondjatok már olyan embert, akinél azt láttátok, hogy egy mostanában vásárolt SSD egyszerűen meghalt volna a túl sok írástól. Úgyis előbb fogjátok kidobni az egészet, minthogy az írási műveletek korlátját elérnétek.

Sk8erPeter

(#237) Fecogame


Fecogame
veterán

jóval kevesebb hőt termel

Van róla infó/teszt/akármi, hogy számszerűleg mennyivel? :) :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#238) Plavix válasza Sk8erPeter (#236) üzenetére


Plavix
tag

"Ja, aztán eljutsz oda, hogy igazából tök felesleges az SSD. :DD Ilyen alapon mindent át lehetne helyezni sima HDD-re, hogy kíméljük az SSD-t... de könyörgöm, mondjatok már olyan embert, akinél azt láttátok, hogy egy mostanában vásárolt SSD egyszerűen meghalt volna a túl sok írástól. Úgyis előbb fogjátok kidobni az egészet, minthogy az írási műveletek korlátját elérnétek."

Ebben tényszerűen igazad van. Véleményem szerint ez a fórum az SSD élettartamának a meghosszabbításáról szól, így amit leírtam, az is igaz. Én sem fogok ennyire vigyázni rá, ma már megfizethető az SSD. Üdv!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#239) rigo88


rigo88
aktív tag

amikor egy hírhez tartozó fórumtopicot olvasok, hogy lehet a hírt a legegyszerűbben elérni? :R

Dirr

(#240) Sk8erPeter válasza rigo88 (#239) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A hírhez kapcsolódó topic tetejére görgetsz, aztán a "beléptél, XYZ" felirat fölött kicsivel van az "Új hozzászólás írása...", majd pedig az adott topic címe a "Témaindító írás" után, mint a "Témaindító írás: SSD optimalizálása, beállítása".
Amúgy nem vágom, hogy most ez komoly kérdés volt-e, vagy csak szívatni akarsz. :D

(#238) Plavix :
hát igaz lehet, ahogy az is, hogy ha kiveszed a gépből az SSD-t, majd inkább felrakod a polcra porosodni, akkor tuti, hogy nem az írási műveletek sokasága fogja megölni. :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#241) rigo88 válasza Sk8erPeter (#240) üzenetére


rigo88
aktív tag

halálosan komolyan kérdeztem :)
és köszi a választ.
nem szoktam ph cikkeket olvasni, hozzá tartozó fórumtopikot meg pláne nem, de ez most érdekes cikk, tekintve, h hamarosan veszek egy 60gb vertex2-t.

egyetértek amúgy azzal a nézettel, hogy lehetetlen normális körülmények közt "széthasználni" egy ssd-t. 2-3 év múlva amikorra a most vásárolt ssd tönkremeHET (!) már hulladékáron lehet majd kapni ezeket, hiszen úgyis jön valami újabb, gyorsabb, jobb, ami miatt a ssd már "gagyi" lesz.

roedie kolléga pl azt mondja, hogy a 970es chipset már "ősrégi", minek veszek én olyat? (egy 775ös configot cserélek most.) ízlések és vakondok :)

Dirr

(#242) Sk8erPeter válasza rigo88 (#241) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk a 2-3 év azért szerintem egy kicsit túl közeli idő ahhoz, hogy addigra "hulladékárú gagyi" legyen. :) Pl. egy normál 1 terás HDD SATA3-csatlakozóval még mindig 23-24 k körül van, pedig azért terás vinyó sem tegnap óta van... szóval azt sem lehet még hulladékáron kapni.

Sk8erPeter

(#243) rigo88 válasza Sk8erPeter (#242) üzenetére


rigo88
aktív tag

jó nem vagyok jós, de szerintem 2 év múlva v 3 ha még lehet egyáltalán kapni 60gb ssd-t pontosan ugyanilyen felépítésűt kialakításút akkor biztos nem 16k lesz az ára, hanem kb 800ft :D
pl nem is olyan rég még igen drágák voltak a 8-16gb-s mini sdhc-k most meg már valóban fapénzért lehet hozzájuk jutni.

Dirr

(#244) Sk8erPeter válasza rigo88 (#243) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na jó, de azért egy SSD nem ekvivalens egy SD-kártyával. :DD
Egyébként meg kicsit túl optimista vagy árak tekintetében. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#245) scope2007 válasza Sk8erPeter (#244) üzenetére


scope2007
addikt

a régebbi SSD-knek szerintem se fog durván esni az ára... mert még mindig jók.
A saját példámmal tudok szolgálni.. mikor megvettem az I7es konfigot, nem éreztem azt a nagy sebességváltást/ugrást [E8400-ról], pedig 300-as velociraptor hdd volt a gépben.
SSD bekerülése után már igen csak tetszett az egész dolog :D

rigo88: nekem is vertex2őm van igen jól szuperál, már gondolkodtam, hogy eladom, de csak azért mert 120gbosom van és nem igazán van kihasználva.. pl most is 85GB szabad rajta, pedig a BF3-at is rátettem, igazából csak azzal játszok, ha játszok. Az legalább villámgyorsan elindul betölt... [pl 64es szerveren előny mikor mobile AA-t akarsz szerezni magadnak, így nagyon hamar bent vagy a játékban, és mire a HDDsek betöltenek, már benne ülsz és mész foglalni :D]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#246) Sk8erPeter válasza scope2007 (#245) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Huhh, de várom már, hogy nekem is legyen végre SSD-m... :( Igazából én még arra várok, hogy az mSATA-sok között legyen valami jó, elérhető áron, ha már bele lehet tenni a gépembe (Lenovo Y570)...
Már látni biztató jeleket:
Gyors lett a Transcend MSA720 mSATA SSD-je

Mondjuk jó lenne, ha gyorsabban haladnának a dolgok, és végre már a pénztárcámnak megfelelő áron lehetne kapni JÓ és GYORS mSATA SSD-t - mivel ugye a legtöbb kritika azért érte az mSATA-s darabokat, mert lassabbak voltak a 2.5"-es társaiknál.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#247) alvaro válasza rigo88 (#243) üzenetére


alvaro
senior tag

Ami az elhasználódást illeti, szerintem se fenyeget semmi ilyesmi. Nekem másfél éve van SSD a gépben, nem helyzetem át se swapet, se tempet, se semmilyen cache-t, és mostanra eljutottam odáig (rendszeresen nézem SSDLife-fal), hogy 15-ször(!) sikerült körbeírni a meghajtót (egy Sandforce alapú 60GB-os Mushkin a nevezett), a cellák élettartama meg elvileg 5000 írás körüli.

Jó, nem használom igazán hardcore módon, de azért a nagyságrendi különbség elmond valamit.

A 800ft-ot viszont kissé opimistának érzem, szerintem 2 év múlva örülni fogunk a 8000-nek is :K

(#248) scope2007


scope2007
addikt

ha már sebesség, akkor win7 usb telepítés logout :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#249) Sk8erPeter válasza scope2007 (#248) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez hogy jön az SSD-hez?
Amúgy akkor jól emlékeztem, hogy már van korábbról, majdnem másfél évvel azelőttről ilyen cikk... :N

Sk8erPeter

(#250) scope2007 válasza Sk8erPeter (#249) üzenetére


scope2007
addikt

főleg sehogy, gondoltam beteszem.
azt nem találtam, pedig keresőbe is beírtam mielőtt megcsináltam ;]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.