Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) G@ß!


G@ß!
őstag

Szerintem luxus volt betenni ilyen jó ssd-t egy ilyen laptopba...de ízlések és pofonok... :)

(#52) DaveJr válasza tacsk0 (#50) üzenetére


DaveJr
őstag

Aha értem. Mondjuk azt a részét nem igazán hogy miért jobb külön a linux és a windows. Nekem a laptopon 1 vinyón van a 2. És mondjuk linuxnak sokallom egy kicsit a 200 gigát. Bár lehet h neked kell annyi.

#51: Én raktam már be T43ba is PATA-s SSD-t. Na az volt a luxus:D Gyorsabb lett vmivel de annyival nem hogy meg is érje megtartani az SSD-t. Sztem nálam már a proci is visszafogott egy-két progit mert szegény program indításkor mindig 100%on pörgött hiába volt alatta SSD nem lett gyorsabb a betöltés.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#53) MornKapitány válasza tacsk0 (#48) üzenetére


MornKapitány
tag

A kérdés igazából, hogy van-e rá forrás. Ha van, akkor nyugodtan rakj bele 2 SSD-t. Az mSATA sokkal lassabb lesz, mint a 2.5"-os SSD-d. 256 GB feltétlen szükséges? Mármint nem ismerem az igényeidet, de egy 750 GB-os HDD mellé talán felesleges ekkora kapacitás.

A fogyasztás jó kérdés. Igazából kevesebbet eszik az SSD, mint a HDD, de óránként kb másfél Watt-tal húzza fel az Idle fogyasztást, ha meg pörög, no akkor meg lehet nézni: SSD power consumption
mSATA: mSATA SSD power consumption
Szóval egy kicsit óhatatlan is megdobja. :) Kicsit több, mint 4 órát fog menni teljesen ép akksi mellett, idle üzemmódban a notebookcheck tesztjéből kiindulva.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#54) MornKapitány válasza tacsk0 (#50) üzenetére


MornKapitány
tag

Mindenképp szükséges ennyire elszeparálni a dolgokat? Nem elég simán partícionálni? Ebben mondjuk nem vagyok annyira otthon, inkább érdeklődés.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#55) MornKapitány válasza Male (#46) üzenetére


MornKapitány
tag

Ha kevés a hely, és sok, mondjuk 4+ a RAM, akkor simán lehet választani néhány GB RAM-ot a programok gyorsabb indításának érdekében. Egyszer megcsináltam még régebben, teljesen jól szuperált. Gyorsabb volt, mint az SSD. Ebben mondjuk annyira nem vagyok otthon, de pl PS-t simán használtam így, miközben a merevlemezre volt feltelepítve a program maga.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#56) tacsk0 válasza MornKapitány (#54) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Heloo!

Redundancia miatt. Ha az egyik megadja magat meg mindig ott van egy hasznalhato egyseg, teljesen fuggetlenul a masiktol.

Ugy gondolom, hogy sokkal biztonsagosabb ha az msatas ssd.n van a "gyari" win7 a caddy-ben levo ssd-n meg a linux. Alap HDD-n pedig az adatok. De mas egyebb oka is van (security).

Remelem sikerul valahogy majd osszehoznom, ha beszerzem a kiegeszitoket.

(#57) MornKapitány válasza tacsk0 (#56) üzenetére


MornKapitány
tag

Éértem. Sosem éreztem, hogy ennyire túl kéne magamat biztosítani. Bár nekem közel sincs annyira sok fontos információ a gépen, amit ne tudnék alternatív úton (cloud/pendrive) biztosítani.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#58) Male válasza MornKapitány (#55) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, lehet RAMDriveozni, ha erre gondolsz, próbálgattam régebben, de olyan sokat nem hozott. (persze ilyeneket mérni jó volt :) )

(#59) ggg666 válasza MornKapitány (#53) üzenetére


ggg666
őstag

"Az mSATA sokkal lassabb lesz, mint a 2.5"-os SSD-d."

Mióta lassabb?

Mondjuk az nem mindegy milyen laptopba rakod az biztos.
Pl.

XPG SX300 SATA 6Gb/s mSATA Solid State Drive

Read: 550 MB/sec.
Write: 505 MB/sec.
IOPS: Read 25,000/Write 85,000 (Maximum 4K Random Write)

Akkor ez gondolom sokkal lassabb?

(#60) MornKapitány válasza ggg666 (#59) üzenetére


MornKapitány
tag

Nem teljesen értem a hozzászólásod magyarázatos részét. Kevesebb felindulással. :) A pl. mire vonatkozik most - és a kérdés? A CDM-kal mit mértél?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#61) ggg666 válasza MornKapitány (#60) üzenetére


ggg666
őstag

Mi ebben a felindulás?
Ez csak 2 példa:
De biztosan lesz több is.

CMT-256L3M egy új msata van mérve a crystal disk mark-al.

"Nemrégiben már láthattunk olyan mSATA formátumú SSD meghajtót, amely nem egy, hanem két nyomtatott áramköri lapot használt, így összesen 480 GB-nyi adattároló kapacitást biztosított.

A Lite-On megoldása, amely az Acer S7-es ultrabookjában tűnt fel elsőként, ugyan nem 480 GB-nyi, hanem csak 256 GB-nyi tárhelyet kínál, viszont nem is két nyomtatott áramköri lapra alapoz, hanem csak egyre, amelynek két oldalán egy-egy komplett SSD meghajtó foglal helyet SSD vezérlőstül, gyorsítótárastul, mindenestül.

A két mSATA SSD alrendszer speciális, módosított mSATA csatolófelületen keresztül kapcsolódik a rendszerhez, így két különálló adattárolóként jelenik meg a BIOS-ban. A rendszer RAID0 tömbbé fűzi össze őket a még nagyobb adatátviteli sebességek elérésének érdekében.

A CMT-256L3M névre keresztelt adattároló rendszerben összesen két darab Marvell 88S9175-ös vezérlő foglal helyet, amelyek SATA 6 Gbps-os támogatással érkeznek. Az egyes SSD vezérlőchipekhez két 64 GB-os adattároló kapacitást kínáló, két csatornán keresztül csatlakozó NAND Flash memóriachip tartozik, amelyek 24 nm-es csíkszélességgel készültek, méghozzá a Toshiba műhelyében. Rajtuk kívül egy-egy Nanya DRAM gyorsítótár is a repertoár részét képezi.

A speciális adattároló szendvics meglehetősen impozáns teljesítményt mutat fel, már ami az írási- és olvasási tempót illeti. A CrystalDiskMark tesztje alapján a RAID0 módban üzemelő adattároló rendszer 877 MB/s-os olvasási- és 672 MB/s-is írási tempót kínál, ami igen-igen jól hangzik.

A CMT-256L3M teljesítménye alapján több ultrabook gyártó fantáziáját is megmozgathatja majd."

De a másik is eléri a sima sata 3-as ssd sebességet,viszont te azt írtad

"Az mSATA sokkal lassabb lesz, mint a 2.5"-os SSD-d"

Ez mennyivel lassabb, sokkal,mint egy ssd?

XPG SX300 SATA 6Gb/s mSATA Solid State Drive

Read: 550 MB/sec.
Write: 505 MB/sec.
IOPS: Read 25,000/Write 85,000 (Maximum 4K Random Write)

[ Szerkesztve ]

(#62) MornKapitány válasza ggg666 (#61) üzenetére


MornKapitány
tag

ad 1. Kérdésedre válaszolva, 2012. december 20. óta, amióta bejelentették, azóta gyorsabb. De szeretném látni azt tesztekben is. :) Az SX300 pedig jó ha éppen hozza szintetikus tesztekben az éppen SATAII-es szintet... Ha berakom laptopba még kevesebb lesz... [link]
Mondjuk ez Toshiba és nem ADATA
ad 2. Ez mennyivel lassabb, sokkal,mint egy ssd? Az mSATA is SSD, csak a csatlakozóban más, amennyiben jól tudom. :)

[ Szerkesztve ]

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#63) ggg666 válasza MornKapitány (#62) üzenetére


ggg666
őstag

Az sx300-as teszt linket komolyan gondoltad?
Mikor nem msata3-ba lett kipróbálva?

"The low performance numbers from the SX300 are squarely down to the bandwidth limitations imposed by the 3Gbps interface to the system. We're adamant that a 6Gbps connection would result in the mSATA drive matching the 500MB/s performance exhibited by the majority of 2.5in SSDs here."

LOL...

(#64) MornKapitány válasza ggg666 (#63) üzenetére


MornKapitány
tag

van benne valami :D

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#65) ggg666 válasza MornKapitány (#64) üzenetére


ggg666
őstag

Az enyémbe msata3 van de kivárom amíg be bírom szerezni ezt a CMT-256L3M típust, ha ilyen gyors, mert ezzel együtt 4 ssd/winyó kombinációt tudok a laptopba rakni.

(#66) Male válasza ggg666 (#59) üzenetére


Male
nagyúr

Most itt azt kéne látni, hogy egy 6Gbit/s-es SATA csatin 877MB/s-el olvasott? Valahogy ez nem tűnik hihetőnek, mert ez bőven az elméleti maximum fölött van...

(#67) ggg666 válasza Male (#66) üzenetére


ggg666
őstag

Ez nem 6Gbit/s-es SATA csatlakozó!

"A két mSATA SSD alrendszer speciális, módosított mSATA csatolófelületen keresztül kapcsolódik a rendszerhez, így két különálló adattárolóként jelenik meg a BIOS-ban. A rendszer RAID0 tömbbé fűzi össze őket a még nagyobb adatátviteli sebességek elérésének érdekében."

[ Szerkesztve ]

(#68) azbest válasza ggg666 (#67) üzenetére


azbest
félisten

Tehát nem szabványos csatlakozója van. Vagyis nem fogod tudni más gépbe rakni, mint amihez gyárilag adják. Valószínűleg nem is árulják külön.

Más gyártónak is van egész gyors msata meghajtója, de sok lassú változat is volt. Nameg a géptől is függ, hogy egyáltalán képes-e bootolni róla...

Lényeg, hogy sokkal macerásabb az msata téma, mint a normál sata meghajtóké.

(#69) sptkyle


sptkyle
senior tag

Köszi az írást.

Pont ugyanezt a megoldást tervezem pár hete megvalósítani. :C

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#70) Male válasza ggg666 (#67) üzenetére


Male
nagyúr

Simán az mSATA sebességéről beszéltetek, mire bedobtad ezt a képet, erre reagáltam. Ha valami dupla csatija van, akkor természetesen lehet, csak az már speciális eset, nem a normál mSATA. (gyakorlatilag az két SSD így, csak egy NYÁK-on van)

azbest: Gyanítom úgy van kialakítva, hogy mindben menjen, csak a RAID esik ki a normál csati esetén. (Legalábbis én biztosan így oldanám meg.)

[ Szerkesztve ]

(#71) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Nem reklám de én ezt a keretet ajánlom. [link]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#72) VS461


VS461
tag

Már a harmadik laptopot alakitottam át hasonló konfigban. A régi UL80VT jó tapasztalatai után a Dell Vostrómat már igy telepitettem fel vásárlás után, és most anyám ősi Satellite L300-asa is hasonlóan járt - nem kis sikerrel. Igaz, hogy a Vostróban nem rögzitettem a keretet a csavarral, ezért ki tudom húzni a helyéről, ha kell, és ideiglenesen visszamehet a DVD-iró. USB-s optikairól ugyanis nem bootol a laptop.

A legutóbbi laptopvásárlásnál pont emiatt alap volt a DVD megléte, a Vostro V131 ezért esett ki, maradt a 3350.

Csak ajánlani tudom az eljárást!

Ui.: elnézést a hosszú i hiánya miatt, azonkivül boldog új évet mindenkinek!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#73) gyemipapa válasza proof88 (#6) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Én 3 hónapja így használom, (Lenovo G580GH), az SSD tökéletesen ketyeg a DVD meghajtó helyén, szóval bátran ajánlom a megoldást mindenkinek!
Szerintem viszont a 128-as túlzás, nekem 64-es van, 64 bites Win7, 2010-es office, 12 GB játék, és felhasználói programok, még mindíg szabad rajta 15 GB. Igaz, a virtuális memória ki van kapcsolva, bőven elég a 8 GB RAM. A trimmet kikapcsoltam, (több hozzáértő javaslatára), ahogy az indexelést is, a Temporari Internet Files át van irányítva a hagyományos HDD-re, ahogy a torrentek is onnan futnak, és az egyéb letöltéseknek is ott ágyaztam meg, így kímélve van az SSD.
Természetesen a defrag is ki van kapcsolva.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#74) proof88 válasza gyemipapa (#73) üzenetére


proof88
addikt

1. - lehet, hogy abban a laptopban megy a boot ssd-ről a dvd helyén, de más laptopban korántsem biztos, hogy menni fog, nem egy példa volt rá!
2. - attól hogy a laptop bootol az ssd-ről a dvd helyén, még nem biztos, hogy a trim-et csinálni fogja az ssd!
3. - szerintem az az ember, aki kikapcsoltatja a trim-et az ssd-n, az nem szakértő, legalábbis ssd témában nem, vagy nagyon lemaradtam valamiről ... trim-et félig-meddig kiválthatja a firmware-szintű szemétgyűjtés, tapasztaltam mivel xp alatt használtam ssd-t, de nem hiszem, hogy ki kéne kapcsolni a trim-et ... Defragot magától is kikapcsolja a win7 az ssd-n.

(#75) ggg666 válasza proof88 (#74) üzenetére


ggg666
őstag

Az ki lett próbálva, hogy csak az ssd volt a cd/dvd meghajtó helyére építve, és úgy engedte-e a telepítést?
Mivel ha a másik meghajtó bennmarad sokszor arra kerülnek az indítófájlok, és olyankor nem az ssd-ről való bootolást kell beállítani hanem a másik winyót.

Erre a legjobb megoldás ha csak az ssd van bennt teléepítéskor.

A trimet is lehet azért nem csinálná mert azt érzékeli, hogy a másik meghajtón vannak az indítófájlok.
És azt veszi rendszerlemeznek.

[ Szerkesztve ]

(#76) MornKapitány válasza gyemipapa (#73) üzenetére


MornKapitány
tag

TRIM-et mért kapcsoltad ki?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#77) Findzs


Findzs
addikt

hiánypótló írás, köszi

érdemes lehet elgondolkodni egy hibrid hdd+ssd winyón is
vannak olyan felhasználók akik nem értenek hozzá, hogy mit hová szereljenek vagy hogyan állítsák be a ssd-t az op. rendszer alá, azoknak ideális lehet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#78) proof88 válasza ggg666 (#75) üzenetére


proof88
addikt

igen, az volt a gond, hogy hiába volt fizikailag kiszedve a hdd a laptopból és csak az ssd volt benn a dvd helyén, hiába másolta fel a win7 telepítő a fájlokat az ssd-re, restart után nem tudott bootolni az ssd-ről a laptop. próbáltuk a sata mode-ot is állítgatni (bár ilyenkor kérdéses hogy egyáltalán melyik portét állítja, a 0.-ot vagy mind2 portot), de az sem hozott sikert. egyszerűen nem bootolt arról a portról a win7 ha ssd volt rajta. ha dvd meghajtó volt oda dugva, arról bootolt bármi. de ssd-vel csak a 0. portról tudott bootolni a cucc. nyilván alaplap függő a dolog, hogy milyen chip van rajta, mert egy asztali gépnél nem kérdés hogy az alaplapnál mindegy melyik portra dugod, menni fog a boot ... de sajnos laptopoknál van olyan hogy az a port amire a dvd van kötve az más vezérlő által van kezelve vagy valami egyéb korlátozás ...

(#79) ggg666 válasza proof88 (#78) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor biztos valami sokkal olcsóbb az a vezérlő, és ez miatt némelyik gyár ilyet rak bele.
Más okát nem tudom elképzelni.

(#80) DragoX


DragoX
tag

Hali! Nekem egy Dell Inspiron laptomom van. Olyan csatlakozója van az optikai meghajtónak, mint ennek: [link]
Szerintetek ez jó lesz? Mennyire szabványosak ezek a cuccok?

(#81) proof88 válasza DragoX (#80) üzenetére


proof88
addikt

a magasságra figyelj oda. ha 12.7 mm-es belefér a laptopodba akkor jó. előfordulhat, hogy csak a vékonyabb fér bele a laptopba, az 9 mm körül van asszem. mérd le a mostani meghajtód magasságát :)

(#82) DragoX válasza proof88 (#81) üzenetére


DragoX
tag

Már tegnap lemértem, 12.7-es köszönöm a segítséget!

(#83) Zimezoom


Zimezoom
tag

Helló!

Szerintetek létezik olyan SSD (szerűség), amely mini PCI-ba (nem express!) megy, és tud róla bootolni a laptop?

Az a gondom, hogy van egy régi subnotim (Lifebook B2569), amely mást nem tud bootolni a HDD-n kívűl (pl. USB/PCMCIA eszközt sem), azt meg már nem akarja felismerni a BIOS (több HDD-t is próbáltam, valszeg alaplaphiba miatt nem látja).

Szóval az egyetlen reményem egy mini PCI-os bootolható eszköz maradt... :(

Pay attention, or pay the price!

(#84) bajaki


bajaki
őstag

Én egy Lenovo G580-an notin hajtanék végre ilyen műveletet annyi különbséggel, hogy egy RaidSonic Icy Box IB-AC642 keretet vennék. A G580-ról le lehet pattintani azt a műanyagot a DVD meghajtóról? Ha nem akkor hozzá sem fogok az egészhez, mert ott jelentősen le van kerekítve a noti oldala és elég hülyén nézne ki nélküle.

(#85) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Én is gondolkodom, h. a laptopom DVD helyére rakok egy SSD-t, csajk a probléma, hogy a laptopom DVD-je (Dell Studio 1535) Slot-in mechanikás, így nem lehet olyan egyszerűen kivenni... Erre létezik megoldás?

(#86) Notalab


Notalab
tag

SSD beépítése, HDD helyére. (ASUS K53S)
A hétvégén megtörtént a nagy beavatkozás. Mint kiderült egyáltalán nem bonyolult művelet. A DVD helyére ment a HDD egy beépítő keretbe (köszönet érte Chaser-nek).
A DVD meg egy külső kis házba és USB kábellel lehet használni, ha nagy ritkán kell.
Mellékelek egy képet róla, ha sikerül.
A DVD- tartó csavar a billentyűzet alatt volt (a képen piros körrel jelöltem), viszont a billentyűzetet nagyon könnyű kiszerelni, csak 5 kis pöcköt kellet kiakasztani, és már kint is volt (a képen kettő látszik ezekből, pirony nyillal jelöltem)
Az op.rendszer újratelepítés után, nagyon száguld a gép, főleg bekapcsolásnál érezhető, de bizonyos funkciókat is jóval gyorsabban csinál.
A bekapcsolás egy olyan 40 mp+1:50 percről, 15+20 mp-re gyorsult.

...

(#87) misisti


misisti
újonc

Helo,
egy hete vettem egy Toshiba Satellite L50 A-10W -t és most akarok egy 120Gb-os SSD a DVD meghajtó helyére. Már majdnem megvettem az SSD-t meg keretet is, mikor a boltban kiderült, hogy a keret az nagyobb azaz vastagabb mint a DVD meghajtóm szal nem fért be a keret a DVD meghajtó helyére!
Noh ilyenkor mit tudok tenni? légyszi segítesetek

(#88) Notalab válasza misisti (#87) üzenetére


Notalab
tag

Üdv misisti!
Szerintem nincs nagy baj, te egy 12,7 mm-eset vettél, de neked a vékonyabb 9,5 mm-es kell. Ha tudod a boltban visszacserélteted, ha nem eladod a Hardveraprón, vagy valahol, és veszel egy vékonyat.
Hamar gyorsan ezt találtam:[link]

Én Chaser-től vettem itt, esetleg kérdezd meg őt (privátban), hogy neki van-e 9,5 mm-es.

[ Szerkesztve ]

...

(#89) misisti


misisti
újonc

köszi szépen, én 4ezerért találtam keretet

(#90) 008anita


008anita
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ssd-t a laptopomba, ami majd a hdd helyére kerül, a hdd pedig a dvd író helyére menne caddyvel. A kérdésem pedig az volna, hogy ez a caddy megfelelő lenne?

Köszi a választ előre is. :)

(#91) Notalab válasza 008anita (#90) üzenetére


Notalab
tag

Üdv!
Ha a te gépedben is 12,7 mm-es a DVD akkor jó. Mérd le, nehogy véletlenül 9,5 mm-es legyen, bár olyan caddy is van az Ebay-en. Úgy látom a géped is, és a caddy is sata-s, azzal nem lesz baj.

...

(#92) 008anita válasza Notalab (#91) üzenetére


008anita
csendes tag

Szia!
Igen, 12,7 mm-es, és már kaptam megerősítést máshonnan is, úgyhogy megrendeltem, remélem jó lesz :)
Köszi a választ.

(#93) DamonJay


DamonJay
csendes tag

Üdv.
egy ASUS N73JF-TY084D notinak vagyok idestova 4 éve tulajdonosa és szeretném a sebességet egy 120 gigás SSD-vel megspékelni. Megjegyzem gyárilag már 2 db 500-as HDD-vel jött a gép és tartok attól, hogy az erőforrásokkal gondban lehetek majd. Már megvan a caddy az optikai meghajtó helyére és egyik HDD-t már át is raktam oda és gond nélkül megy ott is, viszont még SSD-t nem vásároltam, mert félek attól, hogy túl sok lesz így a notinak a teljesítményt tekintve. Sokat jelent fogyasztásban egy plusz SSD? Esetleg lenne más hátulütője a dolognak? Én egy Samu 840 Evo-val szemezgettem, szerintetek menne egy ilyennel gond nélkül a rendszer?

(#94) Imy válasza DamonJay (#93) üzenetére


Imy
veterán

Az ODD többet eszik, ha megy, mint egy SSD. Szerintem nyugodtan beleteheted.

(#95) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok. Segítsetek légyszives abban,hogy a feleségemnek gyorsítani akarom ezt a gépét egy 120-as ssd-vel.
Mivel torrentezik kell neki a nagyobb hdd,de a dvd íróra is szüksége van! :))
Meg lehet úgy oldani a problematikát ennél a laposnál úgy,hogy a hdd helyére beteszem az ssd-t és a hdd-t egy (tokba) vagy mibe külön összekötöm e-satával.
Ha így nem jó akkor linkelnétek dolgokat,hogy mivel és hogyan lehetne összehozni? Ha lehet!
Köszönöm. :R
Ui: ezzel veszik a gar.ha házilag én cserélgetem?

(#96) chris-v válasza laci1978 (#95) üzenetére


chris-v
senior tag

A legegyszerűbb ebben az esetben, ha veszel egy ilyesmi külső usb-s hdd tokot, és abba teszed azt a winyót amit kiszedsz a gépből.
Így a gépben lesz az SSD és az író is, usb-n meg rádugva a régi winyó, amire lehet letölteni.
A garanciáról nem tudok nyilatkozni, de az én elgondolásom szerint nem veszik el. Ha meg a gépnek valami baja lesz, akkor még mindig vissza lehet tenni a HDD-t, bármikor, szóval még csak rá sem jön senki! :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#97) rahzel2


rahzel2
csendes tag

Sziasztok,

Belevágnék én is az SSD upgradebe nem tudom támogatja e egyáltalán laptopom optikai meghajtó helyére sima winyot.

- Vagy ha támogatja nem fog winchester sebessége csökkenni?
- Valami jó leírást tudtok mondani ahol részletesen le van irva minden?
- Érdemes Lenovo B586 -ba Samsung 840 Evo-t rakni?

egyébként az is jó ha megmondjátok hogy egyáltalán érdemes ez a konfig:

Lenovo B586
Winchester helyére: Samsung 840 Evo 120GB SATA3 Basic MZ-7TE120BW
Optikai megh. helyére: WDC WD5000BEVT-24A0RT0

(#98) chris-v válasza rahzel2 (#97) üzenetére


chris-v
senior tag

A leírás adott, hisz annak a fórumába írsz :DD
SSD, laptop, beépítőkeret

Ha sata csatlakozós a cd és a winyó is, akkor semmi akadálya hogy a cd meghajtó helyére betedd.
A sebesség természetesen semmit sem fog változni a merevlemez esetén.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#99) HarryPotter


HarryPotter
őstag

sziasztok! mit gondoltok, egy 2012-es macbook airből kiszerelt ssd-t be tudok valahogy tenni egy windowsos acer lapotopba a winchestere helyett? Ha igen, milyen beépítő keretre lesz szükség?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#100) chris-v válasza HarryPotter (#99) üzenetére


chris-v
senior tag

Ez egy kiváló kérdés! :)
A csatlakozó biztos ugyan az, de hogy hardveresen ugyan az-e mint a boltban kapható SSD-k abban már nem vagyok egészen biztos.
Meggondoltam, hülyeség, miért térne el? SSD, az SSD. :)
Szerintem bármilyen beépítő keret jó lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.