Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Egy kérdés foglalkoztat: miért babusgatjátok az SSD-ket? Azért vettétek, hogy használjátok (nem kell mindent kikapcsolni/megcsinálni a felsoroltak közül), a gép van értetek, nem fordítva. Inkább arra kell rámenni, hogy adja meg magát gariidőn belül.

(#52) Kolondrum válasza D1Rect (#47) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mondjuk neked is igazad van. De várjunk, neked van mibe beletenni? Esti szemétkedésemet látod megvillanni. Bocsánat!

[ Szerkesztve ]

(#53) BiP válasza - = Zk = - (#49) üzenetére


BiP
nagyúr

(#49) - = Zk = - + (#51) Athlon64+: Nem feltétlenül babusgatás, csak felesleges olyan szolgáltatásokkal terhelni (felesleges írással rövidíteni az élettartamát), ami a HDD lassúsága miatt van kitalálva, SSD-nél meg már káros. Pl. defrag, indexelés.

(#54) F34R válasza D1Rect (#47) üzenetére


F34R
nagyúr

ez a hozzáállás tetszik nekem :R ;]

(#52) SymbianOS

volt neki régen sztem.

D1rect eladtad a géped ? :Y

(#53) BiP

és mi van azokkal az elvetemültekkel akik mellőzik a trimet (mert Xp-jük van ) és defragg programmal helyettesítik ?

[ Szerkesztve ]

(#55) hemaka válasza D1Rect (#47) üzenetére


hemaka
nagyúr

kb nálam is így nézett ki a dolog. :)

(#56) Raucher válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Raucher
tag

10 nap múlva lesz pont egy éves az SSD-m.
A TRIM működik. Windows 7 particionálta, tehát az offset rendben.
A többi okosságot nem használom. Végül is azért van, hogy dolgozzon.
Jelenlegi állapot:

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#57) emre33


emre33
addikt

windows 7 alatt ki melyik ramdisk programot használja?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#58) BiP válasza Raucher (#56) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont ilyenem van :)

(#59) Drachoo válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Drachoo
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#60) GIJoe válasza emre33 (#57) üzenetére


GIJoe
addikt

Én a Dataram RAMDisk re esküszöm (Freeware) ramdisk teszt alapján...

(#61) csabiks


csabiks
senior tag

MIlyen billed van?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#62) Sk8erPeter válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha ennél kevesebbet bír az SSD akkor sztem buktalínó mert hosszan nem életképes, ha meg többet akkor nem kell kímélni, mire megdöglik amúgy is cseréled"
Ezt most hogy érted, hogy nem kell kímélni? Ne kapcsolja ki egy SSD-vel rendelkező felhasználó a cikkben is említett, a rendszert teljesen feleslegesen terhelő és lassító szolgáltatásokat, amiknek releváns haszna SSD esetén már úgysincs? Ezenkívül a többi javaslat is azért született, hogy feleslegesen ne rövidítsük az életét az SSD-nek, ha el lehet ezt kerülni - és el lehet.

===

scope2007: jó cikk gyors áttekintésnek, érdeklődőknek. Nem lenne már rossz egy saját SSD, csak qrva drága.

Annyit megjegyeznék, hogy a rendszerpartíción mindenképp érdemes fenntartani legalább egy nagyon minimális méretű lapozófájlt a memory dumpnak összeomlások esetére, meg egyes programok megnyugtatására is, hogy van ott pagefile - a nagyobb méretű pagefile meg persze kerülhet máshova.

===

(#47) D1Rect:
"Ha kicsi, akkor ki lehet kapcsolni ezt-azt."
Ezek a kikapcsolandók nem mérethez kötöttek. Tök feleslegesek SSD esetén elvileg.

"3 év gari van rá, ki lenemsz@rja..."
Jó hozzáállás! :Y :DD
Te 3 évig használod a vinyóidat, azt' mehet a levesbe? :D

===

(#51) Athlon64+: komolyan nem értem az ilyen hsz.-eket. Értelmezed is ezeket a tanácsokat, vagy csak úgy csuklóból baromságnak nevezed őket? :W
(#53)-asban BiP leírta a normális hozzáállás egy részét.

"Inkább arra kell rámenni, hogy adja meg magát gariidőn belül."
Lehet itt még vadakat olvasni látom... ;]

Sk8erPeter

(#63) scope2007


scope2007
addikt

köszi mindenkinek :)
(sajna csak beugrani volt időm, holnap próbálok válaszolni 1-2 üzenetre ha még lehet :DDD )

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#64) alvaro válasza Sk8erPeter (#62) üzenetére


alvaro
senior tag

Részemről a 7-8. pont kivételével tartom magam a leírtakhoz, pusztán józan paraszti logika alapján. A fennmaradó 2 pont esik nálam a "használni vettem, nem babusgatni" hatáskörébe. 2GB RAM van a gépben, eddig mindenre elég volt, szóval talán csak a következőben lesz majd több - és így is több mint fél év alatt összvissz 5-600GB írás jutott az SSD-re, szóval nagyon nem tud aggasztani. Pedig még torrentezek is rá...

(#65) D1Rect válasza Kolondrum (#52) üzenetére


D1Rect
félisten

Volt is SSD-m és lesz is.
Majd lesz mibe beletenni. :P
Tényleg 3 napja nincs gépem és már beszólsz, hogy nincs igazam mert éppen nincs gépem?
Ez lol? :DDD

(#54) F34R: Jep, most csak fullos víz van, meg 1db HDD. :DDD

(#62) Sk8erPeter: 3 évig nem, az sok lenne. Max 1 évig használom a dolgaimat általában.

Most őszintén? Mennyit ér a 3 éves hardver?
Már a tavalyi SSD is lejárt lemez, nézd meg a 3 évvel ezelőtti SSD-ket! Kéne?

(#66) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Jó cikk !!! :R
Rendszerhez használok SSD-t....eddíg nem bántam meg :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#67) scope2007


scope2007
addikt

BiP: mégis hova készült volna ha nem ide phra? :D

patex1983: most nem azért, de így ahogy én próbáltam szerintem nem :C

oPalRx7: így van.. ha már le is van írva máshol nagyjából, elfér még egy helyen is nem? ;]

Male: - OK megpróbálom majd beleszerkeszteni, hogy hogyan javítható az eltolás.
- "A rendszer visszaállítás kikapcsolása nem egy szimpatikus húzás" ezért is írtam oda, hogy döntse el mindenki magának.. nálam tuti nem kell és ennyi :D

Karma: "Mármint swapfájlt RAMdiskre?" ezt én se gondoltam teljesen komolyan, akinek van annyi egy próbát tehet, igazából csak erre akartam célozni, csak elég rosszul írtam le

D1Rect: "Gépbe berak, wint felteszrá." igen, így is lehet.. de 15percem, azért csak van mindig hogy ezeket megcsináljam :))

Athlon64+: ahogy a leírásba is írtam:
"Döntse el mindenki használja-e őket vagy sem.
[körülbelül 20 percet vesz igénybe az egész művelet]
Sokan írják, hogy minek "babusgatni", használni kell őket. OK, ezt a nézetet is elfogadom, de én inkább tovább lépek ezen.
Ez az útmutató,-leírás csak egy lehetőség, a be nem állításuk nem jelenti azt, hogy nem működnének megfelelően az üzembe helyezett ssd-k." és ezzel kb mindent leírtam ezzel kapcsolatban

Sk8erPeter: "nagyon minimális méretű lapozófájlt".. mennyire gondolsz.. egy próbát mindenképpen megér nekem

és köszönöm az összes "tetszés kinyilvánítást" a cikkel kapcsolatban :R :R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#68) Gorneck válasza BiP (#53) üzenetére


Gorneck
titán

Defrag élből ki van kapcsolva win7 esetén...max ellenőrizni kell.
Indexelés tudod, hogy alapba mire vonatkozik? Milyen könyvtárakra? A cikkben az indexelés mellett a keresést is kilövi a szerző...ami az egyik legjobb funkciója a win7nek...pár mega indexelés miatt, ami nem napi szintű...persze aki nem használja vagy nem is tudja hogy használja...annak valóban mind1.

(#65) D1Rect: Az enyém 13k munkaórán van túl és lassan két éves...semmi pénzért se váltanám le egy újra...pedig volt már nálam revodrive is...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#69) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Swap-ot fölösleges áthelyezni ssd-ről, megint csak azzal szembesül így az ember, h megvette a szuper cuccot, de ki se használja. :U
Swap amúgy se véletlenszerű jelleggel ír a meghajtóra, így nem is megterhelő az ssd számára.
Van egy 40 gigás kingston-om (intel belsős) tavaly október 12. óta (ekkor lett egy friss win telepítés) monitorozom HD Sentinellel és 753 gigát írtam rá azóta. Szóval nem kell beszarni, mennyiszer is írta magát tele ez idő alatt a meghajtó? És ez még elég messze van a 10000 újraírástól (ez a legrosszabb eset, mikor kizárólag véletlenszerű írásnak van kitéve, de szekvenciális írással ha jól tévedek két nagyságrenddel többször lehet újraírni egy ssd-t).
Hasra ütésre azt mondanám előbb fog bármi másban tönkremenni, vagy esetleg még 20 évig használhatnám, mint hogy kiöregedjen.

szerk: jah teszem hozzá, smart-ban a media wear indicator 98%-os, Sentinel szerint ebben az ütemben 2075-ben fogja elérni a kritikus határt. :P
SSD topicban lévő beállítások érvényesek nálam is (Moonwalker tollából), kivéve, h swap-ot rajta hagytam (erről is óriási vita volt régebben, aztán egy külön cikk is készült róla, h nem megterhelő az ssd számára és a sebesség előny miatt nagyon is megéri), meg trim-et bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#70) Teasüti válasza hackeeeee (#31) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, symbolic link. :K

(#71) Geller72


Geller72
veterán

-Nem szveppelek, ha van 8 giga ramom.
-Nem tartok meg én sem még egy évig sem hw cuccot, max notit.
-Ennek ellenére vigyázok arra, amim van, mert valszeg eladom és szart elvből nem adok el.
-Az SSD a legjobb dolog (lenne, ha olyan áron adnák, mint a HDD-t) hosszú idők óta.
-Várom már azt az időt, amikor egy új alaplapra gyárilag integrálva lesz egy akkora SSD-szerű tár, ami elég egy OS futtatására a felhasználói programokkal együtt. (Nem nagy ügy, egy 64 GB-os most is elég lenne a legtöbb esetben)

(#72) scope2007 válasza Geller72 (#71) üzenetére


scope2007
addikt

"Ennek ellenére vigyázok arra, amim van, mert valszeg eladom és sz*rt elvből nem adok el."

ezzel teljesen egyetértek :) :))

+
nem győzöm kihangsúlyozni, hogy nálam így szuperál remekül az egész rendszer... nem kell beállítani mindent a leírtakból.. kinek hogy tetszik, ki mit szokott meg... csak egy irány, útmutató, hátha másnak is "bejön".

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#73) Geller72 válasza scope2007 (#72) üzenetére


Geller72
veterán

Útmutatónak/összefoglalónak tökéletes. Le a kalappal.
:R
;).
Tenkjú.

(#74) Sk8erPeter válasza D1Rect (#65) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Most őszintén? Mennyit ér a 3 éves hardver?"
Sokat érhet, ha semmi baja.
Mégis mi a büdös francért lenne jobb egy mostani 7200RPM-es hagyományos vinyó egy régebbi jóféle 7200 RPM-es vinyónál? Pl. van egy Hitachi vinyó is az adatlapomon, azt sem cserélném le egy mostani hasonló paraméterekkel rendelkezőre, csak hogy vagány legyek, és új vinyóm legyen, meg hogy szórjam a pénzt feleslegesen.
SSD nem lenne rossz, de qrva drága, a jelenlegi mellé jó lenne, de helyette nem - megnézném, mennyibe kerül egy 1 terás "esesdé". :D

"Már a tavalyi SSD is lejárt lemez, nézd meg a 3 évvel ezelőtti SSD-ket! Kéne?"
Már hogyne kéne, ingyér'? Nyilván, vinném azonnal. :D
A bootolás biztos, hogy gyorsabb lenne vele, mint a jelenlegi vinyómmal. Bár az sem vészes, 55 mp-1 perc körüli.

"3 évig nem, az sok lenne. Max 1 évig használom a dolgaimat általában."
Hát gratulálok, hogy ilyen gazdag vagy. :DD
Ezek szerint a fogyasztói társadalom mintapéldája vagy, aki imádja két kézzel szórni a pénzét! :D

====

(#24) Male:
"A rendszer visszaállítás kikapcsolása nem egy szimpatikus húzás... ezt én nem ajánlanám senkinek"
Én igen - annak, aki egy kicsit is ért hozzá.
Mindig meg lehet oldani másképpen is a vindóz problémáit. Ha másképp nem, esetleg Linux Live CD-ről, vagy egyéb alternatív megoldással.
Persze a rendszer-visszaállítás kezdőknek hasznos lehet...

"főleg, hogy a kikapcsolásával szinte semmit sem nyersz"
Dehogynem. Helyet. :D De nem csak azt: esetleges adatvesztést is elkerülsz vele.
Soha semmilyen hasznát nem vettem még a rendszer-visszaállításnak, de egyszer már adatot vesztettem vele jópár éve - hát igen, visszaállította a korábbi állapotot... :U
Azóta izomból kikapcsolom minden telepítés után. :D És érdekes módon így is mindig tudom használni a Windows-t.
Ha nem olyan vészes probléma merült fel, akkor eleve nincs szükség rendszer-visszaállításra, mert másképp is meg lehet oldani, ha meg komolyabb gond van, akkor arra úgysem jó a rendszer-visszaállítási szolgáltatás.

A backup meg más téma, azt rendszeresen kell csinálni.

===

(#68) Gorneck23 :
"a keresést is kilövi a szerző...ami az egyik legjobb funkciója a win7nek..."
Én ennél hasznosabb dolgokra is használom. :))

Az indexelés kapcsán a szerző meg arról beszélt, hogy az SSD-n ennek hiányában is nagyon gyors a keresés, szóval teljesen felesleges, hogy ez a szolgáltatás fusson a háttérben alkalmanként. Személyes tapasztalatom ezzel nincsen, de ha valóban így van, akkor egyetértek, hogy ki kell kapcsolni azt, ami szükségtelen, hasznát nem veszed, és csupán felesleges írási műveleteket végez.

===

scope2007: hát én ilyen 128, max 256 MB-ra gondoltam a rendszerpartíción, de annál nem többre.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#75) scope2007 válasza Sk8erPeter (#74) üzenetére


scope2007
addikt

==== ez utáni résszel is teljesen egyetértek.. így látom én is... :C

és valóban a backup az más téma.. meg hát ugye eleve fontos adatot nem tartok a windowsos partíción soha.. max a másolatát

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#76) GZoli7 válasza Geller72 (#71) üzenetére


GZoli7
senior tag

A Gigabyte-nak már van ilyen lapja.
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-z68xp-ud3-issdrev_10/

Viszont nem értek 1-2 dolgot.
A Z68 chipset ki tudja használni, az ssd és a hdd előnyeit.
Ilyet csinált már valaki?
Azt írja a cikk szerzője, hogy raid-ben nincs trim. Ennél a technológiánál raidbe kell tenni az ssd-t és hdd-t.
A hdd-t lehet előtte partícionálni, vagy az egészet fel kell használni?

(#77) Male válasza Sk8erPeter (#74) üzenetére


Male
nagyúr

"Én igen - annak, aki egy kicsit is ért hozzá.
Mindig meg lehet oldani másképpen is a vindóz problémáit. Ha másképp nem, esetleg Linux Live CD-ről, vagy egyéb alternatív megoldással.
Persze a rendszer-visszaállítás kezdőknek hasznos lehet..."

Aha, tehát a 2 perc alatt 3 kattintással kijavítás helyett bűvészkedjél Linux LiveCD-vel... amúgy megnézném, hogy a registry beli gondokat hogyan javítod Linux alól.
Szóval nem kezdőknek, hanem olyanoknak akik nem akarnak két napot elcseszni egy olyan probléma megoldására, ami 5 perc alatt kivitelezhető, ha rászánja azt a minimális tárhelyet.

"Dehogynem. Helyet."
Állítható, hogy mennyit használjon ilyen célra... 1GB helybe nem halsz bele, ez még SSD esetén sem olyan sok.

"Soha semmilyen hasznát nem vettem még a rendszer-visszaállításnak, de egyszer már adatot vesztettem vele jópár éve - hát igen, visszaállította a korábbi állapotot..."
Ezt nem tudom hogyan sikerült elérned... rendszerfileokban tároltad az adataidat :F
Sokszor használtam már a rendszer visszaállítást XP és Win7 esetén jópár gépen, és még soha nem volt semmiféle adatvesztés (max a visszaállítási dátum óta felrakott programokat kellett újra telepíteni, de ez nyilván elkerülhetetlen).

"Ha nem olyan vészes probléma merült fel, akkor eleve nincs szükség rendszer-visszaállításra, mert másképp is meg lehet oldani, ha meg komolyabb gond van, akkor arra úgysem jó a rendszer-visszaállítási szolgáltatás."
Aha :)
Amikor valaki teleszedi magát valami spywarrel (leszedhetetlen toolbarokkal, stb.), ami szétcseszi az IE-t... aztán vagy egy napig irtja róla valaki, és csak nem lesz az igazi (végül letiltja az IE futtatását, mert az a megoldás szerinte -> valós eset, a múltkor találkoztam vele), vagy két kattintással visszaállítja a pár nappal korábbi állapotot, és minden oké... akkor azért el lehet gondolkozni a hasznosságán.

(#78) scope2007 válasza Male (#77) üzenetére


scope2007
addikt

ez lehet, de a baj ott kezdődik már, hogy IE-t használ :D :DDD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#79) Male válasza scope2007 (#78) üzenetére


Male
nagyúr

:)

Van aki azt tud csak... vagy éppen olyan oldalhoz kell neki, ami nem megy mással.

(#80) BiP válasza scope2007 (#67) üzenetére


BiP
nagyúr

(#67) scope2007: Ja, ok. Csak külalakban annyira eltér a ph-n megszokott cikkek látványvilágától, hogy azt feltételeztem, hogy máshova írtál egy ilyen cikket/összefoglalót, és utólag átszabtad a ph-ra.

(#68) Gorneck23: nálam pl. be van kapcsolva az indexelés, mint szolgáltatás, csak az SSD-re nincs engedélyezve. HDD-n jól jön.
Keresni mondjuk Total Commanderből szoktam mindig, az nem tudom, tud-e ezekből profitálni. Úgy tippelem igen.

(#71) Geller_1972: alakul a dolog. [Gigabyte GA-Z68XP-UD3 iSSD]
Amúgy egy szerintem egy Win7-es rendszerhez egy 64-es ideális. (~20g+progik+szabad hely). Persze van, aki elférne 40-en is meg van, akinek 128 a minimum, de rendszerSSD-nek szerintem a 64-es az ideális középút. (az ár függvényében is)

szerk: látom, (#76) GZoli7 is belinkelte.

(#81) Sk8erPeter válasza Male (#77) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudom, mi volt az oka a rendszervisszaállítás során tapasztalt adatvesztésnek, nem is próbálom keresni rá a magyarázatot. De mielőtt feltételeznéd, hogy biztos nem értek hozzá, én vagyok a láma, szólok, hogy kérlek ne tedd. :D
Tény, hogy ez megtörtént asszem rendszerpartíción tárolt cuccokkal - előfordult, hogy tároltam rendszerpartíción adatot, azóta nem teszem. Mindenesetre arra nem számítottam, hogy baja lehet az ott tárolt adatoknak ilyen miatt. Én sem értem az okát, mert elvileg nem kellene érintenie ezeket az adatokat. Persze simán lehet, hogy ez közel sem általános eset. Azelőtt még bíztam a rendszer-visszaállításban, nem is kapcsoltam ki, hadd menjen (más kérdés, hogy csak egyszer vettem volna hasznát...). Azóta kikapcsolva tartom, pedig lehet, hogy nem vesztenék miatta adatot...nem tudom, de nincs rá szükségem.

Téged nem is szerettelek volna lebeszélni erről a szolgáltatásról, tényleg használd nyugodtan.
Ha szeretsz gányolni a rendszereden több év után is, és csak rendszer-visszaállítással megoldható a para, akkor nyilván ne kapcsold ki.
A jelenleg nálam telepített Windows 7 már lassan 1,5 éve van fent (ez nálam rekordnak számít), és egyáltalán nem kíméltem, sőt, telepítettem rá össze-vissza mindenféle szirszart is (persze nem agyatlanul, hogy összeszedjek mindenféle spyware-t, ahogy az általad bemutatott esetben előfordult), de rendszeresen karbantartottam, és még mindig semmi olyan nem történt, ami miatt rendszer-visszaállításra lenne szükség. Nemsokára mondjuk újra fogom telepíteni, mert a sebessége ennyi idő és ennyi telepített program után már lecsökkent, és gyorsabb az újratelepítés a szükséges programokkal együtt, mint a gondos, sok óráig tartó kigyomlálás. Az, hogy nincs szükségem rendszer-visszaállításra, nem azért van, mert olyan rohadt ügyes lennék, hanem azért, mert nincs rá feltétlenül szükség, ha az ember egy kicsit is odafigyel.

"amúgy megnézném, hogy a registry beli gondokat hogyan javítod Linux alól."
Keress rá, található olyan progi, amivel nem csak Windows alól lehet kotorászni a registry-ben, meg vannak tutorialok arról, hogyan lehet babrálni velük. Amúgy itt van egy részleges lista, hol vannak fizikailag: [link]. Én még személy szerint nem próbáltam ki, hogyan tudok más rendszer alatt kotorni/módosítani a Windows registry-ben, mert nem volt még rá szükségem. De menthetők a listában szereplő fájlok is. Persze rendben, a rendszervisszaállítás megteszi helyetted, én ezt elfogadom.
Mondom, egyáltalán nem kell egyetérteni a rendszervisszaállítás kikapcsolásával, csak annyi volt a célom, hogy kiálljak amellett, hogy lehet nélküle élni, semmi egyéb. :) Nem célom senkit meggyőzni erről. :N

"Amikor valaki teleszedi magát valami spywarrel (leszedhetetlen toolbarokkal, stb.), ami szétcseszi az IE-t... aztán vagy egy napig irtja róla valaki, és csak nem lesz az igazi (végül letiltja az IE futtatását, mert az a megoldás szerinte -> valós eset, a múltkor találkoztam vele), vagy két kattintással visszaállítja a pár nappal korábbi állapotot, és minden oké... akkor azért el lehet gondolkozni a hasznosságán."
Te elolvastad, amit írtam? Azt írtam, hogy "kezdőknek hasznos lehet".
Feltételezem, Te nem vagy kezdő (tehát nyilván nem csak kezdőknek hasznos, van, aki hasznát veszi), így nem csinálsz ilyen baromságokat, minthogy 1.) eleve IE-t használsz (bár lehet, hogy mégis, ha igen, hát...váljék egészségedre! :DDD) 2.) agyatlanul kattintgatsz mindenféle linkre, hatékony kémprogram- és vírusirtó korábbi telepítése nélkül.

Sk8erPeter

(#82) BiP válasza Sk8erPeter (#81) üzenetére


BiP
nagyúr

Én amióta az eszemet tudom, rendszer külön az adatoktól. Szóval ez egyfajta berögződés nálam. (most ssd-nél meg a kis méret miatt kényszer is egyben) Meg amikor kellett volna rendszervisszaállítás, sosem segített, így _nálam_ feleslegesnek érzem. Vagy más módon kellett megmenteni a wint, vagy újratelepítés. Így én inkább kikapcsolom, ha meg valahogy borul a rendszer, és nem megmenthető legrosszabb esetben újrarakom a wint. Elvégre semmi létfontosságú nincs rajta. Csak sok idő újrarakni a progikat.

[ Szerkesztve ]

(#83) Gorneck válasza Sk8erPeter (#74) üzenetére


Gorneck
titán

Nem egyről beszélünk, de mind1...

Indexelésnél meg kell adni mit indexeljen...addig azt nem teszi vagyis csak azt indexeli ami alapba be van állítva...ha a tartalom nem változik nem fog indexelni...

Csak ő pont egy olyan funkciót lő ki, ami wingomb és pötyögöm amit keresek...ha normálisan van beállítva akkor 1-2 betű után már indíthatok egy filmet egy progit...nem kell egérhez se nyúlni...

Szal nagyon nem egyről beszélünk...

Gorneck#1239

(#84) Peter Kiss válasza Sk8erPeter (#62) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Csuklóból baromságnak nevezem, mert már sikerült értelmeznem. :U

1 - Windows 7/Vista: alapból OK.
2 - TRIM-es meghajtót kell venni, kész.
3 - Teljesen mindegy, indexelsz-e vagy sem.
4 - Maradhat, maximum csak a szabad hely miatt nem.
5 - Defrag: alapból off, de NTFS-en nincs is rá túl nagy szükség csakis valamilyen extrémebb felhasználás mellett.
6 - Ha csak az SSD szemszögéből nézzük, maradhat, szabad hely miatt érdemes lehet kilőni.
7 - Erősen nem ajánlott.
8 - Az új rendszerek lapozása már elég jó, viszont, ha szükséged van rá, akkor is maradhat. Különben is, HDD-ről swappolni mikor SSD-d van?
9 - Cache: kevés írás, sok olvasás, nekem még így tanították.
10 - Ez kell. (Bár a gyártók figyelnek erre is.)

Csak én nem találom a prefetch-et? Azt is szokták írni, hogy SSD ölő. :DD

Windows XP-t kihagytam, mert az, aki mégXP-t használ, előbb váltson Windows 7-re. Ha nem teheti meg, akkor valószínűleg SSD-re sincs szüksége.
Linux, Unix-ot sajnos nem ismerem, de kellően friss fájlrandszerre ott is ezek vannak érvényben.

Nálam merevlemezen ki van kapcsolva pár cucc a fent említettek közül, de nem azért, mert tönkrevág valamit, hanem mert a notivinyóm így is lassú.

---

Mielőtt :W mész, szálj le az egyéni avatarról, és köszönj.

----

#53: Ahogyan írtam, HDD-nél is van értelme pár dolgot lelőni. :)

---

@scope2007: A cikkben kicserélném a szöveges képeket. ;)

(#85) Gorneck válasza BiP (#80) üzenetére


Gorneck
titán

Win gomb és kezd el írni, hogy: index, akkor megjelenik a beállítás...ott meg tudod nézni mit indexel és rájössz miről is van szó...addig felesleges erről beszélni...

Gorneck#1239

(#86) VGYke


VGYke
addikt

Gratulálok az írásodhoz!!!
Javasolnám, hogy jegyzeteben valahol meg kellene emlékezni a korábban igen hasznos, SSD írásokról mint pl.: Átfogó elemzés, vagy pl. SSD-típusok, stb. Bár tudom, írásodnak nem a hardver, hanem az operációs rendszer - SSD beállítások része volt a lényege, amit nevezzünk kezdő beállításoknak.

Jó lenne írásd 2. részében olvasni arról, hogy az NTFS jogosultságok szintjén hogyan lehet további fájlokat/könyvtárakat áthelyezni SSD (rendszer)-ről HDD-re. Gondolok itt pl. több felhasználói fiók esetén a Office dokumentumokra, levelezés fájlaira, Win. Media Player dolgaira, TotalCommander "GHISLER", stb, stb. fájlaira.
Nekem sikerült néhány könyvtárat/fájlt áthelyezni SSD-ről HDD-re de jó lenne valami win-ntfs-rendszergazda jogosultságok szakember írása arról, hogyan a hivatalos és a teljesen egyenértékű.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87) D1Rect válasza Sk8erPeter (#74) üzenetére


D1Rect
félisten

Jó.

(#88) Sk8erPeter válasza Peter Kiss (#84) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Mielőtt :W mész, szálj le az egyéni avatarról, és köszönj."
Te normális vagy? Neked meg mi bajod van? :Y
Látom nem bírod a kritikát, vagy azt, hogy valaki vitatkozik az állításaiddal... de elég gáz ilyen módon reagálni, ha valami nem tetszik.

Sk8erPeter

(#89) Male válasza Sk8erPeter (#81) üzenetére


Male
nagyúr

Nem feltételezem, hogy nem értesz hozzá... mondjuk hogy hogyan történhetett azt nem tudom.

Másfél év nem olyan nagy idő. Az XP-m 7 évig bírta, ezalatt három alaplap cserét is megélt... volt kb 3 rendszer visszaállítás, de ezen kívül semmi extra, és nem volt rosszabb, mint egy friss telepítés (a lassú indulás igen, de semmi más lassulás, vagy hiba nem volt). Az odafigyelés meg szép dolog, de nem csak olyan használ gépet, aki oda tud és akar figyelni. Te megteszed, én is... sokan viszont nem, ellenben elolvassák a tanácsot, hogy ki kell kapcsolni... aztán mész hozzájuk rendbetenni a gépet, és "Ja, hát nincs vírusirtó, nincs tűzfal, a win update tiltva, rendszervisszaállítás kikapcsolva... de azért a millió helyen lévő adatom maradjon meg, és az össze program minden beállítása, sőt, még az ikonok is a helyükön legyenek.".
Újratelepítgetni pont ezért sem mindig olyan egyszerű (nem is beszélve az aktiválásokról, stb.).

Tudom, hol vannak, állítottam már helyre parancssorból is. Ellenben olyat még nem találtam, amivel Linux alól a tartalmukat tudnám módosítani.... igaz, nem is nagyon kerestem.

"Te elolvastad, amit írtam? Azt írtam, hogy "kezdőknek hasznos lehet".
Feltételezem, Te nem vagy kezdő (tehát nyilván nem csak kezdőknek hasznos, van, aki hasznát veszi), így nem csinálsz ilyen baromságokat, minthogy 1.) eleve IE-t használsz (bár lehet, hogy mégis, ha igen, hát...váljék egészségedre! :DDD) 2.) agyatlanul kattintgatsz mindenféle linkre, hatékony kémprogram- és vírusirtó korábbi telepítése nélkül.
"
Elolvastam, igen, és nem, nem vagyok kezdő... ellenben kezdők is olvassák a fórumot, és kezdők / hozzá nem értők gépét is néha rendbe kell tennem... ott pedig látom ezeknek a jótanácsoknak a hatását, amivel én szívok utólag.
(egyébként az újabb IE-kkel szerintem semmi gond, megszokásból nem azt használom, de ennyi)

(#90) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Bocs az offért, de nekem nem akarja a FF temp-et átrakni a ramdrive-ra pedig úgy csinálom ahogy leírta a kollega.
Amúgy a komplett FF-t sikerült felrakni oda, csak nem tudom van-e értelme, ha emellett még 3-4 könyvtárat csinál szerencsétlen böngésző a C meghajtóra (doc.& settings-be)...

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#91) BiP válasza --HARDCORE-- (#90) üzenetére


BiP
nagyúr

Én úgy tudom, hogy windowsos FF alatt az elérési útban \\-t kell használni sima \ helyett.
Nekem így elfogadta.

(#85) Gorneck23: hirtelen nem tudom, mire gondolsz, majd otthon megnézem.

(#92) Raucher válasza Peter Kiss (#84) üzenetére


Raucher
tag

Csak én nem találom a prefetch-et? Azt is szokták írni, hogy SSD ölő.

Miért lenne az?

A rendszer indításkor minden esetben fel kell olvasni a háttértárról, a rendszer összetevőit.
Vagy a normál fájlokból, vagy a prefetch-ből. Az utóbbi megoldás előnyösebb, mert az indulás eszközfelismerési időszakaiban történik az olvasás, amikor nincs más lemezművelet. A memória nagyságrendekkel gyorsabb az SSD-nél, tehát gyorsít a rendszer induláson.
Egyetlen hátránya az, hogy információ van duplikálva a háttértáron.

Talán az alkalmazások előtöltésénél fordulhat elő, egy memória igényes alkalmazás futtatása után, a megismételt előtöltés. De ez is csak olvasással jár. Akkor jelent jelentős terhelést, ha nagyon sokszor és erőteljesen változik a prefetch-re használható memória mérete.

Más:
Jelentős SSD háttértár I/O művelet takarítható meg, a rendszer és alkalmazások ideiglenes állományainak merevlemezre irányításával. (A temp könyvtárak áthelyezésével.)
De ezzel el felszámolódik az SSD maradék előnye is.
A mostani SSD-m "kíméletlen" használat mellett nagyjából 8 évig marad használható, a programok szerint. Ha kíméletesebben használnám, bizonyára tovább. Ha jól gondolom, már öt év múlva, retro darabnak fog számítani.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#93) Gorneck válasza BiP (#91) üzenetére


Gorneck
titán

Rájuk:

Előbbi elég hasznos keresési funkció, utóbbinál meg tisztán látható, hogy az indexelés mire vonatkozik...szal nem kell kapcsolgatni állítgatni semmit...

Gorneck#1239

(#94) BiP válasza Gorneck (#93) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, értem. A keresés jól működik nekem most is, gondolom ezt azért indexeli. Ez az 'indexelt helyek ablak' így hirtelen nem ismerős.
Valahol a meghajtók tulajdonságainál lehetett állítani, hogy az adott meghajtó indexelhető-e vagy sem. Na, majd otthon Win7 előtt megnézem újra, meg küldök screent, hogy én mire gondoltam, meg hogy nálam mi a helyzet.

(#95) Sk8erPeter válasza Male (#89) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Persze, az tény, hogy azt ki kellene emelni a cikkben, hogy kezdőknek ez a lépés nagyon nem ajánlott, ebben teljesen egyetértünk.

"egyébként az újabb IE-kkel szerintem semmi gond"
Webes fejlesztések során rengeteget lehet szívni az Internet Explorerrel, mert régen a Microsoft hajlamos volt leszarni a sokak által elfogadott W3C-s ajánlásokat, "szabványokat", és inkább a saját útjain járt eléggé önfejűen, ami nem épp a jó irányba vitte a böngészőt. Ha az újak alatt az IE9-est értjük, akkor talán az már eléggé jó irányba halad, a MS is kezd rájönni, hogy a szabványokhoz igazodás fontos lehet az oldalak egységes megjelenítése miatt.
Ja, meg a fejlesztők munkájának megkönnyítése miatt is. Ha webfejlesztős topicot olvasgatsz, akkor ott nem véletlenül köpködnek az IE-re, hanem okkal: ez nem csak egy "le a májkroszofttal"-divat, hanem megalapozott böngészőutálat, mert sokaknak kellett csak IE-specifikus stylesheeteket, scripteket írnia.
Ha a fejlesztői oldalt most félre is tesszük, és csak felhasználói szemszögből nézzük a dolgot, abból a szempontból is botrány az Internet Explorer, eleve a korábbi, IE9 előtti verziók felületének ocsmánysága, rendkívül alacsony testreszabhatósága, az egyéb beállíthatóság, fejlődés teljes hiánya miatt. Nem véletlenül csökkent jelentősen a részesedésük (na meg persze köszönhető a konkurrens böngészők sokszor agresszív kampányának is).
Erről a témáról még sokat lehetne írni, de ez eléggé OFF.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#96) Gorneck válasza BiP (#94) üzenetére


Gorneck
titán

De a cikk alapján kilővöd azt is ami gáz...

Igen ott pipálod ki (tudom mire gondolsz), de míg nem állítod be mit indexeljen addig nem fog indexelni csak azt ami meg van adva. Én egy pár könyvtárat beszoktam adni így egeret max akkor böngészésnél használok, de progik indításához biztos nem. :)
A meghajtóknál meg indexlést kiszedve azt éred el, hogy nem fog rákérdezni mikor keresel vmire, de ha nem adod hozzá, akkor se fog indexelni...ergo mind1 a pipa.
Amúgy annyira minimális ez, hogy értelmetlen piszkálni...

Gorneck#1239

(#97) BiP válasza Gorneck (#96) üzenetére


BiP
nagyúr

"De a cikk alapján kilővöd azt is ami gáz..." - ez a lényeg, nem? :) A gáz dolgokat kilőni. Vagy most mit értek félre? :)

index: Ja, értem. Na, majd megnézem otthon, most miket indexel, köszi az infót.
Gondolom C-n indexeli a program filest meg a parancsikonokat defaultból, mert eddig nem volt gondom a start menüs keresésből, pedig használom eleget.

(#98) Kolondrum válasza D1Rect (#65) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyszer hagy baszogassalak téged is. :R

(#99) Gorneck válasza BiP (#97) üzenetére


Gorneck
titán

Vessző kimaradt az "azt is" után.

Gorneck#1239

(#100) --HARDCORE-- válasza BiP (#91) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Köszi! így már megy! :R profilok esetleg áthelyezhetők? ugyanebben a mappában vannak, így szétosztja őket gyakorlatilag.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.