Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

SSD júzereknek hasznos lehet. :)

Tény, hogy még mindig drága, dehát kinek mire kell... Nekem notebook-ba is kell min. a 250GB.

Csak rendszernek elég lenne egy kisebb SSD, dehát az ár. :\

Véleményem szubjektív...

(#2) boogie84


boogie84
veterán

Jó cikk gratula!! Hasznos infók a kezdő és nem csak kezdőknek! :R

(#1) hackeeeee: Én rendszernek használok 120as SSD-t, épp h kijövök belőle ,mert a játékokat is arra telepítem. 30GB van szabad, és akk nincs fent túl sok játék...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3) EkSYS válasza hackeeeee (#1) üzenetére


EkSYS
senior tag

jó kis írás: gyors mentőcsomag kezdőknek vagy ellenőrzésre is kiváló!

Eki - az eredeti

(#4) marositech


marositech
senior tag

Nice! Elmentem ezt az oldalt. :)
Én egy OCZ RevoDrive-ra fáj a fogam csak nuku pínz. :(
Amúgy az is támogadta a TRIM-et?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#5) hackeeeee válasza boogie84 (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ha nagyon ügyeskednék, akkor elférnék 160GB-n is. :)

Számomra annyiban hasznos a cikk, hogy win. szolgáltatásokban rájöttem még 1 dologra, hogy mit kell kikapcsolni, az indexelés mellett. :D

Véleményem szubjektív...

(#6) BiP válasza marositech (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó kis összegző írás.
(csak én érzem úgy, hogy ez eredetileg máshova készült? :) )
Ja, és 1.oldal, TRIM: "mindenféle képen" -> mindenféleképpen.

[ Szerkesztve ]

(#7) CHROMED7


CHROMED7
tag

Klafa írás, sok infó van benne egy kezdő SSD-snek!!
:R

Kérdés:
microSATA-s SSD-t ti hogyan raknátok bele egy 2.5-es USB-s külső házba (ami belül SATA-s)?
Egyáltalán érdemes-e ilyesmin gondolkodni?

(#8) freshtests


freshtests
csendes tag

jó kis összefoglaló :C
2012-re már 1GB SSD 1000 forint lessz.
Ez mondjuk nem annyira olcsó. Ha 250 GB-osat
akarunk.

Időnként feltünök!

(#9) GIJoe


GIJoe
addikt

Jó írás :R

Én meg annyit csináltam, hogy ramdiskre tettem a tempet, a temporaly internet fájlokat, a ramdisken főleg portable programokat használok, torrent mindig csak a NASra, v penre...
Dataram RAMDisk 3.5.130 R18 a legjobb ramdisknek 4 GBig freeware...

[ Szerkesztve ]

(#10) Flame_ válasza marositech (#4) üzenetére


Flame_
tag

A mostanság debütált Revodrive 3 már igen, előtte az 1-2 még nem.

Amúgy hacsak nem kell tényleg iszonyat brutál IOPS (pl. sima home user vagy, esetleg játék vagy ilyesmi) akkor hagyd a fenébe.

(#11) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

laptop függő, de legegyszerűbb ha Optibay+SSDvel oldjuk meg.
Én így csináltam. MacBookba egy 640GBos HDD-t az optibaybe, SSDnek meg egy Vertex2 60gbosat.
Kicsit drága, de bőven jó.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#12) kerelo


kerelo
senior tag

köszi a részletes írást,hasznos volt :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#13) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

nice! :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14) patex1983


patex1983
őstag

jó írás, meg nem kötözködni akarok, de ezeket a dolgokat már pár helyen összefoglalták.
Többek között:
ITT
ITT

X

(#15) - = Zk = - válasza hackeeeee (#1) üzenetére


- = Zk = -
félisten

notiba nekem is a 250-es kéne, de az asztaliba elegendő lenne egy 64GB-os is. annak meg már másabb az ára. persze, a használt piacon. annyira csak nincs "lelakva", hogy ne érje meg használtat venni... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) BiP válasza GIJoe (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi. Ezt mindenképp megnézem. Jelenleg ki van kapcsolva a browser cache minden böngészőmben, ezt a ramdrive-os módszert kipróbálom.

(#17) oPalRx7


oPalRx7
tag

Hasznos írás, bár PH-n már össze van gyűjtve ez, bár akkor is jobb ha több helyen van meg :)

Én megoldom hogy kényelmesen elférek a 64GB-os ssd-n is, és saját véleményem szerint a lapozófájl/cache se fogja jelentősen lerontani az SSD üzemidejét, hiszen a garbagecollect/trim mellett ott a wear leveling (ennek a jó működéséhez kell az a kevéske szabad hely).

...hisz ilyenkor jön elő az SSD valódi előnye, ha minden cache rajta fut (oké, ramdrive jobb, de kevesen engedhetnek meg maguknak olyat), hisz véletlenszerű írásban és olvasásban villantanak nagyot, és nem utolsó sorban halkítják végleg el a gépünket, gyorsítják a nem SSD-ről futó játékokat és programokat is (mivel elég sok program ugye swappel ha kell, ha nem)

(#18) F34R


F34R
nagyúr

jó ez be kellene már ruházni egyre de most nem is tudom mire használjam a gépet , játékra nekem most jó a HDD- is. Ha meg noti lesz akkor majd kezdek valamit megint. :)

(#19) Geller72 válasza freshtests (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Csúnya lenne..:DDD...ha pl a 64-es 64k lenne..már most a fele..:D. (Van 15k-ért is néha)
Notiba brutal update. Most vagyok én is a cserén. Rendszer SSD-n, ODD helyére naaaagy satás hdd. és ennyi.:D.

(#20) jap válasza Geller72 (#19) üzenetére


jap
aktív tag

Hogy teszed be az író helyére a vincsit?
Van erre valami spec. keret vagy suffni-tunning?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#22) Karma válasza Flame_ (#10) üzenetére


Karma
félisten

Én azért vettem RevoDrive-ot, mert több HDD-nek már nem volt hely a házamban. Igazából akitől vettem (BandiT) nem sokkal a "hagyományos" SSD-k ára fölött kínálta, úgyhogy nem jártam igazán rosszabbul vele. Az egy más kérdés, hogy nem tudok Suspend to RAM-olni a gépemmel többet, mert fejreáll tőle az SSD :(

“All nothings are not equal.”

(#23) Fr3eWar válasza freshtests (#8) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez elég érdekes mert már most olcsóbb gigája mint 1000 Huf jóval.
Reméljük nem jön ez az az idő amit írtál :D

Mondjuk HDD-nél elég kemény a 8-9 forint / giga az 500/gigához képest.

A írás hasznos dolgokat tudat az SSD-userekkel, kb 3/4-ét én is így csináltam az 1/4-et pedig bepótolom. 60Gigán már el lehet férni, de kényelmesebb lenne egy 120-as Sata 6gbps SSD.

(#24) Male válasza Fr3eWar (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Hasznos cikk, csak egy pár dolog azért:

- Ha már leírod, hogy hogyan lehet leellenőrizni a partíció kezdetét, akkor azt is írd le, hogy ha nem megfelelő, akkor ez hogyan javítható.

- A rendszer visszaállítás kikapcsolása nem egy szimpatikus húzás... ezt én nem ajánlanám senkinek, max egy játékgépen, amin "alternatív" win van, így semmilyen szempontból sem gond egy újratelepítés. (főleg, hogy a kikapcsolásával szinte semmit sem nyersz -> a "nekem még nem kellett", az nem egy jó érv, mert pl a backupot sem akkor kell elkezdeni, amikor egyszer már elszállt minden adatod)

- a RAMDiskes mókát pedig HDD mellett is ajánlatos megtenni. Sőt, pár kisebb (vagy akár nagyobb, ha van elég memória), de gyakran használt programot is rá lehet telepíteni (legalábbis azokra, amik kikapcsoláskor mentenek).

(#25) aginor


aginor
addikt

Erről a ramdisk-ről hallanék még szívesen, mivel 8gb ram van a gépben értelme lenne csinálni egyet. Van valakinek erről infója, esetleg vmi jó program rá?

Csak hogy ON is legyek: nekem tetszett az írás kezdő SSD tulajoknak nagyon hasznos. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#26) hackeeeee válasza - = Zk = - (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos.. :)

De mondjuk ez meg olyan, hogy úgymond csak hozzáértőtől lenne érdemes használtan venni, tehát aki ért hozzá, és tisztában van azzal, hogy hogy kell SSD-vel bánni.. :)

Véleményem szubjektív...

(#27) mghltm


mghltm
addikt

nagyon hasznos iromany! :K ssd-t a nepnek! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28) Breaker


Breaker
tag

Én 120 GB-on tartozkodom Vertex 3mal, csak rendszer ill a játékok mennek oda. 4-5 jatek van font egyszerre, a betoltési idok brutalisan kicsik pl Crysis 2nel, Metro 2033 stb. Osszehasonlithatatlan a regi 320-as samsung vinyomhoz kepest, a startup 5 masodperc alatt befejezodik (nem a bootup).

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#29) Karma válasza Male (#24) üzenetére


Karma
félisten

Mármint swapfájlt RAMdiskre? Már a cikk olvasásakor se értettem, hogy WTF.

A programok telepítése más kérdés, bár a perzisztenciát jól meg kell oldani.

“All nothings are not equal.”

(#30) Male válasza Karma (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Dehogy! (az szerintem is egy fura csavar a dologban, főleg Win7 mellett, ami elég jól bánik a RAMokkal...)

A böngésző cache, programok, amiknél van értelme... konkrétan a böngésző profilját is érdemes felpakolni FF esetén.
(a mentés annyira nem vészes, mert ha pl áramszünet van, akkor max az előző indításkori állapot köszön vissza...)

[ Szerkesztve ]

(#31) hackeeeee válasza Male (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyet mondjuk a Chrome-al is el lehet játszani?

Véleményem szubjektív...

(#32) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én nem tudom, nekem van 2003-as HDD-m is mert adatot tárol és hibátlan tehát nem dobom ki. Egy SSD eddig kibírja? Abban a HDD-ban van olyan 350 nap üzemidő. Ha ennél kevesebbet bír az SSD akkor sztem buktalínó mert hosszan nem életképes, ha meg többet akkor nem kell kímélni, mire megdöglik amúgy is cseréled (kb a CPU OC is ilyen).
Én is elgondolkodtam SSD-n, csak a win7 + programok számára. Egy 96-128gigás elég lenne a célra.

Karma! Ez régen volt, az éles gépemben lévő 2007-óta termelt majdnem ugyan ennyit. Tehát ha nem rohamosan döglik meg és nem ilyen időn belül akkor akár jó is lehet. Szeretek valamit megvenni és ***** sokáig használni. Egerem 8 éves

[ Szerkesztve ]

(#33) Karma válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Karma
félisten

350 nap üzemidő az semmiség szvsz.

“All nothings are not equal.”

(#34) Lenry válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Lenry
félisten

ezt olvasd el ezzel kapcsolatban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Kolondrum válasza Lenry (#34) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vegyem meg ****k rá használjam mert belátható időn belül nem fog megdögleni, ezt akartad mondani. ?

(#36) F34R válasza Kolondrum (#32) üzenetére


F34R
nagyúr

10 évet írnak ez írástól is függ nekem hamarabb megdöglene (persze nem lehet kijelenteni inkább lassul /teljesítményveszteség lép fel ) Egy 64 gigás nekem is elég lenne rendszernek.

(#37) Youri


Youri
veterán

Ez az SSD life megbízható? Mert nekem egy éve 86%-ot mutat....

RTX ON

(#38) F34R válasza Youri (#37) üzenetére


F34R
nagyúr

crystaldisk info mit mutat ?

(#39) Youri válasza F34R (#38) üzenetére


Youri
veterán

Azt mondjuk nem néztem, de a HDSentinel szerint az állapot - ami már a nevében található HD miatt sem lehet túl reprezentatív - kb 5 naponta csökken egyel.

RTX ON

(#40) Kolondrum válasza F34R (#36) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én csak a rendszernek tartanám fent és a progiknak*
minden amit feltelepítek, legyen az office,esetleg játék vagy bármi. Adattárolónak maradna a 2db HDD. Most a lassúbb 320-as a rendszer + adattároló, a gyors WD 1 terra meg csak adattároló. Egy hülye szitu miatt lett így.

(#41) Lenry válasza Kolondrum (#35) üzenetére


Lenry
félisten

úgy nagyjából igen :)

telepíthetsz orrbaszájba, az csak egyszeri írás, az olvasás nem fárasztja a cellákat, a swapet kell csak elköltöztetni az SSD-ről, egyébként annyira azért nem hímes tojások ezek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) Kolondrum válasza Lenry (#41) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te is vettél vagy veszel?

(#43) Male válasza hackeeeee (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Nem ismerem a Chrome-ot ilyen szempontból, de elvileg így meg lehet csinálni.

(Ha nagyon nem megy, akkor a vinyón megkeresed hol tárolja a dolgait, felmásolod az egészet a RAMDrive-ra, letörlöd a vinyóról, hogy üres legyen a könyvtár majd a RAMDrivehoz nem meghajtó jelet rendelsz, hanem abba a könyvtárba mountolod... nem épp a legszebb megoldás, de elvileg mindig működik)

(#44) F34R válasza Kolondrum (#42) üzenetére


F34R
nagyúr

vett ő is , nekem is itt maradna az 1TB-s samu , de kellene valami gyorsabb a rendszernek.
nálam az a baj lusta vagyok és mindig az elő meghajtóra teszek dolgokat és utána mozgatom a végleges helyére , ezért napi 3-4 gigát így elmajomkodok :DDD ahelyett hogy eleve oda töltenék vagy valami.Csak arra kell vigyázni ne menjen olyan dolog a háttérben ami állandóan "használja" a szektorokat ezért kell indexelést és egyéb dolgokat átállítani.
32GB kilőve mert 20% üres hely kell , 64 lenne a jó de az még nem megfelelő árú számomra, sebaj majd lesz ilyen kütyüm is egyszer.

#43) Male

persze chromeból is tudsz portablet csinálni és akárhova tenni az app-datát.

[ Szerkesztve ]

(#45) franc0 válasza Youri (#37) üzenetére


franc0
őstag

Nem megbízható, szarjál rá.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#46) Lenry válasza Kolondrum (#42) üzenetére


Lenry
félisten

most pénteken vettem, azóta használom, épp cikket írok róla :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) D1Rect


D1Rect
félisten

SSD telepítés:
Gépbe berak, wint felteszrá.

Ha kicsi, akkor ki lehet kapcsolni ezt-azt.

"nem használódik el az ssd?"
3 év gari van rá, ki lenemsz@rja...

(#48) Haart


Haart
addikt

Érdemes sztem elgondolkodni az új smart response technológián a z68-as chipsettel. Szinte SSD gyorsaságúra feltornászni a sebességet egy hdd mellé betett SSD-vel. És akkor nincs az hogy kevés a hely, sztem jó ötlet lehet.

(#49) - = Zk = - válasza hackeeeee (#26) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" De mondjuk ez meg olyan, hogy úgymond csak hozzáértőtől lenne érdemes használtan venni, tehát aki ért hozzá, és tisztában van azzal, hogy hogy kell SSD-vel bánni.. "

no igen. bár, nem tudom, egy SSD-t hogyan tud egy "átlag user" megröffenteni:U
no, ezt meg nem értem, hogy "tudja, hogy hogy kell egy SSD-vel bánni"..vmi extra használatbavétel is tartozik egy SSD-hez?...valami erősen kimaradt nálam akkor.
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) Youri válasza franc0 (#45) üzenetére


Youri
veterán

Az lesz :)

RTX ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.