Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marked one94


marked one94
őstag

Köszi az írást, pont most akarok gamepadot venni és ez most nagyon megtetszet :) De neten nem találok sehol ahonnan megtudnám venni :F

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát PC-hez kontroller nem tudom mi értelme van a jó öreg bevált bill.+egér páros mellett :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) Enton válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


Enton
addikt

Ezek a gamepadok pedig nagyon jó szolgálatot tudnak tenni, föleg autos és platformer játékoknál.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5) KISDUCK válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én az NFS Most Wanted-nél és a PoP sorozatnál használtam gamepadot és igen kellemes volt vele a játék, FIFA sorozatnál is hasznos. Nekem saitek impact color rumble pad van és már jó pár éve vettem, akkor is csak 3,5k HUF volt, megérte az árát. Továbbá programozni is lehet, tehát amelyik játék nem támogatja azzal össze lehet hozni a kompatibilitást.

(#7) Turion válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


Turion
csendes tag

@ Cyberpunk:
Ha játszol mással is mint FPS/RTS/RPG, akkor hamar rájösz, hogy a billentyűzet + egér páros édeskevés, ha normálisan akarsz egy játékot játszani. Autós játékot próbáltál már billentyűvel? Működik, de hol marad pl a nyomásérzékeny kanyarodás, vagy a nyomásérzékeny gáz/fék?
Vagy pl az említett FIFA... billentyűzettel el sem indítanám.
Ezenfelül van nekünk jó sok konzol port játék. Azokhoz is jó egy ilyen.

Más:
Nekem egy Logitech Dual Action van, ami PlayStation 2 stílusú, de ez preferencia kérdése. Sok játékhoz felbecsülhetetlen.

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#8) cucka válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


cucka
addikt

Sportjátékokat irányítását egyértelműen gamepad-ra fejlesztik. Akciójátékokat szintén. Autós játékoknál jól jön az analóg irányítás. A PC-s játékok nagy része pedig amúgy is konzolról származik, vagyis az irányításuk alapvetően gamepad-ra lett kitalálva. Kb. ezért érdemes.
Mondjuk stratégiai játékokban sok haszna nincs :)

(#9) Cyberpunk válasza Turion (#7) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen igaz van olyan szitu amikor jól jön. Mondjuk én autós játékhoz kormány + pedál. De platform játékokhoz tényleg jobb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) Tybee000


Tybee000
aktív tag

A hátsó 2 ravasz is analóg?

(#11) 7


7
addikt

Milyen kontrollernek ismerik fel a játékok? Én túl sokszor belefutok abba a problémába, hogy a Logitech gamepadomat csak kis trükközéssel hajlandóak kezelni a játékok, mert a PC-s port csak X360-at hajlandó megenni.

(#12) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Nem azert, de ennyi az eredeti USB-s MS kar is. Nem?

(#13) sagesz93


sagesz93
addikt

ebayről 1500-ért vettem egy ps joy-ra hasonlító cuccot, itt is van 2 analóg, a hátsó 2 ravasz nem analóg(itt az? nem láttam hogy írtad volna), fifázásra tökéletes, 1 éve van meg, és rezeg f*szán!(durva, hogy jobb és bal oldalon is tud külön-külön :D)

[ Szerkesztve ]

(#14) EczkE válasza Tybee000 (#10) üzenetére


EczkE
addikt

Mitől analóg a hátsó ravasz?

(#11) yetike: Simán felismerte, AC 2-ben SL-6555-SBK néven van. Szóval nem Xbox kontrollernek. De pl Fable III-at próbáltam vele, de azzal nem működött. Oda eredeti MS X360 kontroller kellett volna gondolom.

(#12) adriankoooo: Azok kicsit drágábbak. Amit helyben találtam meg még drágábbak voltak.

Asszem mindenféleképpen!

(#15) Khaal válasza adriankoooo (#12) üzenetére


Khaal
őstag

2-3 ezerrel több ugyan, de szvsz simán megéri a felárat, bár ha a két ravasz ezen is analóg akkor ez is alternatíva lehet azoknak akik spórolni akarnak egy kicsit. Valamint az xbox controllerre csak 1 év a gari. Ugyanakkor csont nélkül felimeri minden játék és működik a rezgőmotor is.

[ Szerkesztve ]

(#16) adriankoooo válasza Khaal (#15) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szerintem is megeri a felarat, esetleg nezni itt a hardverapron egyet. Nekem a wireless folyton le vanejtve a foldre, de semmi baja. Ez temyleg jol ossze van rakva.

(#17) zzolika


zzolika
aktív tag

Nekem is ilyen van, vagy egy éve használom, nagyon jó.
Azt beírhatnád a cikkbe hogy a hátul van 2 sima gomb és 2 analóg poti. Autós játékban gáz/fékre kiváló.
A rezgõ nekem mûködik, bár nem minden játék támogatja. De inkább kikapcsolom, az eljén poén, utána zavar.
Minden játékban megy ami Xbox kontrollert támogat, csak egy progi kell hozzá: x360ce vibmod, ezzel át tudod a gombkiosztást is állítani mi hol legyen, azokban a játékokban is ahol gyárilag nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18) DeFranco válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vannak olyan játékok ahol egyszerűen jobb. Kis megszokást igényel, de jobb játékélményt nyújt, kényelmesebb, és van ami jobban is irányítható vele.

(#19) zzolika válasza DeFranco (#18) üzenetére


zzolika
aktív tag

Így van, amióta gamepaddal is próbáltam, autós és focis játékot nem bírok billentyûzettel játszani.
Emlékszik még valaki a Rouge Squadronra? Volt olyan pálya amit egér+billel nem tudtam megcsinálni, aztán megvettem az elsõ gamepadom és (kis hozzászokás után) sokkal könnyebben sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#20) ronson


ronson
őstag

Nekem ilyen kontrollerem van, csak 4 éve mikor vettem, még Xbox 360 style néven forgalmazta a speedlink.

Most 4 évesen gyakorlatilag szét érett a műanyag, van ahol fel púposodott és van ahol egyszerűn széttört, mert elfáradt.
Egyébként talán ha 10 órát használtam, de a működése és a használhatósága tényleg kifogástalan.

(#21) DeFranco válasza ronson (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

oops :Y

(#22) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

én ilyen Predatort vettem. usb/PlayStation 2 csatis. ~5k-ért. tökéletesen megvagyok vele elégedve. csak!! autóversenyes játékokhoz vettem.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) Gameghost


Gameghost
csendes tag

Én már kb.8 éve tolom xbox classic,és 2 éve 360-as joyal.nekem a kzem,még az fps-eknél sem áll rá a bill+egér párosra,mert a gta-nál csukott szemmel írom be a cheateket joyon.
amm kössz az írást:)

Battlefield P4F 4ever

(#24) bigfranyo


bigfranyo
csendes tag

Én 4 éve nyúzok - szinte napi rendszerességgel - egy Logitech Rumblepad 2 usb-s gamepadot. Tapasztalat, hogy soha rosszabb gamepadom ne legyen. :)
Amelyik játék esetleg nem csipázta, ahhoz ezzel a programmal hozzá tudtam idomítani: JoyToKey, a 24"-os tft-n való tévézés és filmnézés vezérlése is könnyen megy vele a Joystick 2 Mouse kis segédprogrammal. Az analóg karokkal tökéletesen lehet irányítani az egérkurzort.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, ha még kapható üzletben. Anno 6500,- Ft-ba fájt, de minden kiadott fillér megérte... :)

belülrõl barnító biogenetikus piercingállat :)

(#25) ronson válasza bigfranyo (#24) üzenetére


ronson
őstag

Csak azt nem veszitek figyelembe, hogy vannak akiknek nem fekszik a PS stílusu gamepad, mint ahogy nekem se. Vitatkozni kár rajta, mert ez ilyen végeláthatalan Intel-AMD szerű vita lenne. Kinek a pap, kinek a papné.
Kétségtelen viszont, hogy Xbox fajta gamepadból jóval kevesebb fajtából lehet választani, mint PS stílusuból.

(#26) csabi2008


csabi2008
tag

En is egy ilyet nyuzok mar 2 eve.Igaz,hogy az elodjet ennek a gamepadnek,egyetlen kulonbseg a kozepso gomb :D Nagyon megvagyok vele elegedve,joforman minden jatekot ezzel jatszok :) Egyetlen hibaja,hogy ami matt reteg van rajta,az elkezdett lekopni.De ajanlom mindenkinek :)

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#27) Bortolinni


Bortolinni
csendes tag

Szép kis bemutató én maradok az razer egérpadomnál :)

(#28) -volken-


-volken-
csendes tag

Nekem a tintin játék alatt nem sikerült a jobb alsó analóg kart (RT) működésre bírnom. Valakinek esetleg ötlete hogy lehetne? Pedig xbox gampadet támogat a játék.

(#29) beefjeez


beefjeez
senior tag

Nekem egy komolyabb joystickom volt, egy logitech dual action utolsó szériás darab(komoly=drágább, minőségi sok év után is hibátlan) de nem rég beszereztem egy kormányt, és eladásra került. Live for Speed-ben lehetett vele driftben kb. egy G25 öt hozni pontban, csak baromi csúnya volt, ahogy faltól falig azonnal átfordult a kerék, ezért szereztem kormányt, amivel annyira nem megy, de szebben néz kívülről ki.
Maga a joy nem lehet rossz, de már nem próbálkozok ilyenekkel, a teszt azért jó volt! :)

(#30) -volken-


-volken-
csendes tag

Na, ez egy rakás fos. Kipróbáltam egy xbox kontrollert és mindenhol tökéletesen működik, mindez igényes kivitelezésben. A legszebb hogy 2k-val kerül csak többe. Nem is értem ennek a speedlinknek a létjogosultságát.

(#31) EczkE válasza -volken- (#30) üzenetére


EczkE
addikt

Ennek a kivitelezésével sincs semmi gond elhiheted. :N

Asszem mindenféleképpen!

(#32) zzolika válasza -volken- (#30) üzenetére


zzolika
aktív tag

Van neked is ilyened? Vagy mibõl tapasztaltad hogy ez egy fos?
Én több mint egy éve használom és minden játékban jó volt.
Xbox copy, de olcsóbb áron. A minõségével nem volt bajom.
Hosszú távon még nem tudok nyilatkozni, de az eredeti MS sem hiszem hogy tovább bírná.
Amikor vettem, jóval több mint 2k volt az árkülönbözet.
Az baj hogy kevesebbe kerül? Attól még nem szar...

[ Szerkesztve ]

(#33) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Mik a hosszútávú tapasztalatok a paddal?

(#34) zzolika válasza DeFranco (#33) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nekem eddig hibátlan, még felületi kopás sincs rajta. Ami játékban próbáltam abban mind mûködött. Nekem kényelmes, hosszú távon sem izzad a kezem rajta. Csak az ujjam fárad el pár óra után a padlógáztól :)
Win7-ben nem próbáltam van-e driver hozzá, de szeritem ha Xbox Controller van akkor ennek is menni kéne. Én csak ajánlani tudom.

(#35) EczkE válasza DeFranco (#33) üzenetére


EczkE
addikt

Teljesen hibátlan, igaz már csak FIFA12-ben használom, teljesen megérte. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#36) Bitorlo


Bitorlo
csendes tag

Tökéletes gamepad, harmadik éve használom. Arra kell figyelni, hogy ez direct inputos nem pedig xinputos, ezért van az, hogy pár játék nem támogatja. Ehhez jön jól egy XBOX controller emulator, azzal tökéletesen megy mindegyik játék. Mivel direct inputos, a hátsó analóg ravaszok kioltják egymást, ezért csak külön-külön használhatók. Ez a legnagyobb hátránya számomra, mert sok játékban a bal ravasz a célzás, és a jobb a lövés, tehát nem tudsz egyszerre célozni és lőni, illetve autós játékban gázadás mellett fékezni.

(#37) zzolika válasza Bitorlo (#36) üzenetére


zzolika
aktív tag

Úgy tudom az x360ce.ini-ben be tudod úgy is állítani, hogy külön mûködjön a két ravasz.
És amíg nem raktam fel a saját driverét csak a win ismerte fel, úgy rémlik akkor külön látta a kettõt.
Célozni a ravasszal??? Hogy??? A lövéshez nem kell analóg poti, jó a hátsó digi gomb is. Mondjuk nekem ez nem gond, én egérrel szoktam.

(#38) Bitorlo válasza zzolika (#37) üzenetére


Bitorlo
csendes tag

Az a baj, hogy néhány játéknál nem lehet állítani a gombkiosztást, pl GFWL os gaméknál esetemben GTA IV és sehogy sem lehet két ravaszként használni, maga a gamepad nem xinputos és az nem tudja a 2 tengelyes ravaszt. Találtam is róla egy jó összefoglalást, de fogalmam sincs hol :)

(#39) szente


szente
addikt

Hát nem tudom, nekem ugyan ettől a márkától van két egyforma PS joy klónom. Mind a kettőről leszakadt az analóg karok gumiborításai, az egyiknek a karjai meg nyikorognak is. Kb most egy évesek, és nem voltak agyon nyüstölve....

(#40) eszterman válasza marked one94 (#1) üzenetére


eszterman
csendes tag

Itt lehet kapni:
:) http://www.supergamer.hu/speedlink-xeox-usb-gamepad-p-4222.html :)

(#41) zzolika válasza eszterman (#40) üzenetére


zzolika
aktív tag

A fent van a weboldalon és a meg lehet venni nem ugyanaz. Itt is azt írják: Megrendelhető termék - a beraktározás időpontja iránt érdeklódjön Skypen, ICQ-n vagy e-mailben Én 2 éve szerettem volna náluk vásárolni, de válaszra sem méltattak. Aztán megvettem a Mediamarktban vagy a Tescoban, kicsit drágábban de ott volt is.

(#42) fcbpetya válasza KISDUCK (#5) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

én most vettem egy ilyet és nem tudom belőni rendesen! vagyis a win 7be jónak mutatkozik a testben,viszont belépek a fifa 13-ba és ahogy eklezdem mozgatni a bal analógot,utánna ugrál magától a kurzor... ezzel mit tegyek? mit tudok tenni? fent van a drivere is pedig!

privibe írjatok már:) köszi

[ Szerkesztve ]

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#43) fcbpetya válasza fcbpetya (#42) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

nah újratettem de még most rosszabb mint volt:s

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#44) zzolika válasza fcbpetya (#43) üzenetére


zzolika
aktív tag

Kalibrációt megcsináltad?
SL-6555-SBK néven van a gamepadod?
Más játékban jól mûködik?
A Fifa-ban nézted az irányítási beállításokat, jó gombokhoz van hozzárendelve?
Támogatja ezt a gamepadot? Ha nem akkor rakj fel xbox gamepad emulatort, nekem azzal ott is mûködik ahol a saját driverrel meg sem nyikkan.

(#45) fcbpetya válasza zzolika (#44) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

igen,be van kalibrálva. úgy ismeri fel ahogy kell. más játékban nem próbáltam,mert csak a fifához vettem direkt,amugy támogatja a játék is.

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#46) zzolika válasza fcbpetya (#45) üzenetére


zzolika
aktív tag

Nekem régebbi fifában mûködött, igaz még xp alatt.
Játékon belül lehet állítani hogy melyik gomb mit csináljon? (a régiben nem lehetett) Ha igen akkor felismerte jól, mennie kéne normálisan.
Ha tudod, nézd meg másik játékban megy-e.
Úgy értettem, hogy ezt a tipusú gamepadot biztos hogy támogatja-e a fifa alapból, mert találkoztam olyan játékkal ami csak a "neves" (microsoft, logitech) padokkal ment. Az emulátorral meg ezekben is jó lett a gamepad.

(#47) fcbpetya válasza zzolika (#46) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

most hoztam pár képet mit csinál!

már bekalibrálásnál is bibis! a jobb analógnak az értéke ugrál(ezért csinálja a menüben is gondolom) 127-ből csak pillanatokra éri el az értéket! a bal analóg(ami jól működött a fifában!!) nem tudom csak fent mozgatni,látszik a képen is!

hogyan lehetnek az össze gamepad driver kiszedni,h csak a speedlink-é legyen?!
látszik,hogy az eszközök menüben nem ugy ismeri fel,viszon a tulajdonságoknál már rendesen írja a nevét,sztem itt lehet a bibi! ütközik vmivel!(eddig egy saietek usb padom volt,amit a win automatikusan fel is ismerte,de az ő neve p880 volt!)

nagyon köszönöm az eddigi infót is,de nagyon szeretnék karral jókat játszani és már nem tudom mit tegyek!

itt vannak a képek:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#48) zzolika válasza fcbpetya (#47) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ha valahol így kiakad a tesztben is akkor biztos az a baj, azért ugrál.
A kalibrálást rendesen végigcsináltad? Körbe-körbe?
Ha úgy sem megy helyre akkor valószínû hw hiba.
Mind a két kar szar?
A két driverrel nem lehet gond, játszottam egy gépen 2 gamepaddal, ezzel speedlinkkel és egy P880-al; egyszerre, és pont fifát :) (igaz nem 13-at, de ment)

(#49) fcbpetya válasza zzolika (#48) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

igen,végigcsináltam.

most megpróbáltam azt,h default kalibrációra mentem és a testen is minden jól ment,aztán go fifa,nah ott jól ment az arenaba,(de láttam a labda ugrál a lábam előtt,ami billentyűvel nem szokott) majd mikor kiléptem újra ugrált a menü....:S

mi az a hw hiba? hardver???:S

mind a két kar szar lenne?! hát ne mtudom,mert a ballal a játékban nincs bajom,soha! a jobb ha megoldódna sztem minden tökéletes lenne..

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#50) fcbpetya válasza fcbpetya (#49) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

meg még annyi,hogy mikor testelem ,akkor 3-6 óra közötti állást nem igazán veszi be... tehát negyed részt.,mikor körzök vele...

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#51) fcbpetya válasza fcbpetya (#50) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

már mindent próbáltam és nem kóser...:S

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#52) fcbpetya válasza fcbpetya (#51) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

valami button.ini fájl átirásos valami nem létezik?

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

(#53) fcbpetya válasza fcbpetya (#52) üzenetére


fcbpetya
csendes tag

most annyit tudtam elérni,hogy kicsit jobb de a feketével ábrázolt területen még mindig ugrál...
nem a legjobb kép ábrázolni,de hamar összelöktem.

[link]

nem lehet átírni az értéket ini ben valahol?

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.