Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Samsung 840es SSD-hez ezt az új Samsung Magiciant hogy kell használni? Mit kell beállítani? A régibe le kellett választani egy kisebb terültet az SSD számára itt ezt nem látom.

(#352) scope2007 válasza SG3rg0 (#351) üzenetére


scope2007
addikt

leválasztani területet?
emlékeim szerint sosem kellett, igaz nekem már nincs meg a samsungom...
nem is használtam, felesleges volt!

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#353) #63439360 válasza SG3rg0 (#351) üzenetére


#63439360
törölt tag

Over provisioning menüpont?

"Az over provisioning menüpont alatt a partíció méretén tudunk módosítani újraformázás nélkül, melynek elsődleges célja ebben az esetben a meghajtó élettartamának növelése lenne. Itt a gyárilag fixált tartalékterületen felül leválaszthatunk egy tetszés szerinti részt, melyhez ezután már csak a vezérlés férhet hozzá."

http://prohardver.hu/teszt/samsung_ssd_840_evo_rapid_120_250_gb/uj_samsung_ssd_magician_es_a_rapid.html

(#354) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, ha az o&o defrag azt mondja, hogy a rendszer ssd-m töredezett, ráférne egy defrag, akkor ráengedhetem? vagy többet árt, mint használ ha egy ssd töredezettségmentesitek?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#355) scope2007 válasza LÁZ (#354) üzenetére


scope2007
addikt

felesleges!!!! sőt csak haszontalanul irkál rá!
egyelő sebességgel ér el minden adatot róla, HDDn már nem !

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#356) LÁZ válasza scope2007 (#355) üzenetére


LÁZ
addikt

ok, csak megijedtem, hogy a defrag 19%-os töredezettséget mutat, az meg egy vinyó esetében már elég korrekt szám :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#357) scope2007 válasza LÁZ (#356) üzenetére


scope2007
addikt

lényegtelen :-)
itt mindent ugyanolyan gyorsan ér el , ez az egyik lényege
amit használok defragot a hddkre, abban már van olyan is, hogy az ssdket meg se jelenítse...
auslogic defrag, vagy defraggler
sztem ezek a legjobbak, főleg mert ingyenesek is..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#358) TommyGun


TommyGun
őstag

Szasztok!
Most veszem meg életem eslő SSDjét :D
Olvasgattam egy kicsit de már túl sok volt az infó.
Annyit levettem hogy mielőtt win7-64-et telepítek BIOS-ban állítsam át a sata portot AHCI-re, és ha fent van az OS rakjak fel intel drivert a laphoz. Esetleg egy sebességteszt (és TRIM működési teszt) és ha kb megközelíti a gyári adatokat akkor nincs más teendőm?
Mellesleg egy kingston v300 120gb lesz a kiszemelet és egy B85-ös intel csippes gigabyte-ba megy bele majd.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#359) scope2007 válasza TommyGun (#358) üzenetére


scope2007
addikt

régóta nem telepítem ezt: Intel Chipset Software Installation
sebességbe belenyúlhat a fenti, jobb legtöbb esetben a default windowsos meghajtó
ezt viszont igen: Intel Rapid Storage Technology Driver
lehet erre gondoltál nem?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#360) TommyGun válasza scope2007 (#359) üzenetére


TommyGun
őstag

Asszem igen :D
Intel INF-et nem szokás telepíteni win7 alá?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.