Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) fenergie84


fenergie84
addikt

Szia!
Melyik RamDISK-et használtad, mert nem találok épkézláb progit...
Kösz előre is!
Üdv :R

(#153) kpal


kpal
veterán

ez szuper :K

(#154) veze válasza fenergie84 (#152) üzenetére


veze
őstag

én ezt szoktam használni, nekem a v5.3.1.5 van meg
Alig pár száz Kb és mindent tud (ment aut. ha kikapcsolok visszatölt inditáskor stb)

(#155) veze válasza veze (#154) üzenetére


veze
őstag

(#156) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok!

Van egy 60 GB OCZ Agility 3-as hdd-m
A Hd tune, a neten nézett képekkel, tesztekkel ellentétben, összevissza kezd olvasni, s csak a vége felé megy fel a rendes sebességre?! A netes tesztekben szinte egyenes vonalakat mutatnak mindig...
Mi lehet a gond nálam?!
Amiket kell optimalizálni, bekapcsoltam!

(#157) vtechun


vtechun
veterán

Subscribe

(#158) ooloo


ooloo
őstag

Elnézést a láma kérdésért .... hogyan lehet SSD adattárolót "legyalulni" ? Újra szeretném telepíteni az operációs rendszert .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#159) Sk8erPeter válasza ooloo (#158) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem a kérdést. Formázd, ahogy szokás, aztán telepítsd az oprendszeredet. :D

Sk8erPeter

(#160) ooloo válasza Sk8erPeter (#159) üzenetére


ooloo
őstag

Nem telepítettem még operációs rendszert használt adattárolóra . Ezért kérdeztem , hogy mi a teendő , ha használt ( 80% telített ) SSD lesz a rendszerlemez .
A telepítő felajánlja a lemez formázását ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#161) alvaro válasza ooloo (#160) üzenetére


alvaro
senior tag

Fel.

(#162) Sk8erPeter válasza ooloo (#160) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, mint egy rendes vinyónál. De azért előtte mentsd le a fontos adataidat. :D

Sk8erPeter

(#163) ooloo válasza Sk8erPeter (#162) üzenetére


ooloo
őstag

Köszönöm a válaszokat !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#164) scope2007 válasza ooloo (#163) üzenetére


scope2007
addikt

ha az SSD-d programja rendelkezik "Secure Erase" résszel azt format előtt ráküldheted.. persze nem maga a rendszer alól, hanem másik oprendszerrel.
ezzel visszaállítja a cellákat a gyári állapotba - pl sandforenál a lelassult meghajtó ismét méréseknél jobb eredményeket mutat [persze itt nem az elhasználódását javítja]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#165) ooloo válasza scope2007 (#164) üzenetére


ooloo
őstag

Az a gondom , hogy iszonyatosan belassult a rendszer . Ezt orvosolandó akarom újra installálni az operációs rendszert .
A tároló : Intel 510 Series "elmcrest" 120GB

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#166) scope2007 válasza ooloo (#165) üzenetére


scope2007
addikt

ha az SSDnek ilyen a programja.. gondolom ilyen, mert ez az összes INTELT támogatja elvileg.

akkor ott lesz, hogy secure erase [ehhez fel kellene telepíteni egy hdd-re OSt és onnét futtatni és az ssdre ráküldeni a secure eraset.. én mindig így járok el.. kicsit hosszabb, de az is lehet más út nem is lenne.. ezt nem tudom

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#167) ooloo válasza scope2007 (#166) üzenetére


ooloo
őstag

Azt hiszem van némi gubanc .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#168) intricate


intricate
csendes tag

Corsair Force GT 60GB ssd-n van a rendszerem, siman felment, de nekem nagyon "lassunak" tunik. Meg valami nincs rendben, pl a firmware update software az nem is latja az ssd-t :S Bedig bellaitgattam mindent a windowsban is, ugy ahogy azt a neten irjak, 550 helyett kb 300-al olvas, es kb 70-80 MB val ir! Mi lehet a gubanc??? Vagy mivel tudom en ezt kideriteni?

(#169) Kartács


Kartács
aktív tag

Jó kis cikk szépen összeszedve/összegezve!
Gratula, mentem én is ha egyszer lesz SSD-m akkor itt kezdek ;)

Köszi :R

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#170) scope2007 válasza Kartács (#169) üzenetére


scope2007
addikt

:R köszi szépen
igen csak meggyorsítja az ssd a gépet.. szerintem hasznos beruházás lehet
[velociraptorral cod2 multi pályabetöltés nálam 9sec volt... ssdvel fél sec :D]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#171) Crossfit007 válasza intricate (#168) üzenetére


Crossfit007
senior tag

BIOS-ban be van állítva az AHCI mód?

(#172) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hy Chrome-ban hol lehet áthelyezni a cachet? Írja már le valaki...
köszi

[ Szerkesztve ]

(#173) vjozsef válasza dragonfire44 (#172) üzenetére


vjozsef
senior tag

En is ezzel szopok, ezt talaltam eddig, de nalam nem mukodik:

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=2023ae5a412c9ea1&hl=en
ill
http://downloadsquad.switched.com/2010/11/10/how-to-move-the-firefox-or-chrome-cache-to-a-ram-disk-and-speed/

(#174) dragonfire44 válasza vjozsef (#173) üzenetére


dragonfire44
tag

Hali
Tegnap megtaláltam:Nálam működött,de van egy jobb a ChromePlus
Letöröltem a Chromot feltettem a Plust,és ennél betudod állítani hogy hova telepítse tehát rakhatod a ram diskre,és ugyebár akkor automatikuson ott lesz a cache,de a beállításoknál tudod álítani mit hova,de ha mindenképp a Chrome kell akkor tessék:
Chrome:
-Ha valaki Google Chrome-t használ és azt akarja hogy ne minden második nap használja a töredezettségmentesítő programot, nem árt átrakni a böngésző cache-t mondjuk a "D" meghajtóra.
Jelen tudás szerint így kell átrakni Windows Vista vagy XP alatt:
rámész a c:\Documents and Settings\<fehasználó>\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application mappára (mondjuk Total Commanderrel). Ott beírod ezt:
chrome.exe -user-data-dir="D:\ChromeCache" -first-run
Erre legyárt 1 profilt meg az üdvözlőképernyőt és egyéb beállításokat behozza. Eddig oké.
Viszont ha legközelebb is szeretném használni a D:\ChromeCache-t, bizony jelen tudás szerint XP alatt nem fog menni. Miért? mert ha a leírás szerint rámegyek a Start Menüben a Google Chrome linkjére, és oda a Célban a "C:\Documents and Settings\Péter Andrea\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" mellé beírom a
-user-data-dir="D:\ChromeCache" elérést, akkor bizony nem megy! Méghozzá annyira nem, hogy a
c:\Documents and Settings\Péter Andrea\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\
azaz az alapértelmezett profilt használja! Ki érti ezt??? :S
Szóval, a kérdés: hogyan tudok Google Chrome-ban böngésző cache-t átrakni úgy, hogy működjön is?

szasz :))

(#175) vjozsef válasza dragonfire44 (#174) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nalam ez a parancssori doog nem mukodott, ugyanis ugy vette mintha egy URL-t szeretnek megnyitni, itt adtam fel es sz*rtam bele. :)

(#176) dragonfire44 válasza vjozsef (#175) üzenetére


dragonfire44
tag

Ezért i írtam hogy a Chromeplus egyszerűbb és jobb
szedd le próbáld ki:[link]

(#177) scope2007 válasza dragonfire44 (#176) üzenetére


scope2007
addikt

így van.. chrome plus jobban testreszabható... bár csak kipróbáltam... nem használtam sokat.. FF párti vagyok még :F de ..........

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#178) Sk8erPeter válasza dragonfire44 (#174) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"mellé beírom a -user-data-dir="D:\ChromeCache" elérést"
Szerintem az is számít, hogy Te csak egy kötőjelet raktál a user-data-dir ELÉ, míg a leírásokban kettő van. Legalábbis remélem, hogy ez számít.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#179) Milkoma


Milkoma
csendes tag

Sziasztok!

Már egyszer írtam valahova, de azóta se kaptam rá választ. Remélem ezúttal sikerül valakinek megértetni velem, hogy mi a helyzet.
Szóval van egy Kingston SV100S2/64G ssd-m (tudom nem a legjobb, de nem ez érdekel) és olvastam az ajánlott beállításoknál, hogy engedélyezni kell biosban az AHCI-t. Na most az alaplapom (gigabyte g31m-es2c) nem találtam ilyet. Valószínűleg én vagyok a vak, mert írtátok, hogy már a régi alaplapokban is volt ilyen funkció.
Mellékelek pár képet, hogy hátha ti látjátok hol lehet beállítani. Elnézést a minőségért, de nem vagyok fotóművész :)

Itt az első képen a vannak a lemezek (még egyelőre csak a két satás samsung-om van bent, illetve az ide-s dvd olvasóm). Hát sok mindent beállítani nem lehet.

Ha rámegyek az egyik HDD-re akkor ezek találhatók meg. De itt se nagyon látok AHCI-t

De gondoltam tovább kutatok a többi menüpontban is, és ezt találtam még, ahol valami satával kapcsolatos dolgot lehet állítani. Esetleg ha auto helyett enhanced módra állítom, az lenne az AHCI?

Vagy csak a merevlemez nem támogatja, de ha berakom az ssd-t akkor már lenne ez a funkció?

Előre is köszönöm a választ.

(#180) vjozsef válasza Milkoma (#179) üzenetére


vjozsef
senior tag

Szerintem utolso foton van a megoldas: milyen opciok vannak ha Autorol masra allitod? Enhanced jo lehet, lehet hogy nalad nincs kulon AHCi mod, mondjuk g31-es lap eseteben eleg buta a bios.

(#181) Milkoma válasza vjozsef (#180) üzenetére


Milkoma
csendes tag

Igen, igen. Közben feltettem ezt a kérdést az alaplapok témában is, és felvilágosítottak, hogy valószínűleg az Enhanced mód lesz az. Illetve az aktiválja. Még mondjuk nem néztem meg, de már ez is nagy előre haladás.
Azért köszönöm neked is a választ.

(#182) tupacamaru válasza Milkoma (#181) üzenetére


tupacamaru
veterán

Vagy csak egyszerűen nem tud AHCI módot a lapod, mert az Enhanced módnak semmi köze hozzá szerintem. De az utolsó kép jobb oldalán le is írja hogy mit jelent az Enhanced mód.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#183) samu74 válasza Milkoma (#181) üzenetére


samu74
addikt

Tesztprogram szerint is nem aktív az AHCI?Nem feltétlen kell a biosban legyen,sok laptopban sincs mégis működik bennük.

-----------

(#184) marositech


marositech
senior tag

Hali!

Úgylátom nem csak nekem van gondom az AHCI móddal.
Sajnos utólag jöttem rá, hogy a Asus Striker II NSE alaplapon nincs AHCI mód.
Mennyire káros az SSD-re nézve az AHCI mód nélkülözése?

Előre köszönöm a segítséget.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#185) Baloghjanos


Baloghjanos
tag

sziasztok a mai nap vettem egy corsair nova 60 gb sata 2 ssd na nagy őrőmel hoztam haza

bedugom. telepitem a win7 et szépen fel is megy telepiteném a drivereket olyan lasu hogy az hihetetlen olyan akadások vannak a rednszerbe hogy egy mozzila megnyitása is elég gondot csinal ennek a ssdnek ez valami bealitás probléma vagy a ssd a rossz?

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

(#186) JohnnyX válasza Baloghjanos (#185) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ahci mód biosban?

Mi van mellette?
Igazabol fogalmam sincs mi lehet a bibi, en mar ghostoltam ssd-t is ssd-re csere miatt, siman megy azota is. Pedig csak egy csx 30gb-os.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#187) Begi


Begi
senior tag

Szia,

Most találtam rá erre az irásra. Remek kis összefoglaló, egy dolgon viszont megakadt a szemem. Mégpedig az elhasználódás és az olvasás kapcsolatán.
Az olvasás nem számit bele a NAND cellák (legyenek inkább blokkok, mivel blokkonként tudja az ember törölni a NAND flash-t) élettartamába, csak az irás.

[ Szerkesztve ]

(#188) scope2007 válasza Begi (#187) üzenetére


scope2007
addikt

üdv!

köszi.
igen, egy-két dolgot módosítanák, de sajnos már nem tudom. Elég macerás, mivel ez nem logoutos cikk már

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#189) csubi8


csubi8
csendes tag

szevasztok HELP,

beszereztem egy WesternDigital SilconEdge 64 GB-os SSD-t és ott a probléma, hogy nem ismeri fel a BIOS (egyenlőre a windows-ról ne is beszéljünk).

A sráctól akitől vettem, szóval nála is 3 gépből 1-ben nem működött, ezért is adta el - gondoltam én próbálkozok vele (a működőgépben csinált róla screenshotot, a cucc 100%-os).

Alaplapom: Asus P5Q
Próbálkoztam
- másik kábellel
- végig az összes alaplapi SATA csatlakozóval (6+2)
- BIOS beállításokkal (sem AHCI, sem IDE módban nem ismeri fel)

A BIOS-ból a legfrissebb van fent (2209), valamint kivettem az alaplapon az elemet is (clear cmos).

Valakinek van ötlete?

Ha esetleg beszereznék egy PCI-E-s SATA3 kártyát (ASRock SATA3 PCI E vezérlő kártya), azzal működne? (Az egyébként "kikerüli" az alaplap vezérlőjét, igaz?)

Köszi, minden ötletet és segítséget!

http://lanparty.blog.hu

(#190) scope2007 válasza csubi8 (#189) üzenetére


scope2007
addikt

üdv!
az biztos, hogy sata3as pcie kártyával nem leszel előbbre.. az ssd is csak sata2es.
ja jól emlékszem ez JMF618/612 vezérlős lehet... elvileg intel sata csatlakozóval nem lehetne baja... úgyhogy passz. [azokat meg úgy is megcsináltad amiket ajánlottam volna pluszba] :O

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#191) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne: nemrégen költöztettem át a belakott W7Ulti X64-es rendszeremet HDD-ről SSD-re (120GB). 100MB rendszer számára, 40GBW7Ult, 20GBW7HP (asszonynak), többi letöltésre. Az alignálást megcsináltam, az első part (100M) jó helyen van, a többi már nem.
Jó ez így, vagy a Win-t tartalmazó partícióknak is "egésznek" kell lennie? Nem szeretném újrarakni az egészet.
Köszi!

(#192) Sk8erPeter válasza scope2007 (#188) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt hogy érted, hogy már nem Logout-os cikk? Pedig ott van még mindig a Logouton. :D Ez most nem világos, miért nem tudod átírni. :F

Sk8erPeter

(#193) scope2007 válasza Sk8erPeter (#192) üzenetére


scope2007
addikt

na .. pontosítok :D rosszul írtam le.
nem privát logoutos már, hanem már szakmai logoutos cikk lett belőle.. valahogy így akartam érteni :D :DDD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#194) Sk8erPeter válasza scope2007 (#193) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ha átteszik szakmaira, onnantól kezdve nem tudod szerkeszteni, vagy mi? :F Nem Logoutoltam még, így valszeg tájékozatlan vagyok, de ez a megoldás így eléggé furán hangzik...

Sk8erPeter

(#195) dim dim


dim dim
tag

Helló Fórum!

Kingston 128 GB V+ SSD drive van a laptopban.
Feltelepítettem az SSDLife free versiont.
Az SSD statusz 100%-ról kezdett, két héttel ezelőtt. Most 97%-on áll. 3 % két hét alatt. A PH-n van egy cikk az SSD optimalizálása, beállítása témában. Az abban levő összes tanács, tipp beállításra került, már a kezdetektől. Még a Chrome cache is ramdrive-on van.
Mégis esik a státusz.

Kell ezzel foglalkozzak? Van jelentősége?
Mert tenni ellene nem tudok, hiszen már minden optimalizálás beállításra került, nincs mit tenni. Ja, és a laptop egy sima netezős gép, a legmezeibb feladatokra (web, office, filmek néha).
Garanciára se vihetem vissza: ennyi esés édeskevés ahhoz, hogy foglalkozzanak velem.

Köszönöm

(#196) scope2007 válasza dim dim (#195) üzenetére


scope2007
addikt

Én a helyedben még két programmal is megpróbálnám, és ha azok is ezt adják, akkor valóban eshetett.
HDSentinel

Crystal Disk Info

+
nekem is volt már olyan hogy 99% volt a kondíció.. de egy FW frissítés és egy "Secure Erase" visszaállította 100%-ra.. azóta is 100%

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#197) alvaro válasza dim dim (#195) üzenetére


alvaro
senior tag

Csak kíváncsiságból: mennyit mutat az írt adatok számlálója?

(#198) Bcy+


Bcy+
tag

Lemaradt a TEMP könyvtár áthelyezése HDD-re mert ugye az is keményen darálja az SSD-t ..

||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||||| |||

(#199) scope2007 válasza Bcy+ (#198) üzenetére


scope2007
addikt

nálam egy mega sincs a temp könyvtár, igaz a win csak pár hetes..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#200) Sk8erPeter válasza scope2007 (#199) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Attól még másnál előfordulhat, hogy folyamatos írás történik az átmeneti könyvtárba. :)
Egy nem is annyira elrugaszkodott példa: ha valaki helyi webszervert üzemeltet a gépén, és mindegyik hostnál (vagy ha csak egy domain tartalma van, akkor annál) a rendszer átmeneti tárolóhelyét használja, nem állít be mindegyikre külön temporary könyvtárat, akkor megfontolandó lehet a rendszer átmeneti könyvtárának áthelyezése pl. sima HDD-re az SSD kímélése érdekében. Egy weboldal adott esetben sokszor írogathat/olvashat temp könyvtárba/-ból. Igaz, az SSD-ről sima HDD-re áthelyezés az SSD által nyújtott sebességelőny rovására megy.

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.