Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Skót


Skót
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok:
Adott egy Lenovo z50-70-es gép és ennek a gyári 1tb-os vinyója. Még vásárláskor vettem és beleszereltettem egy 120gb-os samsung ssd-t és a vinyót eddig külső tárolóként használtam usb-s rack-ben.
Most eljött az idő, hogy visszaköltözzön a gépbe, de egy beépítőkeretben tette meg mindezt. Friss OP rendszer (win7), minden szép és jó, mindaddig míg a laptop töltőről megy. Amint kihúzom a tápot az 1gbos vinyóm eltűnik a rendszerből és vissza sem jön, míg vissza nem dugom a tápot és újra nem indítok. Ez egy hordozható gép esetében elég bosszantó. Ha telepről működtetve indítom, kapcsolom be kikapcsolt állapotból a gépet, akkor sem látja.
Próbáltam megnézni az energiagazdálkodásnál, hátha valami úgy volt állítva, hogy telepről való használatban kikapcsolja a vinyót vagy azt a sata csatlakozót vagy az odd-t (hátha mivel a helyén van még érvényes rá a beállítás), de semmi ilyesmire utalót nem találtam.
Biosban sem látok olyan lehetőséget ami kifejezetten arra utalna, hogy energiatakarékosság miatt kikapcsolná a vinyót.
Tud-e valaki erre a problémára megoldást? Milyen beállítást keressek és hol?

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#202) Shany0811 válasza Shany0811 (#199) üzenetére


Shany0811
tag

Nekem a problémám megoldódott, méghozzá a következő módosításokkal:

BIOS update és BIOS-on belül UEFI-t átállította IDE-re. Ezután a win is felismerte a keretet és a benne lévő HDD-t is. :C :C

(#203) River26


River26
újonc

Hello szerintetek egy elég új asus x541uv tìpusú notebookba milyen vastagságú beépítő keret kell mert sehol nem találtam róla infót ahoz meg h megnézzem szét kéne szerelnem a gépet előre ia kösz a válszt!!

(#204) dugynok válasza River26 (#203) üzenetére


dugynok
senior tag

9.5mm

(#205) River26


River26
újonc

Köszike :))

(#206) Becks92


Becks92
csendes tag

Hello Mindenki!

Egy pár napja már szórakozok a következővel:

Van egy Lenovo ideapad 100-15IB laptopom. Ezt szeretném SSdvel bővíteni amely rendben is zajlott beraktam az ssd-t a hddt kivettem felraktam az SSD-re az oprendszert és minden tökéletes. Vettem beépítő keretet a géphez már 3 db-ot is. (akyga, caddy, raidsonic icy box ic640es) és észreveszi a bios a hdd-t de a windowsban a lemezkezelésben látszik, hogy van egy ismeretlen lemez1-es, mely nincs inicializálva, de azt sehogy sem tudom inicializálni. Bármelyik opcióra rámegyek MBR vagy a másik (ha jól emlékszem GPT) egyszer vagy azt írja hogy nem lehet a másikra meg azt, hogy nincs elég terület, persze ez egy 1Tb-os merevlemez. a windows 10 telepítő biosból indítva észreveszi, de ha IDE módban van a bios beállítva 2Tb-nak látja, ha meg ACHI-ba akkor meg 0-nak. Már kifogytam az otletekből... Valami ötlet? (annyi esetleg bár biztos nem lehet gond, hogy nincs teljesen összerakva a laptop vagyis csak ott nincs ahol betudom tolni a kerettel a HDD-t, hogy ne kelljen mindig szétszednem bár gondolom, ha ez probléma lenne el sem indulna maga a gép sem.)

Előre is köszönöm a segítséget!:)

Üdv.:

Becks

[ Szerkesztve ]

Pénz: papírfecni, hajkurásszuk egész életünkben,de sosem elég mindig több kell,de közben nem vesszük észre, hogy elfelejtettünk élni!

(#207) T1B3R1U5


T1B3R1U5
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire V3-772G laptop!
Nem mai gép már (3 éves) éppen ezért egy SSD-vel szeretném feltuningolni az 1 TB-os HDD kapacitást! Mindkét meghajtó megmaradna, viszont az SSD-hez szükségem lenne egy beépítő keretre...
2,5" HDD foglalat van benne pluszban
Hol lehetne egy kompatibilis keretet beszerezni?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#208) Revlas


Revlas
újonc

Sziasztok!

Egy Lenovo V310 15ISK típusú laptoppal kapcsolatba szeretnék segítséget kérni.

A laptop kb.2 hete vásároltam webáruházban(forgalmazótól,teljesen új). Eredetileg egy 1Terrás HDD volt benne és egy DDR4-es 4G-s(2133) Ram.
Egy kis turbózás képpen vettem üzletben egy 250G-s SSD-t és még egy ugyanolyan spec.val rendelkező RAM-ot.A terv az volt, hogy a gyári 1T-s HDD helyére beteszem az SSD-t,
és a HDD-t egy 4csatornás Kolink típusú beépítő keret segítségével az optikai meghajtó helyére teszem. A beépítés meg is történt még OS szüzen.
Ezt követően baráti segítséggel felkerült a win10. Se a beépítéskor sem pedíg a telepítéskor nem adódott probléma. Majd miután örülhettem volna, hogy elkészült és jó, jelentkezett a következő

HIBA: A laptop lecsukásakor, alvó mód, reset, kikapcsolás, a keretbe beépített HDD-t a win nem találja. A biosban ott van de akárhányszor resetelem a gépet pl. akkor a HDD elveszik(Biosban még marad).
csak akkor jön vissza, ha kihúzom a keretet a helyéről és vissza (mechanikus reset).Ekkor újra felismeri mint tárolót.
Amit próbáltam; a keret 4 csatornás (A B C D), egy az oldalán található switch segítségével lehet beállítani milyen típusú géphez használja az ember. Ez beállítva.
A telepítéskor felismerte, formázva volt. Tettünk rá egy mappát is("hogy ne legyen üres), így se. Energiagazd. szempotból a winben megnézve.
Kontakt hibára nem gyanakszok, mondván új minden, és a Bios is látja, és mechanikus reset után használható is.
Minden drivere naprakész a legújabb.A keretet a HDD vel teszteltem egy másik gépben ahol hibátlanul működik.Visszatettem az eredeti DVD olvasót ami úgysztintén hibátlanul működött. Sata csatlakozó, alaplap hiba így kizárva. A keret "univerzális"nak mondható, lehet speciális Lenovo keret kell? Az üzletben megesküdtek rá, hogy nekik ez minden gépbe jó volt eddig.. Szoftveres a hiba? Bios beállítás? Vagy a win-ben bujkál valami rossz beállítás?

Már benne van egy jópár forintom így is, nem szeretnék mégtöbbet beleölni.Előre is köszönöm a segítséget, az építő jellegű kommenteket,tapasztalatokat.
Ha valamiről kép kell vagy pontosabb infó, szóljatok.
(Hardveresen értem a dolgokat, de szoftveresen kicsit konyhaibb fogalmazást kérek, köszönöm)

(#209) Skót válasza Revlas (#208) üzenetére


Skót
aktív tag

Szia!

Nekem is a Lenovo (Z-50-70) laptopommal és a beépítőkerettel volt némi gondom és ott a BIOS frissítés segített.

Nekem azt csinálta, hogy ha kihúztam a hálózati tápot eltűnt a win-ből a meghajtó és hiába dugtam vissza a tápot, nem látta meg újra. Csak a táp vissza és újraindítás segített. Aksiról indítva sem ismerte fel a win (biosban mindig ott volt).
Win7-et használtam lehet, hogy a Win10 másképp gondolja és ott reset után sem hajlandó látni, bár ezt nem tudom csak egy egyszerű júzer vagyok.

Tudom, hogy teljesen új a gép (megvétel szempontjából) de nem lehet, hogy már gyártják egy ideje és van hozzá frissebb bios?

Ez az én tippem.
Ami tanácsokat egyébként kaptam az az volt a bios frissítésen kívül, hogy nézzek kifejezetten Lenovo-hoz való beépítőkeretet, próbálgassam több kerettel, több kapcsolóállással (ami a keretben van).
Remélem megoldódik, mert baromi bosszantó tud lenni egy ilyen hiba.

Üdv: Skót

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#210) turho


turho
őstag

Lenovo B71-80.....kapott optibay-t, az 1 terás win7 partíciómat klónoztam rá. Gép pattan, de az optibay-es hdd olyan furán fosul megy, hogy kiborító. Lassú. Még az Utorrentnél is túlcsordulást írt ki. Intézőben tallózni sem lehet a hdd-t amikor az optibay-ban van ☹️ 1-2 perc mire betallózza. Szóval mintha Pio1 sebességgel működne.... Érdemes újratelepítenem a gépet, vagy máshol keressem a problémát? Mert ez az optibay-be tett hdd megoldás így hadsnálhatatlan. Egy majdnem új 1Tb Wd SSHD ment volna másodlagosnak. Segítsetek, mit tegyek? Win7-win10 váltás? Amúgy látszólag minden Ok, felismerések, driverek....Bios a legfrissebb, 2016-os. A legmegdöbbentőbb, hogy a torrent proginál vettem észre, hogy 60kb/s! letöltésnél lefogta a hdd az egészet, és 100 % hdd terhelés ☹️

[ Szerkesztve ]

(#211) utas666


utas666
tag

Na így sok év tapasztalatából elmondhatom, hogy az a baj az optibayekkel, hogy hajlamosak a kontakthibára. Ez abból fakad, hogy nem rendes sata csatlakozójuk van, hanem slimline sata, ami a táp résznél le van kicsinyítve (kisebb és kevesebb pin, közelebb egymáshoz). Ezt azért lépték meg, mert eredetileg pata volt az optikai meghajtók csatlakozó felülete, abból is egy spéci laptopos változat, hogy beférjen a kis helyre, aztán satára váltásnál is ennek a formfactorát tartották meg, nem akarták cserélni a csatlakozó kivágását tartalamzo fémváz gyártó gépeket ezért terveztek egy új sata csatlakozót, ami befér annak a helyére, de ez így egy picit alul lett méretezve, kicsi az érintkező felület és ha koszolódik, kimozdul, nem nyomódik eléggé hozzá, az már elég az instabilitáshoz, bootolásnál nem ismeri fel, ha os van rajta, akár korrumpálodhat az egész is.

(#212) rpet


rpet
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi két eset közül melyik SSD fog kevésbé melegedni? Mindkettő Samsung 860 EVO 500 GB.

A) mSATA változat
B) 2,5" SATA változat

Laptopba tenném be a fentiek közül valamelyiket, a winchester helyére (az mSATA változat esetén értelemszerűen csatlakozóátalakító adapterrel).

Úgy tudom, általában a 2,5" SDD-k kevésbé melegednek.
Csakhogy laptopba rakva, zárt helyre kerül az SSD.
Ekkor talán az mSATA SSD kevésbé melegszik? (mert jobban szellőzik, mert "meztelen")
A 2,5" SSD jobban melegszik? (mert maga is zárt házzal rendelkezik, így kevésbé szellőzik)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#213) chris-v válasza rpet (#212) üzenetére


chris-v
senior tag

Ne aggódj a melegedés miatt. :) Elfüstölni nem fog.
Amúgy én mSATA változatot választanék, az gyorsabb.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#214) utas666 válasza rpet (#212) üzenetére


utas666
tag

Laptopban melegedést a belső CPU/GPU hő áramlás viszonyok is befolyásolhatják, közel a heatpipehoz/légáramhoz melegebbnek fogja mérni hiába nem melegszik maga az SSD.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.