Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) jano_77


jano_77
nagyúr

Üdv.
Vettem korábban egy OCZ Vertex 3 120GB SSD-t, mert csupa jót olvastam róla - hogy milyen ultra gyors lesz pl. a boot!
Nos...én ebből a hiper gyorsaságból sajnos nem tapasztalok szinte semmit. :( :F
Nem mondom, hogy nem lett vmicskével gyorsabb mint a régi winyóval, de nem olyan mértékben, mint amit társítanak hozzá. :-(
Mi lehet a gond nálam, esetleg vmit nem jól állítottam volna be?
Legfőképpen a RAM-ok beolvasása tart viszonylag hosszú ideig, nagyon lassú ez a folyamat a boot-nál. :O :F

Köszi a tanácsokat, ötleteket.

(RAM: most 2x2GB Crucial Ballistix DDR2 van benne - volt még mellette 2x1GB Kingston HyperX DDR2, de ezt kivettem) Igaz az, hogy a két eltérő márkájú RAM pár nem szerencsés egyszerre, okozhat bonyodalmakat? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#252) jeni válasza jano_77 (#251) üzenetére


jeni
félisten

szia
milyen lapod van? ezt nem láttam,de nem kerestem,lehet beállytásnál nincs rendben valami.
a boot-ból igazából a bejelentkezésnél veszed észre leginkább. magyarul hamarabb tölt be és áll fell a rendszer.
nagy valószinű ,hogy a lapod csak sata II-s és így maradéktalanul nem tudod kihasználni a sata III. előnyét.

ez alapján megpróbáltad beállítani?
milyen driverek vannak rajta,mikoriak,melyekre kötötted?

[ Szerkesztve ]

(#253) jano_77 válasza jeni (#252) üzenetére


jano_77
nagyúr

Szia.
Gigabyte P35-DS3 a lap és a legfrissebb frimware és driverek vannak fent.
A cikket elolvastam annak idején igen és figyeltem minden lépésének betartására.
Telepítés után ez lett a teszt eredményem: AS SSD Benchmark

Nekem ami nagyon fura és zavaró, hogy mikor bekapcsolom a gépet és ki írja ugye, hogy milyen proci illetve, hogy hány GB ram található a gépben, akkor itt ez a RAM test, beolvasás baromi lassú. Nem tudom miért van, de egy haverom szerint is ennek pillanatok alatt le kellene futnia (4GB)!? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#254) jeni válasza jano_77 (#253) üzenetére


jeni
félisten

a ram testttel mérve a +test86 progival-az nekem kb.30 perc
2x4 GB és a 2x8GB lefuttatva még az utóbbi az kb 36 perc volt.

(#255) jano_77 válasza jeni (#254) üzenetére


jano_77
nagyúr

rosszul fogalmaztam: nem a Memtest-re gondoltam, hanem boot-kor mikor beolvassa a 4GB ramot. Ez a folyamat baromi lassú. :F
Amúgy most volt egy CMOS resetem, beállítottam a BIOS-ban, hogy a boot sorrendben
1.: HDD
2.: HDD
3.: CD

Ennek ellenére nem akar elindulni a windows, hanem a következőt írja ki:
Hiányzó BOOTMGR
újraindítás CTRL+ALT+DEL

de semmire nem reagál csak a POWER gombra. :O
Ha viszont F12-vel belépek a Boot menübe és ott kiválasztom az SSD-t, akkor tökéletesen elindul a windows. Mi lehet a gond?!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#256) jeni válasza jano_77 (#255) üzenetére


jeni
félisten

az 1.HDD az a SSD eszköz?

meg kell nézni a boot eszköznél még külön ,hogy az valóban SSD

a másik nem lehet,hogy a lapodban az elemed le van merülve? szép nagy gomb elem ! ugyanis azzal van biztosítva,hogy az adatok ne vesszenek el a BIOS-ban (elmented azokat a legközelebbi bekapcsolásra) mikor a gépet kikapcsolód vagy nincs áram alatt.

[ Szerkesztve ]

(#257) jano_77 válasza jeni (#256) üzenetére


jano_77
nagyúr

most lett cserélve, új van benne ;)
de tényleg be kellett állítani az SSD-t első számúnak.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#258) Źşë'


Źşë'
addikt

TEMP áthelyezés hh nincs a leírásban?! ennyire nem muszáj megcsinálni? pedig azt is sokat írja a rendszer

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#259) alvaro válasza Źşë' (#258) üzenetére


alvaro
senior tag

Hadd írja, az a dóga ;)

(Egy esetben tényleg lehet zavaró, ha valami hülye installer nagyonsok gigát akar kipakolni tempbe, de az SSD-n, mivel kicsi, nincs épp annyi szabad hely. Mondjuk szerintem monnyon le az összes installer, ami először a tempbe kipakol mindent, üzenem a készítőnek, hogy nem tud programozni, vagy csak józan paraszti esze nincs neki :P Persze ez nem vigasztal ha emiatt nem megy fel a gépre a cucc :U)

[ Szerkesztve ]

(#260) Sk8erPeter válasza alvaro (#259) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hadd írja, az a dóga"
Nem pont az a lényeg, hogy ahol lehet, csökkentsük az SSD-re való írogatásokat? Mondjuk az is igaz, hogy ha minden írási folyamatot áthelyezünk hagyományos HDD-re, akkor a végén ugyanott tartunk, mintha nem is lenne SSD-nk. :DDD

"Mondjuk szerintem monnyon le az összes installer, ami először a tempbe kipakol mindent, üzenem a készítőnek, hogy nem tud programozni"
Szerintem kissé leegyszerűsíted. Általában az ilyenek önkitömörítős setupok, ami meg azért jó, mert akkor egymagában kevesebb helyet foglalnak az installerek.

Sk8erPeter

(#261) alvaro válasza Sk8erPeter (#260) üzenetére


alvaro
senior tag

Annyi eszük viszont lehetne, hogy eleve a célhelyre pakolják a tartalmat, ehelyett még csinálnak egy teljesen fölösleges plusz átmozgatást. Szóval nem egyszerűsítek semmit - ők viszont inkább fölöslegesen bonyolítják.

[ Szerkesztve ]

(#262) #63439360 válasza jano_77 (#251) üzenetére


#63439360
törölt tag

"Legfőképpen a RAM-ok beolvasása tart viszonylag hosszú ideig"

Kapcsold ki a Prefetch-et (kulcs értéke-0 legyen), az SSD-nek semmi szüksége rá (és Restart).

Gyors Boot, a programok megnyitása is gyors marad. (éljen az SSD).

Boot sorrend: 1. SSD

2. HDD

3. CD meghajtó

[ Szerkesztve ]

(#263) Sk8erPeter válasza alvaro (#261) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek szerint nem volt egyértelmű, amit írtam, bár nem tudom, ezt miért kell külön kifejteni, azt hittem, az "önkitömörítős setup" egyértelmű. :) Akkor másképpen: van egy tömörített állomány, ami tartalmazza a telepítőfájlokat is, így pl. azt a futtatható állományt, ami elindítja magát a telepítőt, meg a pluszban szükséges fájlokat. Ki kell tehát bontani ahhoz, hogy a telepítő ténylegesen működjön. Az most itt a lényeg szempontjából mellékes, hogy a memóriába pakolja ki, vagy temporary-be. Persze akkor valóban nem mindegy egyik sem, ha több gigáról van szó. :D De értem én, amit mondasz, az a bajod vele, hogy ki kell bontani, így lényegében dupla helyet foglal a kitömörítés után. De akkor kínálj alternatívát nekik az egyetlen fájlba való, csökkentett méretű tömörítésre. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#264) alvaro válasza Sk8erPeter (#263) üzenetére


alvaro
senior tag

Pedig halálosan egyszerű. Az "önkicsomagoló" tömörített cucc lehet valójában az installer, és a hozzá rakott virtuális fájlrendszerből cibálja ki felmásoláshoz az állományokat. Nem egy nagy ördöngösség, számtalanszor megoldották már.

(#265) Sk8erPeter válasza #63439360 (#262) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kapcsold ki a Prefetch-et"

.............

Mi értelme van kikapcsolni olyan szolgáltatást, amit pont azért találtak ki, hogy hosszabb távon az alkalmazások betöltése/működése, valamint a bootidő is gyorsabb lehessen? :U
Nem marketing bullshitként találták ki, hanem komolyabb méréseken alapul, és hosszú távon valódi előnye lehet a használatának.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#266) Sk8erPeter válasza alvaro (#264) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kicibálja, de az is megy valahova, pl. a memóriába vagy a temporary könyvtárba. A szavaid szerint "virtuális fájlrendszer" elemeit is be kell tölteni valahova. Persze abban igazad van, hogy nem muszáj vele szemetelni feltétlenül a HDD-t/SSD-t, meg nem muszáj kicsomagolni előre az egészet, úgy, ahogy van, lehet kerülő megoldást is találni. Gondolom sokaknak így volt a legegyszerűbb, aztán leszarták, úgy voltak vele, hogy manapság a HDD-k mérete kellően nagy általában ahhoz, hogy ez ne jelentsen problémát; akkor még nem számoltak gondolom az SSD-k növekvő népszerűségével.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#267) alvaro válasza Sk8erPeter (#266) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem jó, a te logikád szerint soha nem tudnánk semmit kicsomagolni, mert ahhoz, hogy kicsomagoljuk, először ki kell csomagolni, de ahhoz először ki kéne csomagolni, ad nauseam. Természetesen egy RAM-puffernyit csomagol ki egyszerre (ami tipikusan kicsiny a mai gépek memóriájához képest, tehát swappelést sem okoz), aztán írja is a végleges helyére, mint bármelyik tömörítőprogram. Az a vicces az egészben, hogy ezekben a kétszer kipakolós cuccokban is "bármelyik tömörítőprogram" van, csak ilyen bután vannak összerakva a csomagok.

(#268) #63439360 válasza Sk8erPeter (#265) üzenetére


#63439360
törölt tag

Marhaság... Régen írt OS.-re, lassú HDD-re és lassú RAM-ra van/volt kitalálva. Volt is létjogosultsága, kétségtelen.

Egy gyors (gyakorlatilag késedelem nélkül felálló) SSD esetén (SSD-re telepített korszerű OS., gyors RAM, stb.) sehonnan nem nem hiányzik az előtöltés.

Harmadik SSD-t nyúzom (Kingston, OCZ, Kingston), ne akassz már hasba...

(#269) Sk8erPeter válasza #63439360 (#268) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Régen írt OS.-re"
Nyilván annyira haszontalan, hogy a rendkívül "régen írt" Windows 7-nél is meghagyták, ugye? :)
A "korszerű OS" alatt jó lenne tudni, mit értesz.

"lassú HDD-re és lassú RAM-ra"
Nem, nem csak ezekre találták ki (tehát nem csak kifejezetten lassú eszközökre), hanem azért, mert felfedezték, hogy mennyivel értelmesebb lenne, ha bizonyos lapok előre be lennének töltve a memóriába, mert statisztikai alapon úgyis szükség lesz rájuk, tehát tök felesleges pont akkor a háttértárhoz nyúlni (!!) ahhoz, hogy ezeket a lapokat az OS betöltse, amikor már szükség lenne rájuk, mert akkor az is időigényes, ergo növelheti a futási/végrehajtási/válaszidőt. Abban természetesen igazad van, hogy a szűk keresztmetszet a HDD-hez való nyúlkáláshoz, adateléréshez szükséges idő (ami hosszú), végül is erre találták ki eredetileg.
De maga a prefetch-fájlok háttértárra írása nem épp a legjelentősebb írási műveletek közé tartozik pl. az SSD szempontjából, mivel nem folytonos írogatást jelent.

De hogy végre a lényegre térjek: szerintem csak akkor igaz, hogy a prefetch-et érdemes lehet letiltani, ha
- ezek a feltételek fennállnak: "Windows 7 will disable Superfetch, ReadyBoost, as well as boot and application launch prefetching on SSDs with good random read, random write and flush performance. These technologies were all designed to improve performance on traditional HDDs, where random read performance could easily be a major bottleneck." (MSDN blogs - Support and Q&A for Solid-State Drives) - ugyaninnen további érdekes idézet: "Initially, we had configured all of these features to be off on all SSDs, but we encountered sizable performance regressions on some systems. In root causing those regressions, we found that some first generation SSDs had severe enough random write and flush problems that ultimately lead to disk reads being blocked for long periods of time. With Superfetch and other prefetching re-enabled, performance on key scenarios was markedly improved."
- csak és kizárólag SSD van a gépedben, és nincs HDD!!

Itt is nagyjából pont ezt írják.

Még egy - szerintem nem elhanyagolható - érv, ami eszembe jutott: tudtommal a RAM-ok többsége adatelérés tekintetében még mindig jóval gyorsabb, mint az SSD, tehát a memóriába előre történő lapbehozatal emiatt továbbra sem tűnik indokolatlannak. Ergo a prefetch továbbra is indokolt lehet.

Ezzel persze lehet és érdemes is vitatkozni, mert érdekes téma, csak ne menjen át személyeskedésbe. ;)

Sk8erPeter

(#270) Sk8erPeter válasza alvaro (#267) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Várj, szerintem most mind a ketten félreértettük egymást. :D
Most akkor megpróbálom átfogalmazni, amit írtál, hogy jól értem-e, mert így utólag visszaolvasva már sejtem, mire gondolsz, de azért visszakérdezek.
Tehát arról lenne szó (ha jól értem, amit írtál), hogy meg lehetne írni úgy is magát a telepítőt, hogy az alapvetően valamilyen módon tömörített legyen, de a kitömörítés során a megfelelő sorrendben, a megfelelő, VÉGLEGES helyükre is kerüljenek a fájlok (tehát mittudomén, a Program Files-ba valahova, ha a default helyéről beszélünk Windows-nál), hogy elkerülhető legyen az, hogy pl. a tempbe egyszer teljesen ki kelljen tömöríteni az egészet, majd csak utána elhelyezni a végleges helyére. Erre gondoltál? Mert akkor ebben van ráció.

Sk8erPeter

(#271) alvaro válasza Sk8erPeter (#270) üzenetére


alvaro
senior tag

Pont erre. A telepítés így magában foglalná a kitömörítést (amúgy is benne szokott lenni egy kitömörítési fázis). Nem egy nagy ördöngösség megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

(#272) Źşë'


Źşë'
addikt

akkor most ezt érdemes kikapcsolni vagy sem? csak mert erről már máshol is azt mondták h felesleges vele törődni, mert semmiség

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#273) Sk8erPeter válasza Źşë' (#272) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tőlem úgyis ugyanazt a választ fogod kapni, amit az imént rohadt hosszan kifejtettem: szerintem NEM érdemes kikapcsolni a Prefetch-szolgáltatást.
De úgy döntesz, ahogy szeretnél.
Itt van erről egy fórum:
Windows 7 - Prefetch and SSDs

Különböző vélemények vannak, de a normálisan alátámasztott érvek itt is inkább arrafelé hajlanak, hogy a prefetch maradhat nyugodtan bekapcsolva.

Sk8erPeter

(#274) #63439360 válasza Sk8erPeter (#273) üzenetére


#63439360
törölt tag

Természetesen, nincs két egyforma gép, nincs két egyforma felhasználó..
A vélemények is szabadok. Mindenki arra a beállításra esküszik, amelyikre akar.

Nekem 38 sec. az érv.

Ez nagyjából átlagos... (34-44 sec. között mozog)

[ Szerkesztve ]

(#275) Sk8erPeter válasza #63439360 (#274) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Te most még mindig csak és kizárólag a bootnál vagy leragadva. Ezek szerint félreértelmezed a prefetch lényegét. Vagy csak erre fókuszálsz, ami szerintem a gép általános, hosszabb távú használata szempontjából totál elhanyagolható szempont. Nyilván akkor nem, ha valakinek rohadt gyorsan kell a gép valamiért, de egyébként nekem egy gép általános felhasználási élményét nem az fogja befolyásolni, hogy mennyi idő alatt tölt be. Az megtörténik az elején, aztán kit érdekel, amikor már aktívan és folyamatosan használod is az alkalmazásokat. A viszonylag gyors bootidő legfeljebb egy első bizonyíték arra, hogy igen, az SSD-ről való bootolás gyorsabb, mint a HDD-ről, de ennyi, ez csöppet sem igazolja azt, hogy a prefetch szolgáltatást ki kell kapcsolni.
A 38 másodperc egyébként valóban jó idő, de azért annyira elszállni sem kell tőle, nálam egy nem túl különleges Hitachi 1TB Deskstar 7K1000.B (HDT721010SLA360) HDD van az asztali gépemben, azzal úgy kb. 55-58 másodperc bootidőket produkáltam. Az 17-20 másodperc különbség a bootban, ami azért nem sok. De nyilván általános használatra akkor is lassabb, mint egy SSD - ezért is mondom, hogy a bootidő még önmagában nem igazol semmit.

Sosem értem, hogy az SSD-k használatánál a videókban is a legtöbb esetben azt lehet látni, hogy mennyi idő alatt bootol be a gép. Jó, és akkor mi van, miért nem mutatják az alkalmazások megnyitását, pl. azt, hogy mennyi idő alatt tölt be pl. egy NetBeans, egy böngésző eleve 25 megnyitott füllel (nálam ez sűrűn előfordul), vagy bármi más, háttértárhoz nyúlkálást igénylő alkalmazás ahhoz képest, mintha az OS egy HDD-ről üzemelne.

Sk8erPeter

(#276) Źşë'


Źşë'
addikt

alapalapi driver cdről amúgy mit nem javallt feltenni? mi kavarhat be abban az esetben ha ssd van a gépben?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#277) #63439360 válasza Źşë' (#276) üzenetére


#63439360
törölt tag

Nincs ilyen probléma. Ahogy eddig telepítettél, ha XP-t teszel rá.
Ha Win7-t, akkor v. leg nem kell az alaplapi CD, a Win7 a fejlettebb/bővebb hardver támogatás okán a saját bázisából elintézi ezt is.
(két napja telepítettem Win7-t (éppen SSD-re), elő sem kellett venni az alaplapi telepítőt, komplett megoldotta egy lépésben)).

Win7-t ajánlott az SSD-re telepíteni (automatikusan kialakítja a helyes alignációt, és engedélyezi a TRIMM funkciót).
Az XP is működik az SSD-n (nem is rosszul, 6 hónapig azt használtam egy SSD-n), de az előbb írtak nem teljesülnek.

[ Szerkesztve ]

(#278) #63439360 válasza Sk8erPeter (#269) üzenetére


#63439360
törölt tag

"tudtommal a RAM-ok többsége adatelérés tekintetében még mindig jóval gyorsabb, mint az SSD, tehát a memóriába előre történő lapbehozatal emiatt továbbra sem tűnik indokolatlannak."

Idáig tökéletesen igaz.

A bökkenő ott van, hogy nem eléggé intelligens a Prefetch működése.
Minden programot/folyamatot válogatás nélkül, egyszerre tölt be, ahány indító bejegyzés található a Prefetch mappában, ha kell, ha nem . Fel is lép a palacknyak effektus.

Sőt azokat is megpróbálja betölteni (keresi is, feleslegesen), amelyeknek ugyan az indító bejegyzése még a Prefetch mappában van, de magát a programot már rég uninstalláltad (Win. tökéletlenség...).
Ismét ketyeg az óra..
Mondjuk ez kezelhető probléma...
A programok megnyitásának az ideje kiváló marad továbbra is (... az SSD működési elvéből következően, nincs érzékelhető lassulás..)

Végezetül: nem ököl szabály ez sem, mindenki úgy használja/vagy nem használja, ahogy jónak találja. Régebbi hardveren különösen látványos a boot idő javulása a Prefetch letiltása
(egyébként négy lehetőség van, ugye, 0 - 1 - 2 - 3 lehet a kulcs értéke..).

[ Szerkesztve ]

(#279) Źşë'


Źşë'
addikt

még 1 fontos kérdés, az indexelés, a leírtak szerint megcsináltam, kivettem a pipát, de viszont ha a meghajtón jobb klikkelek, tulajdonságok, ott ott van az indexelés kipipálva, szóval akkor mégis benn maradt?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#280) #63439360 válasza Źşë' (#279) üzenetére


#63439360
törölt tag

A meghajtó/meghajtók tulajdonságai alatt vedd ki a pipát, > Alkalmaz..

Elindul egy pár perces folyamat (átírásra kerülnek a fájlok attribútumai). OK.
Ennyi..

(#281) Źşë'


Źşë'
addikt

ide is linkelem, hátha tud valaki a bajomra orvosságot,

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#282) 8xx8xx8


8xx8xx8
csendes tag

hi,

van egy Vertex 3-asom, a legújabb firmware-el (2.22) de a sebességével nem vagyok megelégedve 290 - 310 MB/s körül mozog a gyári 500-as adat helyett. hogyan tudnám ezt növelni ?

Krisztián

(#283) #63439360 válasza 8xx8xx8 (#282) üzenetére


#63439360
törölt tag

Gyakorlatilag, sehogy.

Natív port illesztés (SATA3-SATA3), Win7 legyen a működő OS. (alignáció, TRIMM), és annyit tud, amennyit mutat (mondjuk, nem mindegy mivel méred, a szintetikus benchmark az szintetikus b...).

Javaslom az http://www.attotech.com/products/product.php?sku=Disk_Benchmark (ATTO) használatát erre a célra.

(az elméleti sebesség, és a gyakorlati sebesség távoli rokonok..)

(#284) 8xx8xx8 válasza #63439360 (#283) üzenetére


8xx8xx8
csendes tag

valszeg az a hiba, hogy nem AHCI módban telepítettem. legalábbis az AS SSD Benchmark azt írja, hogy pciide - bad.

(#285) 8xx8xx8


8xx8xx8
csendes tag

na sikerült. most már jó gyors, viszont van még 1 problémám:
az ssd-re AHCI módban van telepítve a windows, a hhd-n meg IDE-ben van minden. (a boot menüben lehet ugye átkapcsolni a módokat) és az ssd csak AHCI módban, a hhd pedig csak IDE módban indul el... hogy tudom összeegyeztetni őket ?

(#286) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Ujra kellene raknom a rendszert? :U

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#287) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Megcsináltam a leírást és reboot óta eltűnt a windows search ablakocska a start menüből. Hogy lehet visszavarázsolni? Az indexelést kéne visszakapcsolni? Amúgy ez nagyon ölné az SSD-t?

Mert mindig onnan futtatok CMD-t meg msconfigot meg a társait és hiányzik az opció :(

(#288) Szabesz válasza JohnnyX (#286) üzenetére


Szabesz
őstag

Működik a Trim?

¯\_(ツ)_/¯

(#289) Sk8erPeter válasza easy...rider (#287) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kapcsold vissza a Windows Search-öt.

Sk8erPeter

(#290) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,

A napokban szeretnek venni egy Samsung 830 128gb ssd-t es tanacsot szeretnek kerni hogy allitsam be a dolgokat.Pl hallottam ilyet,hogy nehany gb-t szabadon kell hagyni es ugy formazni.Ez miert kell es hogyan csinaljam?
Van -e esetleg meg valami,amit be kell allitani,hogy a leggyorsabbat hozzam ki belole????Esetleg firmware vagy driver frissites???

Minden hozzaerto valaszat szivesen fogadom!

Koszi!

(#291) vjozsef válasza baloghzr2 (#290) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kolleganak ilyenje van. FW frissites az elso! Masodik az SSD optimalizalas, nezd meg az elso posztot.

(#292) axlfsi válasza vjozsef (#291) üzenetére


axlfsi
veterán

Én tegnap vettem/üzemeltem be egy pont ilyet és a gyári Samu sw nem talált fw frissítést... Szóval nem feltétlenül kell/van fw update.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#293) axlfsi válasza axlfsi (#292) üzenetére


axlfsi
veterán

UPDATE: Viszont, azt sajnos elmondhatom, hogy minel tobb forumot, hozzaszolast, velemenyt olvasok ebben a temaban (SSD optimais beallitas), annal elbizonytalanabb vagyok es egyre nagyobb a kaosz... superprefetch, prefetch, pagefile, hiberfile, indexeles, stb - teljesen ellentmondo velemenyek, kulonbozo tapasztalatok. Egyontetu velemenyen van mindenki pl. azzal, hogy toredezettsegmentesiteni nem kell... de a tobbi, majdnem minden valtozo.

En egyebkent elfogatdam, amit az SSD Magician 'OS Optimization' menupontban ajanlott a gyarto (de mar gondolkodom, hogy vissza kellene kapcsolnom pl. a prefetch-t :F )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#294) axlfsi válasza axlfsi (#292) üzenetére


axlfsi
veterán

UPDATE: Viszont, azt sajnos elmondhatom, hogy minel tobb forumot, hozzaszolast, velemenyt olvasok ebben a temaban (SSD optimais beallitas), annal elbizonytalanabb vagyok es egyre nagyobb a kaosz... superprefetch, prefetch, pagefile, hiberfile, indexeles, stb - teljesen ellentmondo velemenyek, kulonbozo tapasztalatok. Egyontetu velemenyen van mindenki pl. azzal, hogy toredezettsegmentesiteni nem kell... de a tobbi, majdnem minden valtozo.

En egyebkent elfogatdam, amit az SSD Magician 'OS Optimization' menupontban ajanlott a gyarto (de mar gondolkodom, hogy vissza kellene kapcsolnom pl. a prefetch-t :F )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#295) Loccze


Loccze
tag

Sziasztok!
Egy ilyen gépem van de az SSD-im elég lassúnak bizonyulnak.

Gigabyte P55A-UD3 Socket-1156
Intel Core i7 860 4x2,80Ghz (21*133)
4GB 1600MHz DDR3 RAM CSX + Metal Cooler (2x2GB)
Gigabyte nVidia Gefforce GTX 460 GV-N460OC-1GI
Corsair Force 3 SATA3 CSSD-F60GB3-BK 60GB
Kingston SSDNow V+200 SVP200S3/60G 60GB
Western Digital Caviar Green WD15EARS 1.5TB

Mind a kettő SATA 3-as Elvileg az alaplap is tudja, nem tudom mit kell beállítani ahhoz, hogy gyorsabb legyen.

Corsair: 50MB Read 194,5Mb/s / Write 62,04Mb/s
Kingston: 50MB Read 204,8Mb/s / Write 82,72Mb/s
A Mérést CrystalDiskMark 3.0.1 segítségével végeztem.
Segítséget szeretnék kérni az optimalizáláshoz, remélem jó helyre írtam.

(#296) #63439360 válasza F34R (#54) üzenetére


#63439360
törölt tag

"és mi van azokkal az elvetemültekkel akik mellőzik a trimet (mert Xp-jük van ) és defragg programmal helyettesítik ?"

Vegytiszta tévedés... Nem helyettesíti, és egy SSD-t nem kell (káros az élettartamra nézve, nem javít semmit az elérési időn, inkább káros a felesleges írás/felülírás okán) defragmentálni.

Egy SSD-t soha nem kell töredezettség mentesíteni.

(#297) Great_Muta


Great_Muta
tag

Üdv!

Ma végre megjött életem első SSD-je egy Samsung 830 128GB személyében.
Egy kérdésem lenne: a HD Sentinelt elindítottam és a meghatározott olvasás trim után opció előtt nincs pipa. Ez mit jelent? Nem támogatja vagy be lehet valahogy kapcsolni? A TRIM mellett pipa van az oké.
Kell aggódni vagy nem? :) Köszi előre is!

(#298) JohnnyX válasza Great_Muta (#297) üzenetére


JohnnyX
senior tag

CrystalDiskMark progival merd le a sebesseget.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#299) vjozsef válasza Great_Muta (#297) üzenetére


vjozsef
senior tag

Kerdezd a sentinel fejlesztoet. Multkor nrkem is segitett.

(#300) Great_Muta válasza JohnnyX (#298) üzenetére


Great_Muta
tag

Tessék
...és most? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.